A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Swans hangsugárzók

Moderátor: csandaz

Sonny

Swans hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Sonny »

A mély tekercsét cserélhetnéd fóliára - 40 EUR / db
magas Mundorf supreme - 20 EUR / db
+ 3 EUR jantzen superes ellenállás (vagy 10-ért mundorf Mresist)

40.000 lenne az új váltó - szerintem nem ér ennyit.
S

fejes-i
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 24

Swans hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: fejes-i »

Szia!

A jobb kondi és belső kábel biztosan hoz a hangon, ha ugyan az a kettő váltó, akkor is.
// ne csodát várj, picit lesz jobb //

Én a magasat cserélném, ha már változtatni szeretnél.
A "nagy" akcióban  vettem D6.8-as és Q1R-t is, meg akartam építeni a dobozt.
Vagy kettő selejtes magasat kaptam, vagy borzalmazan gyengék.
Ha jó áron sikerülne valami jobb magasat szerezni, az lenne előrelépés (szerintem).
S

Nem biztos, hogy bármi értelmes okom van változtatni. Csak piszkál az ördög
Nem kéne csoda, mert tényleg elég jól szólnak.
Érdekes, amit írsz (a magasról). Inkább a mélye tűnik kicsit lassúnak... lehet, hogy a 16 Khz-t már nem is hallom

Sonny

Swans hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Sonny »

Szia!

A jobb kondi és belső kábel biztosan hoz a hangon, ha ugyan az a kettő váltó, akkor is.
// ne csodát várj, picit lesz jobb //

Én a magasat cserélném, ha már változtatni szeretnél.
A "nagy" akcióban  vettem D6.8-as és Q1R-t is, meg akartam építeni a dobozt.
Vagy kettő selejtes magasat kaptam, vagy borzalmazan gyengék.
Ha jó áron sikerülne valami jobb magasat szerezni, az lenne előrelépés (szerintem).
S

fejes-i
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 24

Swans hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: fejes-i »

ATC -től vettem pár hónapja Swan D2.1 SE+ dobozokat. Rettentően tetszenek, szépen szólnak így is, de az alábbi írás kis bogarat tett a fülembe:
http://www.worldclass-speaker.com/swans ... 73ab0.html
Itt írják, hogy forgalmazták (Németországban pl) ezt a dobozt Mundorf kondikkal, jobb ellenállásokból épített váltóval, jobb belső kábelekkel.
Próbáltam rákeresni Internetes fórumon, hátha találok erről többet (vajon ugyanaz a váltó volt, mint az olcsóbb típusokban, vagy teljesen másképp tervezett váltó).
Esetleg valakinek akad erről több infója?

(szeretek mindenféle dologba piszkálni, mint Mekk Elek. technika és a minimális készség megvan, hogy kicserélgessem a kondikat, ellenállásokat a jelenlegi váltóban,  de nem biztos, hogy ennek van értelme, tényleg "jobbak" lesznek-e a dobozok, bár nem tudom megfogalmazni, hiányzik-e valami. Talán kicsit megfogottabb mélyek, gyorsaság, amúgy számomra tökéletesen szól a D2.1)

(odaadhatnám egy szakinak ezt a dolgot megoldásra, mert a végén lehet, nem kerülne kevesebbe, de hol abban az élvezet? meg a tanulás?)

gjc
Isten Hozott! :)
Értékelés: 2

Swans hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: gjc »

A Diva 6.0-nak elég lehet 20-23 cm hátul?

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3276

Swans hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »

A D 2.1-nek hátul van a reflexnyílása, 25 cm hely elég neki a faltól?
Szerintem 35-40 centi kell.

gjc

Swans hangsugárzók

A D 2.1-nek hátul van a reflexnyílása, 25 cm hely elég neki a faltól?

rozoga62
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 95

Swans hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: rozoga62 »

Én is a Diva 6.0-t javaslom.

Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 270
Kapcsolat:

Swans hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Sziasztok,

Tanácsokat kérnék: egy 20nm-es szobába melyik lehet jobb választás, a Diva 6.0 vagy D2.1 SE?

Köszi.

Lehet rosszul gondolom de talán díva 6.0. A d2.1 se szerintem jobb doboz, de talán nagyobb vagy jobban csillapított szobában érzi jól magát. Könnyebben hajtható, ha tudod hallgasd meg mindenképp. Befutó lehet
▪︎Projectiondesign/Projecta/Popcorn/Tag Mclaren pre és power/Swans/Synology ▪︎ Primare/Bayz/Ruark

gjc

Swans hangsugárzók

Sziasztok,

Tanácsokat kérnék: egy 20nm-es szobába melyik lehet jobb választás, a Diva 6.0 vagy D2.1 SE?

Köszi.

Batka
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 188

Swans hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Batka »

hivi.us-en sincs, diyben meg nem tudom, hogy lehetne megcsinálni. Az jó lenne, ha lenne a T200B-mhez elektronika + komplett hátlap upgrade kit, de akkor se lenne az igazi, mert pl a bass reflex nyílások alul megmaradnának..
Házimozim: TV: Panasonic P65VT60 - AVR: Primare SPA23 - Front Speakers: Vienna acoustics BEETHOVEN Concert Grand - Center Speaker: Vienna acoustics MAESTRO Grand - Rear Speakers: Vienna acoustics WALTZ Grand - Speaker Cable Front: Acoustic Zen Absolute Silver - Speaker Cable Center & Rear: OehlBach Silver Stream 4mm2, MS Audio 5N pure silver bananas - Blu-ray Player: OPPO UDP-205 CFW - Media Player: Dune HD Solo 4K - Cables: AudioQuest Carbon HDMI 1m & 3m, Acoustic Zen Absolute Silver RCA 1m, Luxor Gold IC RCA 0.8m - Mains Filter: Lab12 Gordian - Black Matt - Power Chords: Valhalla AgIIi, CuAgIIi, CuIVi, Cu-X - Headphone: Beyerdynamic DT1770 Pro & Kimber (Russ Andrew's) GQ-24-4m - Headphone Stand: Fodesz 101 - Remote: Logitech Harmony 650 - PC Speakers: Genelec M040 - DAC: Furutech ADL Stratos - USB Card: JCAT USB Card FEMTO - Speaker Cables: Oyaide FTVS-910 XLR 1m - USB Cable: Kimber B BUS Ag 1.5m

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1207

Swans hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Esetleg hivi.us ? Ha ott sincs, akkor diy

Batka
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 188

Swans hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Batka »

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy most hogy már nincs atc hifi, honnan érdemes, v. lehetséges Swans hangsugárzót rendelni? Konkrétan a T200C érdekelne, de EU honlapokon guglizva még nem találtam..

Köszi!
Házimozim: TV: Panasonic P65VT60 - AVR: Primare SPA23 - Front Speakers: Vienna acoustics BEETHOVEN Concert Grand - Center Speaker: Vienna acoustics MAESTRO Grand - Rear Speakers: Vienna acoustics WALTZ Grand - Speaker Cable Front: Acoustic Zen Absolute Silver - Speaker Cable Center & Rear: OehlBach Silver Stream 4mm2, MS Audio 5N pure silver bananas - Blu-ray Player: OPPO UDP-205 CFW - Media Player: Dune HD Solo 4K - Cables: AudioQuest Carbon HDMI 1m & 3m, Acoustic Zen Absolute Silver RCA 1m, Luxor Gold IC RCA 0.8m - Mains Filter: Lab12 Gordian - Black Matt - Power Chords: Valhalla AgIIi, CuAgIIi, CuIVi, Cu-X - Headphone: Beyerdynamic DT1770 Pro & Kimber (Russ Andrew's) GQ-24-4m - Headphone Stand: Fodesz 101 - Remote: Logitech Harmony 650 - PC Speakers: Genelec M040 - DAC: Furutech ADL Stratos - USB Card: JCAT USB Card FEMTO - Speaker Cables: Oyaide FTVS-910 XLR 1m - USB Cable: Kimber B BUS Ag 1.5m

tib10
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 5

Swans hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tib10 »

Sziasztok !

Ha esetleg valaki megválna egy Swans D3.2 centersugárzótól akkor bátran írjon privit !

leborulok.gif

Mozi:

Blu-Ray Player: Samsung BD-E8500N
Reciver: Onkyo TX-NR828
Projector: Epson EH-TW9200
Front: CAV MD-EX 3G
Center: CAV DC30
Sourround: CAV DP880A
Sub & mono ampplifiler: Clarus Deimos P-40 & Clarus Helios 1ch
Vászon: B.Grandview Cyber Manual Automata vetítővászon 100"

-KP-
V.I.P.
V.I.P.

Swans hangsugárzók

Sziasztok!

Van egy swans diva 4.2F szettem és sajnos az egyiken a csipogó megsemmisült.
Az lenne a kérdésem hogy lehet-e pótolni valahogy, vagy esetleg valami mással helyettesíteni?
Köszönöm!

A német kereskedőnek fent van az árlistáján. 42 euró per darab áron. Érdeklődj náluk...

http://www.swans-europe.eu/uploads/medi ... 013_01.pdf

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3276

Swans hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »

asszem tn28 a magasa. meg kell nézni neten. de sanszos, hogy nem kapni cseremodellt, mert kifutott széria. esetleg a gyárat kérdezd meg, vagy gergőt, hogy tudnak-e segíteni beszerezni.
Mi már nem tudunk szerezni, de szerintem itt a fórumon sokan vettek belőle és lehet nem használják semmire.

-KP-
V.I.P.
V.I.P.

Swans hangsugárzók

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy lehet-e pótolni valahogy, vagy esetleg valami mással helyettesíteni?
Köszönöm!

asszem tn28 a magasa. meg kell nézni neten. de sanszos, hogy nem kapni cseremodellt, mert kifutott széria. esetleg a gyárat kérdezd meg, vagy gergőt, hogy tudnak-e segíteni beszerezni.

Tomc
Értékelés: 0

Swans hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Tomc »

Sziasztok!

Köszönöm!

Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Swans hangsugárzók

Szerintem a T1000 szett is nagyon jó lenne nálad/neked, ugyanolyan hangszórókészlettel, mint az M3. A surr. és center is jó hangszórókkal szerelve. Árban kb. annyi, mint a M szett és még külön sub sem kell, mert van benne 2 db.
http://www.hiviusa.com/products/detail. ... 0030924826

Most egy ideje túl vagyok pár csereberén, és bár a t1000 szettet nem hallgattam meg még mindig, örülök hogy nem azt vettem meg.
Az M6ht szett jóval erőteljesebb, magabiztosabb szett.
Az m6-os frontokat sajnos a tulaj eladta mielőtt odaértem volna, de Bélának hála hozzájutottam egy pár M3-hoz, ideiglenesen ezeket használom frontnak, és nagyon jó a cucc, Zeneileg talán jobb is lenne mint az m6, de zenélni nagyrészt úgysem ezen fogok, mozira meg hiányzik az álló frontdoboz, a center és a surround jóval testesebb. Utóbbiakat még nem tudtam végleges helyükre tenni, további átalakításokra várnak.
Subom most nincs, mert el kellett adnom, de nem is hiányzik annyira mint az álló frontsugárzók.
Idén sokat fejlesztettem, a tv helyett felkerült a vászon és a hang is jól alakul.
A swans M széria nagyon a lelkemhez nőtt, hifin és házimozin egyaránt

▪︎Projectiondesign/Projecta/Popcorn/Tag Mclaren pre és power/Swans/Synology ▪︎ Primare/Bayz/Ruark

thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1093

Swans hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Üdv!

Lenne több kérdésem a leendő illetve ex-tulajdonosok felé.

Használ valaki swans m3-at házimozi frontnak?
Swans m7000f komplett szettet használ-e itt valaki?
Swans m6 komplett szettel tapasztalatok?
Ezekkel variálnék. Készülök meghallgatni az m3-at m6 center és háttér kíséretében.
Az m7000f-et szívesen megtartanám, de félek hogy az m6 center-surround hangja elütne tőle. Ezért fontolgatom a cserét. Másképp elégedett vagyok vele, Viszont a cav fi-70 center és surround helyett komolyabbat szeretnék.
Eddig ott tartok, hogy 10.-e utánra egyeztetek majd meghallgatást, Gergőék nagyon segítőkészek, nem is akartam felvetni itt a dolgot amíg nem beszéltem vele, de ennél a kategóriánál már nagyon meg kell fülelni, mit is hall az ember, és persze fontosak a felhasználók visszajelzései.

Szerintem a T1000 szett is nagyon jó lenne nálad/neked, ugyanolyan hangszórókészlettel, mint az M3. A surr. és center is jó hangszórókkal szerelve. Árban kb. annyi, mint a M szett és még külön sub sem kell, mert van benne 2 db.
http://www.hiviusa.com/products/detail. ... 0030924826

10.1 Auro3D
Erősítő:Denon AVR-X5200W+Behringer A500,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Runco RS-900,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Swans hangsugárzók

Üdv!

Lenne több kérdésem a leendő illetve ex-tulajdonosok felé.

Használ valaki swans m3-at házimozi frontnak?
Swans m7000f komplett szettet használ-e itt valaki?
Swans m6 komplett szettel tapasztalatok?
Ezekkel variálnék. Készülök meghallgatni az m3-at m6 center és háttér kíséretében.
Az m7000f-et szívesen megtartanám, de félek hogy az m6 center-surround hangja elütne tőle. Ezért fontolgatom a cserét. Másképp elégedett vagyok vele, Viszont a cav fi-70 center és surround helyett komolyabbat szeretnék.
Eddig ott tartok, hogy 10.-e utánra egyeztetek majd meghallgatást, Gergőék nagyon segítőkészek, nem is akartam felvetni itt a dolgot amíg nem beszéltem vele, de ennél a kategóriánál már nagyon meg kell fülelni, mit is hall az ember, és persze fontosak a felhasználók visszajelzései.

-KP-
V.I.P.
V.I.P.

Swans hangsugárzók

Sztereora hasznalnam. kicsit utanaolvastam a nad 3020nak es valoban nagyon jokat irnak rola. az uj d3020nak a digitalis funkcioi kulonosen vonzoak, bar nem tudom hozzajutok e hasznaltaN ehhez. Viszont nem tunt kevesnek ez az erosito a t600as hanfalhoz?

szia!

Heed obelisk-el nagyon jó! Advance Acoustic xi-60-al sem rossz, de egyes műfajokon lehetne testesebb. Jungson, H/K, Cyrus amire még kíváncsi lennék.

Jó kis hangfal ez, meghálálja a minőségi kiszolgálást.

rozoga62
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 95

Swans hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: rozoga62 »

Sztereora hasznalnam. kicsit utanaolvastam a nad 3020nak es valoban nagyon jokat irnak rola. az uj d3020nak a digitalis funkcioi kulonosen vonzoak, bar nem tudom hozzajutok e hasznaltaN ehhez. Viszont nem tunt kevesnek ez az erosito a t600as hanfalhoz?
De igen, kevésnek tünik! Igazán kimehetne már a divatból (meg a fejekből) ennek a régen best buy erősítő hájpolása. Felejtsd el ezt a NAD-ot és keress valami jobbat!

911

Swans hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: 911 »

911

Swans hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: 911 »

Alapvetoen budget kategoriaban gondolkodom, de ez nem tudom mit jelent ennel a hangfalnal. Hasznaltan 50-100 ezer Ft? Ami passzol hozza. Az sem baj ha tuneres. koszonom

Válasz küldése

Vissza: “ATC-Trade Zrt.”