Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Aszpirin írta:
2021.10.20., szer. 21:37
pali923 írta:
2021.10.20., szer. 17:43
cannonball írta:
2021.10.20., szer. 16:36
De a felét ki kellett dobjuk, mert senkinek nem kellettek.
Én ajándékoztam már egy csomagtartónyi könyvet egy szervezetnek, de még legalább annyi van a padláson, amit soha nem fogunk a kezünkbe venni, és még maradt bőven a polcokon is. Könyvtárnak is akartunk adni, de nekik sem kell. A Gutenberg-galaxis már nem a régi. Én is ebookot olvasok pár éve. gondolkodik.gif sad.gif
Én még leginkább könyvet olvasok, meg is veszem őket, de nem az értékállóságuk miatt.
Az 5 évvel ezelőtti költözésemkor összepakolt könyvek nagy része a mai napig nem lett kipakolva, a raktárnak is használt kamrában a mennyezetig érnek a könyvekkel teli, igen súlyos dobozok. Kidobni nem fogom őket, elvből. Majd valaki más…
Nálam sajnos ugyanez a helyzet a CD-kkel. Nagy részüket évek óta nem hallgattam, pedig anno kisebb vagyont költöttema beszerzésükre (többségüket külföldről). De ma már a streaming nálam is nagyon visszaszorította a CD-hallgstást… Ha végleg megadja magát a lejátszóm, akkor már nem veszek másikat, inkább eladom a CD-ket. Bár ott már nem annyira nyilvánvaló a brutális értékvesztés, sőt… épp a múltkor gondoltam megnézem, mit érhetnek ma a CD-im, escsak szúrópróbaszerűen, ledöbbentem, hogy jópár olyan akadt a kezembe, amiért ma már 40-50 eurót elkérnek használtan ebayen vagy amazonon… ha ennyiert el is lehet(ne) adni őket, akkor összességében viszonylag kis veszteséggel válnék meg a CD-imtől.
A DVD-ket viszont szintén elpakoltam, még meghirdetni sem éri meg a macerát… És nem kevés pénzt költöttem rájuk anno.
Detto!
Csak nálam 2 költözést éltek meg dobozban. :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

pali923 írta:
2021.10.20., szer. 17:43
cannonball írta:
2021.10.20., szer. 16:36
De a felét ki kellett dobjuk, mert senkinek nem kellettek.
Én ajándékoztam már egy csomagtartónyi könyvet egy szervezetnek, de még legalább annyi van a padláson, amit soha nem fogunk a kezünkbe venni, és még maradt bőven a polcokon is. Könyvtárnak is akartunk adni, de nekik sem kell. A Gutenberg-galaxis már nem a régi. Én is ebookot olvasok pár éve. gondolkodik.gif sad.gif
Én még leginkább könyvet olvasok, meg is veszem őket, de nem az értékállóságuk miatt.
Az 5 évvel ezelőtti költözésemkor összepakolt könyvek nagy része a mai napig nem lett kipakolva, a raktárnak is használt kamrában a mennyezetig érnek a könyvekkel teli, igen súlyos dobozok. Kidobni nem fogom őket, elvből. Majd valaki más…
Nálam sajnos ugyanez a helyzet a CD-kkel. Nagy részüket évek óta nem hallgattam, pedig anno kisebb vagyont költöttema beszerzésükre (többségüket külföldről). De ma már a streaming nálam is nagyon visszaszorította a CD-hallgstást… Ha végleg megadja magát a lejátszóm, akkor már nem veszek másikat, inkább eladom a CD-ket. Bár ott már nem annyira nyilvánvaló a brutális értékvesztés, sőt… épp a múltkor gondoltam megnézem, mit érhetnek ma a CD-im, escsak szúrópróbaszerűen, ledöbbentem, hogy jópár olyan akadt a kezembe, amiért ma már 40-50 eurót elkérnek használtan ebayen vagy amazonon… ha ennyiert el is lehet(ne) adni őket, akkor összességében viszonylag kis veszteséggel válnék meg a CD-imtől.
A DVD-ket viszont szintén elpakoltam, még meghirdetni sem éri meg a macerát… És nem kevés pénzt költöttem rájuk anno.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

Vinkler írta:
2021.10.20., szer. 20:26
Az okosan tervezett üveg oldalfal mellett érdemes vetni egy pillantást arra a "foltos" plafonra. 1 perc 20-tól kezdődően.

Szép "dógok" ezek, na! Örül az ember szíve! :D

Online
Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Alex_Aston írta:
2021.10.20., szer. 20:42
gomolalaci írta:
2021.10.20., szer. 20:33
Camelflapping írta:
2021.10.20., szer. 09:11

Arat a diszlexia... :(
Tudod mit jelent a diszlexia? Biztosa nem! Elárulom! Olvasási problémát, amely akár gyermekkorban is előfordulhat! A diszkalkula pedig alapvető számolási képesség elmaradást jelent! Legközelebbi hozzászólásodban gondold meg mit írsz!
Szerintem arra célzott, hogy aki megdicsérte, az nem tud olvasni, és azért örült a rövid szövegnek.
sad.gif
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

gomolalaci írta:
2021.10.20., szer. 20:33
Camelflapping írta:
2021.10.20., szer. 09:11
cables írta:
2021.10.20., szer. 08:56
Tegnap valaki (AVX olvasó/író) megdicsért, hogy röviden írok be...
Arat a diszlexia... :(
Tudod mit jelent a diszlexia? Biztosa nem! Elárulom! Olvasási problémát, amely akár gyermekkorban is előfordulhat! A diszkalkula pedig alapvető számolási képesség elmaradást jelent! Legközelebbi hozzászólásodban gondold meg mit írsz!
Szerintem arra célzott, hogy aki megdicsérte, az nem tud olvasni, és azért örült a rövid szövegnek.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Camelflapping írta:
2021.10.20., szer. 09:11
cables írta:
2021.10.20., szer. 08:56
Tegnap valaki (AVX olvasó/író) megdicsért, hogy röviden írok be...
Arat a diszlexia... :(
Tudod mit jelent a diszlexia? Biztosa nem! Elárulom! Olvasási problémát, amely akár gyermekkorban is előfordulhat! A diszkalkula pedig alapvető számolási képesség elmaradást jelent! Legközelebbi hozzászólásodban gondold meg mit írsz!
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Camelflapping írta:
2021.10.20., szer. 09:11
cables írta:
2021.10.20., szer. 08:56
Tegnap valaki (AVX olvasó/író) megdicsért, hogy röviden írok be...
Arat a diszlexia... :(
Szégyeldd magad! Rudi nem az! Te nem akarsz megöregedni azért, hogy rajtad a korod miatt ne lehessen fogást találni?
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

pali923 írta:
2021.10.20., szer. 17:43
cannonball írta:
2021.10.20., szer. 16:36
De a felét ki kellett dobjuk, mert senkinek nem kellettek.
Én ajándékoztam már egy csomagtartónyi könyvet egy szervezetnek, de még legalább annyi van a padláson, amit soha nem fogunk a kezünkbe venni, és még maradt bőven a polcokon is. Könyvtárnak is akartunk adni, de nekik sem kell. A Gutenberg-galaxis már nem a régi. Én is ebookot olvasok pár éve. gondolkodik.gif sad.gif
Tökéletes akusztikus panel lehetne belőlük... :smile29:
Csak a Marantz! :-D

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

cannonball írta:
2021.10.20., szer. 16:36
De a felét ki kellett dobjuk, mert senkinek nem kellettek.
Én ajándékoztam már egy csomagtartónyi könyvet egy szervezetnek, de még legalább annyi van a padláson, amit soha nem fogunk a kezünkbe venni, és még maradt bőven a polcokon is. Könyvtárnak is akartunk adni, de nekik sem kell. A Gutenberg-galaxis már nem a régi. Én is ebookot olvasok pár éve. gondolkodik.gif sad.gif
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

sutemenyx írta:
2021.10.19., kedd 23:24
És mekkora málőr az ha a feleséged a plázacica, te meg a hifi gyűjtögető vagy. :)
Vajon van ilyen egybeesés?
Kicsit másabb, de egybeesés. A feleségem hobbija a patchwork(foltvarrás), 2 hete vettünk neki varrógépet(a harmadikat), 430e volt tokkal vonóval, és ez nem is a legdrágább gépe. Igaz, ez nem csak a hobbiját szolgálja, hanem a munkáját is. Azért a kiválasztásánál a hobbihoz szükséges paraméterek voltak előtérben.
Ha azt nézem, 430e-ért nekem is lett volna ötletem, mit tudnék fejleszteni a rendszeremen, de most Ő volt soron.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

cannonball írta:
2021.10.20., szer. 16:36
pärt írta:
2021.10.20., szer. 16:24
A mi plázánkban van könyvesbolt.
És szerinted egy modern könyv értékálló? Épp nemrég adott el a párom kb. mázsányi könyvet. sok közülük tankönyv, szótár, lexikon volt, egy sem ponyvaregény. kb. 3000 Ft volt az átlag új áruk. ..és 200 ft az eladási :-(. De a felét ki kellett dobjuk, mert senkinek nem kellettek.
Én nem az örökösök anyagi boldogulására/boldogítására gondoltam. ;)

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -CB- »

pärt írta:
2021.10.20., szer. 16:24
A mi plázánkban van könyvesbolt.
És szerinted egy modern könyv értékálló? Épp nemrég adott el a párom kb. mázsányi könyvet. sok közülük tankönyv, szótár, lexikon volt, egy sem ponyvaregény. kb. 3000 Ft volt az átlag új áruk. ..és 200 ft az eladási :-(. De a felét ki kellett dobjuk, mert senkinek nem kellettek.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pärt »

A mi plázánkban van könyvesbolt.

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Nincs baj a gyűjtögetéssel, ha az összegyűjtött javak értékállóak. De egy plázában nincs olyan.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mishow »

sutemenyx írta:
2021.10.19., kedd 23:24
És mekkora málőr az ha a feleséged a plázacica, te meg a hifi gyűjtögető vagy.
Vajon van ilyen egybeesés?
Ismerek ilyet a tágabb ismeretségi körben. Költséges egybeesés :smile51:

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mishow »

pali923 írta:
2021.10.20., szer. 08:32
Ebben neked nyilvánvalóan igazad van, de azért egy idézetet idetennék egy egészen másik fórumról:
"Unokatesóm milliós tételt hazudott le otthon az (első ex-)asszonynak a horgászcuccaiból, és ő még csak nem is a legőrültebb horgász. Fotózás: ugyanez." :D
Minden hobbista legnagyobb rémálma, hogy ha egyszer hirtelen történik vele valami, akkor a család annyiért adja majd el a gyűjteményét, amennyit az asszonynak bemondott. gondolkodik.gif
Ezt így leírva talán egy veteránautós oldalon olvastam, de bármelyik költséges hobbi dettó :rolleyes:

Avatar
Camelflapping
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2017.04.26., szer. 22:51
Értékelés: 31

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Camelflapping »

cables írta:
2021.10.20., szer. 08:56
Tegnap valaki (AVX olvasó/író) megdicsért, hogy röviden írok be...
Arat a diszlexia... :(
"Annál is hihetetlenebb..."

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: cables »

Tegnap valaki (AVX olvasó/író) megdicsért, hogy röviden írok be...

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

zoli73 írta:
2021.10.20., szer. 06:48
A drága horgász eszköz jó minőségű, megbízható, tartós, és magas használati értékkel bír. Aki sokat horgászik, netán versenyez is, akkor annak hosszú távon kifizetődőbb a drága horgász felszerelés.
Ebben neked nyilvánvalóan igazad van, de azért egy idézetet idetennék egy egészen másik fórumról:
"Unokatesóm milliós tételt hazudott le otthon az (első ex-)asszonynak a horgászcuccaiból, és ő még csak nem is a legőrültebb horgász. Fotózás: ugyanez." :D

Akárhogy is, itt sokféleképpen keressük itthonra az ideális hangot, biztosan van naponta ezer olyan komponenscsere, aminek nem volt racionális indoka, legfeljebb a remény, hogy egy kicsit feljebb tudunk lépni. Az eredmény többnyire kétes. :rolleyes: Arról nem beszélve, amikor hifis gyűjteményeket látsz, van belőle nem kevés a neten. Azok nem a zenehallgatást szolgálják.

A hobbi már csak ilyen. Tulajdonképpen a bélyeggyűjtésnek vagy a numizmatikának is a befektetés lehetne az egyetlen belátható oka, de biztos vagyok benne, hogy a filatelisták nagy része nem ezért gyűjt bélyeget. Miért vesz valaki száz éves, használhatatlan autót/motort, hogy működőképeset varázsoljon belőle? Közlekedni lehetne sokkal olcsóbb és működő gépelyt is venni.

Szerencsére vannak a racionalitástól eltérő szempontok is az életben, ez így van jól. Aztán kinek a pop, kinek a popsi. :smile29:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

pali923 írta:
2021.10.19., kedd 22:51
ZolaBA írta:
2021.10.19., kedd 22:23
Na szóval arra akarok kilyukadni, hogy szerintem ez a fajta gyűjtési vágy is ott van a kettéválasztott hobbik között,
Ez biztosan igaz, és nem csak a hifistákra.

Klasszikus példa a horgászoké. Van aki szereti a halat, és azért horgászik, mert hazaviszi, megeszi. Vannak a sporthorgászok, akik visszadobják a kifogott halat, nekik a kihívás a lényeg. Aztán vannak, akik komoly hifistákhoz mérhető pénzt adnak ki mindenféle botra, orsóra, egyébre, pedig azzal sem lehet több/nagyobb halat fogni. Hobbiasztalos fórumon lehet találni tagokat, akik 5 fúró-csavarozó géppel rendelkeznek, és ez nem is a legdrágább tétel a műhelyben.

És akkor még nem is beszéltem a kényszervásárló plázacicákról. :D
A komolyabb/drágább horgász eszközök nem a több, nagyobb hal fogásának reményében kel, e kettő között nincs is összefüggés. Még csak nem is hiúságból, vagy stászusz szimbólúmnak, ennél sokkal prózaibb. A drága horgász eszköz jó minőségű, megbízható, tartós, és magas használati értékkel bír. Aki sokat horgászik, netán versenyez is, akkor annak hosszú távon kifizetődőbb a drága horgász felszerelés. A belépő szintű eszközök az alkalom szerű(évi 2-3 alkalom) horgászokat célozza meg.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

És mekkora málőr az ha a feleséged a plázacica, te meg a hifi gyűjtögető vagy. :)
Vajon van ilyen egybeesés?
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

ZolaBA írta:
2021.10.19., kedd 22:23
Na szóval arra akarok kilyukadni, hogy szerintem ez a fajta gyűjtési vágy is ott van a kettéválasztott hobbik között,
Ez biztosan igaz, és nem csak a hifistákra.

Klasszikus példa a horgászoké. Van aki szereti a halat, és azért horgászik, mert hazaviszi, megeszi. Vannak a sporthorgászok, akik visszadobják a kifogott halat, nekik a kihívás a lényeg. Aztán vannak, akik komoly hifistákhoz mérhető pénzt adnak ki mindenféle botra, orsóra, egyébre, pedig azzal sem lehet több/nagyobb halat fogni. Hobbiasztalos fórumon lehet találni tagokat, akik 5 fúró-csavarozó géppel rendelkeznek, és ez nem is a legdrágább tétel a műhelyben.

És akkor még nem is beszéltem a kényszervásárló plázacicákról. :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

earforce írta:
2021.10.19., kedd 12:32
De itt ketté is választanám a hobbit: az állandóan útkeresésben lévő hifistára, aki imád készülékeket birtokolni és csereberélni és a zenehallgató hifistára, aki meg a zene szeretete és a hangzáshűség miatt hobbizik. A kettő véleményem szerint egészen más hobbi.
Tegnap vettem egy hangsugárzót. Semmi komoly (B&W CM1 s1), bárki mondhatja, hogy egyszerű, olcsó, tucat, kommersz, stb. Gyakorlatilag nem előrelépés, nem volt rá szükségem, és nem is cserélek le vele semmit - sőt, még azt sem tudom hol lesz a helye, vagy, hogy mivel fogom hajtani gondolkodik.gif (költhetek kb. 2x annyit elektronikára, mint a HS volt).

De kellett :D Nincs ám szó semmilyen útkeresésről, vagy jobb hang hajszolásról... Sima birtoklási/gyűjtési vágy, ráadásul a választás is maximálisan csak érzelmi alapú, csak mert szép, csak mert nagyon rég tetszett. Lehet akkor is elhozom ha nem működik :fekverohog:

Na szóval arra akarok kilyukadni, hogy szerintem ez a fajta gyűjtési vágy is ott van a kettéválasztott hobbik között, akár párhuzamosan is más célokkal. Viszont valahogy furcsa, hogy hifinél a gyűjtés (vagy a pénz/hely szűke okán végzett cserélgetés) egészen más, kevésbé elfogadott (inkább kritizált), mint egy csomó más gyűjtő jellegű hobbinál. Milyen vicces lenne, hogy valaki mondjuk addig adja-veszi a bélyegeket, amíg meg nem találja "a legszebbet" ;) - de ki tudja, talán olyan is van, én nem ítélném el :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

fapaci írta:
2021.10.19., kedd 14:52
cannonball írta:
2021.10.19., kedd 11:49
Rá kellett ugyanis jönnöm az utóbbi pár évben, hogy bármilyen szett unalmas lehet, tehát mindig kell egy "B" szett, ami más élményt ad...
B szett vásárlása helyett nálam jóval hatékonyabb, élvezetesebb és egészségesebb módszernek bizonyult egy-egy kiadós, több napos hegymászó túra, erdei bringázás, vagy folyami evezés, amik során szándékosan nem hallgatok zenét semmilyen formában. Ilyenfajta "vérátömlesztés" után nem csak a munka és a mindennapi konfliktusok kezelése megy könnyebben, de a zenehallgatás is jóval könnyedebb élménnyé válik, kevésbé szól a kütyüzésről. Elázva fázva, sárosan, mégis felszabadultan mozogni a természetben szépen helyére rakja az értékrendet, bár nyilván nem való mindenkinek.
Ezt én is pontosan így látom, és teszem is. Egy másod rendszer kiépítése, hallgatása helyett, én inkább másba fektetem az energiát. Elmegyek a fiammal gyalog, vagy bicikli túrázni, horgászni, stb. engem, még ha fizikailag fárasztó is, de ezek a tevékenységek baromira ki tudnak kapcsolni, fel tudnak tölteni.
Én személy szerint nagyon zajos körülmények között dolgozom, ebből kifolyólag szinte szomjazom a csendet, amit az említett természet közeli tevékenységektől maradéktalanúl megkapok.
A természetben eltöltött, kimerítő és tartalmas nap végén jól esik az önfeledt zenehallgatás. Számomra ez így kerek, ezek az időtöltési formák jól kiegészítik egymást.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”