Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Audio PC

Moderátor: Bodoraudio

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Audio PC

Hozzászólás Szerző: K P »


Már egy ideje foglalkoztatott a gondolat, hogy miként szólalna meg a PC- m analóg táplàlással. Sok jót olvastam erről itt is, meg más fórumokon is. Mivel minden elektronikàm Feritől szàrmazik, így nem volt kérdés, hogy kivel csináltatom meg a tápegységet.
Parányi kétségem volt, hogy kell e ez nekem, mivel eddig sem volt rossz a hang itthon (a PC Ferinél zenélt annó).
Ma azonban egy függönyt elhúztak a zenészek elől. Nem tudok olyan szegmenset mondani, amiben ne javult volna a megszólalás.
Több részlet, kevesebb karcosság, több melegség, kevesebb keménység, több puhaság. Most már tudom mire gondolt az aki lentebb az áramlásról írt....
Aki PC- s zenehallgatásban gondolkodik az szerintem mindenképpen fontolja meg a Bodor féle megoldásokat, nem fog csalódni.

Avatar
Georg
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2016.08.12., pén. 20:46
Értékelés: 5

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Georg »


Immár készen.
Azta!    Ez nagyon kondis

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Többek közt,a tiéd is készül.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Audio PC

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Az én HTPC-m készül? :-)
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Immár készen.



Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Készülnek a tápegység panelek.


Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Audio PC

Hozzászólás Szerző: nadtom »


A mai napon meglátogattuk a Feriék bemutató termét és meghallgattuk a HTPC+DAC kombót.
 
A csúcs HTPC és a DAC nagyon szépen teljesített, eszméletlen jó volt a dinamika, valamint a pontos, precíz, öblös, fület simogató mélyhangok igazi élményt nyújtottak. A magas és közép hangokból a maximumot kihozta az elektronika amire a hsz képes.
 
Már alig várom, hogy hallhassam, nálam hogyan fog teljesíteni a Feri HTPC-je és DAC-ja. :-)
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Alakul az új szoba.


Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Audio PC

Hozzászólás Szerző: supravox »


Sziasztok
Egy ideje már adós vagyok egy beszámolóval.
De eddig inkább zenét hallgattam:)
Szóval pár hete a Feri által kezelésbe vett pc-m bűvöletében élek.
Leszögezem ez még nem az általuk készített pc.
Először is Feri hozzáálását precizitását és pontosságát méltatnám.
A megbeszélt reggeli időpontban tudtam hozzá vinni a kütyüt.
Csak ezzel foglalkozott így már dél körül hívott hogy készen van.
Amit elkövetett az egy alaplapi órajel csere
Illetve egy dedikált usb kártya saját analóg tápról.
Hát a hangról is kellene valamit írni de ez lesz a legnehezebb:))
Eddig sem volt egy hallgathatatlan vacak de a beavatkozás hatásának a mértéke és minősége teljesen megdöbbentett.
A legjobb szó talán az áramlás.
Nincs már digitális döcögés nincs karcosság idegesítő sterilitás.Már már analógabb az analógnál:)
Sima folyékony.Torzítatlan.
Valahogy új rétegek bújnak ki a zenéből.
Varázslatos.
De dinamikus és odab...sz ha kell.
Hát ilyesmi:)
De lassan gyűjtök a nagy gépükre mert az enyém sztem most annak a 60%-át tudja.
Hát ennyi
Köszi Feri:)
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Georg
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2016.08.12., pén. 20:46
Értékelés: 5

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Georg »



Alakul az új hely.
/elnézést a telós képért/.

Ma sikerült meglátogatni az  "új hely"-et.  
Véletlenül három érdeklődő is érkezett, kettő komolyan rendelne audio PC-t a harmadiknak csak az álla esett le .
Kéretik a jövőben más szemmel nézni (hallgatni) a számítógépes forrást.
Nem tudom, hány év kísérletezés, útkeresés után itt felsőbb osztályba léptek - remek hang!

Avatar
GGy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2009.02.10., kedd 11:36
Értékelés: 21

Audio PC

Hozzászólás Szerző: GGy »


Sziasztok!
Ha valakinek van egy "kis" ideje, mindenképpen nézzen be a Bodor Audio új helyére, neknk tegnap volt szerencsénk meghallgatni a Feri analóg tápos HTPC-jét. 
Nagyszerű hang, nagyszerű környezet! 
Üdv.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Alakul az új hely.
/elnézést a telós képért/.


Avatar
Georg
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2016.08.12., pén. 20:46
Értékelés: 5

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Georg »



Úgy hallom, hogy az új bemutató teremben is révbe ért az installáció.
Aki szeretne hallani egy full analóg tápos top pc rendszert/nem hd plex,annál sokkal jobb/ azt várom egy baráti zenehallgatásra.
Bp.13.Hollán Ernő utca 9.

Köszönjük!  
 A jövő héten vidéken vagyok de utána szívesen jönnék!      Ggy

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Úgy hallom, hogy az új bemutató teremben is révbe ért az installáció.
Aki szeretne hallani egy full analóg tápos top pc rendszert/nem hd plex,annál sokkal jobb/ azt várom egy baráti zenehallgatásra.
Bp.13.Hollán Ernő utca 9.

Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 364
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Audio PC

Hozzászólás Szerző: K P »




Üdv minden kedves Fórumtársnak!

Nemrég vásároltam egy Bodoraudio MK2-es audió pc-t egy hozzáillő szintén Bodoraudio USB dac-kal. Egy jó nevű médialejátszót cseréltem le erre a párosra.
Szempontjaim voltak hogy szinte mindenféle fájl és lemez lejátszható legyen (videó is) legalábbis a médialejátszó által szolgáltatott hang- és képminőségben. A készülékek méretben a hifi készülékek méreteit ne haladják meg és az egész a médialejátszó használtpiaci eladási árából lehetőleg kijöjjön.
Érdeklődésem már tavaly ősszel a htpc-audiópc irányba terelődött, mert ezekben rejlik a legtöbb szolgáltatási lehetőség viszonylag elérhető áron. Fapaci gyárt htpc-t, de dac-ot nem, így maradt a magyar gyártók közül Fülelek és Bodoraudio. Mindkettőt meghallgattam. De Fülelek dac-ja 24 bites fájlokat nem játszik le, így maradt Bodoraudio.
Bodor Feri egy Silverstone hifi méretű házba "belegyömöszölte" a pc-t, amivel full HD filmeket is meg lehet nézni, bár én főként csak zenét hallgatok.
Az audió pc-ről külön nem tudok véleményt mondani, csak azt tudnám ismételni, amit itt a topicban mások is leírtak. Az USB dac-kal együtt azonban véleményem szerint kitűnő párost alkotnak, ami a sztereó hang előállítását illeti. Az eleinte kissé nyers hang 200 óra járatás után kipofásodott. Az első jelző, ami eszembe jut az a tisztaság, ami már Feri bemutató készülékénél is megragadott. A felbontás is említésre méltó. Külön kiemelném, hogy ez a mély tartományra is igaz.
A két készüléket éjjel-nappal járatom erősítő bekapcsolása nélkül is. A hang egyre finomodik, már jobban tetszik, mint az egykori médialejátszóé volt. A videólejátszás minőségéről sem tudok rosszat mondani, bár a full HD plazma tévémen kevésbé látszik az esetleges változás mintha egy projektorral néznénk a képet.
Ezúton is ajánlom mindenkinek a figyelmébe Bodor Feri készülékeit, profi munkák!
Jó zenehallgatást mindenkinek!

Bocsánat, a zöldre akartam nyomni.
Egyébként nekem az MK1- es PC- m van Feriéktől, és hasonlóan jók a tapasztalataim.

Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 534
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Audio PC

Hozzászólás Szerző: chopper »


Üdv minden kedves Fórumtársnak!

 

Nemrég vásároltam egy Bodoraudio MK2-es audió pc-t egy hozzáillő szintén Bodoraudio USB dac-kal. Egy jó nevű médialejátszót cseréltem le erre a párosra.

Szempontjaim voltak hogy szinte mindenféle fájl és lemez lejátszható legyen (videó is) legalábbis a médialejátszó által szolgáltatott hang- és képminőségben. A készülékek méretben a hifi készülékek méreteit ne haladják meg és az egész a médialejátszó használtpiaci eladási árából lehetőleg kijöjjön.

Érdeklődésem már tavaly ősszel a htpc-audiópc irányba terelődött, mert ezekben rejlik a legtöbb szolgáltatási lehetőség viszonylag elérhető áron. Fapaci gyárt htpc-t, de dac-ot nem, így maradt a magyar gyártók közül Fülelek és Bodoraudio. Mindkettőt meghallgattam. De Fülelek dac-ja 24 bites fájlokat nem játszik le, így maradt Bodoraudio.

Bodor Feri egy Silverstone hifi méretű házba "belegyömöszölte" a pc-t, amivel full HD filmeket is meg lehet nézni, bár én főként csak zenét hallgatok.

Az audió pc-ről külön nem tudok véleményt mondani, csak azt tudnám ismételni, amit itt a topicban mások is leírtak. Az USB dac-kal együtt azonban véleményem szerint kitűnő párost alkotnak, ami a sztereó hang előállítását illeti. Az eleinte kissé nyers hang 200 óra járatás után kipofásodott. Az első jelző, ami eszembe jut az a tisztaság, ami már Feri bemutató készülékénél is megragadott. A felbontás is említésre méltó. Külön kiemelném, hogy ez a mély tartományra is igaz.

A két készüléket éjjel-nappal járatom erősítő bekapcsolása nélkül is. A hang egyre finomodik, már jobban tetszik, mint az egykori médialejátszóé volt. A videólejátszás minőségéről sem tudok rosszat mondani, bár a full HD plazma tévémen kevésbé látszik az esetleges változás mintha egy projektorral néznénk a képet.

Ezúton is ajánlom mindenkinek a figyelmébe Bodor Feri készülékeit, profi munkák! 

Jó zenehallgatást mindenkinek!


Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Kezd alakulni a hang az új helyen.
Még egy kis finomítás az installáción és igazán jó lesz.
A nagy pc is kapott némi javítást,tovább javítva az összképet.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »


Nagy táp.


Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Egy csendes ház hűtéstől nem kell kétségbe esni

Vendég

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Neked aktiv hutes van benne?
Igen.Szabalyozhato,es nagyon halk.De a filmek miatt nelkulozhetettlen.Foleg ,h en az orajeleket max-ra huzom,a madvr miatt.Igy majdnem a max beallitasokon szokott menni.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Audio PC

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Bocsi ,el is felejtettem ,hogy ígértem neked is képeket.
Neked aktiv hutes van benne?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Holnap én is teszek fel még képeket a saját masinánkról


Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

Holnap én is teszek fel még képeket a saját masinánkról

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Cutler »


Bocsi ,el is felejtettem ,hogy ígértem neked is képeket.Köszi!

Vendég

Audio PC

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Képeket kérhetnék?
Bocsi ,el is felejtettem ,hogy ígértem neked is képeket.







Lezárt

Vissza: “Bodor Audio”