Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
loba70
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.02.10., hétf. 20:00
Értékelés: 1

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: loba70 »

Sziasztok!

Dual 505-3 lemezjátszó lábait szeretném kicserélni állíthatóra ... érdemes-e, van-e értelme ?
Valakinek van tapasztalata erről, esetleg milyen lábra érdemes cserélni?
A segítséget köszönöm!

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 704
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 289
Tartózkodási hely: Szada

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

pärt írta:
2021.06.26., szomb. 23:34
A vitaindító kérdés csak annyi volt: árt-e húsz órányi folyamatos forgás a csapágynak. Mielőtt végképp elúszik a téma az autós párhuzam kapcsán, abban talán mindenki egyetért, hogy nem árt.
Semmi baja sem lett, és nem is lesz ettől!
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3399
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4363
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

A vitaindító kérdés csak annyi volt: árt-e húsz órányi folyamatos forgás a csapágynak. Mielőtt végképp elúszik a téma az autós párhuzam kapcsán, abban talán mindenki egyetért, hogy nem árt.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

SoundMania írta:
2021.06.25., pén. 09:56
PgSpa írta:
2021.06.24., csüt. 14:52
Azért két dolog sántít a gépjárműipari összehasonlításokkal szemben: 1. a lemezjátszó csapágy szinte ideális körülmények között működik: nem érik dinamikus erőhatások, extrém hőmérséklet, minimális a por. 2. Egyszerűb összehasonlítás végett egy lemezjátszó csapágya 1500 lemez lejátszása után (ami egy jó tű max élettartama, 1 lemez/nap esetében kb öt év) kb. 2,5 milliót fordul, egy autó kerékcsapágy 100e km alatt kb. 78 millió fordulatot tesz meg, kátyúk között, fagyban, latyakban.
Ennyire nem ideálisak a körülmények. Legtöbb lemezjátszó tányérját egyirányba húzza a motor felé a szíj. Jut oda por is! Nem zárt csapágyak. A felület minőségben nem vagyok tájékozott, de ezeknél a csapágyaknál fontos a zaj minimalizálása, ami a minél pontosabb méretet és minél simább felületet igényli. Gondolom itt néhány % mikrométer méretváltozás romlás jelentős negatív hatást eredményezhet, míg egy autó kerékcsapágynál tizedmiliméter is belefér, akár kopásból, akár más okból is keletkezett.
Hasonló mint amikor a lemez porosodik és a tű mérete összemérhető a porszemcsével. Tud okozni kicsi és nagymértékű lejátszási hibát is. pedig "milyen kicsike!" :)
Kérem az értő olvasást: azt írtam, hogy hozzá képest "szinte" ideális körülmények. A hasonlatnál maradva a szíj húzásához hasonlóan egy gk. kerék esetében a jármű tömege nyomja a csapágyat. Természetesen ez mint minden hasonlítás, sántít, nem tökéletes.

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

PgSpa írta:
2021.06.24., csüt. 14:52
Azért két dolog sántít a gépjárműipari összehasonlításokkal szemben: 1. a lemezjátszó csapágy szinte ideális körülmények között működik: nem érik dinamikus erőhatások, extrém hőmérséklet, minimális a por. 2. Egyszerűb összehasonlítás végett egy lemezjátszó csapágya 1500 lemez lejátszása után (ami egy jó tű max élettartama, 1 lemez/nap esetében kb öt év) kb. 2,5 milliót fordul, egy autó kerékcsapágy 100e km alatt kb. 78 millió fordulatot tesz meg, kátyúk között, fagyban, latyakban.
Ennyire nem ideálisak a körülmények. Legtöbb lemezjátszó tányérját egyirányba húzza a motor felé a szíj. Jut oda por is! Nem zárt csapágyak. A felület minőségben nem vagyok tájékozott, de ezeknél a csapágyaknál fontos a zaj minimalizálása, ami a minél pontosabb méretet és minél simább felületet igényli. Gondolom itt néhány % mikrométer méretváltozás romlás jelentős negatív hatást eredményezhet, míg egy autó kerékcsapágynál tizedmiliméter is belefér, akár kopásból, akár más okból is keletkezett.
Hasonló mint amikor a lemez porosodik és a tű mérete összemérhető a porszemcsével. Tud okozni kicsi és nagymértékű lejátszási hibát is. pedig "milyen kicsike!" :)

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

pärt írta:
2021.06.24., csüt. 23:16
Érdekesség: pár éve az egyik hazai hangszedőmágusnál jártam. Míg beszélgettünk, a másik szobában lejárt a lemez. Engem idegesített a tudat, hogy a kifutó barázdában köröz a tű egy órája, de ő nem állt fel érte, mondván, hogy az nem árt semmit a hangszedőnek. Szerintem lehetett ebben egy kis laikus hergelés is, meg persze annak demonstrálása, hogy egy korrektül beállított rendszer, meg a tiszta lemez kombinációja minimális kopást generál.
Mivel nem modulált barázda, így valóban kisebb a kopás. Egyébként én is le szoktam venni a kifutó barázdán, bármilyen tiszta is a lemez.

Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3399
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4363
Tartózkodási hely: Eger

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pärt »

Érdekesség: pár éve az egyik hazai hangszedőmágusnál jártam. Míg beszélgettünk, a másik szobában lejárt a lemez. Engem idegesített a tudat, hogy a kifutó barázdában köröz a tű egy órája, de ő nem állt fel érte, mondván, hogy az nem árt semmit a hangszedőnek. Szerintem lehetett ebben egy kis laikus hergelés is, meg persze annak demonstrálása, hogy egy korrektül beállított rendszer, meg a tiszta lemez kombinációja minimális kopást generál.

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

peterson írta:
2021.06.24., csüt. 18:30
PgSpa írta:
2021.06.24., csüt. 14:52
... 1500 lemez lejátszása után (ami egy jó tű max élettartama)...
Mivel ez egy lemezjátszós topik, a tisztánlátás miatt: egy jó tű élettetama megfelelő beállítások és karbantartás mellett inkább olyan 3000 óra! Ez az egyszerűség kedvéért, átlag 45 perces lemezekkel számolva 4000 lemez. :cheers1:
Ezzel kapcsolatban már más a vélemény, de bevallom, nekem nincsen ipari tapasztalatom. A 3000 egy régi kúpos tűre igaz lehet, egy mai ML-re nem. https://www.bartimexaudio.hu/blog/27-hi ... kezd-csere

Avatar
peterson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1101
Csatlakozott: 2010.01.04., hétf. 17:33
Értékelés: 534
Tartózkodási hely: Győr

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: peterson »

PgSpa írta:
2021.06.24., csüt. 14:52
... 1500 lemez lejátszása után (ami egy jó tű max élettartama)...
Mivel ez egy lemezjátszós topik, a tisztánlátás miatt: egy jó tű élettetama megfelelő beállítások és karbantartás mellett inkább olyan 3000 óra! Ez az egyszerűség kedvéért, átlag 45 perces lemezekkel számolva 4000 lemez. :cheers1:

Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

Azért két dolog sántít a gépjárműipari összehasonlításokkal szemben: 1. a lemezjátszó csapágy szinte ideális körülmények között működik: nem érik dinamikus erőhatások, extrém hőmérséklet, minimális a por. 2. Egyszerűb összehasonlítás végett egy lemezjátszó csapágya 1500 lemez lejátszása után (ami egy jó tű max élettartama, 1 lemez/nap esetében kb öt év) kb. 2,5 milliót fordul, egy autó kerékcsapágy 100e km alatt kb. 78 millió fordulatot tesz meg, kátyúk között, fagyban, latyakban.

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1031

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: pali923 »

zoli73 írta:
2021.06.23., szer. 21:06
Pedig bizony elhasználódik, elfárad a váltó olaj is.
Én ugyan bölcsésznek születtem, de azt hallottam, hogy minden forgó alkatrész kopik, akármilyen olajjal is van kibélelve. Akkor pedig valamilyen lekopó (fém)részecskék belekerülnek abba az olajba is, ami a kenésnek nem fog jót tenni, sem az alkatrészeknek, sem az olajnak. Akkor is így van, ha az olaj minősége esetleg mégsem változik.
Ez igaz a gépkocsi váltóra és a lemezjátszó forgó alkatrészeire is. Biztosan nem tudjuk ezt mindig kimutatni egyszerű módszerekkel, de valamelyik amerikai helyszínelős sorozat szakértői biztosan meg tudnák mutatni nekünk egy csodamikroszkóp alatt. :D
Kérdés, hogy ennek mekkora jelentősége van egy lemezjátszó csapágyban, de hosszú távon biztosan számolni kell vele.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

LIMAR írta:
2021.06.22., kedd 22:23
gomolalaci írta:
2021.06.22., kedd 19:56
Ez azért egy nagy marketing szöveg. Az olaj még a szintetikus is öregszik, felveszi a levegő páratartalmát, és egyéb dolgot, ami károsíthatja.
Off:
Aha.
Felveszi a párát a levegőből.
Igen?
Azt meg hogy csinálja egy totálisan zárt rendszerben?

Nekem most cseréltek először kuplungot 280000 km-nél 13 éves korában a kocsimnak.
Ha már lent a váltó, akkor lecserélték az olajat is. Nem azért, mert el volt használódva, vagy bármi jele lett volna, hogy cserélni kellene, hanem azért, mert az a pár ezer forint kiadás most már valóban a kocsi élete végéig kiszolgál. A váltóban lévő olaj mennyisége sem volt egy decivel sem kevesebb a gyári értéknél, állapota, mint az új.
On
Pedig bizony elhasználódik, elfárad a váltó olaj is. A gyártók ugyanúgy elő is írnak rá csere intervallumot, mint a motorolajra. Sőt, a fék, szervó, és hűtő folyadékokra is. A váltó olaj cseréje az én autómnál 60e km-enkét esedékes, amihez tartom is magam. Amennyire én tudom, a legtöbb kézi váltós autónál, hasonló futás teljesítmény után kell cserélni, az autómata váltósokban meg még sűrűbben.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

LIMAR írta:
2021.06.22., kedd 22:23
gomolalaci írta:
2021.06.22., kedd 19:56
Ez azért egy nagy marketing szöveg. Az olaj még a szintetikus is öregszik, felveszi a levegő páratartalmát, és egyéb dolgot, ami károsíthatja.
Off:
Aha.
Felveszi a párát a levegőből.
Igen?
Azt meg hogy csinálja egy totálisan zárt rendszerben?

Nekem most cseréltek először kuplungot 280000 km-nél 13 éves korában a kocsimnak.
Ha már lent a váltó, akkor lecserélték az olajat is. Nem azért, mert el volt használódva, vagy bármi jele lett volna, hogy cserélni kellene, hanem azért, mert az a pár ezer forint kiadás most már valóban a kocsi élete végéig kiszolgál. A váltóban lévő olaj mennyisége sem volt egy decivel sem kevesebb a gyári értéknél, állapota, mint az új.
On
Kedves Gábor..
Azért ezt gondold át még egyszer..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 704
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 289
Tartózkodási hely: Szada

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

LIMAR írta:
2021.06.22., kedd 22:23
gomolalaci írta:
2021.06.22., kedd 19:56
Ez azért egy nagy marketing szöveg. Az olaj még a szintetikus is öregszik, felveszi a levegő páratartalmát, és egyéb dolgot, ami károsíthatja.
Off:
Aha.
Felveszi a párát a levegőből.
Igen?
Azt meg hogy csinálja egy totálisan zárt rendszerben?

Nekem most cseréltek először kuplungot 280000 km-nél 13 éves korában a kocsimnak.
Ha már lent a váltó, akkor lecserélték az olajat is. Nem azért, mert el volt használódva, vagy bármi jele lett volna, hogy cserélni kellene, hanem azért, mert az a pár ezer forint kiadás most már valóban a kocsi élete végéig kiszolgál. A váltóban lévő olaj mennyisége sem volt egy decivel sem kevesebb a gyári értéknél, állapota, mint az új.
On
OFF
Azt úgy ,,csinálja", hogy a váltó sem zárt, hanem a folyadék tágulása miatt a váltóház tetején van egy szellőző. Azért van, hogy olaj a melegedéskori hőtágulásakor ne nyomja ki egyik szimeringet se. És bizony lehűléskor visszafelé ,,lélegzik", akkor be tudja szívni az olajra káros anyagokat. Az olaj színéből semmire sem lehet következteni. A viszkozitást a két ujj közötti tapintásból megítélni nagyfokú tudatlanságra vall.
ON
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

LIMAR írta:
2021.06.22., kedd 22:23
gomolalaci írta:
2021.06.22., kedd 19:56
Ez azért egy nagy marketing szöveg. Az olaj még a szintetikus is öregszik, felveszi a levegő páratartalmát, és egyéb dolgot, ami károsíthatja.
Off:
Aha.
Felveszi a párát a levegőből.
Igen?
Azt meg hogy csinálja egy totálisan zárt rendszerben?

Nekem most cseréltek először kuplungot 280000 km-nél 13 éves korában a kocsimnak.
Ha már lent a váltó, akkor lecserélték az olajat is. Nem azért, mert el volt használódva, vagy bármi jele lett volna, hogy cserélni kellene, hanem azért, mert az a pár ezer forint kiadás most már valóban a kocsi élete végéig kiszolgál. A váltóban lévő olaj mennyisége sem volt egy decivel sem kevesebb a gyári értéknél, állapota, mint az új.
On
A lemezjátszócsapágyak nem légmentesen lezártak. Nézz meg majd egy 5-6 éves lemezjátszócsapágyat, amihez még soha nem nyúltak. Szerintem már olaj sem lesz benne csak régi nyomai. Bár csodálnám ha pont Te nem láttál volna ilyet. Az autóddal meg azt csinálsz amit akarsz.... :) , de ne keverjük ide.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

gomolalaci írta:
2021.06.22., kedd 19:56
Ez azért egy nagy marketing szöveg. Az olaj még a szintetikus is öregszik, felveszi a levegő páratartalmát, és egyéb dolgot, ami károsíthatja.
Off:
Aha.
Felveszi a párát a levegőből.
Igen?
Azt meg hogy csinálja egy totálisan zárt rendszerben?

Nekem most cseréltek először kuplungot 280000 km-nél 13 éves korában a kocsimnak.
Ha már lent a váltó, akkor lecserélték az olajat is. Nem azért, mert el volt használódva, vagy bármi jele lett volna, hogy cserélni kellene, hanem azért, mert az a pár ezer forint kiadás most már valóban a kocsi élete végéig kiszolgál. A váltóban lévő olaj mennyisége sem volt egy decivel sem kevesebb a gyári értéknél, állapota, mint az új.
On

Avatar
b4xter
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 169
Csatlakozott: 2019.11.23., szomb. 15:52
Értékelés: 67
Tartózkodási hely: Vác

Re: motortengely vastagítás

Hozzászólás Szerző: b4xter »

Tctronic írta:
2021.06.22., kedd 13:00
Ha ilyen maximalista/igényes vagy akkor a fémszórást javaslom.

Én őket tudom ajánlani -sok mindent megoldottak már,- de a mintadarabot (anyagminőség miatt) szerintem látniuk kell.

https://hungaromarket.hu/
Köszi szépen, megnézem őket, ez tényleg ígéretes. Bár az a helyzet, hogy most a körömlakkos megoldás egyelőre perfekt, nem tűnik úgy, mint ami kopna - pedig napi 4-6 órát pörög a lemez.

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 704
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 289
Tartózkodási hely: Szada

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

"A kézi váltós gk-k váltójába élettatram olaj van. Kicsit nagyobb terhelést, hőt elviselnek akár 10+ évig is.,,

OFF.
Ez azért egy nagy marketing szöveg. Az olaj még a szintetikus is öregszik, felveszi a levegő páratartalmát, és egyéb dolgot, ami károsíthatja.
ON.
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
antizigün
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2017.02.23., csüt. 21:05
Értékelés: 23

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: antizigün »

köszönöm mindenkinek a megnyugtató észrevételeket

nemrég a lemezjátszó 3 hetet pihent, amíg megjött a cseretű, szóval erre a 20 óra pörgésre mondhatjuk, rákészült. nem volt kedvem másik hangszedőt feltenni. végülis 3 hét alatt ideért egy mp110 cseretű, de hogy ezt miért kell Japánból megvennem, az sajnálatos rejtély

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: motortengely vastagítás

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

b4xter írta:
2021.05.08., szomb. 21:23
Az nekem a bajom, hogy a kedvenc vintage lemezjátszóm 33-as fordulaton picit lassú. Egyetlen százaléknyi (de stabil) eltérésről beszélünk, de nálam az ilyesmi kiveri a biztosítékot, derékszög/párhuzam kell legyen... A motor fordulatszáma nem szabályozható, a hálózati 50 Hz az alapja. A 33/45 váltás mechanikusan történik, a szíj a motor tengelyén egyszerűen egy másik pozízicóba kerül, ahol a tengely átmérője más. 45-ös fordulat egyébként perfekt. Amatőr módon megnöveltem egy kicsit a tengely átmérőjét a kérdéses részen némi hártyavékonyságú teflonszalag feltekerésével, így sikerült tökéletes 33 1/3 forulatot elérnem. Na most az a kérdés, hogy milyen módon tudnám a tengely vastagságát időtálló módon megnövelni - a teflonszalag egy kísérletre jó volt, de nem akarom így hagyni. A tengely valamiféle rézötvözet a színe alapján, esetleg valami kopásálló festék jó lehet, amivel meghizlalható a tengely kérdéses része?

Untitled.jpg
Ha ilyen maximalista/igényes vagy akkor a fémszórást javaslom.

Én őket tudom ajánlani -sok mindent megoldottak már,- de a mintadarabot (anyagminőség miatt) szerintem látniuk kell.

https://hungaromarket.hu/
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: supravox »

antizigün írta:
2021.06.21., hétf. 21:04
üdv,

amatőr hiba történt. lemez és hangkar levétele után valamit ellenőriztem a lemeztányér forgásán, majd - ki tudja miért történt - ráhajtottam a plexit amire rátettem a porvédő textilt. bekapcsolva maradt, szerencsétlen 20 órát forgott. árthatott ez a motornak vagy semleges egy ilyen hanyag manőver?
Az kb. 30 nagylemez meghallgatása
Az semmi
És a pickup sem.kopott😀😀
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4229
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1578
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Voyager »

SoundMania írta:
2021.06.22., kedd 07:28
Voyager írta:
2021.06.21., hétf. 22:23
antizigün írta:
2021.06.21., hétf. 21:04
üdv,
amatőr hiba történt. lemez és hangkar levétele után valamit ellenőriztem a lemeztányér forgásán, majd - ki tudja miért történt - ráhajtottam a plexit amire rátettem a porvédő textilt. bekapcsolva maradt, szerencsétlen 20 órát forgott. árthatott ez a motornak vagy semleges egy ilyen hanyag manőver?
Figyu! Azok a csapágyak nagyon strapabíróak, több évig lehet nyúzni, sőt... A szíj és az olaj miatt se aggódj, ennyi idő meg sem kottyan neki.
Az olajnak ?!?!?!?! Ne viccelj már!!!!!
Nem vicceltem, de már előttem ezt mások is leírták. Ugorjuk is át ezt a kérdést, mert időpocséklás erről vitázni. :smile32:

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

A lemezjátszó nem stihl fűrész. 33/perc fordulatszámú.
Mi a fene baja lehetne ?
Semmi.
A motor sem sült be, nem égett le, ott sem lehet gond.
A szíjnak élettartama van, ettől nem szabadott kinyúlnia.
Igy legalább meg volt a stressz teszt.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

antizigün írta:
2021.06.21., hétf. 21:04
üdv,

amatőr hiba történt. lemez és hangkar levétele után valamit ellenőriztem a lemeztányér forgásán, majd - ki tudja miért történt - ráhajtottam a plexit amire rátettem a porvédő textilt. bekapcsolva maradt, szerencsétlen 20 órát forgott. árthatott ez a motornak vagy semleges egy ilyen hanyag manőver?
Van ahol hetekig pörög... :tutiok:
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5664
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1053

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

LIMAR írta:
2021.06.22., kedd 07:39
SoundMania írta:
2021.06.22., kedd 07:28
Voyager írta:
2021.06.21., hétf. 22:23

... A szíj és az olaj miatt se aggódj, ennyi idő meg sem kottyan neki.
Az olajnak ?!?!?!?! Ne viccelj már!!!!!
20 óra alatt mi baja lenne az olajnak?
A kézi váltós gk-k váltójába élettatram olaj van. Kicsit nagyobb terhelést, hőt elviselnek akár 10+ évig is.
Akkor mi baja lehet egy lemezjátszó csapágy olajnak 20 óra forgás után?
A 20 óra persze nem árt meg. A pár év , főleg karbantartás nélkül , igen . Sok ilyet láttam. Lemezjátszót és mást is. Az sem mindegy, hogy egy váltóban locsog az olaj, vagy egy olajfilm van egy szűk csapágyházban szinte molekula vastagságban csak.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”