Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: rTom »

asebestyen írta:
2022.03.05., szomb. 21:52
rTom írta:
2022.03.05., szomb. 21:27
fapaci írta:
2022.03.05., szomb. 16:51


Kell néhány hét, mire az anyag átküzdi magát az elkerülhetetlen lépéseken. Most éppen az utómunka, szintezés, vágás, többszörös ellenőrzés és az album szerkesztése zajlik. Hagyományos értelemben Mastering nem lesz, az anyagot szándékosan eredeti állapotában hagyjuk, a hangszínekbe sem nyúlunk bele, a nagyszerű hangszerek hangját eredeti pompájukban élvezhetitek majd. Minimális mértékű dinamika korrekciót csináltam, a teljes album anyagán csupán 3 ponton, hogy hallgatható szintre tudjuk felhúzni a jelszintet. Így is halkabbnak fogjátok érezni a kommersz felvételekhez képest a nagy dinamika tartomány miatt. Kaptunk is rá egy DR14-es értéket. És hogy ezt a nagy átfogást otthon ki is tudjátok használni, ahhoz adunk majd némi technikai segítséget.

Sokcsatornás verzió nem készül, csak sztereó, amin a teret pontosan úgy építettük fel, ahogy a zenészek élőben elhelyezkedtek a stúdióban.


FAP_8209.png
Jó látni, hogy minőséget lehet ATC nélkül is kiadni.
A monitor csak egy eszköz, még ha fontos is. Hogy kinek a füle fogja fel az abból jövő hangnyomas változásokat és milyen döntéseket hoz azok alapján, az sokkal fontosabb.
Nyílván mert nincs “még” line bedrótozva. Félreértettél, ha az jött le, hogy a hangmérnökök munkáját becsülném le.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

rTom írta:
2022.03.05., szomb. 21:27
fapaci írta:
2022.03.05., szomb. 16:51
tamagaba írta:
2022.03.05., szomb. 15:52
Mikó lesz fönn a nativdéesdén? Már tűkön ülök itton a monitor előtt ;)
Komolyra forditva - a többcsatornás felvétel hogy van? Mintha a zenekar közepén ülnék? A 2 csatornásat fogom megvenni, csak érdekel
Kell néhány hét, mire az anyag átküzdi magát az elkerülhetetlen lépéseken. Most éppen az utómunka, szintezés, vágás, többszörös ellenőrzés és az album szerkesztése zajlik. Hagyományos értelemben Mastering nem lesz, az anyagot szándékosan eredeti állapotában hagyjuk, a hangszínekbe sem nyúlunk bele, a nagyszerű hangszerek hangját eredeti pompájukban élvezhetitek majd. Minimális mértékű dinamika korrekciót csináltam, a teljes album anyagán csupán 3 ponton, hogy hallgatható szintre tudjuk felhúzni a jelszintet. Így is halkabbnak fogjátok érezni a kommersz felvételekhez képest a nagy dinamika tartomány miatt. Kaptunk is rá egy DR14-es értéket. És hogy ezt a nagy átfogást otthon ki is tudjátok használni, ahhoz adunk majd némi technikai segítséget.

Sokcsatornás verzió nem készül, csak sztereó, amin a teret pontosan úgy építettük fel, ahogy a zenészek élőben elhelyezkedtek a stúdióban.


FAP_8209.png
Jó látni, hogy minőséget lehet ATC nélkül is kiadni.
A monitor csak egy eszköz, még ha fontos is. Hogy kinek a füle fogja fel az abból jövő hangnyomas változásokat és milyen döntéseket hoz azok alapján, az sokkal fontosabb.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: rTom »

fapaci írta:
2022.03.05., szomb. 16:51
tamagaba írta:
2022.03.05., szomb. 15:52
Mikó lesz fönn a nativdéesdén? Már tűkön ülök itton a monitor előtt ;)
Komolyra forditva - a többcsatornás felvétel hogy van? Mintha a zenekar közepén ülnék? A 2 csatornásat fogom megvenni, csak érdekel
Kell néhány hét, mire az anyag átküzdi magát az elkerülhetetlen lépéseken. Most éppen az utómunka, szintezés, vágás, többszörös ellenőrzés és az album szerkesztése zajlik. Hagyományos értelemben Mastering nem lesz, az anyagot szándékosan eredeti állapotában hagyjuk, a hangszínekbe sem nyúlunk bele, a nagyszerű hangszerek hangját eredeti pompájukban élvezhetitek majd. Minimális mértékű dinamika korrekciót csináltam, a teljes album anyagán csupán 3 ponton, hogy hallgatható szintre tudjuk felhúzni a jelszintet. Így is halkabbnak fogjátok érezni a kommersz felvételekhez képest a nagy dinamika tartomány miatt. Kaptunk is rá egy DR14-es értéket. És hogy ezt a nagy átfogást otthon ki is tudjátok használni, ahhoz adunk majd némi technikai segítséget.

Sokcsatornás verzió nem készül, csak sztereó, amin a teret pontosan úgy építettük fel, ahogy a zenészek élőben elhelyezkedtek a stúdióban.


FAP_8209.png
Jó látni, hogy minőséget lehet ATC nélkül is kiadni.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4396
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fapaci írta:
2022.03.05., szomb. 16:51

Most éppen az utómunka, szintezés, vágás, többszörös ellenőrzés és az album szerkesztése zajlik.
Nesze neked színezés mentes rendszer :D
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tamagaba írta:
2022.03.05., szomb. 15:52
Mikó lesz fönn a nativdéesdén? Már tűkön ülök itton a monitor előtt ;)
Komolyra forditva - a többcsatornás felvétel hogy van? Mintha a zenekar közepén ülnék? A 2 csatornásat fogom megvenni, csak érdekel
Kell néhány hét, mire az anyag átküzdi magát az elkerülhetetlen lépéseken. Most éppen az utómunka, szintezés, vágás, többszörös ellenőrzés és az album szerkesztése zajlik. Hagyományos értelemben Mastering nem lesz, az anyagot szándékosan eredeti állapotában hagyjuk, a hangszínekbe sem nyúlunk bele, a nagyszerű hangszerek hangját eredeti pompájukban élvezhetitek majd. Minimális mértékű dinamika korrekciót csináltam, a teljes album anyagán csupán 3 ponton, hogy hallgatható szintre tudjuk felhúzni a jelszintet. Így is halkabbnak fogjátok érezni a kommersz felvételekhez képest a nagy dinamika tartomány miatt. Kaptunk is rá egy DR14-es értéket. És hogy ezt a nagy átfogást otthon ki is tudjátok használni, ahhoz adunk majd némi technikai segítséget.

Sokcsatornás verzió nem készül, csak sztereó, amin a teret pontosan úgy építettük fel, ahogy a zenészek élőben elhelyezkedtek a stúdióban.

FAP_8209.png
FAP_8209.png (3.43 MiB) Megtekintve 1597 alkalommal

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

fapaci írta:
2022.03.04., pén. 16:48
pali923 írta:
2022.03.04., pén. 15:03
Mondjál valamit a zenéről, zenészekről is lécci! :smile32:
Juhász Gábor - Planets
(My Reel Club 2201)

2022. március 2-4.

Juhász Gábor - elektromos és akusztikus gitárok
Karosi Juli - ének
Tony Lakatos - szaxofonok
Kovács Zoltán - nagybőgő
Jeszenszky György - dobok

Igazi supergroup csodás zenével és nagyszerű előadással. Juhász Gábor tavaly lett az év jazz gitárosa, amúgy zeneszerző és jazz tanár. Tony Lakatos Németországban élő világhírű szaxofonos, őt szerintem sokan ismeritek. Jeszenszky György a Zeneakadémia dobszakának vezetője, sok-sok formáció stabil tagja. Kovács Zoltán fiatal, de elképesztően jó bőgős, Karosi Juli pedig szerintem komoly karrier előtt áll nemzetközi szinten is.

A felvétel végén készült közös fotó:


FAP_8135.png
Mikó lesz fönn a nativdéesdén? Már tűkön ülök itton a monitor előtt ;)
Komolyra forditva - a többcsatornás felvétel hogy van? Mintha a zenekar közepén ülnék?
A 2 csatornásat fogom megvenni, csak érdekel
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

pali923 írta:
2022.03.04., pén. 15:03
Mondjál valamit a zenéről, zenészekről is lécci! :smile32:
Juhász Gábor - Planets
(My Reel Club 2201)

2022. március 2-4.

Juhász Gábor - elektromos és akusztikus gitárok
Karosi Juli - ének
Tony Lakatos - szaxofonok
Kovács Zoltán - nagybőgő
Jeszenszky György - dobok

Igazi supergroup csodás zenével és nagyszerű előadással. Juhász Gábor tavaly lett az év jazz gitárosa, amúgy zeneszerző és jazz tanár. Tony Lakatos Németországban élő világhírű szaxofonos, őt szerintem sokan ismeritek. Jeszenszky György a Zeneakadémia dobszakának vezetője, sok-sok formáció stabil tagja. Kovács Zoltán fiatal, de elképesztően jó bőgős, Karosi Juli pedig szerintem komoly karrier előtt áll nemzetközi szinten is.

A felvétel végén készült közös fotó:

FAP_8135.png
FAP_8135.png (3.84 MiB) Megtekintve 1698 alkalommal

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -CB- »

robi20064 írta:
2022.03.04., pén. 16:43
cannonball írta:
2022.03.04., pén. 16:33
Alex_Aston írta:
2022.03.04., pén. 10:45


Jól néz ki, és biztos remek is lesz.
Viszont más helyre, mint pl. Deezer, nem kerül fel?
Ezt most nem értem. Úgy hangzik, mintha a Burger King adna Mc Donald hamburgert is:-)
Gondolom csak elirta is=és. Persze lehet hogy ido kozben megertetted ;)
Én meg vadul kerestem a Spotify fület a Tidal nyitóldalán...

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1752
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Alex_Aston írta:
2022.03.04., pén. 10:45
fapaci írta:
2022.03.04., pén. 10:18
felkerül a Spotify is Tidal kínálatába.
Jól néz ki, és biztos remek is lesz.
Viszont más helyre, mint pl. Deezer, nem kerül fel?
Ezt most nem értem. Úgy hangzik, mintha a Burger King adna Mc Donald hamburgert is:-)

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2022.03.04., pén. 16:19
A nagyfelbontású PCM anyagot nem fogjátok publikálni a HRA felületén is? Csak azért kérdem, mert a Hunnia Records legutóbbi 3 felvétele megjelent a HRA-n (és nagyon jók is!!!)
Leváltunk a Hunnia Records-ról, független kiadók lettünk, az e heti felvétel már kizárólag a mienk. Hogy hova kerül fel, arról még nem tudok nyilatkozni, most próbálunk szerződéseket kötni a szolgáltatókkal. Akivel sikerül, oda felkerül minden felvételünk. A Spotify és a Tidal, illetve a Native DSD már biztos, a többire egy talán-t tudok mondani most.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2022.03.04., pén. 10:18
A PCM anyag a szokványos munkafolyamaton fog átmenni, mielőtt CD készül belőle, illetve felkerül a Spotify is Tidal kínálatába.
A nagyfelbontású PCM anyagot nem fogjátok publikálni a HRA felületén is? Csak azért kérdem, mert a Hunnia Records legutóbbi 3 felvétele megjelent a HRA-n (és nagyon jók is!!!) /esetleg jól látom, hogy ez most nem a Hunniában készül?/
A HRA-nak az lenne az előnye, hogy a nagyfelbontású PCM anyagot losless formában tudnátok nagyobb közönség elé vinni (ha esetleg ez cél lenne).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

fapaci írta:
2022.03.04., pén. 10:18
Hamarosan jövök majd egy beszámolóval, mert van bőven miről mesélni.
Mondjál valamit a zenéről, zenészekről is lécci! :smile32:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4396
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fapaci írta:
2022.03.04., pén. 10:18
felkerül a Spotify is Tidal kínálatába.
Jól néz ki, és biztos remek is lesz.
Viszont más helyre, mint pl. Deezer, nem kerül fel?
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

A My Reel Club idei első felvételének utolsó napjához érkeztünk. Tegnap 6 track került rögzítésre, hála a képzett és lelkiismeretesen felkészült zenészeknek. Némelyik szerzeményt elsőre hibátlanul eljátszották, a többinél sem kellett háromnál több nekifutás, ami meglehetősen ritka ebben a műfajban. Mára csak 2 track maradt, ezek felvételét hamarosan kezdjük, aztán a muzsikusok pihenőre mehetnek, a technikai stáb pedig előkészíti a felvételeket a megjelenésre, publikálásra. Három technikával rögzítettük az anyagot, egy hagyományos ProTools rendszeren 192/24 PCM formátumban, Merging Pyramix rendszeren DXD/DSD formátumban és analóg szalagra is egy Nagra magnetofonnal. Utóbbi kettőnél nem lesz utómunka, az anyagot élőben lekevertük. A PCM anyag a szokványos munkafolyamaton fog átmenni, mielőtt CD készül belőle, illetve felkerül a Spotify is Tidal kínálatába. A DSD anyag a MRC-től közvetlenül, illetve a NativeDSD áruházban lesz elérhető. Aki szalagon szeretné az anyagot megvenni, tőlünk arra is lesz lehetőség.

Hamarosan jövök majd egy beszámolóval, mert van bőven miről mesélni.

FAP_8112.png
FAP_8112.png (3.67 MiB) Megtekintve 1646 alkalommal
FAP_8030.png
FAP_8030.png (4.15 MiB) Megtekintve 1646 alkalommal

Avatar
zatar01
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 130
Csatlakozott: 2015.11.28., szomb. 05:48
Értékelés: 24

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zatar01 »

:D :D :D
Kép
Orr: Iso Tek EVO3 Polaris
Horgony: Nordost Blue Heaven, Iso Tek EVO3 premier, AudioQuest Rocket 33
Fedélzet: Asus PN 60
Híd: Mátrix X Spidf 2 (lvds hdmi)
Kormány: Cambridge cxa 81
Kémény: Musician Pegasus
Tat: Quadral Chromium Style 8
Ja és a negyedik dimenzió az biza a zene

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

audioline írta:
2022.02.24., csüt. 22:13
Hosszú kihagyás után jövő héten, február 2-3-4-én? gondolkodik.gif
Bocsánat, március 2-3-4. a valós adat. Gondolatban még januárban járok.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

Hosszú kihagyás után jövő héten, február 2-3-4-én? gondolkodik.gif
.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Hosszú kihagyás után jövő héten, február 2-3-4-én ismét My Reel Club felvétel, ezúttal sajnos közönség nélkül, de az anyagot rengeteg formában és módon meg lehet majd szerezni. Készül tisztán analóg szalagos, élőben kevert verzió, szintén direktben rögzített, utómunka nélküli DSD és kommersz, de visszafogott módon megdolgozott PCM, meg talán ezek valamilyen kereszteződése is, sőt esetleg MQA kódolással is elérhető lesz annak, aki úgy szereti. A zenei műsort egy énekessel kiegészült jazz trió szolgáltatja, csupa élvonalbeli, akár sztárnak is nevezhető muzsikussal, egyikük csak erre a pár napra jön haza külföldről, de egyelőre nem árulhatom el őket. :D Részemről nagyon izgalmas és megtisztelő, hogy velük dolgozhatok.

Nálunk már nagy erővel zajlanak a technikai előkészületek, a lakásom jelenleg leginkább egy raktárra hasonlít emiatt, de a My Reel Club szervezeti háttere is átalakult, tisztázódott a csendes hónapok alatt, úgymond függetlenek lettünk, mostantól csak a saját képességeink korlátoznak minket. Ennek egyik eredménye, hogy nem csak a NativeDSD áruházban, hanem a nagyobb streaming szolgáltatóknál is elérhetőek lesznek a MRC felvételek. Ezzel párhuzamosan hamarosan elindítjuk a klubtagsági rendszert is, ami sok előnnyel jár majd a tagoknak. De előbb legyünk túl a jövő heti felvételen!
Merging Anubis.jpg
Merging Anubis.jpg (273.53 KiB) Megtekintve 1776 alkalommal

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4396
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fererencz írta:
2022.02.23., szer. 10:25
Rotox írta:
2022.02.23., szer. 09:47
Egyszerűbbet. Személyesebbet. Az eLEGet. ..."
Kevesen vagyunk így.

A készülékek, kábelek, egyéb kiegészítők külseje mindent elárul, hogy mire van általános "igény".
A legtöbb komponenscsere is úgy néz ki, hogy illető megveszi az újabbat, nagyobbat, modernebbet (divatosabbat). Többségnél az a szempont, hogy illeszkedjen a doboz az enteriőrbe, nem a tényleges tudás. Egyéb fórumokon is sokszor a pénzbeni érték az egymással való "összemérés" alapja. Leggyakrabban nem az van, hogy "gyere el hozzám, hallgasd meg, mit hoztam össze", hanem "itt van pár kép az üvegpalotáról, neonfényekről, anakondakábel-menedzsmentről -- aztaaa, de jól néz ki!"

Persze, itt a kivételek, vagyunk. Cseppek a tengerben. :napsut:
Ritkán cserélek eszközt, kábelt, stb. (CD és erősítő között egy 19 éves kábel van most is), és én pont felajánlottam mindenkinek, akit érdekel, hogy szívesen látom,
Ez továbbra is áll részemről. ;)
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Rotox írta:
2022.02.23., szer. 09:47
Egyszerűbbet. Személyesebbet. Az eLEGet. ..."
Kevesen vagyunk így.

A készülékek, kábelek, egyéb kiegészítők külseje mindent elárul, hogy mire van általános "igény".
A legtöbb komponenscsere is úgy néz ki, hogy illető megveszi az újabbat, nagyobbat, modernebbet (divatosabbat). Többségnél az a szempont, hogy illeszkedjen a doboz az enteriőrbe, nem a tényleges tudás. Egyéb fórumokon is sokszor a pénzbeni érték az egymással való "összemérés" alapja. Leggyakrabban nem az van, hogy "gyere el hozzám, hallgasd meg, mit hoztam össze", hanem "itt van pár kép az üvegpalotáról, neonfényekről, anakondakábel-menedzsmentről -- aztaaa, de jól néz ki!"

Persze, itt a kivételek, vagyunk. Cseppek a tengerben. :napsut:
Nem szotkam hibázni.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: BLX »

Rotox írta:
2022.02.23., szer. 09:47
Egyáltalán nem sorolom magam az elvakult Heed-fanok közé (viszont elismerem és tisztelem Zsolt több évtizedes munkásságát), azonban mindettől függetlenül - ha már Ő sajnos nemigen jár errefelé - szeretném itt beidézni a Zsolt Audio tegnapi Face bejegyzését (remélem, nem sértek semmiféle copyright jogot... gondolkodik.gif), hátha nem csak szerintem gondolatébresztő:

"22-2-22 avagy 22022022
Palindrom dátum.
Valamiért erről az jutott az eszembe, hogy 35 éves a Zsolt Audio! Bizony, lassan egy emberöltő. Ámbár ma már inkább csak egy szép emlék hiszen sok szerepe a mai audio világban nincs. Amennyire megváltozott a világ, a néhai Zsolt Audio az anakronizmus maga lenne úgy egészében. Vagy mégsem?
Kezembe került egy régi kiadvány és elgondolkodtam. Vajon a mai világban mindenki megtalálja azt amit keres? Vajon a mai világban mindenki tudja, hogy mit is keres? Az árudömping egyben széles választékot és sokféleséget is képvisel?
Akkoron sem a tömegigényt céloztuk meg, vajon máma már nincsenek olyan alternatívát keresők akik nem elégedettek a konzum nyújtotta kínálattal, akár a drága konzumot is beleértve? Akik éppen egy csendesebb zugot keresnének ebben a hangzavarban?
Sajnos a jelzők is amortizálódtak már, itt mindenki a leghájendebb, legigényesebb, legnagyszerűbb, leg-leg-leg.... dolgot keresi, ami persze a legdrágább is, hiszen az ár mindent visz.
De lehet, hogy pont ezért vannak olyanok, akik esetleg a legek világában az eLEGet keresik. Azt, ami nekik, személyesen megfelel. Egy kockásabroszos kisvendéglőt a messze földön híres húslevesével, egy hátsó utcában megbújó szabóságot ahol még megvarnak úgy egy tweed zakót, hogy mintában nem lehet észre venni a varrást, egy kicsi borospincét, ahol még a gazda szedte a természetesen termesztett szőlőt. Egyszóval olyan emberek, akik nem a külsőséget, a hájpot, az elvárások kiszolgálását keresik, hanem valami sokkal meghittebbet, emberibbet. Egyszerűbbet. Személyesebbet. Az eLEGet. ..."
Köszi, hogy bemásoltad! :smile53: FB-on elég sokan lájkolták. Szerintem is lenne igény erre a megközelítésre most is és a jövőben is. Remélem Zsolt és a Zsolt Audio vissza térhet. :drum:

Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1023
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Egyáltalán nem sorolom magam az elvakult Heed-fanok közé (viszont elismerem és tisztelem Zsolt több évtizedes munkásságát), azonban mindettől függetlenül - ha már Ő sajnos nemigen jár errefelé - szeretném itt beidézni a Zsolt Audio tegnapi Face bejegyzését (remélem, nem sértek semmiféle copyright jogot... gondolkodik.gif), hátha nem csak szerintem gondolatébresztő:

"22-2-22 avagy 22022022
Palindrom dátum.
Valamiért erről az jutott az eszembe, hogy 35 éves a Zsolt Audio! Bizony, lassan egy emberöltő. Ámbár ma már inkább csak egy szép emlék hiszen sok szerepe a mai audio világban nincs. Amennyire megváltozott a világ, a néhai Zsolt Audio az anakronizmus maga lenne úgy egészében. Vagy mégsem?
Kezembe került egy régi kiadvány és elgondolkodtam. Vajon a mai világban mindenki megtalálja azt amit keres? Vajon a mai világban mindenki tudja, hogy mit is keres? Az árudömping egyben széles választékot és sokféleséget is képvisel?
Akkoron sem a tömegigényt céloztuk meg, vajon máma már nincsenek olyan alternatívát keresők akik nem elégedettek a konzum nyújtotta kínálattal, akár a drága konzumot is beleértve? Akik éppen egy csendesebb zugot keresnének ebben a hangzavarban?
Sajnos a jelzők is amortizálódtak már, itt mindenki a leghájendebb, legigényesebb, legnagyszerűbb, leg-leg-leg.... dolgot keresi, ami persze a legdrágább is, hiszen az ár mindent visz.
De lehet, hogy pont ezért vannak olyanok, akik esetleg a legek világában az eLEGet keresik. Azt, ami nekik, személyesen megfelel. Egy kockásabroszos kisvendéglőt a messze földön híres húslevesével, egy hátsó utcában megbújó szabóságot ahol még megvarnak úgy egy tweed zakót, hogy mintában nem lehet észre venni a varrást, egy kicsi borospincét, ahol még a gazda szedte a természetesen termesztett szőlőt. Egyszóval olyan emberek, akik nem a külsőséget, a hájpot, az elvárások kiszolgálását keresik, hanem valami sokkal meghittebbet, emberibbet. Egyszerűbbet. Személyesebbet. Az eLEGet. ..."

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Ottokár
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2019.04.22., hétf. 18:02
Értékelés: 87

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Ottokár »

sutemenyx írta:
2022.01.20., csüt. 23:59
Ottokár írta:
2022.01.20., csüt. 15:55
a.gabriel írta:
2021.12.31., pén. 20:24


Akkor, ezt ki lehet még egészíteni távirányítható hálózati konnektorral.
És csak akkor kap áramot a televízió, ha azt a távval bekapcsolják.
Még egyszerűbb, ki kell húzni!
Igen, ez van most, csak ki én húzom, a család többi tagja viszont nem tudja mit és hova kéne visszadugni. Jellemzően akkor, amikor én nem vagyok a közelben.
Ismerem ezt. Meg szoktam fordítani. Itt az volna, ha befejeztem a zenélést, visszadzgom a tv-t. Kell a fenének az idegfeszültség.
Sony-STS770ES, Philips CD304, Nakamichi 480, Nakamichi 680 ZX, Tascam 122 MKIII, Auralic Aries femto - DIY AN5 DAC - Luxman 1500, Sugden A21 SE Signature, DPA 300B SE - Harbeth M30.1, Celestion 700, Celestion Ditton 25

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Ottokár írta:
2022.01.20., csüt. 15:55
a.gabriel írta:
2021.12.31., pén. 20:24
sutemenyx írta:
2021.12.31., pén. 20:03


Igen, az a brutális szűrő része. De fizikailag mellette van, szóval a levegőben is kellően megszórja az erősítőt.
Akkor, ezt ki lehet még egészíteni távirányítható hálózati konnektorral.
És csak akkor kap áramot a televízió, ha azt a távval bekapcsolják.
Még egyszerűbb, ki kell húzni!
Igen, ez van most, csak ki én húzom, a család többi tagja viszont nem tudja mit és hova kéne visszadugni. Jellemzően akkor, amikor én nem vagyok a közelben.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”