Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Avatar
DigitalSTD
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2005.12.11., vas. 20:21
Értékelés: 4

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: DigitalSTD »

Hálózatrol még nem próbáltam, de például ha Macbook saját vinyójáról megy a zene, és ha firewire-n keresztül iPodrol akkor az utóbbi esetben egyértelmüen hallatszik, hogy jobban szól, föleg a Touch esetében! ( Ennél mondjuk csak USB megy, de lényegtelen )

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Érdekes megfigyelést tettem az USB flash használata közben.
 
Ha a zene hálózaton keresztül érkezik, akkor szinte nem is megy a CPU, a csomag pufferelődik a fizikai 2 GB RAM-ban és onnan játszik a gép, pár percenként egyszer-egyszer csinál valamit egy-két másodpercig a flash memórián, de amúgy még azt sem használja az iTunes a lejátszáshoz, minden RAM-ból megy.
 
Ha a flash-ről játszok közvetlenül, nem hálózaton keresztül egy szerverből, akkor sokkal sűrűbben , pár tíz másodpercenként nyúl a flash memóriához az iTunes. Ilyenkor nagyobb a CPU terhelés is, és mintha melegebb is lenne a gép. Mintha így másképpen is szólna. Továbbra is a flash-ről bootolás és hálózaton keresztüli lejátszás a kedvencem, így esik a legjobban hallgatni a rendszert.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Vajon az apple és más laptopok közt van különbség, zene terén? Mondjuk usb-n összekötve a hangcuccal.  
Tehát adott esetben egy olcsóbb p3, p4 ugyanúgy szól -e, mint egy apple? Lévén, hogy ugyanúgy akksiról megy mindkettő..

Ez bonyolult kérdés, azt szoktam mondani, hogy az Apple gépekkel könnyebb igazán jó hangzást elérni, mert nem kell az op.rendszer beállításáival, illetve azok kiküszöbölésével bűvészkedni. Nem igazán a hardvernek (milyen CPU például) van köze a hanghoz, hanem inkább annak az útvonalnak, ahogy az op.rendszerek feldolgozzák a hangot. Ebben az Apple Mac OS X egyszerűbbnek és garantálhatóbb végeredményt adónak tűnik. Különösebb számítástechnikai képzettség nélkül is.

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


Vajon az apple és más laptopok közt van különbség, zene terén? Mondjuk usb-n összekötve a hangcuccal.
 
Tehát adott esetben egy olcsóbb p3, p4 ugyanúgy szól -e, mint egy apple? Lévén, hogy ugyanúgy akksiról megy mindkettő..
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
DigitalSTD
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2005.12.11., vas. 20:21
Értékelés: 4

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: DigitalSTD »

Nekem pont ilyen kell majd ha a MBP-ben kicserélem a vinyot SSD-re, és a vinyo nem vész kárba!

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Igen ügyes!
Bocsi, még egy kép...

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



JA, láttam tegnap.

USB 2.0 HDD SATA Docking 2,5" és 3,5"-hoz!!

Igen ügyes!

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: contaxg »



JA, láttam tegnap.

USB 2.0 HDD SATA Docking 2,5" és 3,5"-hoz!!

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »



JA, láttam tegnap.

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: contaxg »


hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Új Macbook és
Macbook Pro lett ma piacra dobva.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Tegnap volt Steve Jobs 53 éves, 1955 február 24-én született.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Így is lehet
Lehet...

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: contaxg »

Így is lehet

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: suprnova »


Azért foglalkoztat a dolog mert a Quad CDP2-esen van 3db coax és 3db Toslink bemenet. Ezért a DVD-t, számítógépet és a settopboxot is rá szeretném kötni
 
Köszönöm a választ!    Tehát a Pioneer DV-600 marad magának nem lehet javítani a hangján ezen formátumoknál.

A DV 600-nál esetleg nem teljesen lehetetlen, csak kell hozzá egy HDMI - DVI/Toslink átalakító a magasabb bitrátákat is fogadni tudó Toslink bemenettel rendelkező DAC elé. Plusz egy jó HDMI-HDMI meg egy még jobb Toslink kábel és könnyen lehet, hogy a DVI kimeneten meg kell hogy legyen DVI bemenetű számítógépes monitor is. Elég bonyolultnak hangzik.
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Almalap podcast!!
 
magyar nyelvű

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Felkerült a BBC a podcasterek listájára az iTunesban!!
Pl itt van egy BBC Radio 6 program: Tom Robinson introducing
Sajnos egyenlőre nem látom a Late Junction adását a listán, pedig az nagyon király lenne!!

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Igen lejátszáskor tényleg jó, de felvételkor nem akar jelentkezni...
Egyébként a legtöbb dolgot a WAV Editor saját progija is tudja, de sajnos csak a felvétel után, lehet hogy valamit alapjaiban rosszul állítok be?

Azt hiszem ezt nem lehet majd kiküszöbölni, a user manual szerint csak igy engedi meg a bemenetet monitorozni. Talán érdemes lenne a beíráskor vele párhuzamosan egy másik alkalmazást csak addig elindítani, amig a szintet beállítja az ember.

Avatar
fis_5691
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2007.10.07., vas. 07:46
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: fis_5691 »


A Spectre működik, de újabb 120 USD...
((Ez az RND digital meg nem jelentkezik, nem találom... Te biztosan jobban tudod.
Hja, ha le sem telepítettem, nem csoda hogy nem indult, sikerült csak letöltenem.))

Az RNDigital betelepül a Library / AU plug-ins folderben és a Wave Editorban jelentkezik mint AU plug-in. Nem önálló alkalmazás! Nálam megy és nagyon jópofa.

Igen lejátszáskor tényleg jó, de felvételkor nem akar jelentkezni...
Egyébként a legtöbb dolgot a WAV Editor saját progija is tudja, de sajnos csak a felvétel után, lehet hogy valamit alapjaiban rosszul állítok be?
Az egység nem egyformák halmaza, hanem a különbözők harmonikus és tudatos egyesülése.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


A Spectre működik, de újabb 120 USD...
((Ez az RND digital meg nem jelentkezik, nem találom... Te biztosan jobban tudod.
Hja, ha le sem telepítettem, nem csoda hogy nem indult, sikerült csak letöltenem.))

Az RNDigital betelepül a Library / AU plug-ins folderben és a Wave Editorban jelentkezik mint AU plug-in. Nem önálló alkalmazás! Nálam megy és nagyon jópofa.

Avatar
fis_5691
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2007.10.07., vas. 07:46
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: fis_5691 »


Kedves, de szeretnék a WAV Editornál maradni, van még egy kifizetett Amadeus Pro-m, is, amit most úgy néz ki nem kell tovább használni...
Valahogy csak megleljük hogyan lehet jelet csalni a kijelzőkre.
Kiváncsi vagyok a véleményedre, majd alkalmasint, szerintem jobb lett a felvétel mint az Amadeussal, nagyon profi a WAV Editor!!!

Ezt kell letölteni, ingyenes AU natív display plug-in, ki kellene próbálni, hogy a bemenő jelen is működik-e, a lejátszotton elég jól teszi a dolgát.
 
RNDigital - Inspector AU plug-in
 
Van egy még többet tudó változata, de az már fizetős.
 
A szoftverben install után meg fog jelenni a layer/add au plug-ins menü pontban.

A Spectre működik, de újabb 120 USD...
((Ez az RND digital meg nem jelentkezik, nem találom... Te biztosan jobban tudod.
Hja, ha le sem telepítettem, nem csoda hogy nem indult, sikerült csak letöltenem.))
Az egység nem egyformák halmaza, hanem a különbözők harmonikus és tudatos egyesülése.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Kedves, de szeretnék a WAV Editornál maradni, van még egy kifizetett Amadeus Pro-m, is, amit most úgy néz ki nem kell tovább használni...
Valahogy csak megleljük hogyan lehet jelet csalni a kijelzőkre.
Kiváncsi vagyok a véleményedre, majd alkalmasint, szerintem jobb lett a felvétel mint az Amadeussal, nagyon profi a WAV Editor!!!

Ezt kell letölteni, ingyenes AU natív display plug-in, ki kellene próbálni, hogy a bemenő jelen is működik-e, a lejátszotton elég jól teszi a dolgát.
 
RNDigital - Inspector AU plug-in
 
Van egy még többet tudó változata, de az már fizetős.
 
A szoftverben install után meg fog jelenni a layer/add au plug-ins menü pontban.


Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Köszönöm a választ! Tehát a Pioneer DV-600 marad magának nem lehet javítani a hangján ezen formátumoknál.

A DV 600-nál esetleg nem teljesen lehetetlen, csak kell hozzá egy HDMI - DVI/Toslink átalakító a magasabb bitrátákat is fogadni tudó Toslink bemenettel rendelkező DAC elé. Plusz egy jó HDMI-HDMI meg egy még jobb Toslink kábel és könnyen lehet, hogy a DVI kimeneten meg kell hogy legyen DVI bemenetű számítógépes monitor is. Elég bonyolultnak hangzik.

Avatar
suprnova
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1429
Csatlakozott: 2007.12.05., szer. 20:42
Értékelés: 184

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: suprnova »


Lehet, hogy láma kérdés, de mi lesz azzal a jellel amit SACD, DVD-A formátumban küldök egy 24/196-os DAC-ra. Ekkor már nem SACD v. DVD-A-t hallok? 2 csatornás esetről van szó.
Az SACD-t csak konverzió után lehet PCM 192k/24 bitben DAC-ra küldeni. Sajnos azonban a jelenlegi SPDIF interfészek nem alkalmasak ekkora sávszélességű jelek átvitelére vagy dupla vagy 4 darab AES/EBU kell hozzá. Mindamellett, hogy szerzői jogilag is korlátozzák az SACD vagy a DVD-A ilyen mintavételezéssel történő kezelését.
 
A HDMI interfész alkalmas lenne, csak nem tudok olyan DAC-ról még, ami fogadná közbülső konverter doboz nélkül a HDMI-t, csak DVI/Toslink dobozokon keresztül lehet ilyen sávszélességet egy megfelelő Toslink receiverrel rendelkező DAC (például az Altmann vagy a Konnekt 24D) digitális bemenetén beküldeni.
 
Bocs ha egy kicsit bonyolult voltam, de a feladat sem egyszerű és a kérdés is egy kicsit láma volt

Köszönöm a választ! Tehát a Pioneer DV-600 marad magának nem lehet javítani a hangján ezen formátumoknál.
Naim Uniti Nova -> Naim NAC A5 -> Spendor A7 (Sennheiser HD600)

Avatar
fis_5691
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2007.10.07., vas. 07:46
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: fis_5691 »


Igen, az alap műszereket (kijelzőket) megtaláltam, de nem tudtam rájuk ereszteni a bemenőjelet, csak akkor éledtek fel amikor lejátszás üzemmódba kapcsoltam.Jó lenne pedig látni már a felvétel beállításakor is. Szórakoztam vele vagy pár órát aztán feladtam, nem akartam ezzel eltölteni az időmet...
SZVSZ az alapműszerekkel is kellene mennie, a többségét elő tudtam varázsolni, igaz kevésbé szines formában mint ahogy a kép mutatja, bár rengeteg beállítási opció van.

Na majd szétnézek még mi van szoftveres megoldás.
A Sound Studio-ban elég jópofa műszer van, itt található a honlapukon még egy oktató video is, hogyan kell LP-t digitalizálni Mac-on.
 
Sound Studio: Lp digitalizálás
Kedves, de szeretnék a WAV Editornál maradni, van még egy kifizetett Amadeus Pro-m, is, amit most úgy néz ki nem kell tovább használni...
Valahogy csak megleljük hogyan lehet jelet csalni a kijelzőkre.
Kiváncsi vagyok a véleményedre, majd alkalmasint, szerintem jobb lett a felvétel mint az Amadeussal, nagyon profi a WAV Editor!!!
Az egység nem egyformák halmaza, hanem a különbözők harmonikus és tudatos egyesülése.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”