Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2629
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3324

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: juliush »

Emlékeztet a történet egy korábbi, nagy "óriásölőnek" kikiáltott DAC-ra, a Metrum Octave-ra. Azt használtam jómagam is vagy két évig, sok szép órát töltöttünk együtt, de végül találtam NEKEM jobban tetszőt, egyáltalán nem csillagászati áron (persze mihez képest, ugye!). De ez már tényleg egyéni ízlés kérdése.
(A VU-métereknek van valami hasznuk egy DAC kimenő jelét mérve?)
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

wittao írta:
2018.12.20., csüt. 16:38
Egyébként az a két VU-méter jót tesz a hangnak ott a jelútban?
Kétlem, hogy a jelútban lenne.

Avatar
pepi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2015.01.27., kedd 18:45
Értékelés: 102
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: pepi »

Igen, mindenki másképpen hallhatja, és a teljes rendszer is más és más komponensekből áll.
Nekem az én rendszerembe nagyon beleilik, hiába occó.
A két VU-méter szerintem rendben van. A csőves hang pedig tényleg mellőzi a sterilitást.
Hallottam épített dacot, ami nem volt túlbonyolítva, látva a belsejét, mégis simán lenyomta az én milliós dacomat.

Avatar
pepi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2015.01.27., kedd 18:45
Értékelés: 102
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: pepi »

wittao írta:
2018.12.20., csüt. 15:52
pepi írta:
2018.12.20., csüt. 13:54
Tényleg óriás ölő dac.Azt gondolom, hogy sokáig fog maradni.
Lab12 dac1 special edition.
Gratula a dac-odhoz! :)

Kíváncsi lennék rá, milyen a hangja.

Jól látom, hogy 2250 USD a végfelhasználói ára?
Igen, 1900-2000€ körül lehet venni. Használtat nem fogsz kapni.
A linken lévő tesztben leírja, hogy Concert Fidelity 040BD dacnál jobbnak vélte, ami 10000 dollár.
Tovább olvasva egyenhangúnak vélte egy Berkeley audio design alpha daccal, ami pedig 20000 dolláros átalakító. Persze ízlések és pofonok. De azért ez nagy szó,romba döntve a 10000 dolláros árat.

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: supravox »

pepi írta:
2018.12.20., csüt. 13:54
Tényleg óriás ölő dac.Azt gondolom, hogy sokáig fog maradni.
Lab12 dac1 special edition.
Esetleg az óriások nevesítve?? hi.gif
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
pepi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2015.01.27., kedd 18:45
Értékelés: 102
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: pepi »

pepi írta:
2018.12.20., csüt. 14:59
https://hometheaterreview.com/lab-12-da ... -reviewed/
Ebben a tesztben leírja a tesztelő, hogy referencia dac lett a rendszerében a Lab12.
Ja, és az enyémben E188CC Mullard UK, NOS csővel tényleg szenzációs.

Avatar
pepi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2015.01.27., kedd 18:45
Értékelés: 102
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: pepi »

https://hometheaterreview.com/lab-12-da ... -reviewed/
Ebben a tesztben leírja a tesztelő, hogy referencia dac lett a rendszerében a Lab12.

Avatar
pepi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2015.01.27., kedd 18:45
Értékelés: 102
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: pepi »

Tényleg óriás ölő dac.Azt gondolom, hogy sokáig fog maradni.
Lab12 dac1 special edition.
Csatolmányok
IMG_20181220_133151.jpg
IMG_20181220_133151.jpg (1.06 MiB) Megtekintve 1868 alkalommal

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: R_Andras »

Sziasztok,

Tegnap fűtésszerelők jártak nálam, és amikor meglátták a hangrendszeremet közölte a szerelő, hogy ő 2 milliót költött audió berendezésekre és elhadarta milyen eszközei vannak.
Kérdeztem tőle, hogy hallott-e már a TIDAL-ről. Fejét rázva mondta nem, az micsoda?
Elmondtam neki, mire megkérdezte van ott fent Chuck Berry lemez? Mutattam neki a telefonomon a kb. 100 Chuck Berry lemezt a TIDAL-en, és el is indítottam a kedvenc számát. Erre a kollégája megjegyezte:
Évek óta keresem Yanni Acropolis koncertjének DVD változatát...
Kb. 10 másodperc múlva elindítottam az említett albumot az otthoni lejátszó berendezésemen.
Az uraknak láthatóan kitágult a pupillájuk.
A főnökük meg is kért, hogy írjam már le nekik hogy lehet erre a TIDAL-re előfizetni.
Amikor felmentem a TIDAL weboldalára nekem is kitágult a pupillám:
https://tidal.com/hu/holidayoffer-2018

Láttam ugyanis, hogy 2019 január 2-ig a 3 hónapos HIFI előfizetés 299 Forintba kerül (!!!)
Aki ezt sokalná :smile29: annak a Spotify szintjén lévő előfizetés csak 149 Forint (!!!)

Aki eddig még nem próbálta ki a TIDAL-t, ahol ma már több, mint 1 millió nagy felbontású, és több, mint 50 millió CD minőségű zeneszám található most nagyon érdemes, és ha nem jön be, akkor március közepén egyszerűen meg kell szüntetni az előfizetést, mielőtt leemelnék a normál 2999 Ft-os havi díjat.
Amúgy már van diák előfizetés is 1499 Ft/hó-ért!

Kivételesen ezt a bejegyzést két másik topikba is be fogom írni, mert fontosnak tartom.

Azért hogy a topik témájáról is essen szó a fejhallgatós topikban ajánlottam egy nagyon érdekes DAC/fejhallgató erősítő/előerősítő készüléket a Questyle CMA400i-t.
Ebben egy AKM4490 DAC van, amelyet már több készülékben hallgattam, és nagyon kellemes hangja van...
A CMA400i kiemelkedően jó ár - érték arányú készüléknek tűnik (900 euró újonnan, 600 euró használtan).
Blogom

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

aladin66 írta:
2018.12.12., szer. 18:59
Hálózati megosztás? Úgy érzem komoly hiányosságaim vannak. Van két külső vinyóm, amit egyszerre tudok csatlakoztatni két vagy több különálló rendszerhez?
Tudsz csatlakoztatni winyót többféle eszközhöz, amik ezt meg tudják osztani, pl: PC, egyes média lejátszók, egyes routerek, NAS, stb. Ezt hálózaton (wifi vagy kábel) el tudod érni erre alkalmas eszközökkel, pl. másik pc, média lejátszó, okos tv, bizonyos avr-ek, okos telefon, stb...

így értettem :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 40
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

Hálózati megosztás? Úgy érzem komoly hiányosságaim vannak. Van két külső vinyóm, amit egyszerre tudok csatlakoztatni két vagy több különálló rendszerhez?

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

aladin66 írta:
2018.12.12., szer. 17:17
Mindig át kell dugdosni a külső vinyót, hol ide, hol oda.
Azért erre a 21. században vannak más módszerek is, pl. hálózati megosztás... :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 40
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

Igen, ez is egy megoldás.

Online
Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 40
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

Köszönöm mindenkinek a tanácsot. Ezek szerint zenehallgatás miatt mindegy milyen médialejátszót veszek. Lenne még egy megoldás, de az drága és macerás. Eladnám az Ifi dacot, és olyan médialejátszót vennék, amibe referencia szintű dac van. Azért akartam médialejátszót összekötni a daccal, mert egy külső vinyón vannak a zenék és a filmek, tehát nem tudok egyszerűen zenét hallgatni és filmet nézni. Mindig át kell dugdosni a külső vinyót, hol ide, hol oda.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

aladin66 írta:
2018.12.12., szer. 15:50
Médialejátszó vásárlás előtt vagyok. Ezek szerint olyan médialejátszót kell vennem, amelyiken van usb kimenet.
A médialejátszókon lévő USB csatlakozó általában külső háttértárhoz van, azon audio jel nem közlekedik. Az iFi DAC kimondottan számítógépes forráshoz való, asztali lejátszót nem tudsz rákötni.

Online
Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 40
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

Médialejátszó vásárlás előtt vagyok. Ezek szerint olyan médialejátszót kell vennem, amelyiken van usb kimenet.

Online
Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 40
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

Az Ifi Idac2 dacnak csak Usb A-B bemenete van Kimenet: RCA és digitális koax meg 3.5 fejhallgató. A médialejátszón ha az usb aljzatba dugom be az Usb A-B kábelt, abból nem megy át a hang? Vagy a médialejátszókon lévő Usb aljzat csak bemenetként szolgál?

Online
Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 40
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

Másik kérdés: médialejátszóból be tudom küldeni a hangot a dacba?

Online
Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 40
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

Tehát ha jól értem, akkor az RCA kábellel az erősítőbe beküldött analóg jel után az erősítőben (Onkyo TR-RZ 1100) lévő dac már nem csinál semmit a kapott jellel, csak továbbítja a hangfalak felé a hangfalkábelen.
Ha koaxiálissal küldöm az erősítőbe, akkor az digitálisan fog megérkezni, és akkor az erősítőben lévő dac fogja átalakítani analóggá. Jól gondolom?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

aladin66 írta:
2018.12.12., szer. 11:45
Biztos feltették már ezt a kérdést mások is, de nem fogom végigolvasni ezt a több száz oldat mire rátalálok, inkább leírom.
Eddig sosem gondolkodtam el azon, RCA-val, vagy digitális koaxiális kábellel kellene összekötni a dacot az erősítővel. Valahogy nekem természetes volt, hogy RCA. iFi iDac 2 dacom van, a gyári összekötő kábel is RCA volt és USB A-B, gondoltam veszek jobb USB A-B kábelt, ez volt az Audioquest Carbon, de RCA-t még nem vettem. Tesztelésre hoztam több kábelt is, de nem tetszettek igazán. Kivétel volt ez alól a haverom kábele, amit nem akar eladni nekem. Most viszont elgondolkodtam a digitálisan. Amit ugye mindannyian szeretnénk az a hatalmas, levegős tér, vastag részletező hangok.
Ár/érték arányban a digitális koaxiális kábellel vagy az RCA-val járok jobban?
A DAC egy digitális/analóg konverter, ami digitális jelekből állít elő analóg jelet, tehát belőle digitális jelet továbbvinni nem lehet. A Te készülékeden mégis van digitális kimenet, de ha azt használod, USB/SPDIF konverter üzemmódban lesz a iFi, nem DAC-ként működik. Hogy melyik megoldás a jobb, az azon múlik, az iFi, vagy az erősítőd beépített (?) D/A konvertere jobb minőségű. Ezt ismeretlenül senki nem fogja megmondani, inkább próbáld ki magad egy kölcsönkért koaxiális kábellel!

Online
Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 40
Tartózkodási hely: Budapest

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

Biztos feltették már ezt a kérdést mások is, de nem fogom végigolvasni ezt a több száz oldat mire rátalálok, inkább leírom.
Eddig sosem gondolkodtam el azon, RCA-val, vagy digitális koaxiális kábellel kellene összekötni a dacot az erősítővel. Valahogy nekem természetes volt, hogy RCA. iFi iDac 2 dacom van, a gyári összekötő kábel is RCA volt és USB A-B, gondoltam veszek jobb USB A-B kábelt, ez volt az Audioquest Carbon, de RCA-t még nem vettem. Tesztelésre hoztam több kábelt is, de nem tetszettek igazán. Kivétel volt ez alól a haverom kábele, amit nem akar eladni nekem. Most viszont elgondolkodtam a digitálisan. Amit ugye mindannyian szeretnénk az a hatalmas, levegős tér, vastag részletező hangok.
Ár/érték arányban a digitális koaxiális kábellel vagy az RCA-val járok jobban?

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: switch »

Koszonom az uj tippeket. Azert a parom laptopjat nem fognam be veglegesen zenelesre, de probalgatom majd akkor. :)
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

@switch:
Én ezt a megoldást, UPGDSED, sikeresen alkalmaztam Win10-re, és Hyper-V Server 2016-ra. A tájékoztató szerint a 64 bites Win7SP1 rendszert is kezeli.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: marconi »

switch írta:
2018.11.25., vas. 19:45
Vásároltam egy Audiolab M Dac+ dacot, amiről ódákat szerettem volna írni, ehelyett most inkább a segítségeteket kérném: nem tudom telepíteni Win7 alá a drivert, mert az nincs digitálisan hitelesítve (code52) Rákerestem a problémára, és a parancs sorból elvileg kikapcsoltam az ellenőrzési funkciót, de így sem jártam sikerrel. Se a notebookomon, sem a netbookomon. A párom MacBook Pro-jára gond nélkül felszaladt a program, és szól is a cucc. Roppant csalódott vagyok, azért vettem ezt a komoly dacot, hogy tudjak nagy felbontású zenéket is hallgatni, de úgy néz ki, a fenti probléma meghaladja a képességeimet, és egyelőre csak a CD-t tudom hallgatni. Nagyon csalódott vagyok, hogy egy ilyen komoly cég a mai napig nem oldotta meg ezt a problémát (több évvel korábbi bejegyzéseket is találtam a témában-a drivert a cég honlapjáról szedtem le)
A dac hangjáról később írok majd részletesebben, mert CD-ről nagyon tetszik.
Szia! Én inkább azt javasolnám hogy hallgasd azt a dacot a barátnőd macbook pro járól meghajtva, audirvana programot használva megfelelően beállítva! Jobban jársz! Jobban szól bármelyik wines gépnél eltekintve a dedikált audio pcktől! Ha nem hiszed el elsőre amit mondok tesztelgesd le őket, ha jó a rendszered bizony meghallani. Én is most járogattam végig ezeket, meghallgattam többféle apple laptopot, a macbook prok szólnak a legjobban, különösen az újabb modellek. Persze az igazi megoldás az audio pc. De még egy laptop + jó usb kábel + USB/SPDIF átalakító + jó digit kábel is tud sokkal jobban szólni mint a cd forrás. (ugyan arról a digitális állományról!!)
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: DAC-olás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Az aláírás ellenőrzés rendszermag szinten történik indításkor, és rendszer vagy boot fájlokra vonatkozik.
A kompatibilitási mód változtatása futtatható fájlokra lehetséges, így a digitális tanusítványokra nincs hatása.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”