Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Bodor Audio+

Moderátor: Bodoraudio

Avatar
i-g
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2009.06.05., pén. 19:15
Értékelés: 6

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: i-g »

Mindenki úgy ...sír, ahogy tud.

Avatar
boubacar
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2006.11.18., szomb. 09:32
Értékelés: 0

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: boubacar »

Még valami, tegnap csak a Bodor Audio tudott könnyet csalni a szemembe.
[8]__[=|=]__[8]

Avatar
boubacar
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2006.11.18., szomb. 09:32
Értékelés: 0

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: boubacar »


Leírom ide is, hogy tegnap - és eddigi hifis pályafutásom egészében - nálam a Bodor Audio + vitte a prímet, nekem az hibátlan, teljes és kerek egész, az ötszáz oldalas regény végén a pont.
Sok jó rendszer van, de mindig van valami, még a legdrágábbak hangjában is, ami zenehallgatás közben felmerül bennem, hogy jó-jó, de..
Bodoréknál már az ajtón belépve éreztem azt rendszerből áradó belső harmóniát, amitől kikapcsol az analizáló bal agyféltekem és egyedül maradok a zenével. Leültem, próbáltam analizálni a hallottakat, de nem ment. Nem volt rá szükség, nem volt mit kielemezni. Minden részletet hallottam, minden ott volt előttem, nagyban, sűrűn, organikus egységben, élőn, egy pillanatig se bántóan, egyszerűen csak az éppen hallgatott Zene maradt. Elfelejtettem, hogy hifishown vagyok, hogy mindenféle más zaj van körülöttem, kikapcsolt mindent és csak vigyorogtam és tettem egy hosszú utazást befelé. A design is nekem telitalálat, élőben még sokkal szebb minden, gyönyörű volt a szoba is a pazar székkel. A mélyek nyilván nem fértek el ott, de ettől még abszolút kihallatszott, hogy mit művelhetnek egy rendes térben. Garantált a látogatásom a bemutató terembe. biggrin.gif
Néztem pár napja az új honlapot, olvastam a szépen megírt bemutatkozó szöveget, és azt gondoltam, igen, egy ilyen designt ilyen szépen hangzó marketingdumával kell eladni. Hát, nem duma: Zene-szeretet.
 
Ami felmerült még bennem hallgatózás közben, hogy milyen bitang jól sikerült az új cd játszó, ami képes ilyen mértékben kiszolgálni a rendszert. Ahhoz, hogy igazán meditatív szépsége legyen egy rendszernek, én úgy vettem észre, hogy mindig kell a magasaknak az a végtelen finomsága és felbontása, ami ezt a úsztatós harmóniát képes hozzátenni az egészhez, ami szinte nem is hang, hanem mittudomén.
 
A másik ami felötlött bennem, hogy ez így egy egység. Nagyon érezni rajta, hogy egymáshoz lettek teremtve, finomhangolva a részek, hogy az egyenlet a végén kiadja a megoldást, az összhang állapotát, a Harmóniát.
Mert két út van, vagy veszünk egyben egy kereskedőnél egy komplett, meghallgatott láncot, de a legtöbb kereskedőnél ott van pár forgalmazott márka és akkor is abból akarnak egy rendszert összeállítani, ha nem adja meg maradéktalanul ezt az érzetet - és nekem eddig sose adta meg -, ahogy a többi kiállítónál most is ott volt velem ez a jó-jó, de..
Vagy a másik út a hozzám hasonló kisebb pénzűek útja, ahogy vásárolgatjuk, cserélgetjük az elemeket, hogy majd a végén összejön egy ilyen teljesség érzés. Ez utóbbi többnyire vagy baromi hosszú és fárasztó, a cserék ráfizetése révén szintén sokba kerülő - de még mindig olcsóbb - játék, de vége ugyan az, hogy nem egymáshoz kitalált elemekből akarunk kirakni egy elképzelt képet. Szóval ezen gondolkoztam, hogy ez a Bodor rendszer így együtt az ami, s ettől olyan kiemelkedő számomra, nekem ez egy hallható plusz minden más eddig hallott rendszerhez képest.
 
Minden elismerésem és nagyon sok sikert kívánok a csodálatos rendszerhez! Szerintem ezzel érdemes lesz nemzetközi vizekre is kievezni.
Gratulálok!
[8]__[=|=]__[8]

Vendég

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nem akarok hülyeséget mondani de hallottam valami olyat, h a doboz tán 2,5 milla...Nem merek erre megesküdni...

Avatar
B.A.T.
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2009.05.13., szer. 20:09
Értékelés: 6

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: B.A.T. »


Ja, úgy kb. 5 millában meg is áll az egész lánc, sztem...
 

"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

Vendég

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lehet valamit tudni a kiállított Bodor+ berendezések illetve a látványterveken szereplő elképzelések árairól? Legalább hozzávetőleg.
Valami nagyon bonyolultat kérdeztem? Gondolom nem csak a kiállító tud válaszolni, hiszen nagyon népszerűnek tűnik a cucc, tehát bizonyára sokan képben vannak az árakkal is. Nem?

Feri kinn van a shown. Csak utána tud neked bármit is mondani, szerintem majd holnap. Este még sokat kell majd neki pakolnia....
 
Türelem árakat terem.
 
Az elektronikák nem kerülnek annyiba, mint a hangfal, az biztos.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: csövi »



Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Vendég

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Csak azért, h ne csak pozitív megjegyzések legyenek...Erre a cd fölé tettem volna egy átlátszó plasztik burkolatot...Mutatósabb is lett volna, meg talán kevesebb gond adódhat ha szabadon ott log a lemez Ráesik valami pld, gyerek piszkálja...NA de a lényeg a külső megjelenése miatt érdekes..


Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: pagrus »


Valami nagyon bonyolultat kérdeztem? Gondolom nem csak a kiállító tud válaszolni, hiszen nagyon népszerűnek tűnik a cucc, tehát bizonyára sokan képben vannak az árakkal is. Nem?
Nem feltétlenül, mert a + rendszer éppen a kiállításra állt össze, én csak a hangfal áráról hallottam ami 2,5 MFt, de persze ez nem hiteles infó.

Avatar
kozolov
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 18:24
Értékelés: 27

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: kozolov »


Lehet valamit tudni a kiállított Bodor+ berendezések illetve a látványterveken szereplő elképzelések árairól? Legalább hozzávetőleg.
Valami nagyon bonyolultat kérdeztem? Gondolom nem csak a kiállító tud válaszolni, hiszen nagyon népszerűnek tűnik a cucc, tehát bizonyára sokan képben vannak az árakkal is. Nem?

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: bodnart »


A mai napon és is meglátogattam a kiállítást és mint már egy néhányan említették, nekem is Bodor Audio és a The Gryphon lánc nyerte meg a tetszésem.
 
Elég sok rendszert hallgattam, de valahogy csak ez a kettő érintett meg. Nagyon sok volt a látványos elemekkel operáló rendszer( fárasztó hanggal ). Szerencsére volt még tetszetős hangú összeállítás, amely felkeltette az érdeklődésem, ám az ÉLMÉNYt sajnos csak itt találtam meg.
 
Volt viszont amit csak a Bodor Audio szobában tapasztaltam: néhányan mosolyogva hallgatták az előadást!!!
 
Órákig tudtam volna a székben ücsörögni, hallhatni a zenét, gyönyörködni a hangban és a - képek alapján nem teljesen érzékelhető - esztétikai élményben, de önzőségem legyőzve néhány szám után átadtam a lehetőséget egy másik szerencsés látogatónak.
 
Aki megteheti, annak ajánlom hogy látogasson ki és győződjön meg saját maga, mire képes egy lelkes csapat...
 
Azt hiszem, hogy még holnap is kilátogatok egy kis hallgatózásra....

Avatar
adaptive
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2004.12.26., vas. 10:27
Értékelés: 0

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: adaptive »


Designból jeles, hangból csak közepes - valahogy így tudnám összefoglalni a ma hallottakat.
 
A külalak, a hangfal megépítettsége, a képek, a promóciós anyag, a Bodor-védjegy kavicságyon nyugvó eszközök külseje magyar viszonylatban kiemelkedő, nem tudom ki lehet a designer, de érti a dolgát, nagyon nyugati, "hájdend" fílingű a dolog. A hangtól nem voltam elájulva, úgy "volt valami" de nagyon nem fogott meg, teljesen átlagos, tér nélküli, mély nélküli izé, ráadásul túl halkan is szólt, így hát esélyünk sem volt megtapasztalni bármit is a hangfal valós képességeiből, és a gazdija is jobbára akusztukis gitáros, és egyéb elborult kamarazene-szerűségekkel örvendezette meg a hallgatóságot, ami ennek megfelelően 5 percenként cserélődött. Remélhetőleg ezt a rossz hangot a fáskamra méretű szoba akusztikája okozta, és egyszer még méltó körülmények között lehet meghallgatni ezt az amúgy nagyon ígéretes hangfalat.
.tv. Samsung LE-32R82 | .projector. Sony VPL-HS50 | .dvd. Pioneer DV-575A black | .soundcard. E-MU 1212m | .interconnect. Neotech KHS-154 SPC | .preamp. Pioneer C-90 Reference Control Amplifier | .power amp. Pioneer M-90 Reference Stereo Amplifier | .speaker cables. Neotech NS-241260 UP-OCC (bi-wired) | .front. Infinity Renaissance 90 | .components stand. Söund Arts MA4003/S

Avatar
Zimonyi Attila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 216
Csatlakozott: 2007.04.17., kedd 09:25
Értékelés: 13

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: Zimonyi Attila »


Köszönjük a lehetőséget, hogy saját zenével is hallgathattuk ezt a fantasztikus rendszert (hangban és
küllemben egyaránt)
Ha a kollégátok esetleg nem tudta megjegyezni a cd címét:
Bognár Szilvia, Herczku Ágnes, Szalóki Ági: Szájról szájra

Nagyon köszönjük ,sajnos az áruházban nem volt meg majd máshol meglesz.
PC,ESEL SOUND First inegrated amplifer,ESEL SOUND Dac,MEZZO&TEMPO KÁBELEK

Avatar
kozolov
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 18:24
Értékelés: 27

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: kozolov »

Lehet valamit tudni a kiállított Bodor+ berendezések illetve a látványterveken szereplő elképzelések árairól? Legalább hozzávetőleg.

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: George »


Teljesen természetes dolog nálam az, hogy mindig nyitott vagyok az újra, a régire
a hifire,high-end hifire, a ZENÉRE,mindegy milyen műfaj, tehát minden jöhet.
 
Az igazság az ,hogy két nap elteltével igazán maradandó,emlékezetes hangot Feriéknél és a Lauditeurnél hallottam, voltak olyan szobák amik teljesen kiestek az emlékezetemből.
Nem azért, mert éppen rossz volt a muzsika, vagy a rendszer, egyszerűen nem jött át a zene.
 
Borzalmas nehéz újat, még újabbat, és még ennél is újabbat hozni ebben a műfajban,
tehát nem "kis" teljesítmény ez
 
George
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Avatar
kovti
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.07.01., kedd 19:59
Értékelés: 1

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: kovti »


Köszönjük a lehetőséget, hogy saját zenével is
hallgathattuk ezt a fantasztikus rendszert (hangban és
küllemben egyaránt)
Ha a kollégátok esetleg nem tudta megjegyezni a cd címét:
Bognár Szilvia, Herczku Ágnes, Szalóki Ági: Szájról szájra

Philips CD930, Mission dac5 mod, Cyrus III, Cyrus PSX-R, hiVOX Alces 6, DIY hangfal Morel,Siltech SPX-20
Siltech spo-18M, Siltech hp-9,Nirvana SL rca, Daruma.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3573
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Élménynek nagy volt, szobának kicsi. Nekem is tetszett a hang, és a csapat is szimpatikus! Jól összehoztátok, gratula mindenkinek!
Sok sikert nektek!

Avatar
Marc
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 20:21
Értékelés: 25

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: Marc »


Nagy élmény volt a Bodor szoba, szép volt fiúk (és lányok)!


Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


Én azért Feriék bemutatótermében Pesten meghallgatnám ugyan ezt a rendszert, szerintem nagyságrendekkel jobb lenne akkora térben.
Bizony!

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Vendég

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: Vendég »


George hozzászólását én annyival még kiegészíteném, h nem csak a magyar gyártók közt voltak a Bodor Audiók jók...
Hát szerintem meg nem csak a magyar gyártók között voltak jók.Nekem az ö rendszerük volt a legszimpatikusabb a többi szobába 5percnél tovább nem is maradtam mert nem kötött le egyik se csak a BodorAudio.

Ugyan ezt írtam én is

Vendég

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Az Audio Note nem leírandó hang, jó volt a kis szoba, csak sz@r az akusztika...Ezt az akusztikai gondot Feriéknél is eléggé hallani lehetett...Nem minden felvétel konstatálta azt a szobát azon a rendszeren...Nem véletlen érzeték néhányan néha kissé tolakodónak a Bodor rendszert...Itt megjegyezném ez nem a rendszer hibája volt, hanem a szobáé, és az ott megvalósítható elhelyezésé....Én azért Feriék bemutatótermében Pesten meghallgatnám ugyan ezt a rendszert, szerintem nagyságrendekkel jobb lenne akkora térben.

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: George »


George hozzászólását én annyival még kiegészíteném, h nem csak a magyar gyártók közt voltak a Bodor Audiók jók...
Ez igaz, gondolkodóban volnék , mit is vigyek haza, ha a Gryphon és
a Bodor rendszer közül kellene választani
 
Sem az Audio Note, sem az Adam rendszer nem hozta a Bodor
Audio szintjét,kategóriában egyiknél sem a belépőszintről beszélhetünk. :foto:
Nem is tudom(nem emlékszem) mi volt még, ami a felsőosztályba sorolható volt
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Vendég

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: Vendég »


George hozzászólását én annyival még kiegészíteném, h nem csak a magyar gyártók közt voltak a Bodor Audiók jók...
Hát szerintem meg nem csak a magyar gyártók között voltak jók.Nekem az ö rendszerük volt a legszimpatikusabb a többi szobába 5percnél tovább nem is maradtam mert nem kötött le egyik se csak a BodorAudio.

Vendég

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: Vendég »

George hozzászólását én annyival még kiegészíteném, h nem csak a magyar gyártók közt voltak a Bodor Audiók jók...

Avatar
George
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2007.04.10., kedd 09:48
Értékelés: 72

Bodor Audio+

Hozzászólás Szerző: George »


Köszönjük a tegnapi sok jó zenét a Bodor szobában!Ajándékul adok két képet én is a tegnapi napról!
1.

Mi sem bizonyítja jobban a Feriéknél látottakat hallottakat,
nekem összességében nagyon tetszett, mind látvány mind hang,
engem úgy emocionálisan megérintett ez a bemutató.
 
Bemásolom a hifishow 2009 topikban leírtakat:
 
Ha már itt voltunk akkor szemben a Bodor Audióval folytattuk.
Nagyon szép , becsületes munkát végzett a csapat. A dizájnra , a legutolsó részletekre, apróságokra is odafigyelve építették meg a rendszerüket.
 
A pazar bőr borítástól kezdve, az állványtól ,a székekig, a diavetítésen
keresztül minden látványelem nagyon rendben volt.
A legfontosabb mégiscsak a hang,
számomra professzionális, nagyvonalú, precíz, levegős, könnyed,
így tudnám megfogalmazni.
Minden apró részlet hallatszott, ami a lemezen van, számomra
hosszan hallgatható formában, úgy hogy a potmétert nem akarom közben
tekergetni.
Tehát nagy gratula a Bodor csapatnak, a magyar gyártók közül ők vitték a pálmát,
véleményem szerint.
Stereo: Macbook pro - Apogee one - eSL dac -eSL amplifier - Spendor S8 speakers - Fostex pm 0.4
Home Cinema: Yamaha Rxv - 1800 - Coincident cable
 
 http://facebook.com/fourjam

Lezárt

Vissza: “Bodor Audio”