Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 48
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

Ugyan rövid idő telt el az Audirvana használatával, de nagyon pozitív a véleményem. :tutiok:
Azért említek kettő tapasztalt dolgot. Egyik nap nagyon rádiózni akartam, de nem tudtam dönteni, hogy melyik legyen. A rádió elindítása utána az első adó váltásnál már gyakorlatilag nem jutottam tovább, mert a rendszer inkább a strandlabda pörgetést választotta. A Mac mini-m 16gb rammal rendelkezik és arra is ránéztem, de nem fogyott el közben. A programot újra indítva és újra próbálva a rádiózást is ugyanez lett belőle abban az x napszakban. Sok minden lehetett. Egy alakommal tapasztaltam ezt.
Vagy ma reggel a telefon remote alkalmazás az istenért nem találta a gépet. Arra gondoltam, hogy talán kiléptem a programból előző nap, de megnéztem és futott. Megint egy alkalmat jegyezni ebből a fajta jelenségből egyelőre felesleges.

Egy jobb féle háttértár után vágyakozva megint ránéztem a Samsung T7 hordozható ssd családra. Erről itt már volt említés 1-2 hozzászólásban tavaly januárban Aszpirin fórumtárssal. Akkor vettem a mini-t. Végül is egy T7 Shield lett a választásom 2TB kapacitással. Még nem kezdtem el a zenéimet kiválogatni és felmásolni csak próbálgattam. Mértem sebességet a Blackmagic Disk Speed Test programmal. A következő mért eredményeket kaptam.
Írás:725MB/s, olvasás:665MB/s Usb-c – usb-c kábellel lett csatlakoztatva.
Kérdezném azoktól, akiknek van már tapasztalata, hogy ezek az eredmények jók?
Néztem youtube-os videókat is, mert az ssd-hez tartozó szoftver nem látta a tárolót. Azt a problémát sikerült is megoldani, de a szoftverrel igazából csak firmware-t lehet frissíteni és jelszóval lehet védeni az ssd-t.. Számomra sok értelme így hirtelen nincs.
Nagyjából hasonló mért adatokat láttam abban a pár videóban, amit megnéztem formázásról, sebességmérésről.

Még agyalok a mappák struktúráján. Nem csak zene lesz ezen. Viszont hosszú távra tervezek vele adatot tárolni. Ami a zenéket illeti nem az összeset akarom a végén betallózni, mert van olyan anyag, ami több verzióban van meg vagy több felbontásban vagy egyáltalán nem akarom ott látni vagy nem is fogom hallgatni majd, de mondjuk nem is tudom már többet beszerezni. Mondjuk ezekről az utóbbiakról egy biztonsági mentésen is kellene gondolkodnom. Azt egyáltalán nem szeretném, hogy valamit majd a 20. almappában találjak meg! Sajnos jelenlegi tárolóban van már ilyen zene. :smile29: Korábbi nekirugaszkodások alkalmával csak egyik mappából a másikba kerültek a fájlok...
Az már nem lehet opció, hogy ide-oda másolgatom, mert ez a végállomás.
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5821
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: audioline »

ViXi78 írta:
2024.02.26., hétf. 21:29
Aszpirin írta:
2024.02.26., hétf. 19:24
ViXi78 írta:
2024.02.26., hétf. 18:07
Számomra hihetetlen, hogy milyen gyorsan végig vittem az egész telepítést, beállítást. Mondhatni a zene azóta is szól! Így az eszközöket figyelembe véve kíváncsi voltam egy reggeli indulásra. Meglepődtem! Bekapcsoltam erősítőt, dacot és fogtam a telefont elindítottam az Audirvana remote appot. Tidallal zártam a napot tegnap, gondoltam indítok egy Rádió 1-et. Azonnal indult, szólt a zene. Úgy, hogy a Mac minihez hozzá sem kellet nyúlnom. Na ez igen! Régóta vágytam erre...
Az Aries Mini árából majd kijön pár évnyi Audirvana Studio. :rolleyes:
Isten hozott és gratula, felismerted a számítógépes zenehallgatás egyszerűségét és nagyszerűségét. A dolog és a félelem túl van misztifikálva, valójában ugyanilyen egyszerű pl. a Roon telepítése és használata is (csak egy példa), persze aki kedvet érez, egy szgéppel rengeteg "turpisságot" is lehet művelni, de ez csak egy extra szabadság.
Ha az embernek amúgy is van egy számítógépe (ami más célra is kell), akkor a minőségi zenehallgatás egyik legegyszerűbb és legolcsóbb módja egy zenelejátszó program, és egy jó minőségű fejhallgató. Esetleg a kettő közé egy korrekt DAC. De meg kell mondanom, - és itt most az audiofül hifisták lehet, hogy megköveznek - hogy a Macbook vagy Mini saját audio jack-kimenete is már teljesen decens minőséget képvisel (a 2022-es modellévtől pedig még inkább, mert azok már 24/96-ot is tudnak).
Köszi! Már pár éve próbálkoztam vele. A Roon-t is megnéztem, kipróbáltam. Akkor azt drágának találtam. Bevallom most nem is néztem meg, mert ez egyből átjött. Ez teljesen rendben van!
Egyet tudok érteni veled. Az Apple cuccok jól szólnak. Az Auralic előtt még anno a 2017-es Mac. Air-t a saját jack kimenetéről hallgattam erősítőn keresztül. Nekem semmi bajom nem volt vele. Érezhetően jobb hang jött ki belőle, mint egy másik windows-os notiból, amiket próbáltam.
Nálam Mac minin fut. Tényleg jó. Hónapok óta vakarózás mentes zenehallgatást produkál USB kapcsolattal RME Adi-2 DAC fs-el. (Audirvana Studio MAC-en. Erős idegzetűeknek :))), denevér fülűeknek javaslom kipróbálni az SSD könyvtáron tárolt zenék lejátszásának összehasonlítását az ugyanazon album pl TIDAL stream verziójával. Már ha ez bárkit is érdekel. Meg van hozzá körítése. Nem egetrengető difi, de azért van ott valami pikantéria az egyik javára.)
.

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 48
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

Aszpirin írta:
2024.02.26., hétf. 19:24
ViXi78 írta:
2024.02.26., hétf. 18:07
Számomra hihetetlen, hogy milyen gyorsan végig vittem az egész telepítést, beállítást. Mondhatni a zene azóta is szól! Így az eszközöket figyelembe véve kíváncsi voltam egy reggeli indulásra. Meglepődtem! Bekapcsoltam erősítőt, dacot és fogtam a telefont elindítottam az Audirvana remote appot. Tidallal zártam a napot tegnap, gondoltam indítok egy Rádió 1-et. Azonnal indult, szólt a zene. Úgy, hogy a Mac minihez hozzá sem kellet nyúlnom. Na ez igen! Régóta vágytam erre...
Az Aries Mini árából majd kijön pár évnyi Audirvana Studio. :rolleyes:
Isten hozott és gratula, felismerted a számítógépes zenehallgatás egyszerűségét és nagyszerűségét. A dolog és a félelem túl van misztifikálva, valójában ugyanilyen egyszerű pl. a Roon telepítése és használata is (csak egy példa), persze aki kedvet érez, egy szgéppel rengeteg "turpisságot" is lehet művelni, de ez csak egy extra szabadság.
Ha az embernek amúgy is van egy számítógépe (ami más célra is kell), akkor a minőségi zenehallgatás egyik legegyszerűbb és legolcsóbb módja egy zenelejátszó program, és egy jó minőségű fejhallgató. Esetleg a kettő közé egy korrekt DAC. De meg kell mondanom, - és itt most az audiofül hifisták lehet, hogy megköveznek - hogy a Macbook vagy Mini saját audio jack-kimenete is már teljesen decens minőséget képvisel (a 2022-es modellévtől pedig még inkább, mert azok már 24/96-ot is tudnak).
Köszi! Már pár éve próbálkoztam vele. A Roon-t is megnéztem, kipróbáltam. Akkor azt drágának találtam. Bevallom most nem is néztem meg, mert ez egyből átjött. Ez teljesen rendben van!
Egyet tudok érteni veled. Az Apple cuccok jól szólnak. Az Auralic előtt még anno a 2017-es Mac. Air-t a saját jack kimenetéről hallgattam erősítőn keresztül. Nekem semmi bajom nem volt vele. Érezhetően jobb hang jött ki belőle, mint egy másik windows-os notiból, amiket próbáltam.
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6071
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5127
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

ViXi78 írta:
2024.02.26., hétf. 18:07
Számomra hihetetlen, hogy milyen gyorsan végig vittem az egész telepítést, beállítást. Mondhatni a zene azóta is szól! Így az eszközöket figyelembe véve kíváncsi voltam egy reggeli indulásra. Meglepődtem! Bekapcsoltam erősítőt, dacot és fogtam a telefont elindítottam az Audirvana remote appot. Tidallal zártam a napot tegnap, gondoltam indítok egy Rádió 1-et. Azonnal indult, szólt a zene. Úgy, hogy a Mac minihez hozzá sem kellet nyúlnom. Na ez igen! Régóta vágytam erre...
Az Aries Mini árából majd kijön pár évnyi Audirvana Studio. :rolleyes:
Isten hozott és gratula, felismerted a számítógépes zenehallgatás egyszerűségét és nagyszerűségét. A dolog és a félelem túl van misztifikálva, valójában ugyanilyen egyszerű pl. a Roon telepítése és használata is (csak egy példa), persze aki kedvet érez, egy szgéppel rengeteg "turpisságot" is lehet művelni, de ez csak egy extra szabadság.
Ha az embernek amúgy is van egy számítógépe (ami más célra is kell), akkor a minőségi zenehallgatás egyik legegyszerűbb és legolcsóbb módja egy zenelejátszó program, és egy jó minőségű fejhallgató. Esetleg a kettő közé egy korrekt DAC. De meg kell mondanom, - és itt most az audiofül hifisták lehet, hogy megköveznek - hogy a Macbook vagy Mini saját audio jack-kimenete is már teljesen decens minőséget képvisel (a 2022-es modellévtől pedig még inkább, mert azok már 24/96-ot is tudnak).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 189
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 48
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

Sziasztok!
Olvasgattam a napokban ezt az Audirvana – Macbook Air M1 témát és gyorsan én is letöltöttem kihasználva az egy hónap ingyenes időszakot. Nekem is van ilyen M1 Air notim, de van egy M1-es minim is. Utóbbira telepítettem az Audirvana Studiot. Most valamivel több, mint egy napja használom, nyúzom és nagyon tetszik. Pár éve próbáltam már ugyan a szoftvert, de akkor nem jött át valahogy. Most viszont nagyon betalált! Igyekszem kipróbálni a funkcióit. Eddig egyetlen negatív dolgot sem tapasztaltam. Eléggé kényelmes embernek tartom magam. Időnként rettentő lusta is vagyok. A témánál maradva nagyon fontos, hogy ha zenét akarok hallgatni akkor ne kelljen nagy erőfeszítést tennem, hogy valami megszólaljon. Szerintem ezzel azért sokan így vagyunk. Egyből letöltöttem a remote appot is és ugyan nem számoltam, de szerintem 10 másodperc alatt létrejött a kapcsolat is...

Számomra hihetetlen, hogy milyen gyorsan végig vittem az egész telepítést, beállítást. Mondhatni a zene azóta is szól! Így az eszközöket figyelembe véve kíváncsi voltam egy reggeli indulásra. Meglepődtem! Bekapcsoltam erősítőt, dacot és fogtam a telefont elindítottam az Audirvana remote appot. Tidallal zártam a napot tegnap, gondoltam indítok egy Rádió 1-et. Azonnal indult, szólt a zene. Úgy, hogy a Mac minihez hozzá sem kellet nyúlnom. Na ez igen! Régóta vágytam erre...
Az Aries Mini árából majd kijön pár évnyi Audirvana Studio. :rolleyes:
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5821
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: audioline »

NJ_ írta:
2024.02.24., szomb. 19:39
audioline írta:
2024.02.24., szomb. 19:12
NJ_ írta:
2024.02.13., kedd 13:58
Hello,
a maximumot szeretnem kihozni az alábbi Mac alapú osszeallitasbol:

Macbook Air (M1, Sonoma 14.3, 8 GB RAM) Audirvana 2.7.0, Tidal hifi+, Weiss Medus DAC (digi be: AES/EBU, coax, toslink, USB, ethernet/firewire) vagy Lavry Gold DA924 DAC (digi be: AES/EBU, SPDIF/IEC), Klyne system 7 vonal -es phono szintu elofok (BPT felvezetos, XLR es RCA) vagy Lamm LL2 vonalszintu elofok (12AU7A es ADJ8 csoves, RCA)

Soha nem volt még PC/Win vagy Mac alapu lejatszo rendszerem. Erdekelne, hogy mik a tapasztalataitok, mit erdemes tudni, hogy kossem oket rendszerbe, milyen minosegu kabelekkel, stb. Mik lehetnek a maximalis elvarasaim?
Referenciám: a CEC tlo 3.0 szijhajtasu CD transzport + akarmelyik fenti DAC digit hangja.

(Megj.: egyenlőre nem szeretnek tovabbi es draga eszkozt venni, pl. Streamer.)

Kossz, J
>
Szerény javaslatom, hogy forrásként Audirvana Studio-val használd a Mac-et. 1 hónap próbaidőszak. Aztán eldöntöd...

https://audirvana.com/
Hello, köszi!
Azonnali egyszerű kérdés: az Audirvana Studio más mint a mostani 2.7.0 kiterjesztésű amit megvettem? Én ahogy a leírást olvastam, és ez alapján amit terveztem megvenni az a “Studio” lett volna…

U., J
Tudomásom szerint jelen pillanatban a 2.7.0 a legfrissebb. Az Origin csomag a stream opció nélküli verzió, gondolom Te a Studio-ra neveztél be. Szubjektív tapasztalataim szerint a Mac-ből Audirvana-val lehet a legjobb hangot produkálni. Jó DAC támogatással.
.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6071
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5127
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2024.02.24., szomb. 21:26
Ami a “classic” azt lehet megvenni ugy tudom, de ott mar nem fejlesztenek tovabb.
Már nem is lehet megvenni, csak másodkézből.

2.7.0 az még a "classic"? Classic-ból a 3.5.50 az utolsó, ez még letölthető a honlapjukról, csak licenszet kell szerezni hozzá.
De ami az érdekes, hogy a "classic" is mintegy 2-3 évvel a Studio előtt esett át egy alapos UI-redesign-on, emlékeim szerint (de lehet, hogy rosszul emlékszem).
Nálam az Audirvana 3.5 is minden audiofil igényemet kielégíti (de ma már csak laptopon használom, ha nem vagyok a roon-nal hálózatban). Az is lehet, hogy a 2.7-es licensszel megy a 3.5-ös is (bár ezzt nem tudom, inkább csak spekuláció, már nem emlékszem, milyen verziószámú volt, amikor megvettem a licenszet, de folyamatosan jöttek az újabb verziók...)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1148
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1371

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: wittao »

NJ_ írta:
2024.02.24., szomb. 19:39
audioline írta:
2024.02.24., szomb. 19:12
NJ_ írta:
2024.02.13., kedd 13:58
Hello,
a maximumot szeretnem kihozni az alábbi Mac alapú osszeallitasbol:

Macbook Air (M1, Sonoma 14.3, 8 GB RAM) Audirvana 2.7.0, Tidal hifi+, Weiss Medus DAC (digi be: AES/EBU, coax, toslink, USB, ethernet/firewire) vagy Lavry Gold DA924 DAC (digi be: AES/EBU, SPDIF/IEC), Klyne system 7 vonal -es phono szintu elofok (BPT felvezetos, XLR es RCA) vagy Lamm LL2 vonalszintu elofok (12AU7A es ADJ8 csoves, RCA)

Soha nem volt még PC/Win vagy Mac alapu lejatszo rendszerem. Erdekelne, hogy mik a tapasztalataitok, mit erdemes tudni, hogy kossem oket rendszerbe, milyen minosegu kabelekkel, stb. Mik lehetnek a maximalis elvarasaim?
Referenciám: a CEC tlo 3.0 szijhajtasu CD transzport + akarmelyik fenti DAC digit hangja.

(Megj.: egyenlőre nem szeretnek tovabbi es draga eszkozt venni, pl. Streamer.)

Kossz, J
>
Szerény javaslatom, hogy forrásként Audirvana Studio-val használd a Mac-et. 1 hónap próbaidőszak. Aztán eldöntöd...

https://audirvana.com/
Hello, köszi!
Azonnali egyszerű kérdés: az Audirvana Studio más mint a mostani 2.7.0 kiterjesztésű amit megvettem? Én ahogy a leírást olvastam, és ez alapján amit terveztem megvenni az a “Studio” lett volna…

U., J
Legujabbnak csak elofizeteses verzioja van.
Ami a “classic” azt lehet megvenni ugy tudom, de ott mar nem fejlesztenek tovabb.
Szoval 1 honap probaidot erdemes adni neki, es hasznald ugy (Tidal es Qobuz, HRA streamszolgaltatok behuzhatok, vagy NAS/SSD-n tarolt zeneid).
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: NJ_ »

audioline írta:
2024.02.24., szomb. 19:12
NJ_ írta:
2024.02.13., kedd 13:58
Hello,
a maximumot szeretnem kihozni az alábbi Mac alapú osszeallitasbol:

Macbook Air (M1, Sonoma 14.3, 8 GB RAM) Audirvana 2.7.0, Tidal hifi+, Weiss Medus DAC (digi be: AES/EBU, coax, toslink, USB, ethernet/firewire) vagy Lavry Gold DA924 DAC (digi be: AES/EBU, SPDIF/IEC), Klyne system 7 vonal -es phono szintu elofok (BPT felvezetos, XLR es RCA) vagy Lamm LL2 vonalszintu elofok (12AU7A es ADJ8 csoves, RCA)

Soha nem volt még PC/Win vagy Mac alapu lejatszo rendszerem. Erdekelne, hogy mik a tapasztalataitok, mit erdemes tudni, hogy kossem oket rendszerbe, milyen minosegu kabelekkel, stb. Mik lehetnek a maximalis elvarasaim?
Referenciám: a CEC tlo 3.0 szijhajtasu CD transzport + akarmelyik fenti DAC digit hangja.

(Megj.: egyenlőre nem szeretnek tovabbi es draga eszkozt venni, pl. Streamer.)

Kossz, J
>
Szerény javaslatom, hogy forrásként Audirvana Studio-val használd a Mac-et. 1 hónap próbaidőszak. Aztán eldöntöd...

https://audirvana.com/
Hello, köszi!
Azonnali egyszerű kérdés: az Audirvana Studio más mint a mostani 2.7.0 kiterjesztésű amit megvettem? Én ahogy a leírást olvastam, és ez alapján amit terveztem megvenni az a “Studio” lett volna…

U., J
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5821
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: audioline »

NJ_ írta:
2024.02.13., kedd 13:58
Hello,
a maximumot szeretnem kihozni az alábbi Mac alapú osszeallitasbol:

Macbook Air (M1, Sonoma 14.3, 8 GB RAM) Audirvana 2.7.0, Tidal hifi+, Weiss Medus DAC (digi be: AES/EBU, coax, toslink, USB, ethernet/firewire) vagy Lavry Gold DA924 DAC (digi be: AES/EBU, SPDIF/IEC), Klyne system 7 vonal -es phono szintu elofok (BPT felvezetos, XLR es RCA) vagy Lamm LL2 vonalszintu elofok (12AU7A es ADJ8 csoves, RCA)

Soha nem volt még PC/Win vagy Mac alapu lejatszo rendszerem. Erdekelne, hogy mik a tapasztalataitok, mit erdemes tudni, hogy kossem oket rendszerbe, milyen minosegu kabelekkel, stb. Mik lehetnek a maximalis elvarasaim?
Referenciám: a CEC tlo 3.0 szijhajtasu CD transzport + akarmelyik fenti DAC digit hangja.

(Megj.: egyenlőre nem szeretnek tovabbi es draga eszkozt venni, pl. Streamer.)

Kossz, J
>
Szerény javaslatom, hogy forrásként Audirvana Studio-val használd a Mac-et. 1 hónap próbaidőszak. Aztán eldöntöd...

https://audirvana.com/
.

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: NJ_ »

Hello,
a maximumot szeretnem kihozni az alábbi Mac alapú osszeallitasbol:

Macbook Air (M1, Sonoma 14.3, 8 GB RAM) Audirvana 2.7.0, Tidal hifi+, Weiss Medus DAC (digi be: AES/EBU, coax, toslink, USB, ethernet/firewire) vagy Lavry Gold DA924 DAC (digi be: AES/EBU, SPDIF/IEC), Klyne system 7 vonal -es phono szintu elofok (BPT felvezetos, XLR es RCA) vagy Lamm LL2 vonalszintu elofok (12AU7A es ADJ8 csoves, RCA)

Soha nem volt még PC/Win vagy Mac alapu lejatszo rendszerem. Erdekelne, hogy mik a tapasztalataitok, mit erdemes tudni, hogy kossem oket rendszerbe, milyen minosegu kabelekkel, stb. Mik lehetnek a maximalis elvarasaim?
Referenciám: a CEC tlo 3.0 szijhajtasu CD transzport + akarmelyik fenti DAC digit hangja.

(Megj.: egyenlőre nem szeretnek tovabbi es draga eszkozt venni, pl. Streamer.)

Kossz, J
>
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7167
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Aszpirin írta:
2024.01.15., hétf. 13:22
Az Audirvana 3.5 a legújabb macOS-szel is működik még (macOS Sonoma 14.2.1). Lokális fájlokat, Tidalt, Qobuzt és HRA Streaming-et tud, és NAGYON jó a hangja. Beépített vagy USB-n rákötött DAC-ra, hálózaton DLNA és AirPlay-végpontokra lehet küldeni vele a zenét. A Qobuz és HRA által megosztott CD-bookletekhez saját olvasója/megjelentője van (akár a többszáz oldalas AliaVox-bookleteket is kezeli, ráadásul "intelligens" módon), ebben a tekintetben jobb élményt nyújt a Roon-nál is. Szerintem, ha be tudsz szerezni egy licenszet hozzá, teljesen nyerő lesz.

Just my two pence.
Nekem Windows-hoz van még az Audirvana 3.5 licenszem, sajnos macOS-hez való nem fogadja el, így nem tudtam kipróbálni. sad.gif
Mondjuk a fájlszerveremen lévő zenéket már nem szoktam lejátszani, streaming megy már csak, ahhoz meg nem feltétlen kell, bár lehet egyel jobban szólna Audirvana-n keresztül az is.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Aszpirin írta:
2024.01.15., hétf. 13:22

Az Audirvana 3.5 a legújabb macOS-szel is működik még (macOS Sonoma 14.2.1). Lokális fájlokat, Tidalt, Qobuzt és HRA Streaming-et tud, és NAGYON jó a hangja. Beépített vagy USB-n rákötött DAC-ra, hálózaton DLNA és AirPlay-végpontokra lehet küldeni vele a zenét. A Qobuz és HRA által megosztott CD-bookletekhez saját olvasója/megjelentője van (akár a többszáz oldalas AliaVox-bookleteket is kezeli, ráadásul "intelligens" módon), ebben a tekintetben jobb élményt nyújt a Roon-nál is. Szerintem, ha be tudsz szerezni egy licenszet hozzá, teljesen nyerő lesz.

Just my two pence.
Nagyon köszönöm e fontos információt. Jelenleg megy a free studio, hangja tetszik, sosem legyen rosszabb :rolleyes:
Bár írtad, szerezzek egy licenszet, hosszabb távon nem jobb é a mostani verzióra előfizetni ( 2600 ft/hó ahogy néztem), frissítések stb megfontolásból?

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6071
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5127
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

kupecke írta:
2024.01.15., hétf. 10:08
kupecke írta:
2023.12.30., szomb. 17:47
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!
:smile53: Szólni már szól, fiam "barkácsolja", egyelőre az audirvana free -vel műxik, vmi más nem fizetős progira tanács esetleg? (a "megszólalás" erejéig lett próbálva)
Ismételve és bővítve a kérdést. Adirvanan kívül van más alternatíva a macmini-vel történő zenehallgatásra? Van megfontolandó inegyenes progi v. csak fizetősek? pl. Jriver stb? Audirvana esetén melyik a legjobb megoldás? Beszerezni egy öröklicenszes 3.5-öt pl? Itt akkor el kell felejtenem a mini frissítését? Szívesen fogadok priviben tel. számot is a hozzáértőktől, akit visszahívnék nemi info reményében. Lassan lejár a próbahónap, döntenem kell. :smile53:
Az Audirvana 3.5 a legújabb macOS-szel is működik még (macOS Sonoma 14.2.1). Lokális fájlokat, Tidalt, Qobuzt és HRA Streaming-et tud, és NAGYON jó a hangja. Beépített vagy USB-n rákötött DAC-ra, hálózaton DLNA és AirPlay-végpontokra lehet küldeni vele a zenét. A Qobuz és HRA által megosztott CD-bookletekhez saját olvasója/megjelentője van (akár a többszáz oldalas AliaVox-bookleteket is kezeli, ráadásul "intelligens" módon), ebben a tekintetben jobb élményt nyújt a Roon-nál is. Szerintem, ha be tudsz szerezni egy licenszet hozzá, teljesen nyerő lesz.

Just my two pence.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kupecke »

kupecke írta:
2023.12.30., szomb. 17:47
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!
:smile53: Szólni már szól, fiam "barkácsolja", egyelőre az audirvana free -vel műxik, vmi más nem fizetős progira tanács esetleg? (a "megszólalás" erejéig lett próbálva)
Ismételve és bővítve a kérdést. Adirvanan kívül van más alternatíva a macmini-vel történő zenehallgatásra? Van megfontolandó inegyenes progi v. csak fizetősek? pl. Jriver stb? Audirvana esetén melyik a legjobb megoldás? Beszerezni egy öröklicenszes 3.5-öt pl? Itt akkor el kell felejtenem a mini frissítését? Szívesen fogadok priviben tel. számot is a hozzáértőktől, akit visszahívnék nemi info reményében. Lassan lejár a próbahónap, döntenem kell. :smile53:

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: rTom »

rTom írta:
2023.12.31., vas. 14:55
Apple Tv 4K tulajokat kérdezném, aki használ esetleg otthon Volumiót.
1. Lehet e a Volumio-ra Airplay-en keresztül Apple Music streamet küldeni?
2. Hogy alakulnak az átvitelnél a felbontások?
3. Mennyire stabil az átvitel, vannak e röccenések?
4. Beállított AplleTv- Volumio átvitelnél egy Iphone használható e vezérlésre?

+1. Használ e valaki valamilyen HDMI audio leválasztót digi kimeneten, és azon ténylegesen kinyerhető e a tömörítettlen adat? ( csak egy példa alább)
+2. A Tv toslinken mi jön vissza?

Köszönöm, T
Screenshot_20231231_142459_Volumio~2.jpgScreenshot_20231231_145137_Brave.jpg
Banális kérdéseim a feketeöveseknél ugyan nem érték el az ingerküszöböt, de hátha valakit érdekelnek az első benyomásokra kapott válaszok.

1. Mindent is( minden app hangját), de akkor a HDMI-n nincs hang

2. Külön mérni nem tudom, a Volumio mindent 16/44.1 nek jelez.
Az Apple music hang kimenete beállítható veszteségmentes adatra.
Bónusz, hogy van Tidal app is, ehhez nincs előfizetésem.

3. Stabil, de a videó alkalmazások hangja 1-2 mp et csúszik a képhez képest.

4. Tökéletesen ( egy régi ipad en is)Az Apple Music böngészhető is róla, a tv ezért lekapcsolható lenne.
Spotify connect működik, de csak miután az AppleTv n el van idítva az appja.
Viszont az Apple music indul és bármit ki tud lőni ha az ipad en elindítok az appban valamit.

+1-2. HDMI-TV( öreg Samsung)-Toslink-Fiio D03 dac on keresztül nagyságrendekkel jobb hangot kapok mint Airplay-Volumio/RPI DACHAT on keresztül, így ez utóbbi okafogyottá is vált.

Egy jobbfajta HDMI hang kibontó keresése indulhat is. Ha valakinek van rá ötlete megköszönném.

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: rTom »

Apple Tv 4K tulajokat kérdezném, aki használ esetleg otthon Volumiót.
1. Lehet e a Volumio-ra Airplay-en keresztül Apple Music streamet küldeni?
2. Hogy alakulnak az átvitelnél a felbontások?
3. Mennyire stabil az átvitel, vannak e röccenések?
4. Beállított AplleTv- Volumio átvitelnél egy Iphone használható e vezérlésre?

+1. Használ e valaki valamilyen HDMI audio leválasztót digi kimeneten, és azon ténylegesen kinyerhető e a tömörítettlen adat? ( csak egy példa alább)
+2. A Tv toslinken mi jön vissza?

Köszönöm, T
Screenshot_20231231_142459_Volumio~2.jpg
Screenshot_20231231_145137_Brave.jpg

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kupecke »

mishow írta:
2023.12.30., szomb. 20:16
kupecke írta:
2023.12.30., szomb. 17:47
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!
:smile53: Szólni már szól, fiam "barkácsolja", egyelőre az audirvana free -vel műxik, vmi más nem fizetős progira tanács esetleg? (a "megszólalás" erejéig lett próbálva)
Hirtelen lezárult az ajánlott usb-spdif átalakító hirdetése. Gondoltam, hogy van összefüggés :rolleyes:
Háát, már csak ez hiányzott, hogy ne csak nézegessem az új szerzeményeket... :smile29: ( a Hiface már elkelt, mire hívtam az eladót, pedig jó lett volna megspórolni egy plusz bp-i utat, a lezárt rakpartok miatt nem volt örömautózás sad.gif , de usb kábelem sem volt, így beszereztem abból is egy pro-t útközben)

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4386
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2227
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: mishow »

kupecke írta:
2023.12.30., szomb. 17:47
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!
:smile53: Szólni már szól, fiam "barkácsolja", egyelőre az audirvana free -vel műxik, vmi más nem fizetős progira tanács esetleg? (a "megszólalás" erejéig lett próbálva)
Hirtelen lezárult az ajánlott usb-spdif átalakító hirdetése. Gondoltam, hogy van összefüggés :rolleyes:

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!
:smile53: Szólni már szól, fiam "barkácsolja", egyelőre az audirvana free -vel műxik, vmi más nem fizetős progira tanács esetleg? (a "megszólalás" erejéig lett próbálva)

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4386
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2227
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: mishow »

kupecke írta:
2023.12.29., pén. 20:30
gondolom a mini vmely usb kimenetén ettől jobb átalakító lenne a megoldás. gondolkodik.gif
Ha a mini megtetszik, akkor hosszútávra mégiscsak egy usb dac lenne a megoldás. A Meridian helyett ebben az esetben egy régebbi Dactilust javasolnék, azzal megérkezhetsz.
Amíg ki nem alakul, ne költs nagy pénzt átalakítóra, a Hiface azért is jó, mert azonnal továbbadható új irány esetén.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6071
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5127
Tartózkodási hely: Szár

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Carrobi írta:
2023.12.29., pén. 19:58
Nekem ilyennel ment egy darabig.
Ez az adapter a korábbi hibrid jack kimenetekhez jó, a 2018-as Mac Miniből már sajnos "kikopott" a hibrid (3,5 mm analóg jack + mini-toslink optikai egyben) kimenet, sima analóg jack kimenet van, ahhoz ezt az adaptert szerintem nem lehet használni.

Ha a DAC-on nincs USB audio bemenet, akkor csak az USB-SPDIF konverter marad megoldásnak.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kupecke »

mishow írta:
2023.12.29., pén. 20:38
A helyedben azért maradnék a HiFacenél, mert bármi mást veszel, indul megint a tápolás meg a kábelezés - te meg pont a kütyüzéstől szabadulnál.
HiFace van mindig, bár a Meridian esetében nem téma a nagyfelbontás, szóval akár a mostani optikai kábeles felállás is jó lehet.
Fiam tanácsára 2018-as mini-t vettem ( korábbira véleménye szerint nem érdemes pénzt költeni, nem a hangja és amire használnám, hanem egyéb okok miatt) , ezen sajnos már nincs optikai kimenet csak usb és egy jack. Soha nem használt digit coax kábelem van Canare és Mogami is, üvegszálas optikai beszerzésre vár, ha mégis olyan átalakító kerül hozzám. Az MM-es Hama-t is csak azért hozta a gyermek, hogy a dac megszólaljon, pedig mondtam neki hogy :ohnoohnoohno: , de a jószándék megvolt, segíteni akart :smile53:

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4386
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2227
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: mishow »

kupecke írta:
2023.12.29., pén. 20:30
Carrobi írta:
2023.12.29., pén. 19:58
Nekem ilyennel ment egy darabig.
Köszönöm!
Ilyet kaptam a kabátgombhoz (CC Audio) Mishow-tól, ezzel hallgatom jelenleg a dac-ot, de gondolom a mini vmely usb kimenetén ettől jobb átalakító lenne a megoldás. gondolkodik.gif
A helyedben azért maradnék a HiFacenél, mert bármi mást veszel, indul megint a tápolás meg a kábelezés - te meg pont a kütyüzéstől szabadulnál.
HiFace van mindig, bár a Meridian esetében nem téma a nagyfelbontás, szóval akár a mostani optikai kábeles felállás is jó lehet.

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kupecke »

Carrobi írta:
2023.12.29., pén. 19:58
Nekem ilyennel ment egy darabig.
Köszönöm!
Ilyet kaptam a kabátgombhoz (CC Audio) Mishow-tól, ezzel hallgatom jelenleg a dac-ot, de gondolom a mini vmely usb kimenetén ettől jobb átalakító lenne a megoldás. gondolkodik.gif

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”