Megkérünk mindenkit, hogy a topikokkal kapcsolatos kéréseiteket, mint hirdetés újbóli megnyitása, cím javítás, stb... NE privát üzenet formájában jelezzétek, hanem a jelentés gomb használatával!
Köszi!

(A jelenetéseket minden moderátor és adminisztrátor látja, így a kéréseitek hamarabb teljesítésre kerülnek)

DIY hangfalépítés

Moderátor: csandaz

pagrus
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 3

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: pagrus » 2007.08.01., szer. 15:24

Halad a HiVi M12 kit készítése, a magasat kicseréltem Seas 27TBC/G-re, ezzel lett igazán jó.

júli 28-án meghallgattuk Szegeden, Fapaci képén látható:

post-36-1185974643.jpg

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3249

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: AVX » 2007.07.19., csüt. 00:27

Tatabányán csak a Sound & Vision részlegünk termékei lesznek.

pagrus
Törzsvendég
Törzsvendég

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: pagrus » 2007.07.18., szer. 22:26

Tatabányáról el is lehet majd vinni atc termékeket, ha az ember megrendeli?

Sőt, ha van raktáron, azonnal is. Telefonálj előtte, telefonszámok a weblapunkon:

http://barjak.net

AVX
Site Admin
Site Admin

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: AVX » 2007.07.18., szer. 22:06

Budapesten a legnagyobb választék a Double Reednél található.

Az nem a mi kirendeltségünk,tehát a fórumos kedvezményeket ott nem tudom garantálni,de Tatabányán és Szegeden ezek a kedvezmények igénybe vehetők.

AVX
Site Admin
Site Admin

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: AVX » 2007.07.18., szer. 22:04

Azt ajánlom,hogy a nagyobb értékűeket érdemes szegedről szállítani,mert akkor gyorsabban odaér.A dunántúliaknak érdemes Pagrus bemutató termét megtekinteni és persze meghallgatni.

AVX
Site Admin
Site Admin

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: AVX » 2007.07.18., szer. 22:02

Tatabányán ugyan azok az árak és kedvezmények illetnek meg mindenkit,mint szegeden,ugyanis Pagrus a kirendeltségünk vezetője.A számlán is az ATC szerepel.

A szállítás tőlünk is mehet direktben,de Pagrustól is.100000 ft felett a szállítási költséget mi fizetjük.Tatabányán lesz a második legnagyobb választék mo-on.Most küldjük az uj CAV szállítmány hiányzó termékeit is a héten.

Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 6

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: Gandalf » 2007.07.18., szer. 21:14

Mozi: TV:Samsung LE26R32B, Projektor:Infocus IN78, Screen:Projecta ProCinema (117x200), Receiver:Yamaha RX-V1200, Power amplifier(Front) HEED Taurus, Players: HTPC, Pioneer DVDR-545H-S Speakers: CAV DP870,DC88,DS88, SUB:Yamaha YST-SW320

Zene: DAC/Headphone Amplifier:T.C. Konnekt 8, Headphone:AKG K-601

AVX
Site Admin
Site Admin

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: AVX » 2007.07.18., szer. 20:25

Megnézve az oldalt, az ott látható " 15 literes Seas monitor " pl. nagyon szép elrendezésű. A lap tetején emlitett Carlson dobozról jut eszembe, hogy ez a dobozkonstrukció mintha méltatlanul el lenne felejtve. Persze a relativ nagy dobozméret miatt nem éppen kis-közepes szobákba való.

Jól is szól.

Itt van most nálunk.Hétvégén mindenki meghallgathatja.

pagrus
Törzsvendég
Törzsvendég

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: pagrus » 2007.07.18., szer. 19:55

....Szerintem egy doboznak úgy kell kinéznie mint egy Sonus Fabernek vagy Chario-nak. Mondjuk az sem árt, ha úgy is szól.

Van benne valami, hiszen a "feleségtűrési faktor" sem elhanygolható tényező, nem véletlen a poén az autókról, férfiaknak jobbra: BMW, balra: Mercedes; nőknek jobbra: kék autók, balra: piros autók... :lol:

jános bácsi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 121

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: jános bácsi » 2007.07.18., szer. 19:50

Még valami eszembe jutott ami az akusztika és a külső esetleges össze nem passzolását illeti: sexuálisan valószinű, hogy egy ötmellű nő jobb lenne, mint az unalmas két mellű, de az is hülyén nézne ki. Mivel a jó hang mellett a hangdoboz a szoba disze is -a hozzánk hasonló megszállottaknak- ezért nem csak jónak, hanem szépnek is kell lennie. Szerintem egy doboznak úgy kell kinéznie mint egy Sonus Fabernek vagy Chario-nak. Mondjuk az sem árt, ha úgy is szól.

jános bácsi
V.I.P.
V.I.P.

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: jános bácsi » 2007.07.18., szer. 19:43

Megnézve az oldalt, az ott látható " 15 literes Seas monitor " pl. nagyon szép elrendezésű. A lap tetején emlitett Carlson dobozról jut eszembe, hogy ez a dobozkonstrukció mintha méltatlanul el lenne felejtve. Persze a relativ nagy dobozméret miatt nem éppen kis-közepes szobákba való.

pagrus
Törzsvendég
Törzsvendég

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: pagrus » 2007.07.18., szer. 19:04

....

Mielőtt még valami félreértés lenne: az, hogy hülyén néz ki, azt nem úgy értettem, hogy hülyén kinéző dobozt tervezel, hanem úgy, hogy szerintem a doboz és a hangszórók mérete vizuálisan nem kedvező. Sosem használtam még ribbont, de jókat irnak róluk és baromijól néznek ki, a váltásuk eszembe sem jutott.

Maradjunk annyiban, hogy neked így nem tetszik :lol: Még az is előfordul, hogy hülyén kinéző dobozt tervezek, ha akusztikusan az tűnik jónak, volt már példa rá:

IMG_2444rn-szembol-.jpg

Akkor ezt írtam róla:

"Így néz ki pont szemből. A Tolvan Data "The Edge" nevű baffle step szimulátorát használtuk a tervezéshez, betartottuk a program által javasolt elrendezést, nem helyeztük előtérbe az esztétikai szempontokat, mert akkor sosem tudtuk volna meg, hogy szól így."

(Bővebben http://diyaudio.barjak.net )

A HiVi legmélyebbről induló izodinamikus ribbonja az RT8II (19.900,- Ft-ért):

rt8ii-pss.jpg

1700 Hz-től lehet használni, ehhez a mélyhez tehát csak háromutasban lenne jó, akkor meg borulna az egész koncepció.

Az elképzeléseteket lehet, hogy felhasználom egy olyan kitben, aminek szélesebb lesz a doboza, háromutas lesz ribbonnal és sárga lesz a reflexcsöve :D

jános bácsi
V.I.P.
V.I.P.

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: jános bácsi » 2007.07.18., szer. 18:47

A hangját hagyjuk, azt biztos jól beállitják és valószinűleg jó lesz az ár/érték aránya is. Viszont -szerintem- egy hangdoboznak nem csak jónak, hanem szépnek kell lennie. Ezért a szerény, laikus véleményem szerint valamilyen pofás előlap kellene. Sokat dobna a külsőn, ha nem egy ralativ kisméretű magas lenne - a dobozhoz képest kisméretű - hanem pl. egy ribbon, az olcsóbbak 8-10 körül vannak. Talán két kisebb reflexcső is jobban mutatna az egy nagyobbnál. Amúgy a doboz formája a régebbi Spendorokra emlékeztet. A döntött előlap is nagyon jó formát nyujt, amellet, hogy igen hasznos is.

A doboz nem jár a kithez, csak a rajz. Mindenki olyan szépre csinálja, amilyenre tudja.

A ribbonos-két reflexcsöves változat meg az általad fejlesztett kit lesz, majd tedd fel a netre, kiváncsi vagyok rá :lol: Jelenleg nem ismerek olyan ribbont, amivel ennyire alacsonyan lehet váltani, ne feledd, ez egy Fs=600 Hz-es magas!

A hangját én állítottam be, azzal már most sincs gond, az iménti fázismenet egy studió monitornak is becsületére válna.

Mielőtt még valami félreértés lenne: az, hogy hülyén néz ki, azt nem úgy értettem, hogy hülyén kinéző dobozt tervezel, hanem úgy, hogy szerintem a doboz és a hangszórók mérete vizuálisan nem kedvező. Sosem használtam még ribbont, de jókat irnak róluk és baromijól néznek ki, a váltásuk eszembe sem jutott.

pagrus
Törzsvendég
Törzsvendég

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: pagrus » 2007.07.18., szer. 18:40

A hangját hagyjuk, azt biztos jól beállitják és valószinűleg jó lesz az ár/érték aránya is. Viszont -szerintem- egy hangdoboznak nem csak jónak, hanem szépnek kell lennie. Ezért a szerény, laikus véleményem szerint valamilyen pofás előlap kellene. Sokat dobna a külsőn, ha nem egy ralativ kisméretű magas lenne - a dobozhoz képest kisméretű - hanem pl. egy ribbon, az olcsóbbak 8-10 körül vannak. Talán két kisebb reflexcső is jobban mutatna az egy nagyobbnál. Amúgy a doboz formája a régebbi Spendorokra emlékeztet. A döntött előlap is nagyon jó formát nyujt, amellet, hogy igen hasznos is.

A doboz nem jár a kithez, csak a rajza. Mindenki olyan szépre csinálja, amilyenre tudja.

A ribbonos-két reflexcsöves változat meg egy általad fejlesztett kit lehet, ha megcsinálod, majd tedd fel a netre, kiváncsi vagyok rá :lol: Jelenleg nem ismerek olyan ribbont, amivel ennyire alacsonyan lehet váltani, ne feledd, ez egy Fs=600 Hz-es magas!

A hangját én állítottam be, azzal már most sincs gond, az iménti fázismenet egy studió monitornak is becsületére válna.

pagrus
Törzsvendég
Törzsvendég

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: pagrus » 2007.07.18., szer. 18:33

Oldalára fordítva viszont jól néz ki, hát még ha a magas és a reflex cső is sárga lenne. :lol:

Ez a jó a kitben, mindenki festheti magának :D

jános bácsi
V.I.P.
V.I.P.

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: jános bácsi » 2007.07.18., szer. 18:32

pagrus
Törzsvendég
Törzsvendég

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: pagrus » 2007.07.18., szer. 18:30

Nem kellene eltolni oldalra a magasat?

Talán a dobozt meg szélesiteni kéne, mert ezzel a méretű mélyközéppel -bár biztos jó-, de hülyén néz ki.

Ez az egyik mérődobozom, nem ez lesz a végleges. A "hülyén néz ki" meg ízlés dolga, keresztbe fordíthatod a dobozt, úgy 41 cm (így 35 cm).

A hangszóró eltolása egyenletesebbé teheti a frekvencia menetet és javíthatja a térleképzést, de ezt a váltóban is meg lehet oldani, kb. annyi a hatása mintha besüllyesztem a hangszórót vagy nem, bár ez is eltérő, mert a 29TAF/W-nek 6 mm vastag az előlapja, a 27TBC/G-nek meg csak 3 mm.

Most inkább a váltóval dolgoztam, legközelebb jövő héten lesz időm hozzányúlni, most a fázismenetet egyengettem, ennél jobb már nem is kell (100 Hz alatt nem érvényes, oda közeltéri mérés kell):

post-36-1184776231.gif

Lex
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 0

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: Lex » 2007.07.18., szer. 18:12

Oldalára fordítva viszont jól néz ki, hát még ha a magas és a reflex cső is sárga lenne. :lol:

Üdvözlettel: Lex

jános bácsi
V.I.P.
V.I.P.

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: jános bácsi » 2007.07.18., szer. 16:37

Nem kellene eltolni oldalra a magasat?

Talán a dobozt meg szélesiteni kéne, mert ezzel a méretű mélyközéppel -bár biztos jó-, de hülyén néz ki.

pagrus
Törzsvendég
Törzsvendég

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: pagrus » 2007.07.18., szer. 06:57

Halad a HiVi M12 kit készítése, a magasat kicseréltem Seas 27TBC/G-re, ezzel lett igazán jó.

post-36-1184734654.jpg

pagrus
Törzsvendég
Törzsvendég

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: pagrus » 2007.07.17., kedd 22:00

Hol van Tbányán az üzlet? Mivel itt lakom még lehet, hogy jól jöhet, ha tudja az ember, hogy merre keresse. :lol:

Ez meg a weboldal:

AVX
Site Admin
Site Admin

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: AVX » 2007.07.17., kedd 20:00

Hol van Tbányán az üzlet? Mivel itt lakom még lehet, hogy jól jöhet, ha tudja az ember, hogy merre keresse. :lol:

20/430-1599 (20/934-7499)

soundos@gmail.com

mszaby
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 0

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: mszaby » 2007.07.17., kedd 19:31

Elkúrtuk

pagrus
Törzsvendég
Törzsvendég

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: pagrus » 2007.07.12., csüt. 00:05

HiVi D6.8 hangszóró mérése:

HiVi-D68-kombi.gif

Ez a mérés hozzájárul annak eldöntéséhez, jó-e kétutas hangfalba ez a hangszóró vagy inkább csak háromutasba való?

Szerintem bármelyik HiVi dómmal jó kétutas lehet belőle, főleg a K1-et és az X1-A-t ajánlom hozzá egyelőre, a Q1R-t én is várom, mivel, még nem láttam.

Ilyenkor a mérődobozban meg is hallgatjuk, persze egy tíz literes zárt dobozban nem a mélyekre vagyunk kíváncsiak, hanem a középtartományra, ami ennél a hangszórónál rendben volt. Nem tartozik az érzékeny hangszórók közé mint általában a "dínók".

pagrus
Törzsvendég
Törzsvendég

DIY hangfalépítés

Hozzászólás Szerző: pagrus » 2007.07.09., hétf. 21:51

Ez a rész az uj hangfal fejlesztésekről,hangszóró mérésekről szól.

Most látom, hogy ilyen topikot is nyitottál, köszi! :lol:

Akkor ide is beteszem:

Készül az új HiVi kit, de nem tiszta HiVi, mert a magas Seas. A koncepció az, hogy egy háromutas hangfal + sub négy hangszórójából kivettem a mélyet és a közepet, és a sub + magas hangszórókból kétutast terveztem.

Ehhez persze speciális képességű hangszórók kellenek, nagy szerencse, hogy a HiVi gyárt ilyen mélyet, magast kicsit könnyebb találni ide.

Ezt a bemutatótermünk oldalára teszem fel kb. egy hét múlva, addig kicserélem az ideiglenes weblapunkat is:

Így néz ki, neve az első meghallgatások után "A kis pusztító" :D

(Komolyzenén és pl. Kraftwerken is egyformán jól fog szólni...)

post-36-1184010677.jpg

Válasz küldése

Vissza: “ATC-Trade Zrt.”