Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Fountek termékek

Moderátor: csandaz

morzsol
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 34

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: morzsol » 2011.09.15., csüt. 23:22

Sziasztok! Hát itt van minden! :)

Kalmi felejtősétől... Klang... hogy is lehet ezt jellemezni - ...dehát lentebb olvasható-jáig! :)

Nagyon élvezetes, amit összeírtatok!

Ez így együtt már kicsit pozicionálja valahová! :)

Magam is többutast hallgatok persze. Akaratlanul is ehhez viszonyítunk/tok, de ezek között is hatalmas különbségek vannak.

Ugyanakkor mocorog itt valami ezekkel az egyutasokkal.

Olyan jók a kisebbekről a visszajelzése(ite)k, hogy többekben felmerülhet a kérdés, vajon egy nagyobb felületű sugárzó nem válhat-e teljes értékű komponensé?! :)

A lentiekből én az igen és a nem válaszra következtetek! :D

Vagyis, hogy talán valamiféle (műfaji és/vagy felhasználási területi) korlátozással igen. (?)

(Laci írja, hogy az LS 3/5 teljesebb értékű.)

Nade mik ezek a korlátozások?

(Amik Klang szerint "nagy doboz" (rezonátorház) alkalmazásval akár ki is küszöbölhetők?)

És mik azok a tulajdonságai, amik miatt akár az ismert kisdobozok elé is pozicionálhatók ezek a szélessávúak. (Ismét Klang.)

Valami nagyon szerethető csak lehet bennük!

Még érdekes számomra Fülelek azon korábbi jelzése, hogy a kisebbik driver a gyári dobozában... hmmmm... tonális? "spektroszkópként"? is használható akár. (Abban az értelemben, ahogy nem spektroMÉTER és nem is spektroGRÁF, mert nem számszerűsít és nem is rögzít/ír, de (a szem helyett) a fülnek mégis csak támpontot, rálátást ad a spektrum kiegyensúlyozottságára, ha összehasonlító eszközként folyamodunk hozzá. Vagy valami ehhez hasonló... :D )

Klang
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 90

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: Klang » 2011.09.15., csüt. 17:56

Örülök, hogy látlak itt Klang! :)

Csak a félreértések elkerülése végett, Lacy a fórumagár, én csak simán Laci vagyok. ;)

elnézést és köszönöm a kiigazítast!

Üdv Klang

Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 211

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) » 2011.09.15., csüt. 17:39

Nem hittem,hogy ez a szélessávú egyáltalán szóba kerül,de örülök annak hogy igen - a Lacy véleményének méginkább!

Üdv Klang

Örülök, hogy látlak itt Klang! :)

Csak a félreértések elkerülése végett, Lacy a fórumagár, én csak simán Laci vagyok. ;)

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Klang
V.I.P.
V.I.P.

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: Klang » 2011.09.15., csüt. 13:21

( Tudom, hogy amúgy kimagaslóak, de végleges megoldáskén zenét nemigen hallgatnak velük - bármilyen izgalmasak is az erre vonatkozó korábbi kísérletek!)

Kedves Morzsol!

Tévedsz,én a kisebbeken (cserépgolyó Fr99,vájtfülü orvos ismerősöm pedig az orgonasípot hallgatja-fr87-szinte egész nap ,rendelés közben is) igen is hallgatok zenét! :D Én szinte már az összes (FR146-ig)Fountekkel építettem egyutas dobozt, és én az általad emlitett dobozok elé helyezem a fountek szélessávu hszóróit- persze ez az én véleményem.

Üdv Klang

Klang
V.I.P.
V.I.P.

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: Klang » 2011.09.15., csüt. 13:04

Nem hittem,hogy ez a szélessávú egyáltalán szóba kerül,de örülük annak hogy igen- a Lacy véleményének méginkább!

Amikor egy hangfalról véleményt írnak- és ez most is így van- mindig külön kezelik a hszórót és a dobozt. Ezt valójában az teheti meg aki a hszóróhoz a dobozt megtervezte és elkészítette-illesztette. A végfelhasználó már csak a végeredményt hallja nem tudja ,lehetősége sincs arra hogy a hangfal alkotókat külön elemezze és ezt a Lacy is helyesen írja.A meghallgatásoknál sincs ez másként ,csak az egységes dobozról lehet véleményt alkotni.

Kezdjük az elején:

Az FR135 gyári közölt adatait a saját mérésem nem igazolta,a ferkimenete a középtartománytól kezve emelkedik,ezért nem ajánlatos keskeny dobozba ,ami még a baffléjén emelne,építeni. Ezért is van hogy a doboz csak 12cm mély de 35cm széles!(ez utóbbi lemaradt ) de 12,5l az ürtartalma és az fs50Hz!.Ennek ellenére a középtartománytól fölfelé az ávitelét még csokkenteni kellett,és erre a széleskörben jól bevált csillapítás (filc és vatta)maradt,de ez az eljárás sajnos nem csak a frekimenetén változtat hanem a hangszinén is.

összegezve:

Az Fr135-nek nem ez a legideálisabb doboz,de nem az anyaga miatt! Én a mai eszemmel egy rezonátorházba tenném ,mert ez a konstrukció az alsó tartományokban emelne az átvitelen-valószínüleg-és nem lenne szükség sem filcre sem vattára, a selymessége is változna.

A kérdésre,hogy melyiket Sonido vagy Fountek ? Én most a Founteket javasolnám,csakis elsősorban azért mert ezzel dolgoztam -a Sonidoval csak kacérkodtam eddig.A szimulácios eredmények minden esetben a Fountek mellett szólnak és én eszerint hozom meg a döntéseimet.

Üdv Klang

Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 211

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) » 2011.09.14., szer. 22:50

Szia ATC!

Nem jellemeznéd Te egy kicsit a dobozt!

Túlnő a "jóminőségű szgép hangszóró" kategórián?

(Ezt a kisebbekhez gondolnám rendelni (8X, 9X). Tudom, hogy amúgy kimagaslóak, de végleges megoldáskén zenét nemigen hallgatnak velük - bármilyen izgalmasak is az erre vonatkozó korábbi kísérletek!)

Összemérhető valamilyen módon M1-el, LS 3/5-el, vagy teljesen másképpen kell elképzelni?

(Merthogy kit árban nem olyan nagy a távolság.)

Persze tudom, meg kellene hallgatni, de mostanában nem járok Felétek!

Ugyanakkor azt gondolom, kell(ene) erről beszélni, mert méltatlan a csend körülötte, és az egyedfejlődés adott fokán egyszer biztosan mindenki eljut az "Egyutas hangfal?" dilemmájáig!

(Ez pedig itt Nálatok pedig egy értékes adatbázis! :) Had legyen nyoma ennek is. Ha Te is egyetértesz vele.)

Szia morzsol!

Engedelmeddel válaszolnék néhány felvetésedre, mivel tudtommal nekem van a legnagyobb tapasztalatom a szóban forgó Klang által készített (FR135-ös Fountek hangszóróval szerelt) hangsugárzóval. Több hónapot éltem vele együtt, több tucat rendszerben, különböző szobákban használtam.

Magáról a hangszóróról nem tudok véleményt alkotni, csak a kész dobozról, amely különleges konstrukció. Karton papír elő és hátlap, papír cső reflex nyílás az elején.

Kissé visszafogott karakterű, selymes hangú cucc volt, széles sávúakra jellemző tér, méretéhez képest (kb. 12-14cm mély doboz!) tisztességes basszus, talán szűken adagolt dinamika. Az M1-es Swans egy sokkal keményebb, agresszívabb hang, az LS3/5 teljes értékűbb játékos.

Ha úgy döntenél, hogy építesz belőle, szívesen meghallgatnám, kíváncsi lennék, hogy a Klang által készített mennyire az FR135 és mennyire a konstrukció jellegzetességeit hordozta magán a hangzásban.

Üdv,

Laci

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

kalmi
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 840

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: kalmi » 2011.09.14., szer. 22:35

... az egyedfejlődés adott fokán egyszer biztosan mindenki eljut az "Egyutas hangfal?" dilemmájáig!

Ideális esetben hamar túljut az ember rajta, és gyorsan elfelejti. Túl sok a korlátja. Gyakoratilag a környezetemben egyetlen embert ismerek aki évek óta kitart a szélessávú egyutas mellett, mindenki más két vagy három útra váltott. Pedig ismerek jópár embert innen onnan. Én sosem voltam elájulva a fountek szélessávúitól. Ribbonban és mélyközépben sokkal jobbak. Szerintem ha már szélessávú, akkor papír.

morzsol
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: morzsol » 2011.09.14., szer. 22:12

Szia ATC!

Nem jellemeznéd Te egy kicsit a dobozt!

Túlnő a "jóminőségű szgép hangszóró" kategórián?

(Ezt a kisebbekhez gondolnám rendelni (8X, 9X). Tudom, hogy amúgy kimagaslóak, de végleges megoldáskén zenét nemigen hallgatnak velük - bármilyen izgalmasak is az erre vonatkozó korábbi kísérletek!)

Összemérhető valamilyen módon M1-el, LS 3/5-el, vagy teljesen másképpen kell elképzelni?

(Merthogy kit árban nem olyan nagy a távolság.)

Persze tudom, meg kellene hallgatni, de mostanában nem járok Felétek!

Ugyanakkor azt gondolom, kell(ene) erről beszélni, mert méltatlan a csend körülötte, és az egyedfejlődés adott fokán egyszer biztosan mindenki eljut az "Egyutas hangfal?" dilemmájáig!

(Ez pedig itt Nálatok pedig egy értékes adatbázis! :) Had legyen nyoma ennek is. Ha Te is egyetértesz vele.)

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3272

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: AVX » 2011.09.14., szer. 20:10

...Végülis valakinek lett tapasztalata az FR135-ös szélessávúval?

Ahogy arról szó volt, ez igen izgalmas lehetne! (Persze elég borsos áron.)

Mégis, ha a kisebbeknél kiegyenlítettebb(?) hangzást nyújtana és így egyszemélyben is kellőképpen ütőképes lenne, akkor...

Egy keresztezési frekvencia nélküli 1 hangszórós megoldás számomra inspirálóan egzotikus...

Avagy mi az ára az erőteljesebb mélytartománynak?

(Az adatlap szerint 13 l-es dobozban 50Hz-ig is lemegy?)

Vagy inkább a sonido szélessávúak? :D

Mondjatok valamit! :)

Klang épített ezzel egy érdekes dobozt.

Beszélj vele.

A doboz nálunk meghallgatható.

morzsol
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: morzsol » 2011.09.14., szer. 19:48

...Végülis valakinek lett tapasztalata az FR135-ös szélessávúval?

Ahogy arról szó volt, ez igen izgalmas lehetne! (Persze elég borsos áron.)

Mégis, ha a kisebbeknél kiegyenlítettebb(?) hangzást nyújtana és így egyszemélyben is kellőképpen ütőképes lenne, akkor...

Egy keresztezési frekvencia nélküli 1 hangszórós megoldás számomra inspirálóan egzotikus...

Avagy mi az ára az erőteljesebb mélytartománynak?

(Az adatlap szerint 13 l-es dobozban 50Hz-ig is lemegy?)

Vagy inkább a sonido szélessávúak? :D

Mondjatok valamit! :)

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: AVX » 2011.05.14., szomb. 09:12

Kösz! Előre láthatólag tudsz valami infót írni, hogy kb. mikorra várható?

Ha találgatásokba kellene bocsájtkoznod, akkor kb. milyen árrkategóriára saccolnál? Dynaudio aktív stúdió monitorok?

Fogalmam sincs,hogy mikor lesz,ha lesz egyáltalán CE-je.

Árat sem tudok mondani.

Vendég

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2011.05.14., szomb. 08:55

Egyelőre ezekből még nem lesz,mert nincs meg a CE-je.

Kösz! Előre láthatólag tudsz valami infót írni, hogy kb. mikorra várható?

Ha találgatásokba kellene bocsájtkoznod, akkor kb. milyen árrkategóriára saccolnál? Dynaudio aktív stúdió monitorok?

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: AVX » 2011.05.13., pén. 20:21

Fountek DM2016 stúdió monitor ügyében kérhetnék ár infót (1 párra vonatkozó árinfó)? Kösz!

Egyelőre ezekből még nem lesz,mert nincs meg a CE-je.

Vendég

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2011.05.13., pén. 19:41

Új Fountek Stúdió monitorok:

DM2010

DM2015

DM2016

http://www.fountek.net/products.asp?id=59

Fountek DM2016 stúdió monitor ügyében kérhetnék ár infót (1 párra vonatkozó árinfó)? Kösz!

Klang
V.I.P.
V.I.P.

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: Klang » 2011.04.19., kedd 11:16

Igen! Közben készül hozzá needle. Azt hiszem pont te írtad be ide hozzá a szűrőalkatrészeket is. De minden terv érdekel hozzá.

Köszi!

a Needle egy jó döntés,minden megvan a teljes sikerhez! :kiraly:

Üdv Klang

atesz007
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 26

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: atesz007 » 2011.04.17., vas. 18:51

Csak most olvastam,aktuális még?! Hétfőn leszek elérhető.

Igen! Közben készül hozzá needle. Azt hiszem pont te írtad be ide hozzá a szűrőalkatrészeket is. De minden terv érdekel hozzá.

Köszi!

Klang
V.I.P.
V.I.P.

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: Klang » 2011.04.16., szomb. 21:14

Sziasztok!

Nincs véletlenül valakinek (nem féltve őrzött) dobozterve FR88EX-hez?

Köszi!

Csak most olvastam,aktuális még?! Hétfőn leszek elérhető.

oibacsi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 0

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: oibacsi » 2011.04.14., csüt. 16:10

Sziasztok!

Köszi!

Az nincs, csak komplett t3 dobozom, hamarosan eladó lesz. Ha érdekel, privi.

Erősítő: LM3875 Forrás: Egyedi akkus, Edcor kimenőtrafós DAC Hangsugárzó: Zigmahornet (Fostex FE103En) IC: Neotech Hangsugárzókábel: Jungson

atesz007
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 26

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: atesz007 » 2011.04.14., csüt. 15:36

Sziasztok!

Köszi!

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: AVX » 2011.03.02., szer. 11:12

Megújult a Fountek oldala:

http://www.fountek.net/index.asp

Klang
V.I.P.
V.I.P.

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: Klang » 2011.02.27., vas. 08:21

post-19718-012146800 1298739884.jpg

"King cuccai" jók, de ő sem tud csodát,a mélyhiánynak a tömés az oka,az viszi el.A TL lényege a hanghullám vezetés nem az elnyelés és ez itt most az utóbbiba ment át.Feltettem a kinagyitott memránamplitudót. Ezt a rajzot így kell látni,és ez 1000 sürüségü tömítés mellett 1Watt teljesítményen van így.

post-10916-092280600 1298791207.jpg

oibacsi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: oibacsi » 2011.02.26., szomb. 18:04

Köszönöm szépen!

Végig 2mm alatt marad a szimuláció szerint, de akkor nálad mi az a 6mm és társai? Nem 1 watton nézted? Az már mellékes, hogy nekem annyi is elég a kis szobámba:)

Azért ez az én tömésem elég sűrű, a 2mm-t 2w-on éri el. Megvettem M.J. King cuccait, ezek szerint azok hibásak lennének? Mindenesetre imádom ezt a kis hangszórót, csak a t3-nál picit több mély kellene néha. Ha elrontom, legfeljebb visszamegy a gyári dobozba:)

Én kiszedtem a dobozból a "váltót", nekem így sokkal jobban tetszik a hang, és át is kábeleztem.

post-19718-012146800 1298739884.jpg

Erősítő: LM3875 Forrás: Egyedi akkus, Edcor kimenőtrafós DAC Hangsugárzó: Zigmahornet (Fostex FE103En) IC: Neotech Hangsugárzókábel: Jungson

oibacsi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: oibacsi » 2011.02.26., szomb. 18:00

Az én szimulációm nem olyan kedvező mint a tiéd. Ebból lehet hangfal de csak akkor,ha csillapító anyaggal megtömöd.

Az általad megadott értékkel én most nem sokra megyek,és nincs kedvem utánan nézni.Mindenesetre a membrán amplitudója a kritikus értéken van már 1Watton is (2mm az xmax) Úgy hogy csak óvatosan.A töméssel ez is változni fog (kisebb lesz). Egy frekiváltóra mindenképpen szükséged lesz a Baffle miatt.

A piros vonal az TL-nek megfelelő nagyságú BR doboz átvitele csillapítás nélkül,a zöld csillapítva.

Üdv és sok sikert.

Köszönöm szépen!

Végig 2mm alatt marad a szimuláció szerint, de akkor nálad mi az a 6mm és társai? Nem 1 watton nézted? Az már mellékes, hogy nekem annyi is elég a kis szobámba:)

Azért ez az én tömésem elég sűrű, a 2mm-t 2w-on éri el. Megvettem M.J. King cuccait, ezek szerint azok hibásak lennének? Mindenesetre imádom ezt a kis hangszórót, csak a t3-nál picit több mély kellene néha. Ha elrontom, legfeljebb visszamegy a gyári dobozba:)

Én kiszedtem a dobozból a "váltót", nekem így sokkal jobban tetszik a hang, és át is kábeleztem.

Klang
V.I.P.
V.I.P.

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: Klang » 2011.02.26., szomb. 17:19

Belső méretek:

46 col magas, 6x6 col

tetejétől 12 colra a hangszóró

az aljától 4 colra a port (2 col átmérő, 5 col hossz)

0.8 ft*lb3 sűrűségű csillapítóanyag kb a doboz alsó harmadáig

Az én szimulációm nem olyan kedvező mint a tiéd. Ebból lehet hangfal de csak akkor,ha csillapító anyaggal megtömöd.

Az általad megadott értékkel én most nem sokra megyek,és nincs kedvem utánan nézni.Mindenesetre a membrán amplitudója a kritikus értéken van már 1Watton is (2mm az xmax) Úgy hogy csak óvatosan.A töméssel ez is változni fog (kisebb lesz). Egy frekiváltóra mindenképpen szükséged lesz a Baffle miatt.

A piros vonal az TL-nek megfelelő nagyságú BR doboz átvitele csillapítás nélkül,a zöld csillapítva.

Üdv és sok sikert.

post-10916-079951200 1298737159.jpg

oibacsi
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: oibacsi » 2011.02.26., szomb. 16:15

Légyszives küld el a paramétereket is/vagy rajzot. Ez igy most nekem túl szépnek tünik.

Egy biztos ez egy kiváló hszóró. Nálam ez lett a kisérleti MLTL végeredménye, szóval küld el a méreteket.

Belső méretek:

46 col magas, 6x6 col

tetejétől 12 colra a hangszóró

az aljától 4 colra a port (2 col átmérő, 5 col hossz)

0.8 ft*lb3 sűrűségű csillapítóanyag kb a doboz alsó harmadáig

Válasz küldése

Vissza: “ATC-Trade Zrt.”