Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kazettás deckek

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Szép napot mindenkinek!
Látva az eladó hifi készülékek árát, mindennek emelkedett az ára. Erre a tendenciára hellyel-közel tudom(juk) a magyarázatot, de a kazettás magnók áremelkedése szó szerint dráma, brutális.
Tudom, sokak érzelmileg is kötődnek a formátumhoz, de ezek a magnók sem fiatalabbak sem korszerűbbek nem lettek az évek múlásával. Számomra érthetetlen mi indokolja, hogy az utóbbi 1-2 évben a kazettás magnók ára a többszörösére emelkedett, holott a formátum mára már szinte értelmét vesztette. Talán csak a formátum hívőinek/fanatikusainak indokoltak ezek az elszállt árak, vagy még nekik sem, és ezek az elszállt árak nem csak a legfelső szegmensben tettenérhetők, hanem minden kategóriában.
Csak egy példa. Bő három éve, nosztalgiából és is beszereztem egy kazettás magnót, egész pontosan egy Pioneer CT-900S-t. Nem a legfelső polcos, de nem is egy belépő cucc. Akkor 60e Ft-ot fizettem érte, amit a használati értékét, praktikumát figyelembe véve kicsit sokalltam, de valahogy ráéheztem, nem hiába ezen a formátumon szocializálódtam.
Na most, egy ugyanilyen CT-900S-t kínálnak a Hifi Piacon 220e Ft-ért!
Nem tudom ez az árazás mennyire érzelmi töltetű, de a jelenlegi trendekbe illik.
Ez a Pioneer, egy elég tisztességes magnó, minden várakozásomat beváltotta, sőt felülmúlta, de kb. 4 hónap után mégis eladtam.
Eladtam, mert rájöttem, hogy semmi szükségem sincs rá. Előszedtem a kazettáimat, hallgatgattam, készítettem néhány felvételt Lp-ről, cd-ről, amiket visszahallgattam, elégedett voltam a minőségével, de igazából semmi értelme nem volt. Miért hallgassam ezt a bár kiváló, de az eredetihez képest lebutított felvételt, ráadásul csökkentett praktiku mellett. Csak azért készítsek felvételeket, hogy a magnót foglalkoztassam? Mikor ott az Lp, cd hallgatni.
Tehát nem értem, hogy mi indokolja ennek a formátumnak az ilyen kiugró mértékű áremelkedése.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 568
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: Snipi »

alto írta:
2023.08.15., kedd 13:15
tamagaba írta:
2023.08.15., kedd 10:06
Snipi írta:
2023.08.15., kedd 09:49
Pedig van értelme. A Bartók rádióból néha nagyon jó élő koncerteket lehet felvenni, mondjuk pl. újévi koncerteket, vagy a márványteremből stb.
Ők is digiben műsorszórnak. 192 asszem. Nincs már full analóg FM adás (meg felvétel)
Egész pontosan a Bartók a többi adó túlnyomó részével ellentétben nem használ veszteséges tömörítést a stúdióban, azonban a stúdió és az adótorony közötti átvitel digitális csatornán történik egy az mp3-nál kevésbé veszteségen tömörítő algoritmussal, ami így nyilván nem tekinthető full analógnak, de összességében jobb eredményt ad, mint egy 320 kb/s-os mp3 stream.
Én is így hallottam. Azért nem rossz. Erről jut eszembe : vannak régi-régi még talán 1990-es évek elejéről származó felvételeim szalagon az akkor még a Kopernicus műholdról adó (az azóta tudtommal letért a pályájáról) Klassik Radio - ról. Tudom az se analóg, de ahogy azok szóltak ... még ma is leülök attól a hangminőségtől ha néha napján felteszek egy szal(l)agot azok közül. Igaz kicsit súg-búg (nem nagyon) de ettől még nagyon-nagyon élvezem ezeket a felvételeket. Arról nem is beszélve, hogy kiváló zenék kiváló zenészek tolmácsolásában.
Az még analóg műhold adás volt (két transzpondert foglalt per adó mert egyik a bal másik a jobb) ami "szerencsére" 2014-ben (ha jól emlékszem) megszűnt. Azóta csak a "kiváló hangminőségű", bár sokkal gazdaságosabb digitális műholdas rádió adások vannak.
Pl. itt jön ki nagyon a különbség : a mai Astra 19.2E-ről adó Klassik Radio hangminősége a fasorban sincs ahhoz képest ... (meg a zenék is köcsögebbek lettek ... )

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: alto »

tamagaba írta:
2023.08.15., kedd 10:06
Snipi írta:
2023.08.15., kedd 09:49
Pedig van értelme. A Bartók rádióból néha nagyon jó élő koncerteket lehet felvenni, mondjuk pl. újévi koncerteket, vagy a márványteremből stb.
Ők is digiben műsorszórnak. 192 asszem. Nincs már full analóg FM adás (meg felvétel)
Egész pontosan a Bartók a többi adó túlnyomó részével ellentétben nem használ veszteséges tömörítést a stúdióban, azonban a stúdió és az adótorony közötti átvitel digitális csatornán történik egy az mp3-nál kevésbé veszteségen tömörítő algoritmussal, ami így nyilván nem tekinthető full analógnak, de összességében jobb eredményt ad, mint egy 320 kb/s-os mp3 stream.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 568
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: Snipi »

tamagaba írta:
2023.08.15., kedd 10:06
Snipi írta:
2023.08.15., kedd 09:49
Pedig van értelme. A Bartók rádióból néha nagyon jó élő koncerteket lehet felvenni, mondjuk pl. újévi koncerteket, vagy a márványteremből stb.
Ők is digiben műsorszórnak. 192 asszem. Nincs már full analóg FM adás (meg felvétel)
Igen tudom, hogy nagy felbontású digit adnak. Attól az még nem olyan rossz szerintem.
Én pl. teljes elégedettséggel tudom őket hallgatni. Még olyan is van, hogy be is alszom rajtuk, az meg nálam már egy jó minőségi tanúsítvány. :D

Avatar
new_dualcs5000
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2018.11.22., csüt. 14:18
Értékelés: 218

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: new_dualcs5000 »

barátom lemezeit veszem fel... (analóg)

IMG_0418.jpeg

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Snipi írta:
2023.08.15., kedd 09:49
Pedig van értelme. A Bartók rádióból néha nagyon jó élő koncerteket lehet felvenni, mondjuk pl. újévi koncerteket, vagy a márványteremből stb.
Ők is digiben műsorszórnak. 192 asszem. Nincs már full analóg FM adás (meg felvétel)
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 568
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 242

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: Snipi »

sutemenyx írta:
2023.08.14., hétf. 21:28
new_dualcs5000 írta:
2023.08.14., hétf. 17:25
Remélem Süti kis szösszenetéből az értelmesebbek nem azt a tanulságot vonják le, szar a kazis zenehallgatás...
Mer'hogy nagyon nem. Persze nem baj ha van hozzá cuccod.
Még véletlenül se! Ezek csak nagyon kis béna deck-ek, csak leírtam a végtelenül korlátozott tapasztalatomat. Most egyébként nagyjából annyit látok, hogy a legnagyobb kihívást az jelenti, hogy olyan decket sikerüljön vennie valakinek, ami még nem lett szétcseszve, elállítgatva.
Majd egy 480-as vagy 482-es Nakára azért még lehet, hogy benevezek, de igazság szerint teljesen felesleges. Analóg forrásról lenne értelme másolatot készíteni, de azt is minek?! Másnak feleslegesen veszek fel, úgysem ugyanúgy áll a deckjében grammra minden, mint az enyémben, nem fog úgy szólni. Magamnak meg minek csináljak, ha eleve a forrást is tudom hallgatni. Szóval az értelmét nem nagyon látom a saját szempontomból, de mindenképpen aranyos dolog, lehet vele időt tölteni, érdekes.
Pedig van értelme. A Bartók rádióból néha nagyon jó élő koncerteket lehet felvenni, mondjuk pl. újévi koncerteket, vagy a márványteremből stb.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

new_dualcs5000 írta:
2023.08.14., hétf. 17:25
Remélem Süti kis szösszenetéből az értelmesebbek nem azt a tanulságot vonják le, szar a kazis zenehallgatás...
Mer'hogy nagyon nem. Persze nem baj ha van hozzá cuccod.
Még véletlenül se! Ezek csak nagyon kis béna deck-ek, csak leírtam a végtelenül korlátozott tapasztalatomat. Most egyébként nagyjából annyit látok, hogy a legnagyobb kihívást az jelenti, hogy olyan decket sikerüljön vennie valakinek, ami még nem lett szétcseszve, elállítgatva.
Majd egy 480-as vagy 482-es Nakára azért még lehet, hogy benevezek, de igazság szerint teljesen felesleges. Analóg forrásról lenne értelme másolatot készíteni, de azt is minek?! Másnak feleslegesen veszek fel, úgysem ugyanúgy áll a deckjében grammra minden, mint az enyémben, nem fog úgy szólni. Magamnak meg minek csináljak, ha eleve a forrást is tudom hallgatni. Szóval az értelmét nem nagyon látom a saját szempontomból, de mindenképpen aranyos dolog, lehet vele időt tölteni, érdekes.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Na végre más is bekapcsolódott :smile29:
Vannak egyszerű kazettások, amiknek állítólag elég jó hangjuk van minden faxni nélkül, JVC Hitachi asszem nem emlékszem pontosan
sőt még talán kombi fejesek is. Ha valaki tudja, ne tartsa magában :napsut:

Megnéztem a Yama sm-jét. Csak a B-C dóbi IC-n megy át a jel, ha nem dolby-zunk
A CXA1563S-ben NR-OFF-nál 1-1 MOA (valamilyen opamp) egységen megy keresztül a PB jel. Aztán a végén egy NJM4556A - low noise, low distorsion opamp.
Elején a PB-ampnál is van 2 más fajta. Azok akkorát csak nem pancsolhatnak bele.
A Dragon is használ vagy 8 félét, ott is icézve van a PB amp rész a fej után. Az 1000ZXL PB áramköre is icés és nem egyszerü.
Tele van szuronyos csatikkal, átkötésekkel, ami tudjuk mit jelent egy 30 éves készüléknél.
Szóval másoknál sem állt meg a történet 5 tranyónál ...
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
new_dualcs5000
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 147
Csatlakozott: 2018.11.22., csüt. 14:18
Értékelés: 218

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: new_dualcs5000 »

Remélem Süti kis szösszenetéből az értelmesebbek nem azt a tanulságot vonják le, szar a kazis zenehallgatás...
Mer'hogy nagyon nem. Persze nem baj ha van hozzá cuccod.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

tamagaba írta:
2023.08.14., hétf. 13:08
…vagy süket volt a banda és mindegy mi szól nekik…
Erre tippelnék leginkább. Ha mondjuk egy yamaha integráltra kötötték egy yamaha cd-vel, meg valami rendesen színező hangsugárzóval, akkor simán lehet, hogy tényleg nem volt különbség.

Amúgy nem szedtem szét, annyira tragikusan le volt maradva attól a béna technicstől, hogy semmi értelme nem volt vele szórakozni. Pedig még automatán be lehet vele állíttatni a felvételi karakterisztikát is adott szalaghoz. Ő szépen végigméri 15sec-en keresztül, hogy mikor jó. Na amikor szerinte jó, akkor szerintem nagyon nem.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

sutemenyx írta:
2023.08.14., hétf. 12:45
Tehat a technics az egyszerubb gep, sokkal jobb is. A nakát elkezdtem tesztelni, de annyira szét van állítva, hogy inkább békénhagytam. Pedig valószínűleg ő nyerne.
Tényleg tök bonyolult a Yamaha
Már csak a lejátszási ágban van 3 IC és jó esetben csak átengedő Dolby dekóder IC-k
... plusz rengeteg elkó
na ez csak újkorában szólhatott jól? És a többi Naka? Azok sem egyszerűek.
Nekem a Teknő nagyon faék, a Yamahának drukkoltam, kár érte

VR301-et PB level megnézed ilyenkor? Mi van ha már a dóbi ic bemenete túlvezérlődik, mert valaki úgy gondolja, hogy azt tekergetni kell gondolkodik.gif
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

sutemenyx írta:
2023.08.14., hétf. 12:45
Kipróbáltam. Szar, mint az álat. :)
Már el is adtam. Nagyon fantasztikus benne az a sokminden, csak hang nincs. Akkor sem, ha minden ki van kapcsolva. A dolbyval meg mégrosszabb.
Ez érdekes, mert papíron annak kéne lenni a legjobbnak. Nem volt valami baja?
Pont ezt beszéltük épp az erősítősben, ha több fícsör, akkor jóság ..
A B és a C Dolby szerintem sem ér semmit, S Dolby-s gépen sosem volt.
"most members of the general public could not differentiate between the sound of a CD and a Dolby S encoded cassette. Dolby S mostly appeared on high-end audio equipment and was never widely used"
vagy süket volt a banda és mindegy mi szól nekik vagy más grimbusz lehet
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

tamagaba írta:
2023.08.14., hétf. 10:15
sutemenyx írta:
2023.08.13., vas. 21:51
Csatlakozom az őrülethez :)
A Technics szerencsére teljesen belenyúlásmentes volt, így az egy görgőcsere után egész tűrhető. Nemhiszem, hogy nagyon mély hobbi lesz, de azért vettem át LP-ről. Na annak van némi értelme:
IMG_6468.jpegIMG_6517.jpegIMG_6462.jpegIMG_6461.jpegIMG_6476.jpeg
A felső kettővel én nem foglalkoznék, a Yamaha érdekes lehet
Ha kipróbálod S Dolby-t, írhatnál egy rövid szösszenetet
Klasszikuson Normál kazóra muszály lesz rakni valamit
Egyébként jó magnózást üdv a klubban!
Kipróbáltam. Szar, mint az álat. :)
Már el is adtam. Nagyon fantasztikus benne az a sokminden, csak hang nincs. Akkor sem, ha minden ki van kapcsolva. A dolbyval meg mégrosszabb. Elég vicces dolog ez a zajcsökkentés, teljesen elmegy a hangnak minden energiája, egy forintot nem ér. A Technics a legrégebbi, 5db tranzisztor van csak a fej és a line out között. Meg a kezdetleges amcsi Signetics dolby B ic, amiben csak 2 erositofokozat megy, ha ki van kapcsolva. Tehat a technics az egyszerubb gep, sokkal jobb is. A nakát elkezdtem tesztelni, de annyira szét van állítva, hogy inkább békénhagytam. Pedig valószínűleg ő nyerne.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

sutemenyx írta:
2023.08.13., vas. 21:51
Csatlakozom az őrülethez :)
A Technics szerencsére teljesen belenyúlásmentes volt, így az egy görgőcsere után egész tűrhető. Nemhiszem, hogy nagyon mély hobbi lesz, de azért vettem át LP-ről. Na annak van némi értelme:
IMG_6468.jpegIMG_6517.jpegIMG_6462.jpegIMG_6461.jpegIMG_6476.jpeg
A felső kettővel én nem foglalkoznék, a Yamaha érdekes lehet
Ha kipróbálod S Dolby-t, írhatnál egy rövid szösszenetet
Klasszikuson Normál kazóra muszály lesz rakni valamit
Egyébként jó magnózást üdv a klubban!
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Csatlakozom az őrülethez :)
A Technics szerencsére teljesen belenyúlásmentes volt, így az egy görgőcsere után egész tűrhető. Nemhiszem, hogy nagyon mély hobbi lesz, de azért vettem át LP-ről. Na annak van némi értelme:
IMG_6468.jpeg
IMG_6517.jpeg
IMG_6462.jpeg
IMG_6461.jpeg
IMG_6476.jpeg
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Méricskéltem egy kicsit:
Teac V7000 és Naka CR4 eleje-közepe-vége
(van két orsósom, azt majd a helyére, azok persze 19-en jobbak)
az összeset nem rakom be
Csatolmányok
capture_028_29072023_160853.jpg
capture_028_29072023_160853.jpg (53.56 KiB) Megtekintve 889 alkalommal
capture_011_29072023_155358.jpg
capture_011_29072023_155358.jpg (53.31 KiB) Megtekintve 889 alkalommal
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Érdekes a Teac Mx60-on magasban kicsit kiemel a forráshoz képest - igaz a B710-essel vettem fel
A CR4-es meg kicsit tompább a Tidal-hoz kapcsolgatva. Jelszinteket össze tudtam hozni
Egymáshoz képest, ha nem avval veszem fel, amivel lejátszom, szerintem sosem fog stimmelni
Amúgy nem nagy a különbség, csak így hallható, ha ott van mellette az eredeti
Csatolmányok
IMG_20230621_115521.jpg
IMG_20230621_115521.jpg (2.71 MiB) Megtekintve 1056 alkalommal
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Én most csak hallgatgatom motor csere után, jól megy :smile29:
Csatolmányok
IMG_20230621_111432.jpg
IMG_20230621_111432.jpg (2.1 MiB) Megtekintve 1060 alkalommal
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1422

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: wittao »

tamagaba írta:
2023.06.21., szer. 09:51
wittao írta:
2023.06.20., kedd 21:47
IMG_7732.jpeg
Milyen a hangja a Nakákhoz képest?
Nekem tetszik, sot, nagyon tetszik a magno hangja.
Nem nagyon volt idom hallgatni, hetvegen rafulelek jobban
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

wittao írta:
2023.06.20., kedd 21:47
IMG_7732.jpeg
Milyen a hangja a Nakákhoz képest?
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1422

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: wittao »

IMG_7732.jpeg
IMG_7732.jpeg (2.32 MiB) Megtekintve 1079 alkalommal
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Beraktam normál C60-at, elinditom, azt hittem kint esik az eső, olyan szalagzaj volt :rolleyes:
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Hazajött a magnesz Szlovéniából reel motor csere után
Kipróbálom a W&F Meter programot
Generáltam egy hosszu 3150Hz-es file-t, felveszem egy normál C60-asra és visszjátszom vonalbemenetre
Csatolmányok
capture_001_17062023_153130.jpg
capture_001_17062023_153130.jpg (45.47 KiB) Megtekintve 1123 alkalommal
IMG_20230617_093752.jpg
IMG_20230617_093752.jpg (2.19 MiB) Megtekintve 1123 alkalommal
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kazettás deckek

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

wittao írta:
2023.06.08., csüt. 21:02
tamagaba írta:
2023.06.08., csüt. 20:46
wittao írta:
2023.06.08., csüt. 20:44
Vettem :) de azert hallgatom is :)166C3DF4-EDED-426D-AD1C-344743B487C2.jpeg
Hűha itt külön van a transzport és az elektronika gondolkodik.gif
Jaja :) Technics RS-9900
160 nWb-el fluxál
vékonka az a mehanika
szíjas a bal capstan-ja
metált nem is fogad
... ááá
divat motyó ez is ;)
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”