Az oldal belső email küldője ideiglenesen kikapcsolásra került.
A profilokban lévő email küldés mailto:cím -re lett átállítva, így remélhetőnek mindenkinek a saját levelezőprogramjából fog kimenni az email.
Ha gond van, kérlek jelezzétek az postmaster@avx.hu -n email-ben

Alátétek, rezgéscsillapítás

erica
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 34

Re: Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: erica » 2018.10.11., csüt. 20:28

erica írta:
2018.10.11., csüt. 20:27
fülelek írta:
2017.11.19., vas. 21:19
az üveglapra érdemes alulra ragasztani egy 0,5-1 mm ólomlemezt, arra meg egy öntapadós műanyag fóliát.
az alábbi lap még ennél is jobb: Fontos, hogy a fa száliránya (bütü) függőleges legyen.
Na ná hogy jaított a hangon jól hallhatóan ígaz még mindíg nem függőleges a szálirány .
IMG_20181011_174115.jpg
IMG_20181011_174115.jpg (551.1 KiB) Megtekintve 422 alkalommal
Musical Fidelity M6500i, OppO 105D, Harmonic Technologyi Magic kábelezès,Revel Hangfalak

erica
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 34

Hozzászólás Szerző: erica » 2018.10.11., csüt. 20:27

fülelek írta:
2017.11.19., vas. 21:19
az üveglapra érdemes alulra ragasztani egy 0,5-1 mm ólomlemezt, arra meg egy öntapadós műanyag fóliát.
az alábbi lap még ennél is jobb: Fontos, hogy a fa száliránya (bütü) függőleges legyen.
Na ná hogy jaított a hangon jól hallhatóan ígaz még mindíg nem függőleges a szálirány .
Musical Fidelity M6500i, OppO 105D, Harmonic Technologyi Magic kábelezès,Revel Hangfalak

csaba-61
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 7

Hozzászólás Szerző: csaba-61 » 2018.09.20., csüt. 21:41

Szerintem a hangfal csillapítás terén egy tévutca a gumi alátét , mind a felfújt, mind a tömör.
A hangfalat sokkal fontosabb a vízszintes irányú elmozdulás ellen biztosítani, mint a függőleges irányú leválasztást erőltetni.
A felfújható alátétek a függőleges leválasztás terén nagyon hatásosak, viszont a vízszintes irányú stabilitás :smile51:

supravox
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 275

Hozzászólás Szerző: supravox » 2018.09.20., csüt. 21:10

greenbio írta:
2018.09.20., csüt. 08:36
köszi a válaszokat. gumi nélkül én is jobban szeretem :)
félretéve a tréfát, azért kipróbálom majd Camping vagy Skolnyik belsővel.
Ha játszadozni szeretnél és sok szabadidőd van akkor hajrá:)
De én is elég sokat gumiztam.
Azonnal hallható hatása van.
Majd elkezd leengedni..változiik a hang.
Mekkorára is fújjam??Lehet,hogy az előbb jobb volt??
Vagy most,hogy keményebb??
Teljes őrület szerintem.
A hfal inog. Ocsmány az egész installáció..
Bodor Pc,Bricasti M1 dac,Core Audio usb/spdif konverter, Mark Levinson 380S előfok,ATC scm50asl hangfal
Technics 1210GR,denon DL-109,shure se 20.Fapaci derótok

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 2045

Hozzászólás Szerző: fülelek » 2018.09.20., csüt. 20:16

greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 97

Hozzászólás Szerző: greenbio » 2018.09.20., csüt. 08:36

köszi a válaszokat. gumi nélkül én is jobban szeretem :)
félretéve a tréfát, azért kipróbálom majd Camping vagy Skolnyik belsővel.

supravox
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 275

Hozzászólás Szerző: supravox » 2018.09.19., szer. 18:30

greenbio írta:
2018.09.19., szer. 11:38
sziasztok!

ki szeretném próbálni a légpáránás csillapítást hangsugárzó alatt. a barkácsboltokban kapható 300-400mm átmérőjű belsők nagyon ballonosak, 80-100mm szélesek is lehetnek. a normál bringa belsőnek meg az átmérője túl nagy 600-711mm. ezek viszont alacsony profilúak. mi ilyenkor a megoldás? az első túl magas és emiatt instabil lenne habár ez passzol jobban a sugárzómhoz (nem állványos). a bringa belső átmérője túl nagy, de annak a profil magassága már sokkal kedvezőbb. természetesen mindezek úgy értendők, hogy nincs 3 bar-ra fújva egyik sem :)
ha valaki kísérletezett már ilyesmivel, kérem ossza meg a tapasztalatait, köszönöm
A tapasztalat röviden
Én is gumival toltam egy időben..
De hidd el élvezetesebb nélküle 31_1_21.gif
És ezt komolyan mondom
Bodor Pc,Bricasti M1 dac,Core Audio usb/spdif konverter, Mark Levinson 380S előfok,ATC scm50asl hangfal
Technics 1210GR,denon DL-109,shure se 20.Fapaci derótok

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 498

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2018.09.19., szer. 14:24

greenbio írta:
2018.09.19., szer. 11:38
...a normál bringa belsőnek meg az átmérője túl nagy 600-711mm...
vannak kisebb, joval kisebb kerekü (pl. gyerek) biciklik is, vannak ennek megfelelöen kisebb atmeröjü belsök is.

greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: greenbio » 2018.09.19., szer. 11:38

sziasztok!

ki szeretném próbálni a légpáránás csillapítást hangsugárzó alatt. a barkácsboltokban kapható 300-400mm átmérőjű belsők nagyon ballonosak, 80-100mm szélesek is lehetnek. a normál bringa belsőnek meg az átmérője túl nagy 600-711mm. ezek viszont alacsony profilúak. mi ilyenkor a megoldás? az első túl magas és emiatt instabil lenne habár ez passzol jobban a sugárzómhoz (nem állványos). a bringa belső átmérője túl nagy, de annak a profil magassága már sokkal kedvezőbb. természetesen mindezek úgy értendők, hogy nincs 3 bar-ra fújva egyik sem :)
ha valaki kísérletezett már ilyesmivel, kérem ossza meg a tapasztalatait, köszönöm

Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 683

Hozzászólás Szerző: Dorian » 2018.08.16., csüt. 18:43

hosszu írta:
2018.08.16., csüt. 17:35
Az IKEA Lack asztalt nálunk is nagyon sokan használják.
Már egyel kevesebben. Hála az égnek, hogy rászántam magam, hogy csináltassak helyette keményfából állványt. Mindjárt eltűnt egy csomó mélyközép kiemelés és zavarosság, helyette pedig pontosabb és mélyebb basszusok kerültek elő "a semmiből"

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda :D

hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1143

Hozzászólás Szerző: hosszu » 2018.08.16., csüt. 17:35

PgSpa írta:
2018.08.04., szomb. 11:31
Kedves Mindenki!

Lehet, hogy lerágott csontot kaparok elő, de a fórumban keresve is kevés infót találtam az IKEA Aptitlig klopfolódeszka alátét célú használatáról. Külföldi fórumokon több pozitív visszajelzést láttam, magyar vonalon pl. egy hazai gyártó fotóján fedeztem fel készülékek, lemezjátszó alatt. Mi a tapasztalatotok?
Az IKEA Lack asztalt és Aptilig bambuszlapot nálunk is nagyon sokan használják. Sajnos, az Aptilig az utóbbi években "olcsósodott", már nem a teljes felület bambusz, belül található benne sok-sok "súlycsökkentő" üreg. Ettől függetlenül a rátett készülékek hangja emberibbé, hihetőbbé, nyugodtabbá válik. Nagyon jó eredményt ad, ha az adott készülék hasával (ha az teljesen sima) közvetlenül érintkezik, azzal egy egységet képez. Jól párosítható alumíniumlapokkal, tehát egy alumínium-Aptilig szendvicsszerkezet jelentősen javít a rátett készülékek hangján.
Feldarabolva - négyzeteket vágva belőle - a különböző fémtüskék ellenében, mint alátét (láb) is nagyon jó hatású.

Az alábbi linken találhatsz néhány példát, milyen IKEA eszközöket lehet még a hifiben )pl. kpmlett lemezjátszó építésében) használni.

http://longkft.hu/audioblog/tag/ikea/

Quetz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 102

Hozzászólás Szerző: Quetz » 2018.08.16., csüt. 14:03

PgSpa írta:
2018.08.16., csüt. 12:07
Vicces, úgy gondolod, hogy a lerágott csontot ezen a deszkán lapítom? :D
Van esetleg tapasztalatod is?
Nem viszem tulzásba az alátétezést. Két enyhén döntött konyhaszék az állványom, a csomagolásból maradt PU hab az alátétem. Nekem piszok jól szól, nem variálltam tovább, hogy tudok-e más alátéttel 1-2%-ot változtatni a hangon.

PgSpa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 21

Hozzászólás Szerző: PgSpa » 2018.08.16., csüt. 12:07

Quetz írta:
2018.08.07., kedd 09:22
PgSpa írta:
Kedves Mindenki!

Lehet, hogy lerágott csontot kaparok elő, de a fórumban keresve is kevés infót találtam az IKEA Aptitlig klopfolódeszka alátét célú használatáról. Külföldi fórumokon több pozitív visszajelzést láttam, magyar vonalon pl. egy hazai gyártó fotóján fedeztem fel készülékek, lemezjátszó alatt. Mi a tapasztalatotok?
Kilapítja a hangot. 31_1_21.gif
Vicces, úgy gondolod, hogy a lerágott csontot ezen a deszkán lapítom? :D
Van esetleg tapasztalatod is?

Quetz
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 102

Hozzászólás Szerző: Quetz » 2018.08.07., kedd 09:22

PgSpa írta:
Kedves Mindenki!

Kilapítja a hangot. 31_1_21.gif

PgSpa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 21

Hozzászólás Szerző: PgSpa » 2018.08.04., szomb. 11:31

Kedves Mindenki!

Dorian
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Dorian » 2018.07.18., szer. 10:57

A méretre vágott faanyag már megvan, épp most vettem át. Köz en módosítottam tölgyre, de csak legyártották akácból.

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda :D

kupecke
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 218

Hozzászólás Szerző: kupecke » 2018.07.18., szer. 10:39

Dorian írta:
2018.06.18., hétf. 15:58
Vegyesfelvágott low budget készülék és centersugárzó állványt tervezek, egyelőre akácfát néztem ki.
Ha van lehetőséged nézz körül valami barkácsboltban is, több helyen van "maradék" nemesebb fafajtákból, töredék áron.
Én pl Érden a Bohács barkácsban vettem állványhoz tölgyfa lapokat, volt egy raklapnyi, te választod ki melyiket szeretnéd.
3db 140x40 cm lapért fizettem 8770 ft-ot, méretre vágva.
Arcam Alpha 7SE - EeePc- HRT MS II+ - Sansui au 719- Tu 217- The Fisher XP75a

HoriTon
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 265

Hozzászólás Szerző: HoriTon » 2018.07.17., kedd 18:40

Dorian írta:
2018.06.18., hétf. 15:58
Vegyesfelvágott low budget készülék és centersugárzó állványt tervezek, egyelőre akácfát néztem ki.

A rendelkezésre álló szélességet két részre osztottam a könnyebb mozgathatóság és a későbbi lehetséges felhasználás okán.

A kisebb tetejére menne a mozierősítő, alulra a HTPC. A nagyobb tetejére a centersugárzó kerülne, alul pedig lenne hely az egyéb kisebb dolgoknak (médialejátszó, erősítő, DAC).

Mi a véleményetek? A nagyobb méretű oszlopok miatt érzek némi merevségi problémát
Szia!
Azt javaslom, hogy a mozierősítő kerüljön az asztalka alsó polcára, így stabilabb lesz az asztal is. A nagyobb asztalnál a felső résznek a lábait alul összekötném, vagy pedig a lábainak a végén lévő tüskéket mélyen bele mélyeszteném az alatta lévő elembe, szintén a jobb stabilitás miatt!
CD futómű: ETHOSZ CDM Transport
DAC : GODINA AUDIO tuningolva
Magnódeck: NAKAMICHI LX-5
Előfok : AUDIO NOTE L2 diy
Végfok : AUDIO NOTE CONQUEROR SE 300B
Integrált erősítő: 2A3C SE HoriTon diy
Hangfal: AUDIO NOTE E/LX kit
Kábelek: vdH REVELATION hf;AQ KC ic-k
Diy koax;SOUNDSTRING;RPA;diy;táp.
Hálózati elosztó:FISCH AUDIOTECHNIK REFERENCE LINE

Dorian
V.I.P.
V.I.P.

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Dorian » 2018.06.18., hétf. 15:58

A rendelkezésre álló szélességet két részre osztottam a könnyebb mozgathatóság és a későbbi lehetséges felhasználás okán.

A kisebb tetejére menne a mozierősítő, alulra a HTPC. A nagyobb tetejére a centersugárzó kerülne, alul pedig lenne hely az egyéb kisebb dolgoknak (médialejátszó, erősítő, DAC).

Mi a véleményetek? A nagyobb méretű oszlopok miatt érzek némi merevségi problémát :D

ÁLLVÁNY.jpg

greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: greenbio » 2018.06.18., hétf. 15:42

sziasztok!

tegnap gránit lapokat raktam a sugárzóm tetejére, és nálam nagyon jót tett a sztereó képnek: szebb lett a színpad, a tér ábrázolás. a sugárzó alatt Superspike-ok vannak.

szóval érdemes kísérletezni, a lapok már megvoltak, így nem került semmibe a dolog :)

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 884

Hozzászólás Szerző: trane » 2018.06.15., pén. 15:56

nálam eddig mindenféle állványnál a tüskék alá tett fém csak rontott a hangon - szintúgy a hangfal lesúlyozása. de persze ahány fül, annyi ízlés leborulok.gif

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

gnagy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 12

Hozzászólás Szerző: gnagy » 2018.06.15., pén. 11:28

14 hours ago, trane said:

a homokkövet vedd ki, ill. a homok 3/5-ét öntsd ki az állványból> tetszeni fog :napsut:

Köszi, ezt is ki fogom próbálni. A homokkő magában biztosan nem maradhat. Esetleg a tüskék alá valami fém tappancs?

Cambridge Audio 840c, Musical Fidelity M6i, Sonus Faber Concerto

gnagy
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 12

Hozzászólás Szerző: gnagy » 2018.06.15., pén. 11:25

18 hours ago, istvan01 said:

jó kis szendvicset csináltál. A hangboboz mindenképpen "megrázza" a környezetét, első sorban az alátámasztásait. Ezeket ide oda lehet tologatni, megszüntetni szinte képtelenség. Egy ötlet a hangolásra, ami szerintem erősen csillapítja is a doboztestet. Tegyél a doboz tetejére jó nehéz tömör nehezéket úgy 5kg-al kezd, aztán növeld amíg nem okoz túl nagy tüske terhelést illetve hallod az alacsonyabb intenzitású és egyben mélyebb hangok felé tolódó kevésbé zavaró színezést. Ez a módszer nálam bevált, a dobozaim tetején egy-egy 20kg-os vastömb van (30x30x3,5cm). A nehezék és a doboz közé szükséges egy filcréteg is, vagy ha nem sajnálod a felületet, akkor blutack is jó, de abból sok kell, hogy nagy elegyen a támasztási felület.

A homokkő helyett én inkább valami keményfa kockával próbálkozni, kb 10x10x3cm, abba a tüske kevéssel beszúródik.

A lesúlyozással hangolás jó ötletnek tűnik. Sajna a concerto teteje ferde, ráadásul bőr bevonatú. Szerintem akkor sem maradna rajta semmi, ha odaragasztanám technokollal. A keményfa alátéteket majd kipróbálom, bár a tölgy parketta, amin eredetileg állt sem túl puha. Konkrétan a tüskék nyoma nem látszik meg rajta.

Cambridge Audio 840c, Musical Fidelity M6i, Sonus Faber Concerto

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 884

Hozzászólás Szerző: trane » 2018.06.14., csüt. 20:56

5 órája, gnagy írta:

Üdv az uraknak!

...valószínűleg Söund arts - állvánnyal. Az állvány nehéz, homokkal töltött. Tüskéken állt, simán a parkettán. Nemrég beraktam alá egy 4 cm vtg. homokkő lapot...

a homokkövet vedd ki, ill. a homok 3/5-ét öntsd ki az állványból> tetszeni fog :napsut:

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1679

Hozzászólás Szerző: istvan01 » 2018.06.14., csüt. 16:45

41 minutes ago, gnagy said:

Üdv az uraknak!

Hangfal elcsatolási kérdésben szeretnék segítséget kérni.

Az alany egy Sonus Faber Concerto, nem gyári, de ahhoz nagyon hasonló - valószínűleg Söund arts - állvánnyal. Az állvány nehéz, homokkal töltött. Tüskéken állt, simán a parkettán. Nemrég beraktam alá egy 4 cm vtg. homokkő lapot, ami sok szempontból javított a hangon (kontúrosabbá váló hangszerek, térben szebben pozícionál, stb.), viszont rárakódott egyfajta keménység, élesség a hangra, ami a legtöbb lemezen eléggé zavaró. Elsőre egy filcet raktam a kő alá, ez sokat javított, de nem oldotta meg a problémát. Visszaolvasva a topikot, begyurmáztam a doboz és az állványtalp közé a varázslatos blu tack ragacsot. Nos a keménységet valóban eltüntette, de elveszett az élet is a hangból. Fénytelen, tompa, unalmas lett. Cserébe persze lágyabb, ezáltal talán hosszan hallgathatóbbnak nevezhetnénk, de nekem pont ugyanolyan zavaró, mint a keménység.

Kérdés:

- van valami amit rosszul csináltam, vagy kihagytam?

- létezik olyan megoldás ami a két eszköz  jó tulajdonságait egyesíti a fent sorolt hátrányok nélkül? (és nem egymillió/darab/milliméter/gramm)

- egyéb ötlet?

A válaszokat előre is köszönöm, üdv: Gábor

jó kis szendvicset csináltál. A hangboboz mindenképpen "megrázza" a környezetét, első sorban az alátámasztásait. Ezeket ide oda lehet tologatni, megszüntetni szinte képtelenség. Egy ötlet a hangolásra, ami szerintem erősen csillapítja is a doboztestet. Tegyél a doboz tetejére jó nehéz tömör nehezéket úgy 5kg-al kezd, aztán növeld amíg nem okoz túl nagy tüske terhelést illetve hallod az alacsonyabb intenzitású és egyben mélyebb hangok felé tolódó kevésbé zavaró színezést. Ez a módszer nálam bevált, a dobozaim tetején egy-egy 20kg-os vastömb van (30x30x3,5cm). A nehezék és a doboz közé szükséges egy filcréteg is, vagy ha nem sajnálod a felületet, akkor blutack is jó, de abból sok kell, hogy nagy elegyen a támasztási felület.

A homokkő helyett én inkább valami keményfa kockával próbálkozni, kb 10x10x3cm, abba a tüske kevéssel beszúródik.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”