Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

Bocs, kis kiegészítés! Mivel SPDIF-ről van szó, abban az esetben, ha a DAC nem bufferel és saját órajelével időzít, hanem az órajelet is az SPDIF streamből szedi ki, akkor nyilván az órajel pontossága is megkülönböztető tényező lehet. De végül ugyanahhoz a kérdéshez jutunk megint: az olcsóbbtól várható a pontosabb órajel, vagy a jitter zajának hallható effektusa teszi épp szubjektíve kellemesebbé a hangzást?
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

sutemenyx írta:
2021.05.23., vas. 09:34
Korábban felmerült itt rejtett kérdésként, hogy mégis mitől szólhat jól egy pokolgépnek kinéző táppal ellátott minipc, és főleg hogy szólhat jól úgy, hogy egy Hivox Suricata, azaz a magyar piacon valaha legolcsóbban megvehető, szerény kivitelű szerkezet van rákötve USB/SPDIF konverzió gyanánt. Miközben nagyjából mindenki azon a véleményen van, hogy jó oké persze működik, 10éve én is ilyet használtam, de azért vannak ma már ennél sokkal jobb megoldások is.

Beteszek belső fotót 3 különféle konverterről:

Hivox Suricata ( Black Gate NXHiQ recap )
92FDC773-CAA8-469E-9773-B1A73AB835A7.jpeg

XMOS U8 ( Black Gate NXHiQ recap )
AF17CB3C-21CF-4542-845F-C0B85FDE19ED.jpeg

M2Tech HiFace EVO ( Black Gate F recap )
19F46A2A-206F-40E2-A8E8-F33FBF44DA3C.jpeg

Mindegyik más chipet használ, más szolgáltatásokat nyújt és teljesen más az árazása.
A Suricata-ban egy PCM2705-ös dac chip van, aminek véletlenül csináltak spdif kimenetet is, ez van kihasználva, az analóg része pedig ki van kapcsolva.
Az xmosos konverterben egy XMOS chip van külön, precizios órajelekkel, külön tápkörökkel.
A HiFace-ben pedig egy Xilinx Spartan chip van, ahogy azthiszem a Chord dacokban is.

Hogyan lehet az, hogy van olyan rendszer, ahol a legolcsóbb, legfapadosabb szól a legjobban, és miért? Van-e valakinek ötlete?


( Átfogó review különféle usb konverterekről )
https://audiophilestyle.com/forums/topi ... -shootout/
A Suricata szerintem a beleöntött kávétól lehe jobb mint a másik kettő..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2665
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3344

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: juliush »

sutemenyx írta:
2021.05.23., vas. 09:34
Hogyan lehet az, hogy van olyan rendszer, ahol a legolcsóbb, legfapadosabb szól a legjobban, és miért? Van-e valakinek ötlete?
Ó...az egyik örök klasszikus!
Itt van ez az eszköz, melynek szigorúan szakmai szemszögből nézve az egyetlen funkciója egy adott digitális transzport és protokoll formátumból konvertálni egy másikba. Megint csak szigorúan szakmai szemszögből nézve, hibátlan működés és teljes bithelyesség esetén a kódolva továbbított audió információ változatlanul kerül átadásra a következő fokozat(ok) felé. Akkor egyálalán mi okozhatja a szubjektíve hallható különbséget? A válasz szerintem ismét csak a transzport és átalakítás közben keletkezett, felvett, továbbított analóg zajban keresendő, amely a digitális-analóg átalakító vagy épp az azt követő erősítőfokozatok működését befolyásol(hat)ja hallható módon.
És akkor elérkeztünk a kérdésünk lényegéhez! Tényleg az olcsóbb megoldás biztosítja az alacsonyabb zajt? Vagy épp a zaj fenti hatásmechanizmuson keresztül kifejtett auditív hatását találja az egyén kellemesebbnek? gondolkodik.gif
Végül is ez egy szubjektív hobbi.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5901
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7234
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

sutemenyx írta:
2021.05.23., vas. 09:34
Korábban felmerült itt rejtett kérdésként, hogy mégis mitől szólhat jól egy pokolgépnek kinéző táppal ellátott minipc, és főleg hogy szólhat jól úgy, hogy egy Hivox Suricata, azaz a magyar piacon valaha legolcsóbban megvehető, szerény kivitelű szerkezet van rákötve USB/SPDIF konverzió gyanánt. Miközben nagyjából mindenki azon a véleményen van, hogy jó oké persze működik, 10éve én is ilyet használtam, de azért vannak ma már ennél sokkal jobb megoldások is.

Beteszek belső fotót 3 különféle konverterről:

Hivox Suricata ( Black Gate NXHiQ recap )
92FDC773-CAA8-469E-9773-B1A73AB835A7.jpeg

XMOS U8 ( Black Gate NXHiQ recap )
AF17CB3C-21CF-4542-845F-C0B85FDE19ED.jpeg

M2Tech HiFace EVO ( Black Gate F recap )
19F46A2A-206F-40E2-A8E8-F33FBF44DA3C.jpeg

Mindegyik más chipet használ, más szolgáltatásokat nyújt és teljesen más az árazása.
A Suricata-ban egy PCM2705-ös dac chip van, aminek véletlenül csináltak spdif kimenetet is, ez van kihasználva, az analóg része pedig ki van kapcsolva.
Az xmosos konverterben egy XMOS chip van külön, precizios órajelekkel, külön tápkörökkel.
A HiFace-ben pedig egy Xilinx Spartan chip van, ahogy azthiszem a Chord dacokban is.

Hogyan lehet az, hogy van olyan rendszer, ahol a legolcsóbb, legfapadosabb szól a legjobban, és miért? Van-e valakinek ötlete?


( Átfogó review különféle usb konverterekről )
https://audiophilestyle.com/forums/topi ... -shootout/
Az úgy lehet, hogy Zoli mindig is nagyon értett az elképesztő ár-érték arányú cuccok megalkotásához. Nekem is volt ilyen kis Suricatam többször is, annó nagyon sokféle konverterrel próbáltam kiütni a nyeregből, de sosem sikerült. Igaz, nem tudott nagy felbontást (fájl méretre értem a felbontást), de még így is jobb volt, mint azok, amik tudtak. Itt látszik, hogy a szakértelem az, ami elsődlegesen meghatározza a hangot. Lehet persze tuningolni, táp, órajel, stb, de azt hiszem, onnantól ez értelmét veszti. És azt gondolom, bár nem hallottam őket egy rendszerben, de azért egy Karuna átlépi már bőven, de milyen áron, ugye... Kis költségvetésű rendszerekbe, de amik azért tudnak ám igen jól szólni, a mai napig megállják a helyüket, csak úgy official is.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Korábban felmerült itt rejtett kérdésként, hogy mégis mitől szólhat jól egy pokolgépnek kinéző táppal ellátott minipc, és főleg hogy szólhat jól úgy, hogy egy Hivox Suricata, azaz a magyar piacon valaha legolcsóbban megvehető, szerény kivitelű szerkezet van rákötve USB/SPDIF konverzió gyanánt. Miközben nagyjából mindenki azon a véleményen van, hogy jó oké persze működik, 10éve én is ilyet használtam, de azért vannak ma már ennél sokkal jobb megoldások is.

Beteszek belső fotót 3 különféle konverterről:

Hivox Suricata ( Black Gate NXHiQ recap )
92FDC773-CAA8-469E-9773-B1A73AB835A7.jpeg
92FDC773-CAA8-469E-9773-B1A73AB835A7.jpeg (382.76 KiB) Megtekintve 2075 alkalommal
XMOS U8 ( Black Gate NXHiQ recap )
AF17CB3C-21CF-4542-845F-C0B85FDE19ED.jpeg
AF17CB3C-21CF-4542-845F-C0B85FDE19ED.jpeg (3.98 MiB) Megtekintve 2075 alkalommal
M2Tech HiFace EVO ( Black Gate F recap )
19F46A2A-206F-40E2-A8E8-F33FBF44DA3C.jpeg
19F46A2A-206F-40E2-A8E8-F33FBF44DA3C.jpeg (2.31 MiB) Megtekintve 2075 alkalommal
Mindegyik más chipet használ, más szolgáltatásokat nyújt és teljesen más az árazása.
A Suricata-ban egy PCM2705-ös dac chip van, aminek véletlenül csináltak spdif kimenetet is, ez van kihasználva, az analóg része pedig ki van kapcsolva.
Az xmosos konverterben egy XMOS chip van külön, precizios órajelekkel, külön tápkörökkel.
A HiFace-ben pedig egy Xilinx Spartan chip van, ahogy azthiszem a Chord dacokban is.

Hogyan lehet az, hogy van olyan rendszer, ahol a legolcsóbb, legfapadosabb szól a legjobban, és miért? Van-e valakinek ötlete?


( Átfogó review különféle usb konverterekről )
https://audiophilestyle.com/forums/topi ... -shootout/
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

La_Valse írta:
2021.05.22., szomb. 09:44
Sajátos irányt vett a foobar2000 fejlesztése, megszünt a kernel streaming támogatás.

ksinfo.jpg
Ez igazán furcsa, vajon miért kellet ezt nyugdíjazni?!
Remélem a WASAPI, meg az ASIO még működik!
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

kakaox írta:
2021.05.20., csüt. 18:00
Megérkezett az új Win10 (21H1 néven)

https://oprend.hu/index.php?readmore=2335

Néhány hete próbáltam egy ruszkiktól letöltött (21H1) új változatot,
ami nem a hivatalos kiadás volt, hanem egy "herélt" cucc.
Sok szolgáltatás eleve ki volt kapcsolva, illetve fel sem települt.
Annak borzalmas szar volt a hangja, remélem csak a belenyúlás miatt!
Acsarkodó, minden pillanapban idegesítő...utána gyorsan visszaraktam a 20H2-t :D

Teszek ezzel is egy próbát, hátha van javulás!
Túl vagyok a próbán, sajnos az új (21H1) változat nálam nem szól jól.
Kiabálós, magamutogató minden pillanatban. Gyakorlatilag nem alakul ki az a fajta
folyékonyság, ami miatt én leülök zenét hallgatni. Hatalmas a felbontás és a dinamika,
de nincsenek hangsúlyok és árnyalatok, mindent a képébe tol az embernek.
Gyorsan el is felejtettem, szépen visszapakoltam a régebbi (20H2) változatot.

Kicsit szomorú vagyok, mert az új (27) Jriver-el is így jártam...és most itt a Win10 is!
...lehet hogy a 2020/2021 év már csak ilyen?!

Más esetleg tapasztalt hasonlót, vagy csak én vagyok ilyen finnyás?
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Sajátos irányt vett a foobar2000 fejlesztése, megszünt a kernel streaming támogatás.
ksinfo.jpg
ksinfo.jpg (56.08 KiB) Megtekintve 2050 alkalommal
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: kakaox »

Megérkezett az új Win10 (21H1 néven)

https://oprend.hu/index.php?readmore=2335

Néhány hete próbáltam egy ruszkiktól letöltött (21H1) új változatot,
ami nem a hivatalos kiadás volt, hanem egy "herélt" cucc.
Sok szolgáltatás eleve ki volt kapcsolva, illetve fel sem települt.
Annak borzalmas szar volt a hangja, remélem csak a belenyúlás miatt!
Acsarkodó, minden pillanapban idegesítő...utána gyorsan visszaraktam a 20H2-t :D

Teszek ezzel is egy próbát, hátha van javulás!
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Megjelent az új Paul Pang USB kártya, a V6T.

Külső tápcsatlakozási lehetőség, VIA USB chip, Window és Linux kompatibilitás, TCXO órajel, ezüsthuzalos kimenő transzformátor, kétféle beépítő lemez.
PP v6T.jpg
PP v6T.jpg (102.02 KiB) Megtekintve 2245 alkalommal

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Töki »

wittao írta:
2021.05.10., hétf. 20:54
supravox írta:
2021.05.10., hétf. 20:48
wittao írta:
2021.05.10., hétf. 19:40

Amigy Ti min hancuroztok itt Sutivel? :D

Egyikotok kondit cserel meg a falioraban is, masikotok pedig kesz termek (kinezetre) parti. Az eszkozeiteket ismerve pedig lehet kozelebb vagytok egymashoz rendszeretek hangjaban es az ettol elvarthoz kepest mint gondolnatok!

:smile29:

Hmm..
Meglep,hogy ezt Te mondod.😀
Szóval az időzített bombára hasonlító, csokispapírba csomagolt suricata usb/spdif konverter(amilyen egyébként volt nekem 10 éve,asszem 10 ezer ft-ért vettem a Zolitól) az olyasmi előadást produkál mint a Ti 2 évvel ezelőtti űberreferenc-nek kikiáltott konverteretek?😀
Ha ez a 2 rendszer csak halványan hasonlít is egymásra akkor tényleg ki kell találnom valami jó kis hifinepper dumát,hogy gyorsan megszabaduljak a cuccomtól..
:)
Termeszetesen en ugy gondolom, hogy nem produkaljak ugyanazt. Viszont Suti szamara az a kis rokamanguszta meg adott rendszerben (az oveben) szamara tobbet is nyujt. Valaki sikitofraszt kapna attol a taptol ami a kepeken van, mas meg orgazmust. Ugyanez a kibelezett NUC esete. Nem vagyunk egyformak.
Hallgattunk mar egyutt zenet Sutivel es marconi forumtarssal is, es mindannyian rajottunk arra: teljesen mast keresunk es total mast ertunk ugyanazon fogalmak alatt, mast jelent szamunkra.
Magam reszerol mar sokkal elfogadobb vagyok, mint korabban, igy inkabb humorral utottuk el, mintsem gyozkodjuk egymast.
Én elvonatkoztattam a megosztó cabrio dizájntól és meghívtam Sütit egy kis zenedélutánra a látható ketyerével.
A Surikátát kihagytuk és USB kábellel másztunk be a Dave dac-ba. Őszintén megvallom, hogy a hangja baromi jó!!
Nem igazán találtam hibát a megszólalásban, ellenben további kiaknázható potenciál látok benne, ha csak a szoftverezést nézzük. A Roon saját lejátszóját használtuk, amit (nálam) a HQPlayer simán überel. Arra nem emlékszem, hogy RAM-ba játszott-e le, ha nem - az még rá tud tenni egy lapáttal..

Mindenesetre csak gratulálni tudok hozzá! :tutiok:
Kell neki egy szép doboz és pont.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

supravox írta:
2021.05.10., hétf. 20:48
wittao írta:
2021.05.10., hétf. 19:40
supravox írta:
2021.05.10., hétf. 19:31


Ezen múlík?
Rrendicsek😀
Amigy Ti min hancuroztok itt Sutivel? :D

Egyikotok kondit cserel meg a falioraban is, masikotok pedig kesz termek (kinezetre) parti. Az eszkozeiteket ismerve pedig lehet kozelebb vagytok egymashoz rendszeretek hangjaban es az ettol elvarthoz kepest mint gondolnatok!

:smile29:

Hmm..
Meglep,hogy ezt Te mondod.😀
Szóval az időzített bombára hasonlító, csokispapírba csomagolt suricata usb/spdif konverter(amilyen egyébként volt nekem 10 éve,asszem 10 ezer ft-ért vettem a Zolitól) az olyasmi előadást produkál mint a Ti 2 évvel ezelőtti űberreferenc-nek kikiáltott konverteretek?😀
Ha ez a 2 rendszer csak halványan hasonlít is egymásra akkor tényleg ki kell találnom valami jó kis hifinepper dumát,hogy gyorsan megszabaduljak a cuccomtól..
Próbáld ki! Utána leírhatod ide, hogy hát igen, hozta a papírformát, természetesen egy hulladékhalmaz, ahogy a képeken látszik. A hangja is hasonló. Mennyivel jobb lenne, nemigaz? :D
Legjobb, ha meghallgatod a dacot is, mégtovább ronthatod vele az egészet, úgy már tuti, hogy leveri egy Chromecast is. :D

Na?

(Mondjuk azt marhára remélem, hogy nem Békéscsabán laksz)
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

wittao írta:
2021.05.10., hétf. 20:54
supravox írta:
2021.05.10., hétf. 20:48
wittao írta:
2021.05.10., hétf. 19:40

Amigy Ti min hancuroztok itt Sutivel? :D

Egyikotok kondit cserel meg a falioraban is, masikotok pedig kesz termek (kinezetre) parti. Az eszkozeiteket ismerve pedig lehet kozelebb vagytok egymashoz rendszeretek hangjaban es az ettol elvarthoz kepest mint gondolnatok!

:smile29:

Hmm..
Meglep,hogy ezt Te mondod.😀
Szóval az időzített bombára hasonlító, csokispapírba csomagolt suricata usb/spdif konverter(amilyen egyébként volt nekem 10 éve,asszem 10 ezer ft-ért vettem a Zolitól) az olyasmi előadást produkál mint a Ti 2 évvel ezelőtti űberreferenc-nek kikiáltott konverteretek?😀
Ha ez a 2 rendszer csak halványan hasonlít is egymásra akkor tényleg ki kell találnom valami jó kis hifinepper dumát,hogy gyorsan megszabaduljak a cuccomtól..
:)
Termeszetesen en ugy gondolom, hogy nem produkaljak ugyanazt. Viszont Suti szamara az a kis rokamanguszta meg adott rendszerben (az oveben) szamara tobbet is nyujt. Valaki sikitofraszt kapna attol a taptol ami a kepeken van, mas meg orgazmust. Ugyanez a kibelezett NUC esete. Nem vagyunk egyformak.
Hallgattunk mar egyutt zenet Sutivel es marconi forumtarssal is, es mindannyian rajottunk arra: teljesen mast keresunk es total mast ertunk ugyanazon fogalmak alatt, mast jelent szamunkra.
Magam reszerol mar sokkal elfogadobb vagyok, mint korabban, igy inkabb humorral utottuk el, mintsem gyozkodjuk egymast.
Nana… én tudom mire gondolsz, leginkább a hangfalakkal kapcsolatos kérdésekre, de amit leírsz abból valami egészen más következik.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

wittao írta:
2021.05.10., hétf. 19:40
supravox írta:
2021.05.10., hétf. 19:31
sutemenyx írta:
2021.05.10., hétf. 16:20


Egyébként amúgy ha ezentúl is szeretnél tudatlanul belekötni a hozzászólásaimba, akkor jobb ha nem próbálod ki, mert akkor kénytelen leszel felhagyni vele.
Ezen múlík?
Rrendicsek😀
Amigy Ti min hancuroztok itt Sutivel? :D

Egyikotok kondit cserel meg a falioraban is, masikotok pedig kesz termek (kinezetre) parti. Az eszkozeiteket ismerve pedig lehet kozelebb vagytok egymashoz rendszeretek hangjaban es az ettol elvarthoz kepest mint gondolnatok!

:smile29:

Hmm..
Meglep,hogy ezt Te mondod.😀
Szóval az időzített bombára hasonlító, csokispapírba csomagolt suricata usb/spdif konverter(amilyen egyébként volt nekem 10 éve,asszem 10 ezer ft-ért vettem a Zolitól) az olyasmi előadást produkál mint a Ti 2 évvel ezelőtti űberreferenc-nek kikiáltott konverteretek?😀
Ha ez a 2 rendszer csak halványan hasonlít is egymásra akkor tényleg ki kell találnom valami jó kis hifinepper dumát,hogy gyorsan megszabaduljak a cuccomtól..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2518
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

robi20064 írta:
2021.05.10., hétf. 18:37
Aszpirin írta:
2021.05.10., hétf. 18:04
robi20064 írta:
2021.05.09., vas. 19:03
Audirvana Studio (havi/evi elofizetes alapu lesz, es ezzel egyutt leall a 3.5 fejlesztese).

https://audiophilestyle.com/forums/topi ... nt=1131031
Nos, erre elég nagy összegben mertem volna fogadni előre.

De arra nem számítottam, hogy ennyire megszalad a tolla... 7 euró havonta, 70 euró évente, nagyon bátor.

Nekem egyelőre nem ér meg ennyit az a néhány extra feature, amit felsoroltak (tényleg emiatt volt ekkora csinnadratta???), a "major UI redesign"-tól meg amúgy is általában borsódzik a hátam - eddig sem volt vele bajom, szóval marad a 3.5 a lifetime licence-szel, és egyelőre jó lesz ez így. Igazából jelenleg nincs kifejezett hiányérzetem, főleg ilyen árazás mellett.

Remélem nem rugta jól seggbe magát ezzel a srác, és életképes marad az Audirvana. Mert szerintem egy jó cucc, Mac-en legalábbis.
Az uj arazast en is picit tulzonak tartom, lehet hogy megihlette a Roon sikere, es a 70 euro az nem 120 dodo, de azert tudasban is boven elmarad tole. Egy probat valoszinuleg teszek vele majd par het mulva.

A FB esemeny alatt eleg durva kommenteket kaptak, a legtobben a havi elofizeteses modellt elleneztek nem meglepo modon. Nem neztem vegig a teljes egy oras felvetelt, de az peldaul erdekelne hogy tovabbra is egy ember fejleszti (es van ugye egy managing director - gondolom az uzleti resz miatt) vagy elkezdtek vegre boviteni a csapatot.
A szoftveriparban már jó ideje zajlik ez a paradigmaváltás, a klasszikus licenszelési módszereket felváltja a cloud computinggal kombinált előfizetéses rendszer. Lehet ezt szeretni vagy utálni, de egyre több szoftver a felhőszolgáltatások nélkül nem is működőképes (pl. a Roon), így sokat tenni ellene nem lehet, azon kívűl hogy nem fizetsz elő.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

A faliórában órajel-generátort. Amúgy egyre jobban élvezem, hogy sikerült Linuxra váltani.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

sutemenyx írta:
2021.05.10., hétf. 16:20
supravox írta:
2021.05.10., hétf. 15:57
sutemenyx írta:
2021.05.10., hétf. 05:53


Ahogy mondod, tényleg az lesz.

Kölcsön adom, kipróbálhatod. Csak kezdj el gondolkodni valami jó dumán a hirdetéshez, hogy miért adod el a pc-det.
Ó mindenképp.szeretnék egy ilyen pokolgépet beengedni.a.lakásomban.
Szkafandert adsz hozzá?
Ha esetleg felrobbanna. .
Egyébként amúgy ha ezentúl is szeretnél tudatlanul belekötni a hozzászólásaimba, akkor jobb ha nem próbálod ki, mert akkor kénytelen leszel felhagyni vele.
Ezen múlík?
Rrendicsek😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2021.05.10., hétf. 18:37
Az uj arazast en is picit tulzonak tartom, lehet hogy megihlette a Roon sikere, es a 70 euro az nem 120 dodo, de azert tudasban is boven elmarad tole. Egy probat valoszinuleg teszek vele majd par het mulva.

A FB esemeny alatt eleg durva kommenteket kaptak, a legtobben a havi elofizeteses modellt elleneztek nem meglepo modon. Nem neztem vegig a teljes egy oras felvetelt, de az peldaul erdekelne hogy tovabbra is egy ember fejleszti (es van ugye egy managing director - gondolom az uzleti resz miatt) vagy elkezdtek vegre boviteni a csapatot.
Én Audirvana-rajongó vagyok, de a Roon az egy más kategória szerintem is. (más kérdés, hogy nekem az Audirvana elég). 70 eurót elkérni ezért évente, miután korábban nem sokkal többért vettem a teljes lifetime licenszet, hát eléggé seggberúgása az eddigi rajongóknak, és attól tartok, ennek meg is lesz a böjtje. De ne legyen igazam.

Viszont ha már van managing director, akkor legalább egy marketing-érzékkel megáldottat kellett volna választani. Profi köntösbe akarták bújtatni, de valójában borzalmasan amatőr volt az egész. Kezdve azzal, hogy miután vagy háromszor gyorsan elmondták, hogy micsoda technológia és minőségi mérföldkő az új Audirvana Studio, bátran ex katedra kijelentve, hogy a legjobb eszköz a PC-s zenehallgatáshoz (tényleg?), még semmi konkrétumot nem mondva/mutatva abból, hogy miért gondolják így - rögtön az első "feature"-ként a managing director bedobta az új árazást. És ez még az egésznek csak a kezdete volt :smile51:

Ekkora bakit, bakker... nem csodálom, hogy érkeztek a kommentek, és nem csodálkoznék, ha a hallgatóság fele már itt kilépett volna... egy ilyesmit a végén kellett volna bedobniuk, miután megmutatták a sok fantasztikus újítást, ami miatt elhiggyük, hogy ez egy minőségi mérföldkő...
Innentől már én is csak tekergettem pár percenként előre, bele-belehallgatva, még mindig megy a duma, még mindig nincs demó, méééég mindig duma... és... vége.
Ráadásul ennél pocsékabb kiejtése csak az Entreq főnökének van, fárasztó volt állandóan arra koncentrálni, hogy mit is mond a srác (a másik kettő o.k.)

Imádom az Audirvanát, de ez egy nagy csalódás így. Egyelőre.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

La_Valse írta:
2021.05.10., hétf. 09:25
robi20064 írta:
2021.05.09., vas. 10:46
Azt irjak hogy utana fel fog kerulni YT-ra is.
https://www.youtube.com/watch?v=UDVDHji ... =murl0caka
Azért ennyi alig érthető frenglish duma mellé benyomhattak volna némi demót is...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

robi20064 írta:
2021.05.09., vas. 19:03
Audirvana Studio (havi/evi elofizetes alapu lesz, es ezzel egyutt leall a 3.5 fejlesztese).

https://audiophilestyle.com/forums/topi ... nt=1131031
Nos, erre elég nagy összegben mertem volna fogadni előre.

De arra nem számítottam, hogy ennyire megszalad a tolla... 7 euró havonta, 70 euró évente, nagyon bátor.

Nekem egyelőre nem ér meg ennyit az a néhány extra feature, amit felsoroltak (tényleg emiatt volt ekkora csinnadratta???), a "major UI redesign"-tól meg amúgy is általában borsódzik a hátam - eddig sem volt vele bajom, szóval marad a 3.5 a lifetime licence-szel, és egyelőre jó lesz ez így. Igazából jelenleg nincs kifejezett hiányérzetem, főleg ilyen árazás mellett.

Remélem nem rugta jól seggbe magát ezzel a srác, és életképes marad az Audirvana. Mert szerintem egy jó cucc, Mac-en legalábbis.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

supravox írta:
2021.05.10., hétf. 15:57
sutemenyx írta:
2021.05.10., hétf. 05:53
supravox írta:
2021.05.10., hétf. 05:34
Tényleg milyen klassz lesz a 700$-os M2 ssd azzal az usb/spdif komverterrel.. 36_1_11.gif
Ahogy mondod, tényleg az lesz.

Kölcsön adom, kipróbálhatod. Csak kezdj el gondolkodni valami jó dumán a hirdetéshez, hogy miért adod el a pc-det.
Ó mindenképp.szeretnék egy ilyen pokolgépet beengedni.a.lakásomban.
Szkafandert adsz hozzá?
Ha esetleg felrobbanna. .
Egyébként amúgy ha ezentúl is szeretnél tudatlanul belekötni a hozzászólásaimba, akkor jobb ha nem próbálod ki, mert akkor kénytelen leszel felhagyni vele.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

supravox írta:
2021.05.10., hétf. 15:57
sutemenyx írta:
2021.05.10., hétf. 05:53
supravox írta:
2021.05.10., hétf. 05:34
Tényleg milyen klassz lesz a 700$-os M2 ssd azzal az usb/spdif komverterrel.. 36_1_11.gif
Ahogy mondod, tényleg az lesz.

Kölcsön adom, kipróbálhatod. Csak kezdj el gondolkodni valami jó dumán a hirdetéshez, hogy miért adod el a pc-det.
Ó mindenképp.szeretnék egy ilyen pokolgépet beengedni.a.lakásomban.
Szkafandert adsz hozzá?
Ha esetleg felrobbanna. .
Nem kell szkafander, nem robban fel.

Felőlem azt csinálsz, amit akarsz. Viszont mivel én felajánlottam, innentől ha úgy próbálsz bármit állítani róla, hogy nem próbáltad ki, minden hozzászólásod vastagon értelmetlen lesz.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: supravox »

sutemenyx írta:
2021.05.10., hétf. 05:53
supravox írta:
2021.05.10., hétf. 05:34
Tényleg milyen klassz lesz a 700$-os M2 ssd azzal az usb/spdif komverterrel.. 36_1_11.gif
Ahogy mondod, tényleg az lesz.

Kölcsön adom, kipróbálhatod. Csak kezdj el gondolkodni valami jó dumán a hirdetéshez, hogy miért adod el a pc-det.
Ó mindenképp.szeretnék egy ilyen pokolgépet beengedni.a.lakásomban.
Szkafandert adsz hozzá?
Ha esetleg felrobbanna. .
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 972
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 581

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

robi20064 írta:
2021.05.09., vas. 10:46
Azt irjak hogy utana fel fog kerulni YT-ra is.
https://www.youtube.com/watch?v=UDVDHji ... =murl0caka
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

supravox írta:
2021.05.10., hétf. 05:34
Tényleg milyen klassz lesz a 700$-os M2 ssd azzal az usb/spdif komverterrel.. 36_1_11.gif
Ahogy mondod, tényleg az lesz.

Kölcsön adom, kipróbálhatod. Csak kezdj el gondolkodni valami jó dumán a hirdetéshez, hogy miért adod el a pc-det.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”