A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

fff
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 71

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: fff » 2019.08.09., pén. 22:23

Aszpirin írta:
2019.08.09., pén. 20:09
fff írta:
2019.08.09., pén. 20:01
Köszönöm az infót, na pont ilyesmihez kéne nekem az ember . Ettől az infótol már agybajt kapok , annyira nem a területem . Szóval még mindig keresek Embert aki ezt megcsinálja .
Hálás köszönetem a segítő szándékodért !
De hát wittao az embered, lásd két hozzászólással lennebb. Csak el kell vinned hozzájuk.
Ezt írta:
ha behozod hozzank akkor szerintem meg tudom Neked csinalni, kizarolag akkor ha nem akarsz fizetni erte.
Szóval megvan az Embered!

De a regisztrációs kódot ő sem fogja a kisujjából kiszopni, ez a visszaigazoláson/számlán van, amit akkor kaptál, amikor megvetted az Audirvanát. Anélkül meg csak feltelepíti az új Audirvanát, de nem fog működni... (vagy megveszed újra az Audirvánát?)
Telefonról írtam eddig , így nem láttam hogy Wittao kollega is írt . Na akkor felveszem vele a kontaktot és elnyargalok a géppel a hónom alatt .
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget .
:cheers1:
A zene maga az üzenet .

Aszpirin
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 807
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.08.09., pén. 20:09

fff írta:
2019.08.09., pén. 20:01
Köszönöm az infót, na pont ilyesmihez kéne nekem az ember . Ettől az infótol már agybajt kapok , annyira nem a területem . Szóval még mindig keresek Embert aki ezt megcsinálja .
De hát wittao az embered, lásd két hozzászólással lennebb. Csak el kell vinned hozzájuk.
Ezt írta:
ha behozod hozzank akkor szerintem meg tudom Neked csinalni, kizarolag akkor ha nem akarsz fizetni erte.
Szóval megvan az Embered!

De a regisztrációs kódot ő sem fogja a kisujjából kiszopni, ez a visszaigazoláson/számlán van, amit akkor kaptál, amikor megvetted az Audirvanát. Anélkül meg csak feltelepíti az új Audirvanát, de nem fog működni... (vagy megveszed újra az Audirvánát?)
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS Sig. | Marantz SA7003 | Mac + Audirvana + Wadia 121 —> PrimaLuna ProLogue Premium —> Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K —> Marantz SR6013 —> LG OLED B7 | Zensor7 + Ikon Vokal2 Mk2 + Zensor1 + Alteco C1 + BK Electronics DoubleGem

fff
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: fff » 2019.08.09., pén. 20:01

Aszpirin írta:
2019.08.09., pén. 17:57
fff írta:
2019.08.09., pén. 17:27
Vinkler írta:
2019.08.09., pén. 12:36

Elég egyszerűen és logikusan működik pedig. Nem egy ördöglakat.
Mivel gyűlt meg a bajod?
Eltünt az audirvana , meg lokkolta a külső vinyót és még ezer kérdésem lenne . Magam nagyon láma vagyok mindenhez ami számítógép. Egyszerűbbnek látom ha kifizetem valaki fáradozásait , mint hogy szétverjem a gépet mert hülyének érzem magam . Na mondjuk az is vagyok hozzá...... :fekverohog:
Mikor volt frisstve az Audirvana rajta? Mert mostanában (kb 2 hónapja) kijött egy teljesen új Audirvana, ezt már nem Audirvana+-nak hívják (nincs "+" a végén, csak sima Audirvana, és fel kellett telepíteni az új programot, a régi is fennmaradt, amíg le nem töröltem. Ha még a régi volt fenn Neked, akkor valószínűleg az szűnt meg mostanában működni.

Ha ez a gond, kelleni fog az eredeti regisztrációs kódja, mert az új is kéri, újra be kell adni neki. Utána már megy az új...
A felülete teljesen más lett, szokni kell majd, a dac-specifikus beállítások máshol vannak, mint a régiben...
A zene maga az üzenet .

Aszpirin
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 807
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2019.08.09., pén. 17:57

fff írta:
Vinkler írta:
fff írta:
2019.08.09., pén. 12:19
Üdv !
Tudtok olyan emberkét aki szakszerűen segítene beállítani mac minim ? Kéne program rá , meg ilyen úri huncutságok . Segítséget előre is köszönöm.
Mivel gyűlt meg a bajod?
Eltünt az audirvana , meg lokkolta a külső vinyót és még ezer kérdésem lenne . Magam nagyon láma vagyok mindenhez ami számítógép. Egyszerűbbnek látom ha kifizetem valaki fáradozásait , mint hogy szétverjem a gépet mert hülyének érzem magam . Na mondjuk az is vagyok hozzá...... :fekverohog:
Mikor volt frisstve az Audirvana rajta? Mert mostanában (kb 2 hónapja) kijött egy teljesen új Audirvana, ezt már nem Audirvana+-nak hívják (nincs "+" a végén, csak sima Audirvana, és fel kellett telepíteni az új programot, a régi is fennmaradt, amíg le nem töröltem. Ha még a régi volt fenn Neked, akkor valószínűleg az szűnt meg mostanában működni.

Ha ez a gond, kelleni fog az eredeti regisztrációs kódja, mert az új is kéri, újra be kell adni neki. Utána már megy az új...
A felülete teljesen más lett, szokni kell majd, a dac-specifikus beállítások máshol vannak, mint a régiben...
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS Sig. | Marantz SA7003 | Mac + Audirvana + Wadia 121 —> PrimaLuna ProLogue Premium —> Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K —> Marantz SR6013 —> LG OLED B7 | Zensor7 + Ikon Vokal2 Mk2 + Zensor1 + Alteco C1 + BK Electronics DoubleGem

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 1517

Hozzászólás Szerző: wittao » 2019.08.09., pén. 17:41

fff írta:
Vinkler írta:
fff írta:
Üdv !
Tudtok olyan emberkét aki szakszerűen segítene beállítani mac minim ? Kéne program rá , meg ilyen úri huncutságok . Segítséget előre is köszönöm.
Mivel gyűlt meg a bajod?
Szia,

Ha a parametereit atkuldod (mikori, milyen oprendszer van rajta illetve vannak-e rajta fontos adatok akkor ugy konnyebben keszulok ra en is... szerintem 1-2 ora alatt bizonyos dolgokat meg lehet oldani, ha komolyabb mutet akkor lehet eltart 1 napig).

Udv,
wittao
Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

fff
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: fff » 2019.08.09., pén. 17:27

Vinkler írta:
fff írta:
Üdv !
Mivel gyűlt meg a bajod?
A zene maga az üzenet .

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2959

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2019.08.09., pén. 12:36

fff írta:
Üdv !
Mivel gyűlt meg a bajod?
Apple / Parasound / Audio-GD / Pro-Ject / Diy ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

fff
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: fff » 2019.08.09., pén. 12:19

Üdv !
A zene maga az üzenet .

kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1710

Hozzászólás Szerző: kaef2 » 2018.01.18., csüt. 12:52

Akár jelenthet is, de leginkább akkor ha a tápos ágát mondjuk egy 5V külső tápról vagy akkuról tápolod. 

Az nem biztos, hogy egyszerűbben megoldható, mint az aktiv usb hub.

Esetleg egy Y usb kábel jelenthet megoldást?

Vinkler
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2018.01.18., csüt. 11:26

Előfordul hogy ott látja a system preferencesben meg nem. 

Az is lehet a gond oka, hogy az USB port nem ad elég tápot, ha az eszköz USB portról van tápolva.

Meg kellene próbálni egy aktiv sajét táppal rendelkező USB hubot a géphez csatlakoztatni és azon keresztül a DAC-ot.

Régebbi Mac Minik, Macbook Air gépek esetében ez szokott segiteni például.

Esetleg egy Y usb kábel jelenthet megoldást?

kaef2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: kaef2 » 2018.01.18., csüt. 09:48

Előfordul hogy ott látja a system preferencesben meg nem. 

Az is lehet a gond oka, hogy az USB port nem ad elég tápot, ha az eszköz USB portról van tápolva.

Meg kellene próbálni egy aktiv sajét táppal rendelkező USB hubot a géphez csatlakoztatni és azon keresztül a DAC-ot.

Régebbi Mac Minik, Macbook Air gépek esetében ez szokott segiteni például.

Nem tudom. Nem nálam van a baj, egy ismerősömnél jelentkezett a probléma. Valamikor megpróbálok ránézni.

Vinkler
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2018.01.17., szer. 22:22

Audio/Midi sem látja?

Nem tudom. Nem nálam van a baj, egy ismerősömnél jelentkezett a probléma. Valamikor megpróbálok ránézni.

kaef2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: kaef2 » 2018.01.17., szer. 22:19

Sziasztok.

Mi lehet a probléma?

attachicon.gif30D17CD6-FA4C-4962-AFCF-7CBEB94D5DBB.jpeg

Pár éves macbookra kötve. A dac, alma alatt plug and play, nem kell neki külön driver. Máshol azonnal működik.

Előre is köszi.

Audio/Midi sem látja?

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: wittao » 2018.01.17., szer. 10:49

Nekem ugyanezt írta ki, amikor rádugtam most USB-n a DAC-omat.

Utána elindítottam az Audirvana-t, ott kiválasztottam a Built-in helyett a DAC-ot, el is kezdett zenélni (addig meg sem szólalt).

Ezt követően visszaléptem a hangbeállítások menübe és ugyanaz fogadott... számomra is érthetetlen, valami nem stimmel ezekke a Plug&Play dolgokkal mac-en, ráadásul nekem az Audirvana-ban nem is megy a DSD, mert az XMOS-t nem tudom működésre bírni MacOS alatt. Win alatt meg simán ment.

A kínai gyártó készségesen segített egy csomó mindenben, win alatti beállításokban is, ott összehoztam mindent. Mac alatt nem. Úgyhogy most a zenelejátszásom egy wines gépről megy + JRiver :(

(mondjuk 10.11.6 El Capitant használok még, nem nagyon lépek feljebb, egyre trágyábbak az oprendszerek, lehet az új High Sierra már jobban kezeli ezt az XMOS dolgot. Valamikor rászánok egy napot és frissítem a rendszereimet, de eddig mindig csalódás volt az utóbbi 2-3 upgrade)

www.coreaudio.eu

Vinkler
Site Admin
Site Admin

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2018.01.17., szer. 09:45

Sziasztok.

Mi lehet a probléma?

30D17CD6-FA4C-4962-AFCF-7CBEB94D5DBB.jpeg

Pár éves macbookra kötve. A dac, alma alatt plug and play, nem kell neki külön driver. Máshol azonnal működik.

Előre is köszi.

tonee73
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2976

Hozzászólás Szerző: tonee73 » 2017.12.17., vas. 13:04

Van hirdetési rész, oda tedd fel az eladó cuccodat, ne itt reklámozd.

Jó zenék --> Philips CD600 --> Kenwood KR4200 --> Braun L730
Jó zenék --> Marantz CD16 + Marantz ST72 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus
Jó zenék --> Panasonic SC-PMX70BEB,  Panasonic SA-PM25
Mindezek különféle madzagokkal összekötve állványokon

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

tpetres
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Értékelés: 16

Hozzászólás Szerző: tpetres » 2017.12.17., vas. 12:20

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: wittao » 2017.12.17., vas. 12:12

Igen, ha a macmininél maradnék, valószínű egy ilyet beszereznék. De meg akarom várni, most tavasszal kihoz-e valamit az Apple macmini fronton.

Utána nem tudom mennyire lennének kompatibilisek az alkatrészek. Ahogy hallottam újra Johnny "slim" Ive a dizájnguru, szóval a következő macmini esetén egy bankkártya méretű készülékre számítok nulla porttal, mert csak :) Régebbi macminit csak akkor vennék ezzel az átalakítóval, ha az új valami kamu update-et kap.

www.coreaudio.eu

tottyi
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 409

Hozzászólás Szerző: tottyi » 2017.10.26., csüt. 14:40

Nos nekifutottam a kérdésnek, és gondoltam megosztom veletek, mert volt kínlódás azért egy kicsit míg a megfelelő programot megtaláltam. Hátha segít a jövőben másoknak.

Tehát a fő probléma:  egy komplett album rippelve 1db .flac fájlba és ezt a lejátszó nem tudja track-enként kezelni.

Találtam egy programot: XLD  (X Lossless Decoder)

http://tmkk.undo.jp/xld/index_e.html

És hozzá egy részletes leírást Mac usereknek: http://losslessma.net/how-to-split-convert-single-file-flac-album-into-tracks-mac-os-x/

És win usereknek (itt más progit a CueTools-t kell letölteni): http://losslessma.net/how-to-split-and-convert-single-file-flac-album-into-tracks/

A tutorial szépen végigvezet, hogyan tudod a szoftvert belőni arra, hogy a nagy .flac-et szétvágt track-ekre .flac-ra (de tud más formátumra is, nekem ez kellett)

A lényeg!! Ezután ezt el tudod menteni egy sablonba, és a továbbiakban csak megnyitod a fájlt és ugyanabba a mappába szétdobja a track-eket.

Kipróbáltam utána Audirvana-ban, minőségromlás nélkül ott voltak a track-ek.

En ezeket ugy szedem szet a csak egy file es egy cue van a mappaban akkor Foobar2000-el vagy JRiver-el megnyitom a cue file-t es kikonvertalom kulon a szamokat aztan ha pl iPhone-ba kell a zene akkor Bigasoft Audio Converter-el atcsinalom m4a-ra amit felismer a Mac es ezt meg esetleg rendezem mp3tag software-el, hogy albumonkent mutassa es a fenykep is rajta legyen.

De ha a Mac felismeri a flac file-okat akkor a Bigasoft konvertalast ki lehet hagyni.

Zozoweb Audio PC, DAC: Chord 2Qute, Crown PSA-2/DC300A MK-II, Hydrasound, Infinity IRS Sigma, Violectric HPA V200, AKG K501

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: wittao » 2017.10.26., csüt. 13:45

Nos nekifutottam a kérdésnek, és gondoltam megosztom veletek, mert volt kínlódás azért egy kicsit míg a megfelelő programot megtaláltam. Hátha segít a jövőben másoknak.

Tehát a fő probléma:  egy komplett album rippelve 1db .flac fájlba és ezt a lejátszó nem tudja track-enként kezelni.

Találtam egy programot: XLD  (X Lossless Decoder)

http://tmkk.undo.jp/xld/index_e.html

És hozzá egy részletes leírást Mac usereknek: http://losslessma.net/how-to-split-convert-single-file-flac-album-into-tracks-mac-os-x/

És win usereknek (itt más progit a CueTools-t kell letölteni): http://losslessma.net/how-to-split-and-convert-single-file-flac-album-into-tracks/

A tutorial szépen végigvezet, hogyan tudod a szoftvert belőni arra, hogy a nagy .flac-et szétvágt track-ekre .flac-ra (de tud más formátumra is, nekem ez kellett)

A lényeg!! Ezután ezt el tudod menteni egy sablonba, és a továbbiakban csak megnyitod a fájlt és ugyanabba a mappába szétdobja a track-eket.

Kipróbáltam utána Audirvana-ban, minőségromlás nélkül ott voltak a track-ek.

www.coreaudio.eu

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: wittao » 2017.10.24., kedd 09:04

Koszonom Saugassy!

Megprobalom.

W

www.coreaudio.eu

Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 158

Hozzászólás Szerző: Saughassy » 2017.10.22., vas. 08:01

2., Probléma:

Szintén letöltés, .flac formátumban.

Letöltöm az albumot, és megnézem, csak egyetlen .flac fájl van benne.

Ezt akár az AVR-em, akár a Popcorn 1db Xóra:Yperc hosszú zenefájlként értelmezi.

Amikor meg pl. KODI-val megnyitom, simán ott vannak az egyes számok, léptetni lehet benne stb. Kiírva lemezre szintén ott vannak a számok külön-külön.

MI EZ A SOK ISTENVERTE FORMÁTUM?!?

Tényleg komolyan elgondolkodtam, hogy inkább átállok írott CD-kre és ami meg nagyon tetszik megveszem...

Bocs a hosszú írásért, remélem nem túl nyakatekerten fogalmaztam. MEgköszönném ha leírnátok Ti hogyan oldottátok meg ezt a problémát.

ÜDv,

Nagy a baj, de ne tetezd, plane ha mar NASod is van. Ezt konnyu megoldani egy CUE splitter nevu programmal. Mondjuk OSX alatt lehet mashogy hivjak, de abban mar gugli segit. Vagy hatha van elfekvoben windows. Ez a cue file alapjan automatikusan szetdarabolja az image filet, es igy a cue alapu lejatszassal nem kompatibilis lejatszoknak sem lesz gondja. Amugy is erosen javallott ez a megoldas, mert a metaadatok szerkesztese is sokkal konnyebb igy. A vegeredmenyt nyugodtan le tudod ellenorizni AccuRippel, tokeletes lesz, hidd el. Ha nekiallsz kiirni, vagyonokat kolthetsz majd egzotikus futomuvekre, kabelekre, es egyeb szarokra. 

kaef2
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: kaef2 » 2017.10.21., szomb. 11:21

Valoszinuleg nem szembesultel meg azzal, amikor a tisztan csak Adobe csomagot futtato geped egy OSX frissites utan hirtelen b...szik elinditani a Az After Effects-et, amit igy kenyszerbol upgradelhetsz, majd miutan ezt megtetted, rajossz, hogy az AE pluginjainak a fele nem megy az uj AE-el, igy azokat is lehet ujra megvenni/upgradelni. Aztan mar csak a visszafele kompatibilitast kellene megoldani. Vagy amikor siman keresel egy fajlt (egyebkent ezzel egyutt sokkal jobb a fajlkereso/indexelo szolgaltatasa az OSX-nek, mint a windowsnak, de bakker), es TUDOD hogy ott van, de nem talalja az a rohadt kereso. Sosem derul ki miert, indexelt tartalom de megsincs meg. Akkor csendben sohajtasz egyet es rajossz, hogy ez is szar, csak maskent. Cserebe legalabb draga is. Amikor a dual quad core, 16 giga ramos gepen meg-megakad a youtube video, csak mert a hatterben szamol az AE, azert az sem erositi az Apple minoseg elmenyet. :) Vagy amikor kijelosz 1500 darab tga szekvenciat, behuzod egy halozati meghajtoba, es gep annyira belassul tole, hogy bar elengedted az egergombot es elhuztad az egeret a meghajto felol, akkor veszi eszre, mi is tortent. Es a halozati meghajto helyett az asztalodon landol az 1500 fajl. :)

Ha valami Adobe számolás miatt a háttérben megakad a youtube lejátszás, ez bizony legalább ugyanannyira Adobe hiba, mint Apple.

Nem mennék bele os elemzésbe, de aki Win 10-et próbál meg élő televíziós adás gyártás során mondjuk kijátszásra vagy adásgrafika előállításra használni, az tudja mennyi nyűggel és bajjal jár mindez.... 

Minden feladatra meg lehet találni a megfelelő eszközt, attól függetlenül hogy mi az operációs rendszer. 

OFF:

Ezen a videón például az látszik, hogyan csinálunk zöld (vagy kék) háttér nélkül háttércserét mélységi alapon, valós időben a monzai F1 futamon.

Ez például egy olyan feladat, amit nem lehet Windowson megoldani, itt egy i9-es 12 magos gépen futó Linux és 2 db 15 inches retinás Macbook Pro dolgozik és állítja elő a nagy monitoron látható kulcsolt kimenetet valós időben a szürke fal, mint háttér cseréjével.

Az alábbi filmet viszont a valós idejű 3D mesh és zöld háttér kulcsolás előállításával Linux és Windows 10 gépeken csináltuk, szintén valós időben. 

A mélység-alapú valós idejű mesh előállítást és az arra szintén valós időben a kamera valós mozgásával vezérelt és követett virtuális stúdió környezet renderelést viszont csak és kizárólag Linux/Windows környezetben lehet megcsinálni jelenleg, habár ez talán még idén változni fog. 

https://youtu.be/LotohllktaA

ON.

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek

Hozzászólás Szerző: wittao » 2017.10.20., pén. 23:13

Sziasztok,

a következő problémában/problémákban szeretném kérni a segítségeteket (nem tudom mi a megfelelő topik erre):

1., Probléma:

letöltöttem néhány zenei anyagot, amik olyan .mka konténerbe vannak csomagolva, amelyek tartalmazzák a 2.0 .flac állományokat és az 5.1 DTS állományokat is.

Nekem egy Onkyo házimozi erősítőm van, az audio állományaimat Synology NAS-on tárolom. 

Zenét így tudok / szoktam hallgatni:

- A., Onkyo AVR bekapcs, NAS-on tárolt zenék DLNA eléréssel Synology Zene mappájában, ott kikeresem és hallgatom

Így csak normál 2.0 .flac-et tudok hallgatni.

Az Onkyo normál DLNA elérésként azokat a mappákat, ahol ezek a letöltött .mka fájlok vannak, teljesen üresnek látja (Artwork-ök vannak ugyan és üres mappák), szóval még a 2.0 .flac-et sem tudom lejátszani.

- B., Onkyo AVR bekapcs, Popcorn A500 kapcs, a Popcornon a hálózaton megkeresem a zenét és elindítom (nem, a Jukebox-ot nem használom, megölném ha találkoznék a készítésében résztvevők bármelyikével is... annyi jó példa van a piacon, legalább lophattak volna valahonnan).

Fájlszinten .cue jelenik meg, erre rákattintva az 5.1 DTS verzió indul el (beletekerni, léptetni nem lehet)

pl. a Jean Michel Jarre - Aero az valami eszméletlen jó

De itt meg a 2.0 flac elérhetetlen.

- C., Apple TV4 + KODI + Onkyo AVR : itt bármilyen zene formátum azonnal választható, borítóval mindennel... DE. Az Apple TV HDMI-n csatlakozik az Onkyo-hoz, és ott viszi át a hangot, így az Onkyo DAC-ja dolgozik ami nem annyira acélos, és ráadásul még a projektornak is mennie kell KODI miatt, ami búg mint a fene... ez a leginkább felhasználóbarátabb megoldás, de a legrosszabb zenei élmény a külső zajok miatt

- D., hibrid megoldás:  Onkyo AVR bekapcs, Popcorn A500 bekapcs és ez lejátszik, a Popcorn DAC-ja dolgozik és az Onkyo analóg bemenetére csatlakozik (ez adja a legjobb hangminőséget ezen a rendszeren). Ilyenkor a telefonom Popcorn applikációjáról vezérlem a Popcorn-t, tehát projektort nem kell bekapcsolnom, semmi külső zajforrás nincs (csak az AVR és a Popi van bekapcsolva). Ez szép és jó lenne, ha a Popcorn média alkalmazása egy sapka szarnál többet érne... nem rendszerez, a zenék 50%-át talán felismeri és azt össze is keveri, szóval használhatatlan.

- E., sztereo rendszer kiépítése:  a fenti A - D pontok problémái miatt kínomban elkezdtem egy külön sztereo rendszer kiépítésébe.

Csöves erősítő, csöves DAC, CD játékos futóműként. Szépen működik.

De ha mégis szeretném elérni a hálózatos mappámat (mindent azért nem írhatok ki CD-re), akkor gondoltam MBP + USB bele a DAC-ba és úgy adom a jelet az erősítőnek.

Melyik programot ajánljátok? (VOX-ot próbáltam, nekem a hálózatos dolgokat állandóan összekeverte, letöröltem a francba).

Egyszerűen azt szeretném, ha csak normál sztereo rendszerben akarok zenét hallgatni, akkor a .flac részét tudjam lejátszani. Amikor arra vágyom, hogy szóljon az 5.1 DTS a házimozi rendszeren akkor pedig azt.

Mit kell csinálnom ehhez?

Vagy valami külsős progival szedjem ki a konténerből a 2.0 verziót és csináljak egy olyan mappát amiben kizárólag 2.0 zenék vannak és külön egy olyat amiben 5.1?

Esetleg van olyan médialejátszó, ami le tudja kezelni ezt az egész anomáliát? (Néztem Pioneer N50K nem jó ehhez, N70-re meg nincs lovetta egyelőre).

2., Probléma:

Szintén letöltés, .flac formátumban.

Letöltöm az albumot, és megnézem, csak egyetlen .flac fájl van benne.

Ezt akár az AVR-em, akár a Popcorn 1db Xóra:Yperc hosszú zenefájlként értelmezi.

Amikor meg pl. KODI-val megnyitom, simán ott vannak az egyes számok, léptetni lehet benne stb. Kiírva lemezre szintén ott vannak a számok külön-külön.

MI EZ A SOK ISTENVERTE FORMÁTUM?!?

Tényleg komolyan elgondolkodtam, hogy inkább átállok írott CD-kre és ami meg nagyon tetszik megveszem...

Bocs a hosszú írásért, remélem nem túl nyakatekerten fogalmaztam. MEgköszönném ha leírnátok Ti hogyan oldottátok meg ezt a problémát.

ÜDv,

W

www.coreaudio.eu

Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 158

Hozzászólás Szerző: Saughassy » 2017.10.16., hétf. 18:11

Amatőr kívülállóként írom, de szerintem egyszerű a képlet. A Microsoft a nyitott, az Apple a zárt(abb) rendszer mellett tette le a voksát. A Fassbender megformálta Steve Jobbs filmben úgy nagyjából ez volt a konfliktus forrás. Egy windowsosnak elsőre frusztráló, hogy nem tud olyan lazán akármit csinálni az osx-ben, ios-ben, meg hogy drágák az apple hardverek. De ha egy kézben van szoftver, hardver, nyilván egy csomó dolgot stabilabban, flott, gördülékeny üzemmódra tud belőni. Úgyhogy egyéni preferencia kérdése, kinek mi fontosabb. De biztos, hogy a többségnél nem hipe az applet választani.

Valoszinuleg nem szembesultel meg azzal, amikor a tisztan csak Adobe csomagot futtato geped egy OSX frissites utan hirtelen b...szik elinditani a Az After Effects-et, amit igy kenyszerbol upgradelhetsz, majd miutan ezt megtetted, rajossz, hogy az AE pluginjainak a fele nem megy az uj AE-el, igy azokat is lehet ujra megvenni/upgradelni. Aztan mar csak a visszafele kompatibilitast kellene megoldani. Vagy amikor siman keresel egy fajlt (egyebkent ezzel egyutt sokkal jobb a fajlkereso/indexelo szolgaltatasa az OSX-nek, mint a windowsnak, de bakker), es TUDOD hogy ott van, de nem talalja az a rohadt kereso. Sosem derul ki miert, indexelt tartalom de megsincs meg. Akkor csendben sohajtasz egyet es rajossz, hogy ez is szar, csak maskent. Cserebe legalabb draga is. Amikor a dual quad core, 16 giga ramos gepen meg-megakad a youtube video, csak mert a hatterben szamol az AE, azert az sem erositi az Apple minoseg elmenyet. :) Vagy amikor kijelosz 1500 darab tga szekvenciat, behuzod egy halozati meghajtoba, es gep annyira belassul tole, hogy bar elengedted az egergombot es elhuztad az egeret a meghajto felol, akkor veszi eszre, mi is tortent. Es a halozati meghajto helyett az asztalodon landol az 1500 fajl. :)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”