Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

Idáig sajnálatosan kimaradtam a Gedeon jelenségből; tegnapig azt sem tudtam, hogy ténylegesen létezik ilyen néven anyakönyvezett ember Magyarországon. (Ez is olcsó dolog, mint a kinézeten, beszédstíluson rugózni, de tényleg rácsodálkoztam.) Most már tudja a youtube, hogy ilyeneket nézek, jönnek majd az új ajánlatok.

Csatlakoznék ZolaBa-hoz: én sem állhatom a videós anyagokat. Ha bele is kezdek, akkor is a beszédtempótól függően 1,75-2-szeres sebességgel nézem. Időmilliomosnak kell lenni ezekhez az anyagokhoz, és ebből a szempontból teljesen érdektelen az anyag minősége. Ha tartalmaznak is érdemi információt, azt kb. úgy becsomagolva, mint az (ál)tudományos,/természet TV csatornák órás blokkokba duzzasztott habverései.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

rTom írta:
2021.05.10., hétf. 12:05
Szép lassan kiderül, hogy mindenki nézi Gedeont.
Ha valaki hifis tartalmakat néz a youtube-on akkor a profilozás miatt előbb-utóbb magától is fel fogja ajánlani a youtube ha addig még nem látta volna.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »

rTom írta:
2021.05.10., hétf. 12:05
Szép lassan kiderül, hogy mindenki nézi Gedeont.
Persze csak egy kicsit.
Segítsünk már Gedeonnak, ha Gedeonról beszélünk írjuk is le a nevét, hogy Gedeon had pörögjön a Google Analytics is rajta egy picit.
Nem értem, miért kellene a szekerét tolni. Nincs olyan előadása, amibe pusztán műszaki szempontból ne lehetne könnyedén belekötni. A profi videó szép, a hangulat oké, a felvezetés és befejezés kerek, már akusztikai panelek is vannak a falon, csak ha véletlenül valami műszaki tartalomra kerül sor a beszédben, akkor van gyakran gázos meglepetés. Legalábbis azok számára, akik értenek hozzá, a többi nem feltétlen veszi észre. Csak az a baj, hogy a félreértések és a hozzánemértések tudásként mennek át az ámuló laikusokba, amit majd továbbterjesztenek és tovább gerjesztenek a halogén tök mintájára. :D
A Retrotech Hungary korrekt hozzáállását és Ő.G.-hoz képest jóval magasabb szakmai színvonalát sokkal értékesebbnek tartom, őt érdemes támogatni.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

diagnet írta:
2021.05.10., hétf. 11:51
Egy ideális világban ezt a fajta tevékenységet nemhogy jobban, hanem sehogy nem kellene csinálni.
Érdekes gondolat, akár igaz is lehet. Valamikor a 80-as években kezdtem a pécsi HiFi klubba járni és úgy emlékszem, mindenkinek megvolt a maga irányvonala, véleménye, amit tisztelettel meghallgattuk, de nem igazán kértünk segítséget egymástól. Fel sem merült bennem, hogy feltegyem a mostanában leggyakoribbá vált kérdést másnak: mit ajánlanátok. Voltak bemutatók, előadások, de ezek inkább azt szolgálták, hogy legyen miről beszélni a klubban, nem vettük komolyan. Manapság már egy fogkefe vásárlása előtt is tesztbeszámolókat keres a nép, ami szerintem nettó marhaság, de ez van.

Avatar
Béla91
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2016.07.10., vas. 17:18
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Béla91 »

Szabolcs megyéből vagy itt a közelebbi megyékből vannak itt tagok? Vagy akik meg tudnak oldani nagyobb utazásokat. Válasz privátba is jöhet.

rTom: Persze hogy rá- rá nézünk Gedeon videoira hisz én szerintem valamilyen szinten úttörőnek számít magyar hifis oldalról akár hogy is. Ez tény, ezzel nem lehet vitatkozni. Szerintem.

A szerencse nem véletlen. /Batman c. film/

 
 

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: rTom »

Szép lassan kiderül, hogy mindenki nézi Gedeont.
Persze csak egy kicsit.
Segítsünk már Gedeonnak, ha Gedeonról beszélünk írjuk is le a nevét, hogy Gedeon had pörögjön a Google Analytics is rajta egy picit.

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: diagnet »

fapaci írta:
2021.05.10., hétf. 09:56
diagnet írta:
2021.05.10., hétf. 01:21
Minden magyar hifi -és egyéb- magazin külföldi koppintás volt.
Minden ember koppintás Ádám és Éva óta.

A nagy kritizálás közben néha gondolkodjunk el, azt a bizonyos dolgot hogyan lehetne jobban csinálni és ha ez megvan, akkor tessék csinálni! Ennek lenne valami értelme. És persze ismét lenne mit kritizálni. Ez a jó magyar reflex képtelen kikopni az életünkből, hogy amint valaki kilóg a sorból, azonnal lenyilazzuk.
Egy ideális világban ezt a fajta tevékenységet nemhogy jobban, hanem sehogy nem kellene csinálni.
Kreatív, ambiciózus tizen-huszon éves gyerekek belecsöppennek a műszaki cikk kereskedelembe, ahol a jutalékolási rendszer írott és íratlan szabályai alapján megpróbálják kihozni magukból a maximumot. Nagy részük megcsömörlik, vagy tovább tanul. De mindig vannak olyanok, akik látnak benne rejtett potenciált. Az alkalmazotti létből kilépve megpróbálják kamatoztatni az ott megszerzett tapasztalatokat. Mivel a nagyobb gyártók forgalmazási jogai mind foglaltak, vagy nem kifizetődők, kénytelenek beérni a feltörekvő noname buborék cégek ajánlataival. (Régebben ezeket csomagtartó kereskedőknek hívták.) Minden lelkesedésüket és energiájukat beletolva boostolnak többnyire semmit érő termékeket. Szinte nincs olyan mainstream jutuber akinek ne lenne olyan vezeklés videója amiben erős disszonanciával küzdve taglalja a közönségének, hogy most éppen hol húzta meg a határt a szponzorált megkeresések tekintetében.
Ennek felismerése nem sajátos magyar reflex. A jelenség globális. Egyetemi tananyag. Gazdasági folyamatok alakítását, vagy éppen komplett értékválságot lehet előidézni vele. A hifiben is sikerült. Meg lehet tapsolni az elődjeik áldozatos munkáját.

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

sutemenyx írta:
2021.05.10., hétf. 11:24
fapaci írta:
2021.05.10., hétf. 09:56
diagnet írta:
2021.05.10., hétf. 01:21
Minden magyar hifi -és egyéb- magazin külföldi koppintás volt.
Minden ember koppintás Ádám és Éva óta.

A nagy kritizálás közben néha gondolkodjunk el, azt a bizonyos dolgot hogyan lehetne jobban csinálni és ha ez megvan, akkor tessék csinálni! Ennek lenne valami értelme. És persze ismét lenne mit kritizálni. Ez a jó magyar reflex képtelen kikopni az életünkből, hogy amint valaki kilóg a sorból, azonnal lenyilazzuk.
Khm…
Az úgy kezdődött, hogy visszalőtt.... :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

fapaci írta:
2021.05.10., hétf. 09:56
diagnet írta:
2021.05.10., hétf. 01:21
Minden magyar hifi -és egyéb- magazin külföldi koppintás volt.
Minden ember koppintás Ádám és Éva óta.

A nagy kritizálás közben néha gondolkodjunk el, azt a bizonyos dolgot hogyan lehetne jobban csinálni és ha ez megvan, akkor tessék csinálni! Ennek lenne valami értelme. És persze ismét lenne mit kritizálni. Ez a jó magyar reflex képtelen kikopni az életünkből, hogy amint valaki kilóg a sorból, azonnal lenyilazzuk.
Khm…
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

ZolaBA írta:
2021.05.10., hétf. 06:07
Iszonyat bosszantó, hogy lassan már csak video-s teszt anyagok vannak. 10-15 perc az életemből, tele érdektelen effektekkel és pózolásokkal. Végignézed és 10 perc mire rájösz, hogy nincs benne amire kívácsi voltál. Egy írott cikk ezzel szemben villám gyorsan átlátható.... egy 10 perces video alatt legalább 5 cikket lapozok át és sokkal nagyobb vlószínűséggel találom meg ami érdekel.
Ez igaz. Viszont a teszt cikkeket is nagyon erős fenntartással érdemes olvasni. És itt az AVX-en leírtakat is. És a haveroknál hallottakat is. A saját fülünkre kell hagyatkozni, bár néha az is becsaphat.

Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -CB- »

ZolaBA írta:
2021.05.10., hétf. 06:07
Iszonyat bosszantó, hogy lassan már csak video-s teszt anyagok vannak. 10-15 perc az életemből, tele érdektelen effektekkel és pózolásokkal. Végignézed és 10 perc mire rájösz, hogy nincs benne amire kívácsi voltál. Egy írott cikk ezzel szemben villám gyorsan átlátható.... egy 10 perces video alatt legalább 5 cikket lapozok át és sokkal nagyobb vlószínűséggel találom meg ami érdekel.
Nem csak Gedeon-ra gondolok, hanem az összes video-s tesztre. Sőt újság (pl index) anyagok is vannak.. jó a cím, érdekel, megnyitod aztán egy órás podcast, kösz backi...... a cikket 3 perc alatt néztem volna át, ezt nem vagyok hajlandó. Persze értem én, a youtube jobban fizet mint a bannerek, egy podcast pedig csak 1 óra laza fecsegés, miközben egy értelmes cikkben sok-sok óra komoly munka van.
(na bocs, ez az én agymenésem)

Még Gedeonhoz...
Yamaha R-N402 + Monitor Audio Monitor 300 sztereó szett, nem hallottam, nem minősítem. Viszont egy dolog kapásból feltűnt, forgalmazó honlapján szöveg: "A Monitor 300 csúcsminőségű hangsugárzó" - valóban? ez lenne a csúcsminőség?
Azért ő klasszikusan a fiatal konzúmer réteget célozza meg, designos kis lakással, cuki kutyussal, mézesmázas szöveggel. De korábban maga is beismerte, hogy többnyire fizetett tesztek, és soha semmit nem húz le, inkább nem közli a tesztet...
Meg kell tanulni a sok cirkalmas, és sokszorosan összetett (sokszor értelmezhetetlen) ömlengésből kiszűrni azt az 1-2 szót, vagy tőmondatot, ami ugyan bagatellként, de mégis rávilágít az eszköz gyengeségeire.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

diagnet írta:
2021.05.10., hétf. 01:21
Minden magyar hifi -és egyéb- magazin külföldi koppintás volt.
Minden ember koppintás Ádám és Éva óta.

A nagy kritizálás közben néha gondolkodjunk el, azt a bizonyos dolgot hogyan lehetne jobban csinálni és ha ez megvan, akkor tessék csinálni! Ennek lenne valami értelme. És persze ismét lenne mit kritizálni. Ez a jó magyar reflex képtelen kikopni az életünkből, hogy amint valaki kilóg a sorból, azonnal lenyilazzuk.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 774
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 334
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Én a hagyományos, árkategórákra épülő csoportteszteket hiányolom. Fontosnak tartom, hogy azt vizsgálják meg, egymáshoz képest mit tudnak a készülékek egy adott rendszerben. Néhány angol lapban látni még ilyet, de az nekem gyanús, hogy mindig a brit termékek a legjobbak :smile53: . Persze a gyártók ebben rendszerben nem érdekeltek, az újságírók meg a reklámokból élnek, és úgy látom, hogy nálunk egy-egy lap, újságíró pár nagyobb forgalmazó szócsöve, az összehasonlítás az ő palettájuk darabjaira terjed ki.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Iszonyat bosszantó, hogy lassan már csak video-s teszt anyagok vannak. 10-15 perc az életemből, tele érdektelen effektekkel és pózolásokkal. Végignézed és 10 perc mire rájösz, hogy nincs benne amire kívácsi voltál. Egy írott cikk ezzel szemben villám gyorsan átlátható.... egy 10 perces video alatt legalább 5 cikket lapozok át és sokkal nagyobb vlószínűséggel találom meg ami érdekel.
Nem csak Gedeon-ra gondolok, hanem az összes video-s tesztre. Sőt újság (pl index) anyagok is vannak.. jó a cím, érdekel, megnyitod aztán egy órás podcast, kösz backi...... a cikket 3 perc alatt néztem volna át, ezt nem vagyok hajlandó. Persze értem én, a youtube jobban fizet mint a bannerek, egy podcast pedig csak 1 óra laza fecsegés, miközben egy értelmes cikkben sok-sok óra komoly munka van.
(na bocs, ez az én agymenésem)

Még Gedeonhoz...
Yamaha R-N402 + Monitor Audio Monitor 300 sztereó szett, nem hallottam, nem minősítem. Viszont egy dolog kapásból feltűnt, forgalmazó honlapján szöveg: "A Monitor 300 csúcsminőségű hangsugárzó" - valóban? ez lenne a csúcsminőség?
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 509
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: diagnet »

Tctronic írta:
2021.05.09., vas. 20:53
Mr Gedeon stílusa nagyon sok embernek bejön. Ő a segítőkész, egyszerű, szerény srác aki milyen jól elmagyaráz már mindent. Fogja a kezünket a Hi-Fi rengetegben. A háttérben azért szép kis weboldalt (és gondolom céget) rittyentett 2-3 év alatt. Azt el kell ismerni, hogy marketingből jeles :smile53: Majd szép lassan rájönnek az emberek, hogy ő is csak egy dolgot akar: eladni. ;)
Nem fognak rájönni. 30 éve nem jönnek rá. Minden magyar hifi -és egyéb- magazin külföldi koppintás volt. A megfelelő személy a megfelelő időben tudott azonosulni az általa felfedezett újdonsággal, annak hatásával és ezt sajátos módon lefordítva előadta a néhány évvel elmaradott közönségének. Most ugyanez megy online, minden téren. Egy kis játék a mélységélességgel, kellemes aláfestő zene, hitelesnek tűnő stílus, változatos megfogalmazás, szinergia blabla és máris raklap szám kajálják a LOFI termékeket. A szponzorált tartalomgyártás aranykorát éljük.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

audioline írta:
2021.05.09., vas. 22:09
fülelek írta:
2021.05.09., vas. 20:02
Gedeon nem pártatlan, de nem is pártos
Ismerjük el, ezt kevesen tudják. :D

https://topszotar.hu/ellentet-szotar/p%C3%A1rtatlan
Most egyet kell értsek fülelekkel. Szerintem van olyan, hogy valaki pártos, vagyis elkötelezett bizonyos elvek iránt, de egyben pártatlan is, vagyis azon elvek megvalósulását nem egyetlen, esetünkben audio gyártóban, készülékben, elvben, stb. látja. Szép példája ez a tizenkilencedik századi pártatlan pártosságnak. Ma már kevés ilyen akad.
Én csak a szinergiáról szóló epizódot tekintettem meg eddig. Annak alapján nehéz általános véleményt formálni. De abban szerintem éppen ez szépen megnyilvánul: két hétszámjegyű összegbe kerülő Góliátok csatájából egy harmadárú Dávidot hoz ki győztesként, a végén persze hozzátéve, hogy mindez csak ilyen-olyan megszorítások mellett igaz, és hogy ez a jelenség (mármint a szinergiáé) hozzájárul az "óriásölők" mítoszának kialakulásához, melyet a hifista azon öröme éltet, hogy olcsóbb és jobban szól (az adott rendszerben). Nekem tetszett ez a körültekintő érvelés, melyet akár a pártatlan pártosság névvel is illethetne az ember.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

fülelek írta:
2021.05.09., vas. 20:02
Gedeon nem pártatlan, de nem is pártos
Ismerjük el, ezt kevesen tudják. :D

https://topszotar.hu/ellentet-szotar/p%C3%A1rtatlan
.

Avatar
Béla91
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2016.07.10., vas. 17:18
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Béla91 »

Akár hogy is pro és kontra. Ügyes fickó. Talán ö tette kicsit "ehetőbbe" a nagyközönség számára ezt a hangfal erősítő témát.
Valamikori eladó révén tisztába van vele gondolom milyen szinten van az átlag ember. Vannak erre választ adó jó videok.
És ha úgy veszük egy felületet adott sok érdeklődő számára. Nincs ebbe semmi hókuszpókusz. Mindenki a sajátját próbálja eladni. Főleg hogy jó cuccokat árul nem is olyan nehéz.
Elfelejtettem említeni az AV online csatornát.

A szerencse nem véletlen. /Batman c. film/

 
 

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2509
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2306
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Mr Gedeon stílusa nagyon sok embernek bejön. Ő a segítőkész, egyszerű, szerény srác aki milyen jól elmagyaráz már mindent. Fogja a kezünket a Hi-Fi rengetegben. A háttérben azért szép kis weboldalt (és gondolom céget) rittyentett 2-3 év alatt. Azt el kell ismerni, hogy marketingből jeles :smile53: Majd szép lassan rájönnek az emberek, hogy ő is csak egy dolgot akar: eladni. ;)
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »

hifin kívülálló ismerősöm Retrotech Blake egyik videóját látta, és tetszett Neki


(én egyiket sem nézem, röviden 1-2 perc rápróbáltam “Gedeon”ra és Retrotech Blake-re, aztán továbbálltam, előbbi inkább zavart, utóbbi inkább semleges nekem)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Gedeon nem pártatlan, de nem is pártos, ami nem gáz szerinte, azt szívesen megmutatja, persze csengetni kell rendesen, mint minden reklámnál. A kitűnő video szerkesztés profinak tűnő hátteret ad a cirádás mondanivalónak, amibe néha normális gondolatok is vegyülnek. Van, amikor megiszamodik, pl. a hangfal bejáratásról szóló szösszenetében.
Retrotech Blake immáron fórumtárs vlogjai szakmailag sokkal jobbak, mondanivalói nagyságrenddel hasznosabbak a kezdő, no meg a magát haladónak gondoló hifi hobbit űzők számára, mint Gedeon mutatványai. Remélhetőleg nem tör meg a lendülete idővel sem.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2021.05.09., vas. 17:40
Csak egy példa, és aztán én is kiszállok ebből a parttalan vitából nézd...
Sajnálom, ha így élted meg. Én azt hittem, beszélgetünk valamiről, amiről egyikünknek sincs elég infója, csak benyomásaink, sejtéseink, bizonytalan véleményünk, ami a vitához nyilván kevés.

No de ha ilyen a parttalan, akkor milyen lehet a partos vita?

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Ha má elment a fapaci én is bemerek írni. A Gedeon stílusa nekem tenyérbemászó, de ez nyilván szubjektív. Talán 2-3 videóját láttam, az egyikben ha jó emlékszem valamilyen kábel készítést mutatott be. Amit ott mondott az teljesen OK volt a mainstream kábel készítés szemlélet szerint, de úgy nem lehet igazán jó kábelt csinálni.
Alább valaki beírta, hogy ő is tudna ilyen video sorozatot csinálni, én nem tudnék, mert az ilyen látszólagos egyszerűséghez azért kell tehetség, adottság.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2021.05.09., vas. 15:15
Mi van akkor, ha Gedeon is csak arról nyilatkozik, ami tetszik neki? Vagy ragaszkodtok a lólábhoz? No de inkább befejezem a témát, mielőtt elkönyvelnek az ő fizetett védelmezőjeként. ;)
Én a magam részéről ragaszkodom a lólábhoz.
Csak egy példa, és aztán én is kiszállok ebből a parttalan vitából nézd meg ezt: https://youtu.be/Kv2uiSAuhIc
“Véletlenül” pont megtetszett neki ez a szett, és véletlenül pont előkerült is egy a filmezésre, hogy bemutassa, és mintegy véletlenül be is van vágva egy (khm…) kereskedő webshopjában a cucc, jó sokáig, hogy ha véletlenül megjegyeznéd, akkor ne legyen akadály a kapkodás annak kiderítésében hogy hol találod meg, ha megvennéd.

Nyilván nem bizonyított, hogy az adott kereskedő fizetett Gedeonnak a cucc hosszas méltatásáért, de részemről hadd mondjam azt ismét: “kilóg a lóláb”, esetleg ez egy fizetett reklám.
Amivel semmi etikai aggály nem lenne, ha ez jelezve is lenne, mondjuk elmondaná. Szerintem.

Biztos segít azoknak, akiknek pont ennyi pénzük van egy “jó” hifire, hogy ne kelljen gondolkodniuk, mit vegyenek, szóval hasznosnak hasznos. A kereskedő örül, a vevő örül, mert ha Gedeon ajánlotta, akkor tuti, hogy ennyi pénzért ez a legjobb, Gedeon meg örül, mert önzetlenül ajánlhatott valami jót, és… win-win-win.

(és előre elnézést kérek a kereskedőtől és Gedeontól is, ha tévesen észleltem a “lólábat”).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Gedeon (felvállaltan) szubjektív HiFi ajánlókat készít, nem szigorúan vett teszteket. Szerintem elfér... Biztos van, akinek segít is.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”