Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2381

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2021.12.13., hétf. 20:31
Alex_Aston írta:
2021.12.13., hétf. 20:27
Aszpirin írta:
2021.12.13., hétf. 20:20

Ez a kábel nagyon korrektül néz ki, főleg ha ezüst, tényleg kácsás? Kár, hogy most már nem látok a kínálatukban ilyent...
Az, Kácsa.
Korrekt szerintem is, élőben látva, és kézben fogva is masszív benyomást kelt.
.
20211213_202517.jpg
Ez is hasonlít rá, de ez sem lehetett, mert ez "csak" ezüstözött rész: https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kacsa- ... mo-peldany
Biztos, hogy ezüst az???
Lehet, hogy ezüstözött réz, nem ismerem. Csak annyit tudtam, hogy ezüst.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Aszpirin írta:
2021.12.13., hétf. 20:31
Alex_Aston írta:
2021.12.13., hétf. 20:27
Aszpirin írta:
2021.12.13., hétf. 20:20

Ez a kábel nagyon korrektül néz ki, főleg ha ezüst, tényleg kácsás? Kár, hogy most már nem látok a kínálatukban ilyent...
Az, Kácsa.
Korrekt szerintem is, élőben látva, és kézben fogva is masszív benyomást kelt.
.
20211213_202517.jpg
Ez is hasonlít rá, de ez sem lehetett, mert ez "csak" ezüstözött rész: https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kacsa- ... mo-peldany
Biztos, hogy ezüst az???
Biztos, hogy nem.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2021.12.13., hétf. 20:27
Aszpirin írta:
2021.12.13., hétf. 20:20

Ez a kábel nagyon korrektül néz ki, főleg ha ezüst, tényleg kácsás? Kár, hogy most már nem látok a kínálatukban ilyent...
Az, Kácsa.
Korrekt szerintem is, élőben látva, és kézben fogva is masszív benyomást kelt.
.
20211213_202517.jpg
Ez is hasonlít rá, de ez sem lehetett, mert ez "csak" ezüstözött rész: https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kacsa- ... mo-peldany
Biztos, hogy ezüst az???
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2381

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2021.12.13., hétf. 20:20

Ez a kábel nagyon korrektül néz ki, főleg ha ezüst, tényleg kácsás? Kár, hogy most már nem látok a kínálatukban ilyent...
Az, Kácsa.
Korrekt szerintem is, élőben látva, és kézben fogva is masszív benyomást kelt.
.
20211213_202517.jpg
20211213_202517.jpg (2.32 MiB) Megtekintve 1409 alkalommal
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2021.12.13., hétf. 19:43
Csináltam egy saját házi tesztet, mert egyik kedves fórum társunk jóvoltából nálam van tesztelni pár napot egy Kácsa ezüst kábel (mellékelt fotón).
A saját VDH d352 volt a másik alany.
Kb. 10x egymás után váltogatva A-B teszt nálam/nekem nem adott semmi különbséget... gondolkodik.gif

De persze lehet nem is kéne lenni különösebben, ha azt nézzük, hogy újkori áruk kb. ugyanaz (2×3m esetén 100e Ft körül).
.
20211213_172901.jpg
Ez a kábel nagyon korrektül néz ki, főleg ha ezüst, tényleg kácsás? Kár, hogy most már nem látok a kínálatukban ilyent... (szerk: hasonlót találtam az "archívumukban", de az ezüstözött réz volt: https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/fonott ... arzo-kabel )
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2381

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Csináltam egy saját házi tesztet, mert egyik kedves fórum társunk jóvoltából nálam van tesztelni pár napot egy Kácsa ezüst kábel (mellékelt fotón).
A saját VDH d352 volt a másik alany.
Kb. 10x egymás után váltogatva A-B teszt nálam/nekem nem adott semmi különbséget... gondolkodik.gif

De persze lehet nem is kéne lenni különösebben, ha azt nézzük, hogy újkori áruk kb. ugyanaz (2×3m esetén 100e Ft körül).
.
20211213_172901.jpg
20211213_172901.jpg (2.77 MiB) Megtekintve 1421 alkalommal
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Volna egy kérdésem.
Terveznék egy olyan - remélem nem túl istentagadó próbát - hogy egy dupla kábellel összekötött erősítő-hangdoboz párost (a hangfalterminálok csavaros részén vannak bekötve mindkét oldalon) még egy dupla kábellel összekötnék a banándugós fogadóegységen keresztül is. Itt most nem hangminőség és az egyéb dolog érdekel, csak annyi, hogy ezt megmerjem-e csinálni? Mivel a műszaki ismereteim enyhén szólva is hiányosak, nem tudom, hogy így nem károsodhat-e esetleg a hangdoboz vagy erősítő?
Kíváncsi lennék, hogy mit okoz egy dupla-dupla összekötés. Mivel a második kábelszett kvázi "felesleges" így a próba semmi nem kerülne, enni nem kérne. :D
A "felesleges" kábelt meg úgy sem áll szándékomban eladni. Ha más nem a szekrényben nagyon jól elfér.

Avatar
mtj
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2014.11.05., szer. 20:21
Értékelés: 24

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mtj »

cables írta:
2021.12.11., szomb. 07:58
mtj írta:
2021.12.10., pén. 18:20
Üdv a Fórumtársaknak !
Lehet butaságot kérdezek : adott egy AQ Carbon Cat7 kábel . Amennyiben USB kábelt készíttetnék belőle , hozná a Carbon usb kvalitásait ?
Vagy teljesen más a Cat és az Usb kábel struktúrája , szerkezete - így semmi értelme a dolognak ?
Nem butaság amit kérdezel, de az én tapasztalatom az, hogy a Cat kábelekből nem lehet jó hangú USB kábelt csinálni.
Köszönöm a választ , akkor nem "teszem tönkre" a Cat kábelt . :smile53:

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

mtj írta:
2021.12.10., pén. 18:20
Üdv a Fórumtársaknak !
Lehet butaságot kérdezek : adott egy AQ Carbon Cat7 kábel . Amennyiben USB kábelt készíttetnék belőle , hozná a Carbon usb kvalitásait ?
Vagy teljesen más a Cat és az Usb kábel struktúrája , szerkezete - így semmi értelme a dolognak ?
Nem butaság amit kérdezel, de az én tapasztalatom az, hogy a Cat kábelekből nem lehet jó hangú USB kábelt csinálni.

Avatar
mtj
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 351
Csatlakozott: 2014.11.05., szer. 20:21
Értékelés: 24

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mtj »

Üdv a Fórumtársaknak !
Lehet butaságot kérdezek : adott egy AQ Carbon Cat7 kábel . Amennyiben USB kábelt készíttetnék belőle , hozná a Carbon usb kvalitásait ?
Vagy teljesen más a Cat és az Usb kábel struktúrája , szerkezete - így semmi értelme a dolognak ?

Avatar
lotka
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.08.08., kedd 19:07
Értékelés: 2

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lotka »

Dorian írta:
2021.12.07., kedd 15:01
lotka írta:
2021.12.06., hétf. 16:53
Köszönöm a hozzászólásokat, értem amiket mondtok és egészen biztosan igazatok is van benne, de...
Ha jól értem az a cél, hogy a mozierősítőt és a sztereót is ugyanarra a front hangfalpárra kösd?
Ez esetben semmi szüksége hangfalátkapcsolóra: a mozivasfront pre-outjából kötsz egy IC-t a sztereó vas egyik bemenetére / mozin a frontokat majd a sztereó hajtja/, a sztereó zene forrását meg a sztereó vas másik bemenetére kötöd.
Igen, jól érted és nem rossz az ötlet, én is gondoltam már rá, csak két problémám van vele (tudom, én ilyen problémás emberke vagyok :D ).
1. Mivel mindkét erősítő egy gyártótól van, így sajnos a legtöbb távirányító kód megegyezik. Vagyis, ha növelem a hangerőt, akkor mindkét erősítőn nő és így elrontja a hangképet.
2. Ha még ezt meg is oldanám valahogy, a sztereo erősítőnek sajnos nem lehet kikapcsolni a front világítását. Nem írtam, de az erősítők pont a kanapéval szemben vannak egy nyitott szekrényben a TV alatt így ez elég zavaró lenne a számomra (ha esetleg nem ismernéd a típust: a hangerő szabályozó csodaszép hófehér bazierős fénnyel világít. :rolleyes: Sztereónál nem gond mert ott úgyis általában csukott szemmel hallgatom vagy egyszerűen nem zavar, de filmnél elvonja a tekintetem a képről.)

Mindenkinek nagyon köszönöm a segítségét, véleményét; szerintem sokat segített! :smile53: Átgondolom mégegyszer, h mi lenne a legoptimálisabb megoldás számomra.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Dorian »

lotka írta:
2021.12.06., hétf. 16:53
Köszönöm a hozzászólásokat, értem amiket mondtok és egészen biztosan igazatok is van benne, de...
Ha jól értem az a cél, hogy a mozierősítőt és a sztereót is ugyanarra a front hangfalpárra kösd?
Ez esetben semmi szüksége hangfalátkapcsolóra: a mozivasfront pre-outjából kötsz egy IC-t a sztereó vas egyik bemenetére / mozin a frontokat majd a sztereó hajtja/, a sztereó zene forrását meg a sztereó vas másik bemenetére kötöd.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: mishow »

lotka írta:
2021.12.06., hétf. 13:10
Próbáltam több helyen utána érdeklődni (pl. Kácsa), h mire lenne érdemes cserélnem. A VHD típusára nem emlékeztem, így csak az AQ T4-hez képest ajánlottak, mégpedig az AQ Rocket 22-es kábelét.
Szerintetek érdemes lenne kicserélni a teljes kábelezést - kb 8m összesen (az erősítők és a konzol között 4*1,5m és 2*2 m a konzol és a hangfalak között) vagy tartsam meg inkább a VDH-t és ahhoz vegyek plusz kábelt?
Nem látok bele a pénztárcádba, és pláne nem költhetem a pénzedet, de ehhez a rendszerhez AQ Rocket kész lehúzás :ohnoohnoohno:
Kezdjük ott, hogy az általad "konzol"-nak nevezett átkapcsoló már eleve kritikus láncszem lesz. Először abból válassz tisztességes darabot. Ehhez típust nem tudok ajánlani, de vannak itt szakik, akik segítenek.
A kábelek egységesítése nem rossz ötlet, de ha a meglévők tetszenek, akkor először azokból gazdálkodj: már megvannak, ismered, bejárattad. Nem írtad, melyikből milyen méreted van, de ha valamelyikből lenne 2x3m, akkor abból "feleznék" le egy 4x1,5m-es köteget.
Ehhez a rendszerhez egyébként inkább összerakatnék egy teljes szettet korrekt árú Klotz kábelekből, de az AQ palettán is van élet a Rocket alatt, nem beszélve a QED jól bevált és megfizethető XT sorozatáról - és még lehetne sorolni a megfizethető madzagokat. A végükre pedig sima forrasztott Z banánok, oxt csókolom!

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: -CB- »

lotka írta:
2021.12.06., hétf. 16:53
Alex_Aston írta:
2021.12.06., hétf. 14:08
lotka írta:
2021.12.06., hétf. 13:10

Tudom, mindenkinek más az ízlése, de ha esetleg valakinek van tapasztalata a fenti kábelek kapcsán, akkor szívesen venném a vélemyényét.
Nekem VDH d352 van, és kiszolgálja a Quadral Orkan 9-es hangfalaimat.
Szerintem felesleges a leírt hangfalhoz komyabb kábel, ahogy kolléga is írja, ha pénzt akarsz költeni, akkor egy jobb hangfallal többet nyerhetsz a hangminőségen.
Köszönöm a hozzászólásokat, értem amiket mondtok és egészen biztosan igazatok is van benne, de:
1. Sajnos 6 évig mellőznöm kellett a hangfalaimat és csak két Edifier számítógépes hangfalon tudtam zenét hallgatni, meg fülesen; ahhoz képest ez most nekem fantasztikusan szól. :D
2. Ha új hangfalat vennék, ezt akkor is meg kéne/szeretném csinálni, mert attól, hogy új hangfalam lenne még a két erősítő rákötését ugyanúgy meg kéne oldanom. (tudom a hangfalba is ki-be dugdoshatnám a kábeleket, de ennél kicsit szofisztikáltabb megoldást gondoltam ki ;) )
Azaz nem feltétlenül pénzt szeretnék költeni, hanem egy szükséges dologról van szó.

Lehet félreérthető voltam, nem azt várom ettől, hogy ugrásszerűen javuljon a hangzás, hanem hogy legalább a jelenlegi minőséget vagy akár picit jobbat tartani tudjak és nem akarnék több tízezret költeni mondjuk egy Rocket kábelre, ha mondjuk az a minőség már megvan a VDH-n.
Illetve nyílván ha végül a Rocket lenne, akkor a VDH-t ás az AQ-t eladnám, ezzel kompenzálva kicsit a kiadásokat.

Esetleg ennek fényében még valami tanács? :rolleyes:
Tudom, a legtutibb az lenne, ha letét ellenében elhoznék pár Rocket kábelt kipróbálásra és összehasonlítanám a kettőt, de sajnos januárig biztosan nem lesz időm hosszabb tesztelésre. sad.gif
Igazuk van az előttem szólóknak. Ezen a szinten teljesen felesleges kábelekkel kísérletezgetned. Sokáig szivattam magam én is, tucatszám hoztam haza tesztelni a Kacsából a kábeleket, aztán a maradt a Belden 9497. Momentán egy Utópiával is jobb eredményt hoznak, mint a 10x annyiba kerülő vmi. ezüstözött fityfasz. A kábeleket igazán drágább, jóval érzékenyebb eszközök (csöves vas, lemezjátszó) hálálják meg.

Avatar
lotka
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.08.08., kedd 19:07
Értékelés: 2

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lotka »

Alex_Aston írta:
2021.12.06., hétf. 14:08
lotka írta:
2021.12.06., hétf. 13:10

Tudom, mindenkinek más az ízlése, de ha esetleg valakinek van tapasztalata a fenti kábelek kapcsán, akkor szívesen venném a vélemyényét.
Nekem VDH d352 van, és kiszolgálja a Quadral Orkan 9-es hangfalaimat.
Szerintem felesleges a leírt hangfalhoz komyabb kábel, ahogy kolléga is írja, ha pénzt akarsz költeni, akkor egy jobb hangfallal többet nyerhetsz a hangminőségen.
Köszönöm a hozzászólásokat, értem amiket mondtok és egészen biztosan igazatok is van benne, de:
1. Sajnos 6 évig mellőznöm kellett a hangfalaimat és csak két Edifier számítógépes hangfalon tudtam zenét hallgatni, meg fülesen; ahhoz képest ez most nekem fantasztikusan szól. :D
2. Ha új hangfalat vennék, ezt akkor is meg kéne/szeretném csinálni, mert attól, hogy új hangfalam lenne még a két erősítő rákötését ugyanúgy meg kéne oldanom. (tudom a hangfalba is ki-be dugdoshatnám a kábeleket, de ennél kicsit szofisztikáltabb megoldást gondoltam ki ;) )
Azaz nem feltétlenül pénzt szeretnék költeni, hanem egy szükséges dologról van szó.

Lehet félreérthető voltam, nem azt várom ettől, hogy ugrásszerűen javuljon a hangzás, hanem hogy legalább a jelenlegi minőséget vagy akár picit jobbat tartani tudjak és nem akarnék több tízezret költeni mondjuk egy Rocket kábelre, ha mondjuk az a minőség már megvan a VDH-n.
Illetve nyílván ha végül a Rocket lenne, akkor a VDH-t ás az AQ-t eladnám, ezzel kompenzálva kicsit a kiadásokat.

Esetleg ennek fényében még valami tanács? :rolleyes:
Tudom, a legtutibb az lenne, ha letét ellenében elhoznék pár Rocket kábelt kipróbálásra és összehasonlítanám a kettőt, de sajnos januárig biztosan nem lesz időm hosszabb tesztelésre. sad.gif

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2381

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

lotka írta:
2021.12.06., hétf. 13:10

Tudom, mindenkinek más az ízlése, de ha esetleg valakinek van tapasztalata a fenti kábelek kapcsán, akkor szívesen venném a vélemyényét.
Nekem VDH d352 van, és kiszolgálja a Quadral Orkan 9-es hangfalaimat.
Szerintem felesleges a leírt hangfalhoz komyabb kábel, ahogy kolléga is írja, ha pénzt akarsz költeni, akkor egy jobb hangfallal többet nyerhetsz a hangminőségen.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Dorian »

lotka írta:
2021.12.06., hétf. 13:10
A sztereo (H/K 980) és a hm rendszerem (H/K 760).
1 pár hangfal (Dali Concept 6) lenne, amit ezután szeretnék meghajtani.
Szerintetek érdemes lenne kicserélni a teljes kábelezést...
Szerintem a Concept 6-ot cseréld le.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
lotka
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2006.08.08., kedd 19:07
Értékelés: 2

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: lotka »

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Úgy alakult, hogy költözés után egy helyiségbe került a sztereo (H/K 980) és a hm rendszerem (H/K 760). A HM-hoz eddig egy AQ Type 4-es hangfalkábelt használtam, a sztereohoz pedig VDH D352-t. Viszont 1 pár hangfal (Dali Concept 6) lenne, amit ezután szeretnék meghajtani. Ehhez építenék egy konzolt, ahol tudom majd állítani, hogy melyik hangfal szóljon, de ez most igazából nem olyan lényeges. A fontos az, hogy szeretném egységesíteni a kábelezést.

Próbáltam több helyen utána érdeklődni (pl. Kácsa), h mire lenne érdemes cserélnem. A VHD típusára nem emlékeztem, így csak az AQ T4-hez képest ajánlottak, mégpedig az AQ Rocket 22-es kábelét.
Viszont most megnéztem a VHD típusát és utána keresve azt láttam, h árban kb. ugyan ott van (kicsit még drágább is mint a Rocket).

Szerintetek érdemes lenne kicserélni a teljes kábelezést - kb 8m összesen (az erősítők és a konzol között 4*1,5m és 2*2 m a konzol és a hangfalak között) vagy tartsam meg inkább a VDH-t és ahhoz vegyek plusz kábelt?

Tudom, mindenkinek más az ízlése, de ha esetleg valakinek van tapasztalata a fenti kábelek kapcsán, akkor szívesen venném a vélemyényét.

Köszönöm!

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

zoli73 írta:
2021.12.04., szomb. 18:47
Szeretnék egy kis segítséget kérni a tapasztaltabbaktól!
Az elmúlt hétvégén, renszer fejlesztés címén lecseréltem az előerősítőmet. Az új(legalábbis nálam) előerősítő rendelkezik szimetrikus(XLR) be, és kimenetekkel is, és mivel a dac-omon is van ilyen kimenet, így szerettem volna tenni egy próbat a szimetrikus összeköttetéssel is. Ehhez ma beszereztem egy XLR dugókkal szerelt kábelt, és be is dugtam a helyére.
Ami azonnal feltűnt, hogy a szimetrikus összeköttetéssel halkabb a jel, mint az asszimetrikus(rca) kábelen. Ez normális, ennek így kell lennie? Eddig még nem használtam szimetrikusan összekötött készülékeket, nincs erről semilyen tapasztalatom.
A másik kérdés, jelenleg két kábelen(rca-xlr) van párhuzamosan összekötve a dac, és az előerősítő, kvázi tesztelve a két összeköttetési mód, és a két kábel közötti különbséget. Ez műszaki szempontból aggályos? A két ki, ill. bemenet egyidelyű használata lehet valami káros hatással egymásra?
Jelenleg csak a két kábel(különböző gyártmányok) közötti különbséget hallom. A két összeköttetési mód között mit kell még tapasztaljak ill. a szimetrikus milyen előnyökkel járhat, ha jár?
Tudtommal mindkét készülék, valósan szimetrikus felépítésű, nem csak divatból van rajtuk XLR ki- bemenet.
Köszönöm előre is a segítséget!
Nos, úgy néz ki, ez a jelszint beli különbség megoldódott. Rámcsörgött a dac-om előző gazdája, és felhívta a figyelmemet a készüleken belül, az XLR kimenetek jelszintjét beállító jumperekre, hogy a jelenlegi, gyári beállításon kell változtatni, egy állást, hogy az RCA bemenettel megyegyező kimeneti szintet kapjak. Előkerestem a dac manual-ját, amiben fotókkal ilusztrálva, meg is találtam az ide vágó instrukciókat.
Ez volt a "hiba" forrása", és nem a kábelek. A szimetrikus kimeneten keresztül, egy gondolatnyival tisztábbnak, és egyértelműen dinamikusabbnak hallom, a kapott hangot.
Ezúton is köszönöm neki a segítséget! leborulok.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3746
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2349
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szeretnék egy kis segítséget kérni a tapasztaltabbaktól!
Az elmúlt hétvégén, renszer fejlesztés címén lecseréltem az előerősítőmet. Az új(legalábbis nálam) előerősítő rendelkezik szimetrikus(XLR) be, és kimenetekkel is, és mivel a dac-omon is van ilyen kimenet, így szerettem volna tenni egy próbat a szimetrikus összeköttetéssel is. Ehhez ma beszereztem egy XLR dugókkal szerelt kábelt, és be is dugtam a helyére.
Ami azonnal feltűnt, hogy a szimetrikus összeköttetéssel halkabb a jel, mint az asszimetrikus(rca) kábelen. Ez normális, ennek így kell lennie? Eddig még nem használtam szimetrikusan összekötött készülékeket, nincs erről semilyen tapasztalatom.
A másik kérdés, jelenleg két kábelen(rca-xlr) van párhuzamosan összekötve a dac, és az előerősítő, kvázi tesztelve a két összeköttetési mód, és a két kábel közötti különbséget. Ez műszaki szempontból aggályos? A két ki, ill. bemenet egyidelyű használata lehet valami káros hatással egymásra?
Jelenleg csak a két kábel(különböző gyártmányok) közötti különbséget hallom. A két összeköttetési mód között mit kell még tapasztaljak ill. a szimetrikus milyen előnyökkel járhat, ha jár?
Tudtommal mindkét készülék, valósan szimetrikus felépítésű, nem csak divatból van rajtuk XLR ki- bemenet.
Köszönöm előre is a segítséget!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: audioline »

A PVC nem a legideálisabb szigetelő anyag a jelátvitel hangra gyakorolt hatása szempontjából. Az árnyékolás pedig pro/kontra ölre menő vita téma, szerintem ne is menjünk bele... :D Ahol szükséges, ott hoz a konyhára, ahol nem, ott visz. Röviden ennyi. :smile32:
.

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Gábor85 írta:
2021.11.29., hétf. 21:22
Mint kispénzű hifista szeretnék megosztani valamit kábel témában. Talán valaki rátalál megoldásnak is, más meg technikailag tartja érdekesnek. Nagyon keresem a nyugodt, kifejezetten finom, nagyon természetes hangzást, aminek igazán jó atmoszférája van. Hifista szempontból elképesztően alacsony szintű anyagokból most mégis hallok egy ilyesmi hangot.
A hangfal egy noname mikrohifi szinte papírvékony mdf zárt doboza, amelyben a szélessávú hangszóró valószínűleg 150 Hz alatt nem sokat csinál (és akkor lehet, hogy eufemisztikusan fogalmaztam), az erősítő talán a legolcsóbb hangszóró erősítő, amit lehet kapni, egy PAM8403 D-osztályú, aminek mérete egy 20 Ft-osé, 4 db ceruzaakksiról megy, és mégis...Egyedül a forrást merem büszkén leírni, bár ára annak is szerény, egy kínai mini PC-re kötött kézi készítésű japán USB-DAC, a Sparkler Audio Tiny, amit a készítője egyenesen neked szállít, ha megveszed.
És akkor amivel összekötöttem: összekötőnek egy rövid csavart érpár (pici készülékek esetében lehet arasznyi is), ahol egy ér 0.5 mm átmérőjű ékszerdrót (rézszínű dekorációs drót) cipőfűzőbe dugva, a hangszórókábel pedig a legalapabb fejhallgató kábel, amit kicsit körülményesen, de kibújtattam a pvc köpenyéből, sajnos a benne lévő szálak sok helyen elszakadtak vagy összegubancolódtak, de így is működik. Tápkábele csak a mini pc-nek van, de az nyilván semmi extra, usb-nek pedig közönséges usb kábel, csak eltávolítottam róla az árnyékolást. A hang pedig fantasztikus. :D
Próbálj ki egy Power-R kábelt...
A gondolkodás nem megerőltető...

Gábor85
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2019.07.30., kedd 19:28
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Gábor85 »

Mint kispénzű hifista szeretnék megosztani valamit kábel témában. Talán valaki rátalál megoldásnak is, más meg technikailag tartja érdekesnek. Nagyon keresem a nyugodt, kifejezetten finom, nagyon természetes hangzást, aminek igazán jó atmoszférája van. Hifista szempontból elképesztően alacsony szintű anyagokból most mégis hallok egy ilyesmi hangot.
A hangfal egy noname mikrohifi szinte papírvékony mdf zárt doboza, amelyben a szélessávú hangszóró valószínűleg 150 Hz alatt nem sokat csinál (és akkor lehet, hogy eufemisztikusan fogalmaztam), az erősítő talán a legolcsóbb hangszóró erősítő, amit lehet kapni, egy PAM8403 D-osztályú, aminek mérete egy 20 Ft-osé, 4 db ceruzaakksiról megy, és mégis...Egyedül a forrást merem büszkén leírni, bár ára annak is szerény, egy kínai mini PC-re kötött kézi készítésű japán USB-DAC, a Sparkler Audio Tiny, amit a készítője egyenesen neked szállít, ha megveszed.
És akkor amivel összekötöttem: összekötőnek egy rövid csavart érpár (pici készülékek esetében lehet arasznyi is), ahol egy ér 0.5 mm átmérőjű ékszerdrót (rézszínű dekorációs drót) cipőfűzőbe dugva, a hangszórókábel pedig a legalapabb fejhallgató kábel, amit kicsit körülményesen, de kibújtattam a pvc köpenyéből, sajnos a benne lévő szálak sok helyen elszakadtak vagy összegubancolódtak, de így is működik. Tápkábele csak a mini pc-nek van, de az nyilván semmi extra, usb-nek pedig közönséges usb kábel, csak eltávolítottam róla az árnyékolást. A hang pedig fantasztikus. :D

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1751
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: -CB- »

szabo_pitty írta:
2021.11.26., pén. 16:47
cannonball írta:
2021.11.26., pén. 16:35
szabo_pitty írta:
2021.11.26., pén. 16:30

Időnként, némi harsányság tapasztalható a hangjában, más bajom, nekem sincs, vele. Gondoltam, egy jobb, OFC kábel, ezüst nélkül, jobb lenne.
Nekem némi kalandozás után most ez van bekötve, és igen meg vagyok vele elégedve. Nem utolsó szempont, hogy van mindenből demó, amit elhozhatsz, illetve elég jók most a Black friday akcióik is.

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kco-is ... X0QAvD_BwE

Nyugodt hangú, masszív, és szép drót. Itt a fórumon is mintha árult volna valaki mostanában.
Ez is szimpatikus, különösen, a szorítós, RCA-dugók miatt.
Igen, a megépítettségük mint egy tank, különösen egy AQ kábel mellett...

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

cannonball írta:
2021.11.26., pén. 16:35
szabo_pitty írta:
2021.11.26., pén. 16:30
Alex_Aston írta:
2021.11.26., pén. 15:30


Neotech KHS-154 van nekem a CD és erősítő között. Tökéletesen elégedett vagyok ezzel a kábellel bő 18 éve.
Időnként, némi harsányság tapasztalható a hangjában, más bajom, nekem sincs, vele. Gondoltam, egy jobb, OFC kábel, ezüst nélkül, jobb lenne.
Nekem némi kalandozás után most ez van bekötve, és igen meg vagyok vele elégedve. Nem utolsó szempont, hogy van mindenből demó, amit elhozhatsz, illetve elég jók most a Black friday akcióik is.

https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kco-is ... X0QAvD_BwE

Nyugodt hangú, masszív, és szép drót. Itt a fórumon is mintha árult volna valaki mostanában.
Ez is szimpatikus, különösen, a szorítós, RCA-dugók miatt.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”