Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12606
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7281
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

vkz írta:
2020.05.16., szomb. 16:30
Az alábbival kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Adott MacMini, Audirvana. Viszont azon gondolkodtam, hogy nem lehetne-e valahogy megoldani hogy videó lejátszására is a Mac-et használjam. Jelenleg egy Popcorn van erre a célra, de akkor egy készülékkel kevesebb lenne :D .
Szóval a kérdés az, hogy az Audirvana mellett tudok-e olyan videó lejátszó programot telepíteni, aminek van iPad appja, és valahogy rá tudom venni ugyanúgy az USB dacot használja.
Esetleg akkor működhet ha az Audirvana nem exlusive acces beállítással megy?
Az nem opció hogy ezerrel, billentyűzettel át kelljen állíttatni dolgokat, mert nem csak nekem kell tudni használni.
Jelenleg ugye az iPad Audirvana appal képernyő nélkül használható. Ez így jó.
Nyilván a videóhoz úgyis kell a TV, de jó lenne a kanapéról irányítani (és hogy ne kelljen az Audirvana beállításokban turkálni.
Ha nem, akkor nem, akkor marad a Popcorn.
Én a kodit használom. ipad a táv.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: vkz »

Az alábbival kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Adott MacMini, Audirvana. Viszont azon gondolkodtam, hogy nem lehetne-e valahogy megoldani hogy videó lejátszására is a Mac-et használjam. Jelenleg egy Popcorn van erre a célra, de akkor egy készülékkel kevesebb lenne :D .
Szóval a kérdés az, hogy az Audirvana mellett tudok-e olyan videó lejátszó programot telepíteni, aminek van iPad appja, és valahogy rá tudom venni ugyanúgy az USB dacot használja.
Esetleg akkor működhet ha az Audirvana nem exlusive acces beállítással megy?
Az nem opció hogy ezerrel, billentyűzettel át kelljen állíttatni dolgokat, mert nem csak nekem kell tudni használni.
Jelenleg ugye az iPad Audirvana appal képernyő nélkül használható. Ez így jó.
Nyilván a videóhoz úgyis kell a TV, de jó lenne a kanapéról irányítani (és hogy ne kelljen az Audirvana beállításokban turkálni.
Ha nem, akkor nem, akkor marad a Popcorn.

Online
Avatar
puha
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2017.05.30., kedd 16:14
Értékelés: 87

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: puha »

Köszi Aszpirin! Annyira részletesen leírtad, hogy még én is értem... és ez nem vicc! :) Ráadásul meg is próbálom a dolgot.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6071
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5128
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

puha írta:
2020.05.14., csüt. 10:33
Az volna a kérdésem, hogy a Lightning csatlakozón keresztül lehetséges-e az Ipad-et a dacomhoz csatlakoztatni, és így hallgatni a Tidalt? A dac USB-B csatlakozót tud fogadni. Magyarországon nem, külföldi oldalakon találtam Lightning/USB-B kábelt.
Ennél talán fontosabb kérdés, hogy mindezt érdemes-e vagy soha nem lesz belőle jó hang (mi a jó hang?), illetve mi várható?
Az első kérdésre a válasz: minden valószínűség szerint IGEN.
Konkrétan a kedvedért próbáltam ki, most, az alábbi felállással
- iPad Pro 11'' (2018) (ezen nem Lighning, hanem USB-C kimenet van)
- az USB C-A átalakításhoz egy Satechi hub (ez csak azért kell, mert nincs USB C-B kábelem)
- USB A-B kábel
- Wadia 121 DAC és innen már a rendszerem elemei

Ezeket így összedugva, az iPad-en a Tidal saját alkalmazása alapból a DAC-ra küldi a jelet, tehát csak el kell indítani a Tidal appot, kiválasztani a zenét, elindítani a lejátszást... és már szól is a saját rendszeren.

A minőség kérdése nehezebb. Szerintem, ha minden elemed megvan már a kábelen kívül, akkor érdemes vele próbálkozni, meglepően egyáltalán nem rossz így első hallásra (bár a Mac+Audirvana hangját kifejezetten jobban kedvelem, de ez lehet csak megszokás kérdése is).

Szerintem egy kipróbálás erejéig azért kérj valakitől kölcsön egy lightning-USB anya átalakítót (ezt camera adapter-ként szokták emlegetni) vagy lightning-os USB hub-ot, és egy normál USB A-B kábellel próbáld ki. Ha ez így összejön, akkor a megoldás mindenképp a lightning-USB B kábel. Szerintem össze fog jönni.

Ja, és mégegy: az MQA-kat kiadja 96/24-ben a DAC-nak a Tidal iPad-app (vagyis az első szintű dekódolást iPad-en is elvégzi a Tidal app), ehhez a lejátszást át kell állítani "HIFI"-ről "MASTER"-re (a teljesképernyős lejátszásnál lenn a "HIFI" feliratra tappintasz, majd a megjelepő menüben kiválasztod a "Master"-t. A következő számtól MASTER-re vált a HIFI felirat a lejátszóban, és a DAC jelzi, hogy 96/24-et kap. Ezt minden DAC, ami képes 96/24-et lejátszani, jelezni fogja. Ha a DAC esetleg MQA-t is tud, akkor azt is jelezni fogja, hogy MQA-t játszik.
Csatolmányok
IMG_EE22A8368281-1.jpeg
IMG_EE22A8368281-1.jpeg (1.18 MiB) Megtekintve 2073 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
puha
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2017.05.30., kedd 16:14
Értékelés: 87

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: puha »

Köszönöm! Olvasom!

Online
Avatar
puha
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2017.05.30., kedd 16:14
Értékelés: 87

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: puha »

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, mivel teljesen ismeretlen területre készülök keveredni. Remélem, jó helyen vagyok a kérdéseimmel! Lényegében 2 fő forrásról hallgatok zenét: cd és fekete lemez. Régebben, amíg a Chord Qute Ex dacomat használtam, optikai kábellel csatlakoztattam a TV-hez (is), és a Youtube-ról jöhetett a zene. Nyilván nem elmélyült zenehallgatásról szólt ez, néhány nem túl jó minőségű zene mellett volt 1-2 hallgathatóbb is. Aztán a Chord dac - kissé méltatlanul - bekerült dobozostól a fiókba. Viszont néha olyan kényelmes lenne a fotelből fel sem kelve zenét hallgatni, és eszembe jutott, hogy néhány éve egy erősítővásárlás kapcsán betértem egy forgalmazóhoz, aki Tidalról tolta a zenéket egy tablettel vezérelve. Megvilágosodtam, mint Oszi bácsi az Üvegtigrisben - "Hát olyat én is tudok!" - gondoltam....., de nem tudom, hogy tudok-e.
Nulla hozzáértésem van a dologhoz. Soha Tidalt, Spotify-t, akármit nem hallgattam, zenéim csak cd-n és vinylen vannak, nincs tárolt zeném sem szgépen, sem pendrive-on, sem más eszközön.
Tidal előfizetésen gondolkodom, és hogy a topic témájához próbáljam illeszteni az írásomat (még ha nem is igazi Apple számítógép), van egy iPad 9.7 (2018) tabletem.

Az volna a kérdésem, hogy a Lightning csatlakozón keresztül lehetséges-e az Ipad-et a dacomhoz csatlakoztatni, és így hallgatni a Tidalt? A dac USB-B csatlakozót tud fogadni. Magyarországon nem, külföldi oldalakon találtam Lightning/USB-B kábelt.
Ennél talán fontosabb kérdés, hogy mindezt érdemes-e vagy soha nem lesz belőle jó hang (mi a jó hang?), illetve mi várható?

Sokat gondolkodtam és olvastam az audio pc-s/hálózati lejátszós zenehallgatás témában is, arra gondolva, hogy utána eldöntöm, mi kell és már megyek is a kasszához, de bevallom, elvesztem és félretettem a dolgot.

Most ez a kérdés van. Várom segítségeteket, akár itt nyíltban, akár privátban!
Köszönöm!

Online
Avatar
zizi8003
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 812
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 20:11
Értékelés: 199

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: zizi8003 »

wittao írta:
2020.03.31., kedd 00:17
Használ esetleg valaki ilyet?

https://www.mojo-audio.com/mac-mini-upgrades/
tüske+acryl+olomgolyo+feketekadkileposzivacs
nemsemmi :-)

Én megálltam a Foculpod zselépárnáknál, azok is jol mukodnek. Viszont lattam fff allvanyhirdeteseben (pont ma) a minije alatt babakocsikerekbelsobol es uveglapbol krealt alatetet, azt meg kiprobalom
Tidal=>Macmini=>KondoKSLUSB=>CoreAudioTranszport=>KSLdigiIC=>EARAcute3=>SAEC1980=>Almarro A205=>SAEC SPC700=>Audio Note AN-E/D vagy lapitopi =>SAEC USB =>Surricata =>KSLdigiIC=>QuadCDP99=>SAEC1980=>Markaudio Tozzi integrált 47Lab erősítővel :-)

Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: vkz »

Majik írta:
2020.05.09., szomb. 20:37
A Mac minihez nagyon jó beruházás volt a Teradak táp. Amikor Luminra váltottam eladtam a Teradak tápot (itt a fórumon), de csodálkoztam, mert a vevő visszajelzése nem volt túl lelkes... Nálam hatalmas javulást okozott.
Nemrég érkezett meg a Luminhoz is egy tuning tápegység (Mzperx), röviden csak annyit, kategóriaugrás, készülékcsere nagyságrendű javulás.
Szerintem egy tápegység többet hoz. Árban hasonló az alátéthez.
De lelkes voltam (bár kifejezni nem tudom túl jól a lelkesedést + meggyűlt a bajom a hálózat DC komponensével, és marhára búgott a toroid, nem csak ebben). És lelkes vagyok még mindig. :D
Elsőre is hallhatóan “tisztább” lett. Azóta is maradt a felállás.
Tényleg jó a Teradak, árban is azért negyede/ötöde a linkeltnek. Ha valaki MacMini-ben gondolkodik, én ajánlom.
Hogy a mojo mit tud még hozzátenni nem tudom, de az ára miatt nem is fogom megtudni...

Avatar
Majik
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 14:20
Értékelés: 161

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Majik »

Ernie írta:
2020.05.08., pén. 06:37
wittao írta:
2020.03.31., kedd 00:17
Használ esetleg valaki ilyet?

https://www.mojo-audio.com/mac-mini-upgrades/
nem de engem is érdekelne.
A Mac minihez nagyon jó beruházás volt a Teradak táp. Amikor Luminra váltottam eladtam a Teradak tápot (itt a fórumon), de csodálkoztam, mert a vevő visszajelzése nem volt túl lelkes... Nálam hatalmas javulást okozott.
Nemrég érkezett meg a Luminhoz is egy tuning tápegység (Mzperx), röviden csak annyit, kategóriaugrás, készülékcsere nagyságrendű javulás.
Szerintem egy tápegység többet hoz. Árban hasonló az alátéthez.

Avatar
Ernie
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2017.05.04., csüt. 12:17
Értékelés: 93

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Ernie »

wittao írta:
2020.03.31., kedd 00:17
Használ esetleg valaki ilyet?

https://www.mojo-audio.com/mac-mini-upgrades/
nem de engem is érdekelne.

Online
Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: BLX »

Az alábbi listában szereplő Apple számítógépeknek van digitális optikai audio kimenete.
Próbáltátok ezek közül valamelyik gépet ezzel a kimenettel forrásként? Vélemény?

https://support.apple.com/en-us/HT202730

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: hubee »

Sikerült egy Tahr Puppy verziót bebootolni és megy a zene is alóla :) (felismeri a Hiface 1-t) Akit érdekel, részletek a számítógépes lejátszás topicban vannak.
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Online
Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: chopper »

Nekem (igaz WIN10 alatt) van Jriver26 és Audirvana is telepítve. Az Audirvana szvsz jobb hangminőséget biztosít. Ezért az audiofájlokhoz az Audirvanát használom, az egyébhez pedig a Jriver26-ot. :D

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: hubee »

Nem az alap Hifaceről van szó teljesen, ez a Human Audio Tabla Picoja (Hiface 1 alapú). Kíváncsi lennék hogy szólna linuxal..
Mac driver csak Yosemite-ig van ugye, de az Audirvana-nak példuál ennél újabb Mac OS kellene, hogy fusson.. (amit ugye nem tudok feltenni a Hiface miatt) Így az Audirvanát se tudom kipróbálni, Jriver van jelenleg.
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6071
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5128
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

vlaca írta:
2020.03.19., csüt. 09:28
hubee írta:
2020.03.18., szer. 17:28
Az utolsó Yosemite, 10.10.5. Az Audio beállításoknál nem jelenik meg a Hiface, csak miután a drivert feltettem.
Hi!

A régi Hiface nem usbclasscompliant eszköz, kell hozzá driver mindeképp. Linux alatt is csak akkor fog menni ha van hozzá dedikált driver.
A Hiface 2 azt hiszem már az, ahhoz nem kell külön drivert telepíteni.
Engem is ez tévesztett meg, mert rákeresve a Hiface Two-ra találtam először, és annál az az infó, hogy nem kell a driver.
Viszont elvileg létezik Linux-driver a régi Hiface-hez, bár van egy olyan sejtésem, hogy nem feltétlenül lesz egyszerű "beüzemelni". Én csak a Hiface miatt akkor tennék fel Linuxot a Mac-re, ha nagyon barkácsolós kedvembe lennék... végülis, mi a gond az utolsó Yosemite-vel? gondolkodik.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: hubee »

Köszi.
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: vlaca »

hubee írta:
2020.03.18., szer. 17:28
Az utolsó Yosemite, 10.10.5. Az Audio beállításoknál nem jelenik meg a Hiface, csak miután a drivert feltettem.
Hi!

A régi Hiface nem usbclasscompliant eszköz, kell hozzá driver mindeképp. Linux alatt is csak akkor fog menni ha van hozzá dedikált driver.
A Hiface 2 azt hiszem már az, ahhoz nem kell külön drivert telepíteni.
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: hubee »

Az utolsó Yosemite, 10.10.5. Az Audio beállításoknál nem jelenik meg a Hiface, csak miután a drivert feltettem.
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6071
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5128
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

hubee írta:
2020.03.18., szer. 17:09
Van aki Mac (Mini) -re rakott már linuxot zenehallgatás céljából? Az USB/SPDIF konverteremnek sajnos csak Yosemite-ig van támogatott drivere... így kipróbálnám a linux alapú lejátszást, ha lehet.
Nem a konkrét kérdésre válasz, ezért elnézést, de: USB/SPDIF konverterhez biztos hogy kell driver Mac-re? Melyik oprendszered van? kipróbáltad, hogy felismeri-e driver nélkül? (az Audio MIDI Setup /vagy hasonló/ nevű utility-ben megjelenik, ha felismeri...)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: hubee »

Van aki Mac (Mini) -re rakott már linuxot zenehallgatás céljából? Az USB/SPDIF konverteremnek sajnos csak Yosemite-ig van támogatott drivere... így kipróbálnám a linux alapú lejátszást, ha lehet.
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
fff
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2008.01.25., pén. 22:13
Értékelés: 150
Tartózkodási hely: Főfalu a mocskos Budapestia

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: fff »

Aszpirin írta:
2019.08.09., pén. 20:09
fff írta:
2019.08.09., pén. 20:01
Köszönöm az infót, na pont ilyesmihez kéne nekem az ember . Ettől az infótol már agybajt kapok , annyira nem a területem . Szóval még mindig keresek Embert aki ezt megcsinálja .
Hálás köszönetem a segítő szándékodért !
De hát wittao az embered, lásd két hozzászólással lennebb. Csak el kell vinned hozzájuk.
Ezt írta:
ha behozod hozzank akkor szerintem meg tudom Neked csinalni, kizarolag akkor ha nem akarsz fizetni erte.
Szóval megvan az Embered!

De a regisztrációs kódot ő sem fogja a kisujjából kiszopni, ez a visszaigazoláson/számlán van, amit akkor kaptál, amikor megvetted az Audirvanát. Anélkül meg csak feltelepíti az új Audirvanát, de nem fog működni... (vagy megveszed újra az Audirvánát?)
Telefonról írtam eddig , így nem láttam hogy Wittao kollega is írt . Na akkor felveszem vele a kontaktot és elnyargalok a géppel a hónom alatt .
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget .
:cheers1:
A zene maga az üzenet .

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6071
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5128
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fff írta:
2019.08.09., pén. 20:01
Köszönöm az infót, na pont ilyesmihez kéne nekem az ember . Ettől az infótol már agybajt kapok , annyira nem a területem . Szóval még mindig keresek Embert aki ezt megcsinálja .
Hálás köszönetem a segítő szándékodért !
De hát wittao az embered, lásd két hozzászólással lennebb. Csak el kell vinned hozzájuk.
Ezt írta:
ha behozod hozzank akkor szerintem meg tudom Neked csinalni, kizarolag akkor ha nem akarsz fizetni erte.
Szóval megvan az Embered!

De a regisztrációs kódot ő sem fogja a kisujjából kiszopni, ez a visszaigazoláson/számlán van, amit akkor kaptál, amikor megvetted az Audirvanát. Anélkül meg csak feltelepíti az új Audirvanát, de nem fog működni... (vagy megveszed újra az Audirvánát?)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
fff
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2008.01.25., pén. 22:13
Értékelés: 150
Tartózkodási hely: Főfalu a mocskos Budapestia

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: fff »

Aszpirin írta:
2019.08.09., pén. 17:57
fff írta:
2019.08.09., pén. 17:27
Vinkler írta:
2019.08.09., pén. 12:36


Elég egyszerűen és logikusan működik pedig. Nem egy ördöglakat.
Mivel gyűlt meg a bajod?
Eltünt az audirvana , meg lokkolta a külső vinyót és még ezer kérdésem lenne . Magam nagyon láma vagyok mindenhez ami számítógép. Egyszerűbbnek látom ha kifizetem valaki fáradozásait , mint hogy szétverjem a gépet mert hülyének érzem magam . Na mondjuk az is vagyok hozzá...... :fekverohog:
Mikor volt frisstve az Audirvana rajta? Mert mostanában (kb 2 hónapja) kijött egy teljesen új Audirvana, ezt már nem Audirvana+-nak hívják (nincs "+" a végén, csak sima Audirvana, és fel kellett telepíteni az új programot, a régi is fennmaradt, amíg le nem töröltem. Ha még a régi volt fenn Neked, akkor valószínűleg az szűnt meg mostanában működni.

Ha ez a gond, kelleni fog az eredeti regisztrációs kódja, mert az új is kéri, újra be kell adni neki. Utána már megy az új...
A felülete teljesen más lett, szokni kell majd, a dac-specifikus beállítások máshol vannak, mint a régiben...
Köszönöm az infót, na pont ilyesmihez kéne nekem az ember . Ettől az infótol már agybajt kapok , annyira nem a területem . Szóval még mindig keresek Embert aki ezt megcsinálja .
Hálás köszönetem a segítő szándékodért !
A zene maga az üzenet .

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6071
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5128
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fff írta:
2019.08.09., pén. 17:27
Vinkler írta:
2019.08.09., pén. 12:36
fff írta:
2019.08.09., pén. 12:19
Üdv !
Tudtok olyan emberkét aki szakszerűen segítene beállítani mac minim ? Kéne program rá , meg ilyen úri huncutságok . Segítséget előre is köszönöm.
Elég egyszerűen és logikusan működik pedig. Nem egy ördöglakat.
Mivel gyűlt meg a bajod?
Eltünt az audirvana , meg lokkolta a külső vinyót és még ezer kérdésem lenne . Magam nagyon láma vagyok mindenhez ami számítógép. Egyszerűbbnek látom ha kifizetem valaki fáradozásait , mint hogy szétverjem a gépet mert hülyének érzem magam . Na mondjuk az is vagyok hozzá...... :fekverohog:
Mikor volt frisstve az Audirvana rajta? Mert mostanában (kb 2 hónapja) kijött egy teljesen új Audirvana, ezt már nem Audirvana+-nak hívják (nincs "+" a végén, csak sima Audirvana, és fel kellett telepíteni az új programot, a régi is fennmaradt, amíg le nem töröltem. Ha még a régi volt fenn Neked, akkor valószínűleg az szűnt meg mostanában működni.

Ha ez a gond, kelleni fog az eredeti regisztrációs kódja, mert az új is kéri, újra be kell adni neki. Utána már megy az új...
A felülete teljesen más lett, szokni kell majd, a dac-specifikus beállítások máshol vannak, mint a régiben...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
fff
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2008.01.25., pén. 22:13
Értékelés: 150
Tartózkodási hely: Főfalu a mocskos Budapestia

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: fff »

Vinkler írta:
2019.08.09., pén. 12:36
fff írta:
2019.08.09., pén. 12:19
Üdv !
Tudtok olyan emberkét aki szakszerűen segítene beállítani mac minim ? Kéne program rá , meg ilyen úri huncutságok . Segítséget előre is köszönöm.
Elég egyszerűen és logikusan működik pedig. Nem egy ördöglakat.
Mivel gyűlt meg a bajod?
Eltünt az audirvana , meg lokkolta a külső vinyót és még ezer kérdésem lenne . Magam nagyon láma vagyok mindenhez ami számítógép. Egyszerűbbnek látom ha kifizetem valaki fáradozásait , mint hogy szétverjem a gépet mert hülyének érzem magam . Na mondjuk az is vagyok hozzá...... :fekverohog:
A zene maga az üzenet .

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”