A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

CAV termékek

Moderátor: csandaz

tib10
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 5

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: tib10 »

Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Vettem nem is rég egy Cav MDI hangfalpárt. Megnéztem mit tud. Egy Harman Kardon AVR-160 erölködővel ami igen csak nem egy erőgép. Tesztelgettem hajtottam csúcson is. Az eredmény egy elnémult magas sugárzó lett a jobb hangafalban. Mit tudtok ajánlani vagy kit ennek javitására ?
Előre is köszönöm.

Mozi:

Blu-Ray Player: Samsung BD-E8500N
Reciver: Onkyo TX-NR828
Projector: Epson EH-TW9200
Front: CAV MD-EX 3G
Center: CAV DC30
Sourround: CAV DP880A
Sub & mono ampplifiler: Clarus Deimos P-40 & Clarus Helios 1ch
Vászon: B.Grandview Cyber Manual Automata vetítővászon 100"

kenand
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 2

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: kenand »

Köszönöm szépen.

sim
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: sim »

Náhény kép a CAV DP 288-ról hátha segít a döntésben.

sim
Értékelés: 0

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: sim »

Létezik Honlapja a CAV-nak és az Echotechnek ahol legalább user manualt le lehet tölteni, pontos specifikációt megnézni?
Pl szívesen megnézném, hogy a CAV DP 288 jóárasított front impedanciája biztosan nem kevesebb, mint 4 Ohm? Mert az már nem tetszene az erősítőmnek....

Szia!

Én is gondolkoztam egy DP 288 pár vásárlásán aztán belevágtam. Kb 2 hete hallgatom. Először én sem tudtam, hogy miylen lesz de pozitívan csalódtam. Tartottam tőle, hogy nem fog tetszeni a hangja, féltem hogy a dupla mély elviszi a hangképet. A maga kategóriájában szerintem egy nagyon jó doboz ezért az összegért. Műsszerel mérve 3.9 Ohm az impedanciája. Belenéztem a dobozba is és meglepődtem, hogy a közép és magassugárzó egy külön zárt térben van elhelyezvve ami ebben az árkategóriában nem jellemző csak a minőségibb dobozoknál. Egyedül ami kevésbé tetszett az a magassugárzó felépítése, a mágnes és a membrán rész egy egységet képez, ez be van csavarozva a a dobozba és az a műaynag előlap ami a képeken is látszódik (ez hivatott a helyén tartani a membránt itt inkább csak a ragasztó tartja) az csak be van pattintva az előlapba,de a hangja nekem nem tűnik rossznak. Ilyen összegért ne várjunk csodákat egyszer lehet hogy kap majd új magassugárzót és egy átkábelezést,de egyenlőre így is tetszik.

kenand
Újonc fórumos
Újonc fórumos

CAV termékek

A CAV-nak van, de ezek a régi termékek már nincsenek rajta.
http://www.cav-audio.com/

Itt találtam pár Echotech típust:
http://hifiby.ru/index.php?categoryID=15

Nagyon szépen köszönöm a segítséged. (azt a honlapot én is megtaláltam, de nincs rajt semmi )
Sajnos a Kínaiak a supportba nem túl erősek és nem foglalkoznak a megfelelő dokumentációval sem.
Tény általában jó ár érték arányúak.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3276

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: AVX »

Létezik Honlapja a CAV-nak és az Echotechnek ahol legalább user manualt le lehet tölteni, pontos specifikációt megnézni?
Pl szívesen megnézném, hogy a CAV DP 288 jóárasított front impedanciája biztosan nem kevesebb, mint 4 Ohm? Mert az már nem tetszene az erősítőmnek....

A CAV-nak van, de ezek a régi termékek már nincsenek rajta.
http://www.cav-audio.com/

Itt találtam pár Echotech típust:
http://hifiby.ru/index.php?categoryID=15

muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 447

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: muvimi »

erősítős topicban csak egy ember válaszolt, hátha itt nagyobb sikerem lesz.

Tervezek venni egy másik erősítőt CAV DP880A hangsugárzóimhoz, mivel nincs tapasztalatom, valamint lehetőségem se erősítők kipróbálásához ezért kérem tanácsotokat. 

Erősítős csoportban NAD 302-t ajánlottak IEC csatlakozó beépítésével + átnézés, elöregedett alkatrészek cseréjével.

Szívesen meghallgatnék egy-két alternatívát.

Lehetőség szerint 40ezer Ft alatt szeretnék maradni és midnenképpen használtban gondolkodom, bár ennyi pénzért nagyon más lehetőség nincs is. Jöhet egy két ajánlás 10-20ezer Ft feletti kategóriában is.

Pl. nagyon tetszik pl a marantz pm7200, kinézetre tetszik pl a marantz pm-66(?) is, de soha nem hallottam még ezeket szólni. Ezekről többnyire jókat olvasok, gondolom ezekkel nem is tudnék nagyon mellényúlni,
de mint említettem nincs lehetőségem hallgatózásra, és csak nagyon-nagyon kevés erősítőt hallottam eddig, szóval még egy-két ajánlás nagy segítség lenne, mert akármire esik végül a választásom, miután kifizettem fogom először hallani.

Árul valaki egy Denon PMA 360 típusú erősítőt 23 000 Ft-ért az eladó erősítők topikban, ez passzolna a dobozaidhoz , és az ára is jó.

Freedy
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Freedy »

erősítős topicban csak egy ember válaszolt, hátha itt nagyobb sikerem lesz.

Tervezek venni egy másik erősítőt CAV DP880A hangsugárzóimhoz, mivel nincs tapasztalatom, valamint lehetőségem se erősítők kipróbálásához ezért kérem tanácsotokat. 

Erősítős csoportban NAD 302-t ajánlottak IEC csatlakozó beépítésével + átnézés, elöregedett alkatrészek cseréjével.

Szívesen meghallgatnék egy-két alternatívát.

Lehetőség szerint 40ezer Ft alatt szeretnék maradni és midnenképpen használtban gondolkodom, bár ennyi pénzért nagyon más lehetőség nincs is. Jöhet egy két ajánlás 10-20ezer Ft feletti kategóriában is.

Pl. nagyon tetszik pl a marantz pm7200, kinézetre tetszik pl a marantz pm-66(?) is, de soha nem hallottam még ezeket szólni. Ezekről többnyire jókat olvasok, gondolom ezekkel nem is tudnék nagyon mellényúlni,
de mint említettem nincs lehetőségem hallgatózásra, és csak nagyon-nagyon kevés erősítőt hallottam eddig, szóval még egy-két ajánlás nagy segítség lenne, mert akármire esik végül a választásom, miután kifizettem fogom először hallani.

kenand
Újonc fórumos
Újonc fórumos

CAV termékek

kenand
Újonc fórumos
Újonc fórumos

CAV termékek

Estet!Van valakinek tapasztalata CAV DP 288-rol?Sztereoban milyen?A masik jelolt pedig Echotech L-6,szinten sztereora.Nagyon barati aruk van,az utobbi pedig raadasul szepen kivitelezett doboz.

Erre én is kiváncsi lennék, ha valainek ven tapasztalata ossza meg.
CAV és a Echotech egyébként Kínai? (nem a gyártás mert már mindent Kínában gyártanak... hanem originál Kínai? )

4you
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1111

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: 4you »

Különleges darabok,majd írhatnál pár szót a hangjáról is!

Rendszer:
Forrás: AVM Evolution cd 1(transzport)PK Audio dac../ .Illetve még sok kütyü, amiben 1540, s  1541-es dac van.:-) tuningos is.
Erősítés: Hybrid Amplifier.
Hangsugárzó: Revox Plenum b mk2.
Elosztó: .Alces 4.
Kábelezés: tesztelés alatt.
Kábelezés: (ic)Tesztelés alatt.
Kábelezés: (digit koax) Siltech Hf-7s.
Kábelezés: (Hangfalkábel)tesztelés alatt.

tothn
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 244

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: tothn »

.

PC (I7-4765T, 8GB,SSD, Server 2012., J.River 20), Audiobyte Hydra+ZPM,
Antelope Audio Zodiac Gold, Végfok: Audio Research VT 100 mk III. -Kábelek: ALAC, Valhalla Aura V2/2 AES/EBU., Hangfal: Sonus Faber Cremona M, Fülhallgató: Sennheiser HD 600 , Állvány: SolidTEchRackofSilent

tothn
V.I.P.
V.I.P.

CAV termékek

.

Antelope Audio Zodiac Gold, Végfok: Audio Research VT 100 mk III. -Kábelek: ALAC, Valhalla Aura V2/2 AES/EBU., Hangfal: Sonus Faber Cremona M, Fülhallgató: Sennheiser HD 600 , Állvány: SolidTEchRackofSilent

tothn
V.I.P.
V.I.P.

CAV termékek

.

tothn
V.I.P.
V.I.P.

CAV termékek

Csináltam még pár képet.

tothn
V.I.P.
V.I.P.

CAV termékek

Eddig kb. 3 órát ment.

4you
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1111

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: 4you »

Szép darab!Akkor még nincs bejáratva sem?

Rendszer:
Forrás: AVM Evolution cd 1(transzport)PK Audio dac../ .Illetve még sok kütyü, amiben 1540, s  1541-es dac van.:-) tuningos is.
Erősítés: Hybrid Amplifier.
Hangsugárzó: Revox Plenum b mk2.
Elosztó: .Alces 4.
Kábelezés: tesztelés alatt.
Kábelezés: (ic)Tesztelés alatt.
Kábelezés: (digit koax) Siltech Hf-7s.
Kábelezés: (Hangfalkábel)tesztelés alatt.

tothn
V.I.P.
V.I.P.

CAV termékek

Pár képet lőttem róla. Várakozáson felül jól szól. Rengeteg kábel kell hozzá. Zenéhez a gyári kábelek felejtősek. Mozihoz még elmegy. Most bikábelezve hallgatom, meg 2 pár Siltech jumperrel. Gyönyörűen szól. Komolyzenén is szenzációs! hegedű eszméletlen. Zongora Barenboim szintúgy. Mondjuk BArenboim még sokolon is agyeldobós. 

Féltem, hogy kevés lesz az erősítő. De 100 csöveswatt ! bőven ! elég.

Ma meg holnap még körbefotózom.

A papucsok nem az enyémek 

lac
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 138

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: lac »

Paint  800x800 

tothn
V.I.P.
V.I.P.

CAV termékek

cav md 3 ex, a kép túl nagyra sikerült, még varázsolni kell

Bélapapa
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 21

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Bélapapa »

Összeraktam végre a majd 1 éve vásárolt cav (ocskát) -ot. Brutál!
Királyság. Miaz???

tothn
V.I.P.
V.I.P.

CAV termékek

Összeraktam végre a majd 1 éve vásárolt cav (ocskát) -ot. Brutál!

thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 1093

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Nekem van leírás hozzá. Írj rám
Küldtem üzenetet.
10.1 Auro3D
Erősítő:Denon AVR-X5200W+Behringer A500,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Runco RS-900,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

FaemaFun
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 17

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: FaemaFun »

Nekem van leírás hozzá. Írj rám

Vendég

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Estet!Van valakinek tapasztalata CAV DP 288-rol?Sztereoban milyen?A masik jelolt pedig Echotech L-6,szinten sztereora.Nagyon barati aruk van,az utobbi pedig raadasul szepen kivitelezett doboz.

Válasz küldése

Vissza: “ATC-Trade Zrt.”