Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

marconi írta:
2018.12.16., vas. 20:16
Update: Nálam nem sziszeg. Vagyis elég természetesnek tűnik a hangja, van benne egy kis ércesség de csak annyira amennyire ez az énekhangja és a felvételezés sajátossága lehet.
Vedd le az unicumos üvegeket a sarkokból és 3 -4 nap múlva hallgasd meg újra! Komolyan mondom. :)
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: marconi »

Update: Nálam nem sziszeg. Vagyis elég természetesnek tűnik a hangja, van benne egy kis ércesség de csak annyira amennyire ez az énekhangja és a felvételezés sajátossága lehet.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Avatar
marconi
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2011.03.30., szer. 08:42
Értékelés: 287

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: marconi »

tottyi írta:
2018.12.12., szer. 09:29
Hi, barmilyen verziot huzok le az Ella & Louis albumrol az "Isn`t This A Lovely Day?" mindig sziszeg benne Louis hangja amikor kezd enekelni kb 0:56 masodperctol meg Spotify-n is, mas is tapasztalja ezt a jelenseget?
Tedd fel a szoba négy sarkába a harmadáig töltött unikumos üvegeket és várj 3-4 napot majd hallgasd meg újra! Máson ne változtass, számolj be róla mit hallottál! Komolyan mondom! :)
Nekem van egy kedvenc metál albumom ( New Keepers of the Water Towers - Chronicles ) amin olyanok voltak a magasak mint egy rossz mp3 konverzió. S akkor vettem észre hogy mégsem miután megcsináltam ezt az unikum üveges dolgot.
Audiomeca J1,Airtangent2b,SupexSD900SuperII,Krell KSP-7B(Kaisei recap), AudioPC, KarunaUltimateUSB/SPDIF, Philips cd304mkII fullBGrecap, Marantz CDA94 Vfet mod/BG recap), Philips CD100 Demo Vfet mod/BG recap, Townshend Allegri+, Tunerman OTL twin servo, vFET srpp, Lowther Acousta (P6M square)

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

fapaci írta:
2018.12.16., vas. 18:44
Ha a mintavételi törvény szabályait betartva túllépünk az ember számára hallható sávszélességen, akkor minden digitális anyag ( pl. 44 vs 88 kHz) azonos analóg végeredményt fog adni, vagy hallgatva az egyik végtelen felbontású jel eltér majd a másik végtelen felbontású jeltől?
Amennyiben az eredeti jel sávhatárolt a kisebb mintavételi frekvencia felében, akkor abszolút azonos lesz a végeredmény. Amennyiben tartalmaz annál magasabb frekvenciájú összetevőt nyilvánvalóan eltér majd. Mindazonáltal időtartományban mindkettő tökéletesen folytonos, végtelen felbontású lesz.
Mi a helyzet a bitmélységgel? Ennek változtatása nincs hatással a végső analóg jelre, minden esetben végtelen felbontást kapunk a mintavételi frekvencia által kijelölt spektrumon belül?
A kimenő jel minden esetben időben folytonos, csak a bitmélységtől függően többé-kevésbé (nagyfelbontású anyag esetén inkább kevésbé :D ) zajos reprezentációja lesz az eredeti jelnek.

Shannon mintavételi törvényének az a nagy felismerése, hogy bizonyos körülmények között véges mennyiségű mintavételbe kódolva a folytonos, tehát végtelen számú állapotot tartalmazó analóg jel tökéletesen reprezentálható praktikusan végtelennek tekinthető felbontással. A "bizonyos körülmények" egészen pontosan azt jelentik, hogy a reprezentálandó jelnek frekvenciájában sávhatároltnak kell lennie, mégpedig a mintavételezés frekvenciájának maximum a felében.
Vegyük észre, hogy idáig a mintavételezett jel amplitúdójában végtelen felbontású reprezentációjáról beszéltem! A digitális rendszereinkben a mintavételeket kvantálással számszerűsítve véges mennyiségű, digitális rendszerekkel jól tárolható, továbbítható és transzformálható adatba kódoljuk. Ekkor már véges mennyiségű adattal végtelen mennyiségű információt írhatunk le, csak némi zaj árán, a bitmélységtől függő mértékben.
Tehát egy rendkívül hatékony kódolásról beszélünk, és pont ezért nem tekinthetjük a kódolt bitek mennyiségét az általuk ábrázolt információ mennyiségére vonatkozóan abszolút módon reprezentatívnak.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

juliush írta:
2018.12.16., vas. 17:25
Vagyis még egyszer: a digitálisan kódolt jel reprodukálva minden esetben egy sávhatárolt, de ezen belül végtelen felbontású analóg jel lesz.
Érdekes gondolat. Gyanítom, csak fogalmak különböző értelmezésén lovagolunk, ennek próbálnék most utána járni a logikád mentén...

Ha a mintavételi törvény szabályait betartva túllépünk az ember számára hallható sávszélességen, akkor minden digitális anyag ( pl. 44 vs 88 kHz) azonos analóg végeredményt fog adni, vagy hallgatva az egyik végtelen felbontású jel eltér majd a másik végtelen felbontású jeltől? Mi a helyzet a bitmélységgel? Ennek változtatása nincs hatással a végső analóg jelre, minden esetben végtelen felbontást kapunk a mintavételi frekvencia által kijelölt spektrumon belül?

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

fapaci írta:
2018.12.16., vas. 14:28
Félreértésből jut bőven ennek a témának, de szerintem most Te is beleestél egybe. Vinkler felvetésében nem hangminőségről, nem adattovábbítási módszerekről, hanem adatmennyiségről volt szó, ami a digitális verziónál egy egzakt szám, analógnál pedig elméletben végtelen (de a fizikai korlátok miatt valójában nyilván nem az). Persze megcsavarja a történetet, hogy sok analóg kiadvány digitális kópiáról készült, így hát ez a téma is könnyen tart a végtelenbe és tovább. :)
Nincs itt semmilyen félreértés, az "adat" számomra a zenei történést leíró információ mennyisége a távközlési csatorna bemenetén és a kimenetén. Amit Ti adatként értelmeztek, az csak a digitális csatorna egy adott szakaszán kódolt reprezentációja ennek a történésnek.

A mintavételi törvény egyik gyönyörű szépsége, hogy míg a mintavételezett jel a közhiedelem szerint nem tartalmaz információt a mintavételek közötti pontokban, valójában a reprodukciós szűrő kimenetén egy időben folyamatos "analóg" jelet ad ki, amely a mintavételi frekvencia felénél sávhatárolt. És a másik gyönyörűsége, eleganciája, hogy a megfelelő dithering alkalmzásával még a kvantálási zajszint alatt is képes a reprodukcióra.

Vagyis még egyszer: a digitálisan kódolt jel reprodukálva minden esetben egy sávhatárolt, de ezen belül végtelen felbontású analóg jel lesz.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

juliush írta:
2018.12.16., vas. 11:02
Még mindig a lassan négy évtizede beégett félreértések!
Félreértésből jut bőven ennek a témának, de szerintem most Te is beleestél egybe. Vinkler felvetésében nem hangminőségről, nem adattovábbítási módszerekről, hanem adatmennyiségről volt szó, ami a digitális verziónál egy egzakt szám, analógnál pedig elméletben végtelen (de a fizikai korlátok miatt valójában nyilván nem az). Persze megcsavarja a történetet, hogy sok analóg kiadvány digitális kópiáról készült, így hát ez a téma is könnyen tart a végtelenbe és tovább. :)

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

juliush írta:
2018.12.16., vas. 11:02
Még mindig a lassan négy évtizede beégett félreértések! stb. stb...
Az én felvetésem elvi jellegű volt, és arra irányult, ha t=T ideig ugyanazt az analóg forrást
bevezetjük két feketedobozba, amelyek közül az egyik analóg hordozót gyárt, a másik digitálisat,
hogyan lehet ezeket összehasonlítani. Mellőznék mindenféle utólagos spekulációt. A paramétereik
és törvényszerűségeik ismeretében, egy papírra és egy szál ceruzára gondoltam.
Hol itt a félreértés?
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2633
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

"Mennyi az információtartalma egy ezer méteres mesterszalagnak, LP-nek, egy CD-nek vagy DAT-nak?
Ezek nagyon nehéz kérdések. Az időben diszkrét jeleknél tudunk számolni, időben folytonos jeleknél azonban csak becsülni lehet."
"Az LP-hez viszonyítva biztosan nem tartalmaznak több adatot a HD anyagok."
"az analógot digitalizálhatjuk bármilyen módszerrel és sebességgel, sűrűséggel, annak felbontását sose fogjuk tudni elérni, ez gondolom evidens. "


Még mindig a lassan négy évtizede beégett félreértések! Először is az auditív információ továbbítása szempontjából nincs különbség az ún "analóg" és "digitális" technológiával operáló megoldások között. Mindkettő esetén analóg bemeneti jelet adunk rájuk, majd térben és/vagy időben másutt analóg kimenő jelet veszünk ki belőle. A jel a távközlési folyamat során mindkét esetben számos transzformáción (pl. kódolás/dekódolás, ekvalizáció, elektromechanikus oda-/visszaalakítás, stb.) esik át, amely több-kevesebb veszteséget, torzítást vezet be. Tehát a különböző technológiák hatékonyságát nem a bitek mennyiségében lehet mérni, vagy összevetni, hanem technológiailag a bemeneti és kimeneti jelek összevetésével mérhető sávszélességi, jel/zaj viszonybeli vagy torzítási adatokkal, vagy a szubjektív módon érzékelt hangminőségbeli különbségekben.

Tudom, hogy az analóg-hívők felhördülését váltom ki azzal, mikor azt állítom, hogy technológiai szempontból egy manapság szinte mindennapinak tekinthető, tisztességesen kivitelezett 24-bites ábrázolással és 96 kHz-es mintavételezéssel operáló digitális csatorna minden paraméterét tekintve felülmúlja az LP technológiával megvalósított analógét. Az hogy szubjektíve mégis ez utóbbi tetszik sokaknak már egy külön diszkusszió tárgya lehet. Ugyanakkor a tény, hogy egyre többen fordulnak az LP-k, vagy épp analóg szalagok nagyfelbontású digitalizálása felé számomra azt látszik igazolni, hogy az ilyen nagyfelbontású digitális csatornák már rendelkeznek azzal a transzparenciával, ami az "analóg jelleget" is képes közvetíteni, másik oldalról, hogy ez a transzparencia átokként nehezedhet a gyenge vagy középszerű hangmérnökök és producerek vállára. Viszont igazán hozzáértő kezekben varázslatosan szép digitális felvételek eszköze lehet!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

asebestyen írta:
2018.12.15., szomb. 09:58
...Közben csak a zene veszik el. gondolkodik.gif Nagy felbontású fájlok azok vannak, azokat az adatokat kibontó akár filléres vackok is vannak, csak a zenét visszaadni egyre kevesebb ilyen kütyü tudja.
Ákos, segíts mán lécci, mit értünk azon, hogy elveszik a zene?! Csak sejtem, hogy mire gondolsz de jó volna ha már definiálná valaki ezt a jelenséget, mivel több topikban is elhangzott, több kontextusban. Pl. ha darálthúst és fűszereket töltök disznóbélbe, akkor hol tűnik el a kolbász? gondolkodik.gif
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Mennyi az információtartalma egy ezer méteres mesterszalagnak, LP-nek, egy CD-nek vagy DAT-nak?
Ezek nagyon nehéz kérdések.
Az időben diszkrét jeleknél tudunk számolni, időben folytonos jeleknél azonban csak becsülni lehet.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

fapaci írta:
2018.12.15., szomb. 12:15
Vinkler írta:
2018.12.15., szomb. 09:35
Az jutott eszembe, hogy a mostani, forrásként használt pc-k képesek nagy felbontású zenéket tolmácsolni. Ezek sokkal több adatot tartalmaznak, mint a régebbi felvételek és az azokat hordozó lp-k, cd-k. Az nem lehet, hogy ez a “sokkal több adat” okoz anomáliákat? Mert ami nincs a lemezen, azt nem hallod ugye. gondolkodik.gif
Az LP-hez viszonyítva biztosan nem tartalmaznak több adatot a HD anyagok. Ha arra gondolsz, hogy a nagyobb felbontás a régebben fedett hibákat is felszínre hozhatja, abban lehet valami, bár én ilyennel még nem találkoztam.
Csupán elmélkedek, de valami ilyesmire gondoltam.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Vinkler írta:
2018.12.15., szomb. 09:35
Az jutott eszembe, hogy a mostani, forrásként használt pc-k képesek nagy felbontású zenéket tolmácsolni. Ezek sokkal több adatot tartalmaznak, mint a régebbi felvételek és az azokat hordozó lp-k, cd-k. Az nem lehet, hogy ez a “sokkal több adat” okoz anomáliákat? Mert ami nincs a lemezen, azt nem hallod ugye. gondolkodik.gif
Az LP-hez viszonyítva biztosan nem tartalmaznak több adatot a HD anyagok. Ha arra gondolsz, hogy a nagyobb felbontás a régebben fedett hibákat is felszínre hozhatja, abban lehet valami, bár én ilyennel még nem találkoztam.

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Csak halkan jegyzem meg, hogy régen is voltak beszédhibás színész, műsorvezető és bemondó kiválóságok.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Skacok, az analógot digitalizálhatjuk bármilyen módszerrel és sebességgel, sűrűséggel, annak felbontását sose fogjuk tudni elérni, ez gondolom evidens. Picit gondoljunk bele, annó milyen felvételi és visszajátszó eszközök voltak, ebből következően mások voltak a szempontok is a felvétel készítésnél. De ez az egész digitális nagy felbontás is meg a hifi által üldözött nagy felbontás is elment abba az irányba, hogy úgy hangolnak felvételeket, hangsugárzókat, mindent, hogy azt a tartományt túltolják, ami a nagy felbontás érzetét! kelti. Közben csak a zene veszik el. gondolkodik.gif Nagy felbontású fájlok azok vannak, azokat az adatokat kibontó akár filléres vackok is vannak, csak a zenét visszaadni egyre kevesebb ilyen kütyü tudja.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Ha már a pc-s topicban vagyunk...

Az jutott eszembe, hogy a mostani, forrásként használt pc-k képesek nagy felbontású zenéket tolmácsolni. Ezek sokkal több adatot tartalmaznak, mint a régebbi felvételek és az azokat hordozó lp-k, cd-k. Az nem lehet, hogy ez a “sokkal több adat” okoz anomáliákat? Mert ami nincs a lemezen, azt nem hallod ugye. gondolkodik.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

LIMAR írta:
2018.12.14., pén. 23:18
A legszörnyűbb az, hogy a média is teli van beszédhibás bemondókkal, riporterekkel, színészekkel.... És sajnos már a színészek között is egyre több a beszédhibás. Beszélni alig tudnak már - tisztelet a kivételnek. Tetézi a bajt, hogy nem csak beszédhibásak, de még nyelvtanilag is hibásan fogalmaznak sokszor (pl. az időjárás jelentésekben...)
Persze, tudom, ez megint a naftalin szagú nosztalgiázás, ahogy a 60-as évek felvételeivel. Csakhogy az akkori Decca, RCA, Living Mercury, Living Stereo felvételeken valahogy csak nem sziszegnek az előadók. Ez pedig nemcsak az előadók, hanem a hangmérnökök érdeme is.
Mondhatjuk nosztalgiázásnak, de a médiánál nem érzem negatívnak, a jelenség logikus. Manapság sokkal több színészre, műsorvezetőre, bemondóra van szükség, mint 20-30-40 évvel ezelőtt, ami nyilván a szakmák hígulását okozza. Továbbá a mai fizetések messze nem érik el a régi színvonalat a médiában, ez is fokozza a színvonal esését. A 80-as években még létezett egy bizonyos "mikrofonengedély", ami nélkül senki nem vezethetett műsort a rádióban és TV-ben. Manapság már nincs ilyen szűrés, mert a többség nem menne át rajta, hangokra pedig szükség van a milliónyi adóhoz, műsorhoz, előadáshoz. 25 évig dolgoztam különböző TV stúdiókban és rengeteg beszédhibás emberrel találkoztam, de tőlem soha nem kérdezték meg, az illető alkalmas-e a feladatra, eldöntötte helyettünk a HR osztály.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

fapaci írta:
2018.12.14., pén. 15:04
Sok embernek és a verbális kommunikáció visszaszorulása miatt egyre többeknek van beszédhibája, hangképzési problémája. Néhányak sok, mások kevés levegővel beszélnek, páran száraz szájjal kattognak, néhányan pedig kimondottan sok nyállal gazdagítják környezetüket.
A legszörnyűbb az, hogy a média is teli van beszédhibás bemondókkal, riporterekkel, színészekkel.... És sajnos már a színészek között is egyre több a beszédhibás. Beszélni alig tudnak már - tisztelet a kivételnek. Tetézi a bajt, hogy nem csak beszédhibásak, de még nyelvtanilag is hibásan fogalmaznak sokszor (pl. az időjárás jelentésekben...)
Ma már nincs Kudlik Juli, Varga József, Sinkovits Imre, Bessenyei Ferenc..... Lassan kihalnak azok, akiket még megtanítottak szépen magyarul beszélni.
Persze, tudom, ez megint a naftalin szagú nosztalgiázás, ahogy a 60-as évek felvételeivel. Csakhogy az akkori Decca, RCA, Living Mercury, Living Stereo felvételeken valahogy csak nem sziszegnek az előadók. Ez pedig nemcsak az előadók, hanem a hangmérnökök érdeme is.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Vinkler írta:
2018.12.14., pén. 14:37
Off:
Ha valaki, akkor én ugrok a “sziszegésre”. Vannak emberek, akikkel nem tudok 2-3 percnél többet beszélni, mert olyan hangsúlyosan Ssss, szzz-znek, pedig ott sem felvételi, sem lejátszó lánc nincs, csak egy (mono) forrás és a füleim. Mondjuk a közeg, az nem hájend levegő. Lehet az a baj? gondolkodik.gif :D
Hát ez az! Sok embernek és a verbális kommunikáció visszaszorulása miatt egyre többeknek van beszédhibája, hangképzési problémája. Néhányak sok, mások kevés levegővel beszélnek, páran száraz szájjal kattognak, néhányan pedig kimondottan sok nyállal gazdagítják környezetüket. Ezeket ki lehet szűrni a felvétel során, de számomra elég fura lenne, ha a hifisták kedvéért kiherélnénk az egyediséget. Ez a való élet, amibe nem árt néha kikukkantani a zenehallgató fotelből.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Vinkler írta:
2018.12.14., pén. 14:37
Off:
Mondjuk a közeg, az nem hájend levegő. Lehet az a baj? gondolkodik.gif :D
Kép
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Off:
Ha valaki, akkor én ugrok a “sziszegésre”. Vannak emberek, akikkel nem tudok 2-3 percnél többet beszélni, mert olyan hangsúlyosan Ssss, szzz-znek, pedig ott sem felvételi, sem lejátszó lánc nincs, csak egy (mono) forrás és a füleim. Mondjuk a közeg, az nem hájend levegő. Lehet az a baj? gondolkodik.gif :D
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Vinkler írta:
2018.12.14., pén. 10:18
Mit ad Isten?! Tegnap belefutottam ebbe zenehallgatás közben.
Ez minek minősül?

youtu.be/t67QWZ4tniE
Ennel a szamnal abszolut nem zavaro ahogy hangzik az essz na de ahanyszor hasznalja az mar sok. :) Louis-nal sokkal zavarobb.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Erdekes, hogy pont Patricia Barbert hozzátok fel, én a Clues című számot szoktam használni a sziszego tesztre és igen, baromira borzolja az idegeimet :)
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

fülelek írta:
2018.12.14., pén. 10:34
Patriciának van egy kis keverője, amin ő állítja be a hangját, ahhoz senki nem nyúlhat.
Kép

Azon a mixeren a saját kontrollhangját keveri ki saját használatra, nem a kifelé menő énekhangot. Fura is lenne, ha ezt bárki a színpadon állítaná be, ahol nem tudjuk, mit hall a közönség. Patricia mixere az összes hangszer jelét megkapja a színpadi elosztóból és magának keveri ki a hangzási arányokat a fülmonitorába. Tehát amit ő ott beállít, azt a közönség nem hallja, csak ő. Ettől függetlenül az albumain is valóban szabadon játszik a hangzással, sok hifista idegeit borzolva. :D

Az alábbi videón látszik, ahogy a koncert elején a fülesét bedugja a kérdéses mixerbe. Viszonylag gagyi példány, PA, FOH keverésre alkalmatlan, de monitorként OK. Manapság gyakori, hogy a zenészek önmaguknak kevernek arányokat a saját kontrolljukba, idehaza is terjedőben van ez a megoldás.


youtu.be/O7JtThZN_SY

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Patriciának van egy kis keverője, amin ő állítja be a hangját, ahhoz senki nem nyúlhat.
Ha jó az átviteli lánc, akkor azt hallod, hogy hangszínszabályzott az énekhang.
Ha nem jó az átviteli lánc, akkor meg sziszeg, torzít, kellemetlen. Hogy hol romlik el? Erre több lehetőség is van...
Ha eljössz a bemutatómra, meg fogom mutatni ezt a számot is, milyen is valójában.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”