Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: shany »

sutemenyx írta:
2021.07.03., szomb. 21:50
Az a baj, hogy a 70-es, 80-as évek óta gyártogatnak pl 0.01% és 0.001% torzitasu erositoket is, vagy annal is alacsonyabb torzitasuakat. Aztan mindegyik mashogy szol es egyik sem valtotta meg a vilagot. Sőt vannak akik most is többtized, vagy akár több egész százalékos torzítású erősítőket nyúznak inkább.
Sokan, sokféle reprodukált hangot keresünk, tartunk igazán jónak. Az, hogy még több fűszer, torzítás, és ezzel korrelálva, még kevesebb valódi - a felvételben ténylegesen jelen levő - információ elégíti ki a "kényes" ízlésünket, ne legyen már etalon mindenki számára.

sutemenyx írta:
2021.07.03., szomb. 21:50
... Na nagyjabol ennyi értelme van a -90 és -150dB közti torzitasokat méregetni a dac-oknal, es ez alapjan sorbaallitani oket. Pont semennyit nem számít.
Az ASR-ről amirm dac mérései valójában sokkal több információt nyújtanak a készülékek műszaki minőségéről ( mérnöki tervezési munka, alkatrészhasználat, kivitelezés minősége, stb ) mint csupán a torzítás számértékek, amelyekkel errefelé szokás dobálózni...

sutemenyx írta:
2021.07.03., szomb. 21:50
...Amikor a végfok zaja több, mint a forras torzitasa :)
Pl. a Soulution hagyományos analóg tápegységű 710 típusú végerősítő, valamint az újabb - kapcsolóüzemű tápegységű - 711 típus zaja.:
Soulution_710_vs_711_noise.jpg
Soulution_710_vs_711_noise.jpg (165.17 KiB) Megtekintve 1309 alkalommal

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

“Én ugyanúgy hírt adok egy kiváló mérési eredményekkel rendelkező Anthem 1120-ról, StormAudio prociról, mint gyengélkedő Anthem AVM60-ról.”

Komolyan a zenehallgatás pöcegödrével, a házimozi cuccokkal példálózol? Ennek mi köze van a hifihez? Azért ezt nem gondolhatod komolyan…
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Az a baj, hogy a 70-es, 80-as évek óta gyártogatnak pl 0.01% és 0.001% torzitasu erositoket is, vagy annal is alacsonyabb torzitasuakat. Aztan mindegyik mashogy szol es egyik sem valtotta meg a vilagot. Sőt vannak akik most is többtized, vagy akár több egész százalékos torzítású erősítőket nyúznak inkább. Na nagyjabol ennyi értelme van a -90 és -150dB közti torzitasokat méregetni a dac-oknal, es ez alapjan sorbaallitani oket. Pont semennyit nem számít. Amikor a végfok zaja több, mint a forras torzitasa :)
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Quetz »

LIMAR írta:
2021.07.03., szomb. 20:02
Quetz írta:
2021.06.23., szer. 11:59
Két dolog miatt tesztelsz.
Van egy érzésem, hogy halvány lövésed sincs arról, hogyan működik a luxus cikkek piaca.
Senki nem vesz egy Vacheron Constantin órát 35 millióért azért, mert pontosabban jár, mint a 2 dolláros piacos szemét kínai kvarcóra.

https://www.chrono24.hu/vacheronconstan ... 361496.htm

Lehetne vaktesztelgetni, méricsgélni őket, melyiknek nagyobb a mechanikus alapzaja, melyiknek pontosabb az időalapja, de minek.
Azzal kéne tisztában lenni, hogy nem ugyanaz a célközönség.
Aki megteheti, hogy luxuscikket vásároljon, rohadtul nem érdekli az ilyen kiragadott paraméter szerint felállított rangsor.
Aki meg nem, az megnyugvást talál benne.

Fel kéne fogni végre, hogy vannak termékek, amik nem azért léteznek, hogy mindenki meg tudja őket vásárolni.
Ha ezt el tudod fogadni, megnyugvás és béke lesz a lelkeden.
Ha nem, örökké elégedetlen, irigy és gyűlölködő leszel azokkal szemben, akik megtehetik, hogy számodra elérhetetlen termékeket vásárolhatnak. Igyekszel minden energiáddal bebizonyítani, hogy ezerszeres áron egy mérések szerint értéktelen szemetet vásároltak.
Megint feltételezel, most éppen gyűlöletet és anyagi helyzetet vizionálsz esetemben :)
De abban igazad van, hogy itt a fórumon számtalan ember van, aki sokszoros áron vásáról ipari szemetet. Azt is megértem, hogy sokkal udvariasabb ezeket luxuscikknek hívni. :D

Én ugyanúgy hírt adok egy kiváló mérési eredményekkel rendelkező Anthem 1120-ról, StormAudio prociról, mint gyengélkedő Anthem AVM60-ról. Van akinek ezek a tesztek segítenek a vásárlási döntésben, van aki figyelmen kívül hagyja, ez mindenkinek a magánügye.

Ha téged importőrként zavar, hogy a termékedről problémákat megfogalmazó teszt jelenik meg, akkor vesd latba a befolyásodat a gyártónál, hogy csináljanak jobbat, de legalábbis ne üljenek a válaszon hónapokig, ha már a tesztelő vette a fáradtságot és publikálás elött megküldte nekik az eredményeket.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

Quetz írta:
2021.06.23., szer. 11:59
Két dolog miatt tesztelsz.
Van egy érzésem, hogy halvány lövésed sincs arról, hogyan működik a luxus cikkek piaca.
Senki nem vesz egy Vacheron Constantin órát 35 millióért azért, mert pontosabban jár, mint a 2 dolláros piacos szemét kínai kvarcóra.

https://www.chrono24.hu/vacheronconstan ... 361496.htm

Lehetne vaktesztelgetni, méricsgélni őket, melyiknek nagyobb a mechanikus alapzaja, melyiknek pontosabb az időalapja, de minek.
Azzal kéne tisztában lenni, hogy nem ugyanaz a célközönség.
Aki megteheti, hogy luxuscikket vásároljon, rohadtul nem érdekli az ilyen kiragadott paraméter szerint felállított rangsor.
Aki meg nem, az megnyugvást talál benne.

Fel kéne fogni végre, hogy vannak termékek, amik nem azért léteznek, hogy mindenki meg tudja őket vásárolni.
Ha ezt el tudod fogadni, megnyugvás és béke lesz a lelkeden.
Ha nem, örökké elégedetlen, irigy és gyűlölködő leszel azokkal szemben, akik megtehetik, hogy számodra elérhetetlen termékeket vásárolhatnak. Igyekszel minden energiáddal bebizonyítani, hogy ezerszeres áron egy mérések szerint értéktelen szemetet vásároltak.

Online
Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

Közben a nagy melegben, a kertek alatt szép csendben megérkezett a Media Center 28, egyelőre
a 32-es build. A fórumjukat olvasva, a hozzászólásokból kiderül, még tele lehet buggal.
Feltelepítettem a 27 mellé, annak beállításait maradéktalanul átvette. Az egyebekről a véleményem
nem mérvadó, nem Windows 10/11 környezetben használom.
sshot-001.jpg
sshot-001.jpg (55.45 KiB) Megtekintve 1378 alkalommal
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 723

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

fapaci írta:
2021.06.24., csüt. 15:43
ZolaBA írta:
2021.06.24., csüt. 14:27
Legyen nektek igazatok és hagyjuk a témát.
Aki lemaradt de még szeretne büszkén belém rúgni, azt privátban szívesen látom. Vagy esetleg tudok javasolni egy kis fejben töprengést, hogy ki-ki a maga rokonsága, barátai, ismerőseit, stb. között hány embert néz a helyesírás okán padlóra köpködőnek.
Igazság nincs, vélemények vannak. Te igényesen fogalmazol, tehát ne érezz magadon célkeresztet. Aki meg újmagyarul is alig tud, az úgyis megmagyarázza magának, hogy jól van az úgy is.

u.i.: Az emberek komoly hányadát tekintem igénytelennek, pl. a fogalmazásuk miatt. Ilyen ember eleve nem lesz a barátom.
Az igazi barát nem az igénytelenségben nutatkozik meg, hanem, hogy "hová vigyen az ásót"? Nekem viszont csak ilyen barátaim vannak! A többi csak por és hamu.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

ZolaBA írta:
2021.06.24., csüt. 14:27
Legyen nektek igazatok és hagyjuk a témát.
Aki lemaradt de még szeretne büszkén belém rúgni, azt privátban szívesen látom. Vagy esetleg tudok javasolni egy kis fejben töprengést, hogy ki-ki a maga rokonsága, barátai, ismerőseit, stb. között hány embert néz a helyesírás okán padlóra köpködőnek.
Igazság nincs, vélemények vannak. Te igényesen fogalmazol, tehát ne érezz magadon célkeresztet. Aki meg újmagyarul is alig tud, az úgyis megmagyarázza magának, hogy jól van az úgy is.

u.i.: Az emberek komoly hányadát tekintem igénytelennek, pl. a fogalmazásuk miatt. Ilyen ember eleve nem lesz a barátom.

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

fapaci írta:
2021.06.24., csüt. 12:38
A nyelv igényes használata három célt szolgál. Növeli a kommunikáció hatékonyságát, fenntartja az életminőségünket és tiszteletet fejez ki. Mint mikor egy házba belépve illedelmesen köszönök és nem köpök a padlóra.
Legyen nektek igazatok és hagyjuk a témát.
Aki lemaradt de még szeretne büszkén belém rúgni, azt privátban szívesen látom. Vagy esetleg tudok javasolni egy kis fejben töprengést, hogy ki-ki a maga rokonsága, barátai, ismerőseit, stb. között hány embert néz a helyesírás okán padlóra köpködőnek.

peace! ;peace;
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

ZolaBA írta:
2021.06.24., csüt. 06:23
... értem, hogy sokan tisztelik és fontosnak tartják a helyesírást. Egy szintig én is így vagyok vele - ez a szint pedig a saját igyekezetem. Pusztán a helyesírás alapján mások minősítése, a hazaszeretetre vagy szakmai hozzáértésre vonatkozó prekoncepció pedig gondolatként saját döntés, de másoknak leírva szerintem nem reális, nem logikus és nem is korrekt.
A nyelv igényes használata három célt szolgál. Növeli a kommunikáció hatékonyságát, fenntartja az életminőségünket és tiszteletet fejez ki. Mint mikor egy házba belépve illedelmesen köszönök és nem köpök a padlóra.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: alto »

ZolaBA írta:
2021.06.24., csüt. 06:23
offtopic...
alto írta:
2021.06.23., szer. 09:06
Valóban azt gondolod, hogy az ilyen hibákra vonatkozó figyelmeztetésekre a "nyelvtan nácizás" a legmegfelelőbb minősítés?
A "nyelvtan nácizás" egy fórumos/kommentelős körben elterjedt kifejezés arra, amikor valaki kijavítja, felemlegeti más helyesírási hibáját. Nem érdemes belemenni, hogy a kifejezés szóhasználata túllő-e a célon, vagy csak fájdalmasan találó. Talán mindkettő. Ha ezt nem ismerted, akkor bocsánat!, remélem azért a fentiek mentén belátható, hogy nem sértés akart lenni.

Ami a többit illeti... értem, hogy sokan tisztelik és fontosnak tartják a helyesírást. Egy szintig én is így vagyok vele - ez a szint pedig a saját igyekezetem. Pusztán a helyesírás alapján mások minősítése, a hazaszeretetre vagy szakmai hozzáértésre vonatkozó prekoncepció pedig gondolatként saját döntés, de másoknak leírva szerintem nem reális, nem logikus és nem is korrekt. Ha mondjuk támadnának a zombik, az irodalmárok vagy a suk-sükölő futball huligánok mennének harcba és "szeretnék jobban" hazájukat? Másik példa, nagyon ügyes, dolgos, becsületes mesteremberektől is kaptam már leírt receptet amiben "foghagyma" szerepelt - akkor ők ne szeretnék a hazájukat? vagy a szakmaiságuk lenne kérdéses pusztán a helyesírás miatt? nagyon nem hiszem.

Egyébként ha már stílus és tisztelet a téma, változatlanul napi probléma a visszaidézés. Nagyon sokan teljes hozzászólást idéznek vissza, teljesen átláthatatlan lesz a hozzászólás, pláne telefonon olvasva. Persze értem, hogy érintőképernyőn macerásabb a törlés, de simán megoldható lenne, pusztán annyi tisztelet kell hozzá - hogy rászánni 10-20 másodpercet azért, hogy annak a száznak aki majd olvassa ne kelljen 5-5 másodpercet rászánni. Engem ez jobban zavar.
Hát nagyon úgy tűnik számomra, hogy nem csak a hifiről gondolunk egészen mást, hanem a világról is, úgy általában.

Döbbenettel olvasom például, hogy a futball huligánokat egy lapon, sőt mi több, egy mondatban említed a hazaszeretet fogalmával. Az én értékrendben ezek az őrjöngve buzizó, zsidózó, cigányozó, büdös románozó vegetatív lények semmiféle hazaszeretet nem képviselnek.

Az idézéssel kapcsolatban engem épp az zavar, hogy ha egy válaszban csak egy-egy az eredeti kontextusból kiragadott mondat szerepel az eredeti hozzászólásból, nem a teljes szöveg. Ez ugyanis a melegágya annak az elterjedt rossz gyakorlatnak, amikor a válasz az eredeti szövegben nem is szereplő állításokkal száll szembe. Az amúgy sem túlzottan magas színvonalú vitakultúránkat ez csak tovább rombolja. Így én továbbra is teljes szöveget fogok idézni, és azt a 10-20 másodpercet inkább arra szánom, hogy kijavítsam a szövegben esetleg benne maradt hibákat, elütéseket. Én ezzel kívánom megtisztelni az olvasóimat.

Sehol nem írtam olyat, hogy pusztán a helyesírásuk alapján minősítenék embereket. Mindenki hibázhat, mindekinek lehetnek rosszul berögzült nyelvtani hibái. A különbség az igyekezetben, a hozzáállásban érhető tetten: Van aki nyelvtan nácizva kikéri magának a figyelmeztetést, és büszkén suk-sükül tovább, van aki megköszöni, és a továbbiakban igyekszik a hibát nem elkövetni. És ez már valóban minőségi különbség.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Quetz »

wittao írta:
2021.06.23., szer. 20:39
Quetz írta:
2021.06.23., szer. 20:19
wittao írta:
2021.06.23., szer. 16:38
Nem állít fel? És a SINAD az mi? Azt mindenki annak gondolja, aki csak ránéz... Egymás után teszem a jobb eredménnyel rendelkezőket előre, majd az egyre rosszabbakat hátra, mi ez ha nem lista egy paraméter szerint?
A toplista nevében benne van, hogy egy listáról van szó. Kérlek, mutass egy listát amit Archimago publikált.
Akkor segitek:
“ This is a table showing the best audio DACs and the worst… “

https://www.audiosciencereview.com/foru ... dacs.4814/

Blogjarol 2020.09 havi dac tesztjebol:
“ If we're comparing this DAC with others, and if one chases objective numbers, yes, there are even lower THD+N / higher SINAD DACs out there. …”

https://archimago.blogspot.com/2020/09/ ... 6.html?m=1
Te panaszkodsz lejjebb, hogy összemossák a kommentjeidet, amikor te is élen jársz a mosásban. Azt állítottam, hogy Archimago nem állít fel toplistát, ez fenti példa ellenére is igaz. SINAD alapú sorba rendezést az ASR-en találsz, de Amirnak és Archimagonak semmi köze egymáshoz.

Ha pedig nem csak környezetéből kiragadva idézel, akkor a SINAD is teljesen más jelentést nyer. Ajánlom figyelmedbe az utolsó mondatot:
If we're comparing this DAC with others, and if one chases objective numbers, yes, there are even lower THD+N / higher SINAD DACs out there. A friend E-mailed me recently that the Topping D90 with its AK4499 (THD+N 124dB, S/N 137dB!!!) scores phenomenally for example. But seriously folks, how much actual hi-res material do we listen to? How much resolution do we need even if we implemented digital volume normalization and room DSP? For me, objectivism is not about chasing numbers, but having the ability to reliably measure these performance characteristics, appreciating their value, and then correlating the findings to the real-life utility of the device.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Alex_Aston írta:
2021.06.24., csüt. 09:16
avl2 írta:
2021.06.24., csüt. 08:53

Nyilván ebben is különbözö értékelések vannak, kinek hol van a túl alacsony vagy épp gyanúsan/taszítóan magas "stílusra adási mérték" (koszos ruha; szakadt ruha; tiszta, láthatóan nem divatos; divatos; láthatóan cicoma, legdivatosabb, túlmenö, ...cipö/autó porossága, Juditnak - elnézést a Juditoktól - mennyire korpás/zsíros a haja, netán napi 4-5 órát a "stílusával" foglalkozik ..a gyereke, rokona, saját belsöje, a világ dolgai helyett)
Én még régebben hallottam azt a mondást, hogy nem az a szégyen, ha szakadt a ruha, hanem az, ha koszos.

És én ezzel egyet tudok érteni maximálisan.
OFF
egyrészt persze, ez a könnyü része. de pl. "divatkövetésben" ?

illetve: nyilván a koszosság értékelése is környezetfüggö: gyerek a játszótérröl (össze ne koszold a drága ruhádat !), gyerek reggel suliba menve vs. hazafelé, gyerek a sulis ünnepélyen, mérnök napi munkában vs. prezentálós megbeszélös elöadós napon, túracipö vs. kerti cipö vs. városi turista cipö vs. koncertre menéskor a cipö [...ha épp szakadó esös a környék, ha kutyaszarral teli az út, ...szóval megannyi - a szemlélö számára ismeretlen - befolyásoló tényezö ....mindent {is} lehet különbözö bonyolultsággal szemlélni]

illetve: hol a mosási gyakorisági optimum ? ruhatisztasági elvárás vs. mosás környezetre (víz, energia, idöráfordítás,...) hatása

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4396
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

avl2 írta:
2021.06.24., csüt. 08:53

Nyilván ebben is különbözö értékelések vannak, kinek hol van a túl alacsony vagy épp gyanúsan/taszítóan magas "stílusra adási mérték" (koszos ruha; szakadt ruha; tiszta, láthatóan nem divatos; divatos; láthatóan cicoma, legdivatosabb, túlmenö, ...cipö/autó porossága, Juditnak - elnézést a Juditoktól - mennyire korpás/zsíros a haja, netán napi 4-5 órát a "stílusával" foglalkozik ..a gyereke, rokona, saját belsöje, a világ dolgai helyett)
Én még régebben hallottam azt a mondást, hogy nem az a szégyen, ha szakadt a ruha, hanem az, ha koszos.

És én ezzel egyet tudok érteni maximálisan.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

bitrograde írta:
2021.06.24., csüt. 08:28
ZolaBA írta:
2021.06.24., csüt. 06:23
...értem, hogy sokan tisztelik és fontosnak tartják a helyesírást...
A legnagyobb tisztelettel, de: a helyesírás nem relatív. Hogy lehet-e megtenni a "stílust" az emberi minőség kizárólagos mércéjének, az viszont valóban más kérdés. A példád viszont hajmeresztő: zombik, futballhuligánok és irodalmárok egy mondatban. gondolkodik.gif ...

Szerintem ZolaBA nem is írta, hogy relativ, ...csak ebben is, mint mindenben: különbözö igényszintek vannak (én nem küzdök a hosszú ö-vel, gyakran más ékezettel sem, 25 éve nem nyomtam magyar billentyüzetet - nyilván ez is különbözö mértékben zavaró :)

Nekem néha már a "stílusra" figyelés is negatívum - nem itt az írásmód, szóhasználat kapcsán, hanem pl. mikor valaki elsösorban a felszínen tapasztalható stílusra (legyen ez ruházat, autómárka stb. divatossága, "menöség", vagy ha hifi fórum: a cucc "kinézetére", külsö designjára ad nagy hangsúlyt: ezek nekem olyanok, mintha a lényegröl, a belsö érték hiányáról, kicsiségéröl próbálna elterelni.
Nyilván ebben is különbözö értékelések vannak, kinek hol van a túl alacsony vagy épp gyanúsan/taszítóan magas "stílusra adási mérték" (koszos ruha; szakadt ruha; tiszta, láthatóan nem divatos; divatos; láthatóan cicoma, legdivatosabb, túlmenö, ...cipö/autó porossága, Juditnak - elnézést a Juditoktól - mennyire korpás/zsíros a haja, netán napi 4-5 órát a "stílusával" foglalkozik ..a gyereke, rokona, saját belsöje, a világ dolgai helyett)


Érdekel "komoly" emberek véleménye a "stílus" szerepéröl (azt remélem senki nem gondolja, hogy erre a kérdésre a válasz a meg lehet tenni: "Hogy lehet-e megtenni a "stílust" az emberi minőség kizárólagos mércéjének, az viszont valóban más kérdés" ...illetve meg lehet, de marhaság, hiba, hülyeség. :D )
Söt: már a "stílus" szó értelmezése, jelentése, mire használjuk, milyen "stílusra" gondolunk is más-más lehet.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

ZolaBA írta:
2021.06.24., csüt. 06:23
...értem, hogy sokan tisztelik és fontosnak tartják a helyesírást. Egy szintig én is így vagyok vele - ez a szint pedig a saját igyekezetem. Pusztán a helyesírás alapján mások minősítése, a hazaszeretetre vagy szakmai hozzáértésre vonatkozó prekoncepció pedig gondolatként saját döntés, de másoknak leírva szerintem nem reális, nem logikus és nem is korrekt. Ha mondjuk támadnának a zombik, az irodalmárok vagy a suk-sükölő futball huligánok mennének harcba és "szeretnék jobban" hazájukat? Másik példa, nagyon ügyes, dolgos, becsületes mesteremberektől is kaptam már leírt receptet amiben "foghagyma" szerepelt - akkor ők ne szeretnék a hazájukat? vagy a szakmaiságuk lenne kérdéses pusztán a helyesírás miatt? nagyon nem hiszem.
A legnagyobb tisztelettel, de: a helyesírás nem relatív. Hogy lehet-e megtenni a "stílust" az emberi minőség kizárólagos mércéjének, az viszont valóban más kérdés. A példád viszont hajmeresztő: zombik, futballhuligánok és irodalmárok egy mondatban. gondolkodik.gif Maradjunk annyiban, hogy van egy fizikai valójában létező "haza", meg egy - ahogyan Ottlik mondaná - "haza a magasban", s ez utóbbit a futballhuligánok nemigen szokták védeni.
A PC-alapú zene(le)játszáshoz pedig mindez úgy (is) kapcsolódik, hogy nem csak a bitek helyes sorrendje, de időzítése is fontos: ki és mi(t) szól(al) meg, és főleg mikor? A fórum ezért elég zajos, néha szinte csontzene: no nem mert nem kímélik egymást a vitapartnerek, hanem mert nyelvileg és érveléstechnikailag beszélnek el egymás mellett. Többen próbáltuk már leírni:
1. Attól, hogy valaki hall különbséget, nem biztos, hogy van is.
2. Attól, hogy valaki nem hall különbséget, nem biztos, hogy nincs is.
3. Attól, hogy valaki nem tudja mérni az általa hallott különbséget, még nem biztos, hogy nem mérhető.
4. Attól, hogy valaki megméri, hogy nincs különbség, attól még lehet, hogy van.
5. Attól, hogy valaki megmér egy különbséget, még nem biztos, hogy azt mérte, amit, és hogy az hallható is.
stb., stb.
És hogy mindez a beszélgetés egy olyan térben zajlik, ahol meggyőződésükben megszilárdult résztvevők próbálják vélt vagy valós igazukat bizonygatni, vagy a másikét elvitatni - legtöbbször közös referenciapontok nélkül. Nagyon érdekes például, hogy azok a fórumtársak, akiknek volt szerencséje találkozni egymással és közösen zenét hallgatni, egészen le tudnak szokni arról, hogy elméleti vitákat folytassanak a legkülönbözőbb hifis becsípődésekről, úgymint kábelek, bithelyes lejátszás, digitál vs. analóg, stb.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Voyager »

ZolaBA írta:
2021.06.24., csüt. 06:23
Egyébként ha már stílus és tisztelet a téma, változatlanul napi probléma a visszaidézés. Nagyon sokan teljes hozzászólást idéznek vissza, teljesen átláthatatlan lesz a hozzászólás, pláne telefonon olvasva. Persze értem, hogy érintőképernyőn macerásabb a törlés, de simán megoldható lenne, pusztán annyi tisztelet kell hozzá - hogy rászánni 10-20 másodpercet azért, hogy annak a száznak aki majd olvassa ne kelljen 5-5 másodpercet rászánni. Engem ez jobban zavar.
Sok mindenben igazad van, de ha ez itt így folytatódik, akkor könnyen lehet, hogy bezárják a felnőtt homokozó topic-ot. Mert sajnos, kezd ahhoz hasonlítani.

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

wittao írta:
2021.06.23., szer. 12:23
Ha tisztában lennél azzal, hogy például egy Pink Faun méretű audioPC mart aluminium háza 800.000 Ft + ÁFA jelenleg
...
Kicsit hasonlít az Apple telefonok túlárazottságán és azon való sírdogáláshoz
Igazad van, és a hasonlat is érdekes. Szerintem azonban audio pc kérdésben sosem azon ment a vita, hogy kell-e a "prémium életérzés" mart alumínium házzal, mert ez egy egyéni döntés. A vita akkor jön elő, amikor azt sugallja valaki, hogy a prémium életérzés szükséges a jobb hanghoz, hogy pl. az egy tömbből mart alumínium ház "kategóriával jobb hangú", mint egy öntött streacom ház.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

offtopic...
alto írta:
2021.06.23., szer. 09:06
Valóban azt gondolod, hogy az ilyen hibákra vonatkozó figyelmeztetésekre a "nyelvtan nácizás" a legmegfelelőbb minősítés?
A "nyelvtan nácizás" egy fórumos/kommentelős körben elterjedt kifejezés arra, amikor valaki kijavítja, felemlegeti más helyesírási hibáját. Nem érdemes belemenni, hogy a kifejezés szóhasználata túllő-e a célon, vagy csak fájdalmasan találó. Talán mindkettő. Ha ezt nem ismerted, akkor bocsánat!, remélem azért a fentiek mentén belátható, hogy nem sértés akart lenni.

Ami a többit illeti... értem, hogy sokan tisztelik és fontosnak tartják a helyesírást. Egy szintig én is így vagyok vele - ez a szint pedig a saját igyekezetem. Pusztán a helyesírás alapján mások minősítése, a hazaszeretetre vagy szakmai hozzáértésre vonatkozó prekoncepció pedig gondolatként saját döntés, de másoknak leírva szerintem nem reális, nem logikus és nem is korrekt. Ha mondjuk támadnának a zombik, az irodalmárok vagy a suk-sükölő futball huligánok mennének harcba és "szeretnék jobban" hazájukat? Másik példa, nagyon ügyes, dolgos, becsületes mesteremberektől is kaptam már leírt receptet amiben "foghagyma" szerepelt - akkor ők ne szeretnék a hazájukat? vagy a szakmaiságuk lenne kérdéses pusztán a helyesírás miatt? nagyon nem hiszem.

Egyébként ha már stílus és tisztelet a téma, változatlanul napi probléma a visszaidézés. Nagyon sokan teljes hozzászólást idéznek vissza, teljesen átláthatatlan lesz a hozzászólás, pláne telefonon olvasva. Persze értem, hogy érintőképernyőn macerásabb a törlés, de simán megoldható lenne, pusztán annyi tisztelet kell hozzá - hogy rászánni 10-20 másodpercet azért, hogy annak a száznak aki majd olvassa ne kelljen 5-5 másodpercet rászánni. Engem ez jobban zavar.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: SoXxX »

wittao írta:
2021.06.23., szer. 20:39
Akkor segitek:
“ This is a table showing the best audio DACs and the worst… “

https://www.audiosciencereview.com/foru ... dacs.4814/
A teljes mondat, a nem elhanyagolható második felével:
“ This is a table showing the best audio DACs and the worst based on its measured distortion and noise which is expressed as "SINAD" (signal above power of distortion and noise). ”

Amibe így már jóval nehezebb belekötni, hiszen egyszerüen csak egy paraméter szerinti rangsort mutat…
 

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Quetz »

wittao írta:
2021.06.23., szer. 16:38
Nem állít fel? És a SINAD az mi? Azt mindenki annak gondolja, aki csak ránéz... Egymás után teszem a jobb eredménnyel rendelkezőket előre, majd az egyre rosszabbakat hátra, mi ez ha nem lista egy paraméter szerint?
A toplista nevében benne van, hogy egy listáról van szó. Kérlek, mutass egy listát amit Archimago publikált.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

robi-k írta:
2021.06.23., szer. 18:16
sutemenyx írta:
2021.06.23., szer. 18:11
És zene megy rajta?
A zene is hangokból áll össze (jobb esetben) :rolleyes:
Az ismerősöm mondta erre, hogy a világ legjobb HiFi rendszerét tudná megépíteni belőle :rolleyes:
Persze.. csak szerintem ezek a katonai eszközök alapvetően ki vannak hegyezve bizonyos célokra. Ezért nem biztos, hogy a teljes neutralitás a lényeg. Technológiailag lehet, nem kevés katonai eszköz fordult még már a hifiben.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Ha nem, akkor ez most valami olyasmi lehet, mint hogy az infravörös tartományú, kép alapú hadászati felderítőeszközök fejlesztési főnöke milyen jót tudna mulatni a reál vagy hiperreál tájfestészeten. Végülis mindkettővel egy adott részt örökítenek, vagy mutatnak meg a tájból.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: robi-k »

sutemenyx írta:
2021.06.23., szer. 18:11
És zene megy rajta?
A zene is hangokból áll össze (jobb esetben) :rolleyes:
Az ismerősöm mondta erre, hogy a világ legjobb HiFi rendszerét tudná megépíteni belőle :rolleyes:

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

És zene megy rajta?
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”