Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Bodor Audio kábelek

Moderátor: Bodoraudio

Lezárt
Avatar
Fagi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.06.06., pén. 22:52
Értékelés: 1

Bodor Audio kábelek

Hozzászólás Szerző: Fagi »


Üdv!
 
Gytam fórumtárshoz hasonlóan engem is tápkábel, hálózati elosztó lehetőségek, árak érdekelnének. Pls. küldjetek egy kis infót.
 
Köszönöm

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Bodor Audio kábelek

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Nekem tápkábelre lenne szükségem. Hol érhetők el ezek a kábelek, illetve mennyibe kerülnek? Nyilván (?) több lehetőség is van, de úgy érzem a honlaptól nem lettem okosabb. Tudnátok valami infót adni?
Szia!
Kűldtem privátot.

Avatar
gytam
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2016.04.04., hétf. 16:57
Értékelés: 4

Bodor Audio kábelek

Hozzászólás Szerző: gytam »

Nekem tápkábelre lenne szükségem. Hol érhetők el ezek a kábelek, illetve mennyibe kerülnek? Nyilván (?) több lehetőség is van, de úgy érzem a honlaptól nem lettem okosabb. Tudnátok valami infót adni?

Avatar
Furi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 15:17
Értékelés: 9

Bodor Audio kábelek

Hozzászólás Szerző: Furi »


Nemrég tulajdonosa lettem egy USB-s DAC-nak, amit a PC-hez egy USB hub kábellel kötöttem össze jobb híján. A sima flac-ok csak úgy szóltak, a DSD fájlok már megmutatták, hogy mit is tud a DAC. Ekkor olvastam utána, hogy milyen kábelt is érdemes lenne venni. Közben láttam, hogy páran dicsérik a Bodor féle USB kábeleket, így rendeltem én is belőle.
Feri nagyon kedvesen fogadott és mesélt egy-két dolgot a kábelek világáról . Haza érve már első pillanattól lehetett hallani a különbséget a sima kábelhez képest. Ha csak egy szóval kéne jellemezni a hangot, akkor azt mondanám, hogy dögös  . Nagyon részletező lett, és a mélyek is sokszínűek lettek, meg mélyebbek is. Néhány zenénél döbbenten vettem észre, hogy olyan hangszerek tűntek elő, amik idáig megbújtak. Sajnos annyira nem tudtam összehasonlítani a régi kábellel, mert számomra az hallgathatatlan volt a CD-hez képest, de most már ugyanúgy, ha nem jobban szól, mint a CD. Még érzek pár számnál hiányosságot, de az USB kártya szerintem még segít rajta, ha meglesz, mert most csak a PC USB-jéről megy. 

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Bodor Audio kábelek

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Sziasztok.
Jól bevált kábeleinket tovább fejlesztettük.
Az alapanyag maradt a jól bevált kiró réz,de a struktúra,továbbá az anyagvastagság megváltozott.
Mostantól csak az új kábeleket készítjük,kínáljuk.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Bodor Audio kábelek

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Letét ellenében saját rendszerben is tesztelhetőek a kábeleink.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Bodor Audio kábelek

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Akiknek tetszett az új kábel széria azoknak jó hír hogy  már rca összekötő kábel is készül nagy tisztaságú monokristályos kriogenizált ofc réz vezetővel.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Bodor Audio kábelek

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Az új év új kábeleket hozott a Bodor Audio-nál.
 
kifejezetten audio pc futóművekhez fejlesztett usb kábelek.
 
Usb kábeleink nagy tisztaságú monokristályos kriogenizált ofc réz vezetővel,teflon szigeteléssel készülnek. 
 
Továbbá megújultak a hangsugárzó kábeleink is, melyek immár  nagy tisztaságú monokristályos kriogenizált ofc réz vezetővel,teflon szigeteléssel készülnek. 
 
 

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Bodor Audio kábelek

Hozzászólás Szerző: Thunder »


Egy jó ideje én is Bodor Audio kábeleket használok, gondoltam írok ide egy rövidke véleményt róla.

 

A sort a hangfalkábellel nyitottam, azt vásároltam meg Feritől elsőnek. A rendszerembe akkor egy Straight Wire hangfalkábel volt, amit már több, mint 10 éve használtam. A Bodor kábel határozottan nagyobb teret nyitott, és pontosabban szólaltak meg a hangok, ugyanakkor tisztult szinte a teljes tartományban a hang. Akkor azt gondoltam, hogy oké, ennyit lehetett elérni, de a meglepetések csak később jöttek.

 

A következő lépés a tápkábelek egész sorának beszerzése volt. Ma már minden készülékem BodorAudio tápkábellel van bekötve. A csatlakozók változók, van komolyabb Furutech FI-25/FI-35 párost, illetve néhány kábel esetén kicseréltem Oyaide (1 igazi, 3 klón) csatlakozókra az eredetileg ipari csatlakozókat. Ezekeből a kábelekből mindkét rendszerembe jutott. Jellemzően picit tovább tisztította a hangszineket, kottázhatóbbak lettek a mélyek, nyugodtabb lett az egész rendszer.

A rendszerem magját ekkor már a Musical Fidelity A3.5 erősítő és az Audiolab M-DAC alkották.

 

Természetesen az összekötők sem marathattak ki a sorból. Elsőként egy digit coax és egy pár analóg összekötő került hozzám, amivel összekötöttem a médialejátszót, DAC-ot és erősítőt. Így már egy tisztán Bodor kábelezéssel szólalt meg a rendszerem. Pontosan azt kaptam, amit vártam, tovább javult a rendszerem minden paramétere. Végeredményként egy nagyon tiszta, és nyugodt rendszer kaptam, ami csak akkor támad, ha kell, de akkor nagyon Ezzel az összeállítással már képessé vált a rendszerem az érzelmek közvetítésére, amivel a korábbiaknál magasabb szinten hallgathattam tovább a zenét.

 

Mivel házimozizom is, párhuzamosan mindig volt egy AVR-em is, aminek a frontjait mindig is a sztereó erősítőm hajtotta (jelen esetben egy Musical Fidelity A3.5).

Sikerült hozzájutnom egy Emotiva pároshoz (UMC-200/LPA-1). Az Emo-król korábban azt gondoltam, hogy sok a hype körülöttük, és bizonytalan, hogy mennyit is érnek valójában. Egészen mostanáig. Nálam most egy 3D-t is tudó processzor találkozott egy 10 éves, monoblokkolból felépített, végfokkal. Mondhatom lehengerlő élmény nyújtanak mozin.

Eredetileg egy másik DIY gyártó közkedvelt kábeleivel kaptam a szettet, de mivel azok a kábelek rövidnek bizonyultak, ezért összekötő cserére volt szükség. Kézenfekvő volt, hogy Ferihez fogok fordulni segítségért. Voltak csatlakozóim még korábbi be nem fejezett projektekből (Furutech FP-160G, valamint Kácsás RP-172GT), így ezeket én adtam, Feri pedig konfekcionálta őket a saját kábelével. Az összekötés után ért a meglepetés, kinyíltak az Emotivák. Teljesen meglepett a hangjuk, mert házimozitól ilyen jót még nem hallottam, pedig volt alkalmam már pár motyót megfülelni. Persze azért a Musical Fidelity-t nem éri utol, de folyamatosan az az érzésem, hogy ha az Emo-k lettek volna meg korábban, akkor nem lett volna igényem a MF-re. A korábbi kábelezéssel azért nem voltak ilyen közel egymáshoz.

 

Ezután tettem rá a pontot az i-re, elkészültem a saját elosztómmal, amihez Furutech FI-E30G aljzatokat használtam fel, és az egyik BodorAudio tápkábelemből csináltam meg a belső kábelezését. IEC csatlakozót nem használtam, egy másik (szintén Bodor) tápkábel van direktbe bekötve. Ha lehet mondani, még fokozódott az élmény. A Musical Fidelity-t már szinte be sem kapcsolom, illetve most már a frontokat is az Emo hajtja. Ennek valószínűleg az lesz a vége, hogy a MF megy a másik rendszerbe a Dynaudio-k mellé, úgyis úgy szeretik egymást

 

A rövidre tervezett véleményből kicsit hosszabb lett, de nem 1-2 hétnyi történést írtam le, hanem az utóbbi 1-2 évet. A lényeg, hogy most az egységes kábelezés szépen kihozta minden készülékemből a maximumot, nincsenek a láncban "elhangoló" elemek. Feri kábeleit azért szerettem meg, mert nem húznak sehova, csak átviszik a jelet A-ból B-be belenyúlásmentesen, ahogy kell. Ennek a hatása lett az, hogy a hangfalaim elkezdtek úgy zenélni, ahogyan 15 évvel ezelőtt annál az embernél hallottam, aki készítette nekem őket. Azt hiszem ennél többet nem kell erről mondanom

Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Bodor Audio kábelek

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


A nyár beállta akciós árakat hozott a Bodor Audio háza táján.

Egyedi árakkal várunk minden kedves érdeklődőt.

Májusban frissültek a hangfal és power kábeleink.

Érdemes meghallgatni őket.


Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Bodor Audio kábelek

Hozzászólás Szerző: bazzs »


Ferinek szeretnék ezúton köszönetet mondani, hogy eljött hozzám hallgatózni, majd elhelyezést és kábelezést érintő praktikus tanácsaival, bemutatójával megvilágította, hogy mennyi sok kiaknázatlan tartalék volt még a rendszerem hangjában.
 

A szinergia azóta nálam más megvilágításba került, és az átalakítások, cserék után most még boldogabban ülök le zenét hallgatni.


Finesse !

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Bodor Audio kábelek

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Vásárlás előtt saját rendszerben is meghallgatható.
 

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Bodor Audio kábelek

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Jó hír a kábel vásárlás előtt állóknak.
Január 22-31-ig 50%-os áron kínáljuk 2013-as kábeleinket.
/nem összekeverendő az apróban kínált típusokkal/. 
Érdemes kihasználni ezt a jó lehetőséget.

Avatar
otlm
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2013.05.14., kedd 12:18
Értékelés: 119

Bodor Audio kábelek

Hozzászólás Szerző: otlm »


Hifis Gabinál hallottam Bodor IC-t, nekem akkor tetszett, van benne egy jól eltalált neutralitás és kifinomultság, kicsit sötétebb tónusa van, de sok levegővel rendelkezik, nem egy direkt kábel, nem agresszív, viszont egy kis lendület néha még elférne. Összességében hasonló volt a benyomásom róla, szerintem jó alap lehet rendszerfejlesztéshez.

A Bodor hálózati kábel sikerén felbuzdulva -vásárlási szándék nélkül- elhoztam Feritől két pár IC kábelt is, amik az elő/végfok, valamint az előfok és a cd lejátszó között kerültek kipróbálásra. 
 
Bekötés után betettem a múltkor is bevált Jenny Evans lemezt (ennek az előadónak nem jutott a neve korábban az eszembe, nem az enyém a cd). A zenészek között megnőtt a távolság, nagyobb lett a terük, több a levegőjük és mint ha ők is közelebb léptek volna hozzám. Szinte előttem állnak a szobában, és nekem játszanak. Tisztább, kontúrosabb, kulturáltabb  az előadásmód. Órákig el tudnám hallgatni, sosem bántana, vagy fárasztana el. Klasszikus zenén, jazz felvételeknél elvarázsol hangszíneivel, transzparens térleképzésével. 
 
Sűrűbb zenéken viszont kicsit fáradt benyomást kelt, itt hiányzott nekem a saját kábelem -ehhez képest- harapóssága, élénksége. Az én rendszeremben rockzenén és modern elektronikus zenéken hiányoltam belőle a dögöt. Mivel Feriéknél teljesen rendben van a hangja, feltehetően az én rendszerembe a régi kábelem jobban illeszkedik, legalábbis ilyen zenékkel kínozva.  
 
Volt tehát amiben jelentősen hozzá tudott tenni a zenehallgatás élményéhez ez az IC kábel, de volt, amiben elmaradt, így az egyik szemem sírt, a másik nevetett amikor visszaadtam a kábeleket.   A próbáért köszönet a Bodor Audionak! 


Avatar
bege
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1397
Csatlakozott: 2009.06.14., vas. 10:16
Értékelés: 635

Bodor Audio kábelek

Hozzászólás Szerző: bege »



A mélysugárzóm Visaton TIW250XS, fölötte 2db ribbon, egy középmagas és egy magas ribbon van 560Hz-es keresztezési frekvenciával a Visatonhoz képest.


Erről a dobozról, kaphatok infót? Priviben is jó. Köszönöm!

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Bodor Audio kábelek

Hozzászólás Szerző: hifitibi »


Hozzászólásomat az általános kábel topikba tettem fel, de ide is bemásolom. Ha valaki konkrétan a Bodor audio kábelei iránt érdeklődik...
 
 
"Múlt hét pénteken Bodor Ferinél voltam (Bodor audio) egy hifis találkozón. Ahogy beszélgettünk, rábökött egy szatyorra, amiben kábelek voltak. Azt mondta, hogy ha gondolom, vigyem haza, próbáljam ki. A szatyorban egy interconnect, egy hangszóró és 2 db táp kábel volt.
 
Szombaton beizzítottam a hifit, hallgattam a saját kábeleimmel, aztán kicseréltem a interconnectet a DA konverter és az előerősítő között. (Bár Feri azt mondta, járatni kell a kábeleket....dehogy kellett azokat járatni, azonnal hallatszott a különbség.) Már az első zeneszámnál azonnal nagy különbség volt hallható. Egyszerűen jobb. Sokkal nyíltabb, szebb, tisztább magasak, a hangszereknek valószerűbb lett a hangja, és a tere is jobb lett.
A jelenlegi kábelem egy DIY interconnect, ami egy Audioquest Side Winder kábelt váltott, mert jobbnak bizonyult nála.
 
Szóval, miután a vigyor kiült az arcomra, kicseréltem az egyik táp kábelt. A CD futóművet egy DIY hálózati kábel táplálta, azt cseréltem ki. Megint nagy változás. Érdekes módon, bármelyik kábelt is cseréltem ki, jellegét tekintve mindegyik ugyanolyan változást eredményezett, mint amit az interconnectnél leírtam. Ennek a tápkábelnek a hangminőségre gyakorolt hatása viszont meglepett, mert eddig sem egy pécé kábellel halgattam zenét, és eddig arról szólt a fáma, hogy igen, fontos a tápkábel, de nem annyira, mint a többi. De igen. A változás mértéke talán kicsit kisebb volt, mint az interconnecttel, de még így is nagy.
Ekkor hívtam Hitvesemet, hogy hallgassa meg. Bekapcsoltam, hallgatta 10 mp-ig, megszólal: Mennyibe kerül ez a kábel? Mondom: nem tudom. (erről majd később...) Szóval az asszony is ráérzett a dolog ízére.
 
Ekkor már két Bodor-féle kábel volt a rendszerben. Kicseréltem a hanszóró kábelt, bekötöttem a magasra. (A mélysugárzóm Visaton TIW250XS, fölötte 2db ribbon, egy középmagas és egy magas ribbon van 560Hz-es keresztezési frekvenciával a Visatonhoz képest. Így van egy hangszóró kábellel drótozva a Visaton és egy másikkal a ribbonok.) További jelentős javulás, jellegét tekinte olyan, mint azt leírtam.
Utána már csak élveztük a zenét, raktam be egymás után a sűrűn hallgatott zenéket, konstatálva mindegyiknél a változást.
 
Hétfőn aztán Feri kábelét átkötöttem a mélyre. Ahogy megszólalt, szó szerint ezt mondtam magamnak: Ó, basszus... Hát, az volt. Olyan basszus, ami szárazabb, megfogottabb, szóval jobb lett a mélye. Azt hittem, legalább a mély hangszóró kábel cseréjét megúszom. De nem.
 
Kedden visszacseréltem egy-egy kábelt. (Mindig csak egyet cseréltem vissza, a többit benne hagytam a rendszerben.) A változás -negatív irányban sajnos- érezhető volt mindegyik kábel cserénél. Tompább, kevésbé nyitott lett a hangja.
 
Eddig is fordítottam figyelmet a kábelekre, sokat próbáltam eddig, többször cseréltem is, de sok meghallgatott kábelnek volt előnye, de soknál mindig volt valami. Pl. jó, jó, szép a tere, de színez, stb. Ezeknél a kábeleknél (és mindegyiknél!!!) azt éreztem, hogy egyszerűen csak jobb. Nem volt színezés, nem volt semmi negatívum, csak jobb.
 
Még soha nem volt ilyen élményben részem, hogy ennyi kábelt tudtam cserélni egyszerre a rendszeremen. Most saját fülemmel, saját rendszeremen tapasztalhattam meg, mennyire fontosak a kábelek, a jó kábelek.
 
Bár tudom, hogy ebben a topikban nyitott ajtókat döngetek, mert aki ezt a topikot olvassa, felmérte a kábelek fontosságát, de a kábel választáshoz szerettem volva némi információt adni.
 
Nem tudom, mennyibe kerülnek Feri kábelei (majd ezután beszéljük meg). Nem tudom azt, hogy a piacon található többi kábelhez képest ár-érték arányban hol foglalnak helyet, de aki kábel vásárláson töri a fejét, érdemes a Bodor audio kábeleit is meghallgatni."

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Bodor Audio kábelek

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Analóg Összekötő kábeleink "rca" Ezüst vezető/árnyékolás teflon szigeteléssel szintetikus külső borítás.
Tetszőleges méretben és csatlakozókkal szereljük.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Bodor Audio kábelek

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Hálózati"power" kábeleink tisztán réz alapú több egyenként szigeteltet litze szerkezetű szintetikus külső borítással.
Kábeleink hossza és a csatlakozók tetszőlegesen variálhatók.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Bodor Audio kábelek

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Hangfalkábel:
Tisztán réz alapú több egyenként szigetelt vezetőből szintetikus külső borítással.
Tetszés szerinti méretben/csatlakozóval szerelhető.


Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Bodor Audio kábelek

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Üdv!
Lévén eddig csak mással összevonva szerepeltek a kábeleink, az átláthatóság miatt most önállóan is szeretném bemutatni az általunk készült kábeleket.

Lezárt

Vissza: “Bodor Audio”