A fórum 2019. február 1-én frissítésre került
Kérünk titeket, ha valami problémát találtok, jelezzétek a postmaster@avx.hu email címre

A legnagyobb változás, hogy a fájl csatolmány rendszernek most már rendesen kell működnie

Audio PC

Moderátor: Bodoraudio

Sólyom
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 150

Re: Audio PC

Hozzászólás Szerző: Sólyom » 2018.11.02., pén. 16:23

Tisztelt Bodor úr!

Tul barátom mostani hozzászólása, és néhány korábbi, a megfelelő irányba pofozgató üzenete után megvilágosodva szeretnék személyes kihallgatást kérni a november 19-i hétre. :D

Üdvözlettel: Sólyom

"Véletlenek márpedig nincsenek. Minden mindennel összefügg."

Tul
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 665

Hozzászólás Szerző: Tul » 2018.10.21., vas. 14:15

Sziasztok!

Péntektől én is Bodor PC tulajdonos vagyok.
Azért kell erről írjak, mert ha valaki, hát én aztán keményvonalas PC ellenes voltam. Barátom, aki eljött velem a tesztelésre, a vásárlás pillanatától komolyan magába is fordult, mert, mint mondta, ilyen nem lehet, ez nem történhet meg, így megborult a világ egyik legbiztosabb pontja, megszakadt a kontinuitás :) "Mi lesz a következő? Az armageddon? A világvége? Hazafelé ránk esik egy hullócsillag?"

Jó ideje keresek egy olyan lejátszót, ami legalább hozza azt a szintet, amit egy Goldmund futómű bele, egy modifikált Pioneer DVD játszóm nyújtott. Ez első hangzatra kicsit vicces, a valóság mégis az, hogy hónom alatt a kis DVD-vel jártam az országot és vadásztam kompetitorokra - de a győzelem elmaradt a masinámmal szemben.
Nem fejtem ki a felsorolást, mert nem szeretném magamra haragítani az ilyen gépek tulajdonosait, ahogy vitázni sem akarnék. Sőt, távol álljon tőlem kategorikusan betolni valamit egy polcra, inkább úgy fogalmazok, hogy NEKEM mindig jobban tetszett a futóművem, illetve úgy önmagában a CD, mint bármilyen (akár NAS-ról, akár USB-ről, akár TIDAL-ról) streamelt anyag. Ha a forrásfájlt feltettük egy háttértárra, illetve kiírtuk CD-re, a meghallgatásaim alatt utóbbi mindig magasan nyert a futóművemmel, vagy egy igazán komoly CD-játszóval (mellesleg a legtöbb vendéglátó szerint is). A milliós nagyságrendű lejátszók is egyértelműen jobb hangot produkáltak saját CD futóművükről, mint streamelve ugyanazt (!) az anyagot bárhonnan.
Mivel már bőven 1MFt fölött jártunk a futóművekkel és nem hozták az általam várt eredményt, komolyan kacérkodtam a gondolattal, hogy veszek egy lemezjátszót (6-800K), meg egy gyengus kis PC-t (100K + tuningolt ESI Juli@). A vinyl ott lesz, ha tényleg minőségre vágyom, a PC meg ha általános napi dolgaim mellett hallgatni szeretnék valamit. (Az ESI egyébként még nem elvetett ötlet, Dragonweed kezei alatt nagyon komoly produkciót nyújt egy erősen átalakított példány, de sajnos időben megjósolhatatlan, mikorra készülne el még egy ilyen konfig - és nyilván annak is vannak határai.) Szóval ez a kettős megoldás hangban is nyújt valamit analóg oldalról és még olcsóbb is, mint a már fókuszban lévő nagyágyúk, amikkel bizony hiszitek, vagy sem, hangban nem voltam előrébb, mint egy jó CD lemezzel.

Egy dolog volt, amivel még nem méredzkedtem össze, az az audió PC. El kellett menjek, hogy nyugodt lélekkel mondhassam, nincs más megoldás.
A telefonos egyeztetések alapján tett benyomások és rugalmasság miatt választottam a Bodor Audiot. Barátságos hangnem, barátságos árak, barátságos filozófia.
Soha, de tényleg soha nem gondoltam volna, hogy egy PC lesz az, amitől a számomra analógnak gondolt hanghoz legközelebb állót kapom. Az általam hallott lejátszók közül ez volt az egyetlen, ami felért a futóművemhez, sőt, ugyanazt a dinamikát és nyitottságot adta, csak épp sokkal nyugodtabb tálalással. A hálózati transzportokkal az volt egyébként a bajom, hogy fedetten, fátyolosan szóltak. A prezensz tartomány oda volt borítva az arcodba, a dinamika erősen középhangsúlyosan jelentkezett, nekem az egészben érezni lehetett valami gombócosságot - de fura mód nem a szokásos, sokat kritizált digitális hangot, hanem azt, hogy lekonyuló sávszélek mellett fordított V EQ álláshoz hasonlóan adtak elő mindent. És amikor valaki azt mondta, hogy ez analógos, hosszan hallgatható, na akkor belül nagyon szomorú voltam. Mert én is a hosszan hallgatható hangot keresem, de az nem egyenlő a fedettséggel. Márpedig itt konkrétan minden streamernél erről van szó. Az én fülem szerint.
A Bodor PC egyedüliként megugrotta ezt az akadályt, úgy tudott streamelni, hogy a dinamika a sávszélek kiterjesztésével (nem megemelésével!) jött elő, végtelenül nyugodt és a fület nem terhelő tónusban.
Nem azt mondom, hogy ez a legjobb audió PC, mert a többit nem hallottam, de ez volt az első eszköz, ami bőven hozott mindent, amit kerestem, ezért megvettem. Ja igen, árban viszont úgy tudom, tényleg ez a legjobb :)

Amint lesz hosszabb távú itthoni tapasztalatom, írok még, ígérem. Egyelőre az itthoni benyomások is kiemelkedőek, de még erősen a konfigurálásnál tartok - mert kitétel volt, hogy monitor nélkül, csak tabletről vezérelve menjen minden.
Ami nagyon komoly, hogy alacsony hangerőn sem veszt az emlegetett dinamikából. Szinte már pontatlan az együttfutása a potinak a két csatornán, annyira halkan hallgattam az erősítőm, mégis élvezhető volt :smile32:

Két apróság van, amivel együtt kell élni:
Nem teljesen passzív és olykor (nem terhelés függvényében, hanem kikapcsolás után (!) gondolkodik.gif ) felpörög a ventillátor.
Illetve a Bodor DAC-kal némileg jobb a szinergia, mint a most meglévőmmel :) Nyilván, ez nehezen felróható negatívum, de a végén mégiscsak kiadás.. :D

Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 621

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio » 2018.10.15., hétf. 07:07

Sziasztok!
Október 15-19-ig,azaz egy hétig, jelentős kedvezményt biztosítok minden megrendelt audio pc-re. :tutiok:

Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio » 2018.10.05., pén. 17:56

Bodoraudio zene pc: Többkörös,túlméretezett,ultra alacsony zajú, analóg tápegység. Audio szempontok szerint átalakított alaplap,órajelgenerátorral /csökkentett jitter/.Audio célra átalakított usb 3-as kártya,saját tápegységgel,órajellel. Rezgéscsillapitott készülékház.Teljes hardveres optimizálás. Igény szerint teljes szoftvercsomaggal.

Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio » 2018.09.28., pén. 14:47

Kíváncsi vagy milyen egy jól megépített nagy bodoraudio pc?
Semmi mást nem kell tenned,mint hogy bejelentkezel hozzám egy meghallgatásra.
Garantálom hogy tetszeni fog a hallott hang.
06702238929
:guitar: :music1:

Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio » 2018.09.27., csüt. 08:29

Szia!
Ma, holnap kellene negérkeznie.
Leírom a tapasztaltakat.

kopaszbarack
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 25

Hozzászólás Szerző: kopaszbarack » 2018.09.27., csüt. 06:50

Bodoraudio írta:
2018.08.30., csüt. 10:09
Kíváncsiságból rendeltem egy ilyet:Yakee T6 Air mouse with Keyboard Touch Pad Remote Control
Amint kipróbáltam,írok róla pár sort.
Köszönöm a tippet!
Szia Feri!
Távirányító megjött, tesztelted, érdemes foglalkozni vele?
Üdv: Sanya!
Ez itt az a hely ahól az objektív is szubjektív.

Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio » 2018.08.31., pén. 16:45

Szeptemberben,egy átdolgozott nagy audio pc,és egy szintén átdolgozott nagy dac fog csatarendbe állni.
Érdemes lesz meghallgatni őket.

Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio » 2018.08.30., csüt. 10:09

Kíváncsiságból rendeltem egy ilyet:Yakee T6 Air mouse with Keyboard Touch Pad Remote Control
Amint kipróbáltam,írok róla pár sort.
Köszönöm a tippet!

Alby_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 61

Hozzászólás Szerző: Alby_ » 2018.08.28., kedd 13:55

Gombos PC távirányítókhoz ezeket még halkan ideírnám, hátha jól jön a tipp.
(Ha nagyon off, elnézést kérek)

Yakee T6 Air mouse with Keyboard Touch Pad Remote Control
https://www.aliexpress.com/item/Yakee-T ... 04206.html
Nemrég érkezett meg hozzám is egy, nagyon korrekt kütyü.

Ez egy korábbi kedvencem
MX3 https://www.aliexpress.com/item/Yakee-M ... 56605.html

Mindekettő lég-egér is, és rádiós a vevőjük, így nem kell rálátás mint az infránál.
A kis billentyűzet az alkalmi kereséseknél jól jön.
Egyszerűbb funkciókra praktikusabb a nyomógomb mint egy telefon. (Pause, Next, Prev. Kikapcs.)
Komolyabb tartalom válogatásra persze jobb egy app.
PC-vel, okoskaTV-vel, androidos boxokkal is mennek, és elég olcsók.
Yakee T6 remote.jpg
Y6remoteconroller
Yakee T6 remote.jpg (75.6 KiB) Megtekintve 17067 alkalommal

Attilag001
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 33

Hozzászólás Szerző: Attilag001 » 2018.08.27., hétf. 23:15

Aki mindent funkciot szeretne kezelni tavoli asztali eleressel megteheti -Microsoft Remote Desktop vagy Chrome R D - ehhez kell szamitogepes es program ismeret, cserebe a teljes gepet latjuk, nem csak a zenelejatszot, par nap utan mar konnyen kezelni is tudjuk, ez a legjobb nekunk.

Telefonra, tablagepre Jremote a program neve, barki altal konnyen hasznalhato, szerintem erre gondoltal.

Aki regi vonalas igy valodi taviranyitot szeretne annak is van megoldas.

https://wiki.jriver.com/index.php/Media_Center_Remote
Focal Electra 1027Be, 1008BE, CC1000BE, Focal SM9, Dali Ikon 7.2.4
Audiomat Arpege Reference 10rc , MF M6si
Bodor AudioPc+PP4,Audiolab M-Dac+, Oppo 105D, Popcorn A500
Sony Hw65 , LG Oled 65", Samsung Plazma
Rega P6, Golding Eroica,Ania, Vincent Pho701
LessLoss táp, Audioquest Sky, HiDiamond 5

Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio » 2018.08.27., hétf. 12:59

Mind a jriver,mind a tidal remekül távirányítható táblagépről.

ilukacs
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: ilukacs » 2018.08.27., hétf. 10:57

Bodoraudio írta:
2018.08.25., szomb. 09:47
ilukacs írta:
2018.08.24., pén. 12:05
Sziasztok!

Még csak érdeklődöm, de megkérdezhetem, hogy milyen SW-eket használ a PC?
Op. rendszer és lejátszó program érdekelne.
Szia!
Windows 10 Pro,Jriver,Tidal,Fidelizer.
Kérésre bármi megoldható.
Kacérkodom az audiophile linux-al.
Köszi az info-t!

Többen a Roon-t dicsérik, de az havidíjas, ha jól tudom.
Nekem fontos lenne a tablet-ről (ipad) vezérlés, mert a párom már megszokta hogy úgy megy.
Jelenleg egy minimál PC-n Logitech SqueezCenter adja az adatot egy SqueezeBox Touch-nak.

Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio » 2018.08.25., szomb. 09:49

Lassan vége a szabadságnak,Szeptembertől ismét várom az érdeklődőket.
:smile53:

Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio » 2018.08.25., szomb. 09:47

ilukacs írta:
2018.08.24., pén. 12:05
Sziasztok!

Szia!
Windows 10 Pro,Jriver,Tidal,Fidelizer.
Kérésre bármi megoldható.
Kacérkodom az audiophile linux-al.

ilukacs
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: ilukacs » 2018.08.24., pén. 12:05

Sziasztok!

Töki
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 200

Hozzászólás Szerző: Töki » 2018.08.19., vas. 18:53

Csak megerősíteni tudom az előttem szólót.. A saját Audio PC-imben is elvégezte Feri az alaplapi 2 órajel cserét és kijelenthetem, hogy a régivel csak árnyéka volt a jelenleginek!
Olyan szintű előrelépés, amit semmilyen kábelezéssel nem lehet überelni. Az ár nagyon korrekt és ami még nem elhanyagolható, hogy nem kell otthagyni napokra a készüléket majd visszamenni érte,, 1 órán belül kész az átalakítás, amit meg lehet várni helyben.
Dual PC + Core Audio Karuna / Metrum Acoustics Adagio / ATC SCM 150 ASL PRO
Xindak XF-2000E-2000
ValhallA / WireWorld / Entreq / HydraSound

bazzs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 220

Hozzászólás Szerző: bazzs » 2018.08.17., pén. 21:52

Nemrég belevágtam egy teljesen új lineáris PC építésébe, ami el is készült hosszas várakozás után. Úgy gondolom, hogy a jó táp és a dedikált usb panel mellett nem szabad figyelmen kívül hagyni az órajel kérdést sem.

Mivel akitől a pc-tápom érkezett, órajel-cserét nem vállalt, így Ferihez fordultam ez ügyben.
és hopp! Nagyon nem bántam meg. Az alaplapomon kicserélte az alaplapi és a lan órajelét is egy nekifutásra.
Ha hasonlítani akarom valamihez, akkor ez nálam ez annyit hozott mint a régi gépen a PP kártyát saját tápról ellátni. Dinamika, felbontás és tónusok lett a tuning gyümölcse.

Akinek még nincs piszkálva az alaplapi órajele a zenés pc-jén, annak különösen ajánlott - ha elég bátor hozzá. :D

Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio » 2018.07.12., csüt. 15:38

Sziasztok!
USB kártya vissza hívást tartok!
Megkérnék mindenkit aki bodoraudio USB kártyával rendelkezik,hogy juttassa el hozzám egy apró beavatkozásra ami a megbízhatóságot növeli.
Maga a beavatkozás néhány percet vesz igénybe, megvárható.
:smile53:

Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio » 2018.06.23., szomb. 18:46

Készülő félben,n agy gép minimál.

pc.jpg

Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio » 2018.06.23., szomb. 18:43

2016. 02. 11. at 7:55, -KP- írta:

Usb kártyán kívül esetleg lesz más htpc komponens is? Pl. lineáris táp.

2016. 02. 11. at 17:45, Bodoraudio írta:

Usb kártya,órajel generátor hozzátartozó tápegység,extra minőségű usb kábel.

Jelenleg ezeket az eszközöket kínálom.

Ezek beépítésével,alaplapi órajel generátorral,rezgéscsillapitásal,kiváló hang érhető el szemelőt tartva a költségeket.

2016. 02. 11. at 17:45, Bodoraudio írta:

Usb kártya,órajel generátor hozzátartozó tápegység,extra minőségű usb kábel.

Jelenleg ezeket az eszközöket kínálom.

Ezek beépítésével,alaplapi órajel generátorral,rezgéscsillapitásal,kiváló hang érhető el szemelőt tartva a költségeket.

2018. 04. 24. at 20:55, GTomi írta:

miért kell ennyi neki? így első olvasatra soknak tűnik a szám nekem mint laikusnak.

Mire az összes alkatrész "beég",kell vagy ezer óra.

Háromszáz óránál már kezd össze állni.

Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio » 2018.06.21., csüt. 16:16

Sziasztok!

Augusztusban szabadság miatt nem tudok munkát vállalni.

Aki szeretne valamit tőlem,kérem időben jelezze.

GGy
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 12

Audio PC

Hozzászólás Szerző: GGy » 2018.06.14., csüt. 10:44

Sziasztok,

A napokban jártunk a Ferinél.Hallgattuk az apróbb fejlesztéseken átesett gépet.

Nagyszerű hangot hallottunk.

Akinek van egy kis ideje érdemes beugrani.

:D

Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio » 2018.06.13., szer. 13:46

Nagyon örülök,hogy ismét örömet okoztam a munkámmal.

hoyo.gif

chopper
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 16

Audio PC

Hozzászólás Szerző: chopper » 2018.06.08., pén. 19:34

Tisztelt Fórumtársak!

Mint azt ebben a topicban 2017. január 31-én írtam egy Bodoraudio audio pc és egy szintén Bodoraudio USB DSD dac boldog tulajdonosa lettem. Akkori benyomásaimat  megosztottam veletek. Most a fejleményekről szólnék néhány szót.

Másfél éve egy (árban) minimum variációt kértem Feritől, ami aztán minden várakozásomat fölülmúlta a korábbi márkás médialejátszóhoz képest. Ilyen előzmények után most jutottam el pénzügyileg oda (és a hifibogár munkálkodása folytán), hogy elkezdtem azon gondolkodni, hogyha ilyen a minimum, akkor milyen lehet mindez egy upgrade után? Korlátaim most is voltak: maradjon a hifis, kis méret és az asszimetrikus kimenetű kivitel.

Lássatok csodát! Mint a mesében, ahol három nap egy esztendő, Feri átépítette az audio pc-t és a dacot három nap alatt! Megyek értük, nézem őket, hát külsőre semmi változás...Belül viszont annál inkább és mintha nehezebbé váltak volna három nap alatt.

A legfontosabb azonban a hang. Már az első néhány hangnál észre lehet venni: dinamikusabb, ütősebb lett a hangzás. A felbontás tovább nőtt, a jelenlét érzése erősödött. Eddig sem volt kevés a mély, de most valahogy még valóságosabbá vált az orgona. Az énekes megnyugodott és magabiztosabbá vált. A zongora hangja pedig gömbölyűbb lett. Szinte minden kapott valami pluszt, amiről én azt hittem, hogy nem is létezik. Most újra hallgatom a kedvenceimet és várom az újabb meglepetéseket. Számomra új értelmet nyertek a jól ismert felvételek!

Nem mellesleg: eddigi tapasztalatom alapján ez az upgrade hozta a legnagyobb pozitív változást a rendszeremben az árához képest, mivel kihozza az erősítőből és a hangfalakból a legjobb tudásukat.

Feri megint kitűnő munkát végzett.

Mindenkinek kellemes zenehallgatást!

Válasz küldése

Vissza: “Bodor Audio”