Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SSS »

jattila48 írta:
2019.01.23., szer. 13:44
Egy Marantz NA8005 lejátszóm van, amivel bármit játszok le Tidalról, Spotifyról, Idagioról, mindig 24bit/192Khz PCM-et ír ki a kijelzőjén. A laptopra telepítettem a Marantz driverét (USB DAC-ként használom), és ott ezt a bitrátát választottam ki, ahogy a manual javasolta. Ha mást választok ki, akkor azt jelzi ki. Nem automatikusan kéne felismernie a forrást? Ha egyébként nem 24bit/192Khz PCM a forrás, akkor konvertálja erre valami módon? DSD-t honnan tudok lejátszani? A zene szolgáltatók miért nem jelzik, hogy milyen kódolású a zene?
tippem szerint most automatikusan felkonvertál mindent 24bitre, gondolom ezt abból, hogy a Spoty tuti nem 24bit/192khz, de a Tidalon lévő zenék többsége ami nem MQA az is inkább 16bit/44khz. (Sőt az MQA anyagok egy része is "csak" 88khz.)
Elvileg ennek automatikusan kellene detektálni a sampling rate-t, ha nem megy neki akkor ki kell írnia, hogy 'signal unlock". Látsz ilyet?
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

jattila48 írta:
2019.01.23., szer. 13:44
Egy Marantz NA8005 lejátszóm van, amivel bármit játszok le Tidalról, Spotifyról, Idagioról, mindig 24bit/192Khz PCM-et ír ki a kijelzőjén. A laptopra telepítettem a Marantz driverét (USB DAC-ként használom), és ott ezt a bitrátát választottam ki, ahogy a manual javasolta. Ha mást választok ki, akkor azt jelzi ki. Nem automatikusan kéne felismernie a forrást? Ha egyébként nem 24bit/192Khz PCM a forrás, akkor konvertálja erre valami módon? DSD-t honnan tudok lejátszani? A zene szolgáltatók miért nem jelzik, hogy milyen kódolású a zene?
Nem értem network lejátszót miért usb-vel használsz. Ennek akkor lenne értelme, ha egy dedikált audio pc lenne a forrás, nem egy mezei laptop. Szerintem így veszítesz a minőségből. Másrészt gondolom a konfigban így megadtad, hogy minden konvertáljon fel 192khz-re. Bár szerintem itt is érdemesebb lenne felkonvertálás nélkül használni és inkább Roon/HQPlayer-re vagy Jriver-re bízni inkább a felkonvertálást. Vagy meghallgatni felkonvertálás nélkül és úgy használni. Ahogy a legjobb, ki kell próbálni.

jattila48
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 20:48
Értékelés: 0

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: jattila48 »

Egy Marantz NA8005 lejátszóm van, amivel bármit játszok le Tidalról, Spotifyról, Idagioról, mindig 24bit/192Khz PCM-et ír ki a kijelzőjén. A laptopra telepítettem a Marantz driverét (USB DAC-ként használom), és ott ezt a bitrátát választottam ki, ahogy a manual javasolta. Ha mást választok ki, akkor azt jelzi ki. Nem automatikusan kéne felismernie a forrást? Ha egyébként nem 24bit/192Khz PCM a forrás, akkor konvertálja erre valami módon? DSD-t honnan tudok lejátszani? A zene szolgáltatók miért nem jelzik, hogy milyen kódolású a zene?

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

SSS írta:
2019.01.22., kedd 12:16
vkz írta:
2019.01.22., kedd 09:13
Sziasztok!

Hasonló kérdésem lenne nekem is. Van külső dac-om, arra van most csatlakoztatva Chromecast Audio (optikain). Érdemes keresgélni hasonló készüléket (kb 100000 a max keret)? A dacot nem szeretném kihagyni, nem csak ehhez használom, tehát a saját dac nem lényeges, viszont a jó app iPadra mindenképp szükséges. Tidal, Spotify, NAS, netrádió lenne a forrás.
Ha valakinek van valami jó ötlete. A Yamaha nálam a digitális kimenet hiányában kizárt.

Előre is köszi, ha valaki már végigjárta ezt, és van tapasztalata.


Deadpool írta:
2019.01.17., csüt. 11:58
Sziasztok!

Hálózati lejátszót keresek. Nasról mindegyik lejátszik, de nekem fontos lenne a spotify képesség, esetlegesen jó hang, wifi, hogy ne kelljen kábelezni. Nem hi-end rendszerben lesz. Egy tuning fatman iTube és swans m1 elé teszem majd.

Vettem is egy squeezebox classic-ot.
Mivel pc-t nem használok, meg nem is értem minek arról futtatni egy szerverappot a spoty miatt, ezért a synology nas-omra tettem a hozzá való LMS alkalmazást, de a nas kevés ramja miatt időnként 3-mp csendet iktatott be a gép bufferolás címen. 3-4 percenként ez kimondottan zavaró. Eladtam a gépet a problémám megjelölésével.

Most kinéztem egy yamaha wxad-10 lejátszót. Nincs szép retro lcd, de telefonról full vezérelhető és van spotify connect is.
Tesztek alapján is jól teljesít.

Jelenleg kb 50k-s határral gondolkodom, mert a yamaha ezt tudja. Használtan sem sokkal olcsóbb. Ritkán veszek új hifi cuccot, de ez most épp alig valami különbség.

Van ennek bármi alternatívája aminek érdemes lenne utánajárnom?
rengeteg lehetőség van.
Árulnak az apróban egy SOTM SMS-200-t, azt elég sokan dicsérik, nekem az SMS-100 volt nem rossz, de nekem feleslegesen bonyolult volt. Én azóta az SBC (samall board computer) vonalon mozgok, volt már Raspberry-m több, és most Asus ThinkerBoardom van. Jobb, mint a raspberry. Szoftver meg volumio, havi előfizetéses verzióba már van TIDAL integráció is, havi díj kb 3 euro. Vezérelhető mindenről, laptoptól, almás cuccon keresztül androidig.
VAn Cubox-i és egy SoTM SMS200 Neo is nekem. A Cubox biztosan beleférne a keretbe, kb 50-60e Ft lehet és van rá sokféle Linux ISO amivel jól használható, mint a Daphile is például Az SMS200 neo már egy másik dimenzió és csak USB DAC-kal használható, de 200e körül van valahol az ára. A Cubox / iFi nano iDSD szuper jó konfig de az is kb 100e-be kerülen összességében.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Az egyel nagyobb, a WXC 50 rendelkezik digitális kimenettel, kettővel is. Bár volt, aki erősen kritizálta, nekem, és néhány fórumtársnak nagyon bevált. Mondjuk felfelé kicsit kilóg a keretből.

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SSS »

vkz írta:
2019.01.22., kedd 09:13
Sziasztok!

Hasonló kérdésem lenne nekem is. Van külső dac-om, arra van most csatlakoztatva Chromecast Audio (optikain). Érdemes keresgélni hasonló készüléket (kb 100000 a max keret)? A dacot nem szeretném kihagyni, nem csak ehhez használom, tehát a saját dac nem lényeges, viszont a jó app iPadra mindenképp szükséges. Tidal, Spotify, NAS, netrádió lenne a forrás.
Ha valakinek van valami jó ötlete. A Yamaha nálam a digitális kimenet hiányában kizárt.

Előre is köszi, ha valaki már végigjárta ezt, és van tapasztalata.


Deadpool írta:
2019.01.17., csüt. 11:58
Sziasztok!

Hálózati lejátszót keresek. Nasról mindegyik lejátszik, de nekem fontos lenne a spotify képesség, esetlegesen jó hang, wifi, hogy ne kelljen kábelezni. Nem hi-end rendszerben lesz. Egy tuning fatman iTube és swans m1 elé teszem majd.

Vettem is egy squeezebox classic-ot.
Mivel pc-t nem használok, meg nem is értem minek arról futtatni egy szerverappot a spoty miatt, ezért a synology nas-omra tettem a hozzá való LMS alkalmazást, de a nas kevés ramja miatt időnként 3-mp csendet iktatott be a gép bufferolás címen. 3-4 percenként ez kimondottan zavaró. Eladtam a gépet a problémám megjelölésével.

Most kinéztem egy yamaha wxad-10 lejátszót. Nincs szép retro lcd, de telefonról full vezérelhető és van spotify connect is.
Tesztek alapján is jól teljesít.

Jelenleg kb 50k-s határral gondolkodom, mert a yamaha ezt tudja. Használtan sem sokkal olcsóbb. Ritkán veszek új hifi cuccot, de ez most épp alig valami különbség.

Van ennek bármi alternatívája aminek érdemes lenne utánajárnom?
rengeteg lehetőség van.
Árulnak az apróban egy SOTM SMS-200-t, azt elég sokan dicsérik, nekem az SMS-100 volt nem rossz, de nekem feleslegesen bonyolult volt. Én azóta az SBC (samall board computer) vonalon mozgok, volt már Raspberry-m több, és most Asus ThinkerBoardom van. Jobb, mint a raspberry. Szoftver meg volumio, havi előfizetéses verzióba már van TIDAL integráció is, havi díj kb 3 euro. Vezérelhető mindenről, laptoptól, almás cuccon keresztül androidig.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 565
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vkz »

Sziasztok!

Hasonló kérdésem lenne nekem is. Van külső dac-om, arra van most csatlakoztatva Chromecast Audio (optikain). Érdemes keresgélni hasonló készüléket (kb 100000 a max keret)? A dacot nem szeretném kihagyni, nem csak ehhez használom, tehát a saját dac nem lényeges, viszont a jó app iPadra mindenképp szükséges. Tidal, Spotify, NAS, netrádió lenne a forrás.
Ha valakinek van valami jó ötlete. A Yamaha nálam a digitális kimenet hiányában kizárt.

Előre is köszi, ha valaki már végigjárta ezt, és van tapasztalata.


Deadpool írta:
2019.01.17., csüt. 11:58
Sziasztok!

Hálózati lejátszót keresek. Nasról mindegyik lejátszik, de nekem fontos lenne a spotify képesség, esetlegesen jó hang, wifi, hogy ne kelljen kábelezni. Nem hi-end rendszerben lesz. Egy tuning fatman iTube és swans m1 elé teszem majd.

Vettem is egy squeezebox classic-ot.
Mivel pc-t nem használok, meg nem is értem minek arról futtatni egy szerverappot a spoty miatt, ezért a synology nas-omra tettem a hozzá való LMS alkalmazást, de a nas kevés ramja miatt időnként 3-mp csendet iktatott be a gép bufferolás címen. 3-4 percenként ez kimondottan zavaró. Eladtam a gépet a problémám megjelölésével.

Most kinéztem egy yamaha wxad-10 lejátszót. Nincs szép retro lcd, de telefonról full vezérelhető és van spotify connect is.
Tesztek alapján is jól teljesít.

Jelenleg kb 50k-s határral gondolkodom, mert a yamaha ezt tudja. Használtan sem sokkal olcsóbb. Ritkán veszek új hifi cuccot, de ez most épp alig valami különbség.

Van ennek bármi alternatívája aminek érdemes lenne utánajárnom?

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

twinastir írta:
2019.01.19., szomb. 20:02
Pl az összes Lumin lejátszóhoz is vásárolhatsz nem kis pénzért...
Handcrafted Audiophile Linear Power Supply by Kenneth Lau... stb
Nem az összeshez. Az új fejlesztésű Luminok belső táposak, vagy teljesen új analóg külső táposak.

A Lumin D2-höz, Lumin T2-höz, Lumin U1 minihez nem kell, mivel belső táposak.

A Lumin X1-eshez új külső analóg tápegységet fejlesztett a Lumin, ami jobb, mint a Kenneth Lau féle külső táp.
Vagyis a Lumin X1-hez sem kell.

A Lumin S1, U1 rendelhető az új fejlesztésű gyári analóg táppal.

A Lumin A1 és T1 helyét pedig a Lumin T2 vette át.

Egyébként Kenneth Lau tápjai valóban jók (nekem is volt), de sajnos tényleg nem olcsóak.

http://www.luminmusic.com/lumin-x1.html

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Üdv,

Érkezett hozzám egy Linn Majik DS-I. Arra lenne valakinek ötlete a távirányítón miért nem tudom léptetni a számokat, ha Jriver a forrás? Tidalról simán tovább ugrik a következő számra.

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SSS »

twinastir írta:
2019.01.19., szomb. 19:08
AURALIC G1 G2 tulajoknak ajánlom az alábbi német manufaktúra által gyártott tápegység tuningot. Én megvásároltam és csak ajánlani tudom.
Két

http://www.hoer-wege.de/auralic2.htm

http://www.hoer-wege.de/default.htm
Nem szeretnék vitákat generálni, ezért ez szigorúan csak megfontolásra, aztán mindenki döntsön az alapján amit hall.

http://archimago.blogspot.com/2018/12/m ... -b-as.html

még annyi, hogy a fenti poszt kifejezetten streamerekre vonatkozik nem hálózati lejátszókra ami sokszor 2in1 azaz streamer+dac, és dac esetében már lehet más a helyzet.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
twinastir
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2008.07.24., csüt. 16:08
Értékelés: 116

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: twinastir »

Igen is meg nem...a gyári táp helyére kompatibilis.Nyugodtan szét szedheted mert belső HDD opció is van amit a hátlap levételével házilag is engedélyezett .


Pl az összes Lumin lejátszóhoz is vásárolhatsz nem kis pénzért...
Handcrafted Audiophile Linear Power Supply by Kenneth Lau... stb

Avatar
twinastir
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2008.07.24., csüt. 16:08
Értékelés: 116

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: twinastir »

AURALIC G1 G2 tulajoknak ajánlom az alábbi német manufaktúra által gyártott tápegység tuningot. Én megvásároltam és csak ajánlani tudom.
Két

http://www.hoer-wege.de/auralic2.htm

http://www.hoer-wege.de/default.htm

Avatar
G66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2009.10.09., pén. 18:19
Értékelés: 28

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: G66 »

-KP- írta:
2019.01.17., csüt. 14:28
G66 írta:
2019.01.16., szer. 18:51
Köszönöm a válaszokat, még annyi lenne, hogy van egy olyan lehetőség, hogy a kimeneti szint -12, -6, vagy 0db. Itt melyiket érdemes használni? (Belső hangerőszabályzót és erősítőt kikapcsoltam.)
Hát ugye itt kellene azt az értéket belőni, amivel a hallgatási szokásaid szerint a kívánt hangerőn, a 40-80-as hangerőtartományba esik... de ha nem használod a hangerőszabályzó részt akkor hagyd nullán...
36_1_11.gif thx

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

G66 írta:
2019.01.16., szer. 18:51
Köszönöm a válaszokat, még annyi lenne, hogy van egy olyan lehetőség, hogy a kimeneti szint -12, -6, vagy 0db. Itt melyiket érdemes használni? (Belső hangerőszabályzót és erősítőt kikapcsoltam.)
Hát ugye itt kellene azt az értéket belőni, amivel a hallgatási szokásaid szerint a kívánt hangerőn, a 40-80-as hangerőtartományba esik... de ha nem használod a hangerőszabályzó részt akkor hagyd nullán...

Avatar
G66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2009.10.09., pén. 18:19
Értékelés: 28

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: G66 »

-KP- írta:
2019.01.17., csüt. 11:55
G66 írta:
2019.01.16., szer. 18:51
Ha már így a Sneaky előkerült a témában, kérdezném, hogy előfokként próbálta -e valaki? Az érdekelne, hogy egyáltalán lehetséges -e, és milyen minőség érhető el?( A digitális szabályzás miatt.) Csak úgy eszembejutott, mert összesen egy bemenetet használok az erősítőmön, akkor meg lehet jó lenne egy komolyabb végfok a Linnhez.
Ahogy Sumi mondja. Annak idején rengeteget olvastam a Linn fórumot. (Amit most sajna bezárt a Linn, és már nem is olvasható, évtizedek információ gyűjteménye ment a levesbe kb.) Ott is azon a véleményen voltak, hogy még a Majik/Akurate mellé is jobb ha van valódi analóg előfok.

Még jó régen feltettem egy ilyen kérdést:

https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=13 ... k#p1311291

A másik amit többen mondtak a Linn fórumon, hogy akkor táltosodik nagyot a Sneaky, ha a belső hangerőszabályzóját és erősítőjét kikapcsolod és csak forráskészülékként üzemel.

Illetve még azt tanácsolták, ha használom a hangerőszabályzóját, akkor úgy használjam, hogy a hangerő a skála második felén mozogjon. Inkább a 40-80-as régióban (80 a a max) és nem a 0-40-es intervallumban, hogy a digit. hangerőszabályzással járó felbontáscsökkenés ne legyen probléma... Persze nem tudom mennyire hallható, lehet semennyire. Mikor volt Sneaky-m mindig 50-70 körül használtam, mert a beépített erősítőjét is használtam. Éppenhogy, de elég volt a Heed Bee mellé. A meglepetés az volt, mikor megvettem egy Heed Elixirt, nem éreztem, hogy jobb lenne a Sneakynél, max. annyi hogy nagyobb hangerőt tudott. Ma mág egyikük sincs meg, de ez itt már off..
Köszönöm a válaszokat, még annyi lenne, hogy van egy olyan lehetőség, hogy a kimeneti szint -12, -6, vagy 0db. Itt melyiket érdemes használni? (Belső hangerőszabályzót és erősítőt kikapcsoltam.)

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 455
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

Sziasztok!

Hálózati lejátszót keresek. Nasról mindegyik lejátszik, de nekem fontos lenne a spotify képesség, esetlegesen jó hang, wifi, hogy ne kelljen kábelezni. Nem hi-end rendszerben lesz. Egy tuning fatman iTube és swans m1 elé teszem majd.

Vettem is egy squeezebox classic-ot.
Mivel pc-t nem használok, meg nem is értem minek arról futtatni egy szerverappot a spoty miatt, ezért a synology nas-omra tettem a hozzá való LMS alkalmazást, de a nas kevés ramja miatt időnként 3-mp csendet iktatott be a gép bufferolás címen. 3-4 percenként ez kimondottan zavaró. Eladtam a gépet a problémám megjelölésével.

Most kinéztem egy yamaha wxad-10 lejátszót. Nincs szép retro lcd, de telefonról full vezérelhető és van spotify connect is.
Tesztek alapján is jól teljesít.

Jelenleg kb 50k-s határral gondolkodom, mert a yamaha ezt tudja. Használtan sem sokkal olcsóbb. Ritkán veszek új hifi cuccot, de ez most épp alig valami különbség.

Van ennek bármi alternatívája aminek érdemes lenne utánajárnom?
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »

G66 írta:
2019.01.16., szer. 18:51
Ha már így a Sneaky előkerült a témában, kérdezném, hogy előfokként próbálta -e valaki? Az érdekelne, hogy egyáltalán lehetséges -e, és milyen minőség érhető el?( A digitális szabályzás miatt.) Csak úgy eszembejutott, mert összesen egy bemenetet használok az erősítőmön, akkor meg lehet jó lenne egy komolyabb végfok a Linnhez.
Ahogy Sumi mondja. Annak idején rengeteget olvastam a Linn fórumot. (Amit most sajna bezárt a Linn, és már nem is olvasható, évtizedek információ gyűjteménye ment a levesbe kb.) Ott is azon a véleményen voltak, hogy még a Majik/Akurate mellé is jobb ha van valódi analóg előfok.

Még jó régen feltettem egy ilyen kérdést:

https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=13 ... k#p1311291

A másik amit többen mondtak a Linn fórumon, hogy akkor táltosodik nagyot a Sneaky, ha a belső hangerőszabályzóját és erősítőjét kikapcsolod és csak forráskészülékként üzemel.

Illetve még azt tanácsolták, ha használom a hangerőszabályzóját, akkor úgy használjam, hogy a hangerő a skála második felén mozogjon. Inkább a 40-80-as régióban (80 a a max) és nem a 0-40-es intervallumban, hogy a digit. hangerőszabályzással járó felbontáscsökkenés ne legyen probléma... Persze nem tudom mennyire hallható, lehet semennyire. Mikor volt Sneaky-m mindig 50-70 körül használtam, mert a beépített erősítőjét is használtam. Éppenhogy, de elég volt a Heed Bee mellé. A meglepetés az volt, mikor megvettem egy Heed Elixirt, nem éreztem, hogy jobb lenne a Sneakynél, max. annyi hogy nagyobb hangerőt tudott. Ma mág egyikük sincs meg, de ez itt már off..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára -KP- 2019.01.17., csüt. 11:58-kor.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

SSS írta:
2019.01.17., csüt. 11:26
kaef2 írta:
2019.01.16., szer. 20:32
robi20064 írta:
2019.01.16., szer. 12:54


Ez igy van. Van tobb ismert halozati lejatszo ami tamogatja az NAA-t (pl SOtM, Sonore *rendu sorozat) illetve a HQPlayer oldalan van egy hosszabb lista es javaslat NAA vegpont epitesere (pl olcsobb megoldasok mint az UP Board).
Van egy SMS200-am is, nagyon jól megy vele az NAA, eddig csak DSD256-tal próbáltam, de ha megjön a Holo Audio Spring 2 D/A akkor kipróbálom DSD512-vel és később majd DSD1024-el is, bármi is legyen a próbán túl az értelme. Jön az SoTM-hez a DSD1024-et is tudó firmware is hamarosan.

Van dual ARM procis Cubox-i is nálam, azzal is jól szól, persze kompromisszum a SoTM-hez képest, de kb a az egyhatodába kerül. Annyit nagyon megér. Ha valaki nagyon olcsó második gépet keresne egy faék egyszerűségű, nyűgmentes két gépes HQplayer - alapú lejátszó konfighoz.
Hmmm érdekes ez a Cubox, ez is egy SBC, mint az RPI, vagy az ASUS TB. Milyen op rendszer fut rajta?
Nálam a Hqplayer NAA ISO fut.

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SSS »

kaef2 írta:
2019.01.16., szer. 20:32
robi20064 írta:
2019.01.16., szer. 12:54
kaef2 írta:
2019.01.16., szer. 12:49
A HQplayer kimenete vagy helyi csatlakoztatású (USB pld) DAC, vagy NAA kliens lehet, UPnP klienssel nem emlékszem hogy működne.

Ez igy van. Van tobb ismert halozati lejatszo ami tamogatja az NAA-t (pl SOtM, Sonore *rendu sorozat) illetve a HQPlayer oldalan van egy hosszabb lista es javaslat NAA vegpont epitesere (pl olcsobb megoldasok mint az UP Board).
Van egy SMS200-am is, nagyon jól megy vele az NAA, eddig csak DSD256-tal próbáltam, de ha megjön a Holo Audio Spring 2 D/A akkor kipróbálom DSD512-vel és később majd DSD1024-el is, bármi is legyen a próbán túl az értelme. Jön az SoTM-hez a DSD1024-et is tudó firmware is hamarosan.

Van dual ARM procis Cubox-i is nálam, azzal is jól szól, persze kompromisszum a SoTM-hez képest, de kb a az egyhatodába kerül. Annyit nagyon megér. Ha valaki nagyon olcsó második gépet keresne egy faék egyszerűségű, nyűgmentes két gépes HQplayer - alapú lejátszó konfighoz.
Hmmm érdekes ez a Cubox, ez is egy SBC, mint az RPI, vagy az ASUS TB. Milyen op rendszer fut rajta?
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

G66 írta:
2019.01.16., szer. 18:51
Ha már így a Sneaky előkerült a témában, kérdezném, hogy előfokként próbálta -e valaki? Az érdekelne, hogy egyáltalán lehetséges -e, és milyen minőség érhető el?( A digitális szabályzás miatt.) Csak úgy eszembejutott, mert összesen egy bemenetet használok az erősítőmön, akkor meg lehet jó lenne egy komolyabb végfok a Linnhez.
Nálam így megy, aktív dobozokat hajt, a saját hangerő szabályzásat használom. Vállalható kompromisszum. Volt már mögötte előfok is , jobb is volt, de a Sneaky többszörösét bele tolni.... Én inkább kivettem, és értelmesebb dologra költöttem azt a csomó pénzt.
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

robi20064 írta:
2019.01.16., szer. 12:54
kaef2 írta:
2019.01.16., szer. 12:49
A HQplayer kimenete vagy helyi csatlakoztatású (USB pld) DAC, vagy NAA kliens lehet, UPnP klienssel nem emlékszem hogy működne.
suminator968 írta:
2019.01.16., szer. 09:49
Kicsit lusta vagyok olvasgatni, hátha valaki tudja a válasz kapcsiból.
Adva vagyon a Linn Sneaky hálózatos lejátszóm, ami ugye max 192/24-et tud.
Roon-ról etetem Audio Pc-ről , tudna a dologhoz érdemben hozzá tenni a HQ Player, egyáltalán kompatibilis a Linn-el? gondolkodik.gif
Ez igy van. Van tobb ismert halozati lejatszo ami tamogatja az NAA-t (pl SOtM, Sonore *rendu sorozat) illetve a HQPlayer oldalan van egy hosszabb lista es javaslat NAA vegpont epitesere (pl olcsobb megoldasok mint az UP Board).
Van egy SMS200-am is, nagyon jól megy vele az NAA, eddig csak DSD256-tal próbáltam, de ha megjön a Holo Audio Spring 2 D/A akkor kipróbálom DSD512-vel és később majd DSD1024-el is, bármi is legyen a próbán túl az értelme. Jön az SoTM-hez a DSD1024-et is tudó firmware is hamarosan.

Van dual ARM procis Cubox-i is nálam, azzal is jól szól, persze kompromisszum a SoTM-hez képest, de kb a az egyhatodába kerül. Annyit nagyon megér. Ha valaki nagyon olcsó második gépet keresne egy faék egyszerűségű, nyűgmentes két gépes HQplayer - alapú lejátszó konfighoz.

Avatar
G66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2009.10.09., pén. 18:19
Értékelés: 28

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: G66 »

Ha már így a Sneaky előkerült a témában, kérdezném, hogy előfokként próbálta -e valaki? Az érdekelne, hogy egyáltalán lehetséges -e, és milyen minőség érhető el?( A digitális szabályzás miatt.) Csak úgy eszembejutott, mert összesen egy bemenetet használok az erősítőmön, akkor meg lehet jó lenne egy komolyabb végfok a Linnhez.

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

Köszönöm fiúk! Erre számítottam...
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

A HQplayer kimenete vagy helyi csatlakoztatású (USB pld) DAC, vagy NAA kliens lehet, UPnP klienssel nem emlékszem hogy működne. Nem tudok arról sem, hogy futna a Linnen HQplayer NAA kliens, ami ugye a másik lehetséges megoldás lenne.
suminator968 írta:
2019.01.16., szer. 09:49
Kicsit lusta vagyok olvasgatni, hátha valaki tudja a válasz kapcsiból.
Adva vagyon a Linn Sneaky hálózatos lejátszóm, ami ugye max 192/24-et tud.
Roon-ról etetem Audio Pc-ről , tudna a dologhoz érdemben hozzá tenni a HQ Player, egyáltalán kompatibilis a Linn-el? gondolkodik.gif

Avatar
ThorSteinar
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2013.04.12., pén. 21:38
Értékelés: 25
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ThorSteinar »

A Roon kiválóan tud együttműködni a HQPlayerrel, így valószínűleg kompatibilis lesz a készülékeddel. Nálam egy network bridge készüléken keresztül történik mindez, ami teljesen zökkenőmentes működést biztosít. Tehát Roon a felület, HQPlayer a lejátszó/konvertáló szoftver.
Szerintem érdemes vele kísérletezned (HQPlayer), mivel van próbaverzió, ami 30 percig működik, utána kikapcsol, de újraindítható.
Utána olvastam, hogy a DAC chipemhez melyik HQPlayer filter/beállítás ajánlott és azt összevetettem a Roon hangjával.
A Roon megszolalása monumentálisabb volt, szélesebb térrel, markánsabb mélytartománnyal. Kérdes persze, hogy melyik megszolalás a természetesebb...Mindenesetre én még tovább fogok kísérletezni a HQPlayer-rel, habár jelenleg csak Roon-t használok mindenre. Különben a Roon hangja sokat fejlődött a HQPlayer-hez képest, mondta valaki, aki régebb óta használ Roon-t.
Core Audio Daido Barebone Entry alapú PC|SOtM sMS-200ultra,sPS-500|Ayre QX-5 Twenty|Ayre KX-5 Twenty|ATC SCM150 ASLT|Isotek GII Sigmas
LessLoss C-MARC/Reference,ValhallA Aurora V1 XLR,LessLoss Homage to Time XLR,Curious USB,Audioquest Vodka ethernet
 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”