Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Avatar
pagrus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 784
Csatlakozott: 2006.07.11., kedd 23:23
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: pagrus »


...És mi az a speciális feladat, amit roppant bonyolultan lehet megoldani? Mondjuk én egyet találtam, az ACD See szerű programot találni Apple-ra. 

Talán mégsem akkora a gond:
GraphicConverter X - 6.0.1
Valamelyik fórumban az avatár csak egészen kicsi méretű lehet, csak ezzel a programmal tudtam az összes méretnövelő opciót eltávolítani egy jpg fájlból, beleértve a windózosokat is.

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: contaxg »


A http://sbooth.org/ oldalon találtam néhány használható progit.
 
Max
Max is an application for creating high-quality audio files in various formats,
from compact discs or files.
 
Play
Play is an application for playing and managing audio files.
 
Tag
Tag is a metadata editor for FLAC, Ogg (Vorbis), Monkey's Audio and WavPack files.
 
Spotlight Importers
Spotlight importers for FLAC, Ogg (FLAC) and Ogg (Vorbis) files.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: contaxg »


És mi az a speciális feladat, amit roppant bonyolultan lehet megoldani?
Pl. belőni egy hangkártyát.
Hogy ne kelljen messzire mennem a topik címétől.
 
(gyengébbek kedvéért nem azt írtam, hogy lehetetlen!)

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Egy kicsit olyan az XP, hogy megnézték azt, hogy mi kell a népnek: internet, email, táblázatkezelő, szövegszerkesztő, játék. És megkapta a nép.
 
De ha valami spéci dolog kell, akkor már egy egyszerű feladatot is roppant bonyolultan lehet megoldani. A Mac ebben zseniális. Pillanatok alatt olyan gépem lesz amilyet akarok viszonylag egyszerű lépésekkel.
 
Üdv, egy XP-ről (netezni jobb az XP )

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem hiszem, hogy bárki is jónak találná akár a Mac-ban, akár a PCben helyet foglaló átlagos hangkártyák DAC részét. Szvsz ez hanyagolható. Az hogy a Mac kisebb erőforrást ígényel a kimenetek kezelésére, azt gondolom csak nagyon mellékesen jegyezted meg, hiszen ezek elhanyagolható mértékek.
Sok kicsi elhanyagolható apróság összességében sokat számít
 
A használhatóságot annak a szemével kellene nézni, aki még éppen elboldogul egy cd távkapcsolójával. Ilyen hozzáértéssel egy Mac-ből kiváló hangot kihozni sok-sok kattintással lesz egyszerűbb, mint egy Windows XP-t használó gépből.

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Talán a könnyebb kezelhetőség, szebb design (szoftveresen és hardveresen is). Kb. szerintem ennyi, persze cserébe drágább és nem olyan univerzális. Később nem upgradelhető, vagy csak jó drágán. Viszont ha csak zenére kell, mint forrás, akkor jó választás lehet.
A macbook pl. amit itt legtöbben használunk zenéléshez is, éppen nem drágább mint a versenytársai.


 
és kb. annyira bővíthető, mint bármely hasonló felépítésű laptop gép.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Talán a könnyebb kezelhetőség, szebb design (szoftveresen és hardveresen is). Kb. szerintem ennyi, persze cserébe drágább és nem olyan univerzális. Később nem upgradelhető, vagy csak jó drágán. Viszont ha csak zenére kell, mint forrás, akkor jó választás lehet.
A macbook pl. amit itt legtöbben használunk zenéléshez is, éppen nem drágább mint a versenytársai.

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Nem hiszem, hogy bárki is jónak találná akár a Mac-ban, akár a PCben helyet foglaló átlagos hangkártyák DAC részét. Szvsz ez hanyagolható. Az hogy a Mac kisebb erőforrást ígényel a kimenetek kezelésére, azt gondolom csak nagyon mellékesen jegyezted meg, hiszen ezek elhanyagolható mértékek.
A nyáron Siófokon voltam egy úriembernél és ha jól emlékszem valami zenét akartam megmutatni a számítógépen. Volt megfelelő kábele az erősítőhöz való csatlakoztatáshoz és szerintem egy 20-30eFt-os CD lejátszó hangjával teljesen partiban volt még így is. Meg is lepődtem, mivel rosszabbra számítottam.
Bár mint írtam van füllhallgató kimenet, de ugyanebben csatiban egy optikai csatlakozó is található, mely használható külső DAC csatlakoztatásához illetve pl. műholdvevővel fogható adásások rögzítéséhez is.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Ronin »

Nem hiszem, hogy bárki is jónak találná akár a Mac-ban, akár a PCben helyet foglaló átlagos hangkártyák DAC részét. Szvsz ez hanyagolható. Az hogy a Mac kisebb erőforrást ígényel a kimenetek kezelésére, azt gondolom csak nagyon mellékesen jegyezted meg, hiszen ezek elhanyagolható mértékek.

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ha már van egy ilyen topic akkor megkérdezem: Miért jobb az apple zenehalgatáshoz, ha egyáltalán jobb, mint egy pc?
Az audio alrendszere az operációs rendszernek talán jobban át van gondolva, a beállítása alapvetően számítógépes guru tudás nélkül is lehetséges, még a külső profi hanginterfészek esetében is. Az alaplapi hangkimenet is elég magas szinvonalaú, Burr Brown DAC és ADC ha jól emlékszem, I2S busz az alaplapon. AZ USB és Firewire kimenetek kezelése talán kevesebb erőforrást használ mint PC-k Windows XP) esetében.

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Ronin »

Talán a könnyebb kezelhetőség, szebb design (szoftveresen és hardveresen is). Kb. szerintem ennyi, persze cserébe drágább és nem olyan univerzális. Később nem upgradelhető, vagy csak jó drágán. Viszont ha csak zenére kell, mint forrás, akkor jó választás lehet.

Online
Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Mathias »

Ha már van egy ilyen topic akkor megkérdezem: Miért jobb az apple zenehalgatáshoz, ha egyáltalán jobb, mint egy pc?

Vendég

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Contaxg kivánságára, de remélem mások kedvvért is legyen egy Apple topik, főképpen zenehallgatás kapcsán.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”