Fountek termékek

Moderátor: csandaz

Klang
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 90

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: Klang » 2011.12.14., szer. 20:47

Hallole!

Elkészűlt a furnérozás ,a hangolás és már túl vagyok az első lakkozáson is. Még lesz egy vagy kettő lakkréteg,és a brhorn felragasztása is vissza van még. De már igazi örömet okoz

igazi nagyfiús, részletgazdag hanggal - mint egy reso.

Az oldalfalai 2mm -es kőrisfa furnérból vannak - ezt elég nehéz hangolni de nem lehetetlen.

a "frekiváltók" az oldalára ragasztva,ezekkel a hangszinén is lehet változtatni

post-10916-005271500 1323891686.jpg

a furnér még mindig dió

post-10916-011827400 1323890870.jpg

ugye milyen szép az erezete?

post-10916-029727800 1323890918.jpg

Sonny

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: Sonny » 2011.12.13., kedd 10:55

Hallole!

Az FR99-et nem probáltam az Fr88 viszont nagyon jó, mire rászántam magam kifogyott Szegeden.

Nem tudom mi a szándékod vele,de vedd meg nyugodtan ezek a legjobbak között szerepelnek.

Üdv Klang

Valamikor ráérsz?

Csak pár percre beugranék a meglévő szélessávúidat meghallgatni, hogy érdemes-e belevágni?

(hol vagy helyileg?)

Üdv,

Sanyi

Klang
V.I.P.
V.I.P.

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: Klang » 2011.12.12., hétf. 20:08

FR-99-el van valamid?

Másvalakinek tapasztalat?

Van most egy eladó pár, lehet, hogy benevenék rá gondolkodik.gif

Hallole!

Az FR99-et nem probáltam az Fr88 viszont nagyon jó, mire rászántam magam kifogyott Szegeden.

Nem tudom mi a szándékod vele,de vedd meg nyugodtan ezek a legjobbak között szerepelnek.

Üdv Klang

Sonny

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: Sonny » 2011.12.11., vas. 21:41

Hallole!

Ha valaki mégis csak meg akar győződni milyen egy alumembrános, akkor 28 -ától szivesen látom egy hallgatózásra! :D

Ez a választék ,ebből kettő Fountek a harmadik a Reso3 az RFT-vel, amit én szinten ide sorolok ,mivel a magas váltása 10Khz-nél van.

Üdv Klang

FR-99-el van valamid?

Másvalakinek tapasztalat?

Van most egy eladó pár, lehet, hogy benevenék rá gondolkodik.gif

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3263

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: AVX » 2011.12.11., vas. 14:50

Hallole!

A gyüjteményem bővül egy újabb darabbal - még a lakkozás és a hangolás hátra van.

A motor az FR99EX szélessávú ebben a resonator dobozban.

Fotók később....

Üdv Klang

post-10916-041928000 1323609293.jpg

Kíváncsi vagyok mit hozol ki azokból a picuri hangszórókból.

Klang
V.I.P.
V.I.P.

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: Klang » 2011.12.11., vas. 14:15

Hallole!

A gyüjteményem bővül egy újabb darabbal - még a lakkozás és a hangolás hátra van.

A motor az FR99EX szélessávú ebben a resonator dobozban.

Fotók később....

Üdv Klang

post-10916-041928000 1323609293.jpg

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: AVX » 2011.10.24., hétf. 10:48

A Fountek ribbonok ára aktuálisnak tekinthető még a weboldalon?

Még igen.

A héten nézem át az összes árat.

A héten biztosan nem változnak az árak,de a jövőhéten igen,de nem minden,mert pár tételt már átáraztam.

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1144

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: -KP- » 2011.10.24., hétf. 10:42

A Fountek ribbonok ára aktuálisnak tekinthető még a weboldalon?

Klang
V.I.P.
V.I.P.

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: Klang » 2011.09.29., csüt. 10:43

Hallole!

"Én csak... gondoltam... vmi egyszerű kis zsinórmérték... nem jönne-e ki esetleg a 135-ből"

De! ki jöhet. Én azt írtam le hogy én hogyan jutottam el az általam készített dobozhoz.

Nyilván más,más szempontok szerint dönt,amibe beleszól a saját lehetősége ,szerszámozottsága is.

"Te az egzotikus formák szerelmese lehetsz!!!"

Nézd a mértani alap elemek közé tartozik a kör/körív is,nem csak az egyenes-bár ez utóbbit könnyebb elkészíteni. Ha már magamnak készítem akkor ne legyen olyan formára sem mint a tömegben gyártott.... Pláne ha kombinált forma még előnyösebb is az átvitel szempontjából.

Egy a biztos, nincs egyedüli legjobb megoldás semelyik hszóróra sem,mert mindegyik több mint egy technikai eszköz.

morzsol
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 34

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: morzsol » 2011.09.26., hétf. 19:54

Ha jól látom, hátul ott bujkál egy (fél)open-baffle...

Ez legalább annyira érdekes, mint egy szélessávú, ha nem inkább. Itt talán már kompromisszumokat se kell kötni a hang volumenét illetően.

Egy másik topic elején találkoztam pagrus omnidirekcionális nemezgolyós kísérleteivel.

Itthon a magas kábele ki van vezetve, (valamiféle korábbi OB-bidirekcionális próbálkozások végett,) így semeddig se tartott kipróbálni. A 90 fok nekem sok volt, ezért megdöntöttem őket. Most így hallgatom. Többnyire elfelejtkezek róla, h ez csak egy kísérlet. Lehet, hogy ezt a hangot keresem.

(Tegnap találtam rá, h Vadászék éppen ilyen dobozokat készítenek. Eddig ezt vhogy nem figyeltem.)

Kalmi mondatait a driverekkel - én teljesen értem.

Megnézi az eszközeit, felméri a lehetőségeit és egy általa elfogadható értelmezési tartományon belülről nyilatkozik.

Te megnézed a hangszórókat: "Ó, te kis szegény, itt kilóg két bordád!" - és köréje görbíted a teret úgy, hogy az neki jó legyen...

Ehhez nem lehet mit hozzátenni. Ehhez csak hoyo.gif lehet.

morzsol
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: morzsol » 2011.09.26., hétf. 00:54

Klang!

Te az egzotikus formák szerelmese lehetsz!!! :blink:

A szava is eláll az embernek...

Én csak... gondoltam... vmi egyszerű kis zsinórmérték... nem jönne-e ki esetleg a 135-ből... Afféle, amire Fülelek utalt a kisebb doboz kapcsán, de ami annál talán a méretei miatt, (ami persze hátrány is,) kevesebb kompromisszumot hordoz, ezért szélesebb körben bevethető. Esetleg második hangfalnak, ami azért néhány dologban megtréfálja a nagyo(bba)kat... Nem éppen számítógép mellé, talán a gyerekszobába, vagy édesanyám végtelenített Bartók-rádiójának végére... vagy csak szellemi kalandként, tanulni Tőletek...

De amit Te itt leművelsz hangsugárzó készítés ürügyén, az már mégiscsak túlmegy minden határon!!! :bang::fekverohog:

Jó tudni, hogy vannak ilyen emberek! 36_1_11.gifhoyo.gif

A szava is eláll...

Egy kicsit hallgatni kell...

Klang
V.I.P.
V.I.P.

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: Klang » 2011.09.23., pén. 21:01

Nagyon szép kis "gyüjtemény".

Igen ,és mivel mindegyik másként (jól :D ) szól,igy nem lehet megúnni. Jót tett ez a kis vita,a Fanfare-t (FR146) már rég hallottam, de most megtettem és az OAR -tól a Mr Moon LENYÜGÖZŐ. :D

Üdv

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: AVX » 2011.09.23., pén. 19:08

Hallole!

Ha valaki mégis csak meg akar győződni milyen egy alumembrános, akkor 28 -ától szivesen látom egy hallgatózásra! :D

Ez a választék ,ebből kettő Fountek a harmadik a Reso3 az RFT-vel, amit én szinten ide sorolok ,mivel a magas váltása 10Khz-nél van.

Üdv Klang

Nagyon szép kis "gyüjtemény".

Klang
V.I.P.
V.I.P.

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: Klang » 2011.09.23., pén. 17:23

Hallole!

Üdv Klang

post-10916-085892700 1316791271.jpg

Klang
V.I.P.
V.I.P.

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: Klang » 2011.09.21., szer. 09:19

Kalminak tökéletesen igaza van ezen hangszórókat illetően.

Na, ennek igazán örülök!

De ÉN ezt másként látom ,gondolom és csinálom. :)

Üdv. Klang

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2739

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2011.09.21., szer. 01:27

Kalminak tökéletesen igaza van ezen hangszórókat illetően.

Jó dolog egy szélessávú, de ha valaki véletlenül beletrafál egy jó keresztváltóba, akkor sajnos vagy nem sajtos sokkal jobb egy kétutas rendszer, mert a magastartománya sokkal precízebb és gyorsabb..

Amúgy a Fountek szerintem az egyik legmegbízhatóbb egyenletes minőségű kínai hangszórógyártó, ráadásul normális áron.

dunaudio.hu

Klang
V.I.P.
V.I.P.

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: Klang » 2011.09.20., kedd 21:53

"Én a 146-ossal építettem néhány kétutast (AS-MINI). Szerintem a 146-os egyáltalán nem alkalmas szélessávú hangszórónak."

"Ha mindenképp szélessávúzni akarsz, akkor ott az FR135."

En ugyan nem írtam véleményt a kétutasról mert nem is építettem ilyet ezekkel a hszórókkal.A Kalmi viszont megtette ezt a szélessávuakkal bár ö sosem épített ilyet ezekkel a hangszórókkal. :D

Ebből is láthatod hogy mennyire más, öncélú ez az egész hifi-s társadalom.Valamint azt is

hogy neked kell eldöntened hogyan tovább..Ha megfogadsz tőlem egy tanácsot akkor az a következő lenne: Volt/van egy mindent jobban tudó fórumtárs aki mindennek csak az ellenkezőjét látta/látja és tartotta/tartja igaznak. (sh...fi).

Én rászántam az időt és éveken keresztül csak azokkal a hszórókkal dolgoztam amelyeket ő a sárba taposott. Ma már tudom hogy nem volt igaza egyetlen egy esetben sem ,de én sokkal gazdagabb lettem általa.Ami ehez a hobby-hoz kell az a pénzen kívül a kitartás és az újat keresés. ha ez benned meg van akkor meg is fogod találni az akusztikához vezető utat, sikerélményt és megnyugvást is találsz!

Üdv Klang :D

mishow
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 877

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: mishow » 2011.09.20., kedd 21:43

Már a végén jártam, Mishownak mondtam köszönetet a felajánlásáért, és gyanútlanul a nickjére kattintottam, h földrajzilag valahogy le tudjam képezni magamban elhelyezkedését...

Nagyon szívesen!

A Gyöngyös-Budapest-Jászberény vonalon személyesen át tudom adni.

Amúgy érdeklődéssel olvasom, amiket írtok, csak nekem már néhol túl szakmai! gondolkodik.gif

De azért ne fogjátok vissza magatokat! ;)

kalmi
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 839

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: kalmi » 2011.09.20., kedd 12:48

Én a 146-ossal építettem néhány kétutast (AS-MINI). Szerintem a 146-os egyáltalán nem alkalmas szélessávú hangszórónak. Az Alu rezonanciái ott vannak a magasabb frekiken, amik szerintem iszonyú idegesítőek. Azt a rezonanciát viszont szinte lehetetlen úgy kiszedni belőle, hogy a legmagasabb frekik ne csökkennének annyira, hogy nagyjából szélessávúként sugározzon. Szerintem 2-3 kHz között érdemes elváltani a 146-ost. A 168-assal nem tudtam mit kezdeni TS paramétereket illetően. Zárt dobozban kicsit kevés a mélye, reflexben meg túl sok. Segédmágnessel beállítható az egyik opcióba, de az is inkább csak 2 kHz ig használható korrekt módon. Ha mindenképp szélessávúzni akarsz, akkor ott az FR135.

Klang
V.I.P.
V.I.P.

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: Klang » 2011.09.19., hétf. 13:10

Hali Morzsol!

A Kalmi épitett kétutast az FR146-al ,ezt biztosan tudom.Hogy a többivel is épített-e azt nem tudom-de majd megírja.

Az avataromban látható furcsa tölcséreket az FR146 hajtja szélessávuként.Tehát van szélessávú jellemzője,de ha megnézed a frekiátvitelét akkor látható hogy 10-15kHz között 8dB-es kiemelése van,engem ez nem zavar mert az én hallásom 13kHz-ig müködk,de a Kalmit -a denevér érzékenységü hallásával- nagyon. A kiemelést le lehet(mit nem) elektromosan küzdeni,de a hangja is megváltozik ,és igy nekem nem tetszett.A másik megoldás hogy 15fokkal elforgatod és akkor automatikusan csökken a fent emlitett kiemelés intenzitása-ezt választottam én.

Az Fr135 egy igazi szélessávúnak készült,a hangját én másnak találtam nem volt olyan friss "spritzig"- de nevezzük fátyolosnak- mint az FR146-é,igy nekem a FR146 a nyerő.

A házával elég sokat bajlódtam,vissza akartam térni a "jól bevált" négyszögletes formához

de a korábban már leírt freki kiemelés miatt választott széles frontot nem egyszerű mereviteni. A végén már nem lett volna feleségtürő a nagysága a súlyról már nem is beszélek . Szóval ezért lett íves az eleje és kerek az éle ami nekem jobban is tetszik. Ezt elkészíteni papírból nehezebb,de lehet venni hajlitható MDF-et és akkor ez már nem gond,a végekre pedig a szőnyegkereskedésekben kapsz vastagfalú papircsövet amit kettévágva megkapod az íveket.

Üdv Klang

morzsol
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: morzsol » 2011.09.18., vas. 22:16

Már a végén jártam, Mishownak mondtam köszönetet a felajánlásáért, és gyanútlanul a nickjére kattintottam, h földrajzilag valahogy le tudjam képezni magamban elhelyezkedését... erre minden odalett!!! Ügyes (vagyok)!

Mishow, szóval köszönjük!

Akkor előröl.

Szia Klang!

...Lehet, h a 146os helyetta 168assal készült az a lentebbi kicsi doboz...

Egy helyen Kalmi mintha azt írta volna, hogy próbálta a 146-ot, (v. vmi nagyobbat?,) de nem jól váltható... ? Pontosan nem emléxem, de volt vmi gubanc, Neki nem tetszett. Nyugodtan tévedhetek, mert arra is "emlékeztem", hogy ígért 135össel építési tapasztalatokat, de ezt mégsem találtam vissza itt a fórumban. :(

A 146nak eszerint egyedül nem megy. És addig jó a hangja?

Az utolsó szélessávú akkor 135-ös, ha jól értem.

Laci szerint visszafogott selymes hangú; szélessávúakra jellemző tér, (ez most dícséret, vagy szidás?) talán szűken adagolt dinamika.

Az eleje akár dícséret is lehet, és a fő kérdés persze az, hogy mennyire az annyira...

Csak ahogy írod, az építése egyáltalán nem egyszerű...

Klang
V.I.P.
V.I.P.

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: Klang » 2011.09.17., szomb. 19:43

Hali Morzsol!

"Ekkor keletkezik a lentebbi doboz, a 146-ossal és a 3.0-val, amit ezek szerint így kell nézni?! "

Nem tudom melyikre gondolsz. A váltás dönti el ,ha szélessávúként alkalmazzák az FR146 -ot (erre minden további nélkül alkalmas)kiegészítő magassal akkor a váltásnak 10-11kHz

között kell lennie.Ebben az esetben már magas tényleg csak kiegészeteni tudja az akusztikus átvitelt befolyásolni nem.

"Néztem ki a fejemből, akkor most mivan? Műfaj függő driver-ek is léteznek?!...

Nem azok biztosan nincsenek,de vannak nagyon küönféle felvételek,ilyenkor az a legjobb ha más rendszeren is meghallgatod ugyanazokat a zenéket.Nekem van egy SCAD felvételem az "Egy kiállitás képei" -ről amit élőben is meghallgattam és mivel nem találtam eltérést a felvett és halgatott hangszerelés között,ez az egyik minta ha kétségem támad akkor ezt -ill Miklósa Erika Mozart dalokat énekel Pannonhalmán a másik - hallgatom meg.

"Ritka moslék rendszerem lehet! Defibrillálta az agyam egyből, hogy –eszerint- micsoda drog-zenéken élek!"

Bitosan nics olyan moslék rendszered,ha más zenénél ez még nem tünt fel. Az élő zene (is ) lehet néha sokkolo. :D

Üdv Klang

morzsol
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: morzsol » 2011.09.17., szomb. 04:59

Szia Klang!

“Az olcsóbb megoldásoknál magas kiegészítéssel (10kHz körüli vágással- ennél általában nem is tudnak többet) nagyon jó eredményt lehet elérni….”

Ekkor keletkezik a lentebbi doboz, a 146-ossal és a 3.0-val, amit ezek szerint így kell nézni?!

Pedig én eddig a képen egy “kétutas dobozt” láttam! (Nem egy szélessávút, mankóval. Na jó, bottal. Vagyis dehogyis! Egy micsoda szupermankóval: egy ribbonnal! – Adidas-mankóval, -túrabottal.) Összezavarodtam teljesen. :(

Pedig nekik a magasváltás - megváltás!

“…ill még a koax ami itt számba jöhet.”

Ebből egy egzotikus kivitel a TS-6-os…

De lehet, hogy ezeknél az 1 hangszóró/szélessáv lényege vész esetleg el, mert…

“És itt jutottam el a válaszhoz ,miért kedvelem én a szélessávuakat: kiegyenlítetteb a frekiátvitelük ,ez akkor is igaz ha a mért frekiátvitel nem egy vonalzóval húzott egyenes.”

Arra gondoltam –a mérés-hallás dilemmája- hogy lehet, hogy nem is a lin. frekimenetet díjazza az agyunk, hanem esetleg azt, hogy a szélessávúaknál (a váltás hiánya miatt, a (nem létező) hangszórók között) nincs fázisugrás, v. fázistörés, v. fáziseltolódás. (?)

És ez halljuk. Valami hüansznyi különbséget, néven nem nevezhetőt. Nem a kimondható nagyparaméterek, csak vmi érzetke-féle…

Szokják mondani, h a szem mennyivel nagyobb sávszélességgel megy az agyba, mint a fül…

De itt mégis vmit nagyon benéznek, mert a fül százszor háklisabb! (Mondom én, magamból kiindulva… pedig a hobbiként a fotózásba sokkal mélyebben bele vagyok nyúlva,… de legalábbis “sokkal jobban” értek hozzá, mint itt “ehhez”. Mer ehhez nem is értek. :( )

Analógiát keresve… mintha a Hi-End monitorok (display-ek) diy-elése, vagy valamiféle kultusza… ki se lenne fejlődve, tudtommal nincs is ilyen, miközben még a 10(?) éves (= ócska) ips monitorok is annyival kellemesebb, símogatóbb képet adnak, mint ezek a mai agresszív hulladék tn-esek… - “zene szemeimnek”! :D

“Én nem hiszem hogy műfaji vagy felhasználási területi korlátokat kellene állitani,a zene az zene.”

Gondolnám ezt azért mondani, mert egy vmilyen hangfal vmilyen közepét vmilyen seas-ra kicserélve… nem nagyon hallottam semmit (keveset), míg kedvenc komolyzenei lemezeimet hallgattam. (Ugye ezen, ha vmin, ezen lehet meghallani a különbségeket!) Aztán tévedésből betettem vmi Kvínt – és majd a s***re estem.! Néztem ki a fejemből, akkor most mivan? Műfaj függő driver-ek is léteznek?!...

“Én nem tudom mik a korlátai egy szélessávunak,mert azok a korlátok amelyeket említeni szoktak,megtalálhatók a 3 utasnál is. Ha én Bach Toccata&Fuge-ját hallgatom gyakran és szívesen akkor mindegy hogy hány utas a hangfal, kell hozzá a szubvofer,persze csak olyan ami legalább 25Hz-ről indul.”

Mennyire igaz! Én is írtam, h a 3-utasomhoz hasonlítok – micsoda baromság! Hahó, ébresztő! Hát létezik! Hozzáférhető az az “őskép”, amihez állítólag(!) el akarunk jutni! És ez az élő zene! (Mert ez nem archeológia! :D) De. Jártam már úgy koncerten, hogy visítva akartam hazahúzni a saját rendszeremhez, mert otthon annyival jobban szól az “élő zene”! Ritka moslék rendszerem lehet! Defibrillálta az agyam egyből, hogy –eszerint- micsoda drog-zenéken élek!

“Ehhez nem elég a 3 utas fs 45Hz -vel, csak akkor, ha még soha sem hallottuk élőben, de akkor nem kell összehasonlítani semmivel.”

Atom igaz! De hol van ilyen?! Miket adnak el nekünk? Diétás-tápokat szopott plasztik-dizálynerek hangszóró-temetőit! Ami karcsú, az csinos! Jah, hogy sz@rul szól?

(Ami karcú, az cinosz isz! Ami cinosz, az én vagyok!... Te kisz buta, nemtuttad? Ó-hohhó! Szlim-lájn! Jegyezd meg: moszt a szlim-lájn a trendi! Nézz meg engem! Kisz caci!...)

(Sajnos, most elég offline vagyok...)

mishow
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 877

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: mishow » 2011.09.16., pén. 19:28

Ha valaki kíváncsi, hogy mit lehet kihozni egy ilyen hangszóróból, annak szívesen odaadom egy meghallgatásra az én kis T3 dobozkáimat!

Ennek annyi a feltétele, hogy ne kelljen postáznom, és az illető "kaucióként" adja ide az árát, ami most akciósan 20eFt - természetesen ezt az összeget visszaadom, ha a dobozokat is visszakapom eredeti állapotában (jelenleg originál karcmentes, pormentesen bedobozolva).

D.I.Y. célokra esetleg el is adom, ha valaki kísérletezni szeretne vele - de mivel ez nem advét topic, erről többet érdeklődésre priviben (alapból amúgy nem eledó, mert az árából egy tank benzint se kapok .... )

Sokat írtam már erről a dobozkáról, a hangja valóban megdöbbentő a méreteihez képest.

A legviccesebb pedig az, hogy igazából a legjobban a nálánál sokszorosan drágább nagy vasakkal érzi magát, én egyszer egy nagy Vincent hibriddel hajtottam, és igencsak leesett az állam! De ha jól tudom, Szegeden Béláék is kipróbálták nagy Jungsonnal, és ugyanez lett az eredmény.

Egyszer szívesen kipróbálnám egy jobb T-Amppal - ha valakinek van nélkülözhető, akkor a fenti feltételekkel (kaució) én is szívesen "kikölcsönzöm" tőle pár napra.

Klang
V.I.P.
V.I.P.

Fountek termékek

Hozzászólás Szerző: Klang » 2011.09.16., pén. 14:08

Kedves Morzsol!

"vajon egy nagyobb felületű sugárzó nem válhat-e teljes értékű komponensé?!"

De igen ,mondom én bár magam sem dolgoztam ilyennel.Az minden esetre biztos hogy ezért a hangszóróért nagyon zsebbe kell nyúlni.A Seas Exotic W8 állitólag képes erre Kb 450Eu/db

áron, Voxativ még ennél is drágább. Az olcsóbb megoldásoknál magas kiegészítéssel (10kHz körüli vágással- ennél általában nem is tudnak többet) nagyon jó eredményt lehet elérni ill még a koax ami itt számba jöhet.

Én nem hiszem hogy műfaji vagy felhasználási területi korlátokat kellene állitani,a zene az zene. Markus Millernek és Mozartnak is egyformán jól kell szólnia ,élőben sem a müfaj miatt játszanak más környezetben,hanem a népszerűség miatt. Markus Miller könnyebben eladható.

Én nem tudom mik a korlátai egy szélessávunak,mert azok a korlátok amelyeket említeni szoktak,megtalálhatók a 3 utasnál is. Ha én Bach Toccata&Fuge-ját hallgatom gyakran és szívesen akkor mindegy hogy hány utas a hangfal,kell hozzá a szubvofer,persze csak olyan ami legalább 25Hz-ről indul.Ehez nem elég a 3 utas fs 45Hz -vel,csak akkor ha még soha sem hallottuk élőben,de akkor nem kell összehasonlítani semmivel. Ilyen esetekben csak azt dönthetjük el hogy tetszik-e vagy sem. Ha nem akkor

módosithatunk magasat ,közepet és mélyet tetszés szerint a 3 útnál,de ezt nem lehet megtenni a szélessávúnál.Ha ez korlát akkor ez a hallgató korlátja-ettől eltekintve szólhat egy szélessávú is rosszul-de azt gondolom ezt eldönteni csak az tudja igazán aki az eredeti élő zenét már ismeri ,hallgatta.

És itt jutottam el a válaszhoz ,miért kedvelem én a szélessávuakat: kiegyenlítetteb a frekiátvitelük ,ez akkor is igaz ha a mért frekiátvitel nem egy vonalzóval húzott egyenes.

Ebből talán az is kiderült ,hogy én a Fülelekkel értek egyet.

Üdv Klang

Válasz küldése

Vissza: “ATC-Trade Zrt.”