Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

ATC Hifi találkozók

Moderátor: csandaz

magicvoice
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 57

ATC Hifi találkozók

Hozzászólás Szerző: magicvoice »

A Heed Audio-val kapcsolatban szeretnék még valamit hozzáfűzni az előttem szólók mondandójához. Hifi ízléstől függetlenül büszkék lehetünk arra, hogy van egy olyan magyar gyártó, akinek a termékeit egy lapon említik komoly világmárkákkal. Huszti Zsolt a céget minden nehézség ellenére töretlenül viszi, amivel 10 embernek, 10 családnak ad kenyeret. A bemutatón reklámozott összeállítást kizárólag magyar hifibarátoknak szánta, és nem mellesleg az árát is a magyar hifibarátok pénztárcájához igazította, ráadásként örökgaranciát vállalt rájuk, ami nagyon szép gesztus a részéről. Ezért bátorítanék mindenkit, aki eddig még nem tette meg, próbáljon beilleszteni a láncába legalább egy Heed Audio terméket, és támogassa ezzel a kis lépéssel is a magyar ipar fennmaradását, fejlődését. - egy Heed termék büszke tulajdonosa

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 6721
Kapcsolat:

ATC Hifi találkozók

Hozzászólás Szerző: fapaci »

Szerintem meg itt épp az volt a legnagyobb tanulsága az egésznek, hogy mennyire nem egy számegyenes van a hifiben, amire majd elhelyezgetjük a készülékeket és főleg a komplett rendszereket. Ez az egész attól sokkal bonyolultabb dolog, hogy egy irányú mérce használata erre alkalmas lenne.
Csak hallgatva is a Heed és mondjuk Kalmi stúdiómonitoros szobája a két végpontja volt a hifivel zene hallgatásnak. Ezek biztos, hogy nagyon nem egy számegyenesen helyezkednek el. Ennek ellenére jó volt hogy így volt, jól megfért egymás mellett a kétféle dolog, jó kis kontrasztot képeztek majdnem hogy minden tekintetben, jó és hasznos tanulságul szolgálva szerintem mindenkinek. És persze az is alaposan levonható tanulság volt, hogy tökéletes hifi még most sincs.
Ezeken kívül nekem a másik legnagyobb tanulsága ennek a találkozónak az is volt, hogy végül is az áraknak és márkaneveknek menyire mondhatni semmi közük sincs a zene élmény szintjéhez hifiről. Ha elemezni akarok, akkor persze sok mindent lehet találni, sok mindennel lehet indokolni. De ha csak úgy zenét hallgatni akarok, akkor ezek jó része értelmét veszti általában.

Pontosan. Több jelenlévőt is kérdőre vontam a meghallgatások során és közben, rendkívül tanulságos válaszokat kaptam (a nevek ismerete és felhatalmazás hiányában sajnos nem tudom idézni őket), bár gyakori volt, hogy az illető meg sem tudta fogalmazni az érzéseit, elvárásait. Ez nem feltétlenül az ő hibájuk, inkább szókincs és tapasztalat kérdése. No és az is nagyon érdekes volt, hogy a többünknek nagyon tetsző összeállításra néhányan azt mondták, hogy rettenet, 2 percet sem tudnának együtt élni vele. Értem, amit a Heed és Kalmi szobája közötti különbségekről írsz, tudtam is, hogy így gondolod, de fura módon nekem nem esik annyira távol a két világ. Bizonyos, hogy más szempontok alapján ítélkezünk.

mishow
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 921

ATC Hifi találkozók

Hozzászólás Szerző: mishow »

Szerintem meg itt épp az volt a legnagyobb tanulsága az egésznek, hogy mennyire nem egy számegyenes van a hifiben ....
...... Ezeken kívül nekem a másik legnagyobb tanulsága ennek a találkozónak az is volt, hogy végül is az áraknak és márkaneveknek menyire mondhatni semmi közük sincs a zene élmény szintjéhez hifiről. Ha elemezni akarok, akkor persze sok mindent lehet találni, sok mindennel lehet indokolni. De ha csak úgy zenét hallgatni akarok, akkor ezek jó része értelmét veszti általában.

Csak valami jópofa dumát akartam, és a számegyenes mint hirtelen ötlet, elsőre annak tűnt! Igazad van, akkor mondjuk legyen inkább "Nagy Hifi Galaxis" !

A második beidézett gondolattal maximálisan egyetértek!

zz7
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 362

ATC Hifi találkozók

Hozzászólás Szerző: zz7 »

...hogy egyfajta áttekintést kapjanak az egyes termékek képességeiről, hangzásvilágáról és a "Nagy Hifi Számegyenesen" történő elhelyezkedésükről! Szerintem ez a lényeg!

Szerintem meg itt épp az volt a legnagyobb tanulsága az egésznek, hogy mennyire nem egy számegyenes van a hifiben, amire majd elhelyezgetjük a készülékeket és főleg a komplett rendszereket. Ez az egész attól sokkal bonyolultabb dolog, hogy egy irányú mérce használata erre alkalmas lenne.
Csak hallgatva is a Heed és mondjuk Kalmi stúdiómonitoros szobája a két végpontja volt a hifivel zene hallgatásnak. Ezek biztos, hogy nagyon nem egy számegyenesen helyezkednek el. Ennek ellenére jó volt hogy így volt, jól megfért egymás mellett a kétféle dolog, jó kis kontrasztot képeztek majdnem hogy minden tekintetben, jó és hasznos tanulságul szolgálva szerintem mindenkinek. És persze az is alaposan levonható tanulság volt, hogy tökéletes hifi még most sincs.
Ezeken kívül nekem a másik legnagyobb tanulsága ennek a találkozónak az is volt, hogy végül is az áraknak és márkaneveknek menyire mondhatni semmi közük sincs a zene élmény szintjéhez hifiről. Ha elemezni akarok, akkor persze sok mindent lehet találni, sok mindennel lehet indokolni. De ha csak úgy zenét hallgatni akarok, akkor ezek jó része értelmét veszti általában.

mishow
V.I.P.
V.I.P.

ATC Hifi találkozók

Gyere el a következőre.
Novemberben megpróbálok egy nagyobb durranással.
Hamarosan elkezdem szervezni.

Ha semmilyen családi dologgal nem ütközik, akkor nagyon szívesen! Köszi a meghívást!

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3285

ATC Hifi találkozók

Hozzászólás Szerző: AVX »

Annak meg külön örülök, hogy a Heed is becsatlakozott, bizonyítva, hogy ez a két - filozófiájában meglehetősen eltérő - hifi világ igenis jól megfér egymás mellett!

Gyere el a következőre.
Novemberben megpróbálok egy nagyobb durranással.
Hamarosan elkezdem szervezni.

mishow
V.I.P.
V.I.P.

ATC Hifi találkozók

Képek

A kis Hiwi-ufóról nekem valahogy mindig Krumlifej uraság jut eszembe, a Toy Story-ból. Bocs!

mishow
V.I.P.
V.I.P.

ATC Hifi találkozók

Jó volt olvasni a beszámolókat, felidéződött bennem a régi hallgatózások hangulata!
Köszi a leírásokért és a fotókért!
Amúgy pedig ezek a talik nem arról szólnak, hogy teljesen professzionális összehasonlító teszteket csináljanak a jelenlévők, hanem arról hogy egyfajta áttekintést kapjanak az egyes termékek képességeiről, hangzásvilágáról és a "Nagy Hifi Számegyenesen" történő elhelyezkedésükről! Szerintem ez a lényeg!

Béla pedig remek vendéglátó aki olyan lelkesen és fáradhatatlanul mutogatja a termékeket, mint egy nagyra nőtt gyerek a kedvenc Matchboxait! Nem hiszem, hogy bármely nagykereskedő utána csinálná!
Respect!

Annak meg külön örülök, hogy a Heed is becsatlakozott, bizonyítva, hogy ez a két - filozófiájában meglehetősen eltérő - hifi világ igenis jól megfér egymás mellett!

Én má'csak tudom

ATC-Szeged
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 5

ATC Hifi találkozók

Hozzászólás Szerző: ATC-Szeged »

Képek

SFI
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 45

ATC Hifi találkozók

Hozzászólás Szerző: SFI »

Benz Micro Ref.3 - Michell Orbe, SME 309 - VDH D-501 - ARC PH5 fonó - HT Magic Two - ARC SP 16L- HT Magic Two - Conrad Johnson MF2200 - HT Magic Tweeter - Ponder Over + ML Grotto   CD: Marantz SA15 s1

kalmi
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 840

ATC Hifi találkozók

Hozzászólás Szerző: kalmi »

galistvan
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 334

ATC Hifi találkozók

Hozzászólás Szerző: galistvan »

A Heed szobában:
Esbjörn Swensson Trio: Live in Hamburg
Bozzio Levin Stevens: Black Light Syndrome
Binder Károly: Concert á l'Institut Francais 2003
és még jó pár dolog amiket Zsolt feltett, nem voltam végig ott. Majd megkérdezem tőle.

Szintén köszönet!

zz7
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 362

ATC Hifi találkozók

Hozzászólás Szerző: zz7 »

Megszánna valaki némi információval arról hogy milyen dalokat is hallgattunk az egyes szobákban?

A Heed szobában:
Esbjörn Swensson Trio: Live in Hamburg
Bozzio Levin Stevens: Black Light Syndrome
Binder Károly: Concert á l'Institut Francais 2003
és még jó pár dolog amiket Zsolt feltett, nem voltam végig ott. Majd megkérdezem tőle.

galistvan
Fórumlakó
Fórumlakó

ATC Hifi találkozók

Nálunk legtöbbször Snétberger Nomad lemeze szólt,és a legújabb 4-es Stockfish válogatás.

Köszönöm!

Tomi
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 90

ATC Hifi találkozók

Hozzászólás Szerző: Tomi »

Megszánna valaki némi információval arról hogy milyen dalokat is hallgattunk az egyes szobákban?

A stúdió monitoros szobában, ami biztos volt: Al di Meola és Horgas Eszter, Fourplay, Jacques Loussier, Ferenczy Gyuri, Renee Olsted.
potatomelon.wordpress.com

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

ATC Hifi találkozók

Nálunk legtöbbször Snétberger Nomad lemeze szólt,és a legújabb 4-es Stockfish válogatás.

galistvan
Fórumlakó
Fórumlakó

ATC Hifi találkozók

Marc
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 25

ATC Hifi találkozók

Hozzászólás Szerző: Marc »

Kedves Bela!

Ezennel szeretnem kifejezni koszonetemet! Remek talalkozot hoztal ossze, es altalam eddig nem latott nivot allitottal fel, hiszen egyetlen kereskedo sem feccel a mai vilagban ennyi energiat, idot es penzt a termekei megismertetesere! Tanulsagos tesztek voltak mindenki szamara, es fuggetlenul az egyeni velemenyektol, nagyon elvezetes 4 orat tolthettunk el barati kornyezetben. Remelem megterul a faradozasod, es sikerult kozelebb hozni par vasarlot a vegleges dontesehez.

Koszonom a barataim neveben is!!!! leborulok.gif leborulok.gif

Egyetértek, és én is nagyon köszönöm Bélának a fáradozását. Szuper jól éreztem magam.

Üdv,

Marc

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

ATC Hifi találkozók

Sokminden jo lett volna (mas zenek, hangerök, elhelyezesek, installaciok), de az idöbe nem fert bele. Hangsugarzovalasztashoz elsö lepesnek, informalodashoz igy is egyedülalloan jo "rendezveny" volt. Nyilvan ha komolyra fordul valaki szandeka, akkor tovabbi helyszini meghallgatasok, komponens- es elhelyezesi cserek, illetve otthoni meghallgatas szükseges egy megalapozott dönteshez. ..persze lehet ezt a hobbit (is) sokfelekepp müvelni, jatszadozni.

Nagyon jól fogalmaztál.
Sajnos az idő rövidsége és a nagy érdeklődés miatt ennyi fért csak bele,de én úgy gondolom,hogy a szakkereskedések töredéke az ,aki több órát rászánna arra,hogy egy vevő minden igénye ki legyen elégítve.
(tudom magaslabda volt)

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

ATC Hifi találkozók

Kedves Bela!

Ezennel szeretnem kifejezni koszonetemet! Remek talalkozot hoztal ossze, es altalam eddig nem latott nivot allitottal fel, hiszen egyetlen kereskedo sem feccel a mai vilagban ennyi energiat, idot es penzt a termekei megismertetesere! Tanulsagos tesztek voltak mindenki szamara, es fuggetlenul az egyeni velemenyektol, nagyon elvezetes 4 orat tolthettunk el barati kornyezetben. Remelem megterul a faradozasod, es sikerult kozelebb hozni par vasarlot a vegleges dontesehez.

hú ez nagyon jól esett.

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1138

ATC Hifi találkozók

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Béla,
köszönöm a lehetöseget, elismeresem, hogy ilyet (hangsugarzovalasztek, barati összejövetel, "ellátás", ...) rendezel.

Komoly összevetesre nekem sok volt a benyomas is, gyakorlatilag csak az elsö szobaban tudtam igazan hasonlitgatni. Nyilvan az 1 szamon belüli atvaltasnak is van elöNye (pl. hogy azonnal erezhetö a kontraszt a hangsugarzok között) es hatranya is (a hosszu tavu együtt éléshez nem a gyors benyomas alapjan erdemes dönteni). Szerintem egy elsö szelekciora viszont jo, illetve ahhoz, hogy tudatositsa: mekkora "nyugodtsagbeli" különbsegek vannak, mi kll nekem, merre keressek alaposabban (..útelagazás :-)

Delelötti csoporttal voltam, igy installalasi valtoztatasok (elhelyezes, kabel, erölködö, ...) hatasat sajnos nem hallhattam, igy hozza kell tenni a bennem kialakult kephez: az adott rendszerben, elhelyezesben, zenevel, hangerövel es idötartam alatt hallottam igy öket:

Swans M6-M3-M1: erzödött, hogy 1 iskolabol jöttek, szinte minden masnal (Chario, Proac, B&W, Harbeth, Zingali) többet mutattak, több zenesz, elörebb, közelebb zenelt. Hogy ez az igaz-e (=valosagnak vagy legalabb izlesnek megfelelöbb), illetve kinek tetszik, az izlesfüggö. Akarmelyik masik hangsugarzora kapcsolt at Béla, ott mindig kevesebb zeneszt hallottam, hol ez, hol az huzodott vissza (pl. zongora).
Nekem tetszett ez a pozitivan fogalmazva elenk, sokat mutato, negativan fogalmazva tolakodo, tul"spirazott" hang (mint ahogy tetszik AKG K601 füles is, pl. HD-650-hez kepest, hogy egy hasonlatot hozzak, ...igaz valtogatom a füleseket).
Az egesz nap hallottakbol kicsi szobaba en az M1-et hoznam haza.
Akinek a nyugtato, hatterböl szolo elöadas tetszik jobban, annak pedig a Harbeth-et ajanlanam.

Sokminden jo lett volna (mas zenek, hangerök, elhelyezesek, installaciok), de az idöbe nem fert bele. Hangsugarzovalasztashoz elsö lepesnek, informalodashoz igy is egyedülalloan jo "rendezveny" volt. Nyilvan ha komolyra fordul valaki szandeka, akkor tovabbi helyszini meghallgatasok, komponens- es elhelyezesi cserek, illetve otthoni meghallgatas szükseges egy megalapozott dönteshez. ..persze lehet ezt a hobbit (is) sokfelekepp müvelni, jatszadozni.

Még egyszer köszönöm a lehetöseget, érdekes volt, tapasztalhattam/-unk, beszelgethettünk, jó volt.

yba_us
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 15

ATC Hifi találkozók

Hozzászólás Szerző: yba_us »

Kedves Bela!

" Latom, meg mindig analogot hallgatsz. Ja, nem doltem be a digitalisnak, mert a klasszikusokon az sem tudott javitani"" :-)

Quadlipi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 180

ATC Hifi találkozók

Hozzászólás Szerző: Quadlipi »

...Egy biztos, amennyi fül, annyi leírás született. Ha visszaolvassátok a hozzászólásokat érdekes, hogy mekkora eltérések vannak. Kimagasló vélemény egyezés egyik "dobozról" sem
született. Volt egy-egy emberke, akiknek egyes "pokolgépek" kellően jól csengtek. De ennyi.
Ezidáig még csak azt sem lehet elmondani, hogy közel azonos irányba "húznak" a vélemények.
Legalábbis én ezt szűrtem le, persze ez is szubjektív. ...

Ezt szerintem elég rosszul látod. pontoson ki lehet hámozni a véleményekből a lényeget. Persze az ítéletek soha se egyöntetűek, de ezt ne is várja senki. Ha gondolod kb összefoglalom miről született majdnem egyöntetű vélemény.
"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."
diyaudio.hu  facebook/Audophile Room

juice
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 33

ATC Hifi találkozók

Hozzászólás Szerző: juice »

Csak 1 ember fotózott?

1-2 fotót csináltam kikapcsolt vakuval, de lusta voltam az állványt felállítani, meg az ottani dolgokon kivül másra figyelni, így nem minőségiek a képek.

1. xerxes - artemiz - dyna xx2mkII - arcam alpha plus - ion nexus sp1 - ion nexus ma40 - ion jc1a - ion obelisk 3+akg550
2. thomson dvd-ion obelisk 3X - epos es12
3. royd a7 mk.I, nad 3020, aktiv audio baby most talonba téve

SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 337

ATC Hifi találkozók

Hozzászólás Szerző: SoXxX »

En is koszonom a lehetoseget.

Nagy elmenyt jelentett ez a talalkozo.

Swans szoba: A Swans 6,a Chario es a Spendor volt szamomra a pozitiv meglepetes, a negativ pedig egyertelmuen a Zingali.

Studio monitorok: Bar nekem kicsit idegen maradt a hangzasuk a bemutato vegere is, de a legkisebb Genelic nagyon jo ar/ertek aranyt kepvisel azoknak akik megtudnak baatkozni ezzel a hangzasvilaggal.

Heed: Nagy varakozasokkal leptem be ide es a hatas nem maradt el. Termeszetes, direkt sugarzos vilagtol teljesen eltero hangzas. Nagyon tetszett. Egy dolgot sajnaltam, hogy nem volt jelen egy Enigma illetve a teljes obelisk rendszer - de az ido rovidsege miatt ez termeszetes volt.

+ inyencseg volt, hogy a bemutatok vegeztevel meghallgathattunk ket igazi "monstrumot" is:)

Válasz küldése

Vissza: “ATC-Trade Zrt.”