A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

CAV termékek

Moderátor: csandaz

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3234

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: AVX » 2007.08.20., hétf. 14:59

CAV T-5881 erősítő

Ára 400.000 Ft (ATC klubkedvezménnyel 320.000 Ft).

Viszont olyan irgalmatlanul melegszik, hogy komolyan aggódtam a felette lévő üvegpolc és az azon ücsörgő cuccok épségéért. Ez bizony nem állványba való szerkezet.

Mi a T5881-et állványba helyeztük és nem tapasztaltunk akkora melegedést,mint te.

A CAV hifi állvány alsó részébe tettük és felette elég nagy üres helyet hagytunk.

A CAV állvány hátul is nyitott,ezért jól szellőzik.

AVX
Site Admin
Site Admin

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: AVX » 2007.08.20., hétf. 14:52

Köszönönöm a részletes beszámolót.

Ha gondolod és a veseköved is kibírja,akkor a T5881-et átcserélhetjük a CAV A12-re.

Ennek már phono bemenete is van és távvezérelhető.

Közben bejött a Fountek csöves is,aminek szintén több bemenete van,de ez nem távvezérelhető.A Cav T5881-es sokkal masszívabb darab a Fountektől.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 5410
Kapcsolat:

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2007.08.20., hétf. 14:25

Próbáltad-e más erősítővei is,vagy csak a Cav csövessel.

A tranyós erősítők egy kicsit csilingelőbben szólnak általában.

Nekem a csöves hang jobban tetszik.

Igen, HK 970-essel. De mivel ez az erősítő hatoda árban a doboznak, nem hiszem, hogy sokat mondana az így született eredmény. Az tény, hogy félvezetős elektronikával vidámabban muzsikál a doboz, így hát érdemes lenne összeereszteni a CAV A12 hibriddel, ami ráadásul szolgáltatásaiban is egy komplexebb erősítő, mint a T-5881.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2007.08.20., hétf. 14:18

CAV T-5881 erősítő

Ára 400.000 Ft (ATC klubkedvezménnyel 320.000 Ft).

Ez egy szörnyeteg. 43 kg! Könnyen lehet, hogy a vesekövem is emiatt durrant be. :lol: 14 db cső, 2 x 40 W teljesítmény ( 8 ohmos terhelésen), ami a csöves világban brutálisnak mondható. Túl sok tapasztalatom nincs a többszázezres csöves végfokokkal, de ez a készülék kitűnő darab a hangzását tekintve. Sokat nem tudok róla írni, mert nem találtam benne hibát, nagyszerű dinamika és zenei megszólalás jellemzi.

A mesteri építés ellenére praktikus bajaim vannak csak vele. A súlyát most hagyjuk, mert jobb esetben nem pakolásszuk. Viszont olyan irgalmatlanul melegszik, hogy komolyan aggódtam a felette lévő üvegpolc és az azon ücsörgő cuccok épségéért. Ez bizony nem állványba való szerkezet. Ezen kívül sajnos csak egy bemenettel rendelkezik, így nem ússzuk meg egy előfok beszerzését, pláne ha távvezérelni is akarjuk a rendszert.

Az imént emlegetett CAV hangsugáróval együtt megsemmisítő és nagyon komoly rendszert képeznek, ATC klubtagoknak 1 millió Ft alatt.

AVX
Site Admin
Site Admin

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: AVX » 2007.08.20., hétf. 14:07

Próbáltad-e más erősítővei is,vagy csak a Cav csövessel.

A tranyós erősítők egy kicsit csilingelőbben szólnak általában.

Nekem a csöves hang jobban tetszik.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2007.08.20., hétf. 13:56

No és akkor az eredmény:

Ez a rendszer 800.000 Ft (ATC klubtagsági kedvezménnyel 640.000 Ft). Ennyi pénzért bizony már komoly elvárásaink vannak. Azt hiszem, a CAV ezeket teljesíti is. A cucc nagyon hosszú bejáratást igényel, viszont tapasztalatom szerint igencsak érzéketlen az elhelyezésre. Ez mindenképpen jó jelnek tekinthető.

Kezdetben mogorván húzgáltam a szemöldököm, mert a gyári specifikációban közölt nem akármilyen frekvenciamenetet olyan keményen betartja a doboz, hogy már-már csalódást okoz. Otthoni zenehallgatásnál én szeretem az enyhén loudnesses hangzást. No, itt az nincs, csak egy nagyon egyenes, egyensúlyban lévő "görbe", így hát néha magashiányra kaptam fel a fejem. Ha ezen túllépünk, akkor viszont más panasz részemről alig van. Elképesztő realitással szólalnak meg a hangszerek. Komolyzenén olyan élményt okoz egy-egy szólóhangszer íze, hogy azt nehéz leírni. Valódi hegedű, fúvósok, zongora... nagyon klassz. Ehhez lenyűgöző gyorsaság és dinamika párosul, már-már otthoni koncertélményt nyújtva. A mélyszekció minden erőlködés nélkül mozgatta meg a nappalim légterét, néha rövid vándorlásra bírva a kisebb tárgyakat a polcokon. Lenyűgöző ereje mellett viszont végig kottázható tisztaságúak maradnak a bőgők, bassgitárok - ez számomra különösen fontos szempont. Rockzenén végre kellő súllyal és mocsoksággal szólalnak meg a gitárok is, amire a legtöbb doboz egyszerűen képtelen. Érdekes volt, hogy a részemről sok szempontból etalonnak tekintett (bár jóval olcsóbb) Dali Ikon 6 máskor igencsak könnyed és steril produkciója a CAV mellett dobozhangú kukorékolásnak tűnt.

Hibaként említhetem a sztereó kép nem kellő stabilitását (ebben bizony a Dali nehezen győzhető le), ami bizonyára a CAV komoly mérete és kialakítása miatt lehet. A szólóhangszerek által okozott orgazmus sajnos nagyzenekari megszólalásnál már nem érhető el, a nagyobb hangtömeget már nem kezeli olyan precízen a doboz, hajlamos néha kissé összemosni a dolgokat.

Mozira is bevetettem a rendszert és igencsak döbbenetes élményt okozott. Nem nagyon nézek akciófilmeket, de éppen itt volt a Die Hard 4 nálam. :D Aki beindul erre a stílusra, annak ez a rendszer nagyon bejönne: a lövések, gépek, effektek hangja majdnem letépte a fejem. Itt is kiemelném a valósághű megszólalást, mint a CAV legfőbb erényét: a robbanásokat, lövéseket olyan erővel és realitással kapjuk a képünkbe, hogy... na, nem fokozom, de komoly élmény volt (szerintem a szomszédoknak is).

Összességében ez egy nem olcsó, viszont kitűnő rendszer, de persze nem hibátlan. Aki ilyen összeget tud áldozni a zenehallgatásra, mindenképpen hallgassa meg a CAV zászlóshajóját is, mert könnyen lehet, hogy ezt keresi! :lol:

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2007.08.20., hétf. 13:31

Hátsó fertály a csatlakozókkal, reflexnyílásokkal, gyári kábelekkel.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2007.08.20., hétf. 13:28

Néhány hete együtt élek ezekkel a cuccokkal. Nagyon nyers állapotban érkeztek hozzám, no meg néhány napig beteg is voltam, így csak most jutottam oda, hogy véleményt alkossak róluk.

CAV MD-EXIIIG Speaker System

Az ATC-Trade szegedi bemutató termében találkoztam vele élőben előszőr és azonnal szimpatikus lett. Bár ott nem szólt igazán jól, érezhető volt, hogy nemes cuccról van szó.

Nem kis feladat volt felcipelni az összesen majd' 100 kg-ot nyomó dobozokat a 2. emeletre. A kicsomagolás már megalapozza az ember hangulatát: minden doboz gyönyörű bársonyba tekerve, robbanásbiztosan csomagolva érkezik. A dobozok látványa egyszerűen lenyűgöző, ritkán találkozhatunk ilyen szépen megmunkált, összerakott darabokkal. A zongoralakkos külső bármelyik reklamáló barátnőt, feleséget elhallgattatja szerintem.

Oldalanként két különálló dobozt kapunk. A bassreflex kialakítású mélyszekció egy 30 cm-es motort tartalmaz, mely 150 Hz alatt működik. A közép/magas doboz becsavarozható tüskéken támaszkodik a mélydobozon kialakított foglalatba - masszív és rezgésmentes megoldás. Az érdekes módon szintén bassreflex rendszerű kisebb dobozban egy 15 cm-es középsugárzó, iletve egyetlen mechanikai egységet képezve egy 34 mm-es dómsugárzó és egy alu ribbonsugárzó dolgozik 2,2 és 8,5 kHz váltási pontokkal. A teljes rendszer sávszélessége 30Hz - 40kHz (+- 5 dB), 35Hz - 20kHz (+- 3 dB), max. teljesítménye 300 W, névleges impedanciája 6 ohm, érzékenysége 90 dB. Tapasztalatom szerint ez utóbbi érték (amire én 88 dB-t mértem) kivételével valamennyit szépen teljesíti is a cucc (jó, a max terhelést nem mértem :lol: ).

A motorokat jobban megnézve erősen érezhető, hogy igényes, komoly darabok. A dobozok mechanikai kialakítása is példás, komoly asztalos munka és anyagmennyiség van bennük. A keresztváltó egy nagyméretű NYÁK-on foglal helyet, nagyon masszívan a doboz hátuljára csavarozva. A csatlakozók a rendszer bi- és triamplikálását is lehetővé teszik. Érdekes figyelmesség, hogy egy keményfa alátét és a bekötéshez szükséges kábelek is a csomagban találhatóak, így kapunk egy pár 40 cm-es OFC összekötőkábelt a két doboz közé, illetve egy pár 3 méteres OFC hangfalkábelt. Mindegyik komoly kinézetű, aranyozott csatlakozós, irányjelölt darab.

Az összerakott cucc 110 cm magas, 48 cm mély és 39 cm széles - nem kis darab. A cég 25 és 80 m2 közötti alapterületű helyiségbe ajánlja portékáját, én személy szerint a 25-ös minimálértéket 35-re módosítanám.

wakolat
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 4

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: wakolat » 2007.08.03., pén. 11:24

Az nagyon jó. kb menyi az a nagyobb érték? kűlön akkor nem eladó?

Marantz SR6003, Marantz PM-15S1, NEC Cd-600, Philips BD-9600
, Swans D-stand, AE Linear1(Palko tunig), Phonar ethos c 140g, Phonar ethos 100, Jungson Super Tweeter , Hangfal kabel Wireman fele ezust(Palko Cable), Wireman ezust XLR, Jungson XLR ,Sheng Ya CD10
Letölhető Zenék(Falc,Ape)

AVX
Site Admin
Site Admin

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: AVX » 2007.08.03., pén. 09:06

Az újságba írtak valam cav test cd-röl. Lehet valamit tudni rola, ára? HDCD, vagy XRCD, vagy sima?

Ez sima Cd de nagyon jó minőségű.

A hangfalépítők ingyen kapnak ilyet és a nagyobb értékben vásárlók.

wakolat
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 4

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: wakolat » 2007.08.03., pén. 09:02

Az újságba írtak valam cav test cd-röl. Lehet valamit tudni rola, ára? HDCD, vagy XRCD, vagy sima?

Marantz SR6003, Marantz PM-15S1, NEC Cd-600, Philips BD-9600
, Swans D-stand, AE Linear1(Palko tunig), Phonar ethos c 140g, Phonar ethos 100, Jungson Super Tweeter , Hangfal kabel Wireman fele ezust(Palko Cable), Wireman ezust XLR, Jungson XLR ,Sheng Ya CD10
Letölhető Zenék(Falc,Ape)

AVX
Site Admin
Site Admin

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: AVX » 2007.07.17., kedd 14:10

Különösebben nem gond ha nincs rajta; be kell kötni így is, úgy is aztán ki-ki eldönti, hogy neki hogy szól szebben... :D Azért az jó dolog, hogy a hangfalakhoz alapból jár a kábel. :lol:

Csak a legdrágább CAV hangfalakhoz jár ez a kábel.A többihez is van,de azok olcsóbbak.

kisvizi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 3

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: kisvizi » 2007.07.17., kedd 13:42

Különösebben nem gond ha nincs rajta; be kell kötni így is, úgy is aztán ki-ki eldönti, hogy neki hogy szól szebben... :blink: Azért az jó dolog, hogy a hangfalakhoz alapból jár a kábel. :lol:

:D igy van ki ki eldöntimagának ,hogy jobb,aztán jelölsz egy irányt és ugy járatod be.3 órája üzemel a kábel,eddig tetszetös,jónak tünik

"Idegeskedni annyi,mint mások hülyesége miatt, önmagunkon bosszút állni"

Bayerdynamic DT 990

A privit hamarabb olvasom!

Igc
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 52

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Igc » 2007.07.17., kedd 13:37

Különösebben nem gond ha nincs rajta; be kell kötni így is, úgy is aztán ki-ki eldönti, hogy neki hogy szól szebben... :D Azért az jó dolog, hogy a hangfalakhoz alapból jár a kábel. :lol:

TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

AVX
Site Admin
Site Admin

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: AVX » 2007.07.17., kedd 13:34

ha a vdh cs-122-t veri, akkor engem már meggyőzött; köszi!

Sajnálom,de tényleg nincs felirat a kábelen.

Az igazsáb az,hogy amit a hangfalakhoz csomagolnak azon mindegyiken van felirat.A CAV nem akart nekem kábelt külön eladni,de én rábeszéltem,mert ennyiért még semmi hasonlót sem tudtam idáig venni.

A Hivinek is nagyon robosztus a kábele,de ö sem akar nekem eladni ilyet.

A fene érti ezeket.

A CAV-ot kérdeztem,hogy van e nekik jobb fajta RCA kábelük.A válasz :nincs.

Az A12-t mikor kicsomagoltuk akkor vettem észre,hogy egy eész jó RCA kábelt adtak hozzá tartozéknak.Még nem küldtek árat.Csak szólok előre,hogy azon nincs felirat.

Igc
V.I.P.
V.I.P.

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Igc » 2007.07.17., kedd 13:27

ha a vdh cs-122-t veri, akkor engem már meggyőzött; köszi!

TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

kisvizi
V.I.P.
V.I.P.

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: kisvizi » 2007.07.17., kedd 13:23

köszi, de ha lehet a te példányodról is tennél fel képet, mert ezekszerint a gyári kép csalóka... :lol:

előtte milyen kábeled volt, mihez van viszonyítási alapod?

HALI jó pár kábel megfordult már nálam a teljesség igénye nélkül-vdh,cs122,d-352,kimber 4 vs,4 tc,xindak sc1 /elég sokáig ezt hallgattam/ .van viszonyitási alap,de ha bejáratodik akkor egy barátom kimber 4 tc-i mellé rakjuk,reméljük azt a szintet fogja hozni,de eddig tetszik a kábel pozitivak a vélemények róla.

Bayerdynamic DT 990

AVX
Site Admin
Site Admin

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: AVX » 2007.07.17., kedd 13:17

köszi, de ha lehet a te példányodról is tennél fel képet, mert ezekszerint a gyári kép csalóka... :lol:

előtte milyen kábeled volt, mihez van viszonyítási alapod?

A fotót mi csináltuk a hangfalakhoz adott kábelről.

Azon van szöveg és irány jelölés is.

Most hozatok a raktárból fel egyet,mert még én sem áttam.

A CAV eredendően nem akart kábelt eladni.Én erölködtem,mert nekem nagyon tetszett.

Igc
V.I.P.
V.I.P.

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Igc » 2007.07.17., kedd 12:37

csak nincsenek rajta feliratok

:blink::D

ez nekem is fura; akkor mitől irányított? :lol:

close652
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: -1

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: close652 » 2007.07.17., kedd 12:33

csak nincsenek rajta feliratok

:D:lol:

kisvizi
V.I.P.
V.I.P.

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: kisvizi » 2007.07.17., kedd 12:21

:D  :D megérkezett a hangfalkábel,külsöre igen tetszetös,vastag robosztus felépitésü :blink:

képet tegyél fel róla és a véleményed is érdekel, mert én is tervezek ilyet venni...

:lol: olyan a kábel amit mér ATC berakott csak nincsenek rajta feliratok,igy irány jelölés sincs,ugyhogy én jelöltem hasraütésszerüen irányt,és igy járatom be aztán majd meglátjuk/tudom a vak is ezt mondta/igy nyersen semmi kirivot,bántot nem találok a hangjában.

post-36-1184667669.jpg

Bayerdynamic DT 990

Igc
V.I.P.
V.I.P.

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Igc » 2007.07.17., kedd 12:12

:lol::blink: megérkezett a hangfalkábel,külsöre igen tetszetös,vastag robosztus felépitésü :D

képet tegyél fel róla és a véleményed is érdekel, mert én is tervezek ilyet venni...

kisvizi
V.I.P.
V.I.P.

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: kisvizi » 2007.07.17., kedd 12:03

Ha minden igaz akkor ma már kipróbálhatod.

:lol::D megérkezett a hangfalkábel,külsöre igen tetszetös,vastag robosztus felépitésü :blink:

írj majd róla

(mi volt eddig, miket kötöttél össze vele, stb.)

köszi!

:D egy picit járatom/vagy 100 órát /azután mondok véleményt

Bayerdynamic DT 990

close652
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: -1

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: close652 » 2007.07.17., kedd 11:46

:lol::blink: megérkezett a hangfalkábel,külsöre igen tetszetös,vastag robosztus felépitésü :D

írj majd róla

(mi volt eddig, miket kötöttél össze vele, stb.)

köszi!

kisvizi
V.I.P.
V.I.P.

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: kisvizi » 2007.07.17., kedd 11:40

Bayerdynamic DT 990

Válasz küldése

Vissza: “ATC-Trade Zrt.”