Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: supravox »

earforce írta:
2019.06.04., kedd 08:25
Most egy kis belső hálózati felújítás miatt a komplett lakásban átmenetileg ki lett kötve a védőföld. Noha az egész hifi nem volt földelve mégis úgy hallom mintha 1 nagyságrendet ugrott volna a hang. Ez az életveszélyes szitu hétvégén meg is fog szűnni.
Szerintetek lehet ez vagy csak bebeszélem magamnak?
Mióta hálózati leválasztó trafót használok azóta nincs védőföld a motyón..
Kb. 10 éve
Még élek leborulok.gif
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: greenbio »

hollohazi írta:
2019.04.23., kedd 11:39
Quetz írta:
2019.04.23., kedd 08:37
hollohazi írta:
2019.04.23., kedd 07:18
Ego mutogatás és óvodás gyermetegségek helyett valami máshoz kellene érdemben hozzászólni.
Vagy az is totális becsavarodás, ha valaki elmélyül egy fizikai jelenségben?
Ez egy húszéves tanulmány, ami láthatóan még nem érintette meg az avx egyes szakértőit, bár az itt leírtakkal szinte mindenki találkozhatott:
http://v1.stereotimes.com/comm0200a.shtml
Nagyon szép tanulmány, főleg ezek ragadták meg a figyelmemet:

Egy kis önmarketing, mert az sosem árt:
The VansEvers coupling-type feet are made out of many different types of wood, from Amarello to Zebrawood.
És a szokásos kábelirány, ami kiakasztja a Bullshit'O'Meter-t:
The directionality of the power cords and connecting cables in your system also play an important factor in the smoothness of the bass response of your system.
Ha már szakirodalomról beszélgetnénk, akkor legyen valami reálisabb, mondjuk:
Floyd E. Toole - Sound Reproduction: The Acoustics and Psychoacoustics of Loudspeakers and Rooms
Egy ismerősöm, az enyémhez nagyon hasonló rendszerébe csináltatott 6db 10 cm magas bütü tömböket egzotikus fákból, az egyes elemeket Tiglon/teak/alátétek választják el, ezek alatt Townshend légpárna Tiglon /teak/lábakon. Nagyon elégedett volt a végeredménnyel.
nagyon érdekes. kaphatnánk egy képet esetleg? vagy privátban?

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »

Most egy kis belső hálózati felújítás miatt a komplett lakásban átmenetileg ki lett kötve a védőföld. Noha az egész hifi nem volt földelve mégis úgy hallom mintha 1 nagyságrendet ugrott volna a hang. Ez az életveszélyes szitu hétvégén meg is fog szűnni.
Szerintetek lehet ez vagy csak bebeszélem magamnak?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Rendeltem egy bazi nagy, széles és kényelmes, süppedős bőrfotelt zenehallgatáshoz, motoros lábtámasszal és döntéssel. Nyolc hetet vártam rá, de nemrég megérkezett, és érdemes volt várni rá, mert:
Sokkal élvezetesebb lett a zene! :D
(sajnos nem kék, mert az nem illett volna a szobába, és azért egy fotelnél az esztétikum is számít, na)
Mindenkinek jó szívvel ajánlom, Andante Heathy by Kanizsa Trend.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
fekete_bárány
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2010.02.06., szomb. 08:44
Értékelés: 38
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fekete_bárány »

Szia,

Az idei HIGH END kiállításon odasétáltunk kollégámmal a Furutech standra. Megkérdeztük őket, hogy lehet-e valamelyik demó szobában A/B tesztet csinálni az NCF Booster-ekkel?

Elvittek minket a német Furutech standra, ahol Progressive Audio hangsugárzók voltak kiállítva (mellékelem a rendszer fotóját).
furutech-ncf-booster.jpg
furutech-ncf-booster.jpg (25.12 KiB) Megtekintve 3262 alkalommal
Kérésünkre megállították a jazz hangszeres demót és elindítottak egy másik zenét, amiben ének és gitár is volt. Először NCF Booster nélkül, aztán kb. 5 mp alatt betették az alátéteket és folytatódott ugyanaz a zene elölről. Aztán ismét kivették az NCF Boostert és végül bent hagyták a kábel alatt. Kizárólag a jelkábel alatt lévő boostereket vették el/tették vissza.

A hangok "áttetszősége" változott meg egyértelműen és érzékelhetően. Áttetszőség alatt azt értem, hogy kevesebb erőlködés, és fedettség volt rajta az éneken, gitáron. Összességében könnyedebbé vált a zene, a hangok felszabadultabb módon jelentek meg a térben. A kollégámmal elég meglepve néztünk egymásra mivel mi is szkeptikusak voltunk. De ez a demó elég meggyőzőre sikerült.

Hamarosan (tervek szerint június) itt Magyarországon is lesz NCF booster tesztelés, mégpedig több helyen, hifi boltokban fogjuk kipróbálni normál nyitvatartási időben, tehát aki kíváncsi lesz, velünk együtt meghallgathatja majd. Az AV-Online FB oldalán lesz erről bővebb tájékoztatás.

Üdv,
Komáromi Barnabás
Szerkesztő
AV-Online
Vinkler írta:
2018.12.28., pén. 08:49
NCF Boosterrel próbálkozott már valaki?
https://www.av-online.hu/teszt/furutech ... amasz_2440
Üdv,
Komáromi Barnabás

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: chord »

LIMAR írta:
2019.04.22., hétf. 23:07
Quetz írta:
2019.04.22., hétf. 22:10
Ez idáig nem voodoo, csupán fizika.
Woodoo nincs, csak a jelenségeket kiváltó okok fizikai ismeretének a hiánya.
Ahol pedig nincsenek fizikailag kiváltott okok csak az érzékelő személyében okoznak változást, az pszichológiával magyarázható. Nincs ebben semmi varázslat.
Van, aki érzékenyebb ezekre a dolgokra, van aki kevésbé. Van, akit egy csöppet sem érdekel, nem érzékeny rá, van aki teljesen becsavarodott már tőlük, az élete ekörül forog. Nem vagyunk egyformák.
A legnagyobb gond, ha egymást meg akarjuk téríteni a saját igazunkról.
Kicsit védve a hívőket, szerintem itt a felelősség pontosan a műszaki embereken van. Akik hisznek a műszakilag jól megépített készülékeik felsőbbrendűségében.
Arra gondolok, hogy a paraméterek mérése, meg az adatok, amelyekből sejthető lenne legalább valami halovány hifis karakter, azok, mintha nem léteznének. Frekvenciamenet egy tranzisztoros erősítőnek? Miafrásznak?? Torzítás az első felharmonikusra? Minek? Kinek?

Amikről itt szó kerül, és rá lehetne erőltetni legalább valami rezonancia-eltolási akármit, vagy tényleg, bármit, és ezt ki lehetne mérni, vagy valami létező paramétert, amit egy zacskó kék gyöngy ici-picit elbillent, akkor sokkal tisztább helyzet lenne.
Ma, amikor egy Siri-vel úgy el lehet társalogni, hogy csak nézek, komolyan, meg a Marsról nézünk panorámaképeket, meg Velencében real-time 3D séta lehet monitor előtt, pár ilyen tökprimitív hifis ketyere, mert szerintem egy Suzuki motorvezérlője bonyolultabb, szóval, ez ennyire csúnyán kifog a méréstechnikai szakembereken, az majdnem röhejes...

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: supravox »

Szuper 36_1_11.gif
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Quetz írta:
2019.04.23., kedd 08:37
hollohazi írta:
2019.04.23., kedd 07:18
Ego mutogatás és óvodás gyermetegségek helyett valami máshoz kellene érdemben hozzászólni.
Vagy az is totális becsavarodás, ha valaki elmélyül egy fizikai jelenségben?
Ez egy húszéves tanulmány, ami láthatóan még nem érintette meg az avx egyes szakértőit, bár az itt leírtakkal szinte mindenki találkozhatott:
http://v1.stereotimes.com/comm0200a.shtml
Nagyon szép tanulmány, főleg ezek ragadták meg a figyelmemet:

Egy kis önmarketing, mert az sosem árt:
The VansEvers coupling-type feet are made out of many different types of wood, from Amarello to Zebrawood.
És a szokásos kábelirány, ami kiakasztja a Bullshit'O'Meter-t:
The directionality of the power cords and connecting cables in your system also play an important factor in the smoothness of the bass response of your system.
Ha már szakirodalomról beszélgetnénk, akkor legyen valami reálisabb, mondjuk:
Floyd E. Toole - Sound Reproduction: The Acoustics and Psychoacoustics of Loudspeakers and Rooms
Egy ismerősöm, az enyémhez nagyon hasonló rendszerébe csináltatott 6db 10 cm magas bütü tömböket egzotikus fákból, az egyes elemeket Tiglon/teak/alátétek választják el, ezek alatt Townshend légpárna Tiglon /teak/lábakon. Nagyon elégedett volt a végeredménnyel.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Quetz »

hollohazi írta:
2019.04.23., kedd 07:18
Ego mutogatás és óvodás gyermetegségek helyett valami máshoz kellene érdemben hozzászólni.
Vagy az is totális becsavarodás, ha valaki elmélyül egy fizikai jelenségben?
Ez egy húszéves tanulmány, ami láthatóan még nem érintette meg az avx egyes szakértőit, bár az itt leírtakkal szinte mindenki találkozhatott:
http://v1.stereotimes.com/comm0200a.shtml
Nagyon szép tanulmány, főleg ezek ragadták meg a figyelmemet:

Egy kis önmarketing, mert az sosem árt:
The VansEvers coupling-type feet are made out of many different types of wood, from Amarello to Zebrawood.
És a szokásos kábelirány, ami kiakasztja a Bullshit'O'Meter-t:
The directionality of the power cords and connecting cables in your system also play an important factor in the smoothness of the bass response of your system.
Ha már szakirodalomról beszélgetnénk, akkor legyen valami reálisabb, mondjuk:
Floyd E. Toole - Sound Reproduction: The Acoustics and Psychoacoustics of Loudspeakers and Rooms
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Ego mutogatás és óvodás gyermetegségek helyett valami máshoz kellene érdemben hozzászólni.
Vagy az is totális becsavarodás, ha valaki elmélyül egy fizikai jelenségben?
Ez egy húszéves tanulmány, ami láthatóan még nem érintette meg az avx egyes szakértőit, bár az itt leírtakkal szinte mindenki találkozhatott:
http://v1.stereotimes.com/comm0200a.shtml
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Szalon írta:
2019.04.22., hétf. 21:05
Esetleg így maradhatnak a képek?
Ha igen, nagyon megköszönném, ha a cenzúrázott képeket valahogy visszaraknátok az eredeti hozzászólásba...
IMG_6088.JPGIMG_6089.JPGIMG_6092.JPGIMG_6093.JPGIMG_6096.jpg
Tudod jól, hogy a Google ezért már tiltotta le az oldalt a hirdetők elől. Ezerzer elmondtuk, hogy milyen képeket nem lehet feltölteni, rakhattál volna nálnaszörpöt is a helyére, amúgy sem releváns. A fórum tulajdonosának a kérése szerint azonnal ki is kellett volna dobnom, de gyorsan leszedtem inkább a képeket. Nem, nem teszem vissza, hiszen mindketten tudjuk, hogy off-az egész, nem akarok vele foglalkozni.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Quetz írta:
2019.04.22., hétf. 22:10
Ez idáig nem voodoo, csupán fizika.
Woodoo nincs, csak a jelenségeket kiváltó okok fizikai ismeretének a hiánya.
Ahol pedig nincsenek fizikailag kiváltott okok csak az érzékelő személyében okoznak változást, az pszichológiával magyarázható. Nincs ebben semmi varázslat.
Van, aki érzékenyebb ezekre a dolgokra, van aki kevésbé. Van, akit egy csöppet sem érdekel, nem érzékeny rá, van aki teljesen becsavarodott már tőlük, az élete ekörül forog. Nem vagyunk egyformák.
A legnagyobb gond, ha egymást meg akarjuk téríteni a saját igazunkról.

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Quetz »

ZolaBA írta:
2019.04.22., hétf. 21:37
Szóval "fiúk" nem értek egyet. Szokás mondani, hogy az szóljon hozzá aki kipróbálta - ezt most erre úgy fogalmaznám át, hogy az jöjjön ide oltani aki már vette a fáradtságot és bátorságot, hogy leírja műszaki alapú véleményét máshol, hogy pl. semmi értelme drága ethernet kábelre költeni, vagy hallható különbséget keresni egy windows biztonsági frissítés után... stb. stb.
;)
A fémpénzek hatása elég egyszerű, nálam azoknál sokkal nehezebb dolgok is rezonálnak a lakrészben. Szóval kis tömegű fém alkatrészek rezonálnak a hozzájuk képest nagy tömegű AV eszközökön, miután nincsenek fixen rögzítve... simán megfűszerezik a hangot. Archimago rárakott egy üres műanyag dobozt a hangfalára, és mérhető/hallható rezonanciát sikerült generálnia vele.
A színeknek annyi jelentősége lehet, hogy a különböző színű részek különböző fémből készültek, másképp rezonálnak. Ez idáig nem voodoo, csupán fizika.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Bécó írta:
2019.04.22., hétf. 21:12
Szerintem lassan ez a topic is a virtuális föld sorsára jut.
Talán nem. Majd valaki beleöli az energiát (részvétem) és átgyomlálja az off-ba...

Ellenben szeretnék szólni a valódi ezo fórumlakók érdekében. Szerintem ami most megy az nem korrekt hozzáállás a hitetlenek részéről (én is az vagyok) - illetve csak akkor lenne az, ha minden bődületes túlzásra ugyanígy reagálna mindenki a többi topicban is. De nem teszik... és máshol meg elég sok hülyeség lógva marad, euró ezrek kidobására megy a helyeslő bólogatás, miközben itt meg a _bevallottan_ ezoterikus és filléres dolgokra is megy sárdobálás és kifigurázás, mert gondolom "a gyengébbet" könnyű bántani.
Szóval "fiúk" nem értek egyet. Szokás mondani, hogy az szóljon hozzá aki kipróbálta - ezt most erre úgy fogalmaznám át, hogy az jöjjön ide oltani aki már vette a fáradtságot és bátorságot, hogy leírja műszaki alapú véleményét máshol, hogy pl. semmi értelme drága ethernet kábelre költeni, vagy hallható különbséget keresni egy windows biztonsági frissítés után... stb. stb.
;)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
gyongyhalas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 657
Csatlakozott: 2016.04.25., hétf. 15:01
Értékelés: 318
Tartózkodási hely: Gyöngyös

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Sziasztok!

Kérdésem csak annyi volna....Örömöt okoz valakinek,teleszemetelni egy fórumot? :smile53:
Akkor lelke rajta.....hajrá !
üdv

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Esetleg így maradhatnak a képek?
Ha igen, nagyon megköszönném, ha a cenzúrázott képeket valahogy visszaraknátok az eredeti hozzászólásba...
IMG_6088.JPG
IMG_6088.JPG (1.66 MiB) Megtekintve 3995 alkalommal
IMG_6089.JPG
IMG_6089.JPG (1.7 MiB) Megtekintve 3995 alkalommal
IMG_6092.JPG
IMG_6092.JPG (1.71 MiB) Megtekintve 3995 alkalommal
IMG_6093.JPG
IMG_6093.JPG (1.86 MiB) Megtekintve 3995 alkalommal
IMG_6096.jpg
IMG_6096.jpg (1.89 MiB) Megtekintve 3995 alkalommal
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1365

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Szalon »

hosszu írta:
2019.04.21., vas. 17:27
Tehát, aki a jobb hangminőség érdekében - ami egyben remélhetőleg boldogabb és több zenehallgatást is jelent - új készüléket vesz, az "racionális és helyes döntést hoz".
Ezzel szemben, aki meglévő és szeretett rendszerének hangját javítja időnként akár jelentős mértékben a köz számára (egyenlőre) nem elfogadott eszközökkel fillérekből, vagy ingyen, az ezek szerint (szerinted) irracionális és egyben helytelen döntést hoz.

Amikor az "itt" jelenlévő kereskedők ilyen jellegű (és tulajdonképpen üzleti érdekű) hozzászólásait olvasom, még csak-csak megértem, hiszen mindennemű filléres tuning összességében és áttételesen vevőket vesz el tőlük, de amikor egy mezei hifista írja, akkor már tényleg vannak gondok...

Mindenesetre elgondolkodtam egy pillanatra, hogy akarok-e a "többséghez" tartozni és kezdjem el folyamatosan cserélgetni készülékeimet, jobbnál jobb (és egyben drága) alkatrészekkel tuningolni rendszeremet (pusztán azért, hogy a "többséghez" tartozzak), de pillanatok alatt felröhögtem már az ötleten is.
Kifejezetten jól érzem magamat a "szűk rétegben", ráadásul legalább egy nullával kevesebbért kapom meg ugyanazt a hangminőséget.
A kék korszak megjelentével pont belebotlottam kék gyöngyökbe és vettem is pár zacskóval, aztán, mivel állítólag még a szomszéd szobában is könnyen detektálható a hatásuk, ezért én a nappaliban lévő szekrénybe tettem, aztán jól el is feledkeztem róla... most olvasva az új szuperakusztikai csúcs vodooo 25-ft-os tuningot
A próba után elmeséltem Attila barátomnak, akinek üres zeneszobája akusztikai(?) problémáin a színek segítségével már jelentősen javítottunk, aki időt, energiát és pénzt nem kímélve (na jó, a teljes befektetése legfeljebb 5000 Ft volt) alaposan kielemezte, végigpróbálta a témát.
amiről a fentieket állítják, miért ne működhetne akár nálam is :)

Kipróbáltam a 10+10+5 ft-os kombinációt, de nem hozott semmi eredményt. Aztán mégegyszer elolvastam hosszú írását és az arany-ezüst szín kombináció jóságának firtatása miatt tettem egy próbát 200 ft-osokkal is. Hatalmas változás állt be, szám szinte tátva maradt... 5-5 db-ot helyeztem el oldalnként így ni:
IMG_6082.JPG
IMG_6082.JPG (1.6 MiB) Megtekintve 3931 alkalommal
Felbuzdulva a kapott eredményen, tovább merészkedtem és minden 200-asra ráraktam 1-1db 100ft-os érmét is, mivel ezek is arany-ezüst színkombinációkat alkotnak...
A változás minden képzetemet felül múlt! Minden jobb lett, minden! Teljesen rendbejött az akusztika, megszünt minden anomália, ami eddig a szobámban volt! HIHETETLEN!!!!négyNÉGY!
IMG_6086.JPG
IMG_6086.JPG (1.77 MiB) Megtekintve 3931 alkalommal
Viszont nem álltam itt meg, pedig tökéletes lett minden már...
Eszembe jutott, hogy van egy kis eredeti dominikai rumom... Ha hiszitek ha nem, amint ezt a tuningeszközt a készülékre tettem, egyszerűen túl jó lett minden... megfogadtam hogy innentől kezdve nem járok többet koncertekre, befejeztem, az élő zene innentől a szobámban van!


Viszont, ha már ennyire tökéletes lett minden megint, nem nyugodtam és tovább gondolkoztam, vajon mitől lenne jobb nálam a zene, mint az élő... nem is tudom, eláruljam-e nektek, mert félek, hogy innentől kezdve minden hifikereskedő lehúzhatja a rolót, és engem fog hívogatni utána, aki kipróbálja, innentől nem lesz vissza út, úgyhogy csak saját felelőségre:



Pakoljátok körbe a dominikai rumot az újfajta Mozart csokigolyóval! Fontos, hogy páratlan számú legyen, valamint az alakzattal is érdemes játszani, mert egyes esetekben kiolthatják a szobaakusztikát! A golyók főleg a mély tartományra vannak hatással, márcsak méretükből adódóan is, ezért minél nagyobb a probléma, annál több Mozart golyó fog kelleni!

Innen igazából nincs tovább, a pénzekkel rendbe raktuk az akusztikát, a rummal felszabadítottuk az energiákat, a Mozart csokigolyókkal pedig a mély tartományt tettük a helyére.

Viszont gondolhatjátok, hogy, itt nem érdemes megállni, szóval jöttek az elfeledett gyöngyök:

Itt minden képzeletet felmúlt a rendszerem, egyszerűen túl jó lett, túl élő volt már, úgyhogy ezen a ponton kénytelen voltam az erősítőmet kikötni és egy 10-ed annyiba kerülő jó öreg HK hozta meg a zenét ismét a szobámba, szóval ezen a szinten már nagyon óvatosan kell megválogatni mindent!

Viszont itt nem ért vége még a mai napnak, mivel tudnám mégjobbá tenni rendszerem, mitől hallgatnék szívesebben zenét elmélkedtem a WC-n ülve és itt világosodtam meg, de ezt már tényleg nem merem leírni se, na jó mégis, hátha van aki ki meri próbálni! Kammillás Zewa...

Itt vége mindennek, nem hittem el, amit hallok! Csupán 3 tekercs elég volt ahhoz, hogy ki kellett kötni a hangsugárzóimat, mert ismét túl jó lett minden, gondolom ismerős az erre járóknak már ez az érzés, egyszerűen minden túl realisztikus lett...
Kikötve a hangsugárzókat a 3 terkecs wc papír olyan hihetlen pontos és tökéletes basszust varázsolt a szobámba, amit igazából egy drága hangsugárzó sem tud, semennyi pénzért! Kár is ezen vitatkozni innentől!

Azt hittem, innen már nincs tovább, de valahogy kissé mégi instabilnak éreztem egy hajszálnyit a mély tarmonyát 196Hz alatt és egy hirtelen ötlettől vezérelve a következőt tettem még a forrásra:

A fentiekből már gondolhattátok, hogy egy ezüst színű MacBook és még egy zacsi kék gyöngy olyan szintre emelte a rendszert, hogy igazából nem kellett a továbbiakban erősítő sem!
Innentől kijelenthetjük, hogy a további tökéletes zenehallgatáshoz, csak egy telefon, annak a hangszórójáról kihangosított prémium Tidal, valamint stabil alapot szolgáltató Lumin A1, de szigorúan csak színe miatt, bekapcsolni tilos -hiszen tudjátok- túl jó lesz minden! és a képen látható sokak számára vodoonak tűnő, de amúgy a valóságban tökéletesen működő, csak a jelenlegi tudomány még nem tudja megmagyarázni a miértet, de tényleg működő: pénz-gyönyg-dominikai rum-Mozart csokigolyó- kamillás Zewa - MacBook kombináció szükséges.

Tudom, most biztos lesznek kételkedők, hogy ez nem működhet, de addig ne is írjatok ide semmit, míg ki nem próbáltátok pontosan ezt otthon és fel nem töltöttetek egy képet ide, az installról!

Az alkoholos képeket kiszedtem (Vinkler)
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Online
Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1078

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: lacee »

Mintha valami javulást vélnék fölfedezni.31_1_21.gif
4F6F5CF1-62D8-46D9-B529-B29AF85209D0.jpeg
4F6F5CF1-62D8-46D9-B529-B29AF85209D0.jpeg (3.23 MiB) Megtekintve 3870 alkalommal
23EAABCD-543D-4976-8307-9441623C117D.jpeg
23EAABCD-543D-4976-8307-9441623C117D.jpeg (3.19 MiB) Megtekintve 3870 alkalommal
Kellemes húsvétot!


9967BA9B-5144-40E7-B541-FD49626D61BC.jpeg
9967BA9B-5144-40E7-B541-FD49626D61BC.jpeg (3.22 MiB) Megtekintve 3870 alkalommal

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Maradjunk a tényeknél, ami kiváltja az indulatokat:
Itt jó ideje a "hívők" degradálása, provokálása, lesajnálása és szó szerinti lehülyézése zajlik.
Aki nem hiszi, az olvasson utána, személy szerint engem hülyéztek le és még nem beszéltem a lesajnáló, leminősítő hozzászólások sokaságáról. A vélemény nyilvánítás szabadságára hivatkozva használja ezeket az eszközöket azért az úgynevezett másik oldal, hogy vonuljunk vissza, kussoljunk, majd mi megmondjuk/akik sosem próbáltuk/, hogy mi a tutti. Ami már egyszer bevált taktika, azon ne változtassunk . Aki próbálta, évtizeden át használta, többek között/kaef2/, az is ezt a tábort erősíti. Persze itt is vannak kivételek, ők jobbára jót mosolyognak rajtunk. De tegye már a szívére a kezét az a felhasználó, kereskedő, aki sosem próbált még egyetlen egy készülékén sem legalább egy hálózati kábelt cserélni? Biztos nincs ilyen, ha mást nem, legalább egy asztalt vagy állványt megpróbált már. Magának, akár a hálózati kábelnek a beválása, vagy be nem válása is voodoo jelenség, ebben az egyben egyetértek chord fórumtárssal.
Rudolf hozzászólásai, hovatartozása mértéktelen indulatokat generálnak. Vajon ennek mi a valódi oka? A kábeleit ebben a topikban én hoztam fel, bedőlve egy provokációnak, ezért engem tessék hibáztatni.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

istvan01 írta:
2019.04.22., hétf. 13:09
cables írta:
2019.04.22., hétf. 11:54
kaef2 írta:
2019.04.22., hétf. 10:21

megmagyaráznád légy szíves ki vagyok én és kik a hozzám hasonlók????
Kedves kaef2!

Semmiképp sem értek egyet a nem idevaló, nyomdafestéket nem tűrő kifejezések használatával, sem egy csodás hobbi ingerült kezelésével.
Nyomdafestéket? Idézz csak ide, kik és miért?

Az hogy te ki vagy és ki voltál csak a leírásaidból tudom, például azt, hogy hig end forgalmazó egyik vezetőjeként sok milliós értékben árultál woodoo jellegű kiegészítőket és azt meg a tegnapi beírásodból tudtam meg, hogy otthon is kísérleteztél ezekkel.
Rudolf, életkorodat vastagon meghazudtolva viselkedsz (nem először) kezdő zöldfülűként ezen fórumon, ahol nem csak téma és témavélemény kizárólagosságát követeled, hanem "feltalálónak" beállított garázsdiyerrként árulod is a tutit.

Épp ezért nem értem, hogy miért harcolsz azok ellen, akik épp most kisérleteznek ilyen kiegészítőkkel.
Ferit én még nem láttam, olvastam harcolni senki és semmi ellen, egyetlen kivétel talán évekkel ezelőtt, amikor rászállt bigi a hifipiac fórumán. Akkor kénytelen volt határozottan védekezni. Akkor te talán még nem is hifiztél, vagy éppen találtál valami ehagyatott rézhuzal dobot, mit is lehetne belőle kihozni.
Köszönöm az együttérzést leborulok.gif

Csakhogy visszatérjek a topik eredeti témájához, felvetném, hogy a számítógépes és / vagy informatikai megoldásokkal megvalósított zenehallgatásban manapság már messzebb mennek vudunak látszó megoldások tekintetében, mint a legvudubb itt megemlített trükk tekintetében.

Ebben a kb 10 milliós audio PC-ben legalább egy fél tucat olyan megoldás van, a memóriák rezgéscsillapításától kezdve, ami simán lehetne ennek a topiknak is a tárgya, ha még nem volt.
TaikoAudio_TOP.jpg
TaikoAudio_TOP.jpg (1.34 MiB) Megtekintve 3792 alkalommal

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Bécó írta:
2019.04.22., hétf. 12:08
Szerintem akik ezeknek az "eszközöknek" használóival nem értenek egyet,azoknak elég lenne egyszer beírni hogy ez hülyeség.Így maradna a topic azoké akik hisznek ezekben a dolgokban,és lehet hogy béke lenne nem pedig személyeskedés! :napsut:
Még ha csak az írna ide akit ez érdekel, meg nem érdekel. Szerintem ezt nem kell szankcionálni a valódi érdeklődők kárára. A negatív vélemény is vélemény! Ha mögötte van legalább némi próbálkozás, tapasztalat.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

cables írta:
2019.04.22., hétf. 11:54
kaef2 írta:
2019.04.22., hétf. 10:21

megmagyaráznád légy szíves ki vagyok én és kik a hozzám hasonlók????
Kedves kaef2!

Semmiképp sem értek egyet a nem idevaló, nyomdafestéket nem tűrő kifejezések használatával, sem egy csodás hobbi ingerült kezelésével.
Nyomdafestéket? Idézz csak ide, kik és miért?

Az hogy te ki vagy és ki voltál csak a leírásaidból tudom, például azt, hogy hig end forgalmazó egyik vezetőjeként sok milliós értékben árultál woodoo jellegű kiegészítőket és azt meg a tegnapi beírásodból tudtam meg, hogy otthon is kísérleteztél ezekkel.
Rudolf, életkorodat vastagon meghazudtolva viselkedsz (nem először) kezdő zöldfülűként ezen fórumon, ahol nem csak téma és témavélemény kizárólagosságát követeled, hanem "feltalálónak" beállított garázsdiyerrként árulod is a tutit.

Épp ezért nem értem, hogy miért harcolsz azok ellen, akik épp most kisérleteznek ilyen kiegészítőkkel.
Ferit én még nem láttam, olvastam harcolni senki és semmi ellen, egyetlen kivétel talán évekkel ezelőtt, amikor rászállt bigi a hifipiac fórumán. Akkor kénytelen volt határozottan védekezni. Akkor te talán még nem is hifiztél, vagy éppen találtál valami ehagyatott rézhuzal dobot, mit is lehetne belőle kihozni.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

cables írta:
2019.04.22., hétf. 11:54
kaef2 írta:
2019.04.22., hétf. 10:21

megmagyaráznád légy szíves ki vagyok én és kik a hozzám hasonlók????
Kedves kaef2!

Semmiképp sem értek egyet a nem idevaló, nyomdafestéket nem tűrő kifejezések használatával, sem egy csodás hobbi ingerült kezelésével.

Az hogy te ki vagy és ki voltál csak a leírásaidból tudom, például azt, hogy hig end forgalmazó egyik vezetőjeként sok milliós értékben árultál woodoo jellegű kiegészítőket és azt meg a tegnapi beírásodból tudtam meg, hogy otthon is kísérleteztél ezekkel.

Épp ezért nem értem, hogy miért harcolsz azok ellen, akik épp most kisérleteznek ilyen kiegészítőkkel.

A hozzád hasonlók fogalommal azokra utaltam, akik veled együtt olyan topikba írogatnak, amelynek a témája NEM érdekes számukra.

Hogy nick szerint kik ők azt láthatod, ha megnyitod a beírásaidat kedvelők listáját.

A magam részéről kilépek ebből a felhevült vitából.
Az , hogy nem ismered Feri "munkásságát" , semmit nem von le érdemeiből. Viszont így megismerve, szerintem elgondolkodhatnál néhány dolgon. Nem érzem a hozzászólásaiban a támadó jelleget ahogy azt sem látom, hogy számára érdektelen lenne ez a téma. Legalábbis a sokéves tapasztalatokat az ember nem szokta kitörölve az emlékezetéből a sutba dobni.
Az az alpári mód, ahogy meg néha támadjak, szerintem megérdemelné a pihenőre állítását az illetőknek. Ha ha nem tud magán uralkodni, talán kényszerből majd elgondolkodna.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Bécó írta:
2019.04.22., hétf. 12:08
Szerintem akik ezeknek az "eszközöknek" használóival nem értenek egyet,azoknak elég lenne egyszer beírni hogy ez hülyeség.Így maradna a topic azoké akik hisznek ezekben a dolgokban,és lehet hogy béke lenne nem pedig személyeskedés! :napsut:
Ha valakinek konkrét tapasztalata van és az alapján, azt esetlegesen részletesen leírva mondja valamire hogy nem jött be, az legalább annyira hasznos a tépelődőeknek, mint a pozitiv vélemény.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Re: Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

cables írta:
2019.04.22., hétf. 11:54
kaef2 írta:
2019.04.22., hétf. 10:21

megmagyaráznád légy szíves ki vagyok én és kik a hozzám hasonlók????
Kedves kaef2!

Semmiképp sem értek egyet a nem idevaló, nyomdafestéket nem tűrő kifejezések használatával, sem egy csodás hobbi ingerült kezelésével.

Az hogy te ki vagy és ki voltál csak a leírásaidból tudom, például azt, hogy hig end forgalmazó egyik vezetőjeként sok milliós értékben árultál woodoo jellegű kiegészítőket és azt meg a tegnapi beírásodból tudtam meg, hogy otthon is kísérleteztél ezekkel.

Épp ezért nem értem, hogy miért harcolsz azok ellen, akik épp most kisérleteznek ilyen kiegészítőkkel.

A hozzád hasonlók fogalommal azokra utaltam, akik veled együtt olyan topikba írogatnak, amelynek a témája NEM érdekes számukra.

Hogy nick szerint kik ők azt láthatod, ha megnyitod a beírásaidat kedvelők listáját.

A magam részéről kilépek ebből a felhevült vitából.
Kösz, hogy abban egyetértünk, hogy nem ide valóak a vulgáris (személyeskedő) vélemények.

Ezt azért tegyük tisztába:

"Épp ezért nem értem, hogy miért harcolsz azok ellen, akik épp most kisérleteznek ilyen kiegészítőkkel.

A hozzád hasonlók fogalommal azokra utaltam, akik veled együtt olyan topikba írogatnak, amelynek a témája NEM érdekes számukra."


1. Szó nincs harcolásról, bármit is jelentsen a harc egy hobbi esetén. Nincsen hevülés sem.
2. Csak azt írtam, hogy a virtuális föld nem érdekel - egyekben pontosan azt próbáltam elmagyarázni, hogy számos dolgot kpróbáltam már és van ami kiállta az idők változását, van ami nem.
3. Szerintem aki írogat, sőt aki csak olvasgat, azokat is érdekli amiről itt folynak a beszélgetések. Akit tényleg nem érdekel innen semmi, azok egyiket sem csinálják.
4. Mindenki véleménye fontos, azé is, akinek valamivel szemben kifogása van - pontosan annyira fontos, mint azoké, akik lelkesednek. Nincs fontossági sorrend és nincsenek előjogok sem (kivétel a modik :) ) egyenlőek vagyunk mindahányan.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”