Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Original Ongaku

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: revox »


Te Revi,akkor én ezért a semmi erősítőért adnék semmi pénzt oké?

átgondolom
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: kökény »


... én ezért vettem avantgarde félvezetőst. ez meg azt csinálja,hogy bekötöd és nem tudsz a hangjába beleszeretni, mert nincs(legább is én még nem jöttem rá, merre húz). olyan,mintha nem lenne ott semmi, ergo vettél egy semmi erősítőt. le is tettem az alsó polcra(még távszabályos is )
Te Revi,akkor én ezért a semmi erősítőért adnék semmi pénzt oké?
A távirányítójával meglehet ölni egy sárkányt is vazz de az biztos, hogy nem hülyülsz bele a sok gomb funkcionalitásába...

Online
Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12196
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3630
Kapcsolat:

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: revox »


Valóban, A totális egymás mellett elbeszélés jól érezhető volt a személyes találkozóknál, beszélgetéseknél is.
Te EAR,
 
csak úgy viccesen megjegyzem, hogy ez a sok "személyes találkozó" kicsit azt sugallja,mintha éjjel- nappal egymást f..t szopnátok, olyan jóba vagytok
 
*****************
egyébként az SE, ha Kondo, ha nem, nem igazán alkalmas a tökéletes muzsikáláshoz. én pl ongaku neirot(10W) -jóval-hamarabb megfingattam, mint a 7wattos, szintén 2A3, de push-pull AI First-öt. nyilván mindkettőt tölcsérekkel, csak míg a neirot a valamivel(1-2dB) érzékenyebb DUO-val, addig a First-öt az UNO-val. érthetően fogalmazva a push-pull erősítővel a Motörhead koncert sokkal nagyobb hangnyomást (így számomra fizikai valójában igazibb koncertélményt) volt képes előállítani.
Hasonló eredményre jutott a mezei neiro+AN-J kontra AI First+AN-J próba is. alapvetően az SE hajt-hajt,majd összeomlik hirtelen (ez nem azt jelenti, hogy nem a neiro szól szebben!).
Persze a nagyobb telejsítményű kondoSE-k azért jobban megbírkóznak a tölcsérekkel/egyebekkel
 
Nomeg Kondo se hülye. volt és van egy valag nagy hajtásra képes PP erősítője is. amit a vevő óhajt. drágák is... én ezért vettem avantgarde félvezetőst. ez meg azt csinálja,hogy bekötöd és nem tudsz a hangjába beleszeretni, mert nincs(legább is én még nem jöttem rá, merre húz). olyan,mintha nem lenne ott semmi, ergo vettél egy semmi erősítőt. le is tettem az alsó polcra(még távszabályos is )
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Vendég

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szia!
 
Ezeket olvastam pár éve, és az volt a benyomásom, hogy teljesen elbeszélnek egymás mellett. Kondo érvelése világos és méltányolandó, de egyáltalán nem veszi figyelembe PQ tekintélyes befektetéseit az Audio Note alsó kategóriás készülékeinek gyártásába, és az egész üzlet felfuttatásába.
Maximálisan meg tudom érteni PQ-t, hogy nem hagyta veszni 10 éves munkáját és befektetéseit.
 
A legnagyobb baj talán ott volt, hogy nem tudtak és akartak megállapodni, segíteni egymást, mindketten a torta nagyobbik felét akarták. Számomra ez nyilvánvalóan lejön a kétféle véleményt újra végigolvasva.
 
Üdv:

Nyilvánvalóan a történet sokféle szemmel feldolgozható. Én inkább a Kondo-féle interpretációt tudom elfogadni, de nyilvánvalóan PQ is méltányolandó. talán csak annyival rosszabb az ő helyzete, hogy azért mögött ott van még egysmás, mint az Audio Innovation csődbe menetele például... amit az egykori Innovation-s (későbbi Audion) tulajdonos társ szemszögéből van módom ismerni. Ez persze már az igazán régmúlt kategóriája.

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: arzachel »


PQ akkor még ovis volt és a csattogos lepkét tologatta a homokozó körül....
 
 


Talán akkoriban vívta ki magának a "Dán Adócsaló" megtisztelő státuszt.
 
Üdv:APEH

Ezt az adócsalózást abba kellene hagyni. Sztorikat én is hallottam, de akkor sem értek egyet egy olyan ember folyamatos ganajozásával, aki már tett le valamit az asztalra, a gyakorlatban valamivel több készüléket adott el, mint itt mi mindnyájan együttvéve.

Valóban letett "valamit" az asztalra...pl.:elperelte az AUDIO NOTE nevet a Kondo-tól.
 
NO COMMENT!

Ha üzlettársak szétválnak, teljesen normális, ha a nagyobb forgalmat produkáló üzletrész tartja meg az eredeti cégnevet. Persze ilyenkor lehet gálánsan lemondani, de PQ jól felfogott üzleti érdekből nem tette meg.
 
Azt mondhatod, hogy Te lemondtál volna az AN névről, és nem helyes, hogy PQ nem, de a véleménykülönbség és a véresszájú ítélkezés között látok egy aprócska különbséget.
 
Nota bene, jogod van így beszélni, jogod van ragaszkodni ehhez a véleményhez, csak barátilag jelzem, hogy pár ember esetleg szintén véleményezni fog... ezúttal téged. Talán csak magában...
 
Üdv: a pech

Az már csak hab a tortán,hogy aki mezítlábra felvesz egy makkos cipőt az bármire képes.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
Yorick
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2007.11.07., szer. 12:32
Értékelés: 0

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: Yorick »


Az Audio Asylum fórumon ha valaki keres egy kicsit megtalálja a szétválás történetét mind a japánok, mind PQ részéről leírva. Érdekes olvasmány. Autentikus forrásból. 
http://db.audioasylum.com/cgi/m.mpl?for ... =&session=
http://db.audioasylum.com/cgi/m.mpl?for ... =&session=
http://db.audioasylum.com/cgi/m.mpl?for ... =&session=
http://db.audioasylum.com/cgi/m.mpl?for ... n&session=

Szia!
 
Ezeket olvastam pár éve, és az volt a benyomásom, hogy teljesen elbeszélnek egymás mellett. Kondo érvelése világos és méltányolandó, de egyáltalán nem veszi figyelembe PQ tekintélyes befektetéseit az Audio Note alsó kategóriás készülékeinek gyártásába, és az egész üzlet felfuttatásába.
Maximálisan meg tudom érteni PQ-t, hogy nem hagyta veszni 10 éves munkáját és befektetéseit.
 
A legnagyobb baj talán ott volt, hogy nem tudtak és akartak megállapodni, segíteni egymást, mindketten a torta nagyobbik felét akarták. Számomra ez nyilvánvalóan lejön a kétféle véleményt újra végigolvasva.
 
Üdv:

Vendég

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: Vendég »


PQ akkor még ovis volt és a csattogos lepkét tologatta a homokozó körül....
 
 


Talán akkoriban vívta ki magának a "Dán Adócsaló" megtisztelő státuszt.
 
Üdv:APEH

Ezt az adócsalózást abba kellene hagyni. Sztorikat én is hallottam, de akkor sem értek egyet egy olyan ember folyamatos ganajozásával, aki már tett le valamit az asztalra, a gyakorlatban valamivel több készüléket adott el, mint itt mi mindnyájan együttvéve.

Valóban letett "valamit" az asztalra...pl.:elperelte az AUDIO NOTE nevet a Kondo-tól.
 
NO COMMENT!

Ha üzlettársak szétválnak, teljesen normális, ha a nagyobb forgalmat produkáló üzletrész tartja meg az eredeti cégnevet. Persze ilyenkor lehet gálánsan lemondani, de PQ jól felfogott üzleti érdekből nem tette meg.
 
Azt mondhatod, hogy Te lemondtál volna az AN névről, és nem helyes, hogy PQ nem, de a véleménykülönbség és a véresszájú ítélkezés között látok egy aprócska különbséget.
 
Nota bene, jogod van így beszélni, jogod van ragaszkodni ehhez a véleményhez, csak barátilag jelzem, hogy pár ember esetleg szintén véleményezni fog... ezúttal téged. Talán csak magában...
 
Üdv: a pech

Az Audio Asylum fórumon ha valaki keres egy kicsit megtalálja a szétválás történetét mind a japánok, mind PQ részéről leírva. Érdekes olvasmány. Autentikus forrásból.
 
http://db.audioasylum.com/cgi/m.mpl?for ... =&session=
http://db.audioasylum.com/cgi/m.mpl?for ... =&session=
http://db.audioasylum.com/cgi/m.mpl?for ... =&session=
http://db.audioasylum.com/cgi/m.mpl?for ... n&session=

Avatar
Yorick
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2007.11.07., szer. 12:32
Értékelés: 0

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: Yorick »


PQ akkor még ovis volt és a csattogos lepkét tologatta a homokozó körül....
 
 


Talán akkoriban vívta ki magának a "Dán Adócsaló" megtisztelő státuszt.
 
Üdv:APEH

Ezt az adócsalózást abba kellene hagyni. Sztorikat én is hallottam, de akkor sem értek egyet egy olyan ember folyamatos ganajozásával, aki már tett le valamit az asztalra, a gyakorlatban valamivel több készüléket adott el, mint itt mi mindnyájan együttvéve.

Valóban letett "valamit" az asztalra...pl.:elperelte az AUDIO NOTE nevet a Kondo-tól.
 
NO COMMENT!

Ha üzlettársak szétválnak, teljesen normális, ha a nagyobb forgalmat produkáló üzletrész tartja meg az eredeti cégnevet. Persze ilyenkor lehet gálánsan lemondani, de PQ jól felfogott üzleti érdekből nem tette meg.
 
Azt mondhatod, hogy Te lemondtál volna az AN névről, és nem helyes, hogy PQ nem, de a véleménykülönbség és a véresszájú ítélkezés között látok egy aprócska különbséget.
 
Nota bene, jogod van így beszélni, jogod van ragaszkodni ehhez a véleményhez, csak barátilag jelzem, hogy pár ember esetleg szintén véleményezni fog... ezúttal téged. Talán csak magában...
 
Üdv: a pech

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: arzachel »


PQ akkor még ovis volt és a csattogos lepkét tologatta a homokozó körül....
 
 


Talán akkoriban vívta ki magának a "Dán Adócsaló" megtisztelő státuszt.
 
Üdv:APEH

Ezt az adócsalózást abba kellene hagyni. Sztorikat én is hallottam, de akkor sem értek egyet egy olyan ember folyamatos ganajozásával, aki már tett le valamit az asztalra, a gyakorlatban valamivel több készüléket adott el, mint itt mi mindnyájan együttvéve.

Valóban letett "valamit" az asztalra...pl.:elperelte az AUDIO NOTE nevet a Kondo-tól.
 
NO COMMENT!
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: tunerman »



Ugyan utólag már nem akarom a dolgokat nagyon megbolygatni, de évekig hallgattam az SE elönyeit a PP-vel szemben. Továbbá a NFB kártékony hatását a zenei világra és a visszacsatolás nélküli kapcsolástechnika magasabbrendüségét. 
PQ akkor még ovis volt és a csattogos lepkét tologatta a homokozó körül....
 
 


Nem tudom, hogy mikor dolgoztál a Merlinben, de PQ volt az első ember, aki Kondo cuccot kezdett árulni Európában. Utána jött az AI, majd az AN UK, ahol már erősen működött az SE ideológia. István innen vette át.
 
És hogy ezt honnan tudom? Hát Istvántól, PQ-tól, Kondo santól, Sibazaki úrtól.
 
PQ pedig igen hamar sikeres High-End kereskedővé vált, már akkor amikor mi még csak a HFM poszterképét bámultuk nyálcsorgatva. Szóval ez a csattogós lepke tologatás nem éppen találó megállapítás.

EAR!
 
1987-1992
 
Mindenesetre az, hogy PQ terjesztette el az SE ( + no NFB) elsőbbségét a világban - KONDO nélkül(?) - az érdekes kijelentés volt.
Továbbra is állitom, hogy a KONDO-féle SE ( + no NFB ) koncepció megelőzte PQ reklámhadjáratát - nem is kevéssel....
 
Üdv: hardwer
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
Arm2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.12., hétf. 17:38
Értékelés: 0

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: Arm2 »


Már ha szóbakerült: 
Ongaku
http://www.highend-broker.com/highend2/ ... roduct=903

Ez különösen jó példa, mert látható, hogy ez sem egy szokványos Ongaku! Na, mik hiányoznak az előlapról?
 
Itthon nincs meg, de sok Kondo kapcsolási rajzzal rendelkezem magam is, ugyanakkor nagyon sok fényképpel készülékeiről és azok belsőjéről is. Mindamellett javaslom elolvasásra a Hifi Choice & Record Revue 90-es években (Bocs, most nem keresem elő, de megvan!) készített riportját Kondo üzeméről, kicsit jobb, mint a 2002-es tnt-audiós riport. Utána pedig érdemes elolvasni a Gary Dews riportot is, aki a Kondo hangszedők (Soara,AN Iv, ANIIv, stb) gyártását vette át, Kondoék tanították be. Ma a Border Patrol erősítőket készíti, szintén egy korábbi HFC&RR -ben bemutatja saját berendezését, melyet Kondo hatására kezdett építeni, monumentális tápegységű csöves erősítőkkel és egész szobát elfoglaló tölcséres hangfalakkal együtt. Ezek mellett a voyd 0.5 már csak a falra fért fel, Gary MTB-jével együtt.
Üdv: Poirot

Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »


Avatar
Yorick
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2007.11.07., szer. 12:32
Értékelés: 0

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: Yorick »



Amúgy több kiadott Kondo kapcsolási rajzon is van hiba (pld. Neiro), illetve több verzió is forog, pláne elkészítve még több féle van. Mint már mondtam, Kondo a kívánt hangminőség elérése érdekében, és nyilván a felhasznált anyagok függvényében módosítgatta a készüléket, meg persze állandóan kísérletezett. De mindezek ellenére, alapvetően minden erősítője nagyon jól szól :-)
(De kérdezd Yorickot, Ő behatóan foglalkozott Kondo erősítőivel)
Üdv,
Arm

ARM2!
 
A kérdés azért volt nyilvánosan felvetve, mert az eredeti KONDO féle elv ( ONGAKU ) a negativ visszacsatolás teljes elvetéséről szólt!
Beszélgetve közös barátunkkal, Ő is elmondta az általa tudott megoldásokat - mindenesetre ez a -3dB NFB az AN/JP honlapján érdekes szinfoltja a varázslatnak....
 
Üdv: nyomozó

ARM3.14 és TUNERMAN!
 
Valóban nagyon sok verzióban készültek Kondo erősítői, gyakorlatilag sosem láttam két pontosan egyformát, pedig volt szerencsém párhoz. Azt ugyan nem láttam, ahogy az M7-et tekergeti az "angol technikus", azt viszont tudom, hogy a széria M7-ben nincs semmi, amit tekergetni lehetne... (Avagy a régi vicc: -- Te kergeted azt a macskát?! -- Tekergeti a nyavalya, el akarom zavarni...)
 
Azon egyébként határozottan röhögni támadt kedvem, hogy mindketten tőlem származó információkra hivatkozva vitatkoztok, ebből is az látszik, hogy ugyanabból a kijelentésből mindenki azt érti, amit akar.
 
Az a baj, hogy félinformációból vonunk le -- meglehetősen egyoldalú -- következtetéseket.
-- létezik visszacsatolt Ongaku
-- folyamatosan léteztek push-pull Kondo erősítők, a legrégebbi ilyen rajzom 1978-ból van, a legújabb 1996-ból.
 
Egy apróságot hagytok figyelmen kívül, az alkalmazást. Számos Kondo készülék épült konkrét megrendelésre, adott ízléssel és rendszerrel rendelkező gazdag emberek részére. Számos prototípus létezett, és mindenki azt a verziót rendelhette meg, ami személyes ízlésének leginkább megfelelt. Létezett például aktív, visszacsatolt Kondo RIAA korrektor, mely egészen más hangzásvilág, leginkább egy kiemelkedően jó ARC-t kell ide elképzelni.
PP-SE kérdésben nem ártana ismerni Kondo san saját rendszerét, ami aktív, tölcséres középpel és magassal, valamint hagyományos mélyládákkal rendelkezett. A nagy érzékenységű középmagas szekciót 2 db Ongakuval, a jóval nagyobb teljesítményt igénylő mélyládákat Push-Pull erősítőkkel hajtotta.
 
Szó sincs arról, hogy a PP-t bármilyen szinten preferálta volna, bár tény, hogy számos előnye miatt haláláig nem tett le róla, hogy olyan PP erősítőt épít, ami egyenrangú SE készülékeivel.
 
Amikor a '80-as évek végén az Audio Note az európai piac felé kacsintgatott, az öreg kontinensen gyakorlatilag az egyetlen készülékgyártó az Audio Innovations volt, akivel többé-kevésbé lehetett beszélgetni a Kondo készülékek tervezési szempontjairól, hiszen hasonló módszerekkel, bár jóval konzervatívabb kapcsolástechnikával dolgozott az eredetileg dán, később angollá lett cég.
 
Valóban, PQ és a Voyd lemezjátszókat jegyző Guy Adams volt az, aki Kondo prototípusai közül kiválasztotta azokat, amelyek az európai ízlésnek leginkább megfelelnek (lásd fent), és pár módosítást is javasoltak, nem annyira konkrét kapcsástechnikában, mint inkább hangzásban és a készülék "viselkedésében". Kondo mester pedig megértette a "megrendelő" ízlését, és módosított. Ezek a módosítások természetesen mit sem vettek el a készülékek kondói erényeiből, mint az elképesztő térrajzolás, jelenlétérzet, részletezőkészség, valamint a Kondo hang azon jellemzői, amit nekem sem könnyű szavakba öntenem.
 
Remélem rövid összefoglalómmal sikerül pontot tennem az ilyen-olyan érdekek mentén terjedő tévhitek végére.
 
Üdvözlettel:

Avatar
Arm2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.12., hétf. 17:38
Értékelés: 0

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: Arm2 »



A kérdés azért volt nyilvánosan felvetve, mert az eredeti KONDO féle elv ( ONGAKU ) a negativ visszacsatolás teljes elvetéséről szólt!

Ez marhaság. Kondoék, ha teheték rendszert építettek, hangszórókkal, keresztváltóval, kábelezéssel - és az adott helyre legjobban illő erősítővel. Ha kellett a kraft, akkor készült PP211-es erősítő is.
 
Ez a csak az SE a jó dolgot a szlogenekre fogékonyabb amerikaiaknak és európaiaknak találta ki PQ, amikor elkezdte világszerte forgalmazni az AN Japan termékeket. Így egyszerűbb volt eladni. Ez is volt részben a váltás oka. Kondo San nem akart belesüppedni a csak SE gyártó szerepbe, amikor PP-ből is igen-igen jó hangot tud kihozni. A kezében a kapcsolástechnika nem marketing eszköz volt, hanem lehetőség.

EAR!
 
Valami nem stimmel...
Akkor most én dolgoztam a MERLIN AUDIO-ban négy és fél évig CSI-vel - vagy te.
 
Ugyan utólag már nem akarom a dolgokat nagyon megbolygatni, de évekig hallgattam az SE elönyeit a PP-vel szemben. Továbbá a NFB kártékony hatását a zenei világra és a visszacsatolás nélküli kapcsolástechnika magasabbrendüségét.
 
PQ akkor még ovis volt és a csattogos lepkét tologatta a homokozó körül....
 
 
Üdv: időzavar

Kedves Tunerman,
hidd el, Ear kolléga is a Merlin közvetlen közelében volt, nem is csak 4 évig. Mindemellet az is egy dolog, amit ott hallhattál 4 éven keresztül, meg az is amit Ear hallott személyesen Masakitól...
A japán highend világnak csak egy kis szelete volt Kondo, jó néhány hozzá hasonló zseiniális és elkötelezett konstruktőr él és tevékenykedik Japánban, csak Európába nem jut el a hírük. A megszállott "japáni audiofüleknek" százai rendelnek tőlük és rendeltek Kondotól is egyedi gyártású teljes rendszert az otthonukba, több utas hatalmas tölcséres hangfalakkal, mindenféle csöves erősítőkkel. Kondo sok más erősítőt is épített, nem csak triódákból, a highendbrokernél most is árulják pár erősítőjét, amiket korábban csinált egy japán megrendelőnek. De ha nyitott szemmel jár az ember, sok készülékével találkozhat a világban, köztük mc trafóval egybe épített phonóval, de még IC-s megoldásokkal vegyített csöves előfokkal is. Baromi sok autóhifit is készítettek és installáltak, de még hajóba is applikáltak több csatornás rendszereket, minden hangfalat különböző Ongakuval hajtva.
Szóval színes a paletta, és feleslegesnek érzem ezen vitázni, az ugyanakkor jó dolog, hogy látjuk milyen géniusz is volt Kondo, legalábbis néhányunk szemében! Olyan dolgokat hallott és keresett a hangreprodukcióban, amit szerintem még csak nem is értünk. De akit kicsit is megérint a készülékeiből áradó zeneiség, az a plusz, ami mások által utánozhatatlan, az örökre a rabjává válik a berendezéseinek, a többi készülékben is ezt keresi, ha szerényebb mértékben is.
Üdv: a hívő

Avatar
Yorick
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2007.11.07., szer. 12:32
Értékelés: 0

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: Yorick »



A kérdés azért volt nyilvánosan felvetve, mert az eredeti KONDO féle elv ( ONGAKU ) a negativ visszacsatolás teljes elvetéséről szólt!

Ez marhaság. Kondoék, ha teheték rendszert építettek, hangszórókkal, keresztváltóval, kábelezéssel - és az adott helyre legjobban illő erősítővel. Ha kellett a kraft, akkor készült PP211-es erősítő is.
 
Ez a csak az SE a jó dolgot a szlogenekre fogékonyabb amerikaiaknak és európaiaknak találta ki PQ, amikor elkezdte világszerte forgalmazni az AN Japan termékeket. Így egyszerűbb volt eladni. Ez is volt részben a váltás oka. Kondo San nem akart belesüppedni a csak SE gyártó szerepbe, amikor PP-ből is igen-igen jó hangot tud kihozni. A kezében a kapcsolástechnika nem marketing eszköz volt, hanem lehetőség.

EAR!
 
Valami nem stimmel...
Akkor most én dolgoztam a MERLIN AUDIO-ban négy és fél évig CSI-vel - vagy te.
 
Ugyan utólag már nem akarom a dolgokat nagyon megbolygatni, de évekig hallgattam az SE elönyeit a PP-vel szemben. Továbbá a NFB kártékony hatását a zenei világra és a visszacsatolás nélküli kapcsolástechnika magasabbrendüségét.
 
PQ akkor még ovis volt és a csattogos lepkét tologatta a homokozó körül....
 
 
Üdv: időzavar

TUNERMAN!
 
Te még nem vetted észre, hogy UNDERW EAR minden témakörben határozottan otthon van? Honnan veszed a bátorságot, hogy valamit nála jobban tudj?!!!
 
Tessék a sarokba térdelni, morzsolt ECC88-ra!
 
Üdv: szemtengely

Avatar
Yorick
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2007.11.07., szer. 12:32
Értékelés: 0

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: Yorick »


PQ akkor még ovis volt és a csattogos lepkét tologatta a homokozó körül....
 
 


Talán akkoriban vívta ki magának a "Dán Adócsaló" megtisztelő státuszt.
 
Üdv:APEH

Ezt az adócsalózást abba kellene hagyni. Sztorikat én is hallottam, de akkor sem értek egyet egy olyan ember folyamatos ganajozásával, aki már tett le valamit az asztalra, a gyakorlatban valamivel több készüléket adott el, mint itt mi mindnyájan együttvéve.

Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2052
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 681
Tartózkodási hely: Budapest

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: arzachel »


PQ akkor még ovis volt és a csattogos lepkét tologatta a homokozó körül....
 
 


Talán akkoriban vívta ki magának a "Dán Adócsaló" megtisztelő státuszt.
 
Üdv:APEH
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: tunerman »



A kérdés azért volt nyilvánosan felvetve, mert az eredeti KONDO féle elv ( ONGAKU ) a negativ visszacsatolás teljes elvetéséről szólt!

Ez marhaság. Kondoék, ha teheték rendszert építettek, hangszórókkal, keresztváltóval, kábelezéssel - és az adott helyre legjobban illő erősítővel. Ha kellett a kraft, akkor készült PP211-es erősítő is.
 
Ez a csak az SE a jó dolgot a szlogenekre fogékonyabb amerikaiaknak és európaiaknak találta ki PQ, amikor elkezdte világszerte forgalmazni az AN Japan termékeket. Így egyszerűbb volt eladni. Ez is volt részben a váltás oka. Kondo San nem akart belesüppedni a csak SE gyártó szerepbe, amikor PP-ből is igen-igen jó hangot tud kihozni. A kezében a kapcsolástechnika nem marketing eszköz volt, hanem lehetőség.

EAR!
 
Valami nem stimmel...
Akkor most én dolgoztam a MERLIN AUDIO-ban négy és fél évig CSI-vel - vagy te.
 
Ugyan utólag már nem akarom a dolgokat nagyon megbolygatni, de évekig hallgattam az SE elönyeit a PP-vel szemben. Továbbá a NFB kártékony hatását a zenei világra és a visszacsatolás nélküli kapcsolástechnika magasabbrendüségét.
 
PQ akkor még ovis volt és a csattogos lepkét tologatta a homokozó körül....
 
 
Üdv: időzavar
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: csövi »


A kérdés azért volt nyilvánosan felvetve, mert az eredeti KONDO féle elv ( ONGAKU ) a negativ visszacsatolás teljes elvetéséről szólt!

Ez marhaság. Kondoék, ha teheték rendszert építettek, hangszórókkal, keresztváltóval, kábelezéssel - és az adott helyre legjobban illő erősítővel. Ha kellett a kraft, akkor készült PP211-es erősítő is.
 
Ez a csak az SE a jó dolgot a szlogenekre fogékonyabb amerikaiaknak és európaiaknak találta ki PQ, amikor elkezdte világszerte forgalmazni az AN Japan termékeket. Így egyszerűbb volt eladni. Ez is volt részben a váltás oka. Kondo San nem akart belesüppedni a csak SE gyártó szerepbe, amikor PP-ből is igen-igen jó hangot tud kihozni. A kezében a kapcsolástechnika nem marketing eszköz volt, hanem lehetőség.

ott a pont
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: tunerman »



ONGAKU HÍVŐK! 
Mit tudtok az eredeti, KONDO féle Ongaku viszacsatolás/visszacsatolás nélküli verzióiról?
 
Információim szerint a sorozatban gyártottakban van NFB, míg az elvi rajzokon nincs!?
 
Üdv: NON NFB

http://www.audionote.co.jp/pwramp/index.htm:
 
"Depending on models, single-ended or push-pull operation of output stages with Zero or -3dB overall negative feedback."
 
Amúgy több kiadott Kondo kapcsolási rajzon is van hiba (pld. Neiro), illetve több verzió is forog, pláne elkészítve még több féle van. Mint már mondtam, Kondo a kívánt hangminőség elérése érdekében, és nyilván a felhasznált anyagok függvényében módosítgatta a készüléket, meg persze állandóan kísérletezett. De mindezek ellenére, alapvetően minden erősítője nagyon jól szól :-)
(De kérdezd Yorickot, Ő behatóan foglalkozott Kondo erősítőivel)
Üdv,
Arm

ARM2!
 
A kérdés azért volt nyilvánosan felvetve, mert az eredeti KONDO féle elv ( ONGAKU ) a negativ visszacsatolás teljes elvetéséről szólt!
Beszélgetve közös barátunkkal, Ő is elmondta az általa tudott megoldásokat - mindenesetre ez a -3dB NFB az AN/JP honlapján érdekes szinfoltja a varázslatnak....
 
Üdv: nyomozó
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
Arm2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.12., hétf. 17:38
Értékelés: 0

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: Arm2 »


ONGAKU HÍVŐK! 
Mit tudtok az eredeti, KONDO féle Ongaku viszacsatolás/visszacsatolás nélküli verzióiról?
 
Információim szerint a sorozatban gyártottakban van NFB, míg az elvi rajzokon nincs!?
 
Üdv: NON NFB

http://www.audionote.co.jp/pwramp/index.htm:
 
"Depending on models, single-ended or push-pull operation of output stages with Zero or -3dB overall negative feedback."
 
Amúgy több kiadott Kondo kapcsolási rajzon is van hiba (pld. Neiro), illetve több verzió is forog, pláne elkészítve még több féle van. Mint már mondtam, Kondo a kívánt hangminőség elérése érdekében, és nyilván a felhasznált anyagok függvényében módosítgatta a készüléket, meg persze állandóan kísérletezett. De mindezek ellenére, alapvetően minden erősítője nagyon jól szól :-)
(De kérdezd Yorickot, Ő behatóan foglalkozott Kondo erősítőivel)
Üdv,
Arm

Avatar
Yorick
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2007.11.07., szer. 12:32
Értékelés: 0

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: Yorick »


ONGAKU HÍVŐK! 
Mit tudtok az eredeti, KONDO féle Ongaku viszacsatolás/visszacsatolás nélküli verzióiról?
 
Információim szerint a sorozatban gyártottakban van NFB, míg az elvi rajzokon nincs!?
 
Üdv: NON NFB

Kicsit kevered a dolgokat Tunerman! :-)
 
Majd telefonon elmesélem, hogy melyik verzióban milyen visszacsatolás volt, írásban nincs kedvem kifejteni.
 
Üdv: járókelő

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: tunerman »


ONGAKU HÍVŐK!
 
Mit tudtok az eredeti, KONDO féle Ongaku viszacsatolás/visszacsatolás nélküli verzióiról?
 
Információim szerint a sorozatban gyártottakban van NFB, míg az elvi rajzokon nincs!?
 
Üdv: NON NFB
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Kis érdekesség. 
http://www.tnt-audio.com/tours/audionote_e.html


BIGI!
 
Köszi az infót (már 2001-ben is láttam), látom szíveden viseled a csövesekkel bajlódó DIY-esek gondjait....
 
Üdv: együtem
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Vendég

Original Ongaku

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Válasz küldése

Vissza: “Hifi”