Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Virtuális föld

Lezárt
Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 981
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: hollohazi »



köszi.
- a "pontositast" is, hogy "inkább a zene hangulata változott"
- termeszetesen teljesen elhiszem, hogy Neked, Nalad - többször, több cuccal is - Szamodra pozitiv valtozast ad.  
- teljesen egyetertek: akit annyira erdekel, az probalja ki, es döntse el a maga szamara.
 
en ugy gondolom, hogy objektiven erösen kerdeses (amit lattam, az alapjan inkabb negativ) a hatasa. Nem vitatva, hogy szubjektiven ez Neked es sokaknak - akár szinte minden - kiprobalojanak tetszik !
 
jelenleg nincs jobb hasonlatom ra, mint pl. sósabb étel: többnyire tetszik az embereknek, objektiven valoszinü inkabb karos (pedig meghajtva emelkedön az orszagutit, azert izzadk rendesen :-)     esetleg valamilyen addiktiv kabitoszer (nem mozgok otthonosan benne, hogy heroin, kokain, ...) : a kiprobalók jelentös reszenek tetszik, de objektiven karos.
 
esetleg: autos "latszattuningok", ahol meg vannak gyözödve, hogy "jobban megy", de objektiven semmi elönye nincs.

Ha egy felvételen a hangszer-, vagy énekhangok torzításai csökkennek, a kritikus felvételek egyértelműen jobban szólnak, hallgathatóbbak lesznek, az egyes hangszerek szólamai kivehetőbbekké válnak, természetesebb hangúvá változnak át, a hangszerek helyzete, kiterjedése jobban pozicionálhatóvá válik, akkor én nem beszélnék optikai tuningról. És akkor még nem beszéltem zeneiségről, térről,emocionális élményről, hallgathatóságról, egyéb szubjektív elemről.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Pedig nem túlzás. Nálam történt a próba. Nyilván árnyalatnyi (nagyobbacska árnyalatnyi) az eltérés, inkább a zene hangulata változott. Oda-vissza (2x) próbáltuk, bár csak ezen az egy zenén. Csak azért nem vettem meg, mert megvárom, míg lesz belőle szebb kivitel (mondjuk rendes fadoboz).
 
Amúgy van másik virtuális földem is (Acoustic Revive RGC-24). Az korábban, egy integrált erősítővel igen komoly, jó hatású volt. A mostani, sok dobozos rendszerembe nem tudom bekötni. Viszont van egy Bluesound Node 2 hálózati lejátszóm, az alatt jól teljesít (a gyári ajánlás szerint a készülék házra kell kötni, és a készülék alá, a trafó alá kell tenni). Szóval működik ez a dolog, még csak hinni sem kell benne. Próbáld ki nyugodtan.

 
köszi.
- a "pontositast" is, hogy "inkább a zene hangulata változott"
- termeszetesen teljesen elhiszem, hogy Neked, Nalad - többször, több cuccal is - Szamodra pozitiv valtozast ad.  
- teljesen egyetertek: akit annyira erdekel, az probalja ki, es döntse el a maga szamara.
 
en ugy gondolom, hogy objektiven erösen kerdeses (amit lattam, az alapjan inkabb negativ) a hatasa. Nem vitatva, hogy szubjektiven ez Neked es sokaknak - akár szinte minden - kiprobalojanak tetszik !
 
jelenleg nincs jobb hasonlatom ra, mint pl. sósabb étel: többnyire tetszik az embereknek, objektiven valoszinü inkabb karos (pedig meghajtva emelkedön az orszagutit, azert izzadk rendesen :-)     esetleg valamilyen addiktiv kabitoszer (nem mozgok otthonosan benne, hogy heroin, kokain, ...) : a kiprobalók jelentös reszenek tetszik, de objektiven karos.
 
esetleg: autos "latszattuningok", ahol meg vannak gyözödve, hogy "jobban megy", de objektiven semmi elönye nincs.

Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: gyt »



es fülünk (+agyunk) nagyon könnyen becsaphato
 
nekem ez megint tulzasnak ünik, hogy nelküle faradt+fako es ebbol erzelmes+meleg lett.    (mikor legutobb ugy 1 m-re volt tölem Presser, inkabb faradtnak tünt ...mintha nem a regi lett volna  :-)

 
Pedig nem túlzás. Nálam történt a próba. Nyilván árnyalatnyi (nagyobbacska árnyalatnyi) az eltérés, inkább a zene hangulata változott. Oda-vissza (2x) próbáltuk, bár csak ezen az egy zenén. Csak azért nem vettem meg, mert megvárom, míg lesz belőle szebb kivitel (mondjuk rendes fadoboz).
 
Amúgy van másik virtuális földem is (Acoustic Revive RGC-24). Az korábban, egy integrált erősítővel igen komoly, jó hatású volt. A mostani, sok dobozos rendszerembe nem tudom bekötni. Viszont van egy Bluesound Node 2 hálózati lejátszóm, az alatt jól teljesít (a gyári ajánlás szerint a készülék házra kell kötni, és a készülék alá, a trafó alá kell tenni). Szóval működik ez a dolog, még csak hinni sem kell benne. Próbáld ki nyugodtan.
Heed, Soulines, Power-R

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: hosszu »


nekem ez megint tulzasnak ünik, hogy nelküle faradt+fako es ebbol erzelmes+meleg lett...
Az alábbiak nem a saját rendszeremen történtek, így még véletlenül sem lehet elfogultsággal, eltévelyedéssel, netalán az elköltött összeg "megmagyarázásával" vádolni.
 
Hátul, csendben megbúvó fültanúja voltam egy folyamatnak, amely során ugyanazon rendszerbe több lépésben kötötték be egy modulárisan bővíthető "virtuális föld" elemeit.
Maga az alaprendszer a sajátomtól sokkal olcsóbb, egyszerűbb, dobozos hangsugárzója miatt pedig eleve egészen más (számomra sokkal rosszabb) hangképpel rendelkezett, mint amit itthon megszoktam.
A teljes kiépítésű "virtuális föld" azonban olyan mértékű javulást eredményezett, hogy a kapott hangot bármikor "hazahoznám".
A tér minden irányban kitágult (lefelé-felfelé is), minden hangszer, énekes hangja jelentősen javult, minden valódibbá és megfoghatóbbá vált. Folyamatossá vált a "libabőr", valamint a "nem hiszem, hogy reprodukált zenét hallgatok" érzet...
longkft.hu/audioblog/

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: cables »


Esetleg valami leírás a Te megoldásodról? Vagy küldjek címet, telefonszámot?
Naponta próbálok ki új változatokat, szerintem még messze van a végleges már csak azért is mert nagyon rendszer, készülék és lokális hálózati zavar állapot függő az eredmény. Annyit érdemes elhinni tőlem, hogy érdemes foglalkozni ezzel. Nem gondolom, hogy mások, itteni szakemberek esetleg nem találnak jobb megoldást erre, mint én.
 
Ha valaki nem hisz ebben a témában  pl. avl2 no problem, erre neked nem kell gondolni
 
Este tudok majd írni

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Magam sem tudom miért, de mégis elkezdtem gondolkodni ezen, találtam angol irodalmakat, azok alapján, de azoktól eltérő irányban elkezdtem kísérletezgetni, csináltam pár eszközt...
Esetleg valami leírás a Te megoldásodról? Vagy küldjek címet, telefonszámot?

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Fülünk minden mérésnél érzékenyebb.
 
Pl. most vasárnap egy nagyon jó ösvényről táplált HEED rendszeren a nem ösvényes fali dugóban elhelyezett v. föld hatása LGT 424 szuper jó hangú CDn Presser hangja fáradt, fakó, ill érzelmes, meleg. Ennyi változás

es fülünk (+agyunk) nagyon könnyen becsaphato
 
nekem ez megint tulzasnak ünik, hogy nelküle faradt+fako es ebbol erzelmes+meleg lett.    (mikor legutobb ugy 1 m-re volt tölem Presser, inkabb faradtnak tünt ...mintha nem a regi lett volna  :-)

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: cables »



hogy müködik az alatt azt erted, hogy hallhato hatasa van ? 
 
a hatas "kedvezö" voltat szubjektiven iteled/itek meg ?  vagy van objektiv dolog rá (mérés) ?

Fülünk minden mérésnél érzékenyebb.
 
Pl. most vasárnap egy nagyon jó ösvényről táplált HEED rendszeren a nem ösvényes fali dugóban elhelyezett v. föld hatása LGT 424 szuper jó hangú CDn Presser hangja fáradt, fakó, ill érzelmes, meleg. Ennyi változás

Sonny

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: Sonny »


Másik topicból:
Posted Yesterday, 21:21
De miért is kell védőföldelés a hifire, amikor megerősített, kettős szigetelésű készülékek vannak pl. nálam, és a  dugófordítgatást megerősítendő/eldöntő méréskor a, védőföldön 0, azaz nulla átfolyó áramot tudok mérni bármelyik dugóállásban?
--------------------------------------
 
Engem is az érdekelne, hogy miért van változás, ha kettős szigetelésű minden készülék?
 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: avl2 »



... nálam működtek, jól hallhatóan.
...mindben egyértelmű volt a kedvező hatás...

 
hogy müködik az alatt azt erted, hogy hallhato hatasa van ? 
 
a hatas "kedvezö" voltat szubjektiven iteled/itek meg ?  vagy van objektiv dolog rá (mérés) ?

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: avl2 »


már a temetések sem a régiek ? virtuálisak ? 
 
meresek mutatjak, hogy zajt ad hozza.     (ebben hasonlo a dithering -hez)
 
szubjektiven lehet jo (=tetszik valkinek, valkiknek, sokaknak, mindenkinek ?),  
 
de objektiven a meresek szerint nem lehet jo, nem? - kerdesnek szanom

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: cables »


Elkezdeném. Kb. 3 hónapja olvastam erről a témáról valamelyik menyus topikban. Tök fantázia dolognak tartottam, akik akkor kérdezték a véleményem, azt mondtam ez valami kamú dolog.
Magam sem tudom miért, de mégis elkezdtem gondolkodni ezen, találtam angol irodalmakat, azok alapján, de azoktól eltérő irányban elkezdtem kísérletezgetni, csináltam pár eszközt, nálam működtek, jól hallhatóan. Azóta 3 különböző rendszerben hallottam ezeket, mindben egyértelmű volt a kedvező hatás. A rendszerek és a készülékek belső földelése egy titokzatos világ és nagyon érdemes ez a terület a kísérletezésre!

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Lehet, hogy később áthelyezem a témát az általános hifi topicok közé.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Virtuális föld

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Földeljek virtuálisan!
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Lezárt

Vissza: “Hifi”