A Fórum 2020-09-18-án pénteken frissítésre került.
Ha problémát láttok vagy hiányzik valami, kérjük jelezzétek!
Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

CAV termékek

Moderátor: csandaz

anor
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 41

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: anor »

Én nem vennék ilyet külföldről.
Nincs hova visszavinni, reklamálni meg... ))
Na jó hagyom is én senkit nem akarok győzködni vagy bármi. Mindenki ott vásárol ahol akar. Köszi mindenkinek! Sziasztok

anor
Fórumlakó
Fórumlakó

CAV termékek

Akkor vegyetek használtat és lehet reklamálni  

Bélapapa
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 21

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Bélapapa »

Doky
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 896

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Doky »

Igen ám de ez új olcsóbb mint itt a használt és pl nincs vakarozas hogy azért nincs gyári kábel mert az úgy is sza.
Ha tudok kintről újat venni és hasonló áron vagy még lehet drágább is akkor nekem az többet fog érni mint egy használt sok tulajos papír es kábel nélküli hangfal
Akkor nincs kérdés, hajrá!
Dune HD Smart H1., Heed DACtilus II., Pioneer XC-HM76., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold digi., Gotham GAC3., HAMA optikai., CA. és Profigold hdmi... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

anor
Fórumlakó
Fórumlakó

CAV termékek

Elnézést én nem tenném,! Idehaza kedves kicsi országunkban azért egyszerűbb ..!
Megnézem , kipróbálom , és viszem rejtett hibát esetleg könnyebb szóvá tenni !
SZVSZ ez bármilyen termékkel kapcsolatban így van és nem utolsó sorban én úgy gondolom a
fórumon elég intelligens emberektől lehet vásárolni !!!
Igen ám de ez új olcsóbb mint itt a használt és pl nincs vakarozas hogy azért nincs gyári kábel mert az úgy is sza.Ha tudok kintről újat venni és hasonló áron vagy még lehet drágább is akkor nekem az többet fog érni mint egy használt sok tulajos papír es kábel nélküli hangfal

füci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 96

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: füci »

Elnézést én nem tenném,! Idehaza kedves kicsi országunkban azért egyszerűbb ..!
Megnézem , kipróbálom , és viszem rejtett hibát esetleg könnyebb szóvá tenni !
SZVSZ ez bármilyen termékkel kapcsolatban így van és nem utolsó sorban én úgy gondolom a
fórumon elég intelligens emberektől lehet vásárolni !!!

anor
Fórumlakó
Fórumlakó

CAV termékek

Találtam már én is nagyon olcsón, de nem tudom, hogyan lehetne behozatni őket. Este átküldöm neked a linket.Köszönöm

Red75
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 740

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Red75 »

Nem vitázni akarok meg semmi mindenki azt gondol amit akar.
Találtam külföldön olcsóbban ami nem biztos hogy igaz de megprobalom megszerezni és ennyi.

Találtam már én is nagyon olcsón, de nem tudom, hogyan lehetne behozatni őket. Este átküldöm neked a linket.
Moziszoba*: 5.1: Benq W1090, Projecta HomeScreen 220 fix (HCCV), Pioneer VSX-930, Dune HD Max, Swans D3.2, DIY sub 2db: Hertz+Hivi passzív membrán.

anor
Fórumlakó
Fórumlakó

CAV termékek

Külföldön sokkal drágábban mentek ezek.Nem vitázni akarok meg semmi mindenki azt gondol amit akar. Találtam külföldön olcsóbban ami nem biztos hogy igaz de megprobalom megszerezni és ennyi.

HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 478

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

Mi ilyen vicces?
Külföldön sokkal drágábban mentek ezek.

anor
Fórumlakó
Fórumlakó

CAV termékek

Mi ilyen vicces?

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1207

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Köszi a segítséget!
Van itt fent egy arra alkudoztam de szerintem annyit nem ér hisz csak 3 éve volt az akciós ára. Talán külföldről be tudom szerezni ujonan és még olcsóbban mint az itteni akciós ár volt

anor
Fórumlakó
Fórumlakó

CAV termékek

Ez az akciós ára volt, szerintem ennyiért már nem fogod megkapni használtan sem.Köszi a segítséget! Van itt fent egy arra alkudoztam de szerintem annyit nem ér hisz csak 3 éve volt az akciós ára. Talán külföldről be tudom szerezni ujonan és még olcsóbban mint az itteni akciós ár volt

rozoga62
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 95

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: rozoga62 »

http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... 3k/page-40
Ez az akciós ára volt, szerintem ennyiért már nem fogod megkapni használtan sem.

rozoga62
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 95

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: rozoga62 »

Sziasztok! Tudnátok nekem abban segíteni hogy a cav md1 milyen áron volt megvásárrolható annak idején?
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... 3k/page-40

anor
Fórumlakó
Fórumlakó

CAV termékek

Sziasztok! Tudnátok nekem abban segíteni hogy a cav md1 milyen áron volt megvásárrolható annak idején?

füci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

CAV termékek

Sziasztok!
Kéréssel szeretnék fordulni hozzátok!!! Valakinek meg van -e a CAV A8M magyar nyelvű használati útmutatója ?
Nekem sajnos csak nyomtatott formában .. és egy ismerősömnek szeretném elküldeni email-ben!
Sajnos ha  scanelem nem jól látszik ...
Előre is köszönöm a segítséget !
UI: Estére is jó szurkolást mindenkinek   

Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 4

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Khaosz »

Bélának megvan, ez biztos, ő el tudja küldeni.
Írtam közben p.ü.-t, alapzaj van nálam is, de abszolút halk. KB mint a régebbi erősítőknél.
A bemeneteken lévő drótok sem, és a hangerőpoti sem befolyásolja.
Ha viszont digit koaxot teszek rá, onnan is szed zajt. Az már inkább zavaró. Emiatt optikai bemenetet használok.
Sztereó bemeneten nem jön zaj.

Köszi. Nekem nem szed össze + zajt a digi koax kábel. Igaz csak sztereóban próbáltam. Megnézem majd dts esetében. Azért ennek az alapzajnak nem kéne lennie szvsz. Nem volt még alapzajos erölködőm. Ilyen vasnál elvárható, hogy ne legyen zaj hisz elméletileg alapzaj rontja a minőséget.

A cucc tetszik elég egyedi darab szóval majd megszokom....

Köszönöm a kapcsolási rajzot megkaptam. Lehet megmutatom majd valami elektronikai gurunak.
Projektor: Sony VLP 270ES Vászon: XY Screen 120" ALR TV: Panasonic 55TV60 Erősítő: Rotel RAP 1580 Font: Swans Diva 4.2F Center: Swans Diva 6.3C Surround: Swans Diva 6.3R Sub:  2db SVS SB-12NSD + XTZ xtz 12.17 edge, HTPC, Kábelek: Inakustic Silver

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3276

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: AVX »

Írtam közben p.ü.-t, alapzaj van nálam is, de abszolút halk. KB mint a régebbi erősítőknél.
Ha viszont digit koaxot teszek rá, onnan is szed zajt. Az már inkább zavaró. Emiatt optikai bemenetet használok.

Circuit Diagram for A8M.
A8M-FR.pdf
A8M-MB1.pdf
A8M-MB2.pdf
A8M-MB3.pdf
A8M-PA.pdf

Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 271
Kapcsolat:

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Szia
kösz az infót. Csak nem tudtam, hogy ez most normális dolog-e vagy kezelnem kell. Különben meg van valakinek a panelok kapcsolási rajza, Hátha egyszer kell és ebben az esetben jobb ha megvan, mintha sosem lenne meg.

▪︎Projectiondesign/Projecta/Popcorn/Tag Mclaren/Swans/Synology ▪︎ Primare/Bayz/Ruark

Khaosz
V.I.P.
V.I.P.

CAV termékek

Szia!
A zúgás nálam is jelen van ..abban az esetben is ha minden ki van húzva az erősítőből!
Nem hangos de hallom egész közelről!
A hangfal kábel eltávolítás esetén is zúg de  ici - picit  ...engem ez nem zavar...

Szia
kösz az infót. Csak nem tudtam, hogy ez most normális dolog-e vagy kezelnem kell. Különben meg van valakinek a panelok kapcsolási rajza, Hátha egyszer kell és ebben az esetben jobb ha megvan, mintha sosem lenne meg.
Projektor: Sony VLP 270ES Vászon: XY Screen 120" ALR TV: Panasonic 55TV60 Erősítő: Rotel RAP 1580 Font: Swans Diva 4.2F Center: Swans Diva 6.3C Surround: Swans Diva 6.3R Sub:  2db SVS SB-12NSD + XTZ xtz 12.17 edge, HTPC, Kábelek: Inakustic Silver

füci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

CAV termékek

Sziasztok. A CAV A8M-erősítővel kapcsolatban 1 kérdés. Jelenlegi vagy volt tulajoktól kérdem.

Ha bekapcsolom a trafótól jön egy zúgás. Thxfan elmondása szerint ez nála is így van.

Viszont a is normális, hogy a hangfalakon hallom ezt a zúgást? Olyan mint ha a hálózati 60Hz-et hallanám. Kipróbálok majd egy földhurok leválasztót a kábeltévére, viszont próbáltam másik jóval távolabbi 220-as aljzatba dugni az erősítőt akkor is halottam.

A padláson van 4 felé szétosztva a kábeltv Onnan még további 5-8 méter megy a kábel. Oda rakjam a földhurok leválasztót vagy a TV közelébe ?

Bár az alapkérdésem továbbra is: Ha bekapcsolom az A8M erősítőt akkor normális, hogy zúgást hallok a hangszórókon ha közelükbe megyek? Nem kell odatolnom a fejemet a közép vagy mély hangszóróhoz 1 méterről tisztán hallani.

Szia!
A zúgás nálam is jelen van ..abban az esetben is ha minden ki van húzva az erősítőből!
Nem hangos de hallom egész közelről!
A hangfal kábel eltávolítás esetén is zúg de  ici - picit  ...engem ez nem zavar...

Khaosz
V.I.P.
V.I.P.

CAV termékek

Sziasztok. A CAV A8M-erősítővel kapcsolatban 1 kérdés. Jelenlegi vagy volt tulajoktól kérdem.

Ha bekapcsolom a trafótól jön egy zúgás. Thxfan elmondása szerint ez nála is így van.

Viszont a is normális, hogy a hangfalakon hallom ezt a zúgást? Olyan mint ha a hálózati 60Hz-et hallanám. Kipróbálok majd egy földhurok leválasztót a kábeltévére, viszont próbáltam másik jóval távolabbi 220-as aljzatba dugni az erősítőt akkor is halottam.

A padláson van 4 felé szétosztva a kábeltv Onnan még további 5-8 méter megy a kábel. Oda rakjam a földhurok leválasztót vagy a TV közelébe ?

Bár az alapkérdésem továbbra is: Ha bekapcsolom az A8M erősítőt akkor normális, hogy zúgást hallok a hangszórókon ha közelükbe megyek? Nem kell odatolnom a fejemet a közép vagy mély hangszóróhoz 1 méterről tisztán hallani.

Balage84
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 23

CAV termékek

Hozzászólás Szerző: Balage84 »

Köszönöm!
Már meg is lett a végleges helye a két "tesónak".
Nem sokat hallgattam a CAV 12-est,de nekem első benyomásra teljesen más a két karakter. A 12-es azonnal hozta a sztereókra jellemző részletesebb hangzást,dinamikusabbnak is éreztem,az énekhangok élethűbbek a hangszerek jobban tapinthatóak. A 8m kicsit laposabbnak tűnik a 12-hez képest,A8M-nek is rendben van a tere,dinamikája viszont a 12-es élettelibb.
De még sokat kell hallgatnom,hogy teljes véleményt formálhassak róluk.

Ha tudnád, hogy milyen hangot ki lehet hozni belőle, ezt én követtem el anno s azóta is elégedetten használom:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... ek/page-17
A8M-et nem hallottam, de nézd meg a belső képeket, nem egy világ az A12-vel az biztos ;-)

Khaosz
V.I.P.
V.I.P.

CAV termékek

Próbálgattam ma a CAV A8M-et. Mit mondjak tartalék van benne bőven. Dívákat elintézte rendesen.

Nos viszont egy-két dolgot nem értek.
Én 2 db svs zárt sub-bal használom zenére is (sorry én ilyen vagyok ). HM-ra még nincs bekötve csak sztereóra. A beállításokban kiválasztom hogy legyen sub ez rendbe is van. Az első beállításban (kijelző bal oldalán)  tudom állítani a super-bass hangerejét. Gondolom az alap beállítás az amikor se nem lefelé senem felfelé nincs vonal egy vonal középen. Azt vettem észre ha rátekerek, akkor nem csak suba-hangerejét növeli hanem a frontok hangerejét is mármint a super-bass tartományban. Nekem úgy lenne logikus ha kivan választva sztereóra a sub akkor a ezzel csak a sub erejét lehet változtatni. Annyi nem zavar csak tudnom kell mi az alapbeállítás gondolom mint ahogy előbb írtam középen egy vonal. 

Thxfan elküldte a Magyar leírás és a késleltetésre egy táblázatot. Köszi még 1X.

Viszont a késleltetést nem értem. Minél távolabb van a hangfal annál jobban kell késleltetni?  A logikám szerint ha a frontok a 0 pont amin nem lehet változtatni és ha a háttér meszeb van mint a front akkor pont nem kell késleltetni. Ha közelebb van a háttér akkor okés, de akkor hogy kell számolni? Ha pl 4 méterre van front és 2 méterre a háttér akkor 4 métert kell késeltetnem?  Gondolom nem 4-et mert a front sem  méterre van.

Hangszóró méretek
A leírás szerint a frontokat nem lehet változtatni a méretén az minden esetben nagy. A center és a háttér lehet kicsi vagy nagy. Na már most ez az erősítő nem fullad ki olyan könnyen. A center diva 6.3C és a háttér meg 6.3R. Olvastam fórumokon, hogy a kicsire kell állítani a hangsugárzó méreteket. Mért is jó ha kicsire állítom. Smal esetében nem tudom hol vág, de mért kell elvennem a alsó tartományt (large) a centertől és háttértől? Erősítő bírja a háttér és center lemegy 60Hz-ig. Mondom nem tudom hol vág a Small  beállítás esetén.

Egyenlőre ennyi, de ez a vas eléggé bejön.

Válasz küldése

Vissza: “ATC-Trade Zrt.”