Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

paramania
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2019.11.28., csüt. 19:39
Értékelés: 8

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: paramania »

[/quote]

Lehet hogy ez nyilvánvaló, de azért megemlíteném, hogy a Pio coax digitál kimenetén max. 192 kHz/24 bit PCM jel tud kijönni, tehát külső DAC esetén le kell mondanod az ennél nagyobb felbontásról, DSD-ről, MQA-ról, érdemes ezt is figyelembe venni. A Sabre ES 9016S-el építve léteznek sokkal jobb DAC-ok is mint a Pio belső DAC-ja, és léteznek sokkal rosszabbak is csúcs Sabreval vagy csúcs AKM-el megépítve, csak mondom.
[/quote]

Köszi alto, húha ezt nem is gondoltam, pedig az MQA -hoz illetve a TIDAL -hoz nagyon ragaszkodnék - márcsak a többmilliós zeneszám repertoár miatt is !!
Akkor hogy is van ez, mely LUMIN -ok ütik biztosan a PIO N-70AE -t ?
;-)

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

“Szóval első körben megpróbálok berakni egy CD futóművet a TIDAL MASTER helyett, bár ebben nem igazán hiszek hogy javulást fog hozni, mivel 2 Mbit/sec körül ömlik a streamerbe az adat ha zenél a PIO hálózatról.
Egy próbát megér azért.”

Mi köze van a 2Mbit/sec-nek ahhoz, hogy hogy szol? A CD-ről meg 1.5Mbit/sec sebesseggel ömlik bele az adat, közvetlenül kb a dac chipbe.
A valamilyen CD kipróbálása kb annyi eredményt fog adni, mint egy valamilyen DAC kipróbálása. A lemezes megoldásból is vannak ugyanúgy csapnivalók, ahogy a lemez nélküliből.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

paramania írta:
2022.05.19., csüt. 19:55
cannonball írta:
2022.05.19., csüt. 08:29
Bekötsz a streamer helyére egy CD játékost, és ha nem hallasz különbséget a hangban, akkor kár változtatni. Legalábbis a streameren...
Nagyon köszönöm a sok infot, segítséget!

Alapjában teljesen elégedett vagyok a jelenlegi rendszerrel, viszont szeretnék feljebb lépni - az a bizonyos bogár motoszkál....

Szóval első körben megpróbálok berakni egy CD futóművet a TIDAL MASTER helyett, bár ebben nem igazán hiszek hogy javulást fog hozni, mivel 2 Mbit/sec körül ömlik a streamerbe az adat ha zenél a PIO hálózatról.
Egy próbát megér azért.

Második körben viszont egy komolyabb DAC -al próbálkozom, ebben jobban is hiszek egyébként.
Szóval jöhetnek a tippek, miket gondoltok jobbnak a jelenlegi 2x SABRE ES 9016S -től.
Kizárólag XLR kimenettel rendelkező DAC -ok érdeklnek !!
Azért lehetőleg ne Ayre QX-5 Twenty , vagy BENCHMARK DAC3 kategória legyen mindjárt elsőre.... :-)

Köszönöm a segítségetek!
Viktor
Lehet hogy ez nyilvánvaló, de azért megemlíteném, hogy a Pio coax digitál kimenetén max. 192 kHz/24 bit PCM jel tud kijönni, tehát külső DAC esetén le kell mondanod az ennél nagyobb felbontásról, DSD-ről, MQA-ról, érdemes ezt is figyelembe venni. A Sabre ES 9016S-el építve léteznek sokkal jobb DAC-ok is mint a Pio belső DAC-ja, és léteznek sokkal rosszabbak is csúcs Sabreval vagy csúcs AKM-el megépítve, csak mondom.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

paramania írta:
2022.05.19., csüt. 19:55
cannonball írta:
2022.05.19., csüt. 08:29
Bekötsz a streamer helyére egy CD játékost, és ha nem hallasz különbséget a hangban, akkor kár változtatni. Legalábbis a streameren...
Nagyon köszönöm a sok infot, segítséget!

Alapjában teljesen elégedett vagyok a jelenlegi rendszerrel, viszont szeretnék feljebb lépni - az a bizonyos bogár motoszkál....

Szóval első körben megpróbálok berakni egy CD futóművet a TIDAL MASTER helyett, bár ebben nem igazán hiszek hogy javulást fog hozni, mivel 2 Mbit/sec körül ömlik a streamerbe az adat ha zenél a PIO hálózatról.
Egy próbát megér azért.

Második körben viszont egy komolyabb DAC -al próbálkozom, ebben jobban is hiszek egyébként.
Szóval jöhetnek a tippek, miket gondoltok jobbnak a jelenlegi 2x SABRE ES 9016S -től.
Kizárólag XLR kimenettel rendelkező DAC -ok érdeklnek !!
Azért lehetőleg ne Ayre QX-5 Twenty , vagy BENCHMARK DAC3 kategória legyen mindjárt elsőre.... :-)

Köszönöm a segítségetek!
Viktor
Pedig az az Ayre egy nagyon jó DAC... :D
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

paramania
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2019.11.28., csüt. 19:39
Értékelés: 8

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: paramania »

cannonball írta:
2022.05.19., csüt. 08:29
Bekötsz a streamer helyére egy CD játékost, és ha nem hallasz különbséget a hangban, akkor kár változtatni. Legalábbis a streameren...
Nagyon köszönöm a sok infot, segítséget!

Alapjában teljesen elégedett vagyok a jelenlegi rendszerrel, viszont szeretnék feljebb lépni - az a bizonyos bogár motoszkál....

Szóval első körben megpróbálok berakni egy CD futóművet a TIDAL MASTER helyett, bár ebben nem igazán hiszek hogy javulást fog hozni, mivel 2 Mbit/sec körül ömlik a streamerbe az adat ha zenél a PIO hálózatról.
Egy próbát megér azért.

Második körben viszont egy komolyabb DAC -al próbálkozom, ebben jobban is hiszek egyébként.
Szóval jöhetnek a tippek, miket gondoltok jobbnak a jelenlegi 2x SABRE ES 9016S -től.
Kizárólag XLR kimenettel rendelkező DAC -ok érdeklnek !!
Azért lehetőleg ne Ayre QX-5 Twenty , vagy BENCHMARK DAC3 kategória legyen mindjárt elsőre.... :-)

Köszönöm a segítségetek!
Viktor

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

cannonball írta:
2022.05.19., csüt. 10:58
A másik gond, hogy amíg nem tudod merre kellene ugrani, ne ugorj. Ha vmi tetszik, vagy a tesztek jókat írtak róla, ne hidd el! Csak azt hidd, amit otthon hallasz a saját rendszeredben. Tehát ha felkerül valami, ami érdekes lehet vidd haza letét ellenében kipróbálásra, illetve ha van rá lehetőséged (pénzed) megrendeled a neten újonnan, aztán van 14 napod elállni a szerződéstől...
Nem kell ettől félni, én 2 céggel is megcsináltam, meg sem kérdezik, miért nem kell. Újra csomagolva eladják ugyanannyiért.

Én most több hetes cserélgetésen vagyok túl (főleg erősítők, mert azt hittem ott a baj), aztán miután látom a rendszer hibáit, illetve az összeget, amiért valamivel jobbá lehetne tenni a hangzást, elégedetten hallgatom azt ami van.
A Cambridge cxn v2 alapvetően egy nagyon jól kezelhető darab, egyedül -amit a teszt is írt róla- a magas tartományban lévő kisebb felbontás lehet zavaró, engem ez csak kis hangerőn zavar cserében nagy hangerőn sem fárasztó a hangja hosszabb távon sem. Sztereo tere parádés, hangja nem karcos, nem rideg, megvan minden, ami kell. Viszont pofátlanság, hogy egyik napról a másikra 100 ezerrel felment az ára úgy, hogy eddig is 30 %-al magasabb volt, mint délkeleti szomszédainknál.
Ez kb. visszaélés az elállási joggal. A legtöbb kereskedő biztosít otthoni kipróbálási lehetőséget letét ellenében a demó készletéből, ami már eleve felbontott, és előzőleg használt készüléket jelent. Ha rendelsz egy újat, és visszaküldöd elállási joggal, azt már nem lehet újként, új áron eladni, legalábbis normális kereskedő nem csinál ilyet. Te szeretnél úgy egy készüléket vásárolni teljes áron, hogy azt előzőleg más kibontotta, kipróbálta, összetapizta?
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1028

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

mishow írta:
2022.05.19., csüt. 09:20
Ilyenkor gyakran sok pénz elköltése után alig várjuk, hogy legalább olyan jó hangot előállítsunk, mint ahonnan elindultunk.
A helyzet ennél még rosszabb szerintem: ha már elköltöttél egy csomó pénzt, akkor logikus, hogy jobb hangot kaptál - ez az illúzió elég gyakori eset. Legfeljebb onnan tudod (jó esetben), hogy nem jó vásárt csináltál, hogy a hifibogár továbbra is dolgozik. Aztán kezdődik elölről a körforgás, még több pénzért. :smile28:

nincs ingyen ebéd a hifiben (sem) :rolleyes:

Ne mondd már, minden nap azt hallgatom a rádióban, tv-ben, hogy van! 36_1_5.gif :rolleyes: gondolkodik.gif :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

cannonball írta:
2022.05.19., csüt. 08:29
Bekötsz a streamer helyére egy CD játékost, és ha nem hallasz különbséget a hangban, akkor kár változtatni. Legalábbis a streameren...
gondolkodik.gif

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1759
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -CB- »

A másik gond, hogy amíg nem tudod merre kellene ugrani, ne ugorj. Ha vmi tetszik, vagy a tesztek jókat írtak róla, ne hidd el! Csak azt hidd, amit otthon hallasz a saját rendszeredben. Tehát ha felkerül valami, ami érdekes lehet vidd haza letét ellenében kipróbálásra, illetve ha van rá lehetőséged (pénzed) megrendeled a neten újonnan, aztán van 14 napod elállni a szerződéstől...
Nem kell ettől félni, én 2 céggel is megcsináltam, meg sem kérdezik, miért nem kell. Újra csomagolva eladják ugyanannyiért.

Én most több hetes cserélgetésen vagyok túl (főleg erősítők, mert azt hittem ott a baj), aztán miután látom a rendszer hibáit, illetve az összeget, amiért valamivel jobbá lehetne tenni a hangzást, elégedetten hallgatom azt ami van.
A Cambridge cxn v2 alapvetően egy nagyon jól kezelhető darab, egyedül -amit a teszt is írt róla- a magas tartományban lévő kisebb felbontás lehet zavaró, engem ez csak kis hangerőn zavar cserében nagy hangerőn sem fárasztó a hangja hosszabb távon sem. Sztereo tere parádés, hangja nem karcos, nem rideg, megvan minden, ami kell. Viszont pofátlanság, hogy egyik napról a másikra 100 ezerrel felment az ára úgy, hogy eddig is 30 %-al magasabb volt, mint délkeleti szomszédainknál.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

pali923 írta:
2022.05.19., csüt. 00:18
Az a kérdés, mekkora benned a hifibogárelszántsága, és az áldozatkészség (az áldozat némi pénzmagot jelent)
Az az elsődleges kérdés, hogy a Pioneert valami konkrét, téged zavaró dolog (hang, kezelés, stb) miatt akarod lecserélni, vagy csak a hifibogár mocorog?
Ha ez utóbbi, akkor nagyon meggondolandó, mert mi hifisták ilyenkor szoktunk belekavarodni egy soha véget nem érő készülékcsere-spirálba, aminek általában már a közepén megbánjuk az egészet. Ilyenkor gyakran sok pénz elköltése után alig várjuk, hogy legalább olyan jó hangot előállítsunk, mint ahonnan elindultunk.
Tapasztalatból beszélek, végigmentem már ezen az úton egy párszor :smile51:

A másik, hogy ez a Pio - amennyire tudom - nem egy alapgép, ilyenkor kis javulásért már sok pénzt kell kiadni.
Ahogy előttem cannonball írta:
... a DAC drágább volt a streamernél, és elveszett a Cambridge előfokként használhatósága
szóval nincs ingyen ebéd a hifiben (sem) :rolleyes:

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1759
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -CB- »

Bekötsz a streamer helyére egy CD játékost, és ha nem hallasz különbséget a hangban, akkor kár változtatni. Legalábbis a streameren...

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1028

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

paramania írta:
2022.05.18., szer. 17:56
Esetleg egy komplett network player cserével járnék jobban hangminőség tekintetében?
Ez tipikusan az a kérdés, amire ezerféle válasz adható. Nyilván van kismillió olyan dac, amit a gépelyedre kötve jobb hangot kapnál, nem is beszélve a komplett cseréről. Az a kérdés, mekkora benned a hifibogár elszántsága, és az áldozatkészség (az áldozat némi pénzmagot jelent.). :D
Ha komolyan gondolod, szerintem nem úszod meg a sok-sok hallgatózást és kísérletezgetést.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1759
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -CB- »

paramania írta:
2022.05.18., szer. 20:33
Szia!

Milyen DAC -ot tettél a Cxn után?
cannonball írta:
2022.05.18., szer. 19:56
paramania írta:
2022.05.18., szer. 17:56
Sziasztok!

Jelenleg egy PIONEER N-70AE -vel rendelkezem.
https://eu.pioneer-av.com/en-AT/audio-h ... e/p/156771

Ugyenez lenne a kérdésem, annyival kiegészítve, hogy esetleg úgy is feljebb tudnék lépni, ha a jelenleg is használt N-70AE-t
csak futóműként használnám, és egy önálló DAC-ba mennék be a PIONEER N-70AE coaxial RCA kimenetét használva?

Esetleg egy komplett network player cserével járnék jobban hangminőség tekintetében?

Előre is köszönöm a tanácsokat mindenkinek!
Viktor

Én egy CA Cxn v2-t használok. Próbáltam a minap külső DAC-kal és sokkolóan jobban szólt. Az más kérdés, hogy a DAC drágább volt a streamernél, és elveszett a Cambridge előfokként használhatósága.
A DAC egy régebbi multibites kínai csöves darab volt (lite 50), amit Sutemenyx az egekbe tuningolt.

paramania
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2019.11.28., csüt. 19:39
Értékelés: 8

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: paramania »

Szia!

Milyen DAC -ot tettél a Cxn után?
cannonball írta:
2022.05.18., szer. 19:56
paramania írta:
2022.05.18., szer. 17:56
Sziasztok!

Jelenleg egy PIONEER N-70AE -vel rendelkezem.
https://eu.pioneer-av.com/en-AT/audio-h ... e/p/156771

Ugyenez lenne a kérdésem, annyival kiegészítve, hogy esetleg úgy is feljebb tudnék lépni, ha a jelenleg is használt N-70AE-t
csak futóműként használnám, és egy önálló DAC-ba mennék be a PIONEER N-70AE coaxial RCA kimenetét használva?

Esetleg egy komplett network player cserével járnék jobban hangminőség tekintetében?

Előre is köszönöm a tanácsokat mindenkinek!
Viktor
elkann írta:
2022.04.18., hétf. 12:45
Sziasztok!
Auralic Aries (femto) után mit gondoltok, mi lehet a következő (egyértelmű) lépcsőfok fölfelé?
Beépített DAC, előerősítő és beépített tárhely nem szükséges, tehát csak digitális futóművet keresnék, amire van értelme upgrade-elni az Aries után.
Előre is köszönöm a tippeket/tanácsokat!
Én egy CA Cxn v2-t használok. Próbáltam a minap külső DAC-kal és sokkolóan jobban szólt. Az más kérdés, hogy a DAC drágább volt a streamernél, és elveszett a Cambridge előfokként használhatósága.

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1759
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -CB- »

paramania írta:
2022.05.18., szer. 17:56
Sziasztok!

Jelenleg egy PIONEER N-70AE -vel rendelkezem.
https://eu.pioneer-av.com/en-AT/audio-h ... e/p/156771

Ugyenez lenne a kérdésem, annyival kiegészítve, hogy esetleg úgy is feljebb tudnék lépni, ha a jelenleg is használt N-70AE-t
csak futóműként használnám, és egy önálló DAC-ba mennék be a PIONEER N-70AE coaxial RCA kimenetét használva?

Esetleg egy komplett network player cserével járnék jobban hangminőség tekintetében?

Előre is köszönöm a tanácsokat mindenkinek!
Viktor
elkann írta:
2022.04.18., hétf. 12:45
Sziasztok!
Auralic Aries (femto) után mit gondoltok, mi lehet a következő (egyértelmű) lépcsőfok fölfelé?
Beépített DAC, előerősítő és beépített tárhely nem szükséges, tehát csak digitális futóművet keresnék, amire van értelme upgrade-elni az Aries után.
Előre is köszönöm a tippeket/tanácsokat!
Én egy CA Cxn v2-t használok. Próbáltam a minap külső DAC-kal és sokkolóan jobban szólt. Az más kérdés, hogy a DAC drágább volt a streamernél, és elveszett a Cambridge előfokként használhatósága.

paramania
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 98
Csatlakozott: 2019.11.28., csüt. 19:39
Értékelés: 8

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: paramania »

Sziasztok!

Jelenleg egy PIONEER N-70AE -vel rendelkezem.
https://eu.pioneer-av.com/en-AT/audio-h ... e/p/156771

Ugyenez lenne a kérdésem, annyival kiegészítve, hogy esetleg úgy is feljebb tudnék lépni, ha a jelenleg is használt N-70AE-t
csak futóműként használnám, és egy önálló DAC-ba mennék be a PIONEER N-70AE coaxial RCA kimenetét használva?

Esetleg egy komplett network player cserével járnék jobban hangminőség tekintetében?

Előre is köszönöm a tanácsokat mindenkinek!
Viktor
elkann írta:
2022.04.18., hétf. 12:45
Sziasztok!
Auralic Aries (femto) után mit gondoltok, mi lehet a következő (egyértelmű) lépcsőfok fölfelé?
Beépített DAC, előerősítő és beépített tárhely nem szükséges, tehát csak digitális futóművet keresnék, amire van értelme upgrade-elni az Aries után.
Előre is köszönöm a tippeket/tanácsokat!

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

istvan01 írta:
2022.04.28., csüt. 08:59
alto írta:
2022.04.27., szer. 18:57
Sajnos az akkus táp nem a hifi Szent Grálja. Van legalább annyi hátránya is mint előnye. Ettől még bizonyos készülékek esetén jelenthet előrelépést, másoknál meg nem.
Mert létezik, létezhet hifiben Szent Grál? Ha meg nincs, ezzel a kijelentéssel bármit, bármi módszert le lehet söpörni a versenypályáról.
Az akkumulátor táplálás egyértelmű előnyös tulajdonsága a elektromos hálózati tápegységekhez képest, hogy azok az egyre szennyezettebb közműhálózati zavarokkal, szennyezésekkel, kapcsoló tápok visszahatási zajától, DC bajától mentesek, galvanikusan is.

Hálózati tápolásban sok ismeretlenes az illesztési feladat. Az ösvény, biztosítékok, lakáson belüli és szomszédok többi fogyasztója időszakosan és pillanatról-pillanatra váltózó hatása és ezek kiszámíthatatlan alacsony komplex impedanciája miatt nincs olyan kompromisszum mentes hálózati táplálás, ami mindenütt és mindenkor ideálisan legjobb, legtisztább, zavarmentes tápot adja a készülékeknek, főleg analóg elvű hifikészüléknek. Passzív és aktív szűrök is csak csökkentik, de teljesen nem szüntetik a hálózati áram anomáliákat, ellenben saját maguk is adnak hozzá zavartényezőket. Sok sok kompromisszum és költséggel bonyolítják az életet.

Az akkus tápolás viszont akkor mutatja teljes mértékben előnyét, ha a zenejátszó lánc minden tagja akkumulátoros táplálású.
Sokéves tapasztalatom az, hogy a hifiben sem a technológia az ami szétválasztja az ocsút a búzától, hanem az implementáció. Minden technológiának egyaránt vannak előnyei és hátrányai, a jó implementáció kiaknázza az előnyöket és kompenzálja a hátrányokat. Például erősítők esetén hallottam már remek és pocsék erősítőket A, AB és D osztályban egyaránt, DAC-ok esetén jó és rossz Sigma delta vagy R2R DAC-okakat, tápegységek esetén kitűnő és gyenge lineárisat, kapcsoló üzeműt vagy akkusat.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

alto írta:
2022.04.27., szer. 18:57
Sajnos az akkus táp nem a hifi Szent Grálja. Van legalább annyi hátránya is mint előnye. Ettől még bizonyos készülékek esetén jelenthet előrelépést, másoknál meg nem.
Mert létezik, létezhet hifiben Szent Grál? Ha meg nincs, ezzel a kijelentéssel bármit, bármi módszert le lehet söpörni a versenypályáról.
Az akkumulátor táplálás egyértelmű előnyös tulajdonsága a elektromos hálózati tápegységekhez képest, hogy azok az egyre szennyezettebb közműhálózati zavarokkal, szennyezésekkel, kapcsoló tápok visszahatási zajától, DC bajától mentesek, galvanikusan is.

Hálózati tápolásban sok ismeretlenes az illesztési feladat. Az ösvény, biztosítékok, lakáson belüli és szomszédok többi fogyasztója időszakosan és pillanatról-pillanatra váltózó hatása és ezek kiszámíthatatlan alacsony komplex impedanciája miatt nincs olyan kompromisszum mentes hálózati táplálás, ami mindenütt és mindenkor ideálisan legjobb, legtisztább, zavarmentes tápot adja a készülékeknek, főleg analóg elvű hifikészüléknek. Passzív és aktív szűrök is csak csökkentik, de teljesen nem szüntetik a hálózati áram anomáliákat, ellenben saját maguk is adnak hozzá zavartényezőket. Sok sok kompromisszum és költséggel bonyolítják az életet.

Az akkus tápolás viszont akkor mutatja teljes mértékben előnyét, ha a zenejátszó lánc minden tagja akkumulátoros táplálású.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Sajnos az akkus táp nem a hifi Szent Grálja. Van legalább annyi hátránya is mint előnye. Ettől még bizonyos készülékek esetén jelenthet előrelépést, másoknál meg nem.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2646
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1932

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: supravox »

takiszer írta:
2022.04.27., szer. 12:10
Egy akkus táp csodákra képes mindenféle kapcsoló meg lineáris táp után....Érdemes megpróbálni.
Vagy nem.
Jó pár évig volt akkus phono-m meg akkus félvezetős
erősítőm.
100Ah sonnenschein akkukról hajtva..miegymással kiegészítve.
Tölcséres hangszórókat kergettem vele ami 100dB-t tudott,szóval nem volt egy energiafaló.
Valahogy már nem ezt hallgatom.
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: csövi »

takiszer írta:
2022.04.27., szer. 12:10
Egy akkus táp csodákra képes mindenféle kapcsoló meg lineáris táp után....Érdemes megpróbálni.
Pontosan milyen akkus tápra gondolsz ?
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
takiszer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2009.03.28., szomb. 19:31
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: takiszer »

Egy akkus táp csodákra képes mindenféle kapcsoló meg lineáris táp után....Érdemes megpróbálni.
Avantgarde Uno Nano 572B SE DIY amp. Townshend Allegri   Jadis JD1 drive-Lumin U1 mini akkus táppal JS1 MKIII DAC Wireworld Platimun mains Zensati hangszóró és összekötők meg pár Hidiamond
Townshend Elite Rock-Excalibur  Benz Glider Borbély phono   

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 636
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Töki »

elkann írta:
2022.04.18., hétf. 12:45
Sziasztok!
Auralic Aries (femto) után mit gondoltok, mi lehet a következő (egyértelmű) lépcsőfok fölfelé?
Beépített DAC, előerősítő és beépített tárhely nem szükséges, tehát csak digitális futóművet keresnék, amire van értelme upgrade-elni az Aries után.
Előre is köszönöm a tippeket/tanácsokat!
Szia,
Ha megvagy az Auralic-al funkcionálisan, esetleg konzultálj sutemenyx fórumtárssal, hátha tud adni/készíteni hozzá egy tápegységet, amivel, megtáltosodik :rolleyes:
Nálam az ötödik tápegysége állt hadrendbe a múlt héten és az elégedettségi faktor ismét felettébb magasra szökött. :tutiok:
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
elkann
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 417
Csatlakozott: 2019.03.18., hétf. 13:54
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Diósd

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: elkann »

Köszönöm mindenkinek az infókat!
IsoTek Syncro Uni -> IsoTek Titan One -> IsoTek Genesis One -> ALAC tápkábel -> Auralic Aries G2.1 (+Hoer-Wege mod) ->ALAC tápkábel -> Audio Research GSI75 -> ALAC hangfalkábel -> Sonus Faber Grand Piano Home

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4143
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2514
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

Klang2 írta:
2022.04.18., hétf. 19:02
Szia alto!
Te melyik jelátvitelt részesíted előnyben egy streamer futómű esetében? USB, SPDIF, I2S, AES/EBU? Neked melyik vált be a legjobban hangilag?
Nagyon köszönöm! K.
A gyakorlatban ez készülék (implementáció) függő. Vannak például egészen kiváló hangú DAC-ok, amelyek álomszépen szólnak SPDIFről, ugyanakkor el van baltázva az USB implementáció, így arról meg csak egy belépő szintet hoznak. Egyszóval érdemes próbálgatni, kisérletezni.

Nézzük mi az elmélet. Elméletileg a legjobb az I2S, mert ez az órajelet is átviszi, így nem a DAC-nak kell a digitális jelből kibányásznia az órajelet, aminek a bizonytalansága (jitter) okozza a legtöbb gondot a digitális technikában. Sajnos az I2S készüléken belüli rövid jelútra lett tervezve, nem két készülék közé. Hosszabban vezetve bizonytalanná válhat a jel átvitel, így bőven lehetséges, hogy amit nyernénk vele, azt el is veszítjük egyből. Nagyon kevés készülék támogatja, és nincs rá csatlakozó szabvány, használnak HDMI-t, RJ45-t, miegymást. A gyakorlatban ez leginkább azonos gyártó készülékei között működik csak.
Speciális eset, ha két készülék között két kábel megy, az egyik az adatjelet, a másik az órajelet viszi át, így master/slave üzemmódban tudnak működni. Ennek egy profibb megvalósítása inkább a studio technikában jellemező ahol van egy nagypontosságú központi órajelgenerátor, és minden más cucc innen kapja az órajelet, így tökéletes szinkronban tudnak dolgozni.
Ha elég a max. 192/24 felbontás és nem kell DSD vagy MQA, akkor a következő legjobb az AES/EBU (ez a szimmetrikus jelvezetés miatt kevésbé zajérzékeny), vagy a BNC csatlakozós koax. Ugye olyan nincs hogy natív digitális jelátvitel, minden digitális jelet valamilyen analóg csatornán, egy vivőjel modulációjával továbbítunk. Az SPDIF szabványban a vivő megahertzes tartományban van, itt már a kábelek hullámimpedancia illesztésére is figyelni kell, erre azonban az RCA csatlakozó alkalmatlan, a BNC viszont tökéletes, Sajnos akár forrás akár DAC oldalon nagyon kevés készülék rendelkezik BNC csatlakozóval.
Ha DSD, MQA vagy magasabb felbontásra van szükség, akkor nincs más választás csak az USB. Ez sem erre lett eredetileg kitalálva, de a kezdeti bénázás után a komolyabb gyártók már megtanulták helyesen implementálni.
Végül ott van a TOSlink, ami elméletileg a leggyengébb, de nagyon hasznos tud lenni, mert nem teremt galvanikus kapcsolatot a készülékek között, így hatékony földhurok kialakulása ellen.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”