Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Alátétek, rezgéscsillapítás

Avatar
sony309
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2013.09.02., hétf. 14:03
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: sony309 »

Rock60 írta:
2023.03.30., csüt. 12:03
Megfontolandó, amit mondasz, én is jobban szeretnék egy olyan megoldást, ami egy darabból áll, mint amit mike-rame fórumtárs is említett.

Például:

Kép

Akkor meg jön a következő problémám:

Milyen méretű legyen ez a platform, ami jó a mostani és leendő hangsugárzómnak is?
S3x, Hi-Fi & Rock and Roll

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Legfeljebb lesz 12 plusz luk az eladó hangfaladon... :D

Sony, nekem a példának belinkelt változat annyira nem szimpatikus.
Annál stabilabb a szerkezet, minél kevesebb darabból áll, és a rögzítési pontok minél távolabb kerülnek egymástól, mert annál kevésbé terheli egy adott sarkon a rögzítési pontokat a súly. A legjobb, amelyik egy egységből áll. Felszerelni is egyszerűbb, 12 furat sem kell hozzá.
A négy darabból álló egységnél a rögzítési pontok nagyon közel vannak egymáshoz,az erőkar - teherkar arány nagyon rossz, kisebb túlterhelésnél a rögzítőcsavarok kiszakadhatnak, vagy ha nem, akkor a kabinet alját fölöslegesen nagy erőhatásoknak teszi ki.

Lehet, hogy közrejátszik a véleményemben a mindent túlbiztosítási - filozófiám, de ami ránézésre sanszos, hogy nem jó, azzal probléma szokott lenni.
A négy darabos készletet semmiképpen nem szerelném fel magamnak, pláne, hogy egy ökör árában van... :D

Avatar
sony309
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2013.09.02., hétf. 14:03
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: sony309 »

mike-rame és pärt:

Köszönöm mindkettőtöknek!

Most, hogy láttam pár megoldást, az kezd körvonalazódni a fejemben, hogy olyan megoldást választanék, amit a hangsugárzó cseréje esetén megtarthatnék (ha már egy ökör árába kerül! :D ).

Pl.:

Kép
S3x, Hi-Fi & Rock and Roll

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: pärt »

mike-rame írta:
2023.03.29., szer. 18:43
Keskeny állódoboz alá én annak idején 15-ös "vaslemezből" készíttettem talpakat. Ezek a dobozok tömegének majd felét adták, így ezután akár nekik is lehetett dőlni, nem mozdultak. Buktatója talán az elkészítés költsége, a mai alapanyagárak és munkadíjak.
Vannak kész megoldások szerényebb és komolyabb kivitelben is.
Csatolmányok
b7a11a9503b0fcf3f53698c0dd2524a5.jpg
b7a11a9503b0fcf3f53698c0dd2524a5.jpg (507.1 KiB) Megtekintve 1911 alkalommal
images (1).jpeg
images (1).jpeg (19.54 KiB) Megtekintve 1911 alkalommal
outriggers-m50-2.jpg
outriggers-m50-2.jpg (132.57 KiB) Megtekintve 1911 alkalommal

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

sony309 írta:
2023.03.29., szer. 16:05
Üdvözlet, sziasztok!

Álló hangsugárzóm nem áll stabilan a parkettán, enyhén inog oldal irányban (előre-hátra nem), nem tudom ennél jobban kiszintezni. Különféle köveket nem szeretnék alátenni, inkább valamilyen alátéttel oldanám meg, hogy szélesebb és ezáltal stabilabb legyen.
Aki csinált/csináltatott hasonlót, akkor adjon tanácsot nekem, hogy milyen lehetőségek vannak, vannak-e buktatói, stb.?!

Előre is köszönöm a választ!
Keskeny állódoboz alá én annak idején 15-ös "vaslemezből" készíttettem talpakat. Ezek a dobozok tömegének majd felét adták, így ezután akár nekik is lehetett dőlni, nem mozdultak. Buktatója talán az elkészítés költsége, a mai alapanyagárak és munkadíjak.
Csatolmányok
vd21.JPG
vd21.JPG (111.65 KiB) Megtekintve 1934 alkalommal
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Avatar
sony309
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 525
Csatlakozott: 2013.09.02., hétf. 14:03
Értékelés: 28
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: sony309 »

Üdvözlet, sziasztok!

Álló hangsugárzóm nem áll stabilan a parkettán, enyhén inog oldal irányban (előre-hátra nem), nem tudom ennél jobban kiszintezni. Különféle köveket nem szeretnék alátenni, inkább valamilyen alátéttel oldanám meg, hogy szélesebb és ezáltal stabilabb legyen.

Aki csinált/csináltatott hasonlót, akkor adjon tanácsot nekem, hogy milyen lehetőségek vannak, vannak-e buktatói, stb.?!

Előre is köszönöm a választ!
S3x, Hi-Fi & Rock and Roll

Avatar
Apaci72
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2013.01.06., vas. 17:11
Értékelés: 77
Tartózkodási hely: Budapest IX.

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Apaci72 »

Sziasztok!
Apránként állnék neki a rezgéscsillapításnak. Előfog/végfok felállásban melyikkel érdemes kezdeni (már, ha van értelme külön-külön...)
Köszönöm a segítséget!
PD Cyviz F22 - Apple TV4K - Oppo 203 - Sennheiser Ambeo Max - Rel T7/X - AQ/Power-R - Kontaset

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Ahol régen laktam - belváros, 120 éves házak - ott volt falvastagság, szerintem minimum 60 cm. Ott valami brutális faikonzolon állt a Rock, 8 db. 12x20 - as állványcsavarral rögzítve a főfalhoz.
Na, ott nem volt remegés, zizegés, mocorgás. :D
Sokkal jobb volt, mint ha a fafödémes szerkezetre fektetett szintén 120 éves hullámzó, nyekergő parkettán állt volna egy gyári állványkán.
Most más a helyzet. Monolit beton födém és 10 centis válaszfal tégla között választhattam.
Na, a válaszfalra nem mertem feltenni a - direkt a Rockhoz gyártott - 30 kilós állványt és a 30 kilós lemezjátszót... :ohnoohnoohno:
A ledőlt fal a feleségemet bosszantotta volna, a leesett lemezjátszó engem.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: prando »

kupecke írta:
2023.03.05., vas. 08:51
prando írta:
2023.03.05., vas. 07:32
mert nálunk Combino jár, meg sok autó, a mélyben meg a metró,
Húú, részvétem. Bevallom eddig nem nagyon értettem a fellógatás fellángolást., 6x elcsatolást gondolkodik.gif . Egy ideig laktam a Fogarasi úton, még este sem lehetett egy filmet sem megnézni nyitott ablaknál, mert minden zöld lámpánál feljebb kellett venni a hangerőt, majd vissza, egy kollégámnál történt látogatáskor a családi háza előtti villamos elmenetelekori rezonációnál nem értettem mi történik, mondta, itt nőtt fel, úgy meg lehet szokni. Aki ilyen körülmények között "hifizik" az egy hős. :smile53:
Zajból szerencsére csak a mentő szirénája jut, a többit, udvari lakás lévén, lefogja az utcai rész, a kosszal együtt. Szóval csendes a lakás, csodálkozik is egy-egy új vendég, hogy mi van....és világos is, mert nagy az udvar, háromból a második emelet. Délelőtt az egyik oldalon, délután a másik oldalon süt be a nap (kelet-nyugat a fekvés), viszont betűzni ezerrel mégsem Tud, mert van egy nagy fa az udvaron, ami árnyékot ad. Egy rakás üzlet szinte a szánkban van, összességében imádunk itt lakni. A parkolás cikis, de hosszú távon azért mégsem gáz.

Mindezt tetézi, hogy a lakásban két villanyóra van, így egy egész rész jut csak a hifinek, ösvényekkel....lehet irigykedni. :)
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1362
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1275

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: kupecke »

prando írta:
2023.03.05., vas. 07:32
mert nálunk Combino jár, meg sok autó, a mélyben meg a metró,
Húú, részvétem. Bevallom eddig nem nagyon értettem a fellógatás fellángolást., 6x elcsatolást gondolkodik.gif . Egy ideig laktam a Fogarasi úton, még este sem lehetett egy filmet sem megnézni nyitott ablaknál, mert minden zöld lámpánál feljebb kellett venni a hangerőt, majd vissza, egy kollégámnál történt látogatáskor a családi háza előtti villamos elmenetelekori rezonációnál nem értettem mi történik, mondta, itt nőtt fel, úgy meg lehet szokni. Aki ilyen körülmények között "hifizik" az egy hős. :smile53:

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: prando »

pärt írta:
2023.03.04., szomb. 23:07
Nálam 38 cm vastag blokkokból van rakva a főfal. Nyilván rezeg (mi nem?), csak itt vízszintes, padló estében függőleges irányban. Hogy a lemezjátszóm melyikkel boldogabb, azt nem tudom, (csak sejtem, hogy a függőlegessel), de szerintem egy padló sokkal jobban rezeg, mint egy ilyen fal. Rémlik, hogy nemrég írta valaki, hogy többszörös izoláció mellett is beledöng a lépészaja a zenébe. Nálam ilyen természetesen nincs, de szerintem ha kalapáccsal verném a falat a konzol mellett, akkor se nagyon jelene meg a lejátszásban.
Ha mégsem, és hibás a koncepció, akkor így jártam.
Nálam az a felismerés adta a zsinórozást, hogy 3m távolságból is mozog az elvileg fix parketta és erre véletlenül jöttem rá. Csak az erősítő állt egy állványon, a többi holmi fali polcon. Sokféle izolációt kipróbáltam, az erösitő és a parkette között 6x-os elcsatolás volt, többféle anyagból és a fali polcoknál is alkalmaztam még alátéteket. Elsőként a cd lógott és hű az anyját! érzesem lett, így már nem volt kérdés, hogy a többi is lógni fog. Egyébként logikus is itt alább a falról írtak alapján, hogy onnan is lehoztam a készülékeket, mert nálunk Combino jár, meg sok autó, a mélyben meg a metró, ez a zsinóron lógatás tökre rendben van. Még az lp-jatszó, a phonoja, meg az elosztó polcos, de ami késik nem múlik. :)
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Avatar
prando
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2011.05.04., szer. 19:03
Értékelés: 160
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: prando »

Rock60 írta:
2023.03.04., szomb. 17:35
Elég szürreális...
Nálam a középső polcon van elhelyezve a kis Topping dac, azt a fölötte lévő polcra tudnám fellógatni.
A nehéz csövi integrált az állvány tetején van. Azt úgy tudnám megoldani, ahogy Zoli prezentálta. Pár kérdés fogalmazódott meg bennem :
1. Arról van valamilyen tapasztalatatok, hogy a zsinór hossza mennyiben befolyásolja a hangot ?
2. A zsinór anyagában hallottatok különbséget ? Pl. Cipófűző VS damil ?
3. Az a megoldás hogy működne vajon, hogy nem éri körbe alulról a zsinór a készüléket, hanem a készülék egy pár centivel nagyobb lapon - OSB, MDF, Rétegeltlemez - áll, és a lap van fellógatva a sarkainál ?
4. Vagy a készülék két lécen hasal, és a léc végétől indul csak a zsinór ?
Nekem előbb spárgán lógott a cd, majd a képen is látható fekete zsinór került a spárga helyére, nem tapasztatam hangi eltérést. A hosszuk megeggyezett.,
Ami a tapasztalatom, hogy a mélyek pl mélyebbre mennek, még apróbb részletek, lecsengések is elökerültek, mint korábban. Zavaró volt, hogy egy-egy felvételi hiba is kiütközött, de ezeken már túl vagyok, maradt a zene. Ez a rendszer így marad elvileg sokáig. Az aláírásomban szereplő eszközök nagy része át lett vizsgálva, teljeskörűen felújítva az elmúlt bő egy évben, mindenhol minőségi alkatrészekkel. Ott a név is, fórumtárs csinálta, akinek nem csak a páka és az alkatrészismeret az erőssége, hanem a jó füle is. Nem volt kevés pénz, eladni értelmetlen lenne. Mire a zsinórozás meg lett ejtve, bejáratódtak, így a további pozitív változást a zsinór adja.
Vincent cd, Revox magnó, TEAC dac, Rotel RA985BX erősítő, diy phono, Vandersteen 1C hangfal, Vibavoice Omega500 tápkondi, ezek Béres János fórumtárs felújításában. Linn lp-játszó Oppo bluray, Heed táp, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Soner, Furutech kábelek, Triangle Antal hangfal.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Nem elírás az, hogy a dupla átmérőjű fonott horgászzsinór csak kétszeres, a háromszoros átmérőjű csak háromszoros teherbírású ?
A dupla átmérőjűnek a felülete négyszeres, a teherbírásának is négyszeresnek kellene lennie.
A tripla átmérőjűnek a felülete kilencszeres, a teherbírásának is kilencszeresének kellene lennie.
Szerintem... gondolkodik.gif

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Nálam 38 cm vastag blokkokból van rakva a főfal. Nyilván rezeg (mi nem?), csak itt vízszintes, padló estében függőleges irányban. Hogy a lemezjátszóm melyikkel boldogabb, azt nem tudom, (csak sejtem, hogy a függőlegessel), de szerintem egy padló sokkal jobban rezeg, mint egy ilyen fal. Rémlik, hogy nemrég írta valaki, hogy többszörös izoláció mellett is beledöng a lépészaja a zenébe. Nálam ilyen természetesen nincs, de szerintem ha kalapáccsal verném a falat a konzol mellett, akkor se nagyon jelene meg a lejátszásban.
Ha mégsem, és hibás a koncepció, akkor így jártam.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A megfelelő szakítószilárdság elegendő, a többit a horgászatban és fűnyírásban jártasakra bízom :D A fali támasztás meg nem jó, különösen, ha vékony válaszfal, vagy üreges téglájú (pl.porotherm) főfal, mert az rezeg jócskán...

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Így jobban látszik. Az utolsó az igazán fura. Mintha csak két függeszték lenne a 3. láb csak stabilizálná? gondolkodik.gif
novus_black_tq-6-450x450.jpg
novus_black_tq-6-450x450.jpg (24.02 KiB) Megtekintve 1354 alkalommal
novus_black_wiremgmt-2-450x450.jpg
novus_black_wiremgmt-2-450x450.jpg (28.23 KiB) Megtekintve 1354 alkalommal
novus_black_tq-4-450x450.jpg
novus_black_tq-4-450x450.jpg (21.2 KiB) Megtekintve 1354 alkalommal
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

pärt írta:
2023.03.04., szomb. 19:56
Nálam a "felsőház" ilyesmi. Hibrid megoldás, a falnál fix, elöl két vékony acélbowden tart. Lépészaj kiküszöbölésére igen hatékony. Lemezjátszónál nem biztos, hogy jó lenne a teljesen szabad lógatás. :rolleyes: IMG_20230304_194750.jpg
Az "ötletgazda" barátomnál, a lemezjátszó ugyanolyan felfüggesztésen "lebeg", mint nekem a lentebb látott cd játszóm. Ha meglököm picit hintázik, de teljesen stabil, és tökéletesen vízszintbe állítható.
Az előnyén kívül semmi negatívumot nem tapasztaltam.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

fülelek írta:
2023.03.04., szomb. 19:41
Ez nem jó semmilyen szempontból.
A megfelelő szakítószilárdságú damil jó függesztő anyag, jobb, mint az acélsodrony. De a csomózás miatt jócskán túl kell méretezni a szakítószilárdságot, egy csöves erősítő elég nehéz cucc...
A csöves erősítőnél lesz a legnagyobb változás, nyugodtan alá lehet rakni egy falapot, és avval együtt lógatni.
Tisztázzuk a különbséget, a horgászatból ismert damil(monofil) a nyúlása miatt nem jó erre a célra.
Ez a nyúlás folyamatos terhelés mellet még nő is, nem beszélve az esetleges hőterhelésről erősítők esetében. Ilyen körülmények közé a damil nem megfelelő.
Amit én használok, az a fonott horgász zsinór. Ez nano szálakból szőtt zsinór, nulla nyúlással, azonos átmérő mellet, a szakító szilárdsága a damil többszöröse. Sokkal jobban ellenáll a hőnek, a kopásnak, az UV sugárzásnak, és a csomótűrése is jobb. Amit én használok 0,40mm átmérőjű, és 36kg a szakító szilárdsága. Az átmérő növelésével a terhelhetőség értelem szerüen nő, a 0,80mm-es már kb. 70kg-ot bír. Ennél vastagabbak csak komolyabb horgászboltakban kaphatók, akár 1,2mm-ig, és kb. 100kg terhelhetőséggel.
Ennél még durvább horgász zsinórok is léteznek(pl. Dacron), de túlzásokba nem kell esni, a fent említettek kb. minden végerősítőt elbírnak.

Az alább látott falhoz támasztott megoldások szerintem nem hozzák a függesztés előnyeit, mivel nem szabadon függ.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Rock60 írta:
2023.03.04., szomb. 17:35
Elég szürreális...
Nálam a középső polcon van elhelyezve a kis Topping dac, azt a fölötte lévő polcra tudnám fellógatni.
A nehéz csövi integrált az állvány tetején van. Azt úgy tudnám megoldani, ahogy Zoli prezentálta. Pár kérdés fogalmazódott meg bennem :
1. Arról van valamilyen tapasztalatatok, hogy a zsinór hossza mennyiben befolyásolja a hangot ?
2. A zsinór anyagában hallottatok különbséget ? Pl. Cipófűző VS damil ?
3. Az a megoldás hogy működne vajon, hogy nem éri körbe alulról a zsinór a készüléket, hanem a készülék egy pár centivel nagyobb lapon - OSB, MDF, Rétegeltlemez - áll, és a lap van fellógatva a sarkainál ?
4. Vagy a készülék két lécen hasal, és a léc végétől indul csak a zsinór ?
Én nem hallottam különbséget a pamutzsinór és a fonott zsinór(nem damil) között.
A pamut zsnórral sokat kellett játszogatni a hosszal, mert valamennyire nyúlik, így csak többszöri próbálkozásra sikerült a kellő hosszát eltalálni. Viszont a fonott horgász zsinórnak semmi nyúlása nincs, így könnyebb vele dolgozni.
A hosszok közötti, esetleges hanzás különbségről nem tudok nyilatkozni. A zsinórok hossza nekem adott, a polcok között a készülékeknek korrektűl el kell férjenek.
Én plusz alátétpolccal, léccel nem vacakolnék, a zsinór olcsóbb és egyszerübb. A készülék alatt végigfuttatni a két zsinórt, oldalt fel, ennyi.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3405
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4368
Tartózkodási hely: Eger

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Nálam a "felsőház" ilyesmi. Hibrid megoldás, a falnál fix, elöl két vékony acélbowden tart. Lépészaj kiküszöbölésére igen hatékony. Lemezjátszónál nem biztos, hogy jó lenne a teljesen szabad lógatás. :rolleyes:
IMG_20230304_194750.jpg
IMG_20230304_194750.jpg (2.59 MiB) Megtekintve 1151 alkalommal

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Ez nem jó semmilyen szempontból.
A megfelelő szakítószilárdságú damil jó függesztő anyag, jobb, mint az acélsodrony. De a csomózás miatt jócskán túl kell méretezni a szakítószilárdságot, egy csöves erősítő elég nehéz cucc...
A csöves erősítőnél lesz a legnagyobb változás, nyugodtan alá lehet rakni egy falapot, és avval együtt lógatni.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Komplett függesztett állványt is lehetne csinálni. Lehet nem is lenne bonyolult. Keret és minden polc lelógatva-függesztve. Vagy egymás után egymáshoz, vagy egyesével a fenti kereszttartóhoz. Hasonlókat találtam a témában:
DSCF0558_ONWHITE.jpg
DSCF0558_ONWHITE.jpg (31.69 KiB) Megtekintve 1165 alkalommal

Itt pálca szerű rudakon vannak függesztve a polcok. Használtan 3000 dollár. gondolkodik.gif Azért már jónak kell lennie.



https://www.audiogon.com/listings/lisb3 ... cks-stands

Oh, van itt mindenféle:

https://particular.com/?page_id=5389
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Elég szürreális...
Nálam a középső polcon van elhelyezve a kis Topping dac, azt a fölötte lévő polcra tudnám fellógatni.
A nehéz csövi integrált az állvány tetején van. Azt úgy tudnám megoldani, ahogy Zoli prezentálta. Pár kérdés fogalmazódott meg bennem :
1. Arról van valamilyen tapasztalatatok, hogy a zsinór hossza mennyiben befolyásolja a hangot ?
2. A zsinór anyagában hallottatok különbséget ? Pl. Cipófűző VS damil ?
3. Az a megoldás hogy működne vajon, hogy nem éri körbe alulról a zsinór a készüléket, hanem a készülék egy pár centivel nagyobb lapon - OSB, MDF, Rétegeltlemez - áll, és a lap van fellógatva a sarkainál ?
4. Vagy a készülék két lécen hasal, és a léc végétől indul csak a zsinór ?

Avatar
frenki485
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1831
Csatlakozott: 2014.07.21., hétf. 14:28
Értékelés: 533
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: frenki485 »

Big írta:
2023.03.04., szomb. 17:05
Na, megyek veszek drótkötelet. :D Az erősítő közel 40 kg. :rolleyes:
Ja, helyes... A födémet ne felejtsd el megerősíteni :D
Ethosz CDM Transport/Player(TDA1545A), Philips Cd-304 (TDA1540P), Ethosz csöves DAC(TDA1541),  
Ethosz végfok, Moth előfok, Ethosz EAL-04 doboz,
Technics SL 1210 GR/AudioGold plinth,Achromat, Palotás féle ARC phono, Shure M44-7, Shure SC35C
Ethosz, Van Den Hul kábel, Fapaci/Kontaset elosztó.



 

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Big »

Na, megyek veszek drótkötelet. :D Az erősítő közel 40 kg. :rolleyes:
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”