Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Minden más ami velünk kapcsolatos

Moderátor: Bodoraudio

Avatar
bege
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2009.06.14., vas. 10:16
Értékelés: 635

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: bege »




Avatar
bege
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2009.06.14., vas. 10:16
Értékelés: 635

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: bege »




Avatar
bege
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2009.06.14., vas. 10:16
Értékelés: 635

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: bege »




Avatar
bege
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2009.06.14., vas. 10:16
Értékelés: 635

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: bege »




Avatar
bege
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2009.06.14., vas. 10:16
Értékelés: 635

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: bege »




Avatar
bege
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2009.06.14., vas. 10:16
Értékelés: 635

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: bege »




Avatar
bege
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2009.06.14., vas. 10:16
Értékelés: 635

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: bege »




Avatar
bege
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2009.06.14., vas. 10:16
Értékelés: 635

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: bege »




Avatar
Galamby
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2009.09.18., pén. 14:55
Értékelés: 11

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Galamby »



Sziasztok!
 
A Vinkler féle igen jól sikerült rendezvényről átemelek néhány minket érintő véleményt.
 
Viszonylag hamar érkeztünk Zoli barátommal (zozoweb), a Bodor rendszer már zenélgetett, aztán szép lassan szállingózott mindenki, a hangsúly a lassan szón volt  .
Számomra a Bodor rendszer Bege alkotásával nagyon tetszett. Részletgazdag, kifinomult hangot produkált (még be sem járatott hangsugázóval!), szerintem egy kis plusz hangerő (és egy előfok) még dobott volna a hangon, mindemellett ezt a rendszer sokáig tudnám otthon is hallgatni.
 
. Bodor Audio rendszer: Nekem ez a rendszer tetszett a legjobban, a hangok a helyükön voltak, bár a magas tartomány kicsit túlcsillapított volt a színpadon, de ezt leszámítva jó volt. A tere is megfelelő volt. Ezt is szívesen meghallgatnám nyugodtabb körülmények között.
 
Bodor audio: Egy nagyon szép megépített hangfalat láthattunk elsőre valami keményfából készült doboz szép hangszórókkal a váltó egy külön dobozba építették valószínű nem fért bele a dobozba olyan keskeny volt, a lakk még meg se száradt rajta olyan friss a doboz . Az erősítő egy D osztályú erősítő trafós változat és egy számítógép + DAC kombinációt hallgathattunk. A kábelezést néhai mesternek köszönték meg. Először hallgatva olyan átlagosnak nevezném a hangját aztán előkerültek a jobb felvételek. Eléggé ki lehetett hallani a zenék közti eltéréseket.
Összeségben nem dobogtatta meg a szívem talán a számítógépes forrásnak köszönhető be, bár a jövő ebbe az irányba tart.
 
A Bodor Audio elöadása nagyon érdekes volt,hallottam már a D osztályos erősitőkről de müködésükröl
nem tudtam semmit.  Hát igen ez a jövő zenéje.
Tiszta részletgazdag nyugott hangzású rendszert mutattak be.
 
A Bodor lánc is megérdemel egy nagy Uppot!szép kerek hangot kaptam ,pedig frissiben elkészült hangsugárzótól ez nem is várható el,de Ok volt.

 
Jó rendezvény volt!
c
Két "sz"-el volt bajom a színpaddal és a számítógéppel, jobb akusztikus térben CD-ről nagyobb élmény lenne.
 
Két "B"-vel nem volt bajom, Bodor-Bege nagyon jó páros  - ZENE volt füleinknek!

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Néhány kép az alkalmi fotósok jóvoltából.






Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Sziasztok!
 
A Vinkler féle igen jól sikerült rendezvényről átemelek néhány minket érintő véleményt.
 
Viszonylag hamar érkeztünk Zoli barátommal (zozoweb), a Bodor rendszer már zenélgetett, aztán szép lassan szállingózott mindenki, a hangsúly a lassan szón volt  .
Számomra a Bodor rendszer Bege alkotásával nagyon tetszett. Részletgazdag, kifinomult hangot produkált (még be sem járatott hangsugázóval!), szerintem egy kis plusz hangerő (és egy előfok) még dobott volna a hangon, mindemellett ezt a rendszer sokáig tudnám otthon is hallgatni.
 
. Bodor Audio rendszer: Nekem ez a rendszer tetszett a legjobban, a hangok a helyükön voltak, bár a magas tartomány kicsit túlcsillapított volt a színpadon, de ezt leszámítva jó volt. A tere is megfelelő volt. Ezt is szívesen meghallgatnám nyugodtabb körülmények között.
 
Bodor audio: Egy nagyon szép megépített hangfalat láthattunk elsőre valami keményfából készült doboz szép hangszórókkal a váltó egy külön dobozba építették valószínű nem fért bele a dobozba olyan keskeny volt, a lakk még meg se száradt rajta olyan friss a doboz . Az erősítő egy D osztályú erősítő trafós változat és egy számítógép + DAC kombinációt hallgathattunk. A kábelezést néhai mesternek köszönték meg. Először hallgatva olyan átlagosnak nevezném a hangját aztán előkerültek a jobb felvételek. Eléggé ki lehetett hallani a zenék közti eltéréseket.
Összeségben nem dobogtatta meg a szívem talán a számítógépes forrásnak köszönhető be, bár a jövő ebbe az irányba tart.
 
A Bodor Audio elöadása nagyon érdekes volt,hallottam már a D osztályos erősitőkről de müködésükröl
nem tudtam semmit.  Hát igen ez a jövő zenéje.
Tiszta részletgazdag nyugott hangzású rendszert mutattak be.
 
A Bodor lánc is megérdemel egy nagy Uppot!szép kerek hangot kaptam ,pedig frissiben elkészült hangsugárzótól ez nem is várható el,de Ok volt.

Avatar
enrico
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2012.06.20., szer. 20:52
Értékelés: 61

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: enrico »

Ez nagyon jó ötlet! És sem vacakoltam volna az eladással, ha ilyen szolgáltatás elérhetõ.

Avatar
rx8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2012.04.14., szomb. 16:49
Értékelés: 146
Tartózkodási hely: Maglód
Kapcsolat:

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: rx8 »

Szerintem nagyon jó ötlet, mivel Magyarországon a hiteles, leínformálható használt készülékekből van a legkevesebb.Ez bármelyik árkategóriára vonatkozik.
Forrás: Shigaclone+DIY WM8741DAC,Dual 1229, Goldring 1042, Empire 4000D/III, kínai phono, Tuner:Sanyo Plus T35+Dynaco,Előfok:DIY,Végfok:Appluase 300B, Hangsugárzó:DIY külső váltós,Kábelek Valhalla és egyebek.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Sziasztok!
Ugyan még javában tombol a nyár, de mi már túl vagyunk a nyaraláson.
Így ismét vállalunk mindenféle szerviz munkát/átalakítások,javítások,tunning/.
 
Bodor Ferenc
06702238929

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Amennyiben igény lenne rá, idén elindítanánk egy prémium bizományosi szolgáltatást.
Minőségi berendezéseket átvennénk értékesítésre.
Bevizsgálnánk a készülékeket, a hiteles mérési eredményeket csatolnánk, valós fotók készülnének a berendezés belvilágáról.
Letesztelnék, beszámolót írnánk róla.
Értékesítenénk.
 
Mit gondoltok róla?
 

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Sikerekben Gazdag Boldog Új Évet Kívánunk!
Bodor Audio


Avatar
Galamby
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2009.09.18., pén. 14:55
Értékelés: 11

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Galamby »



.
Újabb kereszt(váltó) út (év) - Boldog ünnepeket!
 
Köszönjük Ferinek az jó hangulatú Klubbot! 


Avatar
rookakoma
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2011.11.01., kedd 08:26
Értékelés: 114

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: rookakoma »


A kiállításon csak szólt a rendszer, nem igazán volt lehetőség meghallgatni. 
A napokban volt szerencsém ZENÉT hallgatni rajta. Nagyon élveztem, ritkán hallani olyan jót.
Érdemes meghallgatni!
Legközelebb több zenét viszek és bort is.
Gratulálok hozzá és köszönöm a lehetőséget!
 
 

Avatar
Quadlipi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 19:56
Értékelés: 180

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Quadlipi »



A kiállítás mindkét napján megtisztelt minket Mihályi Éva művésznő, hogy ámulatba ejtse az egybegyűlteket.
 
http://www.youtube.com/watch?v=5CLSQH2H ... load_owner
 
Ezúton is köszönjük neki azt a néhány csodás percet.

Itt a videó a másik napról. Fogyasszátok egészséggel!
"Sose vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."
diyaudio.hu  facebook/Audophile Room

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


A kiállítás mindkét napján megtisztelt minket Mihályi Éva művésznő, hogy ámulatba ejtse az egybegyűlteket.
 
http://www.youtube.com/watch?v=5CLSQH2H ... load_owner
 
Ezúton is köszönjük neki azt a néhány csodás percet.

Avatar
DeGe
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009.08.24., hétf. 14:38
Értékelés: 11

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: DeGe »


Kedves Uraim!
 
Ma nekem is sikerült meghallgattam azokat a bizonyos hangfalakat illetve komplett rendszert és bizony csak gratulálni tudok hozzá!
Jó régen volt már amikor hasonlóan éreztem a mostanihoz, hogy haza kellene küldeni a Bodor Ferit, bezárkozni és egy éjszakát ott tölteni a kedvenc lemezeimmel, élvezni a zenehallgatás örömét, újra felfedezni a lemezen megbújó részleteket és azt a hihetetlen jelenlét érzetet ami most ott hallható!
Szerintem ez egy nagyon-nagyon jól sikerült rendszer, szinte tökéletes hanggal (már persze ha van ilyen, hiszen mindannyiunk preferenciája más-más). 
 
Sajnos a múltbeli tapasztalatokból kiindulva nem nagyon szoktam forumokba hozzá szólni a topikokhoz, de úgy érzem most igazán megérdemli a Bodoraudio egész csapata a nagy dicséretet az igazán jól sikerült hangért, hiszen ez az amiért mindannyian hallgatjuk a zenét.
 
Mégegyszer gratulálok és így tovább reméljük még sokáig hallhatjuk/élvezhetjük ezeket a nagyszerű eszközöket!
Aki csak teheti menjen el és hallgassa meg biztosan nem fogja megbánni!  :D

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


A kiállításra nem sikerült eljutnom (talán jobb is), de Ferihez ma igen (úgy adtam át a "stafétabotot" Kalminak). Erről a nagy Classic állóhangfalról (bocsánat, hangsugárzóról) csak a legjobbakat tudom mondani, még most is a hatása alatt vagyok. Mindenféle zenével, stílussal csodálatosan muzsikált, finoman, érzelmesen, mégis határozottan, ha kell(ett) akkor erőteljesen (jól oda...ott ). Hallgattunk valamilyen orgonajátékot is, hát az tényleg mennyei volt, mintha egy templomba lettünk volna. De több énekes is, akiket hallgattunk is (volt női és férfi előadó egyaránt), hihetetlen jelenérzettel énekeltek ott nekünk, a színpad közepén. Fantasztikus a térleképezés is, nyilván ebben benne van az új akusztikai elrendezés. Ez az a hangfal, amire vágyik az ember, hogy újra meghallgassa, ne adj isten kettesbe legyen vele... Szerintem akit érdekel, vagy megalapozott véleményt kíván kialakítani róla, az így, ebben a környezetben hallgassa meg, garantálom leesik az álla.
 
ui: péntek du újra eljövök megfülelni, ha időmbe belefér 
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: kalmi »

A gond alapvetően az volt, hogy nem is lehetett meghallgatni a dobozokat, mert kb 50 ember mindig volt a "teremben" és kb 70 dB volt az alap zajszint. Ebből semmit sem lehet leszűrni még a dobozoktól egy két méterre sem, nemhogy 5-6-ra!

Avatar
lamalas
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2007.08.13., hétf. 14:43
Értékelés: 373

Minden más ami velünk kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: lamalas »


Ma voltam meghallgatni az új Classic dobozokat. ...
Érdekes és jó dolgokat írsz. Engem már csak az érdekelt volna, hogy a kiállításon milyennek hallottad ezeket a dobozokat. Illetve az is érdekelne (de ez már nem rajtad múlik), hogy milyen mérési eredmények születtek az adott dobozról, mert azok alapján meg lehet(ne) ítélni, hogy egy adott hangsugárzó mit fog produkálni egy nagy szobában mint pl. a kiállításon és mit egy kis szobában Feriéknél.
 
Sajnálom továbbá azt, hogy a magyar gyártók többsége nem specifikálja a hangsugárzóit tisztességesen. Pedig ahogy fentebb írtam megfelelő mérési eredmények alapján meg lehet jósolni hogy fog szólni egy adott hangsugárzó különböző akusztikájú helyeken sőt azt is, hogy egy korrekt vakteszten más hangsugárzókkal összevetve hogy teljesítene.

- hangszórók, hangsugárzók eletro-akusztikai mérése (Thiele/Small paraméterek, átvitel, torzítás, fázis, impedancia)

- aktív / passzív hangváltók, hangsugárzók tervezése, kivitelezése

- meglévő hangsugárzók vizsgálata, esetleges feljavítása

- akusztikai mérések

- esztétikus akusztikai elemek tervezése, kivitelezése

Lezárt

Vissza: “Bodor Audio”