A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

Sunsen LP lemezjátszók

Moderátor: csandaz

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3231

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.04.24., csüt. 13:22

A cég ma elküldte az új árakat.

A következő rendelés már drágább lesz,ugyanis átváltottak USD-ről Euróra.

Egyre többen ezt teszik.

Az árakat tartjuk szeptember 30-ig.

Az előrendelésekre a megígért 20% kedvezményt tartom,de a beérkezés utáni megrendelésekre már csak 10% kedvezményt adok az AVX tagoknak.

........................................................................Új Ár

SPH-D102:Real Wood Base+ PVC Platter 129000 Ft..149000 Ft

SPH-D110: MDF base+ PVC platter 119000 Ft...139000 Ft

SPH-D111: Real Wood Base+ Acrylic Platter 129000 Ft....149000 Ft

SPH-D113: MDF Base+ Acrylic Platter 129000 Ft....149000 Ft

SPH-D114: Marble Base + Acrylic Platter 139000 Ft....179000 Ft

SPH-D115: MDF Base + Acrylic Platter 12" Tomearm 139000 Ft....179000 Ft

A két utolsó tételen többet emeltek,mint a többin.

Vendég

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.04.24., csüt. 10:17

Gondolom a csapágyakat most már jól kitárgyaltuk.

Jöhet a következő menet akarról.

Ha a lemezjátszóknál már az is precíziós technika, hogy a gépipar legprimitívebb megoldását használják, azaz egy db golyóval támasztják meg a tengelyvéget, a helyett, hogy pl. rubincsapágyat használnának, mint a valóban precíziós műszereknél (úgy esetleg érteném az ilyen 100 000 Ft-os árakat), akkor nem sok jót remélek a karok esetében sem.

Hypo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 0

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: Hypo » 2008.04.24., csüt. 10:04

ATC en nem allitottam es talan mas se tisztelet a kivetel, hogy valami azert jo mert angol es azert szar mert kinai. Nyitottam ki en mar millas cd jatszot nagy angol high end misztikus cegtol, es egy rakas fos volt belul de ha rabigyesztik hogy 5000 euro mindjart megcsillan par ember szeme es a fuluket is becsapva halljak a nagy kulonbseget. Szoval nekem tok mindegy hol gyartottak ha az jol szol akkor tok mindegy. Csak a tulmisztifikalast nem szeretem en se, itt az esetunkben korrekt ar a kepek alapjan korrekt lp en varom hogy halljam is.

ps: ezektol a csapagyaktol en se ajultam el bar gyordan megneztem meg par fellelheto draga lp hasonlo cuccat es nem sok kulonbseg volt , az meg hogz itthon ilyeneket nem tudnanak csinalni az ROHEJ es kicsit degradalo szerintem. Bigi kicsit tulreagalta, bar ertem az erzest kepzeld ha van egy 40 millas autod es a pirosnal odaall egy kis 500 ezerert vett auto es jol megb****a a szad akkor valamivel le kell nyugtatnod magad hogy nem hiaba koltottel 40 millat:)))))

AVX
Site Admin
Site Admin

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.04.24., csüt. 07:55

Egyszer már leírtam, de úgy tűnik hatástalanul:

A Revolverben angol a csapágyazás, nem ugyanaz, mint a kínaiakban. A kar sem kínai, hanem japán.

Ezt írta a Revolver képviselője Charles Greenles szó szerint, amikor ez korábban már itt felmerült:

"The bearing is designed by us and made in England and the tonearm is not from China"

A következő menet ezen beírás miatt lesz.

Majd kiderül,hogy az a kar meg ér-e 500000 Ft + költséget.

A csapágy úgy néz ki,hogy nem tűnik árnövelő tényezőnek.

Lássuk a második részt.Más már nem lehet,mert az angol cég is elismerte,hogy minden más ugyan az.

Mivel én nem értek hozzá,ezért kénytelen leszek megint a gyártó segítségét kérni,hogy magyarázza el,mi a különbség.

AVX
Site Admin
Site Admin

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.04.24., csüt. 07:51

Gondolom a csapágyakat most már jól kitárgyaltuk.

Jöhet a következő menet a karról.

Majd bekérem annak is a rajzát és bekérem a japán revolverét is.

Legközelebb, előre nem íratom rá,hogy melyik a kínai és melyik nem.

Úgy érdekesebb lesz a beszélgetés,mert nem lehet tudni előre,hogy melyiket kell szidni.

AVX
Site Admin
Site Admin

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.04.24., csüt. 07:47

Berakom azt a listát,hogy miből mennyit rendeltem.

SPH-D102:Real Wood Base+ PVC Platter 129000 Ft

SPH-D110: MDF base+ PVC platter 119000 Ft

SPH-D111: Real Wood Base+ Acrylic Platter 129000 Ft

SPH-D113: MDF Base+ Acrylic Platter 129000 Ft

SPH-D114: Marble Base + Acrylic Platter 139000 Ft

SPH-D115: MDF Base + Acrylic Platter 12" Tomearm 139000 Ft

Ezekből mindből rendeltem.A 102,110,111,113 tipusból 1-1 db-ot,a 114-ből 5 db-ot,a 115-ből 20db-ot.

Szerintem a a 115-ös és a 114-es a legjobb.

A 115-ösnek 12"-os karja van.Ez egy kicsit drágább kialakítású,mint a többi.

Egy pár tipusra már kaptam előjegyzést.

Némelyből csak 1-1 db jön.

A gyár a következő rendelést már 15%-al többért fogja szállítani.

:smile51:

Vendég

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.04.24., csüt. 07:34

Bigi ez vicces,hogy te milyen vak vagy.

Legalább olvasni tanulj már meg.

A bal oldali az nem a Revolver,hanem a kínai. :smile51::smile46::):):D:D:)

No most akkor mi jön??????????????????????????

Bocsánat, de nálam forditwa jelent meg a képed, amit küdtél.

De megnézwe a te képed, itt a jobboldali tengelywég a wéknyabb és annak wan acélbol az alja, ami tartja a xintén acél csapágygolyot. Ezt tartom jobbnak.

Mindegy, különben, h mely oldalra mondom. A xöwegkörnyezetböl kiderül, h mire gondoltam, h csak az egyiknek wan acél anya az alján...

winkleer
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: winkleer » 2008.04.23., szer. 23:05

"Kérdésedre wálaxolwa:

Nem tulárazott egy termék, ha arra wan wewö."

Ohhóóó :smile46: ez tiszta marketingszemlélet és tök igazad van ha te vagy az eladó.

De nézd meg a vevő szemszögéből is :smile51: Az ok , hogy leperkál de milyen uton jut el a döntésig. Olvas sok tulmisztifikált , meg ködös leírást, magyarázatot erről vagy arról a termékről és ezek határozzák meg az ö keresletét. A durva ár meg felteszi az i-re a pontot és kikristályosodik, alátámasztódik benne minden kérdés, mitől olyan jó ez. Az hogy valóban olyan jó e másodlagossá válik, vagy eltünik...

Más A hajdani MEV nél gördültek a gyártósorok és csak a tamponnyomó cserélődött ki

a délutános cég MEV et gyártott az éccakás meg meg már valami márkásabbat mikor mire jött a megrendelés :) Az utóbbi jobban elkelt.

Azért az tény a mai világban , hogy egy terméket pszichológiai utón kinálnak fel első sorban :) A részletekre kevésbé térnek ki. Felkeltenek egy igényt és kielégítik. Okos banda ez . Na meg rengeteg hüllllye is él a földön. A lelki oldalába nem mennék bele, hogy miért müködik ez nagy számban ....

Természetesen vannak a hificuccok kasztjai között különbségek de az árak nem lineárisan követik ezt .

Üdv: Winkler

".... a zene az emberiség utolsó illuziója..."

winkleer
Újonc fórumos
Újonc fórumos

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: winkleer » 2008.04.23., szer. 22:32

Bigdewil!

Igazad van , de nem rád gondoltam de hát akinek nem inge tudod...

A reagálásaim csupán a technológiai tudásra felkészültségre indultak be amit Te jelentettél ki de ezt jópárszor ujra említettem s nem a kisfaszú attitüdökre afféle kabátlopási ügyekre ami két cég vagy személyek szimpátián-unszimpátiájából fakad. Való igaz szánalmas, vagy inkább rossz, hogy ilyen dolgok beleszolhatnak az ügyekbe ügyeidbe vagy más kereskedő, gyártóéba. Viszont ennek semmi köze a technikai részhez. Bocs, nem akartam veled személy szerint kekeckedni, csak az állásponttal.

Ja mégvalami. A mennyiért készül el-re: Miért egy müszakilag nem megalapozott árazásu cucc alkatrészei nem túlárazottak?

Üdv: Winkler

".... a zene az emberiség utolsó illuziója..."

Vendég

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2008.04.23., szer. 22:26

Kedves bigdewil!

Kérem, nézze meg alaposan még egyszer a képeket és a hozzászólásaimat, ha megteszi, akkor láthatja, hogy a baloldali, a vékonyabb tengelyű (amit ön jobbnak tart) az eredeti kínai, és a jobboldali (a vastagabb tengelyű) a Revolveré.

Az is egyértelműen látható, hogy a Revolver a tányér súlyának hordozására nem a tengely végén elhelyezett egyetlen golyós megoldást alkalmazza, hanem egy méretes golyós nyomócsapágyat.

Az óraiparból hozott példám is golyóscsapágyra vonatkozik, és nem rubinkőre, méghozzá az automata órák rotorjánál alkalmazott golyóscsapágyra.

Üdvözlettel: Kaporka.Microstudio

Kaporka uram, xerintem a wéknyabb a Rewolweré, legalább is a közepe a lényeg, ami a lemezt központositja.

A nyomogolyos csapágy is egy db golyo a tengely wégén, csak nem bronz foglalatban wan, hanem acél anya nyomja a tengely wégére. Az elw ugyanaz, csak Rewolwernél gondoltak arra, h a tengely walszeg megforgathatja a golyot, mápeg ha igen, akkor az inkább acélon forogjon, mint a hozzá képest puha bronzban.

Xerintem konstrukcionálisan jobb a Rewolwer.

szami
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 30

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: szami » 2008.04.23., szer. 15:46

A bal oldali képen lévő egy siklócsapágy, amivel jelenleg szerelve vannak a lemezjátszók. (később az újabb szingapúri fejlesztésűvel lesznek - 3. kép, jobb oldal).

A bronz perselyben van egy golyó (2. kép), ami a függőleges irányú terhelésnél a nyomcsapágyat igyekszik kiváltani több-kevesebb sikerrel.

A jobb oldali képen a Revolver tengely, ami egy nyomcsapággyal van felszerelve (nem golyó a cső végében! :smile46: ). Az sajna nem látszik, hogy a perselyben van-é még plusz csapágyazás, de a bronzperselyből feltételezve nincs, ez is csak siklócsapágy (vízszintes irányú terhelés - laposszíj húzza)

Ha lenne a belsejében is csapágy, akkor felesleges pénzkidobásnak tartanám a bronzperselyt.

:smile51: szerintem.

post-36-1208958384.jpg

Rendszer 1.:
Megjelenítő: Panasonic PT-AE900E, DIY fix vászon, CD: Technics SL-PG490, DVD: Cambridge Audio DVD99,
Médialejátszó: Asus O!Play HDP-R1, Amplifier: CAV AV-2086, Front: CAV MD-I, CAV THX-600 kábellel,
Center: CAV DC-30, Monster S16 kábellel, Surround Center: CAV DC-30, Surround: CAV DP-300,

Sub: 2x CAV W300 - mod CAV THX-600 kábellel, Kábel: HiVox Forever CLB Interconnect, Jungson JASC-03RCA,
CAV High Transmissivity Fiber Optic Digital Audio Interconnect - Made by CAV

DAC: Styleaudio Carat-HD1V, Phones: Sony MDR-XD100 , Hálózati szűrő: HiVox AlcesOne, Jungson Magic No. 1.

Rendszer 2.:
Blu-Ray: LG BD660, DVD: Onkyo DV-SP305,

Amplifier: Onkyo TX-SR503, Megjelenítő: LG 50PK350

AVX
Site Admin
Site Admin

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.04.23., szer. 15:14

Hát akkor a csapágyak:

Mi a különbség a kettő között?

Mármint a csapágyak között.

bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 54

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: bikabeka » 2008.04.23., szer. 14:49

3.

post-36-1208954986.jpg

bikabeka
V.I.P.
V.I.P.

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: bikabeka » 2008.04.23., szer. 14:48

2.

post-36-1208954935.jpg

bikabeka
V.I.P.
V.I.P.

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: bikabeka » 2008.04.23., szer. 14:48

Hát akkor a csapágyak:

post-36-1208954887.jpg

AVX
Site Admin
Site Admin

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.04.23., szer. 14:19

Ok en hiszek, csak persze hogy ezt allitja, fura lenne ha azt mondta volna: A mienk szarabb:))))

Szerintem,ha így lenne,akkor az amerikaiak nehezen hiszem,hogy nyugodt lelkiismerettel mernék 2000 USD áron forgalmazni ugyan ezt.

jegelem, de azert mert valami 2000 dollar meg nem jelenti hogy jo, es ami meg 15000 az se feltetlen, es ami 500 az se feltetlenul szar

Teljes mértékben egyetértek.

A Revolver cég szerintem sokáig tesztelte az LP-t mielőtt a nevét adta hozzá.

A gyár is elismerte,hogy pár éve még nem tudtak olyan jó csapágyakat szerezni,mint a Revolveré,de ma már nem gond.Megoldanak ezek itt mindent.

A KEF hangfalak sem lettek attól rosszabbak,hogy jó pár éve a GP hong kong-i elemes cég gyártja.

Hypo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: Hypo » 2008.04.23., szer. 14:05

Ok en hiszek, csak persze hogy ezt allitja, fura lenne ha azt mondta volna: A mienk szarabb:))))

Szerintem,ha így lenne,akkor az amerikaiak nehezen hiszem,hogy nyugodt lelkiismerettel mernék 2000 USD áron forgalmazni ugyan ezt.

jegelem, de azert mert valami 2000 dollar meg nem jelenti hogy jo, es ami meg 15000 az se feltetlen, es ami 500 az se feltetlenul szar

AVX
Site Admin
Site Admin

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.04.23., szer. 13:46

Sztem ezt a temat kar tovabb ragozni. Ha az arukat megerik azok a lemezjatszok amik kinabol erkeznek majd, akkor nincs ertelme osszehasonlitgatni a csapagyat masik lemezjatszoeval. Ha valaki Revolverre vagyik es megteheti akkor azt veszi meg, ha valakinek megfelel a masik (kinai) akkor azt veszi meg es ha valakinek egy regi Tesla lemezjatszora van csak penze es az is megfelel neki, akkor azt fogja hallgatni. Sztem kb. errol szol a tortenet mint ahogy az egesz hifi/high-end/audiofil hulyeseg is errol szol :smile46:

Egyetértek.

:smile51:

Majd 1 év múlva térjünk vissza a témára.

Addig szerintem is jegelni kellene ezt a dolgot.

AVX
Site Admin
Site Admin

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.04.23., szer. 13:40

lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 373

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: lamalas » 2008.04.23., szer. 13:38

Sztem ezt a temat kar tovabb ragozni. Ha az arukat megerik azok a lemezjatszok amik kinabol erkeznek majd, akkor nincs ertelme osszehasonlitgatni a csapagyat masik lemezjatszoeval. Ha valaki Revolverre vagyik es megteheti akkor azt veszi meg, ha valakinek megfelel a masik (kinai) akkor azt veszi meg es ha valakinek egy regi Tesla lemezjatszora van csak penze es az is megfelel neki, akkor azt fogja hallgatni. Sztem kb. errol szol a tortenet mint ahogy az egesz hifi/high-end/audiofil hulyeseg is errol szol :smile51:

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Hypo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: Hypo » 2008.04.23., szer. 13:28

AVX
Site Admin
Site Admin

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.04.23., szer. 13:05

Na akkor nemsokara valamifele review, test csak lesz ezekrol a gyalukrol, ne fukarkodjatok az irasal majd:)

Elküldtem két helyre a fotókat.

Én nem tudtam lekicsinyíteni.

A cég azt állítja,hogy az a szingapúri cég,aki nekik gyártja a csapágyakat,már jobbat tudnak csinálni,mint a revolveré.A jelenlegi is már megegyezik minőségben,mint a revolveré.

Én kötve hiszem,hogy szingapúrban ne tudnának legalább olyan minőségban előállítani valamit,mint egy kis angol cégnél.

Nem kell mindent túl misztifikálni.

AVX
Site Admin
Site Admin

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.04.23., szer. 12:40

A fordítás kb ez.

A revolvernek, Elise-nek és néhány más márkának gyártanak. Van, aki változtat van,aki teljesen meghagyja az ő eredeti design-jüket.

Igen, megerősítik, hogy más csapágyat és kart használ a revolver, de ez nem jelenti azt, hogy az övék rosszabb. Mindemellett, a csapágyakat folyamatosan fejlesztik, hogy jobb legyen a hi-end lemezjátszókhoz. A csatolt fotón 3 csapágy van - leírása szerint (a bal oldali a miénk a jobb a revolveré). A miénk "fejlettebb", mint a revolveré, mindkettő stabil és jól mozog a tálcával. Szóval, ne aggódjunk.

Majd rakok be képeket is,de előtte még le kell kicsinyítenem.

Sajnosan nem sikerült lekicsinyíteni,de szívesen elküldöm,ha küld egy mailt ide:

atctrade@gmail.com

AVX
Site Admin
Site Admin

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: AVX » 2008.04.23., szer. 10:15

A gyártó cég ma küldött egy levelet.

Firstly, we are producing for brands like Revolver, Elise, and some other ones. For modification, some did, and some of them just keep completely as our original design.

Then, yes, we confirm Revolver is using different bearing and tonearm, but that doesn't mean ours is wrong. Besides, the bearings has been in constant improvement to make it better enough to be used on a hi-end turntable player. Attached photos shows totally 3 bearings, and you can find the bearing used on your turntables has been much improved than Revolver ones, both on running noise control and stablity, as well as the cooperating with the platter. So please don't worry about it.

A fordítás kb ez.

A revolvernek, Elise-nek és néhány más márkának gyártanak. Van, aki változtat van,aki teljesen meghagyja az ő eredeti design-jüket.

Igen, megerősítik, hogy más csapágyat és kart használ a revolver, de ez nem jelenti azt, hogy az övék rosszabb. Mindemellett, a csapágyakat folyamatosan fejlesztik, hogy jobb legyen a hi-end lemezjátszókhoz. A csatolt fotón 3 csapágy van - leírása szerint (a bal oldali a miénk a jobb a revolveré). A miénk "fejlettebb", mint a revolveré, mindkettő stabil és jól mozog a tálcával. Szóval, ne aggódjunk.

Majd rakok be képeket is,de előtte még le kell kicsinyítenem.

Hypo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn

Sunsen LP lemezjátszók

Hozzászólás Szerző: Hypo » 2008.04.23., szer. 09:38

Na akkor nemsokara valamifele review, test csak lesz ezekrol a gyalukrol, ne fukarkodjatok az irasal majd:)

Válasz küldése

Vissza: “ATC-Trade Zrt.”