A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

Hifis találkozók utáni vélemények összegzése

Moderátor: csandaz

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3234

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 11:47

Vackor:

Na akkor. szóval túl vagyunk ezen az igen húzósra sikerült napon.

Több szempontból is igen jó volt a társaság:

Jókat beszélgettünk, rugalmasak voltunk, ezáltal hamar megegyeztünk a dolgokban (zene, stb), és röhej, de nem egyszer nevettünk jót azon, hogy még a pontszámok is egyformák voltak.

Egy kis kijavítás: nincs anyagi érdekeltségem az Amtronban, bár igaz, szeretem és használom a termékeket, és Ákos is igen jó barátom.

Bár a mai nap után az ATC termékei között is van szívem csücske, és asszem jól megvoltunk Bélával is.

Nagyon sajnáltam, hogy Mishow nem tudott eljönni (tényleg, mi van veled?)

Nekem személy szerint nagyon hiányzott.

A lejjebb taglalt iromány a személyes véleményemet tartalmazza az adott rendszerben és körülmények között, tehát (már bocsánat) részemről nem vita tárgya.

Akkor bele a közepébe:

Monitor dobozok: ugyanazon az állványon, és (helyileg) ugyanott hallgattuk meg, ami mint tudjuk kritikus lehet egy ilyen hangfal esetén.

Kellemes volt a Monitor Audio könnyed, hullámzó, kordában tartott hangjával, ami nem mellőzött dinamikát és kiterjedt teret sem. Sokféle zene jól szól rajta, ellene annyit, hogy messze a legdrágább volt a mezőnyben.

Kiemelkedő volt még a Hivi M1, ami szintén dinamikus testes, kontrollált hanggal rendelkezett, igen finom magas tartománnyal.

Nálam sorrendben az Epos ELS8 és a 3/5. Utóbbi kissé pontosabb, nagyjából annyival, mint az ára sejteti. Tehát mint írtam, a kis Jungson nyílt, gyors, feszes kissé stúdiós, száraz hang. Annyit vállal, amennyit tud, sem többet, sem kevesebbet. Van stílusa, szívembe zártam.

Az Epos még kissé nyers volt és testetlen, de igen finom, részletező magas- és középtartománnyal kényeztetett minket.

Középmezőny: Itt kiemelendő a CAV FI-IIIA könnyed, levegős hangjával, ami dallamos, de lehetne kissé részletezőbb, valamit a sávszélessége kiterjedtebb.

Az AE Neo mélytónusú, kevés részlettel, és nem valami összeszedett hang. Bizony egyszerűsít a zenéken, valamint lehetne frissebb.

A végére maradt nálam a Hivi D3.1 kemény részlettelen testetlen hangjával, illetve a tuning Wharfi fás, fakó, erősen sávhatárolt. A mélyeket dobálta, de legalább mosott volt. Jellemezném még, de visszafogom magam. Kritikán aluli.

Álló hangfalak:

itt is feljebb kezdem.

Hivi 6002F. Egységes, gyors, feszes, nekem kissé vékonyka (állítólag szinte szűz volt) A tetejét nem éreztem teljesen hitelesnek.

Sonus Faber: Kellemes, finom, testes, száraz, nekem hitelesnek tűnő hangszerhangok. Kicsit hiányoltam belőle a frissességet, illetve lehetett volna nyíltabb, de igen jó volt hallgatni, és ennél a doboznál kifejezetten az volt az érzésem, hogy nem találta helyét a rendszerben.

Jungson BD03: Kicsit száraz hang, nekem úgy tűnt, mint ami szétszedi a zenét, majd újra összerakja, illetve az volt az érzésem, hogy nem teljesen integrálódtak a hangszórók, de ezek azért nem voltak vészes hibák.

CAV FI-EX: Nagyvonalú, de lapos néhol, A teteje grízes…

CAV 880A: Mélytónusú, kevésbé kontrollált az alja, Nem indul és áll meg időben, ettől egy kis utózengés éreztem nála néhol.

Kef IQ9, DP265. Egy szinten, de kb 8-szoros az árszorzó. A KEF fakó, lapos, matt, a dinamikai csúcsoknál bántóan elvékonyodik, a 265-öüs színezett, száraz. Kicsit látványosra veszi a figurát, valamint döng az alja.

Annyit még az állókhoz, hogy az első kettővel foglalkoznék szívesen.

Erősítők:

Creek EVO. Nekem is jobban tetszett, mint a referenciának használt csövi. Igen részletező, olyan dobseprő mint sehol máshol, úgy dinamikus, hogy finom, hiteles hangszerhangok, énekhang, és még zenél is….

JA88AB: ezt jegyzeteltem: Engem emlékeztet a 129 hangjára, nagyjából oda tenném mint azt, talán kicsit kerekebb hang, viszont érzésem szerint kicsit színez néhol.

Tehát Nekem a Vincent karakterére emlékeztetett, annál picivel talán jobb.

JA88E: Combos darab, lehetne levegősebb, a magas tartománya vékony és kemény, nekem. És technicista.

Vincent SV129:Izmos, dinamikus, részletező, de kissé fedett hang, némi érzelemmel.

JA66C: ez is technicista, lehetne vaskosabb, húsosabb. Kissé tömör, de egész jó hangszerhangok annak ellenére, hogy egyértelműen karaktere van. Ennyiért hibátlan.

NAD C315BEE: Tipikus Nad. finom, de kissé fátyolos hang, elhagyja azt, ami bántó lehetne, és a jól hallgathatóságra koncentrál. Kis teljesítménye ellenére még dinamikája is van, és még jól kézben is tartja a hangokat!

Hedo: Kevés részlet, vékony, üres hang. Jellegtelen. Mellette? szép, akinek tetszik.

Korsun KS99: Szigorú, katonás, testes hang nagy dinamikával, sodró lendülettel. Van benne kraft, akinek ez kell, vegye, vigye.

CA640: ez valami hibás darab lehet…. Ez nem az a CA, amiről nekem az jut eszembe, hogy megfizethető hang. Erőtlen, tömör, testetlen, csattogó, és részlettelen.

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 11:44

George3:

Jó estét mindenkinek, megvolt a mai tesztelés!

Nagyon jól sikerült , volt sok sok fülelnivaló. !thumbup.gif

Úgy gondolom mindenki nagyon korrekten és

részrehajlás mentesen állt hozzá,

Béla nem szólt bele,

kizárólag a tesztelők:

Kimber

Vackor

Pi61

és én töltöttünk tesztlapot!

Köszönöm a meghívást mégegyszer,

személy szerint nagyon jól éreztem magam,

részletes beszámolót holnap írok.

A Jungson S3.5 pontszáma nálam:9

A lap másik oldalára írtam , ami nem lett lefénymásolva.

Totális meglepetés volt számomra, egy ici pici dobozkától ilyen magas

szinvonalú hangra nem számítottam.

Nagyon zenei, méretéhez képest elképesztően jó felbontással, és a hangszerek valós méretével szólt rajta a muzsika.

Jó reggelt mindenkinek!

Írnék egy pár sort a tegnapi tesztről:

Igazából az elöttem szóló kolegák leírtak mindent, mi miért és hogyan szólt,

én megpróbálom a legjobb, és a leggyengébb hang szemszögéből megközelíteni

az eseményeket.

A monitor dobozok tesztelésénél , a Hivi D3.1 el kezdtünk, ez valahol

a középmezőnyben helyezkedett el, igazából nem annyira rossz kis

doboz , inkább házimozira való , fedett magastartománnyal,

és és némi sávhatároltsággal.

Becsületére váljék,

a mélytartományban nagyon szépen teljesített.

A legjobb monitor sugárzó számomra A Hivi M1 ,igaz fej fej mellett a Monitor Audioval

, a Monitor enyhén több magssal, fénnyel muzsikált, talán ez több részletet mutatott meg a zenéből, viszont a Hivi

nagyon nagyon kiegyensúlyozott , nyílt, precíz , és levegős megszólalásával teljesen meggyőzött.

Tőle hallottam a legvalóságosabb

énekhangot, és a legtisztább zongorát a teszten.

A kis Jungson, ahogy írtam korábban, megdöbbentően szerethető

karakterrel muzsikált.

A front sugárzók tesztelésénél szintén jól belehúztunk,

közel 7 dobozt hallgattunk meg.

A legjobb hang itt egyértelműen kirajzolódott, a Hivi 6002F személyében.

Hihetetlen dinamikus ,nyílt , precíz megszólalásssal, ami véletlenül sem

ment a zene rovására ,tehát ebbe a hansugárzóba szorult lélek,

át tudja mindazt adni , amit a nagyzenekar vagy a jazzbanda

játszik.

A Sonus Faber valóban fedettebben szólt a mint a Hivi 6002, ez persze hangolás , rendszer , és kábelek kérdése is.

Igaz a Sonus nálam nagy kedvenc , de mégsem volt az az átütő erő benne,

amit a nagyobb testvéreitől hallottam eddig.

Az igazság az, a Sonus Faber ebben a rendszerben , nem muzsikált sokkal

jobban a Jungson BD 03-nál, pedig az árkülönbözet tetemes közöttük.

A legrosszabb hangot a Kef produkálta , ez a hang számomra értékelhetetlen volt, meg sem közelítette a többi fronsugárzót.

Én nem tudom mit csinált a Kef cég ezzel a dobozzal, de katasztrófális,

mondom ezt úgy, hogy hallottam egy ismerősömnél is, hihetetlen

fedett, fakó hangot produkált, ez a jelenlegi 149000Ft-os árához képest

nagyon gyenge, talán 50 ezerért elmegy.

Az erősítők tesztelésénél 9 készülék jött össze, igaz lehetetlenség

ennyi erősítőt ennyi idő alatt 100% ban megítélni, de az összbenyomás ,

és a hangkarakterük ebben a rendszerben azért kirajzolódott.

Az abszolute favorit számomra a Creek Evo, az a fajta készülék emi se nem tesz hozzá, se nem vesz el zenéből.

A Vincent Sv-129 és a Jungson Ja88D AB valahol egy szinten zenélt, a Vince

friss pörgős, dinamikus , és közel sem száraz hangjával, a Jungson enyhén csövesebb ízű , dinamikus, nagyon nyílt , és nyugodt zenekart produkált.

A tuti tipp a Ja 66c, ennyi pénzért ilyen erősítő nincs , precíz , dinamikus, fényes,

nagyon szerethető kis erősítő.

A leggyengébb erősítőnek a Ca 640bizonyult, vékony, dinamikaszegény,

és zenei részletekben szűkölködő erősítő.

Köszönjük Bélának a meghívást, és az ülőhelyet, amit a teszt után

magunkal is hozhattunk isteni.gif

post-36-1235558699.jpg

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 11:41

Sorrend:

Pontszámok:

Stereo erősítők:

1,Creek Evo--36 pont-Átlag:9

2,Jungson JA88D-AB--33 pont-Átlag:8,25

3,Jungson JA88E--30 pont-Átlag:7,5

3,Vincent SV-129--30 pont-Átlag:7,5

5,Jungson JA66C--26 pont-Átlag:6,5

6,NAD 315BEE--23 pont-Átlag:5,75

7,Jungson Hedo WG-AMP 80-II--22 pont-Átlag:5,5

8,Korsun KS99--16 pont-Átleg:4

9,CA640--12 pont-Átlag:3

Monitor dobozok:

1,Swans M1--35 pont-Átlag:8,75

1,Monitor Audio GS10--35 pont-Átlag:8,75

3,Jungson S3/5--29 pont-Átlag:7,25

4,Epos ELS8--28 pont-Átlag:7

5,CAV FI-IIIA--27 pont-Átlag:6,75

6,AE Neo One--23 pont-Átlag:5,75

7,Jungson BD 01--22 pont-Átlag:5,5

8,Swnas 3.1--13 pont-Átlag:3,25

9,Wharfedale Dimond 9.1--13 pont-Átlag:3,25

Álló dobozok:

1,Swans 6002F--35 pont-Átlag:8,75

2,Jungson Bd-No3--28 pont-Átlag:7

2,Sonus Faber Concerto Domus--28 pont-Átkag:7

4,CAV FI-EX--23 pont-Á6tlag:5,75

5,CAV DP880A--18 pont-Átlag:4,5

6,CAV DP265--11 pont-Átlag:2,75

7,KEF IQ9--9 pont-Átlag:1,75

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 11:39

Ez volt a Teszt CD

1. Symphonic Dances - No. 1 Non Allegro

Excerpt from "Rachmaninoff" Reference Recordings HDCD (RR-96CD)

2. Zapateado

Excerpt from "Flamenco" LIM K2 HD Mastering CD (LIMHD022)

3. Left Alone

From "Jiang Jianhua"

4. War Dance - from Belkis, Queen fo Sheba Suite

From "Respighi" Reference Recordings HDCD (RR-95CD)

5. Touch

From "Touch" by Christopher Hardy JVC XRCD2 (JVCXR1040)

6. Lift Your Veil

From "A Rose For Me" FIM XRCD24 (FIMSXR074)

7. Tchaikovsky / Swan Lake / Duo

From "Swan Lake" LIM K2 HD Mastering CD (LIMHD024)

8. Heart Of Glass

From "Memory Lane" by Nah Youn Sun

9. Blue Dream

From "A Tale of Foreign Lands"

10. Star Dust

From "The Hot Club Of San Francisco" Reference Recordings HDCD (RR-109CD)

11. Vivaldi / The Four Seasons / Spring

From "The Four Seasons"FIM SACD (FIMSA052)

12. Wei Li / Amazing Grace

From "Redcliff Capriccio" FIM K2 HD Mastering CD (FIMHD076)

13. Esther / Kinderpiele

From "Esther" FIM XRCD2 (FIMXR001)

14. Habanera Fantasia From Carmen

From "Grooving Classics" FIM XRCD24(FIMSXR044)

15. Tsuyoshi Yamamoto / Autumn in Seattle

From "Autumn In Seattle" FIM XRCD2 (FIMXR043)

16. Pachelbel / Canon in D

From "Percussion Fantasia" FIM Gold CD (FIMCD017)

Ezek közül az alábbi számokat hallgattuk:

1,3,4,8,14,

post-36-1235558354.jpg

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 11:37

2009 jan 21 Szeged:

Amiket ma teszteltünk

Stereo erősítők:

1,Jungson JA66C

2,Jungson JA88E

3,Jungson Hedo WG-AMP 80-II

4,NAD 315BEE

5,CA640

6,Korsun KS99

7,Creek Evo

8,Vincent SV-129

9,Jungson JA88D-AB

Monitor dobozok:

1,Monitor Audio GS10

2,Wharfedale Dimond 9.1

3,Swans M1

4,Swnas 3.1

5,Jungson BD 01

6,CAV FI-IIIA

7,Epos ELS8

8,AE Neo One

9,Jungson S 3/5

Álló dobozok:

1,Jungson Bd-No3

2,Swans 6002F

3,Sonus Faber

4,CAV FI-EX

5,CAV DP880A

6,CAV DP265

Tesztelő csapat:

pi61

George3

Kimber

Vackor

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 11:28

CD teszt

post-36-1235557739.jpg

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 11:27

Psysoul:

Üdv!

Megpróbálom a saját tapasztalataimat leírni a szombati hallgatózásról. Nem vagyok túl hozzáértő, minden csak saját vélemény (ami általában tükrözi a többiek véleményét). Ha esetleg elírnék valami típust, vagy bármit, javítsatok ki.

Pontban 10-kor érkeztem meg Béláékhoz, negyed óra múlva már ki is alakultak a csapatok, és megkezdődhetett a zenehallgatás.

A CAV szobában kezdtünk, a kis nivs T2 erősítővel. Swans M1, sound art L1, T2 saját hangfala volt a sorrend, raysonic 128-as cd játszó.

Az M1 kellemesen hallgatóható, kiegyensúlyozott hangot hozott, az L1-est hallottuk a legrosszabbnak, viszont meglepetés volt a T2-es saját hangfala. Igaz ennek valószínűleg van egy kis kiemelése a felsőbasszus tartományban, de nem mondanám zavarónak, és méretei ellenére, nagyon szépen muzsikált, jó tere volt. A T2 a hozzá való hangfallal mindenképp jó vétel multimédiás célokra, vagy annak, aki olcsón akar jó hangot. Közben beszélgettünk, és megállapítottuk, hogy érdemes mindenképp tuningoltatni ezeket (vagyis szinte bármelyik) hangfalat.

Ezután áttértünk a V3-as erősítőre, illetve a raysonic nagy csövesre.

A jungson S3/5A kis doboz kinézete (és mérete) ellenére pozitív csalódást eredményezett nálunk smile.gif

Jó térrel, szellős hangzással rendelkező doboz, szépek voltak rajta a hangszerek.

Az állók közül a 880-asok voltak a nyerők, igaz nagy volt köztük is a különbség, amely egyértelműen mutatta az árkülönbséget is.

Ekkor jött a swans szoba, ahol a cd játszó teszttel kezdtünk. A rendszer: CAV A12, CAV FI-EX hangfal.

A cd lejátszók: Raysonic CD168, Bladelius Cd játszó, Marantz SA-1, Sony CDP101.

A lejátszók közül egyértelműen a raysonic és a bladelius volt a legjobb. Ami meglepett az a CAV FI-EX hangfala. Jól szólt nagyon, kisebb szobába megfelelő lehet, és a kinézete is nagyon tuti.

Sajnos a Jadis DAC miatt nem tudtuk ekkor meghallgatni a nagyágyúkat a szobában.

Délután néhány szám (könnyedebb, néhány hangszeres zene) erejéig hallottam a Jadis 500-asokat, a bladelius cd-vel, a 2.2-t szólni, akkor az tökéletesenek tűnt számomra.

A jungson szobában a BD02 és BD03 volt a legjobb, nagyon jó hang mindkettő, a monitordoboznál jó tér, jó pozíciók, ár/érték arányban a BD01-es valószínűleg jobb, de nekem a 2-es jobban tetszett ezt beleszámítva is.

Az erősítők közül természetesen a tisztán A osztály volt a legjobb.

A kis JA66 is szép teljesítményre volt képes (egy kisebb dobozhoz bőven elég ez sőt.. nem kell a 88-as).

A hedo szériával pedig a master audio spm 20 (?) és a monitor one mk3 került meghallgatásra.

A kis monitor dozobra nagyon kiváncsi voltam, de amikor először hallgattuk egyáltalán nem tetszett (gondoltam, hogy az elrendezés, vagy más miatt).

Délután visszatértem ide, akkor csak néhányan hallgattuk az mk3-ast, hedo cd+előfok+végfok, és máris sokkal jobb lett a helyzet. Krisztiánnal meg is egyeztünk, hogy így már sokkal kellemesebb, jobb lett a hang, sőt egyre javult, ahogy összeállt a rendszer.

A nagy CAV hangfalakról nem ejtenék szót, már úgy is leírták a többiek, csak annyit jegyeznék meg, hogy nekem túl sok volt a hangerő, és a mély.

Voltunk még a délután folyamán a moziszobában. Egész szépen szólt, de voltak hiányosságok (beállítás stb..), így bővebben nem írnék erről, kicsit soknak találtam itt is a mélyet. Amiket néztünk/hallgattunk azok szépek, jók voltak. (sajnos a pink floydot nem hallgattuk meg, csak beraktuk).

Összességében nagyon jó ár/érték arányú dobozokat és elektronikákat hallhattunk. A kedvencek a napon: jungson bd2/bd3, master audio monitor mk3.

8 után jöttünk el Gabe24el és Ultraviolatorral, amikor már Béla kirugdosott minket, pedig még maradtunk volna szívesen rolleyes.gif

Köszönet még egyszer Andinak, Bélának, Kétbének, Stupinak és Krisztiánnak. peace.gif

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 11:26

Ultraviolator (azóta ATC-Bp):

Szépjónapot!

Akkor megpróbálok "néhány" sort írni a tegnapi nagyon kellemes napról.

Kicsit csapongó leszek, akik ismernek, tudják, az én írásaim amolyan ömlesztett stílusúak. (avagy stílustalanok)

Először is még1X szeretném megköszönni a vendéglátást és az ajándékot! (most is a CAV tesztlemez szól "szobahangerőn")

Egy keserű felismerés ezzel kapcsolatosan:

Azok a zenék, amelyeket szeretek, többségükben rettenetesen rossz minőségűek, úgy értem a lemezről hallható hangminőség tekintetében.

Ja, mivel nem járok el kellő körültekintéssel, ezért nyilván lehet majd "fogást" találni a leírtakon, ezért annyit előre bocsájtok, a megfogalmazott érzéseim/érzeteim nem a különböző meghallgatott rendszerekről - eszközökről - zenékről árulkodnak, csakis rólam, még pontosabban az én viszonyulásomról, a meghallgatott zenék pillanatnyi belőlem kiváltott érzeteiről.

Visszatérve a Cav lemezre:

Nem tetszett a Titanic című film.

Nem kedvelem Celine Dion hangját sem és a zenei műfajt sem amiben tevékenykedik.

A főcímzenét (My Heart Will Go On) pedig lehetőleg kerülöm....

Mégis a Cav lemezen található felvételt 3X(!!!) végighallgattam, mert tetszik ahogyan szól.

Tegnap viszont meg kellett állapítanom, hogy bármennyire is szeretem a kedvenc zenéimet, sokat közülük kellemetlen volt hallgatni akár a szerintem (többször nem írom le, h szerintem, de bármiről írok az elé tessék oda képzelni) fantasztikusan jó Ár/Érték arányú, de még abszolút értéken is egészen jó Nivs T2-es "multimédiás" szetten, akár a Jungson A-88D Class AB Version/BD no.2-n akár a házimozi szoba Óriás rendszerén...

Nehézséget okoz ezért, hogy a tovább lépés esetén milyen irányba mozduljak. Olyan rendszert építsek ki, amely a néhány igazán jó minőségű lemezemen található zenéket tudja bemutatni a lehető legtermészetesebben, avagy egy olyan "mindenevő", kevésbé finom és részletező hangzású készülékparkot, amivel a kevésbé jó/ROSSSZ keverésű, de zeneileg hozzám közel álló felvételeket is bosszankodás nélkül tudjam végighallgatni, esetleg még élvezzem is...

Akkor a tegnapi meghallgatásokról:

Főként Alla Taylor lemez

Raysonic Cd 128 - Nivs T2 +

Swans M1: Picit lekerekített, kiegyensúlyozott, barátságos, sokáig hallgatható hang, arányos, jó térrel.

Sound Art L1: Nagy visszalépés, éles, túlzó magasak, látványos tér. Hi-Fi-s hang ITT MOST nem tetszett.

T2-es saját dobozkája: Kis felsőbasszus kiemelés, nagy színpad, jól hallgatható, nyilván szűkebb dinamika tartomány,de összességében minőségi megszólalás.

Őszintén szólva, nem voltam túlzottan kiváncsi erre a T2-re, de a legnagyobb meglepetést Ő okozta tegnap.

Itt még azt megjegyzem, Gabe24 azonnal vásárlási kedvet kapott a szetthez, ezért később a délutáni fakultatív részben többször is visszatértünk hallgatózni és simán meg tudta mutatni a különbséget, hogy Laptop fülhallgató kimenetre - Carat-HD1V/UD1-re Peridot-ra vagy a cd 128-ra volt kötve. A Peridot ezzel a szettel talán még jobban tetszett, mint a kis Raysonic.

Raysonic Cd 128 - Sound Art V3+

W2: Mivel V3-as szettem van otthon, ahhoz próbáltam hasonlítani... sajnos nem ismertem a felvételt, így azt gondolom, talán picit fényesebb, mint az enyém otthon és megint az értelmezhetetlen kifejezés: inkább hifis hang.

Jungson LS3/5A: Domináns, mégis Nagyon természetes énekhang, Nagyon finom, hihetetlenül hangulatos.

Az első track felénél elfelejtettem figyelni, már nem teszteltem, hanem zenét hallgattam.

(ránézésre nagyon egyszerű, puritán külső, meghallgatás után már szépnek tudtam látni, ha nem hallgatnék rosszabb felvételeket hangosan, nem gondolkoznék és vennék egyet a V3-hoz, ez volt a kedvencem tegnap, az akciós ára pedig több mint meggyőző)

Folyt. köv. remélem este lesz még időm, sajna csak a nap első felében jegyzeteltem, ezért sok mindent ki fogok hagyni, esetenként pedig nem tudom mi - mivel volt párosítva...

folytatás:

Raysonic cd + erősítő +

Cav Dp880A: Tyű! Ez volt az első gondolatom, persze az árát tudtam, ahhoz képest.

Nagyobb dobozhoz és több utas rendszerhez (meg hangsúlyozom az árához) képest jó tér, egész jó dinamika, messze nem precíz, keveset mutat, de azt jól csinálja… kicsit összemos, de sokáig hallgatható karakter (lehet, hogy unalmas is hosszabb távon) az aljának van valami egyenetlensége, bizonyos mélyhangokat kiemelt, néhányat meg eltüntetett…

Cav Dp880: Kisebb különbségre számítottam. ( a listaár különbséghez képest persze reális, csak a hasonló hangszórókból indultam ki) Sokkal megfogottabb basszus, mélyebbre is megy, az egész megszólalás természetesebb és doboztalanabb is.

Hivi D10F: Egészen más világ. Több, erősebb magashang (itt megjegyezném, h ilyenkor nem azt érzem, hogy magasabb frekire képes) sub/sat-ra emlékeztető hangzás. Néha nagyon tetszik (fúvósok, gitár) néha meg nem (énekhang, basszus).

Raysonic cd + erősítő + Jungson LS3/5A

Most a Hivi után picit hiányzik az alja, de sokkal jobban élvezem rajta a Zenét, igazából nem keresem a hibáit, annyi erénye van.

A V3-as erősítő után a raysonic csöppet hüvösebb hangzású, de az is lehet, h a V3 túl meleg.

Mindenesetre úgy érzem a raysonic jóval komolyabb hang, de nem vall szégyent a jóval szerényebb árfekvésű „Magyar tervezésű, honi mérnökök által felügyelt Kínai gyártású wink2.gif ” Sound Art V3.

Jungson szoba

Moon Harbour CD-S3 + JA-66C + Bd No 1 + Bd No 3: Nem elírás, apró gikszer, egyszerre szólaltak meg, mi meg ültünk gondolom mindannyian csalódottan a túlzó mélyek és teljesen zavaros térleképezés miatt.

Bd No 1: Valami mélyhang korrigáló kábellel bekötve nekem túlzó mélyek. (elnézést, hogy néha jelen időben, néha múlt időben fogalmazok, előbbi a fejben újra átélt élményekből, utóbbi a jegyzeteimből van összeszedve) Az a gondolatom támadt, hogy az elhelyezés módosításával még ezzel a kábellel is tetszene, de nem hiszem, hogy ezt használnám hozzá… ja és kifejezetten precíz tér. (visszaolvasva a beszámolóm, nem tudom nem észre venni, hogy a térérzet számomra igen fontos)

JA-88D Class AB + Bd No 3: Sokkal kiegyenlitetteb, egyben finomabb hang, még jobb térrel, azonban furcsa, de kevesebb mégis mélyebbre menő méllyel. (ekkor még nem, később kifejezetten tetszett)

Ja 88D Class A + Swans F1: Valós méretű hangszerek, egész alakos kórus térben elhelyezve és nem túlzó, de pince mély basszus. Valamiért mégsem (nagyon) szerettem.

Hedo WG – Cd1 + Hedo WG-AMP 200-II + Master Audio Monitor One MKIII: ****jó (csúnya szó az eleje), ezt éreztem először, majd azt, h alárendeltek a vonósok (talán fedettek is), összességében pedig kicsit durva a hangzás. Ettől a párosítástól többet vártam, de többen megjegyezték, h szerintük az elhelyezés nem túl előnyös.

Hedo WG-Preamp-II + WG-AMP-II: A különbség nem óriási, de nem is elhanyagolható, a leglátványosabb a lecsengések hossza.

Ennyit jegyzeteltem.

Ami még eszembe jut:

A Raysonic Cd – 168 + Cav A12 + Cav FI-EX először nem nagyon jött be, bár rendben volt, csak nem estem hasra tőle, aztán Béla előrébb húzta fél méterrel és akkor meg szeretni kezdtem.

A Raysonic – Bladelius – Sony – Marantz cd-k ebben a tetszési sorrendben voltak nálam, a Raysonic – Bladelius nagyon közel egymáshoz, ízlés dolga, a Sony érezhető „műanyagos” hangzás és a sáv szélek hiánya miatt, míg a Marantz valami idegesítő torzítás következtében volt fényévekre az előző kettőtől, ha két uttóbbi közül kellene mostantól ezen a rendszeren ezeket a zenéket hallgatnom, bizony a Sony-t választanám.

A Házimozi szoba picit sem kötött le, kiborulok az olyan koncert felvételektől, ahol hangszerek szólnak a hátam mögött…

A Jungson szobában később még sokat voltam, továbblépésen gondolkozva a százezer körüli erősítőkre és ugyan ilyen árfekvésű hangfalakra koncentráltam.

A 88D AB a Bd No 2-el egészen bejött, a Hedo 200-at fogom még valamikor jobban fülügyre venni, a Cav Dp880A-t tuningolva valamint az LS3/5A-t.

A Hedo nagyon tetszik külsőre, szerintem az asszony is szívesebben fogadná mint a 88D AB-t, de nagyon fogom szeretni, ha a „kétemberes” méretű 88D AB lesz a kiválasztott.

A dobozok a nehezebb kérdés, de annyi jó ár/érték arányú doboz van Béláéknál, hogy a bőség zavara a legnagyobb gondom. (meg persze az otthoni meghallgatás hiánya)

Ja, mert egyébként az történt, hogy reggel a Cav demó lemezt hallgatva nagyon tetszett a saját rendszerem is.

A kis Jungson erősítő pedig bitang nagy vétel lehet a kispénzű/keveset költeni kívánó vásárlóknak!!!

A távos verzió pedig sokkal szebb élőben, mint bármely fotón, amit eddig láttam.

Köszönjük a lehetőséget az ATC csapatnak!

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 11:25

csapat

post-36-1235557559.jpg

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 11:25

Hallgatóság teszteli a CD lejátszókat, volt kínálat: Raysonic, Bladerus, Marantz, Sony, Jungson

post-36-1235557517.jpg

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 11:24

Vikibácsi,aki még nem bácsi :smile32:

post-36-1235557475.jpg

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 11:23

Csapat:

post-36-1235557431.jpg

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 11:22

Bóta Józsi:

összegeztem magamban a hallottakat, s gondoltam le is írom ide.

2 barátommal vonultunk le Miskolcról, jó hosszú volt az út, remélhető, hogy egyszer még autópálya is lesz Miskolc- Szeged közt, mert így borzasztó volt az utazás része a dolognak, bár legalább moziztunk az autóban egyet: Torrente 3, shop Stop 2, teát jó hangulatban érkeztünk le.

Kicsit késve érkeztünk, de lassan megtaláltuk a helyünket.

Mi először a Nivs csövest hallgattuk monitorral (M1) aztán Raysonic csöves dp 880a, dp 880, illetve Swans D10F.Itt a kis monitor volt messze a legjobb, azután pedig a legolcsóbb 880A. Árát mindkettő megéri, jó dobozok, enyhe magasproblémával.

Folytattuk a sort kövi szobában, ahol Bélával hallgathattuk a cd játszókat az A12 erősítővel CAv FI-EX hangfallal. na itt már más volt a leányzó fekvése biggrin.gif

Nagyságrendileg jobb volt a hang, mint az előbb, mi is végigvettük a cd játszó tesztet, ahol a Bladelius s a Raysonic volt kiemelkedő, de z előbbi jóval jobb teret, s énekest produkált, így azt vinném itthonra a kettő közül.

Sajnos mi a nagy láncot már nem tudtuk meghallgatni, mert csak bal oldal szólt már, de az a lánc nem is oda való, az ottani hangjából én semmiféle következtetést nem vontam volna le, ha szól is.

A harmadik szoba érdekelt leginkább engem. Itt messze a legjobb a Jungson BD NO. 3 doboz volt a Classe AB erősítővel, nagyon jó tér, nagyon zenei hang, igazi audiofil termékek. az áélló jóval lineárisabban, s jobb térrel szólt, mint az állvánoys testvére.

Amúgy az olcsó 66 erősítő meglepően jó, érdemes felvenni a vételi listára.

A nagyobb HEDo lánc keresztben volt elhelyezve a szobában, ami nem tett igazán jót a térnek, így kevesebbet mutatott, mint az előzőek. A master Audio falaknak jóval szárazabb a hangjuk, mint a jungsonnak.

Aztán földbedöngölés nagy Jungson nagy Cav falakkal. Igazán brutális, nagyvolumenű hang6zás, szintén durva hibák nélkül, de én úgy éreztem, hogy hosszú távon fárasztó volna. Igaz ebbe lehet a nagy hangerő is belejátszhatott.

Összefoglalva a legjobbak számomra: Jungson Classe AB Jungson BD no 3, illetve ugyanezen hangfal bármelyik erősítővel, ezután a Bladeliusos rendszerben szóló CAV fal, ami gyönyörű és nagyon jól szól,illetve a kis Swans M1.

Ezek után finom ebéd- iszonyatos adagot kaptunk, s hazaút.

Nagyon aranyos volt mindenki, Bélával jól elbeszélgettünk, sajnos a késé miatt nem igazán tudtam összeismerkedni a többi fórumozóval, ezt azért sajnálom.

Köszi még egyszer az ATC munkatársainak!

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 11:21

Bartek:

Sziasztok!

először is a magam részéről is köszönet a lehetőségért, a finom ebédért, a vendéglátásért.....

a magam részéről emlékeim szerint egy kis beszámoló, amit mindenképpen fenntartással kezeljetek, mivel kezdő vagyok és nem különösképpen vájtfülű...

a meghallgatást a jadisokkal kezdtük meg a 2.2es Swansokkal....isten tudja, de annyira nem voltam elesve tőle, a rendszer árát tekintve valami többre számítottam, olyan de mentségére legyen mondva, hogy a tervező biztosan nagyobb térbe szánták... sztem ott ahol hallgattuk egyszerűen nem tudta kiszólni magát....

ezekután még mindig Jadis CD a Cav t5881 es csövese F2.2F ekkel ami sztem hallhatóan jobb volt... valahogyan jobban tudott érvényesülni, jobban hallani lehetett az alsó, felsó frekiket meg úgy általában nem tünt egy rosszabb rendszernek abban a térben.... ugyancsak fontos info még azonban, hogy mind a Jadis mind a CAV alig előtte valamivel lett bekpacsolva, mivel ebben a szobában mi voltunk az elsők és ugye ezek csöves technikák, nem árt nekik a bemelegítés...

harmadszorra a CAv A12ese Raysonic CD168al meg CAv FI-EXel... na itt mondtuk azt, hogy bizony az elköltött/elköltendó pénz árához képest itt eddig ez tudott a legjobbat...mindannyian a zsobában úgy értékeltük, hogy nagyon szépen szólnak az aránylag olcsó CAv dobozok, szép teret rajzoltak, igazából mélyben sem volt hiány, meg úgy egészében igencsak hallgatható volt, felhangosítva sem kiabált, zavart....

ezekután a cdjátszókat cserélgettük ugyanebben a rendszerben, jött a Bladelius, majd a Marantz végül a 25 éves Sony.... ott akkor sztem de nem csak sztem a Raysonic volt messze a legjobb, majd a Bladelius, végül a Marantz.... a Sonyt természetesen nem lenne fair dolog ide sorolni de annyit érdemes elmondani, hogy nem volt annyival rosszabb mint amit az ára/kora indokolt volna...

következő meghallgatás már másik szobában a Jungson BD01esekkel a Moon Harbor Cdvel meg a JA66Cvel következett...nos igazából nekem itt hiányzott a Hotel Califorinábol a mélyeknél az a testesség amit tudott akár a CAvFIEX is... de ez persze az én véleményem....jól szólt a kis BD01es szó se róla... meg mindig mindenki elmondta/,mondja hogy a méretéhez képest, csak én nem a méretét nézem hanem az árát.....

:ph34r:

ezekután jött a BD03 A JA88D Class Abvel...nos itt azért hallhatóan jobb lett a minőség, mélyebbre is ment sztem... meg valahogyan jobban megfogott a zene, ezekután pedig a JA88D class A ugyanebben a rendszerben ahol meg meglepetten tapasztaltuk, hogy nem igazán hallunk különbséget.... na jó itt lehet az én fülemmel van a baj, de a többiek sem mondtak mást....

majd következtek a Jungson Hedo szériája, amiből először a hedo CDvel a 200as erősítővel a Master audio SPM 10es szólt... huvelykfel.gif egészen jól... na itt a kis hangfal tényleg szépen muzsikált... de ugye ez már az az árkategória ahol sztem el is várható egy monitortól, hogy mutasson valamit... szépen kiteljesedett a tér, levált a zene a hangfalakról szóval jól szólt... utána ugyanebben a láncban jött a Hedo elő+végfok ahol megintcsak nem lehetett azt állítani hogy hallhatóan jobb... valószínű negyobb hangfalakkal jönne ki igazán a különbség mert ezekkel a kis dobozokkal nem jött ki hallhatóan, hogy kétszer annyiba kerülő erőítóvel szól a rendszer.... és innen sajnos felgyorsultak az események mert csúszásban voltunk...

jött a CAV MDII amit multkor sokan dicsértek a Junson JA99Dvel+Moon Harbor CD... egy Pink Floyd számra volt idő... hallható volt hogy itt már nem kis dobozok szólnak, de nem tudta kifutni magát sztem volt nmi brummogás és azonnal utána az MDEX3 ugyanzzel a gondal küszködött majd a JA50es mondoblokkokkal az MDV.. itt már más zene szólt de ez tényleg mást is szólt blink.gif !flex.gif !clapping.gif szóval sztem ez volt a nap legjobb produkciója, és ezt meghllagattuk populárisabb zenén is (Michael Jackson) ahol ugynaugy nem jött zavarba, nagy hangerőn sem esett szét semmi, összeszedett maradt meg ugy egészében tudta a dolgát... viszont itt ahogyan írtam nem sok idő volt....

innen mentünk a harmadik szobába ahol a kis NIVS erősítőtt hallgattuk ugyancsak NIVS hangfalakkal ami az árához képets nem volt rossz, de csodára természetesen nem volt képes, majd a SWANS M1 jött a csöves NIVS erősítővel.. ami ugyancsak jól szólt de nekem azért mélyhiányos volt, ezután a Dp880 majd a Swans D10F ugyanebben a rendszerben... ja a Cd először Raysonic majd Laptop+DAC... na a D10F a hasonló elrendezésével mint a CAV FIEX megint meglepően jól szólt... szóval nyilván az én fülemnek bejön ez a felül kis fürge hangfalak alul odlalt meg nagyobb woofer megoldás.... végül a DP880as szólt ami megintcsak nem volt rossz....

nos az egész nap tanulsága nekem az volt - és remélem senki nem haragszik meg ezért mert természetesen ez erősen szubjektív dolog, ráadásul kezdő hifisé, aki még csak tanulgatja a dolgokat -, hogy az elköltendő pénz és a kapott hang sokszor nem állt arányban egymással... rosszabb persze sosem volt, de nem volt akár hallhatóan, akár annyival jobb.... a magam részéről én egy ütősebb nappaliba rendszert max 1 millből bőven de inkább 700-800 bol már össze tundék tenni, egy még ugyancsak nagyon jó, de kisebb helységbe azt mondom most Béláknál 300-400 bol kábelestől mindennel együtt kijönne ami azért sztem igecsak jó ár a kapott élményért de ezért ne kövezzetek meg, én ezen a szinten vagyok... ez az én véleményem, biztosan sokan múlt héten meg a tegnap ott levők közül másképpen gondolják.... :smile32: na de nem vagyunk egyfomrák így kerek a világ...

azért zárszóként annyit, hogy aki rendszert vagy csak komponenst keres annak zért igencsak ajánlom, hogy nézzen be valamelyik ATC boltba de ha teheti szegedre, mert csodálkoznék ha ebből a bödületes választékbol nem találná meg jó áron amit keres.... !clapping.gif banan2.gif !thumbup.gif

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 11:20

Vikibácsi:

ATC és csapata!!!

Még egyszer szeretném megköszöni neked és segítőkész csapatodnak, a mai napon összehangolt készülékek demozását!

A levont következtetésem, kínaiak is tudnak elég jó hangú, szép készülékeket készíteni, ezt a mai napon be is bizonyították nekem. ja és ezt mind a nagy neves gyártok árának kb. 10. -ért! -)

Ha most kezdeném a highend rendszerépítést, biztos itt kezdeném a vásárlást és leszarnám a többi nagy külföldi neves gyártokat!!! -))

üdv. Vikibácsi

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 11:19

2008 Szept.20: 5-ik Szegedi Hifi Találkozó

1,Peti74

2,Misi

3,Vási

4,ultraviolator+1 fő

6,Bartek

7,tvircsak

8,Psysoul

9,pctvsat

10,vikibacsi

11,BÓTAJÓZSEF+2 fő

14,Deziderio

15,boba6

16,phapcy13+1fő

18,Szabadember +2 fő

A segítőim

21,Kétbé

22,STU3,14

23,Andrea

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 11:17

Pi61:

Sziasztok,végre itthon, már tudok írni a találkozóról.

Először is: a vendéglátás, a hangulat kitűnő volt, jó volt személyesen is megismerni a fórumtársakat.

Andi asztalánál a pogácsa is kívánatos volt...... Viszont Atc bemutató szobáiban szebbnél szebb hangfalak kellették magukat.

Először a legbelső teremben Atc-vel hallgattuk a Swans 2.2-t, és talán a 2.2F+-t (ha jól tudom a típust).

Meglepett a "falnyi" hangfal pontos térleképezése, pontos, megfogott basszusa, élvezet volt hallgatni.

A 2.2F pedig egy szemnek is gyönyörű példány erőtől duzzadó hanggal, viszont szerintem kínai magasságra tervezték, igazán jó

hallgatási poziciót földön ülve találtam, érdemes alá tenni vmi lábazatot.

A következő szobában az olcsóbb kategóriájú eszközök közül egy kis doboz tetszett nagyon:Jungson LS3/5A.

Hagyományosan szögletes, egyszerű dobozka nagyszerű hanggal.

A Jungson szobában a Hedo elő-végfok páros remekül muzsikált, az A osztályú JA88 pedig az ízlésemhez közelálló csöves

hangzást produkált. Az biztos,hogy télen segít befűteni a lakást is.

Izgalommal telve vártam, mit produkál a BD No 1 és 3. Nos, itt a várakozásommal ellentétben a 3-as álló doboz hozta a

polcsugárzókra jellemző precíz teret, friss, lendületes megszólalást, megfogott, szép mélyekkel.

Az AA-Jungson összehasonlításnál sajnos csak Lacy lemezét hallgattam meg, itt a Jungsonra szavaztam, kevésbé karcos

(mások szerint túlságosan lekerekített) hangja miatt, bár nem volt nagy a különbség, százalékban kb 53:47 a jungson javára,

de mint később kiderült, más lemezekkel másképp szólt az AA. A teszthez használt MA Monitor One remek darab.

Atc-nek köszönöm a meghívást, ha lesz még tallkozóra alkalom, nem hagynám ki .

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 11:16

Kajás kép 2

post-36-1235556978.jpg

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 11:15

Kajás kép is legyen pár

post-36-1235556944.jpg

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 11:06

Lacy:

Én is megköszönöm a kellemes napot, nagyon jól éreztem magam. Jókat beszélgettünk fórumtársakkal.

Az ebéd is remek volt, bár a köretnek való krumplis izét, nem sikerült eltalálni... blink.gif biggrin.gif nem az én ízlésem szerint való volt...

Az egyetlen hölgy jelenlétével emelte a nívót, meg a vérem kávészintjét is, amiértis külön köszönet neki biggrin.gif isteni.gif

A dolgokról:

Mivel én főképp a moziszobában működtem a meghallgatás miatt közre, így nagyon érintőleg hallottam-láttam a többi dolgokat.

Maga a tesztnek nem minősülő baráti meghallgatás eredménye kb úgy foglalható össze, hogy döntetlen.

Én nálam lehet elfogultságra hivatkozni, de nem is s aját véleményem írom elsősorban le, hanem amit a hallgatózás után beszélgettünk meg.

Kb az a lényeg, hogy a két erősítő nagyjából minőségben egyszinten van, de teljesen másképp zenél smile.gif

A Jungson (A oszt) csöves erősítőkre jellemző hangon kissé "kerekített" az AA valahogy kontrasztosabban szólalt meg. Néha elhangzott olyan is, hogy több magassal és a mélytartománya is lentebb van és több.

Az általam vitt lemez meghallgatása után többen is a J-t választották volna, de aztán a saját maguk által hozott CD hallgatása megfordította a véleményüket, és az AA-val szimpatizáltak eztán.

Igazán ez a barátinak minősülő teszt jellegű meghallgatás egy ismeretlen környezetben általunk nem vagy nemsokat hallgatott eszközökön került sorra, így persze bárhol máshol sármi más eredmény is előadódhat. Ráadásul egy kisméretű monitorhangfalpáron, nekem pl az én hangfalaim kemény és mély hangja jobban bejön, épp az AA-hoz illő vagy fordítva, a J itthon mit tenne, az rejtély... :smile32: biggrin.gif

A cucc nagyon szép, bár az AA előnyére írható a dizájn részen, hogy pl ha már van a két nagy mutatós mutatós műszer, a J-n rosszul látható az AA-n sokkal jobban mutat a hátsó megvilágítás miatt.

De amúgy nagyon mutatós és dögnehéz a J és nagyon nagy borzasztó mély, ugyhogy aki ilyennek a vásárlására gondol, az feltétlenül először csekkolja, hogy van-e annyi helye, és olyan izmos állványa peace.gif

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 11:02

George 3 Írta:

Jó reggelt mindenkinek!

Tigris már lelőtte a poént , így csak néhány sorban írnám le gondoltataimat.

Az Advance Acoustic vs Jungson meghallgatás igen kultúráltra sikeredett,

köszönet érte Lacynak, aki biztosította (hozta) a saját készülékét!

A két "versenyző" fej-fej mellett haladt , de az utolsó negyedben a Jungson került ki győztesen, na de félre a tréfát.

Úgy gondolom, tesztről itt nem beszélhettünk csak meghallgatásról, a két készülék között nem volt akkora különbség .

A Master Audio monitorsuárzóival és a Raysonic cd pörgetővel hallgatóztunk.

Az Advance egy picit szárazabb , a magastartományt precízen megmutató erősítő,

a Jungson ennél jóval melegebb , lágyabb karakter, finomabb magasakkal, ettől függetlenül valahol egy súlycsoportban lévőknek éreztem a kettőt, itt ebben a felállásban.

Ez a történet nagyban függ persze a rendszerbe illesztéstől, kábelezéstől , és egyéb pl a hálózat adta lehetőségektől, és a legfontosabb szvsz, a felvételek minőségétől, zenei stílustól.

Személy szerint mindenevő rendszereket kedvelem, itt a monitorsuárzó mivoltából adódóan ez azért nem jelentkezett, a legalsó tartományok hiányoztak a zenéből, persze egy 16 cm mélysugárzó(ha nem tévedek) erre képes.

Szó mi szó, jobbnál jobb zenéket hallgattunk meg, és ez a lényeg szvsz!

A délutáni etup részemről (és a kis csapat részéről akivel együtt hallgatóztunk) a Jungson szobában zajlott, a többi szobában lévő készülékeket többször is hallottam, így ez érdekesebb volt.

Számomra a JA88 erősítő és a Jungson BD No3 kellemes meglepetésként szolgált,

mind kivitelében, mind hangban, nekem az olasz Sonus Faber dobozait idézte,

gyönyörűen kidolgozott, igényes megépítésével.

Nagyon hosszan hallgatható , dinamikus, kellő mélytartományal rendelkező "kis"

dobozka.

A Swans F1F doboza a hatalmas méreteivel, majd 80kg súlyával nem vett le

a lábamról, inkább pop-rock ágyú, kisebb termek, 50 négyzetméteres nappalik hangosítására, ez itt érződött is rendesen.

Az igazi csemege a Junson Ja 99 erősítője Cav Md II-vel, és a Ja 50monoblockok

a Cav MD-V párosával.

Érdekes az MDII-t többször is hallottam, órákig elemezgettem, de

még mindíg úgy érzem , ez egy mindenevő minden műfajt megszólaltatni tudó

remek kis hansugárzó, a komolyzenétől a death metálig szvsz.

Számomra a legjobban tetsző öszeállítás a monoblock rendszer MD V-sugárzókkal volt,

igazi High-end trió a cd-Vs 3 cd lejátszóval,

szó mi szó ez így kompletten nem kis összeg, ez középkategóriás autó ára, na de aki minőségben akar zenét hallgatni, az mélyen a zsebébe kell hogy nyúljon.

Úgy érzem nem estünk át a ló túloldalára, ZENÉT mentünk hallgatni a legjobb

minőségben,nekem a Zene mindig is fontosabb volt, és lesz is, mint maga a

"hardver" , remélem sokan vagyunk ezzel így !!

Köszönöm a jó hangulatot, Bélának és segítőinek, Andreának a szíves vendéglátást!

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 11:02

Tigris írta:

Na szép jó reggelt....Most itthon vagyok még úgy gondoltam írok pár dolgot. A tesztet Advance Vs Jungson nem kommentálom a nagyközönség előtt, annyit mondok , h akit érdekel mishow, vackor priviben megosztom veletek. Én levontam a konzekvenciát, kellemes mosoly ült az arcomra. Itt köszönet érte Lacy-nak aki nagyon segítőkész, informatív volt, és nagyon aktívan, átéléssel segítette a dolgot.

A fogadtatás, vendéglátás fantasztikus volt.Nagyon baráti, közvetlen környezet fogadott minket.Kis kitűzőket is készítettek mindenkinek, h nick névről is megismerjük egymást.

A teszt a Master Audio Monitor One MKIII dobozról ment, ami egy nagyon kimért kellemes hangú kisdoboz. Nagyon sok és szép részlettel. Ugyan a méreteiből adódóan csodákra nem képes rock zenén nagyobb hangerőn nem tudott élni a kisdoboz. De a komolyzene, Jazz, könnyűzene nagyon élt rajta. Az Spm 30 álló dobozt is bekötöttük de nekünk az annyira nem jött be, így visszatettük a kisebbet.Nem mondom mi volt a bajunk vele ízlés kérdése, meg kell hallgatni őket.

A legnagyobb Swans dobozokat sem kommentálom, bődületesen muzsikáltak. De a Swans F2.2F+ is nagyon jó hangú doboz.Ezek a nagyágyúk.

A Jungson szoba, nos itt voltam a legszívesebben.A hangfalak közül itt nekem a Jungson BD No 3 sokkal szebb hangot adott mint a Master audio nagy álló doboza. Árban olcsóbb is, de ezt is meg kell hallgatni.

A terem másik oldalán nagy meglepetést okozott a CAV MDII front, ami a mérete és ára ellenére hihetetlen komolyan szólalt meg zenén. Megjegyzem itt az ár az olcsóbb 250-260 ezer körül van. A másik doboz ami nagyon tetszett és ő mint árban mint minőségben azért egy komolyabb darab a CAV MD-V círka 2 milláért. Hozta az árbeli különbséget.Belevittek a koncert hangulatába, legyen az komolyzene, rock bármi. Nem elemezném.

A Jungson erősítők minden egyes darabja lenyűgözött, itt is a nagyágyú az elő végfok kombó volt, hihetetlen szép részletes hangzással, és baromi nagy erővel , rengeteg tartalékkal és nem is próbált a hang nagyobb hangerőn sem szétesni, nyoma sem volt. Mindvégig kézben tartott, kontrollált volt a hangzása. Ez elmondható minden egyes darabjáról az AB osztályos JA-88D -ről és az A osztályos darabról is, ami kicsit nagyobb hangerőn kezdett el élni igazán. De ott aztán a hangja nyílt, részletes, nagyon tiszta nyugodt, hosszan hallgatható darab, nyoma sincs agresszivitásnak. A CD az a Moon Harbour CD-S3 Standard Version volt szintén kellemes hangzással.

Csináltunk itt a végén pár turpisságot és betettünk egy kis KORN muzsikát ahol szintén mindvégig kontrollált volt a hangzás, és vette a kemény zenét. A másik kis turpisság pedig a CD lejátszó cseréje volt, helyébe pedig a Moon Harbour DVD Standard Version-t tettük. Meglepően jók voltak a zenei kvalitásai elgondolkodtató darab főleg ha valaki egyben akar megoldani mindent és olcsóbban szeretne kijönni.Ugyan a DVD a nagyobb tömegeket már nem adta vissza úgy mint a CD , de ezt leginkább komolyzenén éreztette velünk. Akinek a zenei gyűjteménye nem csak ebből áll vagy javarészt mást hallgat annak a DVD is egy bomba vétel.Képileg nem tudok mondani semmit, úgy nem voltak megvizsgálva.

Mindent összevetve a Jungson letett valamit az asztalra, igen nívós darabok.Félre lehet tenni az elfogult, előítéletekkel teli gondolatokat. Fantasztikusan jó darabok, aki teheti hamar fogja meg őket amíg vannak és amíg akciósak.

Hát röviden ennyit szerettem volna mondani, lehetne boncolgatni és részleteiben elemezni mindent, de arra rámenne egy nap smile.gif De felesleges is lenne, engem meggyőztek a termékek, sőt többet is adtak az elvártaknál.

AVX
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: AVX » 2009.02.25., szer. 10:53

misi

post-36-1235555616.jpg

AVX
Site Admin
Site Admin