Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audio PC

Moderátor: Bodoraudio

Avatar
Aspius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2012.09.24., hétf. 12:00
Értékelés: 3

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Aspius »



Sokat kisérleteztem PC alktrészekkel mire kialakult az a néhány hardver elem amiből hajlandó vagyok audio pc t építeni. Így tudom garantálni a végeredményt. Nem össze szerelő üzem vagyok. Nem adok el pc alkatrészeket, tápegységeket. Csak kész berendezést.
USB kártya amit én alakitok át valóban van a kinálatomban.

Tehát akkor csak komplett kész gépeket lehet vásárolni? Azt lehetne tudni még is mennyi és milyen hardverek jöhetnek szóba? Rengeteg igen jó PC-s cuccom van maximalista vagyok ezen a téren is nem érem be a legolcsóbb félmegoldásokkal Azért gondoltam ha éppen van valamim ami megfelel és szeretnék építtetni Audio PC-t veletek akkor nem kellene még egyszer megvennem azt ami már megvan. 

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Sokat kisérleteztem PC alktrészekkel mire kialakult az a néhány hardver elem amiből hajlandó vagyok audio pc t építeni. Így tudom garantálni a végeredményt. Nem össze szerelő üzem vagyok. Nem adok el pc alkatrészeket, tápegységeket. Csak kész berendezést.
USB kártya amit én alakitok át valóban van a kinálatomban.

Avatar
Aspius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2012.09.24., hétf. 12:00
Értékelés: 3

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Aspius »


PC tápegységet nem kinálok csak beépítve.
Akkor ez hogyan működik pontosan? Ha odaviszek egy összerakott komplett gépet amiből már csak a táp hiányzik akkor abba elvállalod a táp beépítését? USB kártya is csak beépítve kapható? 

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

PC tápegységet nem kinálok csak beépítve.

Avatar
Aspius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2012.09.24., hétf. 12:00
Értékelés: 3

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Aspius »



Szia
Ne haragudj de azt hiszem a Bodoraudio nem alkatrészkereskedelemmel foglakozik szerintem..
De lehet rosszul tudom:)

Akkor lehet rosszul értelmeztem Korábbi hozzászólásokból úgy értelmeztem, hogy USB kártyákat meg tápegységeket gyárt és ad el. Hardverapron is gyakran találkozom vele/velük leginkább vásárolnak. Akkor tőled kérdezem szerinted mivel foglalkoznak a gyártáson és a kereskedelmen kívül? Vagy vannak viszonteladóik is akik a kereskedelmet bonyolítják?

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Audio PC

Hozzászólás Szerző: supravox »


Betudom szerezni kevesebb mint feléért De ez sem tökéletes számomra csak Silverstone-ból szerintem ez áll legközelebb az elképzeléseimhez. Építeni én is összetudom tápok és egyéb cuccok viszont majd érdekelhetnek SziaNe haragudj de azt hiszem a Bodoraudio nem alkatrészkereskedelemmel foglakozik szerintem..
De lehet rosszul tudom:)
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Nem értékesítek külön tápegységet.
Én mindig a hangra gyakorolt hatása alapján határozom meg a tápegység méretét, a beépített alkatrészeket.
Ennek köszönhetően van olyan hangja és megbízhatósága ezeknek a tápoknak.

Avatar
hetalvo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2014.09.24., szer. 12:48
Értékelés: 11

Audio PC

Hozzászólás Szerző: hetalvo »


a lineáris tápodról nincs véletlenül egy scope kép, hogy mennyi zaj van a 12v-on?
és jó lenne, ha legalább 200w-ot tudna ugyanezen az ág. a többi nem érdekes, szerintem felesleg ugyanakkorákat használni(ezt nem tudom csak képen láttam), oda elég lenne pár A és maradna sok hely.
ilyesmire gondoltam:
http://www.tomshardware.com/reviews/evg ... 364-8.html

Avatar
Aspius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2012.09.24., hétf. 12:00
Értékelés: 3

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Aspius »



Értelek,látom neked nem én fogok audio pc-t építeni.
Nem forgalmazzák,ráadásul 125.000Ft.

Betudom szerezni kevesebb mint feléért De ez sem tökéletes számomra csak Silverstone-ból szerintem ez áll legközelebb az elképzeléseimhez. Építeni én is összetudom tápok és egyéb cuccok viszont majd érdekelhetnek

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »



Silverstone-ból talán a CW02 ami szerintem minőségre,anyaghasználatra,méretre és kivitelre is elfogadható. A GD széria inkább közép kategóriás ipari jellegű nekem nem szimpatikusak szobai környezetbe jobban preferálom a full alu házakat mind hűtés és rezonancia/hang és nem utolsó sorban megjelenés szempontjából.
silverstone_sst_cw02.jpg

Értelek,látom neked nem én fogok audio pc-t építeni.
Nem forgalmazzák,ráadásul 125.000Ft.

Avatar
Aspius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2012.09.24., hétf. 12:00
Értékelés: 3

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Aspius »



Jó a kérdés!
Vevőim java részét inkább a műszaki tartalom/hang érdekli és nem a kinézet.
Ennek a tartalomnak a hely igénye igen nagy,a divatos házakba nem fér el.
A silverstone htpc házakat újként boltban vásárolom.
Néhány ismerős kérésére kerestem jutányos áron pc kuckókat.
Készül saját ház is a közel jövőben. 

Silverstone-ból talán a CW02 ami szerintem minőségre,anyaghasználatra,méretre és kivitelre is elfogadható. A GD széria inkább közép kategóriás ipari jellegű nekem nem szimpatikusak szobai környezetbe jobban preferálom a full alu házakat mind hűtés és rezonancia/hang és nem utolsó sorban megjelenés szempontjából.


Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Várható lesz valamikor valami csinos Bodor HTPC ház? Elnézve a korábban megalkotott készülékeiket felvetődött bennem, hogy vajon miért nem csináltak még valami igényesebb saját házat a PC-s elektronikáknak és miért pazarolják az időt a 10-20ezres darabok vadászatára a használt piacon. Elnézve a kínálatot csak néhány gyártó készít ma elfogadható darabokat (Origen, Streacom stb.) Nincs rá piac vagy igény vagy még nem tart ott a dolog?
Jó a kérdés!
Vevőim java részét inkább a műszaki tartalom/hang érdekli és nem a kinézet.
Ennek a tartalomnak a hely igénye igen nagy,a divatos házakba nem fér el.
A silverstone htpc házakat újként boltban vásárolom.
Néhány ismerős kérésére kerestem jutányos áron pc kuckókat.
Készül saját ház is a közel jövőben. 

Avatar
Aspius
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2012.09.24., hétf. 12:00
Értékelés: 3

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Aspius »

Várható lesz valamikor valami csinos Bodor HTPC ház? Elnézve a korábban megalkotott készülékeiket felvetődött bennem, hogy vajon miért nem csináltak még valami igényesebb saját házat a PC-s elektronikáknak és miért pazarolják az időt a 10-20ezres darabok vadászatára a használt piacon. Elnézve a kínálatot csak néhány gyártó készít ma elfogadható darabokat (Origen, Streacom stb.) Nincs rá piac vagy igény vagy még nem tart ott a dolog?

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Árakat privátban tudunk egyeztetni.
Fix ár nincs,konfigtól függő.

Avatar
Pampika
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 475
Csatlakozott: 2013.04.19., pén. 21:51
Értékelés: 35

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Pampika »



Sziasztok!
Sokan kérdezték ezért ide is leírom.
A konkrét pc:
silverstone nagy ház
Asus 1151 alaplap+alaplapi órajelgenerátor.
I7-6700T proci/passzív hűtés
2x4 Gb spéci ram
Saját usb kártya/órajelgenerátorral/
240Gb ssd
4 Tb wd red hdd
7 darab nagy teljesítményü analóg tápegység/valóban mindennek külön/.
1x200+1x150w toroid trafó.

Szia!
Nem tudom publikus-e,de mivel a régebbi pc-d ára is ki volt írva, így megkérdezném ez mennyibe kerül?

Bandi32

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bandi32 »


Most üzemeltem be egy Bodor Audio V3 USB kártyát. Mini PCI-E-be megy, így aztán adtam neki a házon belül egy 5V-s tápegységet, persze lineárisat. Új HTPC-be került, a korábbi laptop-s lejátszás helyett, most már dedikált pc-ről megy a zene. Nagyon analógos időket idéző hang kerekedett így, amihez az egyik elengedhetetlen komponens ez a kártya. Csak ajánlani tudom mind az USB kártyát, ha minimalizált jittert szeretne vki, mind Ferit, aki nagyon készségesen állt a kártya elkészítéséhez.
Ez volt Ferivel az első kapcsolatom, azt hiszem még találkozunk...)

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Sziasztok!
A nyári kapacitásom jó részét már előre lekötötték,de most még három hetes határidővel tudok audio pc építést vállalni.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Audio PC

Hozzászólás Szerző: supravox »


Gratulálok, komoly sztereo rendszered van! Én is ugyanezt éreztem mikor meghallgattam a Feri PC-jét (pedig nálam alapvetően hm rendszer lett építve de szerettem volna a lehető legjobb sztereo kihozni belőle).SziaKöszönöm
Tényleg csak azért írtam le mik a körülmények,hogy milyen nívót is képvisel Feri PC-je
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Audio PC

Hozzászólás Szerző: nadtom »



Kedves Mindenki
 
3 hete nyúzom a Feri által készített audio PC-t és
Azt kell hogy mondjam az egyik legjobb hifis "befektetésem".
Előtte is egy htpc-t hallgattam egy hd-plex lineár táppal illetve egy Feri által beszerkesztett alaplapi órajel tuninggal és egy dedikált usb kártyával.
Nagyon tetszett a már így elért hangminőség.
Erről egy korábbi hozzászólásban meg is emlékeztem...
De egy többször visszatérő hiba, mégpedig a hd-plex tápot megtápláló egység sokadszori meghibásodása vezetett arra az elhatározásra, hogy készíttessek egy teljesen új gépet.
Ferivel konzultáltam majd az egyeztetést követően 1 hét múlva meg is kaptam a gépezetet.
Feri folyamatosan tájékozatott az aktuális készültségi szintről.Illetve ha közben valami új ötlete támadt azt is megbeszéltük.
De gyakorlatilag pillanatok alatt elkészült a szerkezet, nem sokat maradtam zene nélkül.
A kütyüt teljesen beállított állapotban vihettem haza.
Igazi plug&play szerkezet lett:)
A HANG:
Hát a megszólalás pillanatában éreztem,hogy minden fillérjét megérte készülék.
Ez az érzés a bejáródás folyamata alatt csak erősösött.
Kristálytiszta,kiváló felbontású, pontos meleg hang.
Olyan amit mindig is szerettem volna hallani a digitális front end-ből.
Ezzel a szerkezettel most megszünt a kütyüzés és végre eljött a zenehallgatás:)
Szóval gratulálok Ferinek!
A rendszer többi eleme
Mark Levinson 380S előfok, Bricasti M1 dac, ATC scm40A aktív hangfalak, Fapaci Luxor kábelezés

 
Gratulálok, komoly sztereo rendszered van! Én is ugyanezt éreztem mikor meghallgattam a Feri PC-jét (pedig nálam alapvetően hm rendszer lett építve de szerettem volna a lehető legjobb sztereo kihozni belőle). 
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Audio PC

Hozzászólás Szerző: supravox »


Kedves Mindenki
 
3 hete nyúzom a Feri által készített audio PC-t és
Azt kell hogy mondjam az egyik legjobb hifis "befektetésem".
Előtte is egy htpc-t hallgattam egy hd-plex lineár táppal illetve egy Feri által beszerkesztett alaplapi órajel tuninggal és egy dedikált usb kártyával.
Nagyon tetszett a már így elért hangminőség.
Erről egy korábbi hozzászólásban meg is emlékeztem...
De egy többször visszatérő hiba, mégpedig a hd-plex tápot megtápláló egység sokadszori meghibásodása vezetett arra az elhatározásra, hogy készíttessek egy teljesen új gépet.
Ferivel konzultáltam majd az egyeztetést követően 1 hét múlva meg is kaptam a gépezetet.
Feri folyamatosan tájékozatott az aktuális készültségi szintről.Illetve ha közben valami új ötlete támadt azt is megbeszéltük.
De gyakorlatilag pillanatok alatt elkészült a szerkezet, nem sokat maradtam zene nélkül.
A kütyüt teljesen beállított állapotban vihettem haza.
Igazi plug&play szerkezet lett:)
A HANG:
Hát a megszólalás pillanatában éreztem,hogy minden fillérjét megérte készülék.
Ez az érzés a bejáródás folyamata alatt csak erősösött.
Kristálytiszta,kiváló felbontású, pontos meleg hang.
Olyan amit mindig is szerettem volna hallani a digitális front end-ből.
Ezzel a szerkezettel most megszünt a kütyüzés és végre eljött a zenehallgatás:)
Szóval gratulálok Ferinek!
A rendszer többi eleme
Mark Levinson 380S előfok, Bricasti M1 dac, ATC scm40A aktív hangfalak, Fapaci Luxor kábelezés
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Készül egy új audio pc.
I7/6700T
Passzív hűtés
7 darab analóg tápegység
Asus h270-es alaplap
2x4Gb ram
400w trafó
M2-es ssd
Nagy ház
Progik előkészítve/beállítva.
Bios beállítva.
Nálunk meghallgatható.


Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Újabb audio pc,most passzív hütéssel.


Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Audio PC

Hozzászólás Szerző: nadtom »


Ez a versenyző már a nappalimban pihen, és eszméletlen jól szól :-)!
 
A hétvégén elhoztam Feritől a Bodor féle HTPC-t (lineáris táppal, dupla órajel generátortal, stb.). Még csak az ismerkedési és bejáratási fázisban vagyok, de már most látszik, hogy más ligában mozog, mint a Yami médialejátszója vagy a Himedia lejátszó. Eddig még csak zenét hallgattam, hétvégén lesz időm a mozit is tesztelni, illetve ott még állítgatni kell. (Jelenleg egy sima hdmi kábellel van a Yami procihoz kötve, a Bodor külső DAC egy későbbi lépés lesz majd).
 
A legszembetűnőbb az analóg hangzás. A zene tiszta, szellős, valósághű, de a legnagyobb különbség a dinamikában van. Sokkal szebb a tér, jobban körülvesz a zene, a hang leválik a hangszórókról.
 
A mély hangok sokkal precízebbek, pontosabbak, a szubra már semmi szükség (sztereo-hoz).
A magas hangok még tisztábbak, eddig is sok részletet megmutatott az Elac, de most kelt igazán csak életre a JET sugárzó.
 
Nincs szükség "tenyésztett" számokra egy sima flac is nagyszerűen szól a rendszeren.
 
Feri személyében egy korrekt, megbízható embert ismertem meg, minden a megbeszéletek szerint történt. (Kivéve, hogy a HTPC sokkal jobb lett, mint vártam... :-))


Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Audio PC

Hozzászólás Szerző: supravox »


Egy új versenyző.
Gyönyörű
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Egy új versenyző.


Lezárt

Vissza: “Bodor Audio”