Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Minden más ami velünk kapcsolatos

Moderátor: Bodoraudio

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

A bikábelezés a legtöbb rendszeren igen hallható eredményt hoz. De ahoz hogy az eredmény jó legyen, minőségi kábelek kellenek! Mert itt is igaz inkább egy jó mint két rossz

Vendég

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vendég »


üdv. 
Kb. két hete már bi-wire kötésben járatom a cuccot, és lassan le merem írni a tapasztalataimat. Nehéz már bármit is írnom, mert eddig is folyamatosan fejlődött, javult a hangzás, és akkor már eleget lelkesedtem, de ez még rá tudott tenni egy lapáttal.
 
Most úgy érzem, hogy végleg kisimult a hangzás, minden a helyére került, kiegyenlített, homogén lett. Nem érezni lyukat a hangsávokban, nem a magasak, mélyek, közepek egymáshoz viszonyított arányát hallgatom, nem arra figyelek, hanem az egészre. Akadálytalanul áramlik a zenefolyam, több erővel, és részlettel. Olajozott, ezt a szót kerestem.
Csak ajánlani tudom, hogy akinek van lehetősége a kettős kábelezésre, az próbálja ki, új dimenziókat nyithat a zenehallgatásban.

Óvatosan kell bánni a felsőfokú jelzőkkel, mert előbb utóbb elfogynak !

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

December 14-én áramszünet miatt zárva leszünk.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Olyan embert keresek, aki ért a számítógép programozáshoz, weblappal kapcsolatosan.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Megszünt az eddigi tárhelyünk,és most aktiválják az új webtárhelyet.

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Szia Feri!
 
Mi tortent az weboldalatokkal? Atiranyit vmi idiota oldalra (Horde). Nezd meg ...

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Vendég

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én a kis eszmog gyűjtőre várok. A tegnap elhozott kis piramisokból, betettem a hálókábel alá is egy párat,

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


üdv. 
Kaptam Feritől tetszelésre az új hangfalkábelükből, napok óta járatom.
A hangjáról egyenlőre csak jókat mondhatok, már nyersen is megmutatta az kvalitásait.
A zene általa gyorsabb, dinamikusabb lett. Végtelenül kiegyenlített az egész tartományban, nem húz semerre sem, nem emeli ki a magasakat, vagy a mélyeket, hanem "csak" teszi a dolgát.
A mélyek megfogottak, szárazak. A magasak szépen csengenek, de egyáltalán nem bántó, vagy éles a hangzása. A rézfúvósoknál (After Crying lemezen pl.) most hallottam először, hogy tényleg réz hangszer szólal meg, nem pedig csak hasonlít rá. A vonósok szárnyalnak, a hangszereknek valós testük van.
Legalább akkorát javult a hang, mint amikor a cd lejátszóm megkapta a clock tuningot. Nem gondoltam volna, hogy ekkora tartalékok vannak még a rendszerben.
Franc tudja milyen a kábel a burkolat alatt, -erről kérdezzétek Ferit-, de az biztos, hogy megint találtak valamit...
A következő lépés az lesz, hogy kipróbálom bi-wire kötésben is.


Nemsokára, tudok adni elvihetö példányokat, kiváncsiskodóknak

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Szia Feri , de mikor lesz meghalgatható, az a kis vacak.)
lassú víz partot mos nemsokára

Avatar
omen8
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2007.09.04., kedd 21:32
Értékelés: 26

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: omen8 »

Szia Feri , de mikor lesz meghalgatható, az a kis vacak.)

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

A kis „elektroszmog gyűjtőből” hamarosan termék lesz. Az ára kb. 15. 000 Ft körül várható.


Vendég

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Volt egy kis időm délután és beugrottam Ferihez, sikerült fülügyre kapni egy régi Triangle hangfalat, mely meglepő mélyeket produkált ahhoz képest amit egy doboznélküli konstrukciótól várna az ember, nagyon kellemes zenei hangú "doboz", nagyon hallgattatja magát
 
Szem és fülügyre kaptam még egy kísérleti eszközt, amelyet a készülékekre helyezve, összegyűjti az elektroszmogot, ami így nem kerül a készülékbe. Csináltunk egy AB tesztet, mit is mondhatnék a hatás nem semmi, nagyon pregnáns, minden valódibb lett, a lecsengések a közepek és magashangok fókusza nagyban javul, hasonló mint amikor egy sokkal jobb drótot köt az ember a doboz elé, igaz sokkal jobbat kell, hogy ilyen hatása legyen, amint készen lesz hazahozok belőle kipróbálni az biztos.
 
Ha már ott voltam, vettem egy pár darab drót alá valót, ez egy cserép gúla amelyre a hsz drótokat lehet pakolni, hogy ne a földön legyenek, eddig jobb híján gyapjú pamacsokra tettem, de nem valami esztétikus és össze is nyomódik.
Gyorsan ki is próbáltam, már az első hangoknál hallani, hogy mennyit javított a rendszer hangján, én amúgy is merev drótokat használok, melyek eléggé rezonálnak, nos feltisztította a hangképet anélkül, hogy vékonnyá tette volna, és sokkal hallgathatóbbá vált, pláne a női énekhang, ez volt eddig a legolcsóbb tuning amit kipróbáltam és ennyit hozott a konyhára.
 


Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Ma megnéztem közelebbről az Art & Voice dobozokat, amin zenét hallgattunk az a Seas Exel hsz-eiből épített darab volt, végre itt már zene szólt BA erősítőkön, nem sok ilyen hely akadt sajnos, többször is benéztem. Gratula jó hangért, és szép látványért
Köszönöm a csapat nevében

Vendég

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ma megnéztem közelebbről az Art & Voice dobozokat, amin zenét hallgattunk az a Seas Exel hsz-eiből épített darab volt, végre itt már zene szólt BA erősítőkön, nem sok ilyen hely akadt sajnos, többször is benéztem. Gratula jó hangért, és szép látványért

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Mindig a nagy dög hangfalakkal szenvedtünk , amik rendesen rányomták a bélyeget a hangra. Búgtag zúgtak, hiába nem oda való hangfalak voltak. De az új hangfalaink végre megmutatják a rendszerben lévő potenciált.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

kicsit remeg a födém,de elmegy

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: csövi »


Kb25-30nm, 4-4.30 magas.
az jó
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Kb25-30nm, 4-4.30 magas.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: csövi »


Nem könnyen, de összeállt a nagy rendszer. Aki kíváncsi a biamplifikálás előnyeire érdemes benéznie egy kis hallgatódzásra
Mekkora szobátok, amibe a nagyrendszer zenél?
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

OKT 21 Vasárnap Fonó buli!!!!!!! Tessék jönni!!!!!!!!!! XI ker Sztregova utca.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Nem könnyen, de összeállt a nagy rendszer. Aki kíváncsi a biamplifikálás előnyeire érdemes benéznie egy kis hallgatódzásra  
Sziasztok!
Tegnap segitettünk Ferinek beinstallálni az új hangfalakat, amik végre, -az akusztikai körülményeket is figyelembe véve- ki tudják szolgálni a BODOR elektronikákat úgy, ahogy eddig még semmi. Már az első benyomások is bíztatóak voltak, pedig még a hangfalak helye sem volt meg. Elsőre előrébb kellett hozni őket, és enyhén befordítani, hogy a mélyátvitel a szoba teljes hosszában egyforma legyen, és felépüljön a tér. Utána bikábeleztük a rendszert, ami drasztikusan javított a felbontáson, a tisztaságon, és már akkor "tátott szájjal" hallgattuk a rendszer által létrehozott hangélményt. Ekkor elhatároztuk, biamplifikálunk. Ha lúd, legyen kövér. Ha a bikábelezés ennyit javított a hangon, mi lesz, ha két nagy sztereó végfokkal szolgáljuk ki az új jövevényeket. A teljes rendszer szétszerelése, és újraépítése után, nem hittük volna -bár bíztunk benne- hogy, még mekkora javulást hozott a beavatkozás. Kimerem jelenteni, hogy a Feriéknél ezentúl lehet ZENÉT HALLGATNI. Ezt meg kell hallgatni!!!

Azt tudni kell, Atti-nál a mérce igen magas, ez idáig a rendszerek ártól függetlenül 99%-ban kiestek.

Ezt ebből "Feriéknél ezentúl lehet ZENÉT HALLGATNI." már sikerűlt leszűrni.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Nem könnyen, de összeállt a nagy rendszer. Aki kíváncsi a biamplifikálás előnyeire érdemes benéznie egy kis hallgatódzásra  
Sziasztok!
Tegnap segitettünk Ferinek beinstallálni az új hangfalakat, amik végre, -az akusztikai körülményeket is figyelembe véve- ki tudják szolgálni a BODOR elektronikákat úgy, ahogy eddig még semmi. Már az első benyomások is bíztatóak voltak, pedig még a hangfalak helye sem volt meg. Elsőre előrébb kellett hozni őket, és enyhén befordítani, hogy a mélyátvitel a szoba teljes hosszában egyforma legyen, és felépüljön a tér. Utána bikábeleztük a rendszert, ami drasztikusan javított a felbontáson, a tisztaságon, és már akkor "tátott szájjal" hallgattuk a rendszer által létrehozott hangélményt. Ekkor elhatároztuk, biamplifikálunk. Ha lúd, legyen kövér. Ha a bikábelezés ennyit javított a hangon, mi lesz, ha két nagy sztereó végfokkal szolgáljuk ki az új jövevényeket. A teljes rendszer szétszerelése, és újraépítése után, nem hittük volna -bár bíztunk benne- hogy, még mekkora javulást hozott a beavatkozás. Kimerem jelenteni, hogy a Feriéknél ezentúl lehet ZENÉT HALLGATNI. Ezt meg kell hallgatni!!!

Azt tudni kell, Atti-nál a mérce igen magas, ez idáig a rendszerek ártól függetlenül 99%-ban kiestek.

Avatar
attti
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 10:14
Értékelés: 0

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: attti »


Nem könnyen, de összeállt a nagy rendszer. Aki kíváncsi a biamplifikálás előnyeire érdemes benéznie egy kis hallgatódzásra  
Sziasztok!
Tegnap segitettünk Ferinek beinstallálni az új hangfalakat, amik végre, -az akusztikai körülményeket is figyelembe véve- ki tudják szolgálni a BODOR elektronikákat úgy, ahogy eddig még semmi. Már az első benyomások is bíztatóak voltak, pedig még a hangfalak helye sem volt meg. Elsőre előrébb kellett hozni őket, és enyhén befordítani, hogy a mélyátvitel a szoba teljes hosszában egyforma legyen, és felépüljön a tér. Utána bikábeleztük a rendszert, ami drasztikusan javított a felbontáson, a tisztaságon, és már akkor "tátott szájjal" hallgattuk a rendszer által létrehozott hangélményt. Ekkor elhatároztuk, biamplifikálunk. Ha lúd, legyen kövér. Ha a bikábelezés ennyit javított a hangon, mi lesz, ha két nagy sztereó végfokkal szolgáljuk ki az új jövevényeket. A teljes rendszer szétszerelése, és újraépítése után, nem hittük volna -bár bíztunk benne- hogy, még mekkora javulást hozott a beavatkozás. Kimerem jelenteni, hogy a Feriéknél ezentúl lehet ZENÉT HALLGATNI. Ezt meg kell hallgatni!!!

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Nem könnyen, de összeállt a nagy rendszer. Aki kíváncsi a biamplifikálás előnyeire érdemes benéznie egy kis hallgatódzásra


Lezárt

Vissza: “Bodor Audio”