Hifis találkozók utáni vélemények összegzése

Moderátor: csandaz

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3268

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.18., vas. 19:41

tukacsin:

Kezdeném mindenképpen azzal, hogy nagyon köszönök mindent ATC, remek szervezés volt isteni.gif Nagyon jól éreztem magam, jó csoportba is kerültem a kecskemétiekkel, akiknek is szintén köszönök mindent huvelykfel.gif

Mozi szobába kezdtük. Ott mindenképpen a Jungson BD2 vitte a prímet (nálam). Nagyon tetszett. Azt hiszem szívesen elhallgatnám itthon. Volt két M1, egy gyári az S szériás, illetve egy DIY. Nekem jobban tetszett a gyári, mint a DIY. Szebb volt a hangja. Volt egy Dyno 52-es átalakított (igaz én most hallgattam élőbe először) második-hartmadik helyre tenném. Nem volt rossz a hangja azokon a zenéken amin hallgattuk.Volt három álló DIY: Peti74, Frankie és Horel. Mind a hármójuknak gratulálok, nagyon szép minkát végeztek. Peti74 hangdoboza is nagyon tetszett nekünk, bár páran azt mondták hogy a közép hangok nem voltak egészen a legjobbak. Frankie doboza is tetszett, csak nekem kicsit sok volt benne a mély, kevesebb a közép, magas hangokkal nem volt gond. Swans F3.1 gyári ill Hivox tuningos nekem annyira nem jött be.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.18., vas. 12:05

George:

Szép jó reggelt mindenkinek!

Írnék néhány sort a tegnapi találkozóról.

Először is, nagyon köszönjük a meghívást Bélának, ezerszer

leírtuk itt, ez a kezdeményezés példaértékű, lóf@sz a seggébe a többi kereskedőnek,

tessék szervezni hasonló találkozókat, nem sírni kellene kérem szépen.

(Ez csak általános megjegyzés volt részemről, kérem nem megsértődni smile.gif )

A moziszobában kezdtük a hallgatózást, a monitoroktól az állódobozokig.

Pontozni nem pontoztunk, szerintem semmi értelme nem lett volna

viszont vélemény, benyomás mindenképp kialakult.

Ugye volt tuningolt Swans 3.1 , M1 , itt mindenképp a tuningolt darabok szóltak

jobban, persze nem azért mert teljesen másképp szóltak, hanem pl a Swansnál

a döngősségnek nagyon jót tett a tuning, pontosabb , precízebb lett az

alja a zenének.

A prímet nálam egyértelműen a Jungson Bd-01 vitte, összhatásban , részleteiben,

mindenben, nem volt ide oda húzás, a legtermészetesebben fogalmazta meg a muzsikát.

A nagy várakozás a kecskeméti csapat által összerakott erősítő volt, itt ki kell

emelnem esel fórumtárs és Zimonyi Ati érdemeit, mert az alapkoncepció, a hangzás az övék, a doboz csatlakozók, egyebek, Moja és Tigris fórumtárs érdemei!

A hangja, baromi elfogult vagyok smile.gif, ezért nehéz józan ítéletet honi, de

fantasztikus , mindenkinek hallania kell típus. Nem a próféta szól belőlem, csak a lelkesedés, a józan értékítélet, és a fülem.

A dologhoz hozzá tartozik, a saját dac és a kábelek nélkül az óriás is csak félkarú,

tehát rendszerben hallgattuk.

Az állóhangsugárzók között az Avalon klón teszett, kifejezetten természetes

levegős meszólalásával.

Jó volt a B&W-Horel sugárzó is, de inkbb egy házibuliba tudnám elképzelni, mint

fő műsorforrást.

Frankie TL-je sokat fejlődött, sajna a mélykontrollálatlanság még mindig

probléma, de remélem meg fog oldódni , próbálkoztunk cserép alátétekkel ,

és e nélkül , mindkét verzióban gond volt.

A következő körben átmentünk a CAV szobába, a belső helyiségben kezdtünk.

Hát , ha őszinte akarok lenni, itt problémák voltak mégpedig az akusztikával.

Mindhárom állódoboz búgott, mélyúthenger volt, sajnos így nem tudtuk őket értékelni, egyikőnk sem.

Pistinek megmondtam az őszintét, ez nagyon rossz, de nem a technika vagy a

hangsugárzók, hanem a szubbasszus ,elnézést, remélem nem haragudott meg érte smile.gif

A kis Sonus Faber azért nem volt rossz, de közel sem optimális,

így kimentünk a külső szobába.

Húhh, nagy kő esett le a szívemről, végre, jó az akusztika, és a kis Jungson

3/5 fantasztikusan zenél, na ez így rendben van.

István mutatott nekünk több dacot, amit értékelnünk kellett,

írtunk is, 3241-2431, meg ilyeneket, lényeg a lényeg , Mishow dacja nagyon szépen muzsikált,

és a cd játszó saját dacja testszett a legjobban, természetességével, és azáltal, hogy nem vettek el a zenéből semmit, nem színezték azt.

A Sonus Faber Cremona megmutatta igazi tudását, szerintem gyönyörűen muzsikált, mondhatom ezt egybehangzóan így hallottuk.

Ez után elmentünk ebédelni , majd következett harmadik kör.

Sajnos csak a két állódobozt, a Jungson Bd-03-t és az Usher cp-737-et sikerült meghallgatnunk,mert indulnunk kellett,

komplett Jungson rendszerben, Jungson kábelezéssel.

A Jungson hozta a papírformát, képességeihez méltóan helytállt, az Usher azért ezt egy magasabb szinten tette, nagyon finoman valós hangszerhangokkal, hatalmas képzeletbeli színpadon zenélt.

Elnézést kérek mindenkitől, de nekem este jelenésem volt, ezért menni kényszerültünk...isteni.gif

Nagyon köszönöm Bélának a lehetőséget, nagyon jól éreztük magunkat

megint, az ébéd is nagyon finom volt, köszönjük szépen

isteni.gif isteni.gif

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.18., vas. 11:09

Moja:

Először is szeretném megköszönni az egész ATC csapatnak, hogy vendégül láttak bennünket, etettek itattak és zenehallgatással teli napot szerveztek nekünk! !clapping.gif !thumbup.gif

Remélem erről a szép és jó szokásukról nem mondanak le!

Magáról a zenehallgatásról - mert szerintem az volt és nem teszt - csak jót mondhatok, minden szobában találtam olyan dobozokat, elektronikákat, amelyek tetszettek. A zenék is jól voltak válogatva, sőt saját lemezbe is belehallgathattunk.

Tetszett, hogy nem a szigorú menetrend szerint ment minden, volt idő saját elképzeléseket összerakatni. A végén pedig már mindent mindennel meg lehetett hallgatni.

A társaságról pedig csak nagyon-nagyon jókat mondhatok! Jópár embert ismertem már ezelőtt, és örülök, hogy az újakkal is nagyon gyorsan össze lehetett barátkozni!

Mivel 3 csoportra bomlottunk én a kecskeméti csapat egy részével (george, Zimonyi Attila, Tigris, Asztalos Jani) és tukacsinnal együtt a moziszobában kezdtünk. A HEDO+Marantz rendszerrel kezdtünk, kiválasztottunk egy számot és abból hallgattunk meg 2 percet minden monitordobozzal.

A gyári dobozok közül a Jungson BD01 (Vifa) hangja tetszett a legjobban. A DIY monitorok sajnos nem tetszettek, bár a Hivox tuning javított a 3.1-es hangján a gyárihoz képest.

Az álló DIY dobozok közül mindeképpen Peti73 Avalon klónja volt a legjobb, csak benne is ugyanazt éreztem, mint az M1-ben, hogy a középsugárzó nem szól eléggé és a Ribbon magasai ezért ráülnek a közepekre. Horel doboza nagyon mélytöbbletes volt, sajnos nem tettünk alá semmit, a következő csapat már megtette és nekik akkor jobb volt. Frankie TL doboza sajnos most sem tetszett nekem (már hallottam máshol) úgy érzem a mélyek kavarognak a dobozban és ezért ráülnek az egész középsáv aljára.

Aztán meghallgattuk a kecskeméti csapat SonyCD+sajátDAC+sajáterősítő+sajátkábelek összeállítását. Mivel én ismerem a hangot, ezért csak annyit írok, hogy a marantz+hedo kicsit el voltak tőle maradva hangban.

Második körben a Swans szobában hallgatóztunk, de nagyon hamar rá kellett jönni, hogy sem a Tomihifi, sem a kalmiék által átépített 3.2 és még sajnos a Sonus álló doboz sem szólt jól. A szobaakusztika az állóknak nem kedvezett. Aztán behozta Stu3.14 a Sonus Cremonát és kis jungsont 3/5. Na ők már zenéltek. A Cremona bitang jó doboz és a kis Jungson is!!

Átvonultunk DAC tesztre. Itt két fordulóban 8 féle hangot hallgattunk. Nekem a Godina DAC sokáig hallgatható hangja, mishow ESI (??) dacja és a CD játszó saját hangja tetszett a legjobban.

Amikor vége lett elmentünk ebédelni, én nagyon finom harcshalászlevet ettem jó sok erőspaprikával! huvelykfel.gif

Ebéd után jött a nagy falat: Béla és a Jungson szoba. !flex.gif

A jungson rendszer nagyon összeszedett hangja meglepett, addig az volt a nap legjobb hangja. A BD3 lágy könnyű hangja nagyon hosszan hallgatható (nekem mélyhiányos), az USHER nagyon precíz hangja lehet idegesítene hosszútávon, a kis BD1 (Morel) viszont nagyon jól szólt. A Master Audio híres monitordoboza viszont csalódás volt ezek után.

Aztán megfordultunk és nem fel. B)

Az itt hallott hang sajnos jóval gyengébb volt, mint az előzőek, ezért kicsit untam magam, szerencsére többen átjöttek másik szobákból így elkezdődött a szabad meghallgatás szakasza. A dussun nem tetszett, az M1 továbbra sem (még mindig a magas közép arány nagyon le van tolódva benne). A kis LS3/5 hozta formáját, és nagyon szépen zenélt (vigyázat, nagyon kell neki a hajtás!). A BD1 volt talán a legjobb abban a részben.

Aztán a kecskeméti csapat egy része átment a CAV szobába egy kicsit meghallgatni a Cremonát a saját rendszerünkön. Hát meg kell mondjam baromi jó volt. Aki szidja a Sonusnak ezt a dobozát, annak nincs füle. Sokáig hallgatható isteni darab (csak kár hogy Bélának is tetszik). Még kipróbáltuk itt a Nándi PZ3-át is. Sajnos a Cremona után nem volt olyan jó, nagyon nagy helység kell neki és nagyon pontos elhelyezés.

Összegezve: A nagy Jungson rendszer Jungson dobozzal nagyon szépen zenélt. Ők és a saját rendszerünk a Cremonával tetszett a legjobban. huvelykfel.gif

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.18., vas. 11:04

Mishow:

Swans szoba: az ott hallottak egyáltalán nem tetszettek, de az én véleményem is az, hogy ezek a dobozok kifejezetten zavarták egymást, és nem érezték jól magukat abban a térben. A TomHifi-ről eddig leírtakkal egyetértek: szép munka, ígéretes kísérlet, de még nem kiforrott. A módosított Swans sem tetszett, a hangzását nem éreztem egységesnek, időnként színezettnek és (bocs Kalmi) loudness-esnek tűnt.

A nagy Sonus álló már a múlt héten hatalmas vitákat kavart, de én szeretném megvédeni. Való igaz, nem szólt jól, lapos volt, unalmas és mélybehúzó, de a meghallgatás alatt az a benyomásunk alakult ki, hogy megfelelő akusztikai környezetben (meg jobban passzoló kábelekkel) ki tudná futni magát. Sajnos az ilyen gyorstesztek egyik legnagyobb hibája, hogy az attraktív hangú készülékeknek kedveznek leginkább, amelyek rövid távon elkápráztatnak a csillogásukkal, de hosszabb távon fárasztóakká válnak, míg az ilyen "unalmas" holmiknak nincs elég idejük arra, hogy a hosszú távú erényeiket megmutathassák.

A két monitor brillirozott a "nagyokhoz" képest, ami méginkább megerősített abban, hogy komoly teremakusztikai kihívással állunk szemben. Hozzáteszem mindehhez, hogy mindig is monitor párti voltam, az LS3/5-tel pedig bevallottan elfogult, ráadásul ezt a dobozt valaha arra találták ki, hogy a legmostohább körülmények között is lehessen vele jól DOLGOZNI.

A DAC szobára különösen kíváncsi voltam, hisz ott személyesen is érintett az ESI u24 szereplése.

Ami számomra fontos, hogy nem vallott szégyent, és nem éreztem azonnal szükségét, hogy bármelyik meghallgatott készülékre lecseréljem. A hibáit részben ismertem (nem megy eléggé mélyre és a magasabb regiszterekben -pl gyors cinnek- hajlamos összemosni/elkenni a hangokat) de ezzel együtt az artikulált középtartománya még mindig a többiek fölé emelte. Azt is tudtam, hogy -mivel köztudottan stúdiós célokra használt munkaeszköz - így zeneiségben valószíűleg el fog maradni a versenytársaktól, ami részben be is következett - csakhogy a többiek közül nem tudnék egyikre sem rábökni, hogy "na ezt hazavinném helyette".

Talán a Zhalou D3-nál tudnék meginogni, de abban már nem vagyok biztos, hogy kissé nyomulós hangja hosszú távon nem válik-e fárasztóvá. Ráadásul nincs USB portja, és én épp most ismerkedem ezzel a formátummal, szal egyre fontosabb lenne számomra. A Topaz érdekes dolgot művelt, ugyanis "belenyúlt" a zenébe, egyszerűen megváltoztatta a hangzás egyensúlyát. Volt olyan felvétel pl, ahol az addig háttérben játszó basszusgitáros hirtelen "előre jött" a zongorista mellé, és a ritmus szekcióból hirtelen szólistává lépett elő. Hmm.... A CD saját DAC-jával nekem kicsit vérszegény volt, és a hangzásvilágát sem szerettem, ráadásul a Carattal szinte összekeverhetően azonos hangot produkált.

No és a Godina: ide most szívem szerint ctrl c > ctrl v amit fentebb a nagy Sonusról írtam. ITT és MOST nem tetszett, laposnak és unalmasnak éreztem, de azt gondolom, hosszú távon ennek is bebizonyosodnának az erényei.

Ennek a hallgatózásnak amúgy számomra két fontos tanulsága volt:

- ha az ESI-t le szeretném cserélni, igen mélyen a zsebembe kell majd nyúlni azért, hogy egy SZÁMOTTEVŐEN jobb hangot kapjak,

- a zene a legjobban számítógépről tetszett, tehát elkerülhetetlen lesz ebben az irányban fejlesztenem (és fejlődnöm). Szerencsére volt alkalmam sokat beszélgetni Shanahan fórumtárssal, aki máris ellátott pár hasznos tanáccsal. isteni.gif

A moziszobában tapasztaltakról már röviden írtam, hosszabban nem szeretnék, mert a DIY világában nem vagyok igazán jártas, és Frenki lentebb sokkal alaposabban és hitelesebben leírta a lényeget.

Jungson szobából engem "titokban" a távossá alakított JA66C érdekelt: amikor nálam volt itthoni meghallgatáson, már akkor felvetettem, hogy a gyenge pontja a hangerő poti, és szvsz egy komolyabbra cserélve jelentősen javul a hang. Most, hogy megérkezett a távirányítósra-átalakító-készlet egy JÓ potival, kíváncsi lettem, hogy ez a "megérzésem" beigazolódik-e a gyakorlatban? Nos, igen, a kis JA66C szerintem sokkal jobb az új potival. Igaz, az átalakítás nem olcsó, és így az árával már kezd kicsúszni a "Best Buy" kategóriából, de ha valakinek van otthon JA66-osa, ki ne hagyja!

De a Jungson szoba (és az egész mai nap) mégsem ettől lett számomra végül emlékezetes és tanulságos.

OK, azt elejétől fogva tudtuk, hogy a mai nap inkább hallgatózással összekötött baráti találkozó, mintsem tesztnap vagy pláne "termékbemutató".

Béla kezdettől elemében volt (szerintem a legjobban Ő élvezte a találkozót, pedig mi sem kevéssé), szóval nem véletlenül vágtam be az előbb Rodolfó mester fotóját. biggrin.gif Hogy mit is hallgattunk?

Tulajdonképp mindent mindennel amit az időnk engedett és ami a kezünk ügyébe került! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Yo, ez poénnak szántam, de tény, hogy néha valóban nem tudtuk mikor mi szól.

A teszt alapszabálya - tudnillik h egyszerre mindig csak egy komponenst változtatunk - hamar felborult.

Két fordulóban (ebéd előtt és az esti "szabadprogram" alatt) hallgattunk nagy és kis Jungson erősítőt, nagy Dussunt, Creeket, CA840 kombót, Heed Obelisket, Soner DAC-ot, Yaqint, olcsó Jungson meg drága VdH és HT kábeleket, kis és nagy Jungson, MA és drága PZ3, Soner monitorokat (típusszámok a szerkesztőségben:) ) szinte minden formációban amit csak valaki ötletként bedobott. Béla böcsületére legyen mondva, hogy zsonglőrként cserélgette a készülékeket - szerintem néha maga sem tudta, mikor hol tartunk!

Azt mondjátok, ennek semmi értelme?

Hát, ha ezt tesztként fognánk fel, akkor semmi.

Csakhogy mint írtam ez nem tesztnap volt, hanem innentől már inkább játék, ami azonban hozott néhány érdekes eredményt, és szolgált pár tanulsággal, ami enélkül a pörgés nélkül soha nem derült volna ki.

Például az, hogy a nehezen hajthatónak tartott LS3/5-tel milyen zseniálisan boldogul a kis teljesítményű Obelisk, mert "normális" esetben valszeg senki nem is próbálta volna "házasítani" őket.

Azt tudtuk, hogy nagynevű és drága holmik csúfosan leszerepel(het)nek egy számukra előnytelen rendszerben miközben olcsó készülékek jól összeválogatva csodákra képesek, no de a fene gondolta volna, hogy egy JA66-os olcsó kábellel és Master Audio dobozokkal jobban tud tetszeni mint a nagy Dussun V6 a HT kábellel és a PZ3 monitorral. Aztán hogy még cifrább legyen, a Dussun egy másik összeállításban jól állja a sarat a nagy JA88-al, ami viszont a papírformának megfeleően sokkal jobb a kis JA66-nál. Vagy tessék megmagyarázni, hogy miközben a kis LS3/5 szinte minden rendszerben jól teljesített, csúnyán "összeveszett" a más dobozokkal meg ígéretes hangú Yaqinnal? B) Tudtok még követni? Mert én már nem nagyon tudom magamat B)

No és mi lehet mindebből a tanulság (abszolúúúte semmi- mondja az ismert kuplé, pedig van több is):

- a főszabály, hogy nincs szabály, tessék kísérletezni bátran,

- az ár és az ismert márkanév semmire nem garancia,

- rendszert építeni csak hallgatózással lehet, sok hallgatózással,

- a rendszerépítés nem lóverseny, a készülékeknek időt kell adni hogy kifussák magukat

- szinergia-szinergia-szinergia!!!!

Persze, joggal mondhatjátok, hogy ezt mind tudtuk, de más tudni, és más ilyen intenzíven szembesülni vele, ezért számomra így utólag átgondolva és picit leülepedve erről szólt a mai nap. huvelykfel.gif

Jó hosszú lett ez a beszámoló, főleg ahhor képest, hogy mennyi az idő, és hogy nem is akartam belekezdeni!

Ha nem utálnám, hogy gyerekkorunkban minden ostoba szónoklatot kötelező volt valami idézettel befejezni, akkor most azt írnám:

"Ez jó mulatság, férfimunka volt!"

De inkább azt írom: jó nap volt, köszönöm a vendéglátást és örülök, hogy megint újabb fórumtársakat sikerült személyesen megismernem!

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.17., szomb. 23:54

Pi61:

Én is leírom tapasztalataimat, bár előre bocsátom, ezen a találkozón minden idők legsűrűbb

programja volt, ahol a zenék-kábelek-erősítők úgy pörögtek, hogy sokszor követni sem

tudtam!

Elsőnek a Swans szobába mentünk be, ahol TomiHifi-Orion diy doboza, az átalakított Swans

D3.2.,és a Sonus Faber Concerto Domus fogadott. Nekem itt a többihez képest fakónak tűnő

Sonus tetszett legjobban természetes hangjával, sokáig hallgatható zenéjével, kitűnő

térleképezésével. Ebben a szobában nem igazán találta meg a helyét (aki odatette!),

basszusa túltengő volt, bár ez a többi dobozra is jellemző volt. A másik kettő kitűnő

motorokkal rendelkező, egyes regiszterekben fantasztikus tisztasággal szóló dobozok, de úgy

éreztem, nem összeérett, kiforrott konstrukciók.

Itt hallgattuk meg a a két monitor dobozkát is, a Jungson Ls3/5-öt és a Sonus Faber

Cremona-t is. Mindkettő csodás kis hangszer, a Sonus egy kicsit szebb,jobb, nem kicsit

drágább...

A DAC tesztnél KÉTBÉ pörgött-forgott úgy, hogy nem nagyon tudtam, mi működik éppen, de az

szólt legjobban, amit elsőként hallgattunk meg számítógépről meghajtva: Valamelyik Carat,

talán a Topaz? Godina elsőre kissé fénytelen: A D3 nagyon jó, Mishow DAC-ja

középtartományban gyönyörű, a sávszéleken kicsit szerényebb. Az USB-n hajtott legjobbnak

hallott DAC-ot meghallgattuk optikai bemenetről, CD-ről hajtva is, de nem aratott tetszést

az eredmémy: nem szólt jobban , mint a CD saját, kissé dinamikaszegény hangja!

Második körre a Jungson szobába mentünk be. Itt az Usher álló doboz csillogott-villogott,

nekem időnként harsánynak tűnt, a Jungson BD03 nyugodtabb, "öregurasabb" hangját

szívesebben hallgattam. Béla új "R2 D2" CD-je csodásan szólt.

A másik oldalon a monitor dobozok hallgatásánál Atc keverte a kártyákat, ahogy közeledett

az ebédidő,egyre gyorsabban, így csak nehezen tudok határozott véleményt írni:

Úgy tűnt, a PZ3 és a Dussun (Korsun?) nem talált egymásra, már a kis Jungson JA66C-vel is

jobb párost alkot, a Creek Evo-t imádja, a Heed-del művészi. Kb ugyanez igaz a kis Jungson

LS 3/5-re is.

Aztán ebéd a közeli halászcsárdában, ami fenséges volt, köszönjük Béla!

Délután a moziszobában a DIY dobozokat hallgattk meg, amelyek kivitelükre gyönyörűek

voltak, hangjukban még tudnak fejlődni. Legjobban peti74 álló Avalon-szerű doboza a"RT1C-A

-F5-M8A" tetszett.

Aztán estig keveredtek a csapatok, különböző kombinációkat próbáltunk még ki. A kecskeméti

különítmény hozott egy rendszert, ami Sony CD játszó, általuk épített kábelek, erősítő és

DAC-ból állt. Ezt először a DIY szobában hallottam, de ott nem nagyon tetszett. Aztán

ráakasztottuk a Sonus Cremona-t, és megtörtént a csoda: a nap legjobb hangját

csodálhattuk! A PZ3-at is kipróbáltuk, először Harmonic Technology kábellel, de a

kecskeméti kábellel jobbnak tűnt! Itt kiderült, a PZ3 nagyon jó doboz, de érzékeny az

elhelyezésre.

Még próbálgattunk volna, de 8-kor Béla kitette a szűrünket..... Köszönet érte, nagyon

kellemes nap volt!

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.17., szomb. 23:52

Tigris:

Rövid leszek és velős, és nagyon ganaj...A belső szobában az Orion, Kalmiék átépített doboza és a Sonus egyáltalán nem tetszett, döngött búgott minden, értékelhetetlen volt...Lehet a szoba miatt, vagy bármi más, itt számomra nem született értékelhető vélemény.

Mozi szoba véleményem szerint a legjobb szoba volt akusztikailag...Itt több mindent meghallgattunk, Horel dobozát, az Avalon klónt, M1s, M1 épített, Jungson BD01, Dynaudio 52, Pagrus doboza...Nem térnék ki bővebben mindegyik dobozra, mindben látok fantáziát, de még kellene rajtuk dolgozni. Horel dobozkája nem volt rossz, de nekünk mélytöbbletes volt, annyi eszünk nem volt, h alátegyünk valamit.Állítólag az sokat segített rajta. Az Avalon klón nem lett volna rossz, de ott a Közepekkel voltak gondok, hangszóró a ludas szerintem. Az épített M1 ez nem tudom kinek a doboza volt, sajnos azt kell mondjam ott mindkét rendszerben gyengébb volt mint a gyári M1s, viszont cserébe nagyon szép munka....A Dynaudio 52 sok mély, nem volt rossz hang, de továbbra sem nyerte el a hang a tetszésem...A legjobb doboz abban a szobában a Jungson BD01 volt , minden kétséget félretéve....

JUngson szoba, a nagy rendszer minden tekintetben kiváló, úgy a CD és az erősítő is. Itt is a Jungson dobozka volt a Bd03 ami számomra elég jó hangot adott, valamint a BD01' morel hangszórós változata, és a nagy a User doboz.

A szoba másik végében az M1 és a Pz3...KOrsun erősítő, CA 840 páros, Heed, JUngson A osztályos, valamint megfüleltük a Yagin vagy miféle névre hallgató kis csöves erősítőt. Megmondom őszintén itt is a BD01 volt a jobb a HEED erősítővel..A CA nem volt rossz a kis 3/5 JUngson dobozkával. Ez itt már sok volt, igazán nem tudtam dűlőre jutni..A pz szerintem döngött, és a magasai hiányosak , de ez is betudható más dolognak.Másik rendszerben jobb volt, de nem tökéletes.

Aztán ugye volt a DAc tesztes szoba...Szerintem a Jungson CD-ben egy elég jó kis DAC van, a D3 sem rossz, a Godina DAC is nyugodt hosszan hallgatható darab...JÓ volt Mishow Hangkarija, vagy dac vagy mi volt, a Topáz hangja sem lenne rossz, de az optikai kimeneteket elkellene felejteni.A doboz a 3/5 Jungson dobozka volt, mi áthoztuk a Sonus Faber Cremonát, ha nem jól írtam majd kijavít valaki...Ez egy nagyon komoly kis doboz, igazán jó hangja van.Sajnos ő mellette a kis Jungson elvérzik, ami ettől független egy igen jó kis doboz de a Sonus jobb.....AZ ÁRA IS smile.gif

Mindezeket egybe vetve, nem igazán tudtam teljesen korrekt, és értékelhető véleményeket alkotni...Ha Választanom kellene akkor Béla nagy rendszere a Jungson dobozzal BD03, és a User dobozzal, Majd a Kecskeméti erősítő és DAC a Sonus dobozzal, és a Jungson BD01 dobozzal volt a leghallgathatóbb számomra...A többi sem volt rossz, de minden esetben volt valami ami nem volt kerek...A Jungson dobozok úgy gondolom már nem először bizonyítanak, és biza gyári doboz ennyiért ilyen hangzással, nem sok létezik...A Hedó elő végfok nem rossz, de nem a szívem csücske, vagy a Malaccal nem érezte jól magát nem tudom.Meg kellene találni mindnek a megfelelő párját.

MIndent egybevetve nagyon jó nap volt, szeretnék a DIY kollégáknak sok sikert kívánni, nagyon jó munkák voltak, nem hibátlanok, de az irány mindegyik esetben nagyon jó...Becsülendő a munkájuk, kitartásuk.Csak így tovább.A JUngsonokat nem fényezem tovább, nálam mindig is tetszettek.A Kis 3.5 a mai napig jó doboz, független attól, h a Sonus mellett nem igazán tudott megnyílni, de hallottam én már őt is sokkal jobban szólni smile.gif De nem akarok hazabeszélni smile.gif

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.17., szomb. 23:35

Frankie:

Na, akkor kezdem én is, az élménybeszámolót.

A mi kis csapatunk: Esel, Misi, Theo, Kukori, Nandi28, és jómagam először Bélával karöltve a Jungson szobába vonultunk. Elsőnek a nagy Jungson rendszert prezentálta Béla, az új CD+Dac párossal. A lánc végén kezdetben a Morel driveres Jungson álló dobozok szóltak, majd az Usher álló hangfalpár zárta az első felvonást. smile.gif A Morel driverek ellenére a Jungson doboz nem teljesített vmi fényesen. Számomra fedett, fátyolos hangja volt, és az alja sem volt az igazi. Amolyan langyosvíz. Az Usher, na az Igen. huvelykfel.gif Nagyvonalú, precíz, részletes hang. Szerintem a helyén kezellte a dolgokat. !clapping.gif

Ezután áttértünk a monitor dobozokra. De az Usher után kár volt, vagy inkább az állókat kellett volna a végére hagyni. B)

Na a miniknél két rendszer volt. Egy drágább, és egy szerényebben árazott Jungson erősítő, a hozzá tartozó CD-vel. A tipusokat nem tudom. A monitorok MasterAudio, és az M1. Természetesen oda-vissza, át-keresztbe történt a meghallgatás. Itt elég érdekes, és eltérő eredmény született. Mindkét dobozra kíváncsi voltam, hisz elég sokat, és jókat írtatok róluk. Az MA-tól többet vártam. Egy kicsit fedett, mélyebb tónusú hang jellemzi, szerintem egy kicsit szűk térrel. Stúdiós jellegű a hangja, de ... B)

Az M1 a nap egyik meglepetése volt számomra. Számomra tetszetősebb hang. Noha vékonyabb, mint az MA, de mégis vhogy egységesebb, jobban felépített volt a hangja a rendszerben. Vékonyabb, de tisztább, és szép teret épített fel. Ezzel kapcsolatosan Laci bácsinak is volt megjegyzése, és észrevétele is, amit Béla is elismert.

Menet közben persze képbe-hangba került Tukacsin CA-840-es rendszere is, és Kukori koma Creek-jei is. Szerintem mindkettő kellemes hangkarakterű kis rendszer.

Hát ennyit a Jungson szobáról, és arról, hogy én milyennek hallottam a dolgokat itt.

A Jungson után következett a mozi szoba. Itt a DIY dolgokat kaptuk fülvégre.

Itt KétBé volt a góré. A láncot kezdetben a HEDO végfok-előfok párosa alkotta, melynek a jelet a nagy Marantz CD pörgető adta. Később a kecskeméti csapat szellemi terméke is képbe-hangba került, de az egy Más Világ! !clapping.gif !thumbup.gif isteni.gif

A sort az álló dobozokkal kezdtük. Horel dobozai nyitottak, nem is roszul. Egy nagyon kellemes hangú, kezdetben búgós doboz volt. De mi kipróbáltuk azt, amit a másik csapat elfelejtett, és úgy már helyre állt a hang. A sort az én TL-em folytatta, amivel elégedetlen voltam. Átalakítás ide-oda, és itthon egy elég jó hang kerekedett belőle. De most a nagyobb térben újfent előjött az alap probléma, ami a TL sajátja, hogy bizony búg, és ez rátelepszik a hangra. sir.gif Nekem a DIY állók közül az enyémnek tetszett legjobban a magasa. A sort Peti74 Avalon Style doboza zárta. A kivitele nagyon szép, de a hangjáról már ugyanez nem mondható el. Mélye szinte semmi, a közepe nem rossz, de még lenne szerintem ezen is javítani való.

Ezt követően a minik kerültek a terítékre. Itt pontos típusokat nem tudok. A sort a Jungson nyitotta, mely szvsz az egyik legjobb hang volt. Ezt követe a DIY M1, azt hiszem Bikabeka követte el. Szép kivitel, és nem rossz hang. Itt az előre került reflex nyílás trükközött kicsit. Majd jött a gyári M1S, mely rátett egy lapáttal. Szintén nagyon tetszetős hang. A sort Kalmi által moddolt Dyno A-52-es folytatta. A megszokott Dynos karakter. :D Jobb, mint amilyen gyári állapotában van e doboz. Egy kicsit azért Ő is búgott, de szvsz nem vészes a dolog. Most jöttek a Swans-ok, melyek hajaznak a Dyno driverekre. A Hivox modos nem tetszett. fátyolos fedett hang, a gyári meg ennél is szörnyűbb. wacko.gif A sorban ha jól tudom Lamalas DIY doboza jött, melyben az izobarikus magas volt. :D A Jungson után a legjobb hang, bár ... ha nem 0km-es lenne, lehet, hogy jobban zenélt volna, és a Jungson csak a másodhegedűs lehetne. Ennek volt a legjob a magasa. huvelykfel.gif A sort Pagrus SEAS monitora zárta Fountek magassal. Ez nem tetszett. Amolyan fakó volt a hangja, mintha függöny mögül szólt volna. Pedig anno ezt dícsérték.

No ezután a kecskeméti elektronikáké lett a föszerep. !clapping.gif És vhogy az összes "versenyző" jobban teljesített. :foto: biggrin.gif Kategóriákkal jobb hang. isteni.gif Ettől függetlenül a dobozok sorrenje nem változott. Számomra, az állók közül Horel doboza volt a legjobb, még a minik közül Lamalasé.

Mindettől függetlenül természetesen minden DIY-ost dícséret illet, mert mindenki szépet alkotott. De itt és most ennyire futotta az erejükből. Lehet, hogy máshol, más körülmények között más eredmény született volna.

Az ebéd után mi bevonultunk a Swans szobába. Ahol is TomiHifi Orion projectje, Kalmiék átalakított Swansa, és a kicsi SonusFaber állója versenyzett az első körben. Az erősítő egy nagy Class A Jungson volt, a sonusok hazabeszéltek, hiszen a sonus elő-végfok párosa hajtotta őket. Tomihifi rendszere a saját erősítőkörét használta. A jelet a Bladelius SACD szolgáltatta.

Ez a szoba volt a legfurcsább. Ugyanis teljesen mindegy volt, hogy mi szól, mert zinte minden ugyanúgy szólt. :D fejel.gif

Elsőnek TomiHifi Orionja zenélt. Azaz, zenélt volna, mert vmi nem volt oké a szobában. Egészen jól indult, de aztán elszállt a varázs. Nem tudta magát kifutni a rendszer."Elfolytotta" az Orion hangját, hogy körbe lett pakolva a többi dobozzal. Ugyanis olvasmányaim szerint tér kell a dipól köré, hogy zenéljen. De ettől függetlenül, minden tiszteletem TomiHifié, hogy bevállalta, és megcsinálta ezt a drága, és bonyolult rendszert. isteni.gif Mindenképpen több van benne, mint amit nekünk ma itt mutatott. Ha elfogadsz egy jó tanácsot, akkor felejtsd el a Cat-ot. Hidd el, hogy elvisz a málnásba, de rendesen!!! Ezt tapasztalatból írom, keress másik kábelt.

A sort Kalmiék moddolt Swans doboza folytatta, SEAS driverekkel. Őszinte leszek, és ne tessék megharagudni, de nem tetszett. Csattogó, idegesítő, fakó és búgós hang. Ilyen driver szettől többet vártam. A Sonus álló, még ennél is rosszabb volt. wacko.gif

Ezután jöttek a minik. Sonus Cremona Auditor, és az LS3/5S. Érdekes módon, ezek zenéltek, és nem is akár hogyan. huvelykfel.gif

A sort nálunk a CAV szoba zárta a DAC tesztel. Kiscsapatunk időközben 4 tagúra szükült, de ez nem befolyásolt minket. !thumbup.gif

Nálunk elég érdekesre sikerült a teszt. Az alap felállásban az első helyre egyhangúan a Godina került. Második let a CD saját Dac-ja. Harmadik a Peridot. A sort a Zahoul D3 zárta.

A második körben a godina kikerült, és helyát Mishow ESI-je vette át. Na itt a Zahoul D3 nyert. Második lett a Cd saját Dac-ja. A harmadik helyen holtversenyben a Carat, és az ESI végzett. De itt már csak ketten maradtunk Laci bácsival. A többiek elfáradtak. smile.gif

A végére visszamentünk a Jungson szobába, ahol nagyban folyt a parti. !clapping.gif A legnagyobb durr a HEED elektronikák, és az LS3/5S alkotta szett nevéhez fűződik. Szerintem a nap egyik legjobb hangját adták. !thumbup.gif !clapping.gif A másik nagy durr, a kecskeméti csapat elektronikái, és a Cremona Auditor volt. :taps: A PZ3 is szépen zenélt ezzel az elektronikával. huvelykfel.gif

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.17., szomb. 23:34

Szegedi Hifi találkozó

2009 okt 17

post-36-1255815281.jpg

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.12., hétf. 13:01

lehoako:

Tisztelt Uraim!

Az első szavam a háláé. Köszönöm az egész stábnak, aki ezt a tökéletes napot összehozta, a helyszínen szöszmötölt, szervezett, dobozokat pakolt és csomagolt, engem vitt-hozott, helyszínen mért, tanácsokat adott stb. Bélának, Pistinek, Lacinak, Violinnak, Kalminak, TomiHifinek, Horelnek, dokynak, Peti74nek, Pagrusnak, Klangnak és mindenkinek, akit modortalanul elfelejtettem.

És azoknak is köszönet, akik nem gürizték végig a napot, "csak" jól érezték magukat, velem együtt.

A második szavammal pedig rögtön elnézést is kérek, mert mindezidáig kénytelen voltam a Tisztelt Nagyérdeműt megfosztani spontán-hazárd-beszámolómtól, mert úgy megfázhattam észrevétlenül Szegeden, hogy még tegnap se nagyon bírtam se hallani (a fejemben, mintha egy 6os bőrlabda lenne felfújva), se jól lenni. Örülök, hogy senkit nem sikerült összefertőznöm! !lol.gif

Na, és akkor mélyvíz...

Amikor megérkeztünk Violinnal, Peti74 már verítékben úszott és deréktól lefelé lógott ki az Avalon-klónjából. Nem semmi volt bepasszíroznia a felsőtestét a középsugárzó 5 (vagy 6) collos lyukán... Aztán előkerült a pirosnyelű forrasztópáka is, mert valami kábel kiesett valahonnan, aztán némi izgalmak és 20 dkg cin belemasszírozása után máris zenélt a doboz. A többiek csak nagy sokára jöttek meg, addig megtekintettük Violinnal a hangsugárzó-kiállítást a vitrinekben, el is mondta, melyiket hova teszi, a legtöbbet a "mélyszívacsú" Morel-magasról beszélgettünk. Kicsit izgultam, hogy ismerős arcokkal kerüljek 1 csapatba, de rájöttem, hogy ez pont olyan, mint a suli, ahol szintén csak az első 10 percben vannak ismeretlen emberek. biggrin.gif És vártam Kalmiékat, de aszonta "Nekünk még 60 kilométer."

A kis, bár annál felkészültebb és heterogénebb ízlésű csapatka összeállítása végül is nem volt problémás -bár mindig elveszi a felelősséget, ha az ember már korábbról ismert és ismert ízlésű csapattagok társaságában hallgatózik,- most a véletlen lehetőség mégis összehozott Pagrussal, Klanggal, Kate02-vel, dokyval és mgy-vel, akiről később kiderült, hogy ez a monogramja. ohmy.gif Nagy kár, hogy csak egynapos volt a buli...

Általánosságok:

A hallgatózó helyiségek nagyobbak voltak, mint a saját szobám, más akusztikával, más rendszerekkel, így az otthon az adott rendszerből nyerhető hang minősége alig volt megtippelhető. Erősítő és CD-játszó csere nem volt, illetve akkor egyszer, amikor Violin Hiragája átvette az amperosztást a moziban. Nagyon jó vas az a Hiraga, ez hallatszott, mindegyik doboznak kellemes, kiegyensúlyozott, életteli, hogyúgymondjam "A"-osztályú hangja volt, akár DIY, akár a Polk ládikóknak.

Monitorok:

Rengeteg postai levelezőlapot kaptam mind Szegedről, mind az ország minden részéből, amelyekben valamilyen "dínó"-fantázianevű (azt hiszem) hangfalról alkotnak véleményt a hozzáértők. Ennek hatására a Magyarországon igen kevéssé ismert Dynaudio-nevű, dán gyár 3 típusáról írnók először. Nák. Nék. Szigorúan őszintén, szigorúan szubjektíven.

Akinek véletlenül elkerülte volna a figyelmét, az Audience 40es a saját tesztpéldányom volt. Érzelmi kötődésem innen fakad. A képességeihez képest messze kategóriáján felül teljesített. Nekem tetsző volt, amit prezentált, ahogy tette. Az 52es Audience mod Kalmi tollából nem annyira fogott meg, Kalmi lenyisszantotta az 52es őt zavaró mély-döngését, erre picit elveszett a Dyno-hang... A Contour 1.1 kettő (azaz 2) kategóriával feljebb van, mint az Audience-széria, és a hangja is szebb és jobb volt. Ide kívánkozik, hogy minél komolyabb technológia van általában egy hangfalban (és most ez itt egy Dyno), annál háklisabb a kiszolgálásra. Állvány, kábelek, vas, front-end, felvételi minőség, szobaakusztika, ÉSATÖBBI, melyeken most nem változtattunk a Dyno kedvéért, mert a ládikók többé-kevésbé ekvivalens környezetben való meghallgatása volt a cél. A többi márkát sem szolgáltuk ki speciális mértékben, nem tudom, hogy nekik mennyit számít ez a dolog (mennyi úgynevezett tartalék van a gyártmányban), a Dynonak nagyon sokat számít, látni is: a kis igénytelen 40es jól vett mindent, de az igényesebb 1.1 nem tudta hozni a tőle minőségben megszokott (2-3- lyukkal feljebbi) színvonalat, be is indult, persze, a "-Fú, mikor tanulnak már meg hangfalat csinálni ezek a Tuborgivók?" biggrin.gif illetve a "-Fú, ez mekkora süket lúzereknek való!" biggrin.gif Ésatöbbi, ésatöbbi, amiket amikor hallok, azt gondolom: "-Bocsásd meg nekik, Uram! Oly ártatlanok, még Dynot se hallottak jól szólni... biggrin.gif " Úgyhogy ezeket a "kritikákat" ott és akkor lezártam magamban, mindenki mást hall, mindenkinek más tetszik. Gyakran nekem is !lol.gif .

Pagrus pici dobozkája nagyon szép hangot produkált, szinte a hihetetlen-kategoriába tartozik, hogy ilyen pici dobozka ekkora térben így szólhat. isteni.gif

A Klang által átalakított M1 volt a szoba talán legjobbja, egy szép és jó dobozba szép és jó váltó és sugárzók kerültek. Elméletben nem nagy wasistdas, de ahogy szól, annál inkább... isteni.gif

Ami még nagyon jó volt, és nem véletlenül maradt a végére, az a Master Audio MkIII, aminek én már az ATC-Bp-nél tartott DAC-teszten jelentkeztem fan-nak. Pöpec, feszes, egyenletes, király monitor. Semmi kérdés, ez az a kategória, mint a Dyno s1.4.

A legvégére pedig a Jungson 3/5-ös kis barkácskészlet jön, dobozzal, vagy ohne. Még a bejáratatlan doboz is olyan pöpecen szólt, (Dyno-hangot adott), no mélydöngés, jó egyensúly... hogy erősen megfontolandó (még nekem is), egy darabnak a közelebbi bevizsgálása a közeljövőben (ATC-Bp már íven húzatja, hogy 2 hét múlva már az igazi legyen a hangja.

A szoba másik végén 3 pár álló várakozott, nekem a gyári 2.2 Swans tűnt a leggyengébbnek, az Usher és a Sound Art doboz kategóriákkal feljebb, kb egy szinten, hol ebben ez egy kicsit jobb, hol az abban. Mind a 2 párat szívesen elfogadnám, bár a monitoroké a szívem kiss.gif .

Moziszoba:

Itt aztán minden játszott mindennel, mint egy vödör gilisztában, ahogy a horgászok is tudják. biggrin.gif Sorra került Kalmi mikromonitora, doky monstre-kabrió-hangfala, és a két méret között minden, Violin monitora, Horel állója, Peti74 Avalonja, Pagrus-Klang Fountek-Seas doboza, earformance Polkja, és minden más is, amit a történeti hűség kedvéért elfelejtettem. És itt lépett be a képbe a Csík-zenekar, némi Kispál és a Borz feldolgozásokkal, nép hangszerekkel. A hallgatott zene nagyon sok esetben kimutatta egyes dobozok hangjának fedettebb voltát, magasba húzását stb. az adott akusztikai körülmények között...

Nekem mindegyik hangfal tetszett, egyértelmű sorrendre sajna már nem emlékszem (ebben a történelmi pillanatban hagytam abba a jegyzetelést...)

Ebéd

Az ebéd közben Béla és Architect finoman bevezették a témát, hogy bizony annál a tuttinál, amikor ott ugye jönnek a kürtök, tráttárááá, üstdob, pám-pám-pám-pám, na, és akkor ott, amikor a maestro beint az egész rezes szekciónak, hát, bizony, hogy-hogyse kipukkadt a Dynom egyik magasa. Egyből jobb íze lett a halászlének (a sztori nélkül se volt rossz), gondoltam, úgyis picit sok volt a magas. B) Az ebéd nagyon finom volt, köszönet mégegyszer Bélának a vendéglátásért! A sztoriról este 7 felé kiderült, hogy nem biztos, hogy igaz, (ahogy Horel írta), csak Béláék látni akarták, hogy hordom ki a két infarktust lábon... Semmi gond, én is általában ilyen módon viccolgatok, és öröm volt hasonló felfogású társaságban nevetgélni. biggrin.gif

Az Orionos szoba

Hát, az a Linkwitz Orion, aki még nem látta, hesszölje meg, de azonnal! És hallgassa is meg! Szóval, nekem ez tetszett a legjobban, retró és übermodern technika. Le a kalap, TomiHifi isteni.gif ! Sokan kritizálják, hogy hangdoboz így, meg úgy. NEM HANGDOBOZ. Tessék paradigmát váltani, Uraim!

A többi doboz, melyek a hagyományos "doboz"-elven működnek, közül a legjobb a kicserélt hangszórókészletű Swans volt. A zenei anyag sajnos ebben a szobában volt a leggyengébb, nem igazán tette lehetővé a dobozok és az Orion szárnyalását. A Beethoven V. szimfi erősen Schubertes lett a végére, (minden dobozzal) szinte odaért még a pisztráng hatosnak. Persze -mondanom se kell- a Csík zenekar kilakatolta a bajokat, ugyanakkor tényleg jó lett volna valami hiperjó klasszikus felvétellel meghallgatni az állókat, mert biztos mégjobban kijöttek volna a különbségek.

A DAC-szoba

Ahogy mgy szokja mondani, déá-átalakító. Mgy ugyanis szeret ilyen "cuki"-kifejezéseket használni pl. DAC helyett. Meg szeret tőlem jó messze ülni ebédnél. biggrin.gif

Furi volt, mert én már hallottam Godinát, de nem emlékeztem rá, hogy ennyire "másképp" szólt volna, mint más, általam ismert DAC-ok. Az összehasonlíthatatlanságot ugyanakkor növeli, hogy a különböző lánc-elemek különböző kimeneteken és csatlakozásokon (optikai, koax, RCA, grenadírmars, illetve Fedák Sári) kapcsolódtak egymáshoz. Mindezt tudva a saját rangsorom ebben a rendszerben:

1.) Peridot

2.) Zhaolu

3.) CD belső DAC

4.) Godina Audio-Little Dac (ami veszett háklis amúgy a környezetre).

Utóhang

A hallgatózás végén -természetesen- a monitor-szobában kellett elsáncolnom magam, egyrészt, mert ott volt álmaim akkori vágya, az 1.1es Contour (gy.k. igen, Dynaudio, igen.) , másrészt, mert ott volt jópár ember, akiknek a zenei ízlése ismert volt számomra, és tudtam építeni a kritikájukra. Violin, Kalmi, Pagrus, és kvázi mindenki, aki "nem akarta kihagyni a poént", elmondta, mi a helyzet, állványcsere az 1.1 alatt, hohó, nem is búg ez annyira. Csere, Jungson 3/5 hú, de nagyon jó ez a doboz! Zárt, vazze!!! De pöpec!

És, igen, elhoztam az 1.1-et, de egyelőre úgy tűnik, a 35 négyzetméteremben bőgetni kell, amit szeret, mert a közepe csodálatos, de a mélye picit elengedett és a jelenlegi láncomban nem mutatja azt, amit egy valamirevaló láncban mutathatna. Meg a Marantz CD sem javít túl sokat a dolgon...

Nagyon köszönöm mégegyszer mindenkinek ezt a tényleg szép és hosszú napot, Bélának mégegyszer a vendéglátást, a munkát, a szervezést, remélem, nemsokára újra lesz egy ilyen, és a feladatok szétosztásával méginkább buli-feelingje lesz az egésznek.

Köszönöm, hogy Veletek lehettem.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.12., hétf. 11:36

earformance:

MOZI SZOBA

az alap felállás a következő volt: raysonic csöves, marantz cd, jungson beauty diety - legolcsóbb kábel.

1. peti74 – avalon replika dobozában picit sok, dús mély volt, alapjában véve tetszett.

2. horel – jóval nyersebb hang, megfogottabb mélyek, jobb tér (bár kijjebb volt 30-30cm-vel), a közepein lehetne javítani. nekem a szaxija nem fújt úgy, a kettő közül ezt vinném 

3. violin – ennek volt legjobb tere, szép közepek, de nagyon nem szerette ezt a szoba akusztikát, meg a raysonic csövest sem, így ekkor átálltunk violin „A” osztályú Hiragájára és kmt aeron előfok kombójára.

4. earformance – polkaudio rti6 – diszkrét mélyek (nekem bejön), szép sztereó, dobhártya-kiszúró magasak, állítólag a közepei jók. mérsékelt csalódás…

5. gyári M1 – 0 mély, túl csillapított hang, egyáltalán nem jött be, ellenben rendkívül letisztult hang; nem hajtható mert kiugranak a hsz-i és hamar torzít.

6. hivox mod swans 3.1 – a magas hsz-e megérdemelne egy kategóriával jobb minőségűt, mert rendkívül visszafogottnak hallottam, sokaknak nem tetszett, sztem ez volt a legjobb a monitorok közül. képes hangosan szólni.

7. kalmi – minimonitor – itt nagyon meglepődtem, méretéhez képest, képes volt beszólni a szobát ár/érték arányban nagyon jó. ha lenne aktív megoldás is PC mellé, nem gondolkodnék a megvételén.

8. klang – óriás monitor – biztos a ribbon magasakhoz nem szokott fülem mondatja velem, de nekem ez nagyon fura volt, 2 reflexnyílásával a mély ráült mindenre, bedugva szivaccsal javult a helyzet. hosszan hallgatható, de nem kéne, hiányozna belőle a frissesség. kettős érzést hagyott bennem.

HIVI SZOBA

1. tomihifi felállás: raysonic cd, dbx előfok / trueaudio végfok, dipól orion diy doboz (7-800eHUF / pár), cat 7 kábelezés.

három számot hallgattunk meg, mind a 3 borzalom volt (na jó talán nem  ). az első i’m in heaven – dudorászós nyálömleny. a második egy dinamika és erő nélküli klasszikus (ezt a választást abszolúte nem értettem)

a harmadik meg egy blues, ami erősen eq-zott volt, de tesztre ez volt a legjobb.

az orion doboz nagyon jó volt, mérsékelt méllyel, a hang minden esetben mintha alulról jött volna (KMT szerint is), nagyon mély és széles sztereóval, a hangszerek nagyon jól pozícionáltak voltak. hosszan hallgatható.

hozzá kell tenni, hogy a bal oldali hátrafelé szóló dipól magas, tök süket volt.

2. A hivi m6200 ár/érték arányban vitte a prímet (csak ne lenne olyan ronda) bár tomihifi hangfalához képest szűkebb térrel, több méllyel, arányban volt a mély/közép/magas. ez már a cavt5881ről szólt, szintén raysonic cd-ről.

az hogy kifelé vagy befelé volt forgatva a mélye, a csapatunk szerint nem jelentett semmit, mintha talán icipicit dúsabb mélyek lettek volna (pszichológia?)

3. sonus faber cremona – 1 trekk: énekhang fátyolos, mehetne magasabbra, elég fazék… 2. trekk: öreguras, mély tónusú, nem jó. 3.trekk: sz@r

4. swans 3.2 (erős kalmi féle MOD) – a tere javult a sonushoz képest, de nem volt elég dinamikus, nem kéne (a készítő sem volt elragadtatva  )

CAV SZOBA

felállás: jungson ja88e, jungson cd, mac laptop / 100% alap foobar – ezekre kötve dac-ok: peridot, zhaulu d3, és godina.

1 számmal teszteltünk, a hivi szobában hallgatott 3-as blues trekkel, a hangélmény mindegyik esetén hasonló volt, alig különbözött. sajnos a hangszintek néhol eltértek, zavaró volt, hogy utána kellett állítani.

első helyre tenném, a d3-ast, épphogy lemaradva tőle a peridot-ot, a jungson cd harmadik hely, és az abszolút csalódás a godina dac. annyira fakó volt a többihez képest, hogy ezt még a szüleim is meghallanák 

érdekes, hogy az idősebb csapat, pont fordítva gondolta ezt, náluk a godina végzett az első helyen, és (erősítsenek meg ) vagy a peridot vagy a d3 volt a vesztes.

a dac teszt végeztével arról beszéltünk, hogy valószínűleg mi fiatalok digitális hangon nőttünk fel (mp3, lossless, cd) és a fülünk ehhez szokott. ez a (szvsz!) puha, fátyolosabb hang, pedig az idősebb korosztály füléhez igazodott (szalag, LP)

JUNGSON SZOBA

asszem itt mindent leírtak az előttem szólók. a SF cremona auditor a maga 800e/pár árával szépségdíjas, egyszerűen gyönyőrű. mikor bekötöttük (talán én elsőként) megkérdeztem, hogy ez nincs fordított polaritással bekötve?

furán tekerte az ember fülét, irreális volt a sztereó tere. a hangja hasonlóan a „bátyjához” öreguras volt, de minden tekintetben klasszisokkal jobb.

a dyno csalódás; az a40 nem rossz erős, felsőbasszus kiemeléssel, a kalmi mod a52-ben érces volt a kínai fickó hangja (infleunza?  ), de nem búgott, a c1.1 meg egyszerűen nem éri meg az árát, ellenben nekem ez tetszett a legjobban a "dinoszauroszok" közül.

az ls3/5 csodásan tiszta, ami feltűnt hogy az énekes előrébb jött, a sztereója kiváló! mélyei szerények, közepei nem hivalkodnak, ez egy stúdiómonitor.

bekötöttük még az állványos master audio-t (vitte a prímet), és a morel hangszórós jungson bd no.2-t (titkos kedvenc), nekem az utóbbi hosszabban hallgatható még ha picit színez is.

ja volt még 3 nagy álló doboz is 1. usher 2.swans 3 sound art kalmi & klang átalakítás. a nyers usher szépségével és hangjával elkápráztatott, kalmi és klang munkája egy teljesen új dobozt eredményezett, verte a majd’ milliós swans-ot.

majd a tesztnap legvégén (kissé megfáradva már) összehasonlítottuk a CAV szobában KMT aeron erősítőjét és a jungson ja88e-t. az aeron egy jó erősítő enyhén magasba húz, a ja88e nyíltabb, muzikálisabb, valahogy egységesebbnek hallottam. szívesen mellé tettem volna a ja66c-t…

még 1x köszönöm mindenkinek és Bélának a vendéglátást, sok kedves, szimpatikus embert ismerhettem meg!

üdv

earformance

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.11., vas. 14:29

Peti74:

Üdv mindenkinek tegnap én érkeztem elsőnek és becipeltük

Lacival a két egymásba nyíló szobabelső részébe az Orion helyére.

Gyorsan bemelegítettük az erősítőt nem e sérült a hangfal.

Hibajavítás után bele hallgattam teljesen renden volt,

aztán bekerült a helyére itt halva legszívesebben haza vittem volna.

Házimozi szoba

Az avalonklonnal kezdtük mintha a két szúb is ment volna olyan mélyei

voltak de Horel kollégáé sem volt mély hiányos. Violin monitora sem

volt rossz. A módosított SWANS D3.1 nekem egy kicsit magas hiányos

volt. APagurus klang seas ribonos doboza zárttá alaki tása után lett jobb

de itt lett világos a szoba alkalmatlan hifire.

Belső szoba

Orion kis hangerőnél hihetetlen jó de nagyobb hangerőnél néha volt egy kis

membrán hangja igazi szomszéd bosszantásra nem jó. De teljes elismerés

Tomihifi-nek szép munka,

SWANS D3.2 egy igazán jó hangú doboz semmi membrán bugás jól terhelhető

tiszta szép hang nálam ö a nyerő az elsö. Közvetlen utána HIVI 6002 egy ige jó hangú

doboz de bizony számoknál enyhén búgós viszont a leg szebb doboz de hangra

a második. SONUS FABER sokk mély a mély szerintem nagyon rátelepszik

a hangzásra nagyon lemaradva harmadik.

A diy mérésrészt szándékosan majd a végén.

Következet a dac teszt itt nekem az 1-3 igen

egyformának tűnt de talán az 1-és közelebb áll

hozzám. Utána négyes és kettes igaz a zene ismeretlen volt.

Jungson szoba

Először álló doboz teszt volt első hangfal Usher ö egy gyors

pattogós teli élettel szép magas tartománnyal.

A 2.2F+ az Usher után kicsit lomhának tűnt kevés magassal

kicsit mint ha házi mozira hangolták volna de hosszútávon

igen hallgat ható. A Klang és Kalmi által épített hangfal következet

teljesen rendvolt a hangja nem búgott nem volt semmi ami a zenei élményt

nálam ez volt a nyerő.

Monitorteszt a Dynok közül az 1.1 tetszett de ez is búgós volt a kis J 3/5

árához képest Sonus nagy csalódás volt túlságosan szét húzta a teret.

Vissza térve diy-ra Kalminak hála meg lett mérve a dobozom

nem volt túl rossz 200Hz volt beszakadás de ez lehetet a szoba is.

Két dolgot jegyeznék meg nem könnyű hangfalat építeni tudni kell

mérni a halás az kevés.

Másik ami az én véleményem sokan nem építenek mert lutri, nincs

igazi leírás. Tőben építenének ha lennének leírások itt a három utasra

gondolok. Sokan kerestek a leírásért mivel a hsz készlete megvehető

ára van ígérem ha a váltom összeállt fölrakok mindet doboz valóztatástól kezdve

mindent és elehet jönni meg hallgatni itthon és nincs zsákba macska.

Köszönet Bélának a lehetőséget és Kalminak a mérést.

Üdv Peti

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.11., vas. 14:15

Kate02:

Megpróbálom összefoglalni ezt a fantasztikusan jó napot.

Először is köszönöm a lehetőséget a hallgatózásra, a vendéglátást , és a nagyon finom ebédet is .

1.

Az biztos, hogy a DIY dobozoknak sokakkal egyetértésben, igencsak van létjogosultsága, hiszen sok nagyon drága dobozzal felvette (sokszor le is győzte ) a versenyt, sokkal barátibb áron.

Most már bizti megépítjük Dömyvel a SC 8535-Vifa 19 dobozt, csak legyen időm rá.

Így nálam az álló dobozok közül az átépített Echotech nyert, megelőzve a dupla annyiba kerülő Swans 2.2-t.

Az USHEr nekem nem tetszett igazán.

A monitorok kozt aboszlút helyezést a J 3/5 ért el nálam, a maga 100 e ft os árával.

A legjobban az MA tetszett, utána a SF Cremona. A SF Signumtól többet vártam.

Nagyon partiban voltmég Pagrusmini doboza is, fantasztikus ekkorka doboztól az a hang.

A Dyno 40, és hát elfogultan egy kicsit, de a Dyno 1.1 is nagyon jó volt szerintem.

Ezeknek a dobozoknak kisebb szoba kell. A ribbonokkal készült dobozok magasai nekem kicsit sok voltak,ezek nem az én világom.

Az A52 a végén kullogott.:-)

2.

A DIY szobában nekem a leg, Kalmi "gyufásdoboznyi" doboza volt, legszívesebben hazahoztam volna.

Klang-Pagrus Seas doboza nyerte meg legjobban tetszésem , utána Violin fórumtárs doboza tetszett a legjobban. A nagy TL boboz is nagyon jólszólt, csak nekem kicsit magasba húzó a hangja.

3.

Tomihifi nagyon igényes és szép Orionja nagyon tetszett, bár versenyeztetni a külön rendszer miatt, nem akarom. Így itt a szintén DIY, Kalmi által átépített Swans 3,2 nyert , utána a Sonus (pici fölénnyel) és az M 6002.

A Dac tesztben a csapatunk egyértelműen a 3. versenyzőt (nem tom a nevét ) nyert, utána az 1. es.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.11., vas. 14:02

Klang:

Nálam a tegnapi nap győztese az ATC és csapata,hihetetlen sokat dolgoztak értünk,köszönjük.

Amikor leülök zenét hallgatni,akkor mindig azt keresem,hogy ad-e a doboz valami más információt a zenéről magáról,vagy nem. Az Orion bár szépen szólt,nem adott. Azért irok erről külön mert ,eddig ez volt az egzotikum,és a Tomi HiFi-n kivül senki sem vállalta volna az elkészítését. Ez a munka mesterien sikerült, de nem elég. Egy hangdoboz nem csak a felhasznált alkatrészek összességéből áll-mondják az okosok.

A kis Jungsont mindenkinek ajánlom,aki nem tud ,vagy nem akar mérni. Egy doboz elkészítése nem nagy dolog,és egy, az árát bőven meghazudtoló,hangdoboz kap.Az eredmény 100%-ban pozitiv lesz.

Köszönöm a DIY-esek nevében is a lehetőséget a bemutatkozásra.Nagyon érdekes volt. A tanulságot már a Kalmi (és nem Kálmi)levonta. Egy ponton túl már kikerülhetetlen a mérés,akár tetszik akár nem.Ez a következő lépés kell legyen náluk.

A meglpetés: A Pagrus és a Kalmi kicsikéi és a másik véglet az óriás TLM volt

számomra.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.11., vas. 14:02

Horel:

Nnnna...hogy én se maradjak adós a beszámolóval!

Először is köszönöm Bélának ezt a napot,nagyon jól sikerült,és annál is tanulságosabb volt. Hogy a hifizés mennyire ízlés kérdése,az már az eddigiekből is kiderült,és a további beszámolókból is ki fog.

Nekem a legnagyobb tanulság az volt,hogy a márkaneveket el kell felejteni,bár ezt eddig is így gondoltam,de most véglegesen megbizonyosodtam róla.

A másik nagy tanulság,hogy igen is komoly létjogosultsága van a DIY-nek a zenében,az épített és átépített dobozok lazán partiban voltak a legdrágább gyári hangfalakkal is.

Kezdeném a mozi szobával,ahol a DIY dobozok közül Peti74 dobozát emelném ki,igaz,ezt csak a nap végén hallattuk meg,gyönyörűen tisztán,színezetlenül szólt.

Sóval rám itt a DIY dobozok tették a legnagyobb benyomást. Javítgatni mindegyiken lehetne még,de így is felvették a versenyt a gyáriakkal. A szoba akusztikája engem is zavart,de mint azt már elöttem leírták,annyi eszünk nem volt,hogy elhúzzuk a függönyöket. fejel.gif

A referenciának szánt Pagrus által elkezdett Klang által folytatott doboz csak bedugott reflex csövekkel volt jó,de szerintem még mindig nincs kész.

A gyáriak: Az M1 szépen muzsikált,de túl nagy benyomást nem tett rám,akár csak a modolt D3.1,abba egy jobb magas kellene.

A Polkaudio egész jó volt,de a sziszegős magasai sokat rontottak rajta.

Ja...és az igazi nyalánkság Kalmi pöttömke zsebmonitora volt,meglepően kellemes hangja volt,mindenkinek mosolyt csalt az arcára. !thumbup.gif

Következő a Swans szoba,itt a a Sonus nekem hatalmas csalódás volt,egyszerűen nem volt benne zeneiség,több szót nem is érdemel.

A Swans 6002 nagyon szépen muzsikált,igazán jó doboz,szép,tiszta szerthető hanggal.Érdekes módon nekem a kifelé vagy befelé néző mélysugárzó nem hozott túl nagy változást a hangban,igaz,nem közvetlen egymás után próbáltuk,közben mást is hallgattunk. Az első helyet nálam először az Orion kapta,meglepően természetes,letisztult hangjával,a másodikat pedig az átépítettD3.2,szerintem ez produkálta a legszebb teret. Viszont itt jön a csavar: adtunk egy kis hangerőt,és akkor megváltozott a helyzet,a D3.2 megtartotta a karakterét,az Orion viszont zavarba jött,elvesztette azt a bizonyos természetességét,valami szokatlan rezonancia ült rá a középtartományra.

DAC tesztben nálam a sorrend:

1-Zhaolu

2-Carat peridot

3-CD saját dacja

4-Godina

Azt azért hozzá tenném,hogy nagyon apró különbségekről van szó,de nálam ez lett a sorrend.

És végül az utolsó,a Jungson szoba,ez volt a legsűrűbb.

Itt a teszt eredménye,hogy Béla egy szerethető őrült,rég láttam valakit ennyit röhögni! !lol.gif Jó volt látni,hogy a vendéglátónk ennyire jól érzi magát,ritka jó kedélyű manust ismertem meg benne,szerintem ő élvezte legjobban a napot. !thumbup.gif

Itt először a nagyokat hallgattuk meg.

Az Usher nagyon precíz,pontos hangfal,a rövidke meghallgatáson ő volt a legjobb a három hözül,mégsem azt vinném haza,hosszú távon fárasztó lenne.

A 2.2F+ sokkal lágyabb hang volt,de kevés magassal,így a legkellemesebb hangy az átalakított Echotech doboz lett. (A francba,már megint a Kalmi/Klang páros győzött !lol.gif )

Ezután jöttek a monitorok. A Dinosokat most meg fogom bántani,nem rossz dobozok azok,de ebben a mezőnyben alul maradtak.

A legprecízebb hangot Master Audio adta,stúdiós,teljesen színezetlen hangzással,de az egyértelmű ár/érték arányú győztes a Jungson LS3/5 volt,ez szinte hihetetlen jó hangot produkált,pláne ennyi pénzért,főleg,ha a kit árát nézem.

Az átalakított M1 is nagyon megnyerő volt,de az egy más árkategória.

A Sonus itt is csalódás volt,valami nem volt természetes a terében,annyira,hogy oda mentünk megnézni,hogy nem mennek-e ellenfázisban,de nem ez volt a gond.

Összegezve nálam a monitorok közt az LS3/5 a győztes,attól leesett az állam,pedig nem vártam tőle sokat,de nagyon is meggyőzött.

Hát dióhéjban ennyi.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.11., vas. 11:32

mgy:

Nekem a tegnapi nap egyértelmű győztese a forrasztópáka és a fűrész. smile.gif

Számtalan nagyon jó gyári hangfalat hallottunk, anélkül, hogy különösebb sorrendet állítanék közöttük gyorsan a fontosabbak. Nagy-nagy meglepetést okozott Leho mester A40-e. Annyira sz@r emlékeim voltak erről a dobozról, nem győztem csodálkozni. Sokakkal ellentétben nekem nagyon tetszett az C1.1-es dinó is. A 3/5 Jungson ígéretes darab, ha most vennék minimonitort, esélyes lenne. A Sonusok furik, ennyi pénzt biztos nem lennék hajlandó hangfalra költeni.

A nagy dobozok közül egy sem lett a szívem csücske. Azaz egy mégis, a kétméteres TL nagyon bejött. És témánál is vagyunk... smile.gif

Szóval a találkozó fényesen igazolta a DIY létjogosultságát! Pagrus-Klang elképesztő precíz zárt doboza, Klang hibátlan M1 átépítése, az Orion mesteri kivitelezése. Le a kalappal! smile.gif

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.11., vas. 11:26

KMT:

Én is megpróbálom feleleveníteni a tegnapi napot. Nem jegyzeteltem, úgyhogy lehet, hogy kimarad 1-2 dolog.

Moziszoba:

A legelejéről lemaradtam, az avalon klónt rövid ideig hallottam, de az igen meggyőző volt. Picivel jobbak voltak a mélyei, mint Horel dobozának. A szoba miatt mondjuk egyik sem volt mélyhiányos.

Violin monitor doboza furcsa volt. A felsőbb tartományok rendben voltak, de úgy éreztem, hogy a mélyek "erőlködnek", néha kicsit talán torzítanak is. Bár, ha jól rémlik, nem kapott rendes állványt, csak egy hangfalat alá. Sőt, félvezetőssel jobb lett a hangja, mint csövessel. (Eddig egy csöves erősítő volt bekötve. Utána asszem már nem.)

A polkaudio rendben volt, a magaskiemelésétől eltekintve. "Sziszegős csaj" zenéjén nagyon zavarók voltak a magasok.

Pagrus/Klang "monitor": Zártként egyértelműen jobb volt (lehet, hogy a szoba miatt is). Tetszett.

Kalmi minidoboza meglepően jól szólt. Ár-érték arányban nagyon jó. Meglepetés 1.

M1: Szép énekhangok, szép tér, alja nincs. Nem kellene.

Hivox D3.1 : Gyengébb magassugárzó, és szerintem túlcsillapított mélyek. Összességében mégis jó hangja van.

Hivi szoba:

Először is, az itteni "kötelező" tesztzenék miatt nem állt össze bennem teljes kép a hangfalakról...

Az orion lánccal kezdtünk. Nagyon jó hangja volt, furán lentről zenélt, viszont a tér benyúlt a fal mögé is. Elviseltem volna egy kicsivel több magast, de mint utólag kiderült, az egyik hátsó magas nem szólt...

Sonus: Döglött magasok, nem megy mélyre, de azért döng. A nap egyik csalódása.

A Kalmi féle D3.2 hangja tetszett. Teljesen rendben volt. A 6002 szintén.

Dac-ok:

Gyakorlatilag már leírták. A godina dac döglött, fakó hangú volt. Csalódás 2. A cd lejátszó saját hangja már jobb volt. A peridot és a D3 között ingadozott nálam a legjobb hang. Nem tudtam dönteni.

Annyit azért hozzáfűznék, hogy a D3 "optikai hátrányból" indult (már ha ez hátrány...), a peridot meg egy teljesen alap beállítású foobar-ral volt "hajtva". ReplayGain bekapcsolva, DS kimenet, stb... Szóval akár jobb is lehetett volna.

Jungson szoba:

Álló dobozok.

Usher: Pontos, megnyerő hangzás, hibát nem találtam a hangjában.

Hivi 2.2: Picit kevés magas, lassú mélyek. Inkább mozihoz használnám.

Átalakított Echotec: Nagyon jó hangja volt. Talán zeneibb hang, mint az Usher-é. Ár-érték arányban sokkal jobb.

Monitorok.

Itt már eléggé fáradt volt a fülem, ráadásul számomra túl gyorsan váltakoztak a dobozok, sok is volt belőlük, és a duma/zene faktor is itt volt a legnagyobb. biggrin.gif

Dyno 40: Hol vannak azok a híres pincemély hangok?

Dyno 52: Berekedt az énekes? Furcsa, de mégis jó hang.

1.1: Nem tudom, keveset ment.

Sonus: Valami nagyon nem stimmelt, széthúzta a teret. Csalódás 3.

Átalkított M1: Jobbnak tűnt, mint az eredeti.

Pagrus Putto: Fantasztikus. Precíz, pontos tér, szép közepek és magasak, méretnek megfelelő mélyek. Meglepetés 2.

Ls 3/5: Nagyon rendben volt. Szép magasak, nekem kicsit kevés mély.

MA: Még mindig a kedvencem. Legtranszparensebb hang, mindent megmutat. Feszes és nagyon mély mélyek. A moreles Jungson viszont néha megszorongatta. (Mondanám, hogy meglepetés 3, de már ismertem.)

Jungson BD1: Zeneibb, talán hosszabb távon hallgathatóbb, mint az MA, de engem zavarna, hogy kevésbé részletező.

Ha valakit érdekelne, akkor a végén a DAC tesztes láncban (peridot-tal) összehasonlítottuk az Aeron A2-esemet a Jungson 88E-vel. Nem túl nagy különbségek voltak. A Jungson közepei nyíltabbak voltak, magasai kevesebbek, a tere earformance szerint szélesebb (én nem figyeltem). Mondjuk a 88E azért drágább is.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.11., vas. 10:02

Ultraviolator (ATC-Bp) és Kalmi.

Köszönöm a segítségüket.

post-36-1255248179.jpg

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.11., vas. 10:00

3,

post-36-1255248019.jpg

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.11., vas. 09:59

2,

post-36-1255247991.jpg

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.11., vas. 09:59

A csapat:

1,

post-36-1255247962.jpg

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.11., vas. 09:57

Jungson szoba

Álló dobozok tesztje

post-36-1255247880.jpg

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.11., vas. 09:56

Jungson Szoba.

Monitor teszt

post-36-1255247819.jpg

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.11., vas. 09:55

Mozi szoba:

Itt voltak a diy dobozok.

post-36-1255247754.jpg

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.11., vas. 09:54

Cav szoba:

Az Orion hangfal balról.

Stu314 volt ott egész nap.

Köszönet a fárazstó munkáért. B)

post-36-1255247674.jpg

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.11., vas. 09:52

architech:

A tegnapi hallgatózás összegzése:

1 szoba a TomiHifi által megépített hangfal volt számomra a legjobban hallgatható és hozzám legközelebb álló rendszer, bár csak saját magában lehetett értékelni mert a többi hangfal más összetevőkről ment. (gratulálok neki). Sorrend 1. SWANS D3.2 (jó tér, levegős megszólalás), 2. HIVI 6002 (preciz hang licsit fakó hangzás), 3. SONUS FABER (minden szempontból rosszul szerepelt, bár nem írnám teljesen le a meghajtó rendszer lehet, hogy nem tudta megfelelően kiszolgálni)

2 szoba szubjektív megítélés, de nekem a godina DAC hangja tetszett a legjobban részletes, nyugodt hangzásvilág, a többi hang inkább egy karakter kis különbségekkel komolyabb rendszeren, szvsz osztályozhatóbb különbségek lettek volna.

3 szoba álló dobozok között egyértelműen az 1. USHER (jó tér pontos precízség, kicsit keményebb hangzás) 2 ECOTECH L8 (nagyon jól szól mindene megvolt mégis az USHER leheletnyivel meggyőzőbb volt 3. HIVI 2.2 (jó mélyek kicsit általánosan mosott hang hosszútávon hallgatható, de ha eredményt kell alkotni 3. hely bár a Béla többszöri ajánlása miatt előnnyel indult ami sajnos gyorsan elfogyott.

monitorok: általánosságban a Dynók hangja nem tetszett Dynósan színezik a zenét mely szerintem alsóközép kiemelést eredményez, nekem hosszútávon fárasztó, ár-érték arányban messze a Jungson ls 3/5 ahogy szokták mondani olyan kerek volt mindene megvolt (és még bejáratós ami remélhetőleg előnyére fog szolgálni) Sonus árához mérten kicsit alul teljesített természetesen jól szólt de az ár-érték aránya neki már nem volt meggyőző, a monitorok között talán a Master audio szólt jobban nála nálam Ő végzett az első helyen.

4 szoba SWANS D3.1 volt talán a legkiegyenlítettebb hangzású doboz méretei is a közép érték körül lehettek, itt már minden doboz más karakter más méret, egymáshoz nehéz lenne hasonlítani őket, legjobban a fent említett doboz tetszett, de gratula minden szorgos hangfalépítőnek sok kitartást, jó egészséget.

Köszönöm a lehetőséget, remélem sokáig járt út marad életünkben a tegnapi találkozások lehetősége, már várom a következőt! További szép napot!

Lezárt

Vissza: “ATC-Trade Zrt.”