Hifis találkozók utáni vélemények összegzése

Moderátor: csandaz

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Értékelés: 3268

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.11., vas. 09:36

Lacy:

Mi pont ezért meghallgattuk mindkét módon, be és kifelé mélyekkel is. (Swans 6002F)

A kifelé iránynál el is lett mellőle a többi pakolva, így szabadabb volt a hang útja, jobb is volt szerintem, bár így a többieknek is jobban tetszett, főleg az előtte levők után... smile.gif))

A nyitott doboz nálam is nyerő volt, ennek a hangja hasonlított legjobban ahhoz, amit szeretek, nálam ez a fontos

Mivel volt rá alkalom, így belehallgattunk a nálam éppen "véletlenül" ott levő Vollenweide-Air CD-be, ez azért is volt jó, mert egyrészt rengeteget hallottam már, és többféle rendszeren, másrészt hétfőn élőben volt alkalmam, így ideális volt az élőzenéhez is lehetett hasonlítani smile.gif

Na egy szó mint 100 jó volt, szép "nagy" hangzást csinált, ahogy én szeretem, és meg is szoktam otthon. Nem egy pontból szólt a zene hanem jól betöltötte a teret, de nem úgy mint abban az autóban ahol 6 hangszóró van ost minden mindenfelől szól --

Amúgy a "rendes" meghallgatás alatt is ez volt a térben a nyerő, a 6002 kissé beszűkült térrel zenélt, noha a hangja ennek volt a legjobb nekem, már a másik két alany mellett. A Sonus az felejtős volt, annyira orrba nyomósan tolakodó hangja volt, érdekes egy darab, relatív szép teret csinál, sőt, de a középtartományban olyan erőszakos, hogy szinte rossz hallgatni.

Az átépített doboz nekem felemás érzéseket adott, egyfelől voltak erényei másfelől hibái és a kettőt nemigen tudtam úgy sorolni, hogy kijöjjön ebből valami eredmény.. B)

Szóval itt a csináld magad volt a nyerő de azért hozzá kell tenni, hogy nem hangfalról van szó kizárólag, hanem rendszerről, mivel ezt csak a saját erősítője szolgálja ki, az meg félvezetős, a többit meg csövesen hallgattuk, szóval kell egy kis elvonatkoztatás.

de mindenesetre elgondolkodtató és tanulságos volt.

Ha már Dac-olunk

Itt azért volt némi szépséghiba, ugyanis a hangerő szintek azok a 4 eszközből 4 féle voltak.

A Godina eleve rosszabbul indult az első körben, mert jelentősen halkabb volt.

A többiből kettő majdnem egyforma erősan szólalt meg és volt még egy ezektől is hangosabb.

Miután sikerült beállni erre a dologra, meg a Godina esetén az odaváltáskor némi hangerőt adva az eltérést kompenzálni, már más sorrendek lettek.

Nálam, de a mi csapatunknál többen is a CD saját hangját favorizáltuk, az XLR-es kapcsolt tán, de ez tetszett.

Azután a Godina 3-ik a PC-s megoldás, és a Z betűs volt a "leggyengébb", bár szerintem itt már ízlések és egyebek is bejátszanak. Végülis roppant hasonló hangot hallottam mindből smile.gif

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.11., vas. 09:33

TomiHifi:

Köszönöm Bélának ezt a szép napot,!

A hallgatózás nagyon jól volt megszervezve, a kaja brutálisan finom volt, jövő héten megyek Szegedre munkából kifolyólag, lehet, hogy benézek.

Az én módszerem kicsit eltér az értékelésben, én az ötletet díjazom mindenben.

A "legek"

A nap egyértelműen legnagyobb meglepetése PAGRUSS PUTTO monitora. Kicsi a bors, de erős, ráadásul olcsón ki lehet hozni. Egy házimozi rendszerhez 5 db ilyet egy szubbal, a legjobb választás szerintem.

A gyáriak közül a CREMONA és az USHER hangfal vitte a prímet. A CREMONA hihetetlenül könnyedén játszotta a zenéket, bár a 800 e Ft-os árával az ár-érték arányban a többiek megverik, azért magasan kitűnt a karakterével a többiek közül. Az USHER, -ahogy Kalmi is írta- borotvaéles, precíz hangot adott, ez fogott meg benne leginkább.

Ide sorolnám még az átalakított 3.2-es hangfalat is, bár lehet, hogy kicsit hazabeszélek, mert a SEAS hangszórók hangja közel áll hozzám. Nagyon tetszett a kiegyensúlyozott hagzásvilág.

A majdnem "legek"

A MASTER AUDIO monitor pont azt adja, amit a neve is sugall: monitorozás. A stúdiómban keverésre el tudnám képzelni, annyira precíz. Más világ, de érdemben fej-fej mellett vele együtt volt nekem a JUNGSON LS3/5, a visszafogott egyenletes hangképével.

A SWANS 2.2 hozta azt, amit egy ilyen drága hangfaltól az ember elvár, ugyanakkor néhol összemosott és lomha volt, bár ha megöregszem, lehet ezzel mennék nyugdíjba.

Tetszett még az AVALON klón és az átépített SWANS D3.1 a DIY szobából.

A legnagyobb csalódás

Egyértelműen a SONUS FABER CONCERTINO DOMUS. A mellette hallgatott HIVI 6002 egyértelműen nem volt annyira színezett, mint a SONUS. Ez egyszerűen felfoghatatlan, hogy ennyi pénzért hogy képesek így mellétrafálni. A régebbi 100 e Ft-os CONCERTINO monitor dobozok állítom sokkal jobban szólnak.

A nap tanulsága

A DAC vakteszt. Nekem egyértelműen a CARAT PERIDOT USB+PC tetszett a legjobban, teljesen egyetértek a Kalmi által korábban elmondottakkal. Tervezem már egy ideje, hogy átállok a PC-s zenehallgatásra. Ez volt számomra a legütősebb érv mellette, nincs visszaút, a CD-játszó nálam a múlté.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.11., vas. 00:29

Kalmi79:

Én a diy moziszobában kezdtem. Itt gyülekeztek az épített, illetve mérésre váró hangdobozok.

Elsősorban a szobáról: körbe függöny, vastag padlószőnyeg, agyoncsillapítva. Ez az össes doboz hangját a mélyek irányába billentette, és a közép és magashangok csillapítottak voltak. Hogy a függönyöket el is lehetett volna húzni, már nem jutott eszünkbe, csak a végén! fejel.gif fogatlan_vigyor.gif

Volt két háromutas doboz az egyik avalon klón peti74 doboza, a másik horelé.

Nekem tetszett a hangjuk, de azért mint utóbb a mérésből kiderült, van még mit javítani rajtuk, de gratula azért, mert ahhoz képest szépen belőtték a váltót. Kiugró szarvashiba nem volt bennük. A bennük lévő M8A mélyek tankként mentek át rajtunk.

Ott volt még egy polkaudio doboz ami 7 Khz fölött erős kiemelést mutatott, mérve is, de már előre sejteni lehetet a meghallgatásból, hogy iszonyú cicergős a felső tartomány. Hozzá kell tenni, én rosszabbra számítottam. mrgreen.gif

Ott volt Violin d'appolito peerless doboza. Szép asztalosmunka, masszív kivitel. Őszinte leszek, nekem annyira nem tetszett a hangja, szerintem ezekből a komoly hangszórókból sokkal több kihozható. Mérve sem volt szép, de szerintem Violin pikpakk megoldja ezt a feladatot, bár lehet hogy másnak vagy a tulajak (violin)tetszett, és akkor így a jó. isteni.gif

Meghallgattuunk egy gyári SWANS M1-est, amit eddig most hallottam a leggyengébben muzsikálni. Mélyhiányos, klippelő, kompresszált hangot adott. Nagyon megdöbbentem, mert eddig nagyon jó véleménnyel voltam erről a dobozról. Nyugis zenénél, kis szobában kis hangerőn egyébként teljesen rendben van, de a bugizás nem az ő asztala, ha odatekersz neki összeesik.

Jött a HIVOX MOD swans d3.1, ami zártá lett alakítva. Lacinál korábban hallottam már ezt a dobozt, és nála jobb volt. Most nem annyira. Mérve ez volt a szoba legjobbja, a hangja azért nem lett tökéletes, de ismerve ennek a doboznak a gyári hangját, sokat javult. huvelykfel.gif Továbbra is azt mondom, hogy az X1 es magas ordít a cseréért!!!!

Következett, a Pagrus által elkezdett, Klang által folytatott, de még mindig nem befejezett, sok port kavart SEAS EXCELL-FOUNTEK nagymonitor.

Pagrus zárt konstrukciójától Klang reflex elképzeléséig jutott. Szerintem zártként most sokkal jobb volt. Mindkét reflexcsőbe szivacsot dugtunk, és így szerintem korrekt hangot adott. Nekem azért az volt a legjobb érzés,hogy Klang és Pagrus a korábbi odamondogatások ellenére nagyon jóban vannak megint/még mindig!!!! peace.gif Tisztelem mindkettőjük tudását! isteni.gif rolleyes.gif

Még viccből meghallgattuk a kis 3 literes mikromonitort amit jómagam készítettem. Inkább közeltérre való, de most mégis állványon hallgattuk.

Véleményeket a többiektől várok! wink2.gif

Ja és a végén itt hallgattuk meg doki63 táguló TL dobozát monacor széessávú+ hivi TN28-as magassal! Le a kalappal. Nagyon érdekes, kellemes hangot hallatott.

Sokanak nagyon tetszett. Mérve is egész korrekt volt.

Csak ne lenne olyan pics@ nagy! telapo.gif

Ez volt a diy szoba. pias.gif

Vonultunk át a Swans szobába, aminek az akusztikája sokkal jobb volt. Itt négy állódobozt hasonlítottunk össze. Egy Linkwitz Orion dipólt a saját elektronikájával, egy Swans 6002-t egy Sonus állódobozt (tipusátnemtom), meg az általam átépített Swans 3.2 F-et, amibe SEAS excell motorok kerültek, valamint passzív membrán.

A sonus állódoboz, számomra megdöbbentően rossz volt. Fakó hangkép, magas hiány, kevés mély, ami van az is búgós, és összemaszatolta a mélyközép tartományt. Horror! blink.gif

Swans 6002. Elsőre jó, aztán inkább uncsi, de szerintem jobb volt mint a sonus. Sokkal. Lehet, hogy sokan felszisszennek, de ezt én akkor, ott úgy hallottam.

Linkwitz Orion. Nekem nagyon tetszett a hangja. Zavaró a kis teljesítményhatár, a mélyek nagy kilengése miatt, és az ezáltal adódó mebrán surrogás. A középben volt valami káros rezonancia, de lehet, hogy zavarba jött a fülem a dipóltól. Nem ezen edződtem, az biztos. Gratula a készítőnek, szép munka. huvelykfel.gif

Átalakított swans-seas. Volt közöm ehhez a dobozhoz nem tagadom. mrgreen.gif

Korábban hallottam már Bélánál, nekem akkor sokkal jobban tetszett, de most sem volt rossz. Kicsit több magashangot elviseltem még volna. Mások visszajelzéseiből azt hallottam, tetszetős volt ez a doboz.

Ebben a szobában majdnem egyértelmű sorrendet tudtam felállítani.

A sonus állót konkrétan a legutolsó helyre raknám, és szégyeljék magukat az olaszok. huvelykle.gif

Utána jön a swans 6002. Érzelemmentes doboz, de legalább szép.

A mai kevésbé fényes szereplése miatt az általam átalakított swans-seas került a második helyre nálam.

Linkwitz papa orionja meg az első. Nekem bejött! huvelykfel.gif

Van még mit rajta finomítgatni, de szerintem jó az irány.

Mentünk tovább, itt egy DAC teszt volt, félig vak, mert csak utólag tudtuk meg mikor mi szólt. Miután felállította mindenki a saját sorrendjét, Stu elárulta melyik-melyik.

No ez ciki volt.

Két forrás volt egy CD játékos, és egy laptop, foobarral. Mindkettről ugyanaz a zene ment. A laptop egy carat peridot usb dacot kapott. A maradék három forrás a CD jászó három kimenetét foglalta. Két digit kimenet. Az egyik egy godina Dacot hajtott, a másik egy zhaolut (vagy hogy írják). A negyedik forrás pedig a CD saját analóg kimenete volt. Mindez a négy forrás bekötve egyetlen erősítő négy bemenetére.

Az én listám:

Első: Carat PERIDOT USB pc forrással foobarral. (baromi jó volt)

Második: Zhaolu DAC + CD

Harmadik: CD saját analóg kijárata

És a ciki most jön:

Negyedik: Godina DAC + CD.

cigizik.gif

Hozzáteszem a harmadik és negyedik helyben vita nem volt, mindenki így hallotta szerény kis csapatunkban. Az első két helynél, a csapat felénél volt csere.

Ettől függetlenül azt mondom, a CARAT PERIDOT bitang jó kis USB DAC!

Aki PC-vel zenél, nagyon ajánlom!

Mondjuk nem lepett meg, ez ATC BP Lacinál már kiderült egyszer egy fél éve. smile.gif

Kaja után jött az utolsó szoba, a nagy terem,ahol az egyik irányban három nagydoboz, volt felállítva, a másik irányban meg a kis monitorok.

A három nagy dobozzal kezdtük.

Az USHER iszonyú precíz, borotva éles hangképe nekem bejött, másokat zavart.

Szerintem jó kis doboz, de az ára 800 ezer, jobban kéne!

A HIVI 2.2-ese szép "kis" bútordarab. Óriási doboz. A hangja inkább házimozihoz illeszkedik. Bőséges elfedős mélyhangok, és kicsit sávhatárolt felül. Mindez kb 700 ezerért.

Az utolsó a Klang és általam átépített ECOTECH L8-as nagydoboz volt.

A magasa egy kiugróan jó morel lett. A közepe, egy dynaudio MW160-as autós mélyközép mrgreen.gif .

A mélyeket a HIVI M8A adta, mindjárt egyből kettő. Az alap hangdoboz maga 100 körül megszerezhető, a hangszórkészlet nincs 200 ezer. Ez összesen 300 ezer. Nem hazabeszélek, de szerintem megette a másik kettőt vacsorára. Nem gondolom, hogy ez egy igazán jó doboz, de ezekből a viszonylag olcsó hangszórókból kihoztuk a maximumot, és ebben a mezőnyben bizony ez bőven elég volt.

Aztán átfordultunk a székekkel, és jöttek a monitorok. Rengeteg volt.

Mindegyikről írom ami eszembe jut.

Dynok:

Leho 40-ese. Búg. Nagyon. egyébként a méretéhez képest megdöbbentően nagyot szól ez a kis csaló, mocsokláda!

Az 1.1. Búg. Kevésbé, de búg. Tetszik, vagy nem tetszik, elmondom: nekem bíz nem tetszik.

Az általam modolt A52. Nem búg. Viszont az énekes megfázott. Nem tetszett.

Klang féle átalakított M1, ami csak dobozában azonos. Passzív membránt kapott egy seas excell mélyközepet és egy morel csúcsmagasat. Nagyon keveset hallgattuk, de az alapján jónak tűnt.

Sonus faber állványos (nemtudomtipusátjódrága). Tetszetős hang, de nagyon manipulált mesterséges, fülcsavaró tér. Ahogy a fejemet mozgattam, elszédültem bele.

Master Audio Monitor. Zseniális, precíz, stúdiómonitoros hangzás!

Brutál jó, nagyon elfogadnám. Bele se nyúlnék, úgy jó, ahogy van! huvelykfel.gif

Csak drága mint a fene.

Jungson LS3/5. A nap melepetése számomra. Sosem hallottam még, de sokan mondták, mennyire jó. Igazuk volt. Zárt doboz. Brilliáns magasak, precíz feszes (bár nem túl sok) mély, jó tér. Mindez kitben 50 ért, vagy készen 100 ért. Nem kell továbbmenni.

Ezt mindenkinek ajánlom!!!! És szép retrós is ráadásul, amiért külön pont!!

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.11., vas. 00:22

NZS:

Megköszönöm Bélának a lehetőséget.

Ha jól tudom, 23-an voltunk ma tesztelni. Három csoportban kezdtük el. Elsőként én az eladótérből nyíló dupla szobában voltam. Kezdésként a TOMI HIFI által készített ORION utánépítést hallgattuk meg. Ez egy nyitott hangszórós koncepció. Nagyon szépen kivitelezett famunkával. Külön külső váltója, és egy többcsatornás saját végfoka van, egy előfokkal, amely a többi rendszerrel annyiban nem összevethető, hogy azok nem ugyanazt az erősítőt használták, csak a CD jelforrása volt azonos.

Jó csapat jött össze, örültem, hogy talákozhattam a fórumból kicsit ismert, de személyükben még ismeretlen kedves fórumtársakkal.

Kezdés: Meghatároztunk három zeneszámot, amelyekkel mindegyik tesztalanyt meghallgattuk. A Stockfisch Vol 3 lemezről az 1. szám, Allan Taylor azután egy 2006-os Audiophile CD-ről az 5. (Chek to Chek) és a 14. Beethoven 5. szimfónia, így több stílus képviselve volt. (Persze a kemény rock és metál nem, de ide nem hiányzott.)

Szóval elsőként az ORION jött. Praktikusan azért, mert már be volt kötve, kicsit bemelegedett. Másodikként a SWANS 6002 -t, harmadikként a SONUS FABER CONCERTINO-t, és negyedikként egy hangszórócserével, és talán váltó tununggal javított 3.2-es álló hangfalat. Ráadásként a 6002-est kifelé álló oldalsó mélynyomókkal, és kárpit nélkül -hallgattuk meg.

Nekem ez a doboz nélküli építési mód szokatlan volt. Tamás pár szóban elmondta, hogyan vadászta le hozzá az alkatrészeket, látszott, hogy sok munka, és kellő elszántság volt benne hozzá, a szakértelem mellett.

Hang: Szokatlanul levegős, nagy terű, számomra kellemesen megszólaló eszköz lett a munka gyümölcse. Egy magas sugárzó volt még benne, amelyik hártafelé is sugárzott. Sajnos elkérték a fotógépemet a gyerekek, (Persze nem használták...) így képeket a többiek tesznek fel később.

A Swans 6002 volt a második, amelyik egy másik stilust adott elő. Itt még mielőtt megköveznek, elmondom, hogy amit leírok az az egyéni, adott beállítások mellett alkotott véleményem.

A 6002 zártabb volt, az Orionhoz képest. A komolyzenén voltak olyan részek, amikor nagyon jónak éreztem, de az első hallgatásnál annyira nem tetszett, kente a mélyeket, valahogy nem volt az igazi. Ezt a 4. kör után átcseréltük, változott a pozíciója, lekerült a textil borítás, és jobb pontokat adtam neki, még a SONUS-tól is. Szóval sok függ az elhelyezésen, és a terem akusztikánis. (A pontokat még szándékosan nem írom le.)

A SONUS FABER Concertino álló volt a harmadik alany. Azt írtam, hogy teljesen jó.

Tere jó volt, szép hangzás, az ORION-hoz képest kisebb, de nem rossz.

Persze mindegyik hangfalat utánam dobhatná Béla, Az otthoni 602 S2 B&W-mnél bármelyik álló jobb volt, ebben a rendszerben hallgatva.

Átépített 3.2 Szép famunka, majdnem annyira mint a 6002. Ezen valaha volt elöl reflexnyílás, amelyet szépen eltüntettek, ha nem mondják, meg sem látom.

Ezt a SONUS-hoz hasonlítva, kissé a mélyekkel volt gondom. Sok hangszernél és komolyzenén valahogy annyira nem volt jó. Azt sem mondhatom, hogy nem tetszett. Ezt az árát ismerve tesztelném még kicsit akár otthoni körülmények között is.

A végösszesenben nálam is az jött ki, hogy a beállítási pozíció módosítása, és az, hogy elcuccoltuk a többi hangfalat az útból, írom ezt többesszámban miközben István pakolta az 50 kilókat... Szóval ez jót tett a hangfalaknak, és a hangzásnak. Ez a 6002-t is a helyére rakta.

Az egybenyitott terem külső részében egy PC és egy CD játszó volt, több DAC társaságában. Mindegyik be volt kötve egy JA 88-as JUNGSON-ra. István elindította egyszerre a CD-t és a PC-t is, mi nem tudtuk mikor mi megy, miközben a bemeneteket kapcsolgatta. Érdekes játék volt. Kis nüansz, hogy az egyik DAC-nál a hangerőt két pöttyel meg kellett növelni, mert halkabb volt a többieknél.

Béla saját GODINA DAC-ja volt halkabb, mint kiderült. Itt volt még a D3, a CARAT PERIDOT, és a JUNGSON CD játszó saját beépített DAC-ja.

Ebben a részben csak az egyéni ízlések, és a pénztárca ami dönthet, mert nekem vagy olyan rossz a hallásom, vagy tényleg nem volt akkora a különbség amekkorát vártam. Alan Taylorral teszteltük. Az 1-es bemeneten a PC volt, foobarral lejátszott elvileg veszteségmentesen grabbelt anyag, és a Peridot. Stu314 saját munkája. Nagyon szépen szólt, és alig volt különbség a CD saját hangjához képest, amelyik szerintem azzal a BD02-es monitorral szintén jól szólt.

Nekem a D3 néha csilingelt, de nem szólt rosszul. A Godina DAC is finoman adta vissza a zene lényegét, én nem éreztem benne azt az ugrást, amit a név miatt esetleg várhattam volna, viszont a többinél sem éreztem azt, hogy na, ez kommersz gyártmány, "nem pálinka, szeszes ital".

Istvánnak igaza volt abban, hogy a PC-s forrás, jó anyaggal és DAC-al megfelelő hangot ad, nem rossztabb, mint a CD játszó.

Lacy-nál volt pár (kiló) saját lemez, fekete lemezen, és kéken is... Egyiket berakta, és bár nem a legjobban favorizált módon lett elkészítve, nagyon jó minőségű volt. Kíváncsi volnék rá eredetiben.

Még visszatérek erre a részre, de meg akarom várni a többieket.

A 3. teremben Béla volt a vezénylő tiszt, hiphopp, pörögtek a dogok. Katonás volt, de legalább mindenre volt idő.

Először itt is álló dobozokat hallgattunk. Elsőnek az USHER dobozt. Pontosabbat nem tudok róla, itt lett a fórumon hirdetve, és jó helyre került.

Tiszta, nyers hangzás, németes precízség. Sokan mondták mellettem, hogy hűha!

Béla egy Kínai mély hangú énekessel készített felvételt rakott be az új UFO-jába, nem bírta megfogni a hangfalat.

A másodiknak bekötött nagy SWANS 2.2 másabb karakterű, nem olyan nyers, melegebb, lágyabb, ami jó volt, de lehet, hogy lassabb is, emiatt nekem annyira nem jött be. Én kicsit máshoz vagyok szokva. Harmadiknak egy átápített hangfalat hallgattunk, amelynek nem tudom a típusát, csak azt, hogy jó drága, és minőségi hangszóró készletet kapott, és Béla saját márkajelét. S és A. Valamelyik átépítős srác csinálta meg. Talán Klang. Ha nem Ő, akkor bocs. Nem tudom milyen volt előtte, azt mondták nem volt túl jó, emiatt kellett a műtéti beavatkozás. Most nem volt rossz. A beteg meggyógyult. Ide nem is írtam semmit, ami lehúzná a minősítést. Nálunk egy ekkora hangfal hazacipelése már válóperes kérdéseket vetne fel, vagy a virágok elhelyezését segítené. (Ezekre már gyanús, hogy több virágcserép is ráfér...) B)

Béla átépített SWANS M1-e volt a következő, csak hogy ilyet is hallgassunk. Nagyon jó volt hallagatható, szép térrel, mindenből elég volt benne, azt írtam megjegyzésbe, hogy meggyőző előadásmód.

Következő alany Pagrus kis barna dobozkája volt, amin megint csak meglepődtem. Gratulálok a készítőjének. Szép színpadot, meglepő mélyeket produkált. Nazális énekesünk kicsit bántotta, de nem volt rossz, sőt az előzőekbem hallott monitorok közül többet is maga mögé utasított.

SONUS FABER CREMONA volt a következő. Meleg, számomra jó hang, de nem ez volt a mezőny legjobbja.

Azt utoljára hagytuk, és az a MASTER AUDIO volt, legalábbis én azt hallottam annak. Jobb volt a SONUS-nál. Mélyek a helyükön, tere nagy, vennék magamnak egyet, csak hogy legyen, a Boverek helyett, csak azt hiszem, ez árban is ott van, kicsit magasabban, mint az én jelenlegi "küszöbindexem".

Ezután mentünk el ebédelni. Most pedig én megyek aludni, mert azt már megkaptam az asszonytól, hogy valami nem stimmel, mert sosem vagyok itthon, persze a maszek melót gyűröm, nem az "idegen lepedőket" , csak néha szeretnék a hobbimnak is élni, amit nem a nők, hanem csupán a hifi jelent. (Hadrafoghatónak kell lenni, bármilyen fáradtak vagyunk! Viszlát holnap.)

Én is a moziszobával folytatom. Ebéd után le kellett volna ott kapcsolni a villanyt, egy jó sört ledűteni, és kicsit hunyni, lábnál diszkréten, de megnyugtatóan horkoló kutyával, amely egyben lábtartó és melegítő funkciót is betölt.

A szoba ellentéte a többinek, ahol a falakon szinte semmi, itt full függöny körben.

Kalmi szuper minije érdekesen mutatottaz állvány közepén. Nem volt rossz hangja, de nyilván akkora mélyei sem, viszont szép tere volt, és nekem tetszően szólt. PC mellé bármelyik műanyag dobozos kis eszköz helyett jó, és azoktól sokkal jobb, és mivel fából van, szebb is.

Egyik gyári kakukktojás a sok épített cucc között. Polkaudió. Tere szép, de tolakodóan sok a magasa. Nekem ez nem jött át.

D3.1 HIWOX tuninggal. Jó, hallgatható, kiegyensúlyozott.

M1 gyári kakukktojás 2. Ettől a doboztól az előzőekben végzett tesztekben leírtak alapján jóval többet vártam. A tuningolt pajtása, az jobban tetszett. Azt a SW utánérzetet hallgattuk talán a K2 lemezről, ott nem tudott meggyőző hangzást adni.

Violin doboza külcsínyre nagyon szép, dinamikus volt, csak mégsem tetszett igazán. Döngéseket hallottam ott, ahol másik hangfalból jó dobütést.

A Pagrus és Klang által módosított doboz befogott szája ellenére sem tetszett.

Hiányos volt. A Ribbonok irányítottak, talán túlságosan is. Vagy a fülem állt már csálén addigra.

Horel doboza nekem bejött. Voltak benne azonos hangszórók, mint az Avalon klónban.

Az Avalon klónnál a végén ATC BP szólt, hogy állva jobban szól! Érdekes, de igaz volt. Mivel az a fal hátradől, a magasait felállva jobban hallottuk. Ez is elhelyezés függő lehet. Előre menve máshonnan hallgatva teljesen mást hallott az ember.

Ezt itt nem lehetett végigpróbálni.

A végére még félig kész két torony érkezett monacor szélessávú és egy-egy kis oldal csipogó volt benne. Ez felfelé nyitott, akusztikus tölcséres erősítést alkalmazó volt. Aki készítette, szerintem maga sem hitte, hogy ennyi embernek fog tetszeni. Csík zenekarral volt először hajtva, és az nagyon bejött ennek a hangfalnak.

Arról szó esett, hogy a méréssel láthatóan van benne valahol egy beszakadás, csakhogy ezeket a dolgokat a fül másként érzékeli.

Gratulálok a barkácsolóknak, hogy elkészítették, és bemutatták becses kincseiket.

Hozzászólok még az első teremben történt meghallgatáshoz. Ott nálam az Orion lett a győztes. A 6002-es második, de csak akkor lett az, miután a helyét megvariáltuk. A SONUS és az átépített 3.2 között nálam nehéz lenne dönteni. Más zenéken más hibák jöttek ki. Az a baj, hogy mindkettőnél voltak, és emiatt elbizonytalanodtam. Nem is akarom eldönteni. Sajnos az ORION után mindegyiket korlátozottnak, bezártnak hallottam.

Az Oriont igazán halkan nem is hallgattuk meg, pedig jó lett volna.

Én mostanában halkan, háttérként szeretek zenét hallgatni. Azt keresem, ami ilyenkor is jól szól. A zúzás nem jó már.

Összefoglalva: Ha volna rávalóm, hazahoznék egy Master Audiót, és egy 3/5-öt. Ezek jók lennének a kisebb szobáinkba. Megboltolnám Tomival az Oriont a nappalinkba. Kipróbálnám a DVD játszómat mint futómű, a Peridot DAC-al.

Nem tudom kié volt az utánépített Hiraga, de azt is meghallgatnám itthon.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.10.11., vas. 00:19

Szegedi hifis találkozó 2009 okt 10

post-36-1255213146.jpg

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.07.19., vas. 21:32

Keccsa:

Hozzászólás 2009 Feb 14 , 22:41

Tegnap megjöttek a kábeleim (thanks, ATC)!

Az interconnectnek megelőlegeztem a bizalmat, így helyből két garnitúrát rendeltem belőle (hogy a CD-játékos mellett a hálózati lejátszó is javulhasson). Mint alább kiderül, nem voltam elhamarkodott...

Egy kis tapasztalat-megosztás következik (csak erős idegzetűeknek!):

A JASC-02

- A csomagolása egy sárga színű, átlátszó, formázott műanyag „bugyi”, melyben a „kirakatban” a négy RCA csati figyelt.

- A kábeleket (merthogy a kábel tulajdonképpen egy készlet, vagyis két mono kábelt tartalmaz, melyek a csatlakozókon a Jungson logó alatt lévő három gyűrű színében – piros, fekete – különböznek) kézbe véve első dolog, ami feltűnik az, hogy „atombiztos” érzést kelt. A vastag kábel (7-8 mm), aranyozott csatlakozófelületű, teljesen fém csatlakozók (egymásnak ütődve megnyugtató hangot hallatnak…) mind mind egy nagyon jól megcsinált kábel benyomását adja. A kábel külső köpenye gusztusos középkék színű, és tapintásra olyan, mintha szilikongumiból volna (nem az, de nagyon jó minőségű műanyag), és a javasolt jelhaladási irányt mutató nyilak mellett büszkén feszít rajta az aranyszínű „JUNGSON HIGH CLASS OFC AUDIO CONNECT CABLE” felirat.

- A kábel interconnect viszonylatban érdekes felépítésű. A már említett kék külső köpeny alatt dupla árnyékolás (fólia plusz rézharisnya) védelmében lapulnak a szokatlanul vastag, egymással összesodort (legalább is kívülről határozottan sodrottnak néznek ki) vezetők. A vezetők egyenként több sodrott OFC réz elemi szálból állnak, melyek összvastagsága legalább 1 mm, és az egyiken fehér (test), a másikon piros (melegpont) színű, vastag szigetelés található. Az olcsóbb kábelekkel ellentétben (ahol az egyetlen belső eret használják melegpontnak, a szimpla árnyékolás meg a testvezeték) itt a két vezető egyforma felületű (keresztmetszetű, hosszúságú), vagyis – a sodrott érpáras informatikai kábelekhez hasonlóan – ha a jó minőségű árnyékoláson mégis átjutna valamekkora zavarjel, az a két vezetőben teljesen egyforma nagyságú (de az áramhurok szemszögéből ellentétes fázisú) jelet indukál, így az aszimmetrikus konstrukció ellenére is a kábelvégen kioltják egymást. Az árnyékolás természetesen csak az egyik oldalon (a jelforrás oldalán) van összekötve a jelfölddel!

- Néhány elektromos paraméter: kapacitása 212 pF, induktivitása 1,2 μH, hurokellenállása 21 mΩ, 75 Ω-mal lezárva a -3 dB-es határfrekvenciája 38 MHz(!). Megmértem egy másik (szintén nem 200 Ft-os) 1 m-es kábelt, melynél 453 pF, 23,8 μH, 120 mΩ, és 123 kHz értékek adódtak. No comment…

- A hangját még nem volt időm nagyon elemezni, de a régi (itt megnevezni nem kívánt) kábelemhez képest első hallásra is stabilabb színpadképet, levegősebb teret, és „sebészi pontosságú” magastartományt adott. Kíváncsi vagyok, ha „megérik”, akkor milyen lesz!

A Beauty Deity

- Ez a kábel egy szép kék lapos papírdobozban érkezett, természetesen párban.

- Ezeket is jó volt kézbe venni, de lényegesen kevesebb elemzési lehetőséget adnak, mint az interconnectek, mert itt nem lehet hozzáférni a kábel belsejéhez! sad3.gif

Annyi azonban itt is „lejött”, hogy Jungsonék itt sem bíztak semmit sem a véletlenre! A – vélhetően többszörös – belső szigeteléseket kívülről egy szép mintával szőtt zöldes fekete fonott harisnya burkolja, abszolút stabil mechanikai védelmet adva ezzel az egész kábelnek. A mindkét végén egyformán kialakított „kiállásoknál” az ipszilon alakban elágaztatott kábelek fekete, illetve piros zsugorcsöves burkolatot kaptak, melyek az elágazástól egészen a banándugó fém részének a tövéig tartanak (tehát a banándugók testét is beburkolják). Az elágazások duplán burkoltak, vagyis kaptak egy fekete és egy hosszabb átlátszó műanyag „gatyát” is, ezáltal valószínűsítve azt, hogy ott biztos nem fog „megindulni” a kábel! Egyáltalán, olyan érzése van az embernek, hogy érdemes lenne az autóban a vontatókötelet kicserélni erre…

- Az érszerkezetet (mint mondtam) csak kívülről lehet elemezni, ez alapján a következők „jönnek le”: A kábel súlyát figyelembe véve eléggé magas a réztartalom, úgyhogy szerintem legalább 2-2,5 mm-es lehet egy vezető átmérője. Egy kábel két-két egymással viszonylag sűrűn összesodort, külön-külön szigetelt vezetőből áll, mely sodratok a zöldes fekete burkolaton belül szintén össze vannak sodorva, bár sokkal lazábban, mint az összetartozó vezető szálak.

- A kábel „gyenge pontja” a banándugó. Aranyozottak ugyan, de a több ágból álló csatlakozófej a legtöbb hüvelyben kissé lötyög, így könnyen kicsúszhat. Ahhoz viszont vastag, hogy a csupasz kábelvéghez hasonlóan átdugjad pölö a WBT hüvely keresztfuratán…

- …viszont így remek lehetőség nyílik a tuningra (még nyolc, utólag vásárolt jobb minőségű banándugóval is jó vétel). Megéri tuningolni, mert remek kábel! Szintén csak egy rövid meghallgatást tudtam csapni, de ennyi alatt is kiderült, hogy ez a kábel is a JASC-02 irányába mutat. A basszusok még lejjebb mennek, definiáltabbak („kottázhatóbbak”) lettek, és az egész spektrumban tovább tisztult az egész hangkép. A régi hangszórókábellel ehhez képest olyan volt a felsőbb tartományban a hangzás, mint ha fennhagytam volna a hangdobozokon az előlapot!

- Végül néhány mérés: Hurokellenállása 30 mΩ, kapacitása 240 pF, induktivitása 0,5 μH, határfrekvenciája (- 3 dB, 100 Ω) 88 MHz.

Jó cuccok!

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.07.19., vas. 21:18

QUOTE (pi61 @ 2008 Sep 22 , 23:49)

Most már kialakult bennem egy vélemény, melyik kábel hogy illeszkedik az én készülékeimhez, melyek a következők:

Marantz DV 7600 DVD-SACD játszó,CAV T5881 csöves erősítő, Swans M6002F hangsugárzó.

Tesztlemeznek Dvorak Újvilág szimfóniáját és Csajkovszkij 1812 Overture-ját használtam,

néha pihentetőnek pár lemezt Patricia Barbertől és Diana Kralltól is bedobtam. Midegyik SACD kivitel.

A következő kábeleket dugdostam-hallgattam-ízlelgettem 2 napon át:

1. CAV THX-600/3 3m

2. Jungson Beauty Deity (SC-05) 2.5m

3. Jungson JSPC-01-M 2.5m

4. Jungson Monitor Copper No.1 (SC-03) 2.5m

5. Jungson Monitor Silver (SC-01) 2.5m

Lássuk hát sorban őket!

1. CAV THX-600/3 Ez a CAV kék gumiszerű köpennyel bevont masszív kábele, jó minőségű aranyozott banándugókkal szerelve.

A a magasakat kicsit visszafogja, a hangszerek nagyobb helyet foglanak el a térben, kevésbé pozicionáltak.

2. Jungson Beauty Deity A Jungson egyik legolcsóbb kábele, egyszerű, de esztétikus kivitelű. A banándugó kissé gyenge, könnyedén csúszkál ki-be a csatlakozóba.

Ezen a zene a CAV- hoz képest könnyedébben szólal meg, a hangszerek csillogóbbak, térben jól pozicionáltak, a basszusa lehetne kicsit több.

Hosszú távon is kellemes hallgatni.

3. Jungson JSPC-01-M Ez a Jungson kinézetre és átmérőre ugyanaz, mint a CAV, de fél méterrel rövidebb és aranyozott villás csatlakozója van.

Hangja meglepetés volt számomra: átvitele kiegyensúlyozott, nem forszíroz semmit, tere és dinamikája a drágább kábelekével vetekszik.

4. Jungson Monitor Copper A két nagyágyú közül ez az olcsóbbik. A kivitele mindkettőnek gyönyörű, kígyóbőrre emlékeztető köpenybe bújtatták őket.

Tere nagyon jó, határozott, éles kontúrt kapnak a kórus tagjai és a hangszerek, a zene lendületesen, nagy dinamikával szólal meg.

5. Jungson Monitor Silver Ez a legdrágább kábel. Mikor legelőször megkaptam, tévedésből, a kisöccsének hittem. Elámultam a hangján.

Nagyságrendbeli különbséget éreztem a régebbiekhez képest!

A Copperhez hasonlítva: A tere ennek még tökéletesebb, a dinamikája kicsivel nagyobb,

ami lenyűgözően jobb, az a hangzás tisztasága: ehhez képest minden más kábel torzít!

Furcsa, de midig ezt éreztem, akárhányszor hallgattam, akármelyik után.

Pontozásos eredményt is kreáltam magamnak, ahola plafon a Silver, a többi pedig íme:

......................................Kivitel......tér.....hangzás..dinamika

1. CAV THX ........................6...........4..........4............4

2. Jungson Beauty...............5...........7..........5.............5

3. Jungson JSPC ..................6...........8..........6............7

4. Jungson Monitor Copper..10..........9..........7.............9

5. Jungson Monitor Silver....10........10.........10...........10

Nos, ez az én saját véleményem, de az is, hogy lehetséges, hogy egy másik rendszeren, mások által más eredmények születhetnek,

A kábelekért köszönet atc-nek, valamint KÉTBÉ-nek, aki eljuttatta őket nekem.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.07.19., vas. 21:17

QUOTE (misi @ 2008 Sep 29 , 16:39)

Tisztelt Fültársak!

Az ATC jóvoltából (Béla segítségével) lehetőségem nyílott hangfalkábelek meghallgatására és választásra. Korábban, mint látom Pi61 fórumtárs (akit külön üdvözlök) már írt a kábelekről (szándékosan még nem olvastam el).

Én a Jungson Monitor cooper és silver-t kaptam meg.

Mindkét kábel extra kivitelű, igen igényes darab. A kettő között megjelenésben lényeges különbség nincs. A kábeleket egymáshoz és korábban a rendszeremhez alkalmazott házi készítésű (Cat 7 1200 GHz) kábelhez hasonlítottam.

A saját, eddig elfogadhatónak ítélt kábel azonnal elvérzett a másik kettő lángjában. Amit addig térnek és tiszta hangoknak gondoltam, egyből beszűkült elkent hangzássá vált. Talán túl drasztikusan fogalmaztam, de igazából tényleg ezt éreztem, amikos a coopert meghallgattam.

1. kitágult a tér

2. részletezőbb hang

3. a mély tartományból brummogások eltűntek.

4. tisztábban szólaltak meg a hangok

5. így a zenei egység még jobban összeállt.

Ezt követte a silver kábel meghallgatása

Az előbb felsorolt 5 pontban jelzett, hallott különbségek tovább fokozódtak (ezért nem sorolom fel)

6. minden a helyére került (hová lehet ezt fokozni?)

A rendszerembe egyértelműen a silver kábel teljesített legjobban. Hozzáteszem én meghallgatás nélkül, inkább a cooper kábelt választottam volna, mivel a rendszer tagjait silver interkonect kapcsolja össze és úgy gondoltam, a silver hangfalkábel alkalmazásával kiemelem a magas tartományt. Nem így lett.

Mielőtt leírtam észrevételeimet, szándékosan nem olvastam el Pi61 hozzászólását, most már megtehetem és kíváncsi vagyok egyezik-e véleményünk. Közös hallgatózásnál (szept.13.) legtöbbször egyezett megítélésünk egyes rendszerek hangjáról.

Köszönet a lehetőségért, hogy rendelkezésemre bocsájtottátok a kebeleket meghallgatásra.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.07.19., vas. 21:06

Pi61

Sziasztok,

George3,megbocsájtjuk a késésedet, mert utána annyit ugráltál, pakolgattál,hogy már nézni is fárasztó volt, külön köszönet érte !clapping.gif

A következöket tenném hozzá George3 beszámolójához:

Az első körben szerintem a JSPC-01-ből az M-es változatot hallgattuk, bár a H-s is ott volt.

Nálam ez egyértelműen ez volt a favorit, a kis Beauty precíz terével lepett meg minket, a Neotech kisebb dinamikával, kiegyenlítetten szólt.

Nekem a Kimber nagy precizitással, de kissé kevés méllyel, keményebb hanggal szólalt meg. Az AQ-rocket hangjából ugyanezt a precizitást, kis mélyhiányt éreztem, viszont melegebb hangzással. A Jungson Monitor Copper nagyon kiegyenlítetten, kellő mélyekkel, de térben egy kissé kevesebb pontossággal zenélt.

Az Sc-06 nagyon tisztán, de szinte már túl sterilen muzsikált. A monitor Silver-t melegebb hangúnak, analógosabbnak hallottam, ezt talán egy picivel több mélyhangjával érte el.

A két Jungson IC közül én az AC03-at választanám, nagyon kiegyenlített a hangja.

Az AQ1 kábelét hallgatva először az jutott eszembe: a legprecízebb hangot halljuk ma! Aztán jött a HiVox-os kábel: ugyanolyan precíz, de nekem még tisztábban muzsikál, nagyon jó kábel!

A saját kábelemet ebben a környezetben nagyon tisztának, nagyon precíznek, de mélyhiányosnak találtam.

A VDH MC Silver pedig egy önálló varázshangszernek tűnik, minden helyzetből kihozza a legyönyörűbb zenét.

A Wilson Beneshek gyönyörűen szólnak, Gyuri elégedett lehetsz vele

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.07.19., vas. 21:05

Hozzászólás 2008 Oct 19 , 10:41

George3

Jó reggelt!

Írnék egy pár sort a tegnapi összejövetelről, semmiképp nem nevezném tesztnek,

ahogy az lenni szokott, baráti hallgatózás!

A reggel nem indult egyszerűen , család átexportál anyósékhoz,

éppen 10-re értem haza, Pisti és Jani már ide is értek,

mégegyszer bocsi érte!

Pici időbe telt mire kiválaszottuk a tesztzenéket, közben Kétbé is megjött,

annyi kábelt hozott hogy abból egy "kisebb" művházas koncert hangosítását

is meg lehetett volna tartani.

Hozta a Jungson Hedo cd-t ami futóműként szolgált a hallgatózáshoz.

(Hozott egy Jungson Ja -88AB erősítőt , de erről majd a végén).

Tehát kiválasztottuk 2 tracket az egy Dvorak New World szimfóniájáról, a Scherzo tétel az egyik.

A másik track, Pege Aladár szombat című szerzeménye.

Tesztrendszer:

Jungson Hedo cd futómű ,

Hivox Lupus dac,

Dussun D9 erősítő,

Wilson Benesch Act one hangsugárzó.

Tápellátásról a Hivos Alces hálózati szűrő gondoskodott.

A hangsugárzókábeleket 3 lépésben hallgattuk meg,

az első kör a low kategória, interconnectnek Van Den Hul Silver mc-t használtunk:

Jugson Beauty Deiti , Jungson Jspc 01-H, Neotech Khs 1224.

A pici Jungson meglepően jól szólalt meg, személy szerint nem sokat vártam tőle,

de nagyon jól teljesített , főleg az árához, képest.

A dilemma a Neotech és a Jspc között volt, ami végül a Jspc javára

dőlt, kis pézért jó kábel.

Következő lépés a medium kategória, itt a Kimber 8TC és a Jungson Monitor

Copper lett összemérve.

A Kimber nagyon fényes, nagyon precíz magasakkal, picit karcos kemény hankarakterrel, a Jungson kevésbé fényes, viszont a zene minden tartományban nagyon jól szólalt meg, véleményem szerint.

Az utolsó kategória résztvevői a Jungson Silver, Jungson SC-06, Audioquest

Rocket-88 kábelei voltak.

Nagy dilemma a két Jungson között volt, az sc-06 számomra nagyon

nyugodt és részletező, a Silver fényes, gyors, kellő mélyekkel

szolgált.

A silvert összevetettük az Audioquesttel, több körben is, úgy érzem

az Aq nagyon fényes precíz, viszont a mélyebb frekvenciákon kevésbé domborított,

bekötöttük bi-wire megoldásbn is,a helyzet sajna rosszabb lett,

a magasartomány veszett el.

Következett egy kis szünet, picit tisztulni kellett a fülünknek,

jöttek az interconnectek.

Ha valaki azt gondolná hogy részrehajlóak vagyunk, akkor nagy tévedésben van, mert a magyar gyártók kábelei itt kifejezetten remekeltek!

Három körben hallgattuk őket meg, az első:

Kácsa silverline,Jungson ac-03, és az Audioquest sidewinder kábele.

A helyzet egyértelmű volt számomra, a kácsa gyengén, az Audiokveszt

tömötten , a Jungson viszont jó szerepelt, nyiltan, fényesen .

Következő lépésben jött a Jungson Gold Coatted, AQ1 connest, Hivox forever, Audioquest King Cobra kábele.

Nálam magasan az Aq1 jött be, utána a Hivox, majd a Jungson,végül az

Audioquest.

Hozzá kell tennem, ez már nem a 10 ezres kategória, 25-38 ezres,

a Jungson 10eFt.

Utolsó lépés , mint bónusz, összevetettük a legjobb kábeleket,

a Van Den Hul silver közel fél milliós kábelével, Hivox foreverrel, és Pisti

saját fejlesztésű ezüst kábelével, én úgy gondolom nem maradtak le

nagyon a hazai kábelek a Van Den Hultól.

Összegezve a hallottakat, a Jungson hangfalkábelei nagyon nagyon jól szóltak

tegnap, és a hazai gyártók interconnect kábelei remekeltek.

Jungson interconnectből csak a low kategóriát sikerült meghallgatni, komolybakat

ha lesz majd rá lehetőség a későbbiekben.

Meg szeretném köszönni az Atc Tradnek a Jungson kábeleket biztosította számunkra,

szeretném a Avland Kft-nek megköszönni hogy az Audioquest és Kácsa kábeleket rendelkezésünkre bocsátották!

isteni.gif

Kétbé sem jött üres kézzel,kábelhegyek, erősítő cd , dac, hálózati szűrő, ezernyi teszt cd.

A legvégén meghallgattuk a Jungson Ja88-AB-t ,

nem sokban tér el a Dussuntól, nagyon jó csövesekhez hasonló karakterű erősítő szvsz.

Köszi hogy itt voltatok!

George huvelykfel.gif

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.07.19., vas. 21:04

Teszpilóták:

post-36-1248030248.jpg

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.07.19., vas. 21:03

Kábelek:

post-36-1248030190.jpg

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.07.19., vas. 21:02

Volt régebben egy kábel teszt,amit berakok ide is:

Rendszer:

post-36-1248030151.jpg

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.03.07., szomb. 12:42

George3:

ó reggelt mindenkinek!

Írnék a tegnapi napról , összejövetelről egy pár sort,

nem kifejezetten a technikai, inkább érzelmi oldalról

megközelítve:

Fantasztikusan jól sikerült a péntek, aki nem volt még ilyen

összejövetelen, javaslom ne hagyja ki, mert mindíg

nagy élmény egy ilyen össznépi zenehallgatás !clapping.gif

Külön öröm volt számomra a rendszermeghallgatás, és nem

pakolgattunk készülékeket egymás után oda vissza, mindenre jutott elég idő!

Na szóval, az első rendszer a Jungson elő végfok páros, Jungson (JA 2, JA 50,cds3)cd játszóval

és a Swans 2.2F hangsugárzóval történt.

Induláskor , amit Tigris is leírt, enyhe karcosság érződött a zenében, én betudtam a

hangsugárzó tuningjának,majd a komponensek csereberéjével a helyzet

sokat javult.

Kábel fronton, a Jungson, Transparent, a Harmonic Technology, majd

a Pi61 fórumtárs, Neotech drótok következtek.

Érzéseim szerint a Jungson systemben a Tranparent Super XLR nek sikerült megoldani a leckét csillagos ötösre, a Jungson Silver XLR ötös alát kapott.

A HT drótja valahogy itt vastagnak érezte a kabátot, és mindig ki akart bújni belőle,

nem kifejezettem ebbe a rendszerbe való kábel, ennyi bizonyos.

Az olcsóbb kábeleknél mind mind hiányérzetem volt, de nem is ebbe a szegmensbe valók, ezért nem írok róluk bőveben.

Hangsugáró kábel fronton a Jungson kábelek "győzedelmeskedtek" a silver és

az sc-06 is, a tápkábel közül egyértelműen a Jungson brutál, kalapáccsal hajlítható,

nem Európai embernek tervezett védekezőeszközzel biggrin.gif , volt a legmegfogottam, legkontrolláltabb a mélytartományban.

Kipróbálzunk egy két Ezotériát, amit Bálint Feri nagyon szakszerűen és ügyesen be is mutatott nekünk, a hangra gyakorolt hatásuk nem mindíg volt egyértelmű, de érződött.

A legnagyobb válltozást az Artkustik cd Analyzer hozta, a hálózati eszközök be és kivételekor én nem éreztem akkora válltozást.

Következő alany a Bladelius/Advantage páros volt a 2.2F hangsugárzóval.

Itt megfülelük újra a kábeleket, a konklúzió majd ugyanaz volt mint a Jungson rendszerben, számomra egy hihetetlenül megfogott, rendkívüli tartalékokkal,

és a zene apró rezdüléseit is megmutató rendszert hallottunk.

folyt köv...

2.

A következő kör:

A középkategóriás készülékekkel zajlott.

Az első " tesztalany" a Vincent cd-s2 és az Sv 226 erősítő, a Jungson 6002 hangsugárzójával.

Sajna az S2 nem hozta az elvárásokat, pedig én vittem , ezért ki is vettük a rendszerből, fejpróblémákból adódóan nem hozta formáját, ez van.

Csere a Jungson Hedo cd-re , igazából itt még nem tudtam visszaállni a zenehallgatásra, mert egyértelműen a nagy rendszer csengett a fülemben,

ezért csak annyit, korrekt hang, korrekt áron, ez itt a 100-200 ezres kategória volt.

Jött a Marantz system , ami igazából meglepett, ennyit nem vártam tőle, sőt semmit sem biggrin.gif

Nagyon tisztességes , kontúros hangkép , fényes precíz magastartomány, nagyon jó, és sehol sem zavaros sztereó képet kaptunk tőle, nagyon kellemes meglepetés.

Nekem nagyon sok problémám volt Marantz készülékekkel, meghibásodás és hangkarakterük révén is, de ez most itt nagy meglepetésként érintett.

Igaz meg kell jegyezni, a Marantznak ez a felsőosztálya, az SA 1-2.5 Ft, a pM11 -1MFt volt újkorában , tehát a 200 ezerről váltottunk a milliós elektronikára, ugyanazzal a hangsugárzóval.

Az erősítőt megcseréltük a Sonus Faber Amator végerősítőjére

nagyon muzikálisan, a Sonus Faber Concertino Domussal zenélt a

legérzelmesebben, aki a romantikát keresi zenehallgatásbn, komolyzenét , akusztikus muzsikát hallgat, annak

tuti vétel egy Sonus hangsugárzó.

Tehát a Sonus Faber a saját erősítőjével , a Marantz viszont a 6002F -el hozta

a legjobb formáját, ez már csak egyéni ízlés kérdése kinek melyik tetszik jobban,

kategóriában azonosnak érzem, mind a a két rendszert összevetve, a Marantz

Sa-1 cd játszóval hallgatva.

A kábelek valahol a nagyrendszerben hallottakat hozták, tehát itt is végighallgattuk mégegyszer őket, az XLR összekötőket és hangsugárzókábeleket is.

A Jungson Silver XLR remekelt , az Rca összekötők közül Pi61 interconnectje

volt számomra a leghallgathatóbb a Van Den Hul silverrel összemérve is, persze István kábele töredéke ezeknek.

Az Epos M12 hallgatva valahol nem éreztem itt lévőnek őt, pedig sokan kedvelik,

forgattuk, állítgattuk, de nem akart összeállni a színpadkép.

Konklúzió szvsz:RENDSZERBEN szabad gondolkodni, ez az Eposnak nagyon távoli volt ez most,elbújt,köhögött, beteget jelentett.

A kábelek terén szintén a rendszerelmélet diktál, Bálint Feri is javasolta , aki teheti vegyen ugyanabból a családból drótot , nem családtól biggrin.gif

ne keverje össze vissza őket.

Nálam a Jungson a Transparent és a Harmonic Technology is ötösre vizsgázott, mégha árban van is eltérés közöttük,

igaz a HT tudásban hozta a szintet, csak másként fogalmazott.

A végső konklúzió, a rendszerelmélet, Béla nagyon pozitívan állt hozzá

a dolgokhoz, és véletlenül sem a kínai kontra más gyártón volt a hangsúly! huvelykfel.gif

Miután mindennel "vegeztünk" Feri meghívott a bemutatótermébe, erről a köv részben írok....

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.03.07., szomb. 12:40

Második kör

post-36-1236426047.jpg

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.03.07., szomb. 12:40

Később Misivel kibővült a csapat

post-36-1236426004.jpg

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.03.07., szomb. 12:39

Készülékek 1

post-36-1236425967.jpg

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.03.07., szomb. 12:37

Szeged 2009 03.06

Tigris:

Az első körben leírom mit hallgattunk és utána rövid véleményezés.

1: Jungson Elő-végfok(JA-2 és JA-50) Jungson CD lejátszó (CD-S3) ÉS Swans 2.2 F hangdoboz. Kábelek amiket kipróbáltunk ( Jungson AC-06 XLR, Jungson Super Signál, SC-06, Jungson Monitor Silver SC-01, Transparent Super XLR, Transparenst táp, és hangdobozkábel, Harmonic Tech. hangdobozkábel, Jungson lókolbász,.

Tehát meghallgatás előtt bemértük a fázist, és fázishelyesen kötöttünk be mindent.Első körben ami feltűnt, h a doboz bántó érces visítozó magasakkal rendelkezik, holott alapból ez a doboz inkább visszafogottabb volt és kevesebb magas hangokkal de nem érces.Na közben kiderült ez egy átkábelezett darab, kár volt érte.Ráadásul a hangszóró csatlakozó terminálok meglettek cserélgetve rajta, no comment a munkáért.Na mind1 hallgattuk így egy ideig, majd elkezdtünk egy idő után a kábelekkel variálni.Nem írom le az össze dolgot mert nem volna elég rá 2 oldal sem.De körül írom, hogy ebben a rendszerben melyik kábelek voltak a legjobbak. Hangdoboz kábelből egyértelműen a Jungson kábelei hozták a legtöbbet, ezzel ellentétben XLR összekötőből a Transparent volt a legjobb.A tápkábelből is egyértelműen a Jungson Lókolbász kábele volt nagyságrendekkel a legjobb.Még egyszer mondom ebben a rendszerben egyenlőre!! smile.gif Közben próbálgattunk Bálint Ferinek köszönet érte, kis masinákat is, mint pld. egy lemez voodoo kis hengert ami hallhatóan hasznos dolog és jót tett a hangzásnak.Akkor volt CD lemez demagnetizáló mintha ő is hozott volna valami pluszt, és CD lemez finisher vagy mi volt a neve.Hálózati zavarszűrők az aljzatokba, körbe a szobába 3 darabot tettünk szét.Én megmondom őszintén az első kettő hatását még hallottam a többit nemigen, vagy csak nincs elég jó fülem hozzá. smile.gif

Összességében a végére sikerült eltüntetni ezt a nagyon érces bántó magasakat és egy nagyon korrekt, dinamikus részletes megszólalásban lett részünk.Félelmetes dinamikával rendelkezik mint az erősítő és a doboz szintén, tudta követni ezt a hangzást és a változást .A CD ugyan nem lépte át a saját árnyékát de ennyiért nem egy rossz darab azt meg kell hagyni. Összességében egy nagyon szerethető hang ha azt nézzük relatíve kis pénzből.Egy alap audiophile hangzás.

Folyt köv. Nem írom egybe mert átláthatatlan lenne.

Második kör...

2: Bladelius CD és Erősítő tipusokat pontosan nem írtam fel, majd aki emlékszik megteszi.A hangdoboz maradt továbbra is a Swans 2.2 F.Itt valamiért nem tudtunk XLR kábelt alkalmazni, igy helyette a VDH ezüst kábelét használtuk IC-nek.Kábeleket ezen a rendszeren teszteltünk jobban.Itt is volt JUngson SC-06, Transparent teljes lánzban kivéve ugye az XLR, Jungson Beauty Deity, Neotech KS-1226, Pi61 kábel, Harmonic Fantasy.

Hangról röviden.Ez a CD-nek köszönhetően egy sokkal iskolázottabb hangot képviselt, nem részleteiben mondanám jobbnak, hanem az egész hangzási karaktere, nem volt az a sok sziszegés, kicsit dinamikusabb is volt.CD gyengéi itt már nem voltak tapasztalhatók.De ugye itt egy drága CD-ről van szó.A kábeleket épp a Cd miatt itt hallgattuk végig, melyik milyen színvonalon muzsikál.Ebben a láncban is hasonlókat véltem felfedezni a kábelek hangjában.Ami kábel jött pluszba az ugye a kis Jungson ami számomra továbbra is ennyiért egy nagyon jó kis kábel, a többiekhez viszonyítva amik ugye jóval drágábbak , ha meg kellene fogalmaznom, mindent hozott csak mindből kevesebbet.A neotechben szintén nem csalódtam ebben az árban ő is egy nagyon szerethető darab.Mélye dinamikus dögös, a teteje kissé lekerekített volt, ő is az a mindenből egy kicsit kevesebbet, mondjuk ez még egy 2 napos kábel tehát bejáratós darab.Pisti kábele most is mint mindig meglepett minket, de az alja ennek hiányos kevés volt, a többi itt is mint a két kis kábel esetében, de alapjaiban nagyon jó hang főleg ennyiért. smile.gif A harmonic Fantasy nagyon tiszta hang de mintha ő már elvitte volna nagyon magasba a hangképet.

Alapjában az egész nagyon megfogott dinamikus hangzás, mentes volt az olcsóbb CD lejátszók érces nagyon CD hangjától.A doboz most is tudta követni a rendszert és a változásokat, egyre jobban tetszett.Minden részlet előjött.Finomság dögösség.Eltudtuk nagyjából tüntetni a 2.2 átkábelezéséből jövő hibákat.

Harmadik kör, teljes rendszer csere.

3: Vincent SV-226 MK erősítő , George Vincent CD lejátszója és a 6002 álló doboz.Itt hagyjuk a kábeleket a rendszer hangjáról írok de csak röviden. A Vincent CD-t egyéb műszaki problémák miatt nem tudtuk meghallgatni sajna.Legalábbis nem kaptunk róla teljes képet mit is tudna.ezt nem részletezném, helyette betettük a Hedó CD lejátszót (Jungson WG-CD1)

Nem volt semmi kimagasló a hangzásban, szólt nem volt rossz de nem ragadott magával.Lehet sok köze volt hozzá, h a nagy rendszer után hallgattuk meg.Bár a hangok akkor is le kellett volna jöjjenek.A CD hasonló karakter mint a Jungson volt.A doboz nem szólt olyan jól mint megszoktuk tőle.Rövid meghallgatás és véleményezés után rendszercsere. Ja amit elfelejtettem a K2 CD amit hallgattunk végig és azon is 2 szám amit elemeztünk a meghallgatás során.

4: Marantz rendszer típusokat nem írtam fel annyira meglepett, és a Swans M6002F itt is első körben.Iskolázottabb hang, sokkal nyugodtabb egységesebb, nagyon tiszta hangzás.Bár szerintem az erősítő nem volt partiban a CD lejátszóval.

Itt cseréltünk dobozt is, feltettük a Sonus Faber álló dobozát.Na itt mintha bizonyos dolgokban jobb lett volna mint a 6002 de nem volt egyértelmű.Kicsit az egész hangzás olyan mély tónusú lett, kevesebb részlet.De szerethető hang, hosszan hallgatható.Szép közepek.

Na csináltunk még egy cserét, kivettük az IC kábelt és tettünk helyette XLR összekötőt, na itt ez sokat dobott a rendszer hangján.Azért nem véletlen a szimetrikus bekötési lehetőség, hozta a pluszt.

Na csere jött ismét, mégpedig a Marantz erősítőt cseréltük le a Sonus Faber erősítőre.És a 6002 dobozzal hallgattuk.Még több élet és zeneiség költözött a rendszerbe.Néhol kicsit sok magas, gyors lendületes hang.Ez a 6002 hangkaraktere, szerethető.Sok részlet, nem döngtek a mélyek itt sem, mint ahogy a többi meghallgatáson sem vettük észre.Finom szerethető tiszta hang.

Le3cseréltük a dobozt a Sonusra.Na itt ez volt a legjobb hang.Nagyon szép közepek, édes finom sokáig hallgatható darab.nem volt annyi fény, mint a 6002 esetében.De hosszabban hallgatható doboz.A 6002-nél már néha kicsit sok volt a teteje.nekem ez tetszett a legjobban.Nem minőségi főlényt mondanék, hanem karakterbeli különbséget.A 6002 egyértelműen jobban szereti a csöves cuccokat.A Sonus meg itt jól érezte magát.A két doboz fej, fej mellett, kinek ízlése szerint.

Bekötöttük az EPOS M16 dobozát.Ami elsőre meglepett az a nagyon pici méret.Nem gondoltam volna, h ez egy ennyire pici dobozka.Ez a méret és kialakítás nem tett jót neki, egybe volt az egész hang,Nagyon mélybe húzott, és mintha összemosta volna az egész hangképet.Az alja döngött is , ezt én a gyenge doboznak tudnám be.Teteje is hiányos volt.Valami nem volt kóser ennél a doboznál.Megpróbáltuk kicsit az elejét megdönteni, ekkor megnyílt , valamivel jobb lett a hangja.De az a mély, mosott, döngős hangkarakter megmaradt.Mondhatjuk , azt is nem szerette ezt a rendszert, de hát a többi doboz is elvolt vele.Kicsit csalódott lettem,Mert alapjaiban egy gyönyörű kis doboz.Nagyon megtetszett mikor megláttam, kár érte.

Konklúzió: Egyértelmű volt itt a Sonus vitte a prémet ha a hosszan hallgathatóság és a szép közepek a lényeg.Közvetlen mellette a 6002 ami a sok részlettel és fényes játékos lendületes hangjával legalább annyira szerethető darab.De neki jobban fekszenek a csöves elektronikák.

post-36-1236425933.jpg

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 12:25

George3:

ó reggelt mindenkinek, én is írnék egy sort a tegnapi szeánszról.

Köszönöm a vendéglátást , személy szerint nagyon jó éreztem magam isteni.gif

Mikorra megérkeztem, már zenélt a iciri piciri Jungson 3/5 ,

totál meglepett, már megint , ilyen kis finom dobozka nincs is.

Ennek a mini monitornak mindene megvan, ami

egy high end hangsugárzóban kell hogy legyen,miért, mert nagyon nagy alázattal muzsikál, minden szinten a zene van előtérben és nem a megmutatni akarás, és a legnagyobb erénye

a hihetetlen három dimenziós térleképzése.

"Jiang Jianhua Left Alone tétele a K2 HD cd jéről hatalmas

precizitással, színpadmélységgel szólalt meg a gitár, pontosan

követni lehetett az eseményeket,a táncosokat,a színpad dobogását, mintha ott ültünk volna az előadáson szvsz.

A Heart Of Glass Nah Youn Sun-tól olyan lélekkel muzsikált , ami csak az igazán

kifinomult dobozok sajátja, nagyon kellemesen "csalódtam" benne.

A Swans M1-et ezerszer hallottam, most sem csalódtam benne ,

igaz ez is rendszerfüggő mint minden más, szerintem egész

jól hozta a formáját,én inkább tranzisztoros párosítást

tartom előnyösnek számára .

A kis Tannoy teljesen korrekt, persze nagyon hallatszik rajta az a 15 év,

ma már egész más az elvárás egy ilyen minimonitor felől, a hifiről alkotott szemlélet is sokat változott azóta. A középtartománya nagyon korrekt, viszont

a teteje igen igen fedett, száraz.

.

Az állódobozok közül egyértelműen a 6002F vitte a prímet, egy igazi all rounder,

pontos elhelyezéssel , kellő elektronika megválasztásával, nagyon nagy

koncertre képes, precíz, nagyon jó felbontású,gyönyörű a kivitele, olyan mélyenergiákkal(az oldalsó hangszóróknak köszönhetően)hogy házimozi frontoknak is kiváló, subwofer nélkül.

Meghallgattuk a Jungson Bd 03-at , most jobban tetszett, mint szerdán,

a kivitele gyönyörű, a hangja részletes, karcnak , bántó döngölésnek nyoma sincs.

Meghallgattuk a Bowers 603 állódobozát, hát ez nem kifejezetten

volt a mai nap fénypontja, próbálkozott, de amit csinált , az elég középszerűre sikeredett.

Az erősítők terén a CAV csöves egyértelműen hozta a formáját,

nagyon jól szólt, lámpás létére nagyon dinamikusan, kellő tartalékokkal

hajtotta a dobozokat.

A Denon 3805 mozierősítő volt itt a nagy kérdés, hát megmondom őszintén ,

teljesen rendben van, igaz egy nagyon picit éreztem a hm vasakra jellemző

szárazságot, de itt a Denonnál , ebben a rendszerben minimális volt.

A kis Jungson számomra még mindig tuti tipp, akár másodrendszerbe is,

bármire, a Pioneer a400 összevetésénél nem voltam ott, de a többiek elmondása szerint

egyértelműen jobb volt a Jungson, a piaci viszonyokat tekintve majd 10 ezer Ft al többért egy vadi új ékszerdobozhoz juthat aki olcsó és minőségi erősítőt akar szvsz.

Mégeszer köszönöm a tegnapi fülelést, én nem tesztként fogtam fel,

inkább csak hallgatózás amolyan otthoni körülmények között, egy nagyon jó baráti társasággal!!

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 12:24

Moja:

Hangfalteszt:

Elsőként kiválasztottuk a zenét: FIM This is K2 HD Sound! tesztlemez. Érdekes, de george javasolta, aki jól ismerte. Négy számot hallgattunk meg minden dobozzal nagyság szerinti sorrendben. Erősítő a CAV T5881 volt.

Értékelés:

1. Jungson 3/5A. Pici, csúnya, de imádom!!! Nagy tér, nagyon részletes, minden a helyén van, mélye nem sok, de ami van az is tökéletes. Igazi monitor hang, nem hittem el, hogy ez szól. Nálam 9 pont, de csak azért, mert picike és mélye ezért nem sok van. Abszolút szerethető karakter, játékos.

2. Swans M1: Nagyon szép, megjelenése barátnők és asszonyok szívét is meglágyítja. Magasai nagyon részletezőek, talán kicsit sok is nekem. Középtartománya szétválik. A teteje szép, ahogy kell, az alja sajnos eltűnik és csak a mélyek maradnak hátra, amiből van azért tisztességesen, bár nem állódoboz mennyiségű. Ha a magasaiból kapna a közép alja, akkor ő lenne a favorit, de emiatt csak 7 pontot adok.

3. Tannoy 602: Tigris doboza. Monitor doboz, sajnos magasai fátyolosak, közepe kicsit testetlen, mélye viszont a legjobb a monitor dobozok között. Úgy érzem a doboz kialakítása miatt ilyen gyenge hangú. 10 éves, ez a selyemdóm ma már ilyen zenére képes csak. 6 pontot adnék rá.

4. B&W 603s2: Álló doboz, mindene angol, ott is készült. Sajnos magasa fátyolos, közepe elég jó, mélye sajnos alsó frekvenciákon sok, feljebb nincs! Tere jó, de mozizáson kívül sajnos hosszabb távon csak magasba húzó és mélyeket kordában tartó elektronikákkal hallgatható. 8 éves és sajnos eljárt felette az idő. 5 pontot adok rá, pedig ez a saját dobozom. 

5. Jungson BD-No3: Nekem kicsit Sonus Faber replikának tűnik, bár nagyon szépen kidolgozott. Tere megvan, magasai viszont kevesek, közepe kitűnő, mélye meg elég sovány ekkora dobozhoz képest. Lehet nem jó helyen állt, de falra tolva nem biztos jobb mélye lenne. Azért nagyon szerethető hangú doboz és szép is, kisebb szépséghibákkal. M1-nél mindenképpen szebben zenélt, ezért 8 pontot érdemel. Megjegyzés: Októberben ő volt a favorit!

6. Swans 6002F: Hát ő aztán a szemet is gyönyörködteti. Kecses, de nehéz mint a dög (33 kg). Fekete és mahagóni színű zongoralakk doboz, ami legalább 3 cm vastag. Hangja olyan aminek lennie kell. Mindenhol arányos, tere hatalmas, részletező, mélye fenomenális. Nincs olyan freki, ahol kevés lenne. Hangerőt nagyon bírja, a közel 27 nm-es szobát simán szétkapja ha kell. Ő a favorit nálam, sőt még a feleségemnek is ő tetszik a legjobban. biggrin.gif Maximális 10 pontot adok!!!

folyt köv…

Erősítőteszt:

Itt nem egy dobozzal teszteltünk, hanem több dobozt is meghallgattunk minden erősítővel. Nem írom le, hogy melyik doboz milyen volt ezekkel, de kiemelném melyikkel szólt a legjobban.

CAV T5881: Csöves erősítő, kb 50 kg, elhajtja a magzatvizet, ha megemeled!! Hangja nagyon erőteljes, igazán dinamikus, viszont csöves lágysággal, de úgy hogy nem megy e részletek rovására. Olyan részletek előjönnek, amelyeket nem hallottam még a lemezeimen. Mindenképpen ő neki volt a legjobb hangja ma. Legjobban a 6002F-et szerette. 9 pont, mert nem feleségbarát a megjelenése tongue.gif

JUngson J66C: Szép, de nehéz. Hangja nagyon részletes, magasa és közepe nagyon rendben van. Kis hiányossága a dinamikahiány és a mélyekből kicsit kevesebbet ad. A kis Jungson 3/5A volt a kedvence. Abszolút bestbuy kategória. Kis szobákba a Jungson dobozzal verhetetlen páros. Nekem 7,5 pontot ért a zenéje.

Pioneer A-400: A 90-es évek elején a Még Menőbb Manók egyike volt. Igazi titkos favorit, lehetett akkoriban, de sajnos már nagyon megfakult a fénye. Dinamika nincs, mélye sincs, magasa száraz, nem volt doboz amellyel jól érezte volna magát. Bélának való erősítő, jól mutatna nála a polcon a Nakamichi Dragon mellett, ha ugyanúgy nem kapcsolja be. biggrin.gif Sajnos 4 pontot adtam rá, mert csúnyán elvérzett.

Denon AVR-3805: Igaz HM erősítő. Nagyon féltem a teszt előtt, mert hát ő nem a sztereó bajnoka inkább mozis műfajon érzi magát otthon. Aztán lesett az állunk. pi61 azt mondta: Ez eddig a legjobb HM erősítő, amit hallott. És igaza van, angyon jó sztereó hangja van. Transzisztoros, annak minden jóságával. Dinamikában a CAV-al egyenranú, egyedül a magasai szárazabbak egy lehelettel. Büszke vagyok rá, megmutatta mindenkinek, hogy HM erősítőből is lehet igazán jó sztereó hangot előhozni. Ezért kemény 8,5 pontot kap és nagy ajánlást!!

A lényeg teszt itt befejeződött, azonban azért tesztelgettünk egy kicsit, visszatértünk erősítőkhöz, dobozokhoz, cserélgettünk hangfal és IC kábeleket is. Sőt pi61 hozott egy Marantz SACD lejátszót is hogy SACD-t is hallgassunk.

Amire rájöttünk ezekből a cserélgetésekből: A jungson legolcsóbb hangfalkábele fényévekkel jobb, mint a tűzálló és a CAT7. (megj. Van 14 méter eladó bontatlan CAT7 kábelem biggrin.gif ). A Lupus DAC nagyon jót tesz a hangnak, bátran merem ajánlani mindenkinek, aki nem félmilliós CD lejátszót birtokol. Sajnos IC-ből a Forever CIs elvérzett, pi61 által készített IC sokkal levegősebb, tere nagyobb és a részletezőbb.

És egy érdekessé a végére: a Minden komponensnek jót tett az Alces3 kivéve a Denon erősítőt, amely a sima elosztóban sokkal szebben szólt. Ezt mi sem értjük.

Közel 10 órás teszt volt, néha ittunk egy kis páleszt, meg borozgattunk, bár csak 3 pohár fogyott.

A hangulat kitűnő volt, köszönöm mindenkinek aki eljött Hozzám és segített létrehozni ezt asaját házi tesztet.

Most nézem, hogy eléggé szét van tagolódva a tegnapi leírásom, ezért egyben is berakom:

Prológ

Először nem a mai tesztről írnék hanem az előzményekről:

Múlt év októberében teljesen ismeretlenül elmentem hallgatózni Béláékhoz Szegedre. Már akkor feltűnt nekem, hogy máshogy állnak az érdeklődőkhöz, mint más kereskedő. Nem akarok rossz példákat felhozni, de sajnos abból nekem volt már. Akkor meghallgattunk 3 álló dobozt, melyből akkor nem tudtam választani, de tudtam, hogy ezeket a kínai hifiket nem szabad leírni. Természetesen, nehéz volt legyőznöm az ismeretlen márkák elleni viszolygásom, ezért próbálkoztam más kereskedők dobozaival. Elmentem meghallgatni a 700-as sorozatú B&W-t és a Dynaudio Audience szériát is. Sokba kerültek és elgondolkodtam, hogy kell-e ezért ennyit adni. Lehetne ennyiért talán Bélánál jobb hangot is találni. Egyik ismerősöm mondta, hogy csak úgy vegyek meg hifit, ha otthon meghallgattam. Jött az ötlet, hogy itthon is meg kellene az ATC hifi komponenseit hallgatni.

Igen ám, de 2-3 pár hangfal, meg 1-2 erősítő kapásból 1 millió Ft. Honnan veszek ennyi pénzt, hogy kaucióba lerakjam azért, hogy elhozzam? Az az ötletem támadt, hogy elkérem Bélától kaució nélkül.

Kisebb egyeztetések után szó nélkül megígérte odaadja, amit kérek. Lesett az állam. Megjegyezés:Én nem adtam volna oda biggrin.gif

Ezek után időpont egyeztetés (éppen a szerdai teszt utánra esett a miénk) és pénteken elmentünk Szegedre. Azt hoztuk el, amit mi akartunk, kivétel a Jungson J66C, amelyet Tigris nagyon szeretett volna meghallgatni.

Bepakoltunk, Stupi nagyon rendes volt, Béla ott sem volt, sőt nem is beszéltünk még telefonon sem! Hazajöttünk és kipakoltunk, és ma elkezdtük a tesztet…

A Meghallgatás

A Résztvevők: Még az elején Tigrissel szerveztük az egészet, tehát ő nem maradhatott ki. Sőt segítséget is hozott egy gyönyörű hostesskislány személyében:

Aztán george-ot is elhívtuk, mivel itt lakik a szomszéd utcában és nagyon kíváncsi volt, az itthoni körülmények közötti meghallgatásra.

És a végén a meglepetésember, akit ma reggel jelentkezett be: pi61. Ő is nagyon kíváncsi lehetett, ha szerda után most szombaton is eljött azokat újra meghallgatni, amelyeket már Szegeden is hallott. tanulság: Botfül effektus kizárva… tongue.gif

Tesztkörnyezet: A helyszín a saját házunk nappalija. Mérete 5,2m*5,2m*2,6m (Nem túl egészséges arányok). Hálózati tápellátás Alces3 és sima 6-os elosztó, Futómű: Denon DVD-3910 amely Forever CIS kábellel volt összekötve egy LUPUS D dac-kal. Hangfalkábel Jungson legolcsóbb hangfalkábele.

A dobozok a hátsó faltól 130 cm-re, az oldalsó falaktól 150 cm-re voltak. Hallgatási távolság: 250 cm.

Hangfalteszt

Elsőként kiválasztottuk a zenét: FIM This is K2 HD Sound! tesztlemez. Érdekes, de george javasolta, aki jól ismerte. Négy számot hallgattunk meg minden dobozzal nagyság szerinti sorrendben. Erősítő a CAV T5881 volt.

Értékelés:

1. Jungson 3/5A. Pici, csúnya, de imádom!!! Nagy tér, nagyon részletes, minden a helyén van, mélye nem sok, de ami van az is tökéletes. Igazi monitor hang, nem hittem el, hogy ez szól. Nálam 9 pont, de csak azért, mert picike és mélye ezért nem sok van. Abszolút szerethető karakter, játékos.

2. Swans M1: Nagyon szép, megjelenése barátnők és asszonyok szívét is meglágyítja. Magasai nagyon részletezőek, talán kicsit sok is nekem. Középtartománya szétválik. A teteje szép, ahogy kell, az alja sajnos eltűnik és csak a mélyek maradnak hátra, amiből van azért tisztességesen, bár nem állódoboz mennyiségű. Ha a magasaiból kapna a közép alja, akkor ő lenne a favorit, de emiatt csak 7 pontot adok.

3. Tannoy 602: Tigris doboza. Monitor doboz, sajnos magasai fátyolosak, közepe kicsit testetlen, mélye viszont a legjobb a monitor dobozok között. Úgy érzem a doboz kialakítása miatt ilyen gyenge hangú. 10 éves, ez a selyemdóm ma már ilyen zenére képes csak. 6 pontot adnék rá.

4. B&W 603s2: Álló doboz, mindene angol, ott is készült. Sajnos magasa fátyolos, közepe elég jó, mélye sajnos alsó frekvenciákon sok, feljebb nincs! Tere jó, de mozizáson kívül sajnos hosszabb távon csak magasba húzó és mélyeket kordában tartó elektronikákkal hallgatható. 8 éves és sajnos eljárt felette az idő. 5 pontot adok rá, pedig ez a saját dobozom. 

5. Jungson BD-No3: Nekem kicsit Sonus Faber replikának tűnik, bár nagyon szépen kidolgozott. Tere megvan, magasai viszont kevesek, közepe kitűnő, mélye meg elég sovány ekkora dobozhoz képest. Lehet nem jó helyen állt, de falra tolva nem biztos jobb mélye lenne. Azért nagyon szerethető hangú doboz és szép is, kisebb szépséghibákkal. M1-nél mindenképpen szebben zenélt, ezért 8 pontot érdemel. Megjegyzés: Októberben ő volt a favorit!

6. Swans 6002F: Hát ő aztán a szemet is gyönyörködteti. Kecses, de nehéz mint a dög (33 kg). Fekete és mahagóni színű zongoralakk doboz, ami legalább 3 cm vastag. Hangja olyan aminek lennie kell. Mindenhol arányos, tere hatalmas, részletező, mélye fenomenális. Nincs olyan freki, ahol kevés lenne. Hangerőt nagyon bírja, a közel 27 nm-es szobát simán szétkapja ha kell. Ő a favorit nálam, sőt még a feleségemnek is ő tetszik a legjobban. biggrin.gif Maximális 10 pontot adok!!!

Erősítőteszt:

Itt nem egy dobozzal teszteltünk, hanem több dobozt is meghallgattunk minden erősítővel. Nem írom le, hogy melyik doboz milyen volt ezekkel, de kiemelném melyikkel szólt a legjobban.

CAV T5881: Csöves erősítő, kb 50 kg, elhajtja a magzatvizet, ha megemeled!! Hangja nagyon erőteljes, igazán dinamikus, viszont csöves lágysággal, de úgy hogy nem megy e részletek rovására. Olyan részletek előjönnek, amelyeket nem hallottam még a lemezeimen. Mindenképpen ő neki volt a legjobb hangja ma. Legjobban a 6002F-et szerette. 9 pont, mert nem feleségbarát a megjelenése tongue.gif

JUngson J66C: Szép, de nehéz. Hangja nagyon részletes, magasa és közepe nagyon rendben van. Kis hiányossága a dinamikahiány és a mélyekből kicsit kevesebbet ad. A kis Jungson 3/5A volt a kedvence. Abszolút bestbuy kategória. Kis szobákba a Jungson dobozzal verhetetlen páros. Nekem 7,5 pontot ért a zenéje.

Pioneer A-400: A 90-es évek elején a Még Menőbb Manók egyike volt. Igazi titkos favorit, lehetett akkoriban, de sajnos már nagyon megfakult a fénye. Dinamika nincs, mélye sincs, magasa száraz, nem volt doboz amellyel jól érezte volna magát. Bélának való erősítő, jól mutatna nála a polcon a Nakamichi Dragon mellett, ha ugyanúgy nem kapcsolja be. biggrin.gif Sajnos 4 pontot adtam rá, mert csúnyán elvérzett.

Denon AVR-3805: Igaz HM erősítő. Nagyon féltem a teszt előtt, mert hát ő nem a sztereó bajnoka inkább mozis műfajon érzi magát otthon. Aztán lesett az állunk. pi61 azt mondta: Ez eddig a legjobb HM erősítő, amit hallott. És igaza van, angyon jó sztereó hangja van. Transzisztoros, annak minden jóságával. Dinamikában a CAV-al egyenranú, egyedül a magasai szárazabbak egy lehelettel. Büszke vagyok rá, megmutatta mindenkinek, hogy HM erősítőből is lehet igazán jó sztereó hangot előhozni. Ezért kemény 8,5 pontot kap és nagy ajánlást!!

A lényeg teszt itt befejeződött, azonban azért tesztelgettünk egy kicsit, visszatértünk erősítőkhöz, dobozokhoz, cserélgettünk hangfal és IC kábeleket is. Sőt pi61 hozott egy Marantz SACD lejátszót is hogy SACD-t is hallgassunk.

Amire rájöttünk ezekből a cserélgetésekből: A jungson legolcsóbb hangfalkábele fényévekkel jobb, mint a tűzálló és a CAT7. (megj. Van 14 méter eladó bontatlan CAT7 kábelem biggrin.gif ). A Lupus DAC nagyon jót tesz a hangnak, bátran merem ajánlani mindenkinek, aki nem félmilliós CD lejátszót birtokol. Sajnos IC-ből a Forever CIs elvérzett, pi61 által készített IC sokkal levegősebb, tere nagyobb és a részletezőbb.

És egy érdekessé a végére: a Minden komponensnek jót tett az Alces3 kivéve a Denon erősítőt, amely a sima elosztóban sokkal szebben szólt. Ezt mi sem értjük.

Közel 10 órás teszt volt, néha ittunk egy kis páleszt, meg borozgattunk, bár csak 3 pohár fogyott.

A hangulat kitűnő volt, köszönöm mindenkinek aki eljött Hozzám és segített létrehozni ezt a saját házi tesztet.

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 12:23

Kecskeméti meghallgatás Mojánál

2009 01.24

Tigris:

Na én gyors leszek szűkszavú de megpróbálom a lényeget leírni...

Kezdeném a kis dobozokkal pro kontra...

Nálam az első a Kis Jungson 3/5.Hihetetlen kellemes nagyon részletgazdag és sokáig hallgatható hangja van.Nem lépi át saját árnyékát de amit ad azt a legnagyobb precizitással óriási szívvel teszi.Hatalmas tere van, az a 26 2m-es szoba is élni tudott tőle.A hangok legalja ugyan a méretéből adódón nem volt meg, de még igy is nagyon komoly hangok jöttek ki ebből az apró dobozból.

Másodikként a Swans M1-et tenném ami hihetetlen részletességgel szólalt meg, rengeteg részlet van benne de nekem az összkép annyira nem nyerte el a tetszésem.Nagyon a magas hangokra koncentrál ami nagyon szép tiszta és precíz, de nekem ez sok.Elvette a zene élvezetét mert csak a magasra tudtam figyelni az volt fölényben.A tere beszűkült, a hang nem nagyon akart úgy leválni a dobozról mint a 3/5 esetében.Én úgy hallottam nem volt partiban a 2 hangszóró ebben a dobozban.Kivitele ennek a legszebb.Nem döng de itt nekem a zene alja még inkább hiányzik mint a kis doboznál.

Utolsónak teszem a Tannoyt, de nem azért mert nem szól jól.Nagyon hallgatható kis doboz, de lényegesen kevesebb részlet, és néha felfedezhető kis dobozhang.Tere ennek is nagyon jó volt szerintem, és a mélye talán a legtöbb.De sajnos a magas hangok és a precizitás csorbát szenvedett.Itt azért megjegyezném , hogy egy 10 éves konstrukcióról van szó és 50 ezer ft-volt, nem 100-130.Tehát az árkategóriájában nagyon jó kis hang, kevesebb részlettel.Váltója nincs igazán, egy kondi és egy ellenállás ennyiből áll az egész.

Kis kitérővel írok pár szót az erősítőkről...Denon 3805 HM erősítő, ha jól írom a típust, ha nem majd Moja kijavít volt az alap.Vele szemben Jungson J66C, és CAV T5881.Hivox Lupus DAC és Alces hálózati szűrő.Hangfalkábel a Jungson Beauty Deity , IC pedig szintén Hivox CIS és Pi61 saját kábele.

A kis Jungson J66 legalább annyira szerethető mint a kis doboza.Nagyon lelkesen zenél, néhol kissé hiányos az alja.De erénye több van mint ami ellene felhozható.Részletgazdag dinamikus megszólalás jellemzi.Kisebb szobákba a Kis Jungson dobozzal hatalmas vétel.A jelenlegi árát figyelembe véve meg ingyen van.

A Denon HM erősítője meglepetésünkre igen kellemes zenei produkciót nyújtott.Tere is van dinamikája is, a hangja kicsit száraz, de részleteiben is nagyon jó.Ereje és az alja több vaskosabb mint a Jungson-nak.Ára újan 300 ezer felett volt valamikor.

T5881 minden van ami kell, részletek, dinamika, szárazságnak nyoma sincs.Lágy csöves hang, mivel csöves smile.gif Nem gondoltam, h ekkora erő és tartalék van egy Ilyen teljesítményű csöves erősítőben.Mindenben a legjobb, végletekig nyugodt hang.Magasai tiszták finomak, nem száraz.Ára nagyon partiképes.

Hangfalakat folytatva a leggyengébb álló doboz a Jungson BD-03 lett bánatomra, mert eddig ő volt a kedvencem.Külsőre egy nagyon szépen kivitelezett, csodálatos doboz.Hangja részletes de kissé száraz.Magasai finomak, a csöves erősítőt jobban szerette.Az alja nagy doboz létére ennek is hiányos volt.Tere neki is nagyon jó, kellemes nyílt szellős hang, imádni való.Kisebb szobába sztem ő is jobban szerepelne.

A befutó minden tekintetben orrhosszal a 6002 lett, mind külsőre és mint hangzásban is.Elűzte az oldalhangszórós dobozoknál felállított félelmemet és hitemet.A zene olyan precíz és részletes, h jobbat nem is kívánhat az ember.Mindene megvan a teteje az alja , arányai nagyon jók.Semmi nem lóg ki a sorból.A mélye nagyon lemegy, próbálgattuk befelé és kifelé fordítva is.Nagyon szellős,lágy karakter, szárazságnak durvaságnak nyoma sincs.Mindegyik erősítővel megmutatta amit tud.Még a kis Jungsonnal is olyan muzikális volt, h élmény zenét hallgatni velük.

Természetesen én is leírom, mint az előző teszten is megtették a többiek, hogy ez csak az én saját véleményem.Ezekben a rendszerekben nálam ez a sorrend alakult ki.Árakkal már csak a végén foglalkoztam, mert a lényeg a hangzás volt és az összkép.A Denon erősítője mindenképp egy nagy meglepetés volt számomra, mert sokkal kevesebbet vártam tőle.Hangminőségben nem nyújtott többet mint a Jungson de dinamizmusa, ereje azt megelőzte.A másik meglepetés a Kis 3/5 ami a méreteit meghazudtolóan muzsikált akkora átéléssel és hangzással, hogy fantasztikus.Ezt a finomságot játékosságot egyedül a 6002 tudta visszaadni, ehhez hozzátéve a zene legalját.

Ha az egész rendszert és a dobozokat egyben értékelnem kellene akkor a következő lenne a sorrend:

Hangdobozok:

1: 6002 10 pont

2: Jungson 3/5 9

3: Jungson Bd-03 8 pont

4: Swans M1 7 pont

5: Tannoy 603 6 pont

Erősítők:

1: T5881 9 pont

2: Denon 7 pont

3: Jungson 7 pont

A pontozásnál az összteljesítményt vettem figyelembe.Az árakkal nem foglakoztam.

post-36-1235560982.jpg

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 12:12

Kimber:

Üdv.

Most értem haza. Nagyon jól éreztem magam Szegeden, a társaság elsőrangú volt, és köszönet Bélának a vendéglátásért, és a profi szervezésért. Most lássuk röviden az eredményeket. Én nem fogok minden résztvevőről nagyon részletesen beszámolni, nincs is elég jelző ennyi cucc közötti különbségtételre, ráadásul sok esetben árnyalatnyi különbségekről beszélhetünk.

Először a monitor dobozokat teszteltük.

Legkevésbé a Wharfedale Diamond 9.1-es és a HIVI D 3.1-es tetszett. Az előző ráadásul már átesett egy 12.000,-Ft-os kábelcserén, tuningon, és így is sereghajtó maradt... Kis doboz, súlytalan megszólalás. A HIVI mozira jó lehet, de levegőtlen, dobozhangú.

Valamivel jobbnak találtam az AE Neoo One és a Jungson BD01-es dobozokat, amelyek közül az AE szenvedett a nagyzenekari részeknél és engem a középtartománya sem ragadott magával, a Jungson pedig nem volt elég nyílt, kissé mélytónusú megszólalású volt, de nagyon nagyot akart szólni. smile.gif

Ezután jött egy nagyon nagyon kellemes meglepetés, -bár sajnos teljesen bejáratatlan, nyers volt a hangfal- a CAV FI-IIIA, ami komoly lehetőségeket rejtett magában, lendületes megszólalású volt, időnként kicsit gombócos, de jó magastartománnyal. Ugyanebben a kategóriában mozgott nálam a szintén még bejáratatlan kis Epos ELS8-as is, ami talán szintén nem igazán szerette nagyzenekart, de nagyon szépek voltak a fúvósai és a vonósai, édes a közepe, kisebb helyiségben jó választás, olcsó pénzért.

Ezután jött nálam a sorban a HIVI M1, ami dinamikus, kellően részletező megszólalású doboz, ami szereti, ha nagyobb hangerőn szólaltatjuk meg. Egy hajszállal adtam jobb helyezést, és így győzött nálam a Monitor Audio GS10-es doboza, ami hatalmas erővel, lendülettel, sok részlettel zenélt, hasonlóan jó tere van mint az M1-nek, csak nálam a nyíltabb magastartománya miatt vitte el a pálmát. Érdekes ez, mert más fórumtársaimnál pont az M1 kissé visszafogottam magastartománya miatt volt jobb a GS10-é, na innentől ez már tényleg csak egyéni ízlés kérdése. gyakorlatilag ez a két hangfal volt a legjobb, legkerekebb, legteljesértékűbb megszólalású monitor doboz, amelyek közül én mégis az M1-et választanám, mert akkora az árkülönbség Mo.,-n a két doboz között, hogy a kis különbség a hangjuk között egyáltalán nem indokolja a GS 10-es sokkal magasabb árát. (Persze tudom, hogy No.-ban az M1 a drágább)

Mégis nem ezek voltak a kedvenceim, hanem egy titkos favorit, ami bár nem kapott tőlem annyi pontot, mint ez utóbbi kettő, de én tuti azt venném meg magamnak!

Ez pedig a Jungson S3/5-ös icipici dobozka, ami olyan hatalmas dinamikával, részlettengerrel árasztott el minket, és olyan szerethető hangja volt, ami sok dobozban nincs meg. Igaz, olyan kicsi volt, hogy nyilván nem lehet komoly testességet elvárni tőle, de ha megfelelő környezetben helyezzük el, akkor verhetetlen!!!

Ezután jöttek az álló dobozok:

A leggyengébben fej-fej mellett a CAV DP265 és a KEF IQ-9-es teljesített, a vicc az egészben az, hogy a KEF majd 300.000,-Ft-tal drágábban volt ilyen borzalmas, szó szerint megfájdult a fejünk utána. A CAV egész egyszerűen hozta az árát, mozihoz jó lehet. A KEF viszont mackósan, idegesítően dobozosan szólt.

Sokkal jobb volt nála a CAV DP880A, ami erőteljes olcsó kis hangfal, komoly tartalékokkal, egy jó kábelcserével kevés pénzből lehet belőle jó kis zenehallgató hangfal. Még eggyel jobbnak találtam ennél a CAV FI-EX hangfalat, ami lendületesen, kellően kidolgozott hanggal szólalt meg, talán kicsit sok , forszírozott magassal.

Ezután következett a Jungson BD03-as hangfal, ami az erejét tekintve komoly tartalékokkal rendelkezik, (vagy jól hiteti el ezt) testes megszólalása van, nekem kicsit kevés volt a magasa, másoknak elég volt ez is. Alapvetően nekem nem jöttek be azok a Jungsonok, amik Morellel vannak szerelve.

Ezzel találtam egy nívón a számomra csalódást okozó Sonus Faber Concerto Domus hangfalakat, amelyektől a nevük és az áruk alapján sokkal jobb teljesítményt vártam volna, de nem volt jobb, mint a hasonlóan igényes kidolgozású Jungson. Visszafogott magasak, jó közepek, és sok mély. Nekem ez jött le, igaz, hosszan hallgatható. Szerintem más környezetben, neki tetsző elektronikákkal, kábelezéssel jobb hangot is ki lehet csiholni belőle, de ez így, ebben a felállásban csalódás volt!

Ebben a körben az első a HIVI 6002F hangfala volt, ami magasan jobb volt a mezőny többi tagjánál, finom, gyors, egységes hangjával, kár, hogy ez sem volt bejáratva, ezért nem kapott annyival magasabb pontszámot, de lehetett látni a lehetőséget benne.

Ezután tartottunk egy ebédszünetet, majd nekiveselkedtünk az erősítőknek, de itt közösen, és nagy összhangban eldöntöttük, hogy a könnyebben hajtható, és levegősebb megszólalású HIVI M1 lesz az állandó hangfal az erősítők mellé, nem az eredetileg tervezett Sonus.

Itt nem volt olyan karakteres a különbség, mint a hangfalaknál, de azért itt is sikerült sorrendet felállítani.

A leggyengébben számomra a Cambridge Audio CA640-es erősítője szerepelt, amin eléggé meglepődtem, mert két évig volt annak idején egy A500-as erősítőm, ami ehhez képest fényévekkel volt jobb hang. Ez a 640-es gyenge dinamikával, néhol torzan, kevés részlettel, nem tiszta magastartománnyal zenélt. Hangányival volt csak jobb a Korsun KS99-es, ami az én ízlésem szerint nagyon katonás, lerohanós, mindent erőből megoldó, mérnökien száraz, nem túl szerethető. Az sem csoda, hogy elég sok embernek pont ez tetszik, mert tényleg van benne kraft, megfelelő partnerrel még jó is lehet. Ugyanígy nem tetszett, csak más okokból a Jungson HEDO WG-AMP80, ami nagyon designes, kinézete alapján sokkal többet várt volna tőle az ember, de elég vékonyka volt a hangja, macskanyávogás. Pont a Korsun ellentéte volt a megszólalása. Brrr. (akkor már inkább a Korsun)

Mivel kénytelenek voltunk valamiféle sorrendet felállítani, ezért nálam itt következett a Jungson JA-66C, ami egy borzasztóan szerethető, meleg hangú lelkes kis erősítő, és csak azért nem kapott több pontot, mert voltak nála jobbak is, de ez olyan olcsó, és ahhoz képest olyan jó, hogy nem tudom hogy lehet mellette házimozi erősítőt még eladni, legalábbis zenére... Ezt ugyanis nagyon sok többszázezres házimozi csoda mellé lehetne tenni, hogy sima sztereóban mit tud. Nyilván nem hibátlan, mert különben gyáron belül sem lenne nagyobb, komolyabb társa, de egyszerűen olyan jó volt hallgatni, és olyan olcsó, hogy kezdő hi-fisnek, második rendszernek, házimozi erősítő mellé sztereónak ki keres ennél jobbat? Egy baja van csak, hogy nem 10 évvel ezelőtt jött be az országba... smile.gif

Ugyanebbe a kategóriába soroltam be a NAD C315BEE erősítőt, amely olyan eszköztelenül, sokáig hallgathatóan zenélt, ráadásul olyan jól összeillettek az M1-el, hogy csoda. nekem ezzel az erősítővel tetszett legjobban az M1, bár nem ez volt a legjobb erősítő, de itt éreztem azt, hogy ez szinergikus egység. A NAD-nak szokásához híven kissé szolidak voltak a magasai, de nagyon jó dinamikával szólalt meg.

Egyel jobbnak hallottam ezeknél a Vincent SV-129-es erősítőjét, ami nálam megépítettségét, és esztétikáját tekintve első volt, de a hangját illetően csak a mezőny közepénél volt erősebb. Ha már erő, akkor ez őserő, még a Korsunnál is erősebb, de annál precízebb, frissebb, és több részlettel zenélt. Vackor mondta, hogy kell legalább fél óra, hogy felmelegedjen a hangja, és megmutassa az igazi oroszlánkörmeit. Hiszek neki, ez ennél jobb erősítő, mint ahogy most hallhattuk, és ez alapján osztályoztuk.

Feljebb lépve jött két Jungson, a JA-88DAB, ami egy erőmű, hatalmas vas, ennek is több idő kellett volna, de így is jó eredménye volt a magabiztos, meleg hangjával, fej-fej mellett teljesített vele a JA-88E, ami dinamikus, komoly megszólalású egyensúlyban lévő erősítő. Nem olyan meleg mint a kis JA-66C, de precízebb hangú.

A csúcson egyedül, és magasan a CREEK EVO árválkodott, ami elsőre magával ragadott, félelmetesen kiegyenlített jó hangjával, ami egyszerre volt meleg, szerethető, de semleges, precíz hangú készülék. Amit egy-egy erősítőnél előnyként megjegyezhettünk, itt egyben volt minden.

Röviden ennyi. Hangsúlyoznám, hogy ezek az én ízlésemet tükröző eredmények, ezekből senki ne vonjon le olyan következtetést, hogy ez, vagy az a készülék kaka, a másik meg jó, mindenki menjen el, és hallgassa meg maga választás előtt mit vegyen, mert ami nekem nem tetszett, az lehet, hogy neki élete legjobb hangja lesz. Végül is ezért él meg ennyi gyártó, mert mindegyik cuccnak megvan a maga piaca. Ráadásul ez az eredmény egy rövid összehasonlítás eredményeképpen született meg, más eredményt hozhatott volna a készülékekkel töltött hosszabb együttélés. Ugyanezek a cuccok teljesen másként szólalhatnak meg egy másik összeállításban, tehát ez az egész amellett, hogy nekünk egy nagyon jó kis szórakozás volt, nektek legfeljebb egy iránymutatás lehet, semmi több. huvelykfel.gif

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 11:49

Pi61:

Sziasztok,

Pár sort írnék a tegnapi tesztünkről.

Nagyon jó kis csapat jött össze, ez már látszott a zenék összeválogatásánál is, hamar megegyeztünk.

Kár hogy Mishow nem tudott eljönni, hiányoltuk nagyon!

A műsort a polcsugárzók tesztelésével kezdtük. Előre írom a legjobbakat.

Hivi M1:A legtisztább magasai ennek a doboznak vannak,nagyon részletező, pontos sztereó kép,tiszta énekhang,

kicsit kevesebb mély

MA GS10: Kiegyensúlyozott megszólalás, gyönyörű zongora, nagyon jó sztereó kép, a magasai néha bántóak, kicsit fémesek.

CAV FI-IIIA:Dinamikus megszólalás, egész jó mélyek,de nem túlzottak, elegendő magasak,bár időnként fémesek,

szép zongora

Epos ELS8: Tiszta, szép magasak,a mélye egy kicsit kisdobozos,néha döng, szép zongora, eleven énekhang, jó sztereó kép

Jungson S3/5: Nagyon kiegyenlített megszólalás, nagyon jó zongora, kicsit kusza sztereó kép, ekkora szobába kicsi.

Jungson BD01: Tiszta hang, de nem elég részletező, jó magasak, talán a legteteje egy kicsit sok.

AE NEO One: Jó sztereó kép, kicsit döng, középen hiányos. Néha torzít?

Hivi D3.1: Kevés magas, nem elég részletező, az erős basszus mindent elnyom, fakó énekhang

Wharfi D9.1: Kis doboz létére úgy döng, mint a Hivi D3.1, magasa kevés, közepe hiányos, dinamika szűkös

Álló dobozok:

Hivi 6002F: Először hallottam a bőgős szuszogását, fújtatását, nagyon részletező, gyors, pontos, mesés kivitelű doboz!

A mélyek picit sem túlzottak, mint otthon nálam, úgy látszik kell neki a nagyobb tér.

Nálam 10 pont, igaz, én elfogult vagyok...

Jungson Bd03: Kiegyenlített hangzás, semmit nem túloz, gyors, pontos, jó sztereó kép. Gyönyörű kivitel!

Sonus Faber:Kicsit fedett a hangzása, a hangszerek szépen, testesen szólalnak meg. Sztereó képe nem elég precíz

Cav FiEX: Kissé száraz, de precíz doboz, nagyon jó sztereó képpel, magasait néha soknak éreztem.

CAV 880A: Picit döng, jó közepek, tiszta, de kevés magas, kevésbé részletező

CAV DP265: Legalja nincs, magasa jó, sztereó kép kissé kusza. Ezt a dobozt a saját gyári kábelével hallgattuk.

Sajnos a délutánt már igen erős fejfájással kezdtem, így az erősítőknél már kevésbé tudtam koncentrálni,

de remélem, vmicske infót azért tudok írni:

Creek Evo: minden tartományban tiszta, részletező, kiváló dinamika, gyönyörű zongora

JA88D-AB:Árad belőle az erő, pontos, precíz, ugyanakkor zenei megszólalás, némi magashiány

Vincent SV129: Precíz, részletező, dinamikus

JA 88E : Az energia kicsit kevesebb mint a 88D--nél, de a megszólalása nagyon hasonló, kicsit szárazabb

JA 66C: Részletező, meleg hangú, talán a legalja hiányzik

NAD C315BEE: Kellemes hangzású, magasai kissé lekerekítettek, sokáig hallgatható jó párost alkot az M1-gyel

HEDO WG-AMP80: Átlagos, semmiben nem kiemelkedő de nem is rossz hang, a magasak néha karcosak, szép külcsín

Korsun KS99 :Energikus, dinamikus, de gépies, kevésbé részletező, rockra jó lehet

CA640: Dinamikátlan, fakó hang, részletek hiánya

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 11:48

Csapat

post-36-1235558916.jpg

AVX
Adminisztrátor
Adminisztrátor