A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

"SEAS Classic" project

Moderátor: csandaz

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 614

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2012.01.09., hétf. 01:44

a mért adatok alatt elsősorba a torzítási adatokat értik ennél a hangszórónál. Az esést meg nem lehet kiegyenesíteni, csak a púpot. Illetve, ki lehet csak hát :rolleyes:

Igen, köszi, erre gondoltam. leborulok.gif Akkor jól.

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 799

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: -KP- » 2012.01.09., hétf. 01:12

Óriási tipp! Nagyon szép a görbe! Esik egy ötöst 10 és 20 kHz között, ezt valahogy a váltóval ki lehet húzni legalább egyenesre, vagy ott már nem kavarunk, nincs mit tenni? 10 pénz körül azonban lehet brilliáns választás.

MÁS:

Mi lenne, ha több magassal is kipróbálnánk, aztán maradjon meg, akinek amelyik tetszik? Én nem sietek választani, az idő nem számít. Szóval, Urak? 36_1_1.gif

a mért adatok alatt elsősorba a torzítási adatokat értik ennél a hangszórónál. Az esést meg nem lehet kiegyenesíteni, csak a púpot. Illetve, ki lehet csak hát :rolleyes:

Sztereó: Linn Majik DS-I Mozi: Anthem MRX500 Hangfalak: Goldenear Triton 7 , Supercenter XL, Aon2, 2db SVS SB12

kalmi
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 838

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: kalmi » 2012.01.08., vas. 22:18

A 27TBFC/G nem selyem, hanem alu dóm.

Igazad van, félreolvastam! Voltak ilyenjeim, és ezek tényleg jók. Mondjuk azoknak az embernek nem jön be, akik ránéznek a membrán anyagára, és közlik: "olyan fémes hangja van"!

Az! fly.gif

p.audio
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: -8

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: p.audio » 2012.01.08., vas. 22:17

Nyilván nem azok számára van értelme egy másik magassugárzóban gondolkodni, akik nem rendelkeznek a szükséges eszközökkel és tudással.

Egyébiránt a konstrukció lényege szerintem a mélyközép hangszóróban és az aperiodikus dobozkialakításban rejlik, nem pedig a két hangszóró között lévő szinergiában - hiszen eleve kétféle magassugárzóval kínálja a tervező. Kellő körültekintéssel igenis lehet életképes alternatívát találni.

Ez lenne a mondandóm lényege. ;)

Az "aperiodikus" elv tanulmányozása sok itteni fejlesztőnek hasznára válhat(na).Még a lakószobája anomáliániak enyhítésére is megoldás lehet mielőtt mindenféle egyéb "megoldásokhoz" nyúlna.

d2905
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 3

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: d2905 » 2012.01.08., vas. 21:58

Én nem vagyok annyira oda a SEAS prestige selyemdómjaiért, szerintem kicsit unalmasak. A prestige sorozat alu és magnézium dómjai szerintem sokkal kellemesebb hangúak. SEAS selyemdómból inkább az Excel sorozat a jó hangú. Ha olcsóbb megoldást keresünk, és mindenképp ragaszkodunk a selyemhez, akkor Peerless, Vifa, Morel, SS, nagyjából ebben a sorrendben (nálam).

A 27TBFC/G nem selyem, hanem alu dóm.

Tomi
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 90

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: Tomi » 2012.01.08., vas. 21:41

Javallom első körben dobjunk össze egy próbadobozt 20-40 literrel meg egy viszonylag korrekt magassal, aztán a mért eredmények önmagukért fognak beszélni.

potatomelon.wordpress.com

d2905
V.I.P.
V.I.P.

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: d2905 » 2012.01.08., vas. 21:29

Én még annak sem.Lehetne a váltót is újra tervezni,tehát fuccs az eredeti tervnek,ami állítólag annyira jó.Ha valakit nem áldott meg az ég váltó hangolási tehetséggel,és biztosra szeretne menni,annak ez zsákutca. ;)

Nyilván nem azok számára van értelme egy másik magassugárzóban gondolkodni, akik nem rendelkeznek a szükséges eszközökkel és tudással.

Egyébiránt a konstrukció lényege szerintem a mélyközép hangszóróban és az aperiodikus dobozkialakításban rejlik, nem pedig a két hangszóró között lévő szinergiában - hiszen eleve kétféle magassugárzóval kínálja a tervező. Kellő körültekintéssel igenis lehet életképes alternatívát találni.

p.audio
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: -8

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: p.audio » 2012.01.08., vas. 20:47

Személy szerint egy másik magassugárzó alkalmazása miatti változtatásnak látnám értelmét max.

Én még annak sem.Lehetne a váltót is újra tervezni,tehát fuccs az eredeti tervnek,ami állítólag annyira jó.Ha valakit nem áldott meg az ég váltó hangolási tehetséggel,és biztosra szeretne menni,annak ez zsákutca. ;)

kalmi
Törzsgárda
Törzsgárda

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: kalmi » 2012.01.08., vas. 20:32

Az attól függ.

Ha valakinek van már olyan magassugárzója, aminek nem okoz gondot a 2kHz-es váltás elektromosan másodfokú váltóval, az használja - vagy legalábbis próbálja ki egy mérés erejéig az adott dobozban - azt. Elég sok ilyen létezik.

(Nulláról kezdésnél kézenfekvő az eredeti SEAS magas(ok) használata.)

Érdemes lenne szerintem esetleg a 27TB(F)C/G-t kipróbálni, nagyon tisztességes hangszóró. Ne tévesszen meg senkit az ára, a legjobbak között van a mért adatai alapján. Még szebb görét is mértem rajta, mint a gyári. Könnyű vele dolgozni is, jóindulatú hangszóró.

A Peerless HDS is szóba jöhet, bár ez már drágább, és korántsem olyan jóindulatú, mint a 27TB(F)C/G. Nehezebb hozzá jó váltót fabrikálni.

Scan-speak-ok is beválhatnak, a D2905 classic széria 9500-as tagja hasonlóan jóindulatú, mint a 27TB(F)C/G, és nem kell eladni az autót, hogy ki tudjuk fizetni. :-) A 9300 ugyanaz, csak műanyag előlappal - annyival nem olcsóbb, hogy megérje azt venni a 9500 helyett - szerintem. A 9700 már kezd elég drága lenni, ráadásul ennél már szintén oda kell jobban figyelni a váltóra. A 9900 már nagyon drága, plusz a nagy előlap miatt nem lehetne olyan közel tenni a mélyhez mint a többit - emiatt már jobban különbözne az eredeti elképzeléstől, mint kellene.

Az újabb (jobb) SS magasak nagyon drágák, akkor már inkább az eredeti alternatív SEAS Excel.

Én nem vagyok annyira oda a SEAS prestige selyemdómjaiért, szerintem kicsit unalmasak. A prestige sorozat alu és magnézium dómjai szerintem sokkal kellemesebb hangúak. SEAS selyemdómból inkább az Excel sorozat a jó hangú. Ha olcsóbb megoldást keresünk, és mindenképp ragaszkodunk a selyemhez, akkor Peerless, Vifa, Morel, SS, nagyjából ebben a sorrendben (nálam).

d2905
V.I.P.
V.I.P.

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: d2905 » 2012.01.08., vas. 20:18

Tippek? Talán SS?

Az attól függ.

Ha valakinek van már olyan magassugárzója, aminek nem okoz gondot a 2kHz-es váltás elektromosan másodfokú váltóval, az használja - vagy legalábbis próbálja ki egy mérés erejéig az adott dobozban - azt. Elég sok ilyen létezik.

(Nulláról kezdésnél kézenfekvő az eredeti SEAS magas(ok) használata.)

Érdemes lenne szerintem esetleg a 27TB(F)C/G-t kipróbálni, nagyon tisztességes hangszóró. Ne tévesszen meg senkit az ára, a legjobbak között van a mért adatai alapján. Még szebb görét is mértem rajta, mint a gyári. Könnyű vele dolgozni is, jóindulatú hangszóró.

A Peerless HDS is szóba jöhet, bár ez már drágább, és korántsem olyan jóindulatú, mint a 27TB(F)C/G. Nehezebb hozzá jó váltót fabrikálni.

Scan-speak-ok is beválhatnak, a D2905 classic széria 9500-as tagja hasonlóan jóindulatú, mint a 27TB(F)C/G, és nem kell eladni az autót, hogy ki tudjuk fizetni. :-) A 9300 ugyanaz, csak műanyag előlappal - annyival nem olcsóbb, hogy megérje azt venni a 9500 helyett - szerintem. A 9700 már kezd elég drága lenni, ráadásul ennél már szintén oda kell jobban figyelni a váltóra. A 9900 már nagyon drága, plusz a nagy előlap miatt nem lehetne olyan közel tenni a mélyhez mint a többit - emiatt már jobban különbözne az eredeti elképzeléstől, mint kellene.

Az újabb (jobb) SS magasak nagyon drágák, akkor már inkább az eredeti alternatív SEAS Excel.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Értékelés: 5385
Kapcsolat:

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2012.01.08., vas. 19:15

Valahogy mindig azt gondolom, hogy az ár-érték-arány a felismert szinergiával felültervezhető, és minden kategóriában meg lehet találni ezt a szinergiát. Persze, ez max. elméletileg biztos, vagy talán úgy sem. sad.gif" /> Szerintetek?

Míg a kész gyári dobozoknál a vételár nem mindig tükrözi a hangzás színvonalát, az alkatrészeknél - így a hangszóróknál is - jellemzően szorosabb a kapcsolat, ha nem is mindig párhuzamos a márkanevek közötti presztízs különbség miatt.

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 614

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: lehoako » 2012.01.08., vas. 18:13

Így van.

Ha nem akarnék aktív váltást, biztosan a WD25A terveit követném.

Egyrészt mert ezt a hangszórót eleve úgy tervezték, hogy egy kétutas rendszer mélyközép hangszórója legyen, zárt dobozban - P.J. Comeau-t is a régi legendás Dynaco A25 doboz ihlette.

Másrészt elég jól meg van ez tervezve - lehet, hogy sikerül ezt a szintet valakinek elérni, vagy esetleg még meg is haladni, de milyen áron? Rengeteg munka, energia, idő, költség (pl. váltóalkatrészek). (Az lenne a legszebb, ha több hetes munka után valaki alapvetően ugyanezt a konstrukcióhoz érkezne. :-) )

Személy szerint egy másik magassugárzó alkalmazása miatti változtatásnak látnám értelmét max.

Ez a magas-alternatíva engem is érdekelne. Nem hiszem, hogy ne lenne 10E és 65E között olyan magas, ami szinergiája miatt nem adna többet, mint a 10E Ft-os. Tudom, hogy az sem rossz, de pl. félúton lehet valami használható, vagy itt pont a drága és minőségi végeredményt próbáljuk megoldani "okosba", de a félsiker árnyékában? gondolkodik.gif

Valahogy mindig azt gondolom, hogy az ár-érték-arány a felismert szinergiával felültervezhető, és minden kategóriában meg lehet találni ezt a szinergiát. Persze, ez max. elméletileg biztos, vagy talán úgy sem. !36_7_11.gif Szerintetek?

suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 986

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: suminator968 » 2012.01.08., vas. 18:03

Így van.

Egyrészt mert ezt a hangszórót eleve úgy tervezték, hogy egy kétutas rendszer mélyközép hangszórója legyen, zárt dobozban - P.J. Comeau-t is a régi legendás Dynaco A25 doboz ihlette.

Másrészt elég jól meg van ez tervezve - lehet, hogy sikerül ezt a szintet valakinek elérni, vagy esetleg még meg is haladni, de milyen áron? Rengeteg munka, energia, idő, költség (pl. váltóalkatrészek). (Az lenne a legszebb, ha több hetes munka után valaki alapvetően ugyanezt a konstrukcióhoz érkezne. :-) )

Tippek? Talán SS?

HANG : Audio Pc-Roon-HQ Player-Tidal--SOtM sMS200-MCRU---ifi nano IDSD Dac-LINN Kisto Pre Amp---ALAC Private Edition 2 XLR Cable-Speaker: Dyno Esotar-SS Revelator Activ Speaker-Power Kábelek:Audio Note L-Siltech SPx 20---Füles :HD 600---KÉP: Epson EH TW500

d2905
V.I.P.
V.I.P.

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: d2905 » 2012.01.08., vas. 17:59

A linken található két dobozkonstrukciót a váltóival együtt bárki nyugodt szívvel megépítheti, csalódni nem fog nagyon. Érdemes utánanézni külföldi DIY oldalakon, de ezek bevált, és hiteles tervek! Finomhangolást meg utána lehet csinálni az adott akusztikai környezethez.

Én mondjuk a saját fejem után fogok menni, de nem biztos, hogy jobb eredményt tudok elérni, mint a bevált tervekből lehetne. Majd kiderül. Az én konstrukcióm eleve nem követendő, hisz én aktív váltással készítem, beépített Linkitz transformmal, a passzív verziónál megengedet jóval kisebb dobozzal. Vagy jóval nagyobbal! :)

Így van.

kalmi
Törzsgárda
Törzsgárda

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: kalmi » 2012.01.08., vas. 16:07

... szerintem megérdemel ez a dolog egy profi házikót. gondolkodik.gif

Ez így van!

suminator968
V.I.P.
V.I.P.

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: suminator968 » 2012.01.08., vas. 15:42

A linken található két dobozkonstrukciót a váltóival együtt bárki nyugodt szívvel megépítheti, csalódni nem fog nagyon. Érdemes utánanézni külföldi DIY oldalakon, de ezek bevált, és hiteles tervek! Finomhangolást meg utána lehet csinálni az adott akusztikai környezethez.

Én mondjuk a saját fejem után fogok menni, de nem biztos, hogy jobb eredményt tudok elérni, mint a bevált tervekből lehetne. Majd kiderül. Az én konstrukcióm eleve nem követendő, hisz én aktív váltással készítem, beépített Linkitz transformmal, a passzív verziónál megengedet jóval kisebb dobozzal. Vagy jóval nagyobbal! :)

Én is mennék a saját fejem után ha volna...ez rossz vicc volt. Biztos több úton is el lehet jutni a jó hanghoz, valszeg más úgy sem fog az eredeti tervekre támaszkodni, majd meglátjuk mi sül ebből ki. Remélem Pistit rá lehet majd venni a doboz legyártására, szerintem megérdemel ez a dolog egy profi házikót. gondolkodik.gif

HANG : Audio Pc-Roon-HQ Player-Tidal--SOtM sMS200-MCRU---ifi nano IDSD Dac-LINN Kisto Pre Amp---ALAC Private Edition 2 XLR Cable-Speaker: Dyno Esotar-SS Revelator Activ Speaker-Power Kábelek:Audio Note L-Siltech SPx 20---Füles :HD 600---KÉP: Epson EH TW500

suminator968
V.I.P.
V.I.P.

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: suminator968 » 2012.01.08., vas. 14:54

Félreértesz. Nem biztattalak drága alkatrészek vásárlására, csak kíváncsi voltam, miért éppen Mundorf Supreme...

Mert használtam, és szeretem a hangját, de nyitott vagyok.....

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2012.01.08., vas. 14:29

Egy 13e Ft-os hangszóróhoz 10x-es árú váltó, lehet jó, én nem tudom, csak nem logikus felállás.

Félreértesz. Nem biztattalak drága alkatrészek vásárlására, csak kíváncsi voltam, miért éppen Mundorf Supreme...

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3231

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: AVX » 2012.01.08., vas. 13:53

Ha abból indulunk ki, hogy a két mélyközépre 65 ezret költöttünk, akkor mondjuk ha ugyanennyiért hozzáteszünk két magasat, az már 130 ezer. Ezekhez én nem költenék 100 ezreket váltóra, de nem vagyunk egyformák.

Én még az Exitic hangszórókhoz sem veszek ilyen drága dolgokat,de ahhoz már a jobb Mundorf cuccok lesznek.

kalmi
Törzsgárda
Törzsgárda

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: kalmi » 2012.01.08., vas. 13:48

Egy 13e Ft-os hangszóróhoz 10x-es árú váltó, lehet jó, én nem tudom, csak nem logikus felállás.

Ha abból indulunk ki, hogy a két mélyközépre 65 ezret költöttünk, akkor mondjuk ha ugyanennyiért hozzáteszünk két magasat, az már 130 ezer. Ezekhez én nem költenék 100 ezreket váltóra, de nem vagyunk egyformák.

kalmi
Törzsgárda
Törzsgárda

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: kalmi » 2012.01.08., vas. 13:47

suminator968
V.I.P.
V.I.P.

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: suminator968 » 2012.01.08., vas. 13:45

Milyen megfontolásból?

AVX
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 3231

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: AVX » 2012.01.08., vas. 13:36

Milyen megfontolásból?

Egyértelmű,hogy túlzás lenne ezekhez a hangszórókhoz ilyen váltó alkatrészre költeni.

fapaci
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Kapcsolat:

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: fapaci » 2012.01.08., vas. 13:33

Ez azért talán túlzás lenne, sztem én maradok a Mundorf Supreme-nél.

Milyen megfontolásból?

theo
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 285

"SEAS Classic" project

Hozzászólás Szerző: theo » 2012.01.08., vas. 13:00

Ez azért talán túlzás lenne, sztem én maradok a Mundorf Supreme-nél.

Én mondjuk erősen gondolkodom rajta :D (persze nekem csak 2db 4,7-es kellene)

Válasz küldése

Vissza: “ATC-Trade Zrt.”