Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Moderátor: Bodoraudio

Avatar
enrico
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.06.20., szer. 20:52
Értékelés: 61

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: enrico »


II. rész
 
A labor
 
A laborban, körben szervizasztalok, drótok, műszerek, 1001 kis fiók melyekben alkatrészek laknak. A lejátszómról gyorsan lekerült a burkolat. Feri egy szemgödörbe illesztett nagyítóval vizsgálta a nyomtatott áramköröket úgy, mint egy antwerpeni gyémántkereskedő. Egymás felett is voltak áramkörök, így a már átnézett NYÁK kikerült. Ez egy többrétegű nyomtatott áramkör, olyan, mint egy PC alaplap mondta Feri. És tényleg, egészen apró alkatrészek, hajszál vékony vezetők. Elővett egy tápegységet – nem toroid -, leválasztotta a központi tápegységről a BD-ROM-ot és az néhány forrasztás után már az új egységgel látta el a meghajtót. Olyan volt, mint amikor a Discovery channelen sebészekről vetítenek dokumentumfilmet, a mozdulatai határozottak voltak, semmi felesleges kotorászás hezitálás. A táp gyorsan bekerült, anélkül, hogy kapkodott volna, jó ritmusban végezte a munkát, mint egy órajel generátor. A tápegységen felirat: 40A. Nagyon jó minőségű, akár egy erősítőt is elvinne, mondta Feri.
 
 
Pótvizsga
 
Az LX71 ruhátlanul visszakerült a Bodor Audio láncba. Nagyon jó lett, gondoltam néhány taktus után. Mi volt jobb? Minden. Olyan mintha a hangszerek nem egy kivágott kartonpapírból készültek volna, az egész hangzás megszépült, betöltötte a szobát a zene. Mintha több levegőhöz jutott volna egy sportoló és emiatt jobb lenne a teljesítménye. És itt a vége, happy end? Nem, azok a fránya forró tűk csak ott voltak. Úgy lett jobb a hangzás, hogy a zavaró tényező eltűnt volna. Olyan, mint egy jó leves, van benne minden, de belekerült egy kis petróleum, mondta Feri.
 
 
Vissza a laborba
 
Beszélgettünk arról is, hogy egy fórumtársnak eladtam a DV-717 lejátszót, ami ott állt a polcon szemben a szervizszobával, hogy újjászülessen. Egy ilyet egyszer már nagyon jól átalakítottam, egy 15 milliós rendszerben állta meg a helyét, mondta Feri. Megnéztük a volt playeremet is belülről én meg azon tűnődtem, hogy lehet, hogy nem kellett volna eladnom? Már látom, ahogy az apróhirdetésekben emelkedik a 717-es ára. Elhessegettem a gondolatot, blu ray is fontos, ezért nem alternatíva visszalépni a 717-re. Egymilliószor komolyabb gép a 717 mondta Feri – és forgatta tovább a tőrt a szívemben -. Már elmúlt, gyorsan elmúlt az érzés. Azon gondolkodtam, hogy olyan nagyot lépett előre pár perc „gyógyítás” után az LX71, hogy maradok az eredeti tervnél.
 
Feri azt mondta, hogy az analóg többcsatornás kimeneten jelentősen tudna javítani pici ráfordítással, a frontok és a center OP-amp moduljainak cseréjével. Nem kellett győzködnie, kértem, hogy végezze el az átalakításokat. Ettől függetlenül az S/PDIF kijárat maradt a legfontosabb.
 
 
Várakozás
 
Az LX71 ott maradt Ferinél, hogy hernyóból pillangóvá váljon. Azt mondtam Ferinek, ha 5%-al jobb hangja lesz, hogy pár nappal vagy egy héttel tovább marad a szervizben, akkor maradjon. Azt tervezem, hogy évekig fogom hallgatni és nézni, ezért az átépítési idő nem olyan fontos ésszerű határokon belül. Arra gondoltam, míg távol van a készülék, a PC Realtek HD audio S/PDIF kimenetén fogok zenét hallgatni, illetve csak az után, hogy az erősítőm phono kártyája helyére beköltözik a Dactilus DAC. Amíg várok a DAC-ra, addig a vonalkimeneten hallgatok zenét. Gondoltam, hogy nem lesz egy Audio Note, de az „élmény” fájdalmas volt, mint egy paintball fegyverből leadott hosszú sorozat csupasz belső combra. A hang vérszegény, tompa, dinamikátlan és sótlan volt, de legalább nem volt zavaró szúrós magas tartomány. Alto tulajdonos jó fülű zenekedvelő barátom megszánt és kaptam kölcsön egy Dactilus DAC kártyát. Nem a DAC hibája volt, hogy csak picit lett jobb a hang, mint volt. Dinamikusabb lett, de műanyag maradt az előadás. Régen én is azt gondoltam, hogy egy jó erősítő és DAC elé elegendő bekötni bármilyen forrást, aminek van digitális kijárata – ezt diktálta informatikus kockafejem, ez tűnt logikusnak -. Nem olyan régen az IT szobában beszélgettünk a kollégákkal és hintettem az igét, hogy bizony nem mindegy, hogy milyen transport van rákötve egy DAC-ra. Hiszen a jel digitális, nullák és egyesek sorozata, mondták. Én is így vélekedtem addig, míg nem tapasztaltam meg a különbséget és sajnos a differencia nem nüansznyi – pedig milyen egyszerű lenne -.
 
Ferivel beszéltem párszor telefonon, hogy éppen milyen fázisnál tart az átalakítás. Jöttek rossz hírek is. Az órajel generátor kiváltása egyelőre nem megoldható. Nem mennék bele a részletekbe, mert biztosan torzítanék az információkon. Feri biztosan le fogja írni, hogy pontosan mi volt a gond.
 
 
Hazaköltöztetés
 
Beköltözött az erősítőmbe egy Dactilus 1.2 DAC. Pár nap múlva az LX71 is visszakerül a helyére. Feri elmondta, hogy a kapcsoló üzemű tápot nem iktatta ki (teljesen). A multicsatornás analóg áramkört egy méretes toroid táp látja el tiszta életerővel. A BD-ROM meghajtót egy dedikált tápegység pumpálja. Remélhetően a Pioneer cégtől hamarosan megjönnek a rajzok melynek segítségével további optimalizálóra kerülhet sor. Elsősorban a kapcsolóüzemű tápegység toroid tápra cserélése és talán egy külső órajel generátor beépítése várható.
 
Összefoglalva a lejátszódban a következő átalakítások történtek:
 
·         optikai meghajtó tápellátásának leválasztása a készülék saját tápegységéről
·         optikai meghajtó túlméretezett dedikált tápegységet kapott
·         analóg tápegység leválasztása a készülék saját tápegységéről
·         saját dedikált tápegység kialakítása az analóg áramköröknek
·         toroid trafó+extra gyors egyenirányítás+spéci feszültség stabilizátor
·         front és center analóg kijáratok erősítő OpAmp modulok cseréje, optimális beállítása
·         apróbb optimalizálások – azt gondolom, hogy ezek az apróságok sokat hoztak a színpadra –
 
Hazahoztam a lejátszót, egy órán át járattam mielőtt megfüleltem.
 
Az első érzésem a következőek voltak, melyet Ferinek is megírtam:
 
„Több levegő, több élet, minden jobb lett anélkül, hogy teljesen elmúlt volna a zavaró magas hang. Ami miatt biztosan jobb, hogy a sok jó elvonja a figyelmet a szúrósságról. Nem tudom, hogy az első "gyógyítás" és a mostani állapot között mennyi a differencia, mert itthon nem tudtam meghallgatni. Ami megmaradt az a zavaró magas tartomány, főleg amikor püfölik a cintányérokat - Santana koncerten sokat -. Így első néhány szám után nem alkotnék véleményt, mert még be sem melegedett a player és az erősítő sem. Illetve új DAC kártyát kaptam, ami még nincs bejáratva, most majd járatom egész nap, míg dolgozom.
 
Mégis. Azt érzem, hogy a hang folyósabb, talán picit melegebb is lett, aminek örülök. Ami jobb lehetne, ha picit kerekebbek lennének a magas hangok és hifissége még kevésbé érződne. Természetesen nem volt elvárás - és nem is lehetett volna -, hogy egy Accueface készülék hangja költözzön a dobozba és nem is ígértél ilyet. Tetszik az élénksége, a részletező képessége, de nem veszíti el a zenét, gyors és kontrollált, nem kenődnek el a részletek.”
 
 
Zene, zene, zene
 
A berendezések 3 napig mentek folyamatosan, „burn in” és „stress test”. Azt gondolom, hogy a nappaliban a bútorok már rohadtul unták a Santana koncertet, ezért negyedik napon egy válogatás CD forgott körbe-körbe. Ezután normál üzem kezdődött, akkor kapcsoltam be, amikor zenét hallgattam. Sok-sok nap és még sokkal több lemez után azt éreztem, hogy kezdek megsüketülni, mármint nem a hangerőtől, hanem eltűntek a forró tűk. Valamiért ennek nem örültem, azt gondoltam, hogy az agyam már kompenzál és kiszűri a hibákat. Úgy alakult, hogy Alto tulajdonos jó fülű zenekedvelő barátom – felfedi magát a fórumon, ha van kedve - meglátogatott minket a családdal és szakítottunk rá pici időt, hogy meghallgassa a produkciót. Már csak azért, hogy akkor most teljesen megbolondultam, becsapom magam vagy szimplán hülye vagyok – bár azt gondolom, hogy a kedves olvasónak mire idáig eljutott az olvasásban szilárd voksa van erre a költői kérdésre -.
 
Kinyitottam a legjobb boromat, ami többet hozhat a színpadra, mint egy drága interconnect. Megkínáltam és vártam a diagnózist. Nagyon lassan teltek a percek, majd elhangzott egy komoly dicséret: nem tűnik műanyagnak
 
Magamnak építettem a hifit, de szükségem volt az objektív kontrollra, és jól esett a megerősítés. Nem volt alkalmunk komolyabban hallgatózni, de nagy baj nincs. Még nem értünk az átalakítás végére, de öröm zenét hallgatni, ma már leforgott 3 lemez, ebből az egyik két órás koncert volt. Miles Davis - kind of blue c. lemeze igazi élmény volt. Még feleségem is végighallgatta miközben a gasztro blogokat böngészte. Feri a legnagyobb változást a multi csatorna analóg kimeneten várta. Az az igazság, hogy amikor bekapcsolom a Pioneer-t, mindig a sztereóerősítő szól és a zene, de egyszer majd kipróbálom a HM erősítőt is, amikor több időm lesz és már meghallgattam a nagy kedvenceket párszor.
 
Jelentéktelen, de egymás mellett a Heed Obelisk Si és a Pioneer BDP-LX71 hasonlítanak egymásra. A fekete akril előlap, a kék ledek. Pedig mindenben annyira különbözőek.
 
Most hosszabb szünet következik, míg megjönnek a rajzok, elkészül a terv az átépítésről nem is beszélve. Majd a hosszas zenehallgatás, sok lemez.
 
 
Vége a második résznek

Avatar
tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 10:31
Értékelés: 794

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: tanczi »


... Vége az első résznek.
 
Én is várom a folytatást, ill. ezt követően majd az ominózus Pio 717-esemmel történteket osztanám meg a nagyérdeművel, ami szintén mostanában esett meg.  
2.0: PIONEER SC-LX90 DBX BX-3 PHILIPS CD614 VIBAVOICE GEMINI 1000
TÜŰ Bendegúz

5.2: PIONEER SC-LX90 + BDP-440 + N 50AE + DV-717 - OPPO BDP-103EU
PANASONIC DP-UB 9004 - DUNE HD ULTRA 4K + HD DUO
SHERWOOD AM-9080 - LG 86UN85006LA UHD 4K
TÜŰ 3.0, ARCUS AS EFFECT DIPOLE CANTON AS50SC SONY SA-WM500

Avatar
muvimi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2010.10.24., vas. 16:44
Értékelés: 449

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: muvimi »

A mindenit ! Komoly írás, egy komoly embertől . Már alig várom a folytatást. 

Avatar
enrico
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.06.20., szer. 20:52
Értékelés: 61

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: enrico »


Ígéretemhez híven bővebben leírom, hogy mi történt. 
 
 
Magamról
 
Zenekedvelő vagyok, nem értek az elektroakusztikához, de szívesen olvasok róla. Az alábbi sorok szubjektív véleményemen alapulnak, nem kívánok önjelölt guruként fellépni.
 
 
Előtörténet
 
A használtpiacon keresgéltem új forrás után, meg is pillantottam egy Audiolab CD8000-et. Sajnos rövid idő után kiderült, hogy nem olvassa rendesen a lemezeket, ezért visszavittem az eladónak. Amikor elkerült a CD8000 nagy űr keletkezett a nappaliban, legalábbis zenei értelemben. Nem az Audiolab volt a legjobb, amit valaha hallottam, de korrekten tette a dolgát, bár picit steril volt a hangja az analóg kijáraton. Ismét elkezdtem keresgélni, úgy történt, hogy Blu Ray lejátszók felé kezdtem kacsingatni. Nézegettem az Oppo-t, Cambridge Audio-t, de nem találtam olyat a használt piaci hirdetésekben, ami belefért volna a költségvetésbe. Végül kikötöttem a Pioneer BD-LX71 lejátszó mellett. Sikerült a Pioneer nagykerben garanciával megvennem az egyik utolsó esztétikailag sérült lejátszót használtpiaci áron. Biztos voltam benne, hogy egy CD játszó ebben az árban jobb és muzikálisabb előadásra képes, de szerettem volna a Blu Ray koncerteket is hallgatni/nézni. Mozgatta a fantáziámat a DTS HD Master Audio is, még akkor is, ha semmi nem igazolta azt, hogy ez a formátum kellemesebb zenei élményt biztosíthat, mint a CD. A régóta polcon alvó Pioneer DV-717-est eladtam az avx fórumon (a történetben később fontos lehet). Úgy alakult, hogy a Marantz PM75 stereo erősítőmet is eladtam miután meghallgattam az Obelisk Si-t.
 
 
A szeánsz
 
Egy jó fülű zenekedvelő barátomat megkértem, hogy egy szeánsz keretében hallgassuk meg a lejátszómat - nekem akkor csak házimozi erősítőm volt - az ő rendszerében. Biztos voltam benne, hogy az Alto CD-n kategóriákkal jobb lesz, mint az LX71, az Audio Innovations zenei reprodukcióra képes, már többször elidőztem barátom rendszere előtt. Még saját DAC-ja is nagyon jól szól, sőt elsőre a picit melegebb hangzás talán még szerethetőbb is, mint a szintén kiváló Dactilus DAC hangja.
 
a barátom berendezései
 
·         Heed Audio Obelisk Si + Dactilus 1.2
·         Audio Innovations Alto CD mk2
·         EPOS ES 14
 
 
BD és CD lemezt is hallgattunk, a teljesség igénye nélkül felsorolok néhányat
 
·         Eric Clapton's Crossroads Guitar Festival 2010
·         Santana Live at Montreux 2011
·         Sting: Live in Berlin
·         Dire Straits / Mark Knopfler Private Investigations
·         Roger Waters Amused to Death
·         Lou Reed
·         Marcus Miller
·         Andreas Vollenweider Eolian Minstrel
 
Mindkét berendezést az erősítő DAC kártyájához csatlakoztattuk digi coax kábel segítségével. Az első transport versenyző az LX71 volt. Bekerült a Clapton BD, már az első hangok után kiderült, a hangja hifis és zavaróan szúrós a magas tartomány. Enyhe tompaságra számítottam, helyette agyba vájó tűket kaptunk. Hiába volt részletező, nem volt jó hallgatni – na, ez nem a hosszan hallgatható hang -. Hallgassunk meg egy CD-t, kevesebb részlet, kevesebb forró tű, de itt sem jó. Azért ennél jobbra számítottam. Tegyük be a CD-t az Alto-ba, azonnal a helyére került minden és a végén csak annyit érzékeltünk, hogy szól a zene és jó hallgatni. Nem akarok fél percenként másik számra ugrani.
 
Még mielőtt a kedves olvasó arra gondolna, hogy kábelekkel lehetett volna hangolni a rendszeren, gyorsan tovább ócsárolom a berendezésemet. Nem. Ezt nem lehet hangolni, nem ez a megoldás. Újabb jogos kérdés vetődhet fel az olvasóban, hogy akkor miért nem veszek egy Alto-t, hiszen ezeknek a berendezéseknek az ára mára becsúszott a valóban megfizethető berendezések árszintjébe. Azért mert nagyjából ugyanannyi időt töltök CD lemezhallgatással, mint BD társával. Néha még azt is elkövetem, hogy nézem a koncertet.  A video nélkül lemaradtam volna a Clapton lemezen  Buddy Guy, Jonny Lang és Ronnie Wood – Miss You című dal egyik poénjáról – ok youtube-on megnézhettem volna -. Valami olyan megoldás kell, ami lehetővé teszi, hogy ne csak a CD lemezeket tudjam jó minőségben hallgatni. Informatikus lévén sokat gondolkoztam PC alapú médiaközponton, de később elvetettem.
 
 
Jó-jó, de ez nem arra való
 
Olvasható a fenti mondat fórumokban egy-egy felkapott berendezéssel kapcsolatban miután végre valaki ki meri mondani, hogy az adott termék nem jó vagy nem olyan jó, mint a híre. Én azt gondolom, hogy egy BD lejátszónak igen is fontos, hogy jó hangja legyen, nem elég, hogy a kép káprázatos. És megértem, hogy egy 600 fontba kerülő berendezés nem a világ teteje és messze nem high end. Egy 600 fontért árult CD lejátszó sokkal jobb hangú.
 
A DTS Master Audióról a wikipedia oldalon azt olvastam, hogy „bit-to-bit representation of the original movie's studio master soundtrack”. Az akár 24.5 Mbit/s maximális audio adatfolyamban milyen sok képzeletbeli oszlopdiagramot lehet betolni a nem létező szinusz görbe alá, gondoltam. Maga a formátum akkor azért (is) született – szűrtem le -, hogy a stúdióban rögzített hanganyag kerülhessen a lemezre.  Az elv nekem tetszik, hogy nem kell lekonvertálni, felskálázni, nyomorítani azon a hangsávon, ami rögzítésre került. (Vagy igen?) Az Alto és még sok jó hangú CD játszó 16 bittel is szépen zenél, nem kell neki a 96 kHz/24bit.
 
A What HiFi ítészei hová tették a fülüket, amikor azt írták az LX71-ről, hogy „rich, refined sound”? Ez a hang nem az és itt még nem azon a szinten vagyunk, hogy az eltérő neves gyártók mást és mást gondolnak a jó hangról és különböző megközelítéssel törekednek elérni azt, amiről azt gondolják, hogy jó.  Az igazság az, hogy a hang, amit nyújt a készülék bazári és zavaró, de minimum a magas tartományában olyan anomália van, ami megnehezíti a zenehallgatást. De akkor most hogyan tovább? Mégis Alto a CD-nek és a BD lemezekkel majd ellavírozok? Hogyan lavírozok és hová? Leginkább a kikapcsoló gombig. Egy azonos kategóriájú Denon és Oppo is ilyen lenne vagy csak a Pioneer ad ki fércmunkát? Ma, amikor a legtöbb ember youtube-ról hallgat zenét, elegendő az alacsonyabbra beállított lécet átugrani vagy az sem baj, ha nem sikerül átugrani? Valóban a régi készülékek jobbak? Húsz éve is ezt hallottam, de ettől még lehet igaz.
 
 
Kell egy másik híd
 
Ebben a picit csalódott, de megoldás orientált állapotban jutottam el oda, amit soha nem preferáltam. Tuning. Nem voltam a tuning híve, mert azt gondoltam, hogy nem hoz, nem hozhat olyan eredményt, ami valódi előnyökkel jár és rentábilis a ráfordítással.  Azt gondoltam, hogy egy nagy gyártó cég rendelkezik olyan tapasztalattal, hogy már a kommersz kategória tetején is zenei készülékeket dobjon piacra. Úgy véltem, hogy a legtöbben akik tuningra adják a fejüket szeretnének belehallani a Philips CD playerbe a Wadia hangját. Aztán arra gondoltam, hogy körbejárom a témát és utána döntök. Írtam több ismert magyarországi cégnek, akik foglalkoznak CD tuninggal.
 
Részlet a kiküldött levélből:
 
„Amiért tuningra adnám a fejem, az, hogy:
 
• hifis a hangja, a szó rossz értelmében
• szúrósak a magasak
• technicista a hang, nem zenei

Amit szeretnék elérni a tuninggal:
 
• kerek zenei hangzás
• finom magas
• részletező, de zenei reprodukció
• megfogott pontos mélyek
• a digi coax kimenetet szeretném használni az erősítőmben lévő DAC kártyával

Az alábbi láncban hallgatom:
 
• Heed Obelisk Si erősítő, Dactilus DAC kártya
• JBL HP 520 hangfal
• Pioneer BD-LX71 player

Zene amit hallgatok:
 
rock, pop, jazz” 
 
Eldöntöttem, hogy a digitális kijáratot szeretném csak fejleszteni, lévén, hogy az erősítőmben ott lakik egy jó hangú DAC. Belevettem magam az internet végtelennek tűnő óceánjába, hogy hálómmal kifogjam a releváns cikkeket és fórumokat. A kiküldött mailekre megérkeztek a válaszlevelek. Volt olyan, akitől azt a választ kaptam, hogy ezek a modern berendezések már oly mértékben integráltak, hogy nem lehet hozzányúlni, nem lehet javítani az új berendezések hangján. Volt, aki azt írta, ha úgy gondolom, vigyem be a készüléket.
 
 
Bodor Feri / Bodor Audio
 
Feritől egy rövid levelet kaptam, melyben azt írta, hogy egyszerűbb elmondani telefonon és még egy sort a levél végén: „van jó megoldás”. Felhívtam Ferit, 20 percet beszéltünk, megállapodtunk, hogy meglátogatom a „betegemmel”. Nagyon kíváncsi voltam, Feri a telefonban elmondta, hogy meghallgatjuk a berendezést, átbeszéljük, hogy mi a problémám, megvizsgálja a lehetőségét a táp kiváltásának, instant javít a készüléken és újra meghallgatjuk. Majd ott kell hagynom, hogy elnyerje végleges hangját.  A telefonban Feri érdeklődőnek, hozzáértőnek tűnt, azt éreztem, ha egyszer elindulok a tuning lejtőjén, akkor jó emberrel beszélek. Egyensúlyt éreztem Ferivel folytatott telefonos beszélgetésünk alatt, nem akart rábeszélni, de elmondta, hogy milyen lehetőségek vannak, de látatlanban nem akart semmit ígérni. Illetve egyet ígért, garanciát vállal a munkájára. Még azt is elmondta, hogy a tuning árát az eladás során soha nem fogom tudni érvényesíteni.
 
Pont amit szerettem volna, hozzájutottam az információkhoz és a következő lépéssel már a fülemmel tudom eldönteni, hogy belevágjak a projektbe vagy sem. Nem vagyok egy készülékcserélgető típus, a hangdobozaimat 20 éve vettem az erősítőmmel együtt, igaz az erősítőt eladtam egy éve, a DV-717-es készülék 13 évig lakott nálam. Amennyire nem vagyok/voltam a tuning híve, annyira nekem találták ki, hiszen én nem cserélgetem a berendezéseimet – gyártottam magamnak az érveket -. Eldöntöttem, hogy belevágok ebbe az izgalmas kalandba!
 
Útban a Bodor audio felé elhatároztam, hogy amennyire ez lehetséges megpróbálok objektív maradni és nem becsapni magam. Megérkeztem Feriék főhadiszállására, hallgatható akusztikus jazz szűrődött ki az egyik szobából. Feri úgy fogadott mintha már ismernénk egymást, nagyban megkönnyítette a helyzetemet a nyitottsága. A szobába beérve a kellemes jazz muzsika nem csak hallgatható volt, hanem egészen kivételesen szólt, tisztán, teste volt a hangoknak, doboztalan és hihető volt az előadás. Pár perc múlva bekerült az LX71 transzportként, ugyanaz a lemez, mint ami az imént szólt. Az első pillanatban azt gondoltam, hogy véletlenül még az előző forrás zenél, de az úgy feküdt a padlószőnyegen, élettelenül, mint egy levadászott szarvas. Az én készülékem szól és milyen jól, sőt mintha egy picit tisztább lenne a mélyátvitel. Sajnos az öröm nem tartott sokáig a forró tűk hamar megjelentek nem csak az én fülemben, hanem Feriében is. Amikor betettem a Santana BD lemezt annyira élvezhetetlen lett – azonnal -, hogy reflexből felkeltem a székből, hogy bizony ezt le kell halkítani vagy kikapcsolni. A rendszer minden hibáját megmutatta az LX71-nek. Természetesen a CD hang is zavaró volt, de a BD annyira rossz volt, hogy a hangdobozok membránjai, mint könyörgő szemek szuggeráltak, mintha azt kérlelnék: kapcsold ki kérlek! Feri azt mondta, hogy könnyebb a tompán szóló lejátszókat jobbá tenni, van kedved kipróbálni, hogy mennyire érzékeny a tápra? Széles vigyorral az arcomon követtem Ferit a műhelybe, ahol vélhetően az én készülékem is újjászületik.
 
Vége az első résznek.

Avatar
enrico
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.06.20., szer. 20:52
Értékelés: 61

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: enrico »


„Csakhogy meghallgatáskor csúnyán elvéreznek”
 
Sajnos ezt meg tudom erősíteni! 
 
Remek hír, hogy alakulnak az átalakítások. Holnap megyek Hifi clubba, tudom, hogy nem lesz lehetőség meghallgatni, de jó lenne ránézniJ Nagyon kíváncsivá tettél!

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Alakulnak az átalakítások.
Hihetetlen hogy milyen rettenetes a "mai" készülékek valós minősége.
Szinte csak a szolgáltatásokra vannak kihegyezve, meg hogy ránézésre szépen legyen megépítve.
Csakhogy meghallgatáskor csúnyán elvéreznek.
 
 

Avatar
enrico
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.06.20., szer. 20:52
Értékelés: 61

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: enrico »


Nem szeretném feldarabolni a beszámolót, ezért majd egyben írom le a történteket. Mégis egy kis morzsa/beharangozó: meghallgattam a Bodor audio hangot és nagyon tetszett!
 
A készülékátépítésről:
Előrevetítve annyit, hogy ma meglátogattam Ferit a készülékkel és nagyon jó érzésekkel távoztam. Nélkülöznöm kell most egy darabig a BD playert, de nagyon ígéretes.

Avatar
enrico
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.06.20., szer. 20:52
Értékelés: 61

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: enrico »


A topic újraéledése miatt én is készülök Bodor Ferihez egy Pioneer BDP-LX71 készülékkel:
http://www.hifishock.org/galleries/ELEC ... 71---1.jpg
 
Azért (is) vágok bele, mert írtam Ferinek egy érdeklődő levelet és rövid időn belül megadta a számát, részletesen átbeszéltük, hogy mi fog történni – ezt egy terjedelmesebb hozzászólásban is meg fogom írni –.
 
Nagyon kíváncsi vagyok a vizsgálat eredményére és arra, hogy mi az ami még rentábilis egy ilyen av masinánál. Részletesen meg fogom osztani veletek, hogy miért adtam a fejemet tuningra, mit szeretnék elérni, miért nem akarok egy régi CD player nagy öreget beilleszteni a rendszerbe, milyen metamorfózison ment keresztül a player és az átalakulásnak milyen hatása volt a hangra. Pár hét múlva jelentkezem.
 
A tuning miatt elég sokat olvasgattam. Egy nagyon jó cikk/tanulmány amit mindenkinek ajánlok elolvasni:
http://www.muszeroldal.hu/assistance/cdjatszok.pdf
 
Azon gondolkodtam, hogy talán javulna a készülék hangja, ha az alábbi rezgéscsillapítót használnám:
http://www.zajcsillapitas.net/mainprodu ... 30-20.html
 
Van valakinek tapasztalata készülékek utólagos rezgéscsillapításában? Beválhat a fent belinkelt anyag? Hallható a változás? Van olyan, hogy túl sokat használ az ember és döglötté válik a hang vagy a doboz legyen gránit keménységű? Szívesen olvasnám kísérletező fórumtársak pozitív vagy negatív tapasztalatait a rezgéscsillapítás területén.

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 596

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »


Kaptam is a lehetőségen és felvettem a kapcsolatot Ferivel, hogy volna egy Olive 3HD készülékem és szeretnék rá egy digitális kijáratot. Gyárilag nem tettek rá a tervezők / ennek marketing okai vannak /. Mivel tudtam róla, hogy ilyen gép már volt nála, biztosra vettem hogy jó kezekben lesz. A műtét sikerült. Viszont nem volt egyszerű szülés. A gépet úgy alakították ki,hogy ne lehessen egyszerűen szétszedni /sőt ne lehessen szétszedni/. Meg is gyűlt a baja Ferinek vele /tiszta rémálom volt/. Ezután a következő trauma, levenni a kimért digitális jelet egy "millió" lábú chip-ről, mert a tervezők nem vezették ki a nyák lapra sem. Na ehhez biztos nagyítót használt , mert én olyan kicsinek láttam hogy csak na /pedig jó a szemem/. Sajnos technikai okokból belülről nem készült kép. Ez szintén a gép külső doboz kialakítása miatt van. Nem lehet csak egyszerűen levenni a tetejét, mert az egybe van a hátlappal amin a csatik vannak. Az analóg csatik meg a NYÁK lapon. Szóval bonyolult. Így csak egy külső képpel tudok szolgálni.A csatlakozó jó minőségű, masszív darab. Kérésre más gyártó terméke/rca/ is beépíthető, ahogy a megrendelő kéri. Más.
Beszéltünk a táp részről is.Nem újdonság, hogy még ebben a kategóriában is a táp rész nem tartozik a legjobbak közé és még finoman fogalmaztam. Egy szóval egy FOS . Na ezt a hibát a következő átalakításnál megpróbáljuk kiküszöbölni. Feriék erre is fel vannak készülve, komplett táp részt mutatott ami már előre le van gyártva /ha jól emlékszem saját tervezés/, ehhez már csak a trafó kell. Igényes alkatrészek, jól megtervezett kialakítás,profi kivitelezés. Ha van hely / az Olive-ban van / bárhová beszerelhető. Akár azt is megtehetjük, hogy Bodor dac kerüljön a gépünkbe.Én ezt nem kértem lévén van külső dac-om aminek a hangjával elégedett vagyok. Talán még a digitális kijáraton lehetne javítani, de majd meglátjuk. A készülék hangjáról annyit mondanék, hogy természetesen jobb lett külső dac-al.Ez azt hiszem természetes is. Remélem nem lett túl hosszú a beszámoló. Feri kijavít majd, ha netán műszakilag vmi butaságot írtam volna. Én csak egy felhasználó vagyok.
Folyt köv...... később /táp/

Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Ismét belevágtunk a cd játszók,htpc-k, média lejátszók, d/a konverterek átalakításába.
Elsősorban tápegységeket érintő átalakításáról van szó.
De kérésre d/a konverterek cseréje, komplett analóg fokozatok beépítése is szóba jöhet.
Mindezt garanciával, a tőlünk megszokott kivitelezésben.
 
 
 

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Jól összerakott készülék,de nem akarták a maximumot belerakni.

Vendég

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Vendég »



gigipapa!
Szívesen átnézem a cd játszót,és amennyiben úgy látom hogy érdemes vele foglalkozni/valószínűleg igen/ ajánlatot teszek a modifikációra.
Ajánlanám hogy hallgasd meg a "bodoraudio"hangot nálunk mielőtt döntenél a továbbiakról.
Üdv:B.F


Nekem is van egy ilyenem, lehet fejleszteni a hangját. Természetesen nem fog nagyságrenddel jobb lenni, de azért érdemes vele foglalkozni. A kép eredeti állapotában készült.


Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


gigipapa!
Szívesen átnézem a cd játszót,és amennyiben úgy látom hogy érdemes vele foglalkozni/valószínűleg igen/ ajánlatot teszek a modifikációra.
Ajánlanám hogy hallgasd meg a "bodoraudio"hangot nálunk mielőtt döntenél a továbbiakról.
Üdv:B.F

Avatar
gigipapa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2012.03.26., hétf. 21:03
Értékelés: 3

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: gigipapa »


Tisztelt Cím !
 
Érdeklődnék, egy Sony SCD-XB790QS SACD-CD tunning iránt.
 
Üdv.: GI

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »



Kedves Feri
 
Nem rég vásároltam egy Sony CDP-XE700 tipusu lejátszót és az lenne a kérdésem, hogy ennél a tipusnál van e lehetőség valamilyen tuningra?
 
Válaszodat előre is köszönöm!
 
Üdv.
 
Pali


Kedves Pali!
Van,de a mértékét neked kellene eldönteni.
Én elmondom mihez érdemes hozzányúlni és az mennyibe kerül.
mindenképp látnom kell a készüléket belülről.
Ha érdekel fáradj be hozzánk a többit megbeszéljük.
B.Ferenc
702238929

Avatar
Pali82
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2012.03.31., szomb. 08:52
Értékelés: 59

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Pali82 »


Kedves Feri
 
Nem rég vásároltam egy Sony CDP-XE700 tipusu lejátszót és az lenne a kérdésem, hogy ennél a tipusnál van e lehetőség valamilyen tuningra?
 
Válaszodat előre is köszönöm!
 
Üdv.
 
Pali

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Szia!
Régi cd játékosnál elgondolkodtató egy átalakítás az ára miatt.
Tápegység,kondik,egyenirányítás,kimenő fokozat.
Ha minőségi alkatrészeket szeretnél az többe kerül mint maga a cd játszó.
Ha érdekel a dolog nézz be a bemutatóterembe megbeszéljük.
Üdv:
Feri

Avatar
evola
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2012.02.02., csüt. 20:00
Értékelés: 74
Tartózkodási hely: Ausztria

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: evola »


Szia Feri!
 
Érdeklődni szeretnék Marantz cd6000 OSE cd lejátszót lehetne magasabb kategóriába emelni hangzásilag?
Milyen módosításokat végeznél el rajta, illetve megközelítőleg milyen árkategória ennek az átalakítása.
 
Köszi.
Teac VRDS 10, Audio Note Dac 3, ProAc Response D25, Hegel H1, Vibavoice Omega 500
Viard Audio HD20 , Audioquest Rocket 44
AN Isis táp , Audio Note AN-VX,
Guizu Elemento
Feliks Audio Elise + Sennheiser HD800 + Audio GD Reference 5.32 + WireWorld Micro Platinum Eclipse 7 USB, AN Isis RCA + táp
 
 

Avatar
Bodoraudio2
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010.09.03., pén. 07:41
Értékelés: 0

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio2 »

Régebbi d/a konvertereinkhez készítettünk egy upgrade csomagot,ami az analóg kijárati részt érinti,jelentős javulást hozva.

Avatar
Bodoraudio2
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2010.09.03., pén. 07:41
Értékelés: 0

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio2 »


Újra indul nálunk a készülék modifikáció.
Aki nincs megelégedve készüléke hangjával,forduljon hozzánk bizalommal.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Balázs!
Neked is azt javasolnám,hogy látogass el hozzánk a készülékkel.
Amíg belehallgatsz néhány lemezbe,addig én belenézek a készülékbe és megmondom érdemes e vele foglalkozni.
Üdv:
Feri

Avatar
nbalazs
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2009.12.09., szer. 21:44
Értékelés: 0

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: nbalazs »


Kedves Feri!
 
Nagy élvezettel olvasgatom ezt a topicot. Nagyon tetszenek a tuningok. Nekem lenne egy CA DVD89-em, amit egy Hivox Lupus T-n keresztül hallgatok. Az lenne a kérdésem, hogy lehetne-e javítani még a hangján a DVD-nek, ha igen, akkor hogyan és persze "hogyéé"?
 
Üdv.: Nagy Balázs
NAD C320bee, NAD C542, CA DVD89, Tannoy M3 (saját készítés, mondhatnám koppincs).

Avatar
vtminimax
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.12.30., vas. 21:39
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Etyek

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: vtminimax »


Igen,
Yamaha CDX10000 volt, de tavaly sajnos eladtam. Az aláírás 2007-es, azóta sok minden változott.

Médiajátszó:Zidoo UHD2000; Proc.: LyngdorfMP60, Végfokok: Bay Audio; Kiv.: JVC HD950; Front: BayAudio 1ST/ProAc Response D80; Center: ProAc Response D Monitor, S.Back: ProAc Studio 140; Sub: MJ Acoustic Reference I MKIII. REL G1 MKII.

Avatar
KÉTBÉ
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2007.07.13., pén. 14:01
Értékelés: 53

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: KÉTBÉ »


mi a szösz nem csak Feldernek van 10000es yami cdpörgetöje?grat hozzá gyönyörü masina

Netán Sherwood?

Aláírásban.

ATC Jászberény, 30/6362061

Bemutatóterem

ATC Webáruház

Vendég

Cd modifikáció Bodoraudio módra

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tibor!Szerintem hozd be,a többit személyesen.
Feri

Köszönöm! Küldtem egy pü-t.
 
Tibor

mi a szösz nem csak Feldernek van 10000es yami cdpörgetöje?grat hozzá gyönyörü masina

Netán Sherwood?

Lezárt

Vissza: “Bodor Audio”