Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Virtuális föld

Lezárt
Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Nekem van a Fleetwood Mac-tól egy olyan stúdió lemezem,aminek a borítóján van egy csomó kép a stúdióról ahol felvették,és abban a zenészek elhelyezése is kb olyan mint egy élő előadáson.Majd előkotrom és mutatom.Érdekes lemez,mert betekintést nyújt az akkori lemezfelvételekbe.Többször indítanak,rontanak,beszól a hangmérnök,stb.Blues Jam In Chigago azt hiszem,de majd megnézem.
És ez nem is az 50-es évek,ha nem a 70-es.Szóval akkor lehetett úgy is hogy befért mindenki,és egyszerre nyomták stúdióban is,most miért nem?

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: istvan01 »

cables írta:
2018.09.15., szomb. 06:57
fapaci írta:
2018.09.15., szomb. 00:31
Biztos lehetsz abban, hogy a maihoz képest ezred annyi zenei kiadvány sem készülne, ha ragaszkodnánk az 50-es évek technikájához. Mondhatod, hogy Te elvagy évi 20-30 lemezzel is, de a több milliárd fogyasztó mást, ennél sokkal többet igényel.
Talán jobb is lenne, ha ezrednyi zenei kiadvány készülne manapság. Nagyon kevés zene van, amit érdemes meghallgatni. Azokat viszont többször is, és nem lehet megunni.
Rudolf, ez most nagyon mellé ment. Nagyon kevés zene van, amit érdemes? Ebben a formában teljesen hamis állítás. Zene rengeteg van, maradva klasszikusoknál reneszánsztól napjainkig több mű keletkezett mint a modernkor pop-jazz korszakában. De vegyük ezt a műfajt is a zenék halmazához.
Ami korlátozza ezen halmaz élvezetét, az egyéni befogadó ízlés és zenei interpretáció, továbbá az a nagyon is erős gát, hogy mindenki számára a teljes halmaz elértetlen.
Amire viszont te gondolhattál az, hogy neked kevés igazán jó hallgatható és persze kábel tesztelgetésre sem megunható felvételeid vannak LP és CD formátumban ( feltételezésem szerint a többi adathordozó nálad nem fordul elő)
Egykor nagyon aktív Tigris fórumlakó hifis definíciója jött ismét eszembe a meghatározásod után:
"mi akik a zenén már túl vagyunk"
Talán nem kell lefordítanom mit jelent ez, de kb az az 5 zene ami neki tetsző már érdektelen, marad a cserélgetés-hifibogarazás-kábelvarázs.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

cables írta:
2018.09.15., szomb. 07:39
Lassan arra kezdek rájönni, hogy korosztály differenciák miatt van sok esetben a vita.
Gondolkodjál még egy kicsit, hátha rájössz a tényleges okra is... :goodmorning:

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: cables »

Lassan arra kezdek rájönni, hogy korosztály differenciák miatt van sok esetben a vita.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: cables »

fapaci írta:
2018.09.15., szomb. 00:31
Biztos lehetsz abban, hogy a maihoz képest ezred annyi zenei kiadvány sem készülne, ha ragaszkodnánk az 50-es évek technikájához. Mondhatod, hogy Te elvagy évi 20-30 lemezzel is, de a több milliárd fogyasztó mást, ennél sokkal többet igényel.
Talán jobb is lenne, ha ezrednyi zenei kiadvány készülne manapság. Nagyon kevés zene van, amit érdemes meghallgatni. Azokat viszont többször is, és nem lehet megunni.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

LIMAR írta:
2018.09.14., pén. 23:24
Ezzel a képpel ékesen bizonyítottad, hogy a mai stúdió felvételek tökéletesen elrugaszkodtak az élő zene reprodukálásától...
Nem tudhatom, mindezt hogyan sikerült kiolvasni a két fotóból. 50+ sávos hangmixereket évtizedek óta használnak a hangtechnikában, mindkét fotón ilyeneket láthatsz. Elfogadom, hogy számodra ellenszenves a multitrack, overdub és hasonló standard hangfelvételi technikák. Én is nagyobb örömmel játszottam koncerteken a zenekarral együtt, hátam mögött 2 m2 hangszóró membránnal, mint stúdióban gagyi fejhallgatóval a fejemen metronómra és lecsupaszított dobsávra. De sajnos közel, s távol sem találtunk annak idején (a 90-es években) olyan, részünkről megfizethető stúdiót, ahol az egész zenekart egyben tudták volna rögzíteni úgy, hogy a hangszerek nem zavarják egymást, pedig mi csak egy rock trió voltunk. Manapság pedig lassan már semmilyen stúdiót sem találnánk, mert sorban bezárják mindet.

Az emberek többsége ma (és már sok éve) nem jár koncertre, otthon szeretnek zenét hallgatni a foteljükben, villamoson, vagy autóban ülve. Szerinted miként fogadnák, hogy a visszajátszott felvételen rezonál a pergődob sodronya, az énekmikrofonba fázishibával áthallatszik a gitár, vagy búg az 50 Hz a basszgitáron? Koncerten 2 sör után mindez senkit nem zavar(t), de otthon, ahol nyugalomban, a részletekre koncentrálva sokszor végighallgatod a műsort, elfogadhatatlan, így hát a stúdióban megoldják ezeket a problémákat. Ezzel szerinted "elrugaszkodnak az élő zene reprodukálásától", én meg azt mondom, tartósan fogyasztható terméket állítanak elő. Nem neked, nem a hifistáknak, hanem a vásárlók többségének.

Van ám a folyamatban más szereplő is, pl. a muzsikus. Közöld vele, hogy választhat két megoldás közül! Az egyikben annyiszor kell végigjátszania a 70 perces szimfóniát, míg hibátlanul nem sikerül neki és az összes zenekari tagnak. A másik megoldásban csak a maga által elrontott pár hangot kell megismételnie, aztán mehet haza. Szerinted melyiket fogja választani?

Gyerekkoromban lovagolni tanultam. Hatalmas kaland volt az erdőben pár száz métert lóháton megtenni. Ha lehetne, ma is így közlekednék, de sajnos senki, köztük Te sem tolerálnád Budapest belvárosában, hogy az autód előtt ügetek egy lóval az út közepén. Sőt lehet, hogy Te dudálnál és szitkozódnál a leghangosabban, pedig én csak a közlekedés klasszikus, élő szépségeihez ragaszkodom. Te meg haladnál.

Miközben ezeken kesergünk, gyorsan számoljuk össze, Budapesten hány, minőségi sztereó hangfelvételre is alkalmas koncertterem épült az elmúlt 10 évben! Én egyről sem tudok. Te? A zenebarátok nagy pechje, hogy vezérünk nem a zenei koncertekért, hanem a fociért van oda. Biztos lehetsz abban, hogy a maihoz képest ezred annyi zenei kiadvány sem készülne, ha ragaszkodnánk az 50-es évek technikájához. Mondhatod, hogy Te elvagy évi 20-30 lemezzel is, de a több milliárd fogyasztó mást, ennél sokkal többet igényel. A kiadók pedig rájuk és az ő rengeteg pénzükre hallgatnak, nem a Te pár ezer forintodra. Itt a vége, fuss el véle!

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: LIMAR »

fapaci írta:
2018.09.14., pén. 20:41
a másik a mai megoldást prezentálja egy 50+ sávos audio mixer bekötésére

Kép
Ezzel a képpel ékesen bizonyítottad, hogy a mai stúdió felvételek tökéletesen elrugaszkodtak az élő zene reprodukálásától.
50+ sávos mixer, ahol minden hangszert egyenként vesznek fel olyan közelségbe helyezett mikrofonnal, ahonnan még maga az előadó sem hallja sohasem a hangszerét. Aztán hangonként rakják össze a felvételt, amit legtöbbször teljesen külön vesznek fel. Vagyis zéró az esélye az együtt zenélésnek, annak a hangulatnak, amit maga az élő zene jelent. Természetesen technikailag sokkal tökéletesebb felvételek készülnek, de ezek nélkülözik a valós koncertélményt, azt a hangzást, ahogy egy nagyzenekart, operát a nézőtérről hallgatsz a maga hibáival, a zenészek, énekesek esetleges melléfogásaival együtt. Mégis az élő zene varázsa messze felette áll a legtökéletesebb rögzített zenén.
Az 50-es évek végi és a 60-as évek elejei megmaradt klasszikus felvételek csodája abban rejlik, hogy a zenészek, énekesek valós időben játszottak, énekeltek, a felvételek valós térben készültek 2-3 mikrofonnal, amik képesek voltak rögzíteni azt a hangképet, amit a hallgató hallhatott a koncertteremben, operában. Ezt az élményt a mai felvételek a gyártástechnológiájuk miatt képtelenek produkálni. Sajnálatosan a mai legjobb felvételek is olyan igényt akarnak kiszolgálni, ami nem az előadás élvezetéről szól, hanem a maximalizmus hajhászásáról. Olyan hangokat szeretnénk hallani a felvételekről, amit az életben sohasem hallunk egy koncerten. Ezért dugjuk a mikrofonokat az énekesek torkába, a hangszerek belsejébe, olykor többet is. Aztán 50+ sávban a hangmérnök majd eldönti, hogy mi mit halljunk ebből. Soha nem létező arányokat kever, soha nem létező mesterséges teret kreál. Ettől persze a legtöbb hifista lúdbőrös lesz és elélvez egy HM, Alia Vox felvételtől, pedig ezek a legnagyobb becsapói a zenehallgatónak. És ők képviselik ma a lemezkiadás csúcsát. Amit csinálnak, iszonyatosan jól csinálják. Csak semmi köze a valóságban tapasztalható élményhez. Ebben zseniálisak a 60-as évekbeli klasszikus Decca, Living Stereo, Living Mercury Presence... felvételek zöme. Ha ma hallgatod őket egy normális rendszeren, el tudod hinni, hogy ott vagy a koncerten, az előadáson.
A mai csúcs felvételek maximum rettenetesen szépen szólnak, minden rezdülést visszaadnak, az énekes hangszálának rezgését eléd vetítik. Ebben zseniálisak, csak ezt te az életben sohasem hallod egy koncerten. Álomvilágot festenek eléd. A legjobbak szép álmokat, a gyengébbek rémálmokat. A régiek meg magát a valóságot, amire sajnálatosan a nem ezen szocializálódott tömegek nem fogékonyak.
Tökéletesen, mint a képreprodukáló eszközök (OLED és társai). Zéró hűség a valósághoz. Persze arra senki se lenne kíváncsi, nem lehetne eladni. Ez van.

Avatar
nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2010.03.07., vas. 18:45
Értékelés: 380

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: nor »

Az 50-es években ónötvözettel bevont réz volt a nyerő egy cikk szerint, amit ha megtalálok megint előkotrok a T. olvasóknak. Nagyon egyszerűen az ónozott bevonatot korrózióvédelem miatt használták, mivel köpenynek szőtt kábelharisnyát gyártottak. Ezt koppintotta le a Duelund és ma is forgalmazza, biztosan véletlenül...
Garrard 301, Sony PUA 1600L, Benz Micro Glider (Malfox), Raspberry Pi4(Volumio), Innacoustic DAC mod., DPA VW 2 phono-előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Focal Onyx, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY)

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

cables írta:
2018.09.14., pén. 20:13
Kellnerművek írta:
2018.09.14., pén. 19:54
Az '50 , '60 évek berendezésein, ezt a külömbséget nem lehettett hallani. Nem volt mivel.
A stúdió kábelek minőségét nem az ezüst, vagy oxigén mentes réz fémjelezte, hanem a gumírozás, nem törik.
Én egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy az '50 , '60 évek studió kábelei rosszabbak voltak, mint a jelenlegiek.
Az akkor gyártott huzalok pl. pont természetes hangzásban simán verik a jelenlegi huzal csodákat.
De hallgasd meg a maiakat harminc-negyven év múlva! Akkor hogy fognak szólni!
Hiába, a kor csodákra képes az audiotechnikában (is)!
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

asebestyen írta:
2018.09.14., pén. 20:40
Kellnerművek írta:
2018.09.14., pén. 20:32
Hűű, már a rendszer sem bírja a baromságainkat. Cables szájába adta az általam írtakat, az én számba az övéít.
Egyre vidámabb ! :smile51:
Veszélyes terep ez a VF. A Nagy Hurok Indiánok földjére tévedtél, itt bármi megtörténhet, meg az ellenkezője is. :D
Ez már nem földhurok,ez már Möbius- szalag ! :ohnoohnoohno:

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

cables írta:
2018.09.14., pén. 20:13
Én egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy az '50 , '60 évek studió kábelei rosszabbak voltak, mint a jelenlegiek.
Kicsit fékezzünk! Mielőtt egy újabb bolondságot ültetnél el néhányak agyában, tessék választani az alábbi két megoldás közül! Az egyik az évtizedekkel ezelőtti, a másik a mai megoldást prezentálja egy 50+ sávos audio mixer bekötésére. Lehet, hogy nehéz, de próbáld elhinni nekem, egyiknél sem a vezető anyaga a legkomolyabb kérdés.

Kép

Kép

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Kellnerművek írta:
2018.09.14., pén. 20:32
Hűű, már a rendszer sem bírja a baromságainkat. Cables szájába adta az általam írtakat, az én számba az övéít.
Egyre vidámabb ! :smile51:
Veszélyes terep ez a VF. A Nagy Hurok Indiánok földjére tévedtél, itt bármi megtörténhet, meg az ellenkezője is. :D
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Hűű, már a rendszer sem bírja a baromságainkat. Cables szájába adta az általam írtakat, az én számba az övéít.
Egyre vidámabb ! :smile51:

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

cables írta:
2018.09.14., pén. 20:13
Kellnerművek írta:
2018.09.14., pén. 19:54


Én egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy az '50 , '60 évek studió kábelei rosszabbak voltak, mint a jelenlegiek.

Az akkor gyártott huzalok pl. pont természetes hangzásban simán verik a jelenlegi huzal csodákat.
Nem a minőséget húztam alá, hanem a prioritást.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

cables írta:
2018.09.14., pén. 20:13
Kellnerművek írta:
2018.09.14., pén. 19:54
Az '50 , '60 évek berendezésein, ezt a külömbséget nem lehettett hallani. Nem volt mivel.
A stúdió kábelek minőségét nem az ezüst, vagy oxigén mentes réz fémjelezte, hanem a gumírozás, nem törik.
Én egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy az '50 , '60 évek studió kábelei rosszabbak voltak, mint a jelenlegiek.

Az akkor gyártott huzalok pl. pont természetes hangzásban simán verik a jelenlegi huzal csodákat.
A biznisz, az biznisz... :fekverohog:

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: cables »

Kellnerművek írta:
2018.09.14., pén. 19:54
Az '50 , '60 évek berendezésein, ezt a külömbséget nem lehettett hallani. Nem volt mivel.
A stúdió kábelek minőségét nem az ezüst, vagy oxigén mentes réz fémjelezte, hanem a gumírozás, nem törik.
Én egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy az '50 , '60 évek studió kábelei rosszabbak voltak, mint a jelenlegiek.

Az akkor gyártott huzalok pl. pont természetes hangzásban simán verik a jelenlegi huzal csodákat.

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Na ez is egy kicsit off, mint a mai hozzászólások zöme, de itt rugózik mindenki, velem együtt.
Mióta létezik internyet, kinyílt a világ, vele együtt a csipám is, mosolygok , vagy vinnyogva röhögök az ilyen " bezzeg a régi felvételek, az '56 előti nyomatok, na az volt az igazi " kinyilatkoztatások hallatán.
Ha bárki is olvasta a régebbi hozzászólásaimat, az én mániám , miként hallhatta a régi HiFi rajongó a saját kora felvételeit, a saját kora berendezésein. A mai váteszek elfelejtik közölni, milyen rendszeren hallgatva nyilatkozzák,hogy fenomenális felvétel.
A saját korában felettébb keveseknek állt rendelkezésére olyan cucc, amivel ezt a külömbséget hallhatta volna. A 80' évéekben csak egy Revox rendszer egy használt, fiatal sport Mercedes árával vetekedett.
Ne csináljunk hülyét magunkból.
Az '50 , '60 évek berendezésein, ezt a külömbséget nem lehettett hallani. Nem volt mivel.
A stúdió kábelek minőségét nem az ezüst, vagy oxigén mentes réz fémjelezte, hanem a gumírozás, nem törik.
Talán ennek fényében egy kicsit máshogy kellene értékélni a régi korok HiFi-jét.
És hol volt még az ezoteria !
A mű élvezetét a művészek kvalitása és nem a felvétel audiofilitása határozta meg. A kor legtöbb kritikája a koncerten szerzett élményekről, nem a hangfelvétel minőségéről szólt.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Olvasva ezt a vitát, komolyan olyan szerencsésnek érzem magam, hogy én a (“komoly rendszer”-nek semmiképpen nem nevezhető) kütyüimen is nagyon tudom élvezni a jó zenéket...
Boldogok a sajtkészítők.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: supravox »

hollohazi írta:
2018.09.14., pén. 14:18
fapaci írta:
2018.09.14., pén. 13:22
hollohazi írta:
2018.09.14., pén. 11:36
Az, hogy az átlag felvételek hangminősége romlott 1956 után, nem én találtam ki.
Ezt remélhetően senki sem találta ki, mert csúnya tévedés lenne. Az 50-60-as években született néhány tucatnyi tagadhatatlanul kiemelkedő felvétel egyáltalán nem jellemzi az akkori átlagos műszaki színvonalat, az akkori anyagok túlnyomó többsége elsüllyedt a múlt homályában. Aki nem hiszi, járjon utána és mondjuk hallgasson bele az akkori slágerlisták élén trónoló felvételekbe! Azokhoz képest a manapság szokványos, "átlagos" felvételek minősége durván magasabb. Ezen nem változtatnak a hifisták körében terjedő hiedelmek a hangfelvételi technika területéről. De nem akarom újra előrángatni a témát.
Ez Peter Qutroup véleménye, aki mellesleg több tízezer LP tulajdonosa.
Kedves Hosszu
Nem lehet,hogy a felszerelésed okoz némi hiányérzetet és van ez az állandó kütyü bizbasz és miegymás kényszeres használata?
Hidd el szerintem itt sokan elhisszük,hogy valami történik mikor a ketyeréket beveted.
De te meg hidd el,hogy simán lehet ezek nélkül is élni.
Tényleg nem “fikázni” akarom a felszerelésed.De emlékeimben ez az összeállítás nagyon részletezően finoman de rettenetesen vékonyan erőtlenül szólóan van jelen.
Pici készülék pici hang:)
Az kétségtelen,hogy jellegéből adódóan meg tud mutatni nüansznyi változásokat és ez biztos nagy boldogsággal tölt el.
De egy kábelre tekert karkötő soha nem hozza el azt a megnyugvást mint egy igazán komoly készülék..
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: Majik »

juliush írta:
2018.09.14., pén. 15:53
Majik írta:
2018.09.14., pén. 15:41
Kérlek, mondj nekem egy “nem fizikai médium”-ot. :D
Ott a pont! Inkább bármilyen egyéb nem kifejezetten audio-célú médiumot kellett volna írnom, mint a számítástechnikai eszközökkel biztosított háttértároló megoldások, stb. Azért remélem az üzenet átment! ;)
Persze, csak kekeckedtem egy kicsit. :)

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: juliush »

Majik írta:
2018.09.14., pén. 15:41
Kérlek, mondj nekem egy “nem fizikai médium”-ot. :D
Ott a pont! Inkább bármilyen egyéb nem kifejezetten audio-célú médiumot kellett volna írnom, mint a számítástechnikai eszközökkel biztosított háttértároló megoldások, stb. Azért remélem az üzenet átment! ;)
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: Majik »

juliush írta:
2018.09.14., pén. 14:42
hollohazi írta:
2018.09.14., pén. 14:18
... aki mellesleg több tízezer LP tulajdonosa.
Hmmm...számomra ez a tény épp csökkenti PQ véleményének pártatlanságát és következésképp relevanciáját az adott kérdésben. Kivéve persze, ha mellette ezerszámra birtokol CD-ket, SACD-ket, vagy épp egyéb nagyfelbontású felvételeket nem fizikai médiumokon.
Kérlek, mondj nekem egy “nem fizikai médium”-ot. :D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

hollohazi írta:
2018.09.14., pén. 14:18
Ez Peter Qutroup véleménye, aki mellesleg több tízezer LP tulajdonosa.
Feltételezem, arra a Peter Qvortrupra gondoltál, aki lemezkiadó céget alapított régi analóg felvételek (digitális) újrakiadására és csípőből elutasítja a számítógépek audio célú felhasználását. Ennek fényében rendkívül meglepő az általad hivatkozott kijelentése.

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3326

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: juliush »

hollohazi írta:
2018.09.14., pén. 14:18
... aki mellesleg több tízezer LP tulajdonosa.
Hmmm...számomra ez a tény épp csökkenti PQ véleményének pártatlanságát és következésképp relevanciáját az adott kérdésben. Kivéve persze, ha mellette ezerszámra birtokol CD-ket, SACD-ket, vagy épp egyéb nagyfelbontású felvételeket nem fizikai médiumokon.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: avl2 »

hollohazi írta:
2018.09.14., pén. 11:36
...Az, hogy az átlag felvételek hangminősége romlott 1956 után, nem én találtam ki.
szerintem a túlélési torzítás (survivorship bias) helyzete ez.

olyan, mintha azt mondanank: az 1700-as evek elejen eltek a legnagyobb zeneszerzök, azota csak romlottak. (már ha Bach-ra erthetö a celzas) akinek Bach nem, az hozzon maganak peldat

szerintem siman lehet, hogy sok ocska felvetel keszült regen is, csak azok elmultak, elfeledesre kerültek, kutya nem foglalkozik velük. a jok megmaradtak, de ez nem jelenti azt, hogy mind jo volt

Lezárt

Vissza: “Hifi”