Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: viri »

robi20064 írta:
2022.07.04., hétf. 19:47
viri írta:
2022.07.04., hétf. 18:59
robi20064 írta:
2022.07.04., hétf. 14:57


Hogy nez ki a teljes Roon felallas, min fut a core, mi fut az audio pc-n es pontosan mi a RAAT vegpont? Nalam hasonlo max nagyon problemas halozati kommunikacional tortent (mesh wi-fi es gyenge jel).
Egy audio PC van, egy core audio usb kártyával, onnan USB-n van összekötve egy Lab12dac1 reference dackal. Egy barátom állítgattam be nekem, én tök hülye vagyok hozzá, de szívesen használnám :D
Hat ez pont nem halozaton keresztuli hasznalat hanem direkt usb ;) Tippre az usb kartya elveszti a dac-al a kapcsolatot valamiert es csak az ujrainditas utan all helyre, de ennek is tobb oka lehet (driver, stb). Viktor talan tud ra mondani valamit ha leirod hogy pontosan milyen kartya, windows es driver verziot hasznalsz.
Köszi, ez jó tipp, megpróbálom vele megoldani, hátha, mert következetesen minden alkalommal ez történik. Köszi a segítséget!
Próbálok haladni a korral, és tényleg muszáj is, mert marha jó dolgok vannak, de néha azért egy kicsit visszasírom azokat az időket, amikor a minőségi zenehallgatáshoz még nem kellett informatikus végzettség. :D
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: viri »

robi20064 írta:
2022.07.04., hétf. 14:57
viri írta:
2022.07.04., hétf. 14:37
robi20064 írta:
2022.07.04., hétf. 13:01


Az audio eszkoz USB-n vagy halozaton (RAAT) keresztul csatlakozik?
Hálózaton keresztül.
Hogy nez ki a teljes Roon felallas, min fut a core, mi fut az audio pc-n es pontosan mi a RAAT vegpont? Nalam hasonlo max nagyon problemas halozati kommunikacional tortent (mesh wi-fi es gyenge jel).
Egy audio PC van, egy core audio usb kártyával, onnan USB-n van összekötve egy Lab12dac1 reference dackal. Egy barátom állítgattam be nekem, én tök hülye vagyok hozzá, de szívesen használnám :D
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: viri »

robi20064 írta:
2022.07.04., hétf. 13:01
viri írta:
2022.07.04., hétf. 11:41
Ha már így benne vagyok a kérdezésben :)
Az normális dolog, hogy az említett barátomnál, és nálam is, az audio pc-n ha bezárom a roont, akkor újra nyitásnál kiírja, hogy nem találtunk audio eszközöket. A gépet újra kell indítani, és akkor rögtön jó lesz. Erre van valami beállítás? Vagy mitől lehet ez?
Az audio eszkoz USB-n vagy halozaton (RAAT) keresztul csatlakozik?
Hálózaton keresztül.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: juliush »

viri írta:
2022.07.04., hétf. 11:41
Ha már így benne vagyok a kérdezésben :)
Az normális dolog, hogy az említett barátomnál, és nálam is, az audio pc-n ha bezárom a roont, akkor újra nyitásnál kiírja, hogy nem találtunk audio eszközöket. A gépet újra kell indítani, és akkor rögtön jó lesz. Erre van valami beállítás? Vagy mitől lehet ez?
Nálam a Roon Core Synology NAS-on fut, a Renderer egy dedikált Roon Ready hálózati streamer eszköz, kontrollerként meg hol iPad-et, hol iPhone-t vagy épp egy Win10-es laptopot használok, mikor mi esik a kezem ügyébe. Egyelőre nálam semmilyen probléma nem merült fel, de lehet hogy csak szerencsés vagyok.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: viri »

Ha már így benne vagyok a kérdezésben :)
Az normális dolog, hogy az említett barátomnál, és nálam is, az audio pc-n ha bezárom a roont, akkor újra nyitásnál kiírja, hogy nem találtunk audio eszközöket. A gépet újra kell indítani, és akkor rögtön jó lesz. Erre van valami beállítás? Vagy mitől lehet ez?
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

viri írta:
2022.07.03., vas. 21:37
De akkor mit csinálhatok rosszul abban, hogy az ipaden pl. keresek az albumok között, és hirtelen eltűnik, és újra megkell nyitom, és akkor onnan folytathatom, ahol abba hagytam. Ezt minden este 2x 3x eljátszotta. Lehet, hogy ez net kapcsolati hiba?
Szerintem ez nem a Roon hibája, inkább hálózati, vagy az Aszpirin által leírt hardveres gond.

Nálam 2 éven át mindenféle hiba nélkül működött, csodálkozva olvastam a problémákról szóló beszámolókat, amiknek többsége sima felhasználói hibának tűnt. Ám az elmúlt hónapokban nálam is fura dolgokat művel a Roon, pedig semmin nem változtattam a rendszerben. Először a - változatlan - zenetáram pásztázásába ragadt bele napokra, ami aztán egy verzió frissítés után megoldódott, de most meg a meta adatok online frissítésével van valami nyűgje. Talán nem kellene mindent fejleszteni, ami amúgy hibátlanul működik?

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: viri »

juliush írta:
2022.07.03., vas. 21:54
viri írta:
2022.07.02., szomb. 21:24
Roon-al kapcsolatban lenne egy kérdésem...
Szia Viri!
Az album kiválasztását követően az alábbi felület jön fel három választható lappal: "TRACKS", "CREDITS" és ha több lokális és/vagy Tidal verzió is látható a Roon számára, akkor "VERSIONS". Ez utóbbira lépve láthatod a verziók listáját és választhatsz közülük.
roon.jpg
Remélem ez segít!
Köszi szépen a segítséget, ma nem tudtam foglalkozni vele, de holnap tovább "tanulmányozom" :)
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: viri »

Aszpirin írta:
2022.07.03., vas. 21:51
viri írta:
2022.07.03., vas. 21:37
HSRT8 írta:
2022.07.03., vas. 20:09
Nekem soha nem csinált ilyen problémákat a Roon("nem talál audio eszközt, kidob a távirányító alkalmazás")
De akkor mit csinálhatok rosszul abban, hogy az ipaden pl. keresek az albumok között, és hirtelen eltűnik, és újra megkell nyitom, és akkor onnan folytathatom, ahol abba hagytam. Ezt minden este 2x 3x eljátszotta. Lehet, hogy ez net kapcsolati hiba?
Az hogy nem található az audio eszköz, csak 1x volt a 6 nap alatt, a PC újraindításával megjavult. De ugyanezt láttam egy barátomnál is nem egyszer, aki egyébként ajánlotta a roont. Nem akarok én panaszkodni, mindez belefér, de hozzátartozik, hogy nálam ez van.
Milyen iPad? iOS-en akkor csinálnak ilyent a progik, amikor nincs elég memória már az egyetlen előtérben futó progi számára sem... (és ez az újabbiPad-eken nem szokott előfordulni). Utoljára iPad Air 2-n láttam ezt a jelenséget... Valószínűleg az i(Pad)OS-es táviráyító alkalmazás memory leak-es, vagy egyszerűen több memória kell neki, mint ami van az iPad-eden. Próbáld meg úgy is, hogy minden alkalmazást kilőssz (főleg a Chrome és társai tudnak rengeteg memóriát zabálni, és főleg, ha sok tab nyitva van bennük)
Ah, így már érthető, ez pont egy air2, megpróbálok letörölgetni dolgokat, köszi szépen!
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: juliush »

viri írta:
2022.07.02., szomb. 21:24
Roon-al kapcsolatban lenne egy kérdésem...
Szia Viri!
Az album kiválasztását követően az alábbi felület jön fel három választható lappal: "TRACKS", "CREDITS" és ha több lokális és/vagy Tidal verzió is látható a Roon számára, akkor "VERSIONS". Ez utóbbira lépve láthatod a verziók listáját és választhatsz közülük.
roon.jpg
roon.jpg (162.49 KiB) Megtekintve 1477 alkalommal
Remélem ez segít!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

viri írta:
2022.07.03., vas. 21:37
HSRT8 írta:
2022.07.03., vas. 20:09
Nekem soha nem csinált ilyen problémákat a Roon("nem talál audio eszközt, kidob a távirányító alkalmazás")
De akkor mit csinálhatok rosszul abban, hogy az ipaden pl. keresek az albumok között, és hirtelen eltűnik, és újra megkell nyitom, és akkor onnan folytathatom, ahol abba hagytam. Ezt minden este 2x 3x eljátszotta. Lehet, hogy ez net kapcsolati hiba?
Az hogy nem található az audio eszköz, csak 1x volt a 6 nap alatt, a PC újraindításával megjavult. De ugyanezt láttam egy barátomnál is nem egyszer, aki egyébként ajánlotta a roont. Nem akarok én panaszkodni, mindez belefér, de hozzátartozik, hogy nálam ez van.
Milyen iPad? iOS-en akkor csinálnak ilyent a progik, amikor nincs elég memória már az egyetlen előtérben futó progi számára sem... (és ez az újabbiPad-eken nem szokott előfordulni). Utoljára iPad Air 2-n láttam ezt a jelenséget... Valószínűleg az i(Pad)OS-es táviráyító alkalmazás memory leak-es, vagy egyszerűen több memória kell neki, mint ami van az iPad-eden. Próbáld meg úgy is, hogy minden alkalmazást kilőssz (főleg a Chrome és társai tudnak rengeteg memóriát zabálni, és főleg, ha sok tab nyitva van bennük)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: viri »

HSRT8 írta:
2022.07.03., vas. 20:09
Nekem soha nem csinált ilyen problémákat a Roon("nem talál audio eszközt, kidob a távirányító alkalmazás")
De akkor mit csinálhatok rosszul abban, hogy az ipaden pl. keresek az albumok között, és hirtelen eltűnik, és újra megkell nyitom, és akkor onnan folytathatom, ahol abba hagytam. Ezt minden este 2x 3x eljátszotta. Lehet, hogy ez net kapcsolati hiba?
Az hogy nem található az audio eszköz, csak 1x volt a 6 nap alatt, a PC újraindításával megjavult. De ugyanezt láttam egy barátomnál is nem egyszer, aki egyébként ajánlotta a roont. Nem akarok én panaszkodni, mindez belefér, de hozzátartozik, hogy nálam ez van.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: csövi »

viri írta:
2022.07.03., vas. 10:23
wittao írta:
2022.07.03., vas. 00:17
viri írta:
2022.07.02., szomb. 21:24
Roon-al kapcsolatban lenne egy kérdésem. Még a 14 napos próba verzióban vagyok...

Tudna valaki válaszolni erre, aki már találkozott ezzel a "problémával"?

Előre is köszi!
Szia Viri,

albumonkent tudod valtoztatni azonos album eseten, hogy fajl vagy stream alapu legyen az elsodleges.
Köszi Viktor! :) Akkor van megoldás :) most próbálgatom és látom az album mellett halvány szürkén a tidal jelet is, meg a könyvtár jelet is, de bármelyike kattintok, a könyvtárat adja be. Márnint bejön az album, de a három pötty megnyomásával csak a kis könyvtár ikon jelenik meg. Valahol máshol kell ezt beállítani? Biztos én vagyok a béna, megszoktam a jriver egyszerűségét. Meg néha nem talál audio eszközt, újra indítom, akkor oké. Meg rendszeresen kidob a távirányító alkalmazásból, és vissza kell lépni. Ilyen j-remottal sosem volt. Nem erre számítottam, annyira dícsérte mindenki, de az a baj, hogy tényleg finomabban, jobban szól rajta keresztül a tidal is, meg a vinyó is, ezért nem tudom elengedni..
Igen jobb hangminőség a Roonon keresztül és persze as kényelem és a letisztult felülete is bejön. Hiba nálam a próba idő alatt nem jött ki most...
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 596

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

Nekem soha nem csinált ilyen problémákat a Roon("nem talál audio eszközt, kidob a távirányító alkalmazás")
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: viri »

wittao írta:
2022.07.03., vas. 00:17
viri írta:
2022.07.02., szomb. 21:24
Roon-al kapcsolatban lenne egy kérdésem. Még a 14 napos próba verzióban vagyok...

Tudna valaki válaszolni erre, aki már találkozott ezzel a "problémával"?

Előre is köszi!
Szia Viri,

albumonkent tudod valtoztatni azonos album eseten, hogy fajl vagy stream alapu legyen az elsodleges.
Köszi Viktor! :) Akkor van megoldás :) most próbálgatom és látom az album mellett halvány szürkén a tidal jelet is, meg a könyvtár jelet is, de bármelyike kattintok, a könyvtárat adja be. Márnint bejön az album, de a három pötty megnyomásával csak a kis könyvtár ikon jelenik meg. Valahol máshol kell ezt beállítani? Biztos én vagyok a béna, megszoktam a jriver egyszerűségét. Meg néha nem talál audio eszközt, újra indítom, akkor oké. Meg rendszeresen kidob a távirányító alkalmazásból, és vissza kell lépni. Ilyen j-remottal sosem volt. Nem erre számítottam, annyira dícsérte mindenki, de az a baj, hogy tényleg finomabban, jobban szól rajta keresztül a tidal is, meg a vinyó is, ezért nem tudom elengedni..
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1422

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: wittao »

Aszpirin írta:
2022.07.02., szomb. 17:36
Alex_Aston írta:
2022.07.02., szomb. 16:30
wittao írta:
2022.07.02., szomb. 13:48

Apple Music, Amazon Music, Qobuz nalam a favorit, mert ok ugy adnak 24/192-t hogy nincs MQA.
Az összes zeneszám így is fent van ezeknél a szolgáltatóknál, vagy csak bizonyos zenék?
Te is tudod erre a választ.... (aláhúztam)

Nálma a HRA Streaming a favorit, amivel pont az Audirvana jóvoltából ismerkedtem meg, és a mai napig nem tudtam "kiszeretni" belőle.
A HRA azt ígéri, hogy csak natív (nem felkonvertált és nem veszteségesen tömörített) nagyfelbontást ad, és semmi egyebet. Ennek megfelelő a választéka. De legalább nem vernek át. A választék mostanában rohamléptekkel bővül.

Ha a pénz nem számít, akor szerintem audiofülek számára, minden szempontot (választék, formátum+minőség, integráltság bitperfekt lejátszókba, egyéb szolgáltatások /pl. borítók, bookletek, infók az előadókról, ajánlások, tematikus listák... mindez API-n keresztül is, nem csak saját lejátszóban/) összetéve a Qobuz a "legprofibb" mind közül. Viszont a Qobuzzal van két nem is annyira "aprócska" probléma: 1. Rohadt drága. Egyszerűen pl. Tidal + HRA kombináció is olcsóbb, mint a Qobuz, és ez már epszilonnyi különbséggel hozza a Qobuz-élményt 2. nagyon megnehezítik (majdnem lehetetlenné teszik) a magyarországi felhasználók számára az elérését. A régi magyar felhasználóikat nem tiltották ki (engem sem), így aki régebben tudott ilyen-olyan trükkel csatlakozni, az ma is élvezheti. De ma már szinte lehetetlen Magyarországról regisztrálni.

Apple Music szuper lenne sok szempontból (óriási a választék, és pl. az énekelt zeneszámok szövegének karaoke-szerű megjelenítési lehetősége egyszerűen zseniális), de nincs hozzá bitperfekt lejátszó, és ez sajnos nagyon érzékelhető a minőségén (szerintem). - Mielőtt valaki beszólna, megjegyezném, hogy az Apple zenelejátszóhoz használható "Bitperfect" nevű 3rd-Party kiegészítés NEM működik internetről streamelt zenével (csak a saját hardveren találjható zenékkel, és ott is csak Apple-formátumokkal), szóval patt.

A harmadik Wittao által említettet, az Amazon Music-ot nem ismerem, de tartok tőle, hogy hasonló a problémája, mint az Apple Music-nak.

Szerintem egyelőre maradj a Deezer-nél, ha neked bejön, mert - kb ismerve az ízlésedet s igényeidet - jobbat egyelőre aligha találsz magadnak.
Ez a progi lesz a Te “embered” Apple Music, Amazon es Deezer hasznalata eseten. 1.5-2 honapja jott ki.
Az Apple audio keverojet a bejovo streamnek megfelelo allapotba allitja lejatszas elott.

LOSSLESS SWITCHER

https://github.com/vincentneo/LosslessS ... /tag/1.0.0

(az megint csak egy erdekes kerdes szamomra, ezt miert egy 3rd party cuccnak kell tudnia, es az Apple miert nem ertesul arrol, hogy a sajat audio infrastrukturaja nem kepes megfeleloen lepni a sajat zenelejatszo architekturajaval a lepest).
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1422

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: wittao »

viri írta:
2022.07.02., szomb. 21:24
Roon-al kapcsolatban lenne egy kérdésem. Még a 14 napos próba verzióban vagyok, és egy dologgal sehogyan sem boldogulok. A hdd-n lévő zenéimet beimportáltattam vele az elején, így kereséskor a saját albumaim is megjelennek a Tidal albumokkal vegyesen, ami tök jó. Viszont van olyan eset, pl. a Deák Bill - Rossz vér ami a saját vinyómon tök gyenge felvétel, a Tidálon viszont sokkal jobban szól(na). De nem tudom meghallgatni, mert kizárólag a saját albumomat (Rossz vér) jeleníti meg, a Tidalon lévőt nem. A többi Deák Bill vegyesen saját + Tidal. Tehát ami nekem meg van, az hiába van a Tidalon is, csak az enyémet mutatja. Már minden beállítást átnéztem, és nem akarom elhinni, hogy ez így van, hogy most le kéne törölnöm a sajátomat, hogy megjelenjen a Tidal, ez nem lehet igaz, csak van valahol egy rejtett beállítás, amit nem találtam meg, és ott be lehetne állítani, hogy a könyvtárból is, és a Tidalból is mindent jelenítsen meg, vagy legalább egy sorrendet beállíthatnék, hogy pl. elsőrendű legyen a Tidal, és a második a hdd.

Tudna valaki válaszolni erre, aki már találkozott ezzel a "problémával"?

Előre is köszi!
Szia Viri,

albumonkent tudod valtoztatni azonos album eseten, hogy fajl vagy stream alapu legyen az elsodleges.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2022.07.02., szomb. 17:36

Szerintem egyelőre maradj a Deezer-nél, ha neked bejön, mert - kb ismerve az ízlésedet s igényeidet - jobbat egyelőre aligha találsz magadnak.
Persze, igazából tökéletes. Meg lehet más forrás esetén már a komolyabbik Lindemann kellene.
Ehhez... sosincs megállás :D
Csak a Marantz! :-D

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: viri »

Roon-al kapcsolatban lenne egy kérdésem. Még a 14 napos próba verzióban vagyok, és egy dologgal sehogyan sem boldogulok. A hdd-n lévő zenéimet beimportáltattam vele az elején, így kereséskor a saját albumaim is megjelennek a Tidal albumokkal vegyesen, ami tök jó. Viszont van olyan eset, pl. a Deák Bill - Rossz vér ami a saját vinyómon tök gyenge felvétel, a Tidálon viszont sokkal jobban szól(na). De nem tudom meghallgatni, mert kizárólag a saját albumomat (Rossz vér) jeleníti meg, a Tidalon lévőt nem. A többi Deák Bill vegyesen saját + Tidal. Tehát ami nekem meg van, az hiába van a Tidalon is, csak az enyémet mutatja. Már minden beállítást átnéztem, és nem akarom elhinni, hogy ez így van, hogy most le kéne törölnöm a sajátomat, hogy megjelenjen a Tidal, ez nem lehet igaz, csak van valahol egy rejtett beállítás, amit nem találtam meg, és ott be lehetne állítani, hogy a könyvtárból is, és a Tidalból is mindent jelenítsen meg, vagy legalább egy sorrendet beállíthatnék, hogy pl. elsőrendű legyen a Tidal, és a második a hdd.

Tudna valaki válaszolni erre, aki már találkozott ezzel a "problémával"?

Előre is köszi!
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2022.07.02., szomb. 16:30
wittao írta:
2022.07.02., szomb. 13:48

Apple Music, Amazon Music, Qobuz nalam a favorit, mert ok ugy adnak 24/192-t hogy nincs MQA.
Az összes zeneszám így is fent van ezeknél a szolgáltatóknál, vagy csak bizonyos zenék?
Te is tudod erre a választ.... (aláhúztam)

Nálma a HRA Streaming a favorit, amivel pont az Audirvana jóvoltából ismerkedtem meg, és a mai napig nem tudtam "kiszeretni" belőle.
A HRA azt ígéri, hogy csak natív (nem felkonvertált és nem veszteségesen tömörített) nagyfelbontást ad, és semmi egyebet. Ennek megfelelő a választéka. De legalább nem vernek át. A választék mostanában rohamléptekkel bővül.

Ha a pénz nem számít, akor szerintem audiofülek számára, minden szempontot (választék, formátum+minőség, integráltság bitperfekt lejátszókba, egyéb szolgáltatások /pl. borítók, bookletek, infók az előadókról, ajánlások, tematikus listák... mindez API-n keresztül is, nem csak saját lejátszóban/) összetéve a Qobuz a "legprofibb" mind közül. Viszont a Qobuzzal van két nem is annyira "aprócska" probléma: 1. Rohadt drága. Egyszerűen pl. Tidal + HRA kombináció is olcsóbb, mint a Qobuz, és ez már epszilonnyi különbséggel hozza a Qobuz-élményt 2. nagyon megnehezítik (majdnem lehetetlenné teszik) a magyarországi felhasználók számára az elérését. A régi magyar felhasználóikat nem tiltották ki (engem sem), így aki régebben tudott ilyen-olyan trükkel csatlakozni, az ma is élvezheti. De ma már szinte lehetetlen Magyarországról regisztrálni.

Apple Music szuper lenne sok szempontból (óriási a választék, és pl. az énekelt zeneszámok szövegének karaoke-szerű megjelenítési lehetősége egyszerűen zseniális), de nincs hozzá bitperfekt lejátszó, és ez sajnos nagyon érzékelhető a minőségén (szerintem). - Mielőtt valaki beszólna, megjegyezném, hogy az Apple zenelejátszóhoz használható "Bitperfect" nevű 3rd-Party kiegészítés NEM működik internetről streamelt zenével (csak a saját hardveren találjható zenékkel, és ott is csak Apple-formátumokkal), szóval patt.

A harmadik Wittao által említettet, az Amazon Music-ot nem ismerem, de tartok tőle, hogy hasonló a problémája, mint az Apple Music-nak.

Szerintem egyelőre maradj a Deezer-nél, ha neked bejön, mert - kb ismerve az ízlésedet s igényeidet - jobbat egyelőre aligha találsz magadnak.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

wittao írta:
2022.07.02., szomb. 13:48

Apple Music, Amazon Music, Qobuz nalam a favorit, mert ok ugy adnak 24/192-t hogy nincs MQA.
Az összes zeneszám így is fent van ezeknél a szolgáltatóknál, vagy csak bizonyos zenék? Ha utóbbi, van esetleg elérhető lista az albumokról? Mert, ahogy látom, combos a havi díj.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Alex_Aston írta:
2022.07.02., szomb. 13:42
tottyi írta:
2022.07.02., szomb. 13:34
En pl. azert hagytam ott az apple audio-t mert a kereses szornyu benne pedig nagyon szepen szol de hiaba ha nem talalok semmit es amit kinal naponta az meg halgathatatlan. Pl. tegnap tidal-al is veszekedtem mert beirtam hogy prince east es mindent kidobott de a Prince-tol az East cimu szamot nem. Aztan neten megkerestem milyen albumon van es igy talaltam meg a szamot.
Akkor a Deezer a te szolgáltatód. :rolleyes:
Ott feldobja az albumot is, amin ez a szám van, és a számot is, illetve ha van feldolgozása más előadóval, illetve egyéb verziók, akkor azokat is mind.


És, hogy tetszett a zene?
Most vettem meg az audirvana regebbi verziojat ahol nem havi vagy eves elofizetes van es ebben nincs Deezer.
A zenere kivancsi voltam mert a beszamolod tetszett de sajnos a Prince nem az en vilagom, de meg fejlodesben vagyok. :)
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1422

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: wittao »

Alex_Aston írta:
2022.07.02., szomb. 13:42
tottyi írta:
2022.07.02., szomb. 13:34
En pl. azert hagytam ott az apple audio-t mert a kereses szornyu benne pedig nagyon szepen szol de hiaba ha nem talalok semmit es amit kinal naponta az meg halgathatatlan. Pl. tegnap tidal-al is veszekedtem mert beirtam hogy prince east es mindent kidobott de a Prince-tol az East cimu szamot nem. Aztan neten megkerestem milyen albumon van es igy talaltam meg a szamot.
Akkor a Deezer a te szolgáltatód. :rolleyes:
Ott feldobja az albumot is, amin ez a szám van, és a számot is, illetve ha van feldolgozása más előadóval, illetve egyéb verziók, akkor azokat is mind.


És, hogy tetszett a zene?
Ezt a tobbi is feldobja a kereses utan:
Szamok/Albumok/Eloadok

Apple Music, Amazon Music, Qobuz nalam a favorit, mert ok ugy adnak 24/192-t hogy nincs MQA. A szolgaltatasukkal semmi bajom nem volt, mindent megtalaltam amit kerestem. Ritka es erdekes dolgok a HRA-n vannak, csak kicsi a kinalat.
Tidal, Spotify jo kinalat, a hangjuk annyira nem tetszik.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Shimano írta:
2022.07.02., szomb. 13:11
Ez lehet,de akkor is irracionális a mai világban az hogy egy együttes első 6 stúdió,+ az első 4-5 koncertlemeze elérhetetlen egy ilyen felületen.
Sajnos pont hogy ez a racionalitás. Nem ritka eset, hogy egy zenekarnak nem minden albuma ugyanannál a kiadónál jelenik meg, de ha mégis, az eseti szerződések és az abban foglalt feltételek akkor is eltérhetnek albumonként. A streaming szolgáltatókkal pedig jellemzően a kiadó köt megállapodást, nem a zenekar.

Az egyik legismertebb történet a Pink Floyd-hoz köthető, amit annyira megtekertek a jogászok és a vitában álló jogtulajdonosok, hogy a legtöbb streaming szolgáltatónál néhány Floyd album sokáig egyáltalán nem volt elérhető, pedig a rockzene mérföldköve mind.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Luxor Audio 2022.07.02., szomb. 13:50-kor.

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

tottyi írta:
2022.07.02., szomb. 13:34
En pl. azert hagytam ott az apple audio-t mert a kereses szornyu benne pedig nagyon szepen szol de hiaba ha nem talalok semmit es amit kinal naponta az meg halgathatatlan. Pl. tegnap tidal-al is veszekedtem mert beirtam hogy prince east es mindent kidobott de a Prince-tol az East cimu szamot nem. Aztan neten megkerestem milyen albumon van es igy talaltam meg a szamot.
Akkor a Deezer a te szolgáltatód. :rolleyes:
Ott feldobja az albumot is, amin ez a szám van, és a számot is, illetve ha van feldolgozása más előadóval, illetve egyéb verziók, akkor azokat is mind.


És, hogy tetszett a zene?
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Shimano írta:
2022.07.02., szomb. 13:31
Vinkler írta:
2022.07.02., szomb. 13:18
Igen, vannak ilyen jellegű hiányosságok, de azért az megvan, hogy messzemenőkig a legnagyobb kínálattal rendelkezik, mint bármely lemezbolt a világon?
Igen megvan,de őszintén szólva többre értékelem a saját gyűjteményemet bármelyik streaming szolgáltató kínálatánál.A kevesebb néha több. ;) Aztán meg minek is az a sok,ha úgysem hallgatom annak a 99%-át.
Mert az az 1% sok mindenkinek más előadót jelent. ;)
Csak a Marantz! :-D

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”