Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Olcsó Mac-klón
2008. április 15. 20:12
Genda Csongor Zoltán
 
 
Egy amerikai cég megépített egy olyan számítógépet, amelyben ugyan hagyományos PC hardware lakozik, ám ennek ellenére kompatibilis az Apple Leopard operációs rendszerével.
 
A Psystar Computers megkezdte a fehér házba szerelt, Mac OS-támogatást élvező Open Mac névre keresztelt rendszer forgalmazását, melyet máris megrendelhetnek az érdeklődők a cég online üzletéből. A Mac-klónban egy 2.2 GHz-n üzemelő Intel Core 2 Duo CPU, 2 GByte memória, egy 250 GByte tárolókapacitású merevlemez és egy alaplapi grafikus csip található, kérésre azonban egy GeForce 8600 GT típusú dedikált kártyát is beépít abba a gyártó. A Psystar ugyan hagyományos PC alkatrészekből szerelte össze az asztali gépet, a cég képviselőinek elmondása szerint a hardver elemeket úgy válogatták össze, hogy azok kompatibilisek legyenek a kaliforniai számítógépgyártó operációs rendszerével, na meg rásegítettek egy EFI-emulátorral is. A gyártó mindössze 400 dollárért árulja a Mac-klónokat, így azok 200 dollárral olcsóbbak, mint a szegényebb felszereltségű MacMini. Az Open Mac ára Leoparddal előtelepítve 550 dollár.
Kérdéses azonban, hogy az Apple meddig nézi jó szemmel a Psystar illegális tevékenységét, ugyanis a Mac OS X licencszerződés értelmében Apple operációs rendszert csupán a kaliforniai számítógépgyártó által összeállított gépekre szabad installálni.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
szami
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 656
Csatlakozott: 2007.11.22., csüt. 10:53
Értékelés: 30

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: szami »


A régi munkahelyemen sokáig G4-en dolgoztam, aztán a főnököm úgy döntött, hogy nem finanszírozza tovább a cuccokat.
Eladott mindent, váltottunk XP-re (majdnem meghaltam ) Mostmár megszoktam, mint cigány lova a szántást.
Egy hasznom van a dologból, nem halok meg egyik rendszeren sem.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Volt nálunk egy napot egy Macbook Air kipróbálásra.
 
 

 
Nagyon tetszett. Egyszerűen elképesztő, hogy mennyire strapabíró érzést sugall, kézben tartva. Gyors és tökéletesen halk, semmi, de semmi hangja nincs működés közben, nem melegszik egyáltalán.
 
 

 
Annuska lányom, mikor mondtam, hogy vegye ki a dobozából, azt kérdezte, miután kézbe kapta, hogy hol a komputer, a dobozban? A kinyitása után 3 órán keresztül nem lehetett kivenni a kezéből, azt hiszem a nők különösen imádni fogják.
 
Le a kalappal az Apple előtt.
 
A hangját nem próbáltam ki, mielőtt bárki megkérdezné.

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: contaxg »


2008.04.08 14:48, ma.hu
 
A hírek szerint az Apple megint laptopjai újradizájnolására készül: erősödik a fémes vonulat, visszaszorul a fehér szappantartó-szerű dizájn. Ja, és inentől túl sok szemmel látható különbség már nem lesz MacBook és MacBook Pro között.
 
A dizájnváltásokban profi Apple megint újítani készül: ezúttal főként a laptopok környékén rendeznék újra soraikat. A belül is frissülő sorozat ősz körül jelenhet meg, elegáns-indusztriálisabb arculattal.
 
A leglátványosabb változás az AppleInsider szerint a 13 hüvelykes MacBookokra vár: ezek is acél- és alumíniumborítást kapnak, ami környezetbarátabb megoldás a jelenleg használt műanyagnál (ha hagynánk érvényesülni rosszindulatunkat, célozgatnánk a trendi, Apple, környezetvédelem szavak viszonyának átrendezésére és a divat diktálta kihívásokra - de nem tesszük, mert örülünk a környezetbarát megoldásnak).
 
Változnak a Prok is, közelítve a tavaly feltűnt alumínium iMac és a MacBook Air dizájnja felé - sőt, utóbbi esetében már illő lett volna gyanakodni a váltás közelségére - az ugyanis messze van egy Pro nyújtotta lehetőségektől, de megjelenésében már komolyabb az elődöknél. Igaz, az eddigi trend az első pillantásra szembetűnő különbség volt, de az Apple nem fél váltani, ha épp úgy gondolja a cég vezetése.
 
Ami már tartalmasabb: belül is lesznek változások. Új processzorokat kapnak ugyanis a modellek (a 45 nanométeres Montevina-platformból, ami a Penryn szerényebb energiaigényű továbbfejlesztése): 2,28 és 3,06 GHz közti órajellel.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
DigitalSTD
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2005.12.11., vas. 20:21
Értékelés: 4

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: DigitalSTD »

Az iPod Touch nálam minden fajta iPodnál jobban szól a fejhallgató kimenetén! Rendszerre kötve is nagyon jó..pont ma hallgattam, pont Touchról ugy a rendszert, hogy végre be volt már kapcsolva egy hete az erösitö...hm de jo volt...

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Lenne egy kérdésem: Lehet jobb minőségben számot felragni egy iPodra mint az Apple Lossless?
Igen, wav vagy aiff tömörítetlen formában és azt hiszem a 48k/24 bit is támogatott tömörítetlenül az iPodok többségében. Tehát ha valaki LP-t digitalizál például, akkor érdemes az iPodra 48k/24 bitben is feltenni, jó esély van rá, hogy jobban fog tetszeni, mint a 44k/16 bit.

Köszi Feri! Szerintem jó lesz nekem a 320-as mp3 is. Sajnos csak 1 Gb helyem van. Veszek hozzá egy jó hordozható fülest (Shure, vagy Ultimate Ears) és élvezem a zenét.

Akkor már inkább 320 kbps AAC és nem mp3. Az AAC nekem jobban tetszik.

Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »


Lenne egy kérdésem: Lehet jobb minőségben számot felragni egy iPodra mint az Apple Lossless?
Igen, wav vagy aiff tömörítetlen formában és azt hiszem a 48k/24 bit is támogatott tömörítetlenül az iPodok többségében. Tehát ha valaki LP-t digitalizál például, akkor érdemes az iPodra 48k/24 bitben is feltenni, jó esély van rá, hogy jobban fog tetszeni, mint a 44k/16 bit.

Köszi Feri! Szerintem jó lesz nekem a 320-as mp3 is. Sajnos csak 1 Gb helyem van. Veszek hozzá egy jó hordozható fülest (Shure, vagy Ultimate Ears) és élvezem a zenét.

Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »

Elnézést most nézem, hogy az én kis Shuffle-m nem kezel Apple Losslesst .

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Lenne egy kérdésem: Lehet jobb minőségben számot felragni egy iPodra mint az Apple Lossless?
Igen, wav vagy aiff tömörítetlen formában és azt hiszem a 48k/24 bit is támogatott tömörítetlenül az iPodok többségében. Tehát ha valaki LP-t digitalizál például, akkor érdemes az iPodra 48k/24 bitben is feltenni, jó esély van rá, hogy jobban fog tetszeni, mint a 44k/16 bit.

Avatar
kaltenpeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 805
Csatlakozott: 2005.11.23., szer. 22:58
Értékelés: 22

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaltenpeti »

Lenne egy kérdésem: Lehet jobb minőségben számot felrakni egy iPodra mint az Apple Lossless?

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 235

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Köszönöm, akkor marad a dokkoló
Már találtam is egy "Best Ipod dock for audio quality?" topikot külfödön
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Értöm  
Akkor marad az analóg, s gondolom az Ipod DAC-ja nem lehet fenomenális.
 
Vagy lenne valami alternatíva?
 
Vagy akkor úgy kérdezném: érdemes-e dokkolt IPod-ot betenni forrásnak egy kb. 300 ezres sztereó rendszerbe (erősítő, hangfalak és drótok) ?

Én az Apple saját dokkjáról hallgatok zenét az irodában és nagyon becsületesen szól (Apple Lossless), na persze nem high end. Igaz hogy egy kicsit megdobtam egy Audience mini jack- RCA kábellel, meg miután már nem volt rá szükség máshol, itt nagyon bevált, a MF csöves buffere, elvette a magasak enyhe élességét.
(Altmann végfok + Castle Richmond a többi)
Állítólag a jelenlegi egyik legjobb analóg dokk az Arcamé, nem is túl drága. Én nem vágtam bele, mert annak RCA kimentet van és akkor ott maradna a jó kis Audience kábelem, meg tényleg jól szól ahogy van! (Az Arcamnak egyéként intelligens töltője van, csak akkor tölt amikor lefogy az akku, ez is oka a jobb hangzásnak részben, bár lehet hogy csak a saját "Arcamos" közegben tudja ezt)
A dokkok kimenőjele egyébként lényegesen jobb, mint a fejhallató kimenet, szerintem megér egy próbát!
Egyébként a Wadia dokkot dicsérik, de az jóval drágább.

A Wadia dock-nak csak SPDIF kimenete van emlékeim szerint.
 
Az Audience Conductor nagyon jól megy az iPodhoz, én is azt használok hozzá. Persze a Conductor mindenhez nagyon jól megy
 
Az egyik leguniverzálisabb kábel, interkonnektnek, hangfalkábelnek egyaránt.

Avatar
fis_5691
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2007.10.07., vas. 07:46
Értékelés: 3

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: fis_5691 »


Értöm  
Akkor marad az analóg, s gondolom az Ipod DAC-ja nem lehet fenomenális.
 
Vagy lenne valami alternatíva?
 
Vagy akkor úgy kérdezném: érdemes-e dokkolt IPod-ot betenni forrásnak egy kb. 300 ezres sztereó rendszerbe (erősítő, hangfalak és drótok) ?

Én az Apple saját dokkjáról hallgatok zenét az irodában és nagyon becsületesen szól (Apple Lossless), na persze nem high end. Igaz hogy egy kicsit megdobtam egy Audience mini jack- RCA kábellel, meg miután már nem volt rá szükség máshol, itt nagyon bevált, a MF csöves buffere, elvette a magasak enyhe élességét.
(Altmann végfok + Castle Richmond a többi)
Állítólag a jelenlegi egyik legjobb analóg dokk az Arcamé, nem is túl drága. Én nem vágtam bele, mert annak RCA kimentet van és akkor ott maradna a jó kis Audience kábelem, meg tényleg jól szól ahogy van! (Az Arcamnak egyéként intelligens töltője van, csak akkor tölt amikor lefogy az akku, ez is oka a jobb hangzásnak részben, bár lehet hogy csak a saját "Arcamos" közegben tudja ezt)
A dokkok kimenőjele egyébként lényegesen jobb, mint a fejhallató kimenet, szerintem megér egy próbát!
Egyébként a Wadia dokkot dicsérik, de az jóval drágább.
Az egység nem egyformák halmaza, hanem a különbözők harmonikus és tudatos egyesülése.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Értöm  
Akkor marad az analóg, s gondolom az Ipod DAC-ja nem lehet fenomenális.
 
Vagy lenne valami alternatíva?
 
Vagy akkor úgy kérdezném: érdemes-e dokkolt IPod-ot betenni forrásnak egy kb. 300 ezres sztereó rendszerbe (erősítő, hangfalak és drótok) ?

Az iPod Touch DAC-ja azt hiszem Wolfson, a kisebbeké talán AKM, ez nem olyan rossz azért. Ha Apple Lossless vagy tömörítetlen a hang, akkor az egy 300e ft-os rendszert sőt még egy drágábbat is ki tud szolgálni. Szerintem elég élvezetesen.
 
Nálam például elég jól szól a Hawthorne szélessávú hangfallal és az Altmann erősítővel még egy iPod nano-val is. Totálisan hálózati betáp független rendszer


Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 235

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Értöm
 
Akkor marad az analóg, s gondolom az Ipod DAC-ja nem lehet fenomenális.
 
Vagy lenne valami alternatíva?
 
Vagy akkor úgy kérdezném: érdemes-e dokkolt IPod-ot betenni forrásnak egy kb. 300 ezres sztereó rendszerbe (erősítő, hangfalak és drótok) ?
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Tisztelt Mac guruk! 
Lenne egy olyan kérdésem, hogy az IPod dokkolók minden esetben az analóg jelet továbbítják, vagy van olyan is, ami kiadja a digitálisat is?
 
Egy ismerősömnek csak IPod-ja van (nem tudom melyik típus, csak azt, hogy 4 gigás) és nem is nagyon akar mást forrásnak.
 
Ha beszerez egy USB bemenettel rendelkező erősítőt, akkor egy USB kábellel össze lehet kötni az IPod-al?
 
Vagy esetleg létezik olyan dokkoló, melyből optikai vagy koax digit kimenet van?
 
Köszi

A Wadia és az MSB dokkjai azt hiszem kiadják a digitálisat is, SPDIF kimeneten, USB kimenetről nem tudok. A digitális kimenethez speciális infok szükségesek az Apple-től, mert szerzői jogi és másolásvédelmi okok miatt ez nem publikus, átlagos Apple szoftver és hardware fejlesztők nem kapják meg.

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 235

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Tisztelt Mac guruk!
 
Lenne egy olyan kérdésem, hogy az IPod dokkolók minden esetben az analóg jelet továbbítják, vagy van olyan is, ami kiadja a digitálisat is?
 
Egy ismerősömnek csak IPod-ja van (nem tudom melyik típus, csak azt, hogy 4 gigás) és nem is nagyon akar mást forrásnak.
 
Ha beszerez egy USB bemenettel rendelkező erősítőt, akkor egy USB kábellel össze lehet kötni az IPod-al?
 
Vagy esetleg létezik olyan dokkoló, melyből optikai vagy koax digit kimenet van?
 
Köszi
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Index - ugyelet@mail.index..hu
 
Földrengésjelző hálózattá olvadnak össze a laptopok
 
2008. április 2., szerda 11:35
 
A Stanford és a University of California-Riverside egyetemek kutatói a SETI@home mintájára találták ki Quake-Catcher projektet, ami a Kaliforniában állandóan forró témának számító földrengések figyelésére kérné kölcsön a számítógépek kihasználatlan kapacitását.
 
A földrengéseket figyelő és előrejelző hálózatok kiépítésekor a fő probléma, hogy az apró földmozgásokat is mérő szeizmométereket kell telepíteni a figyelendő területre. A jobb laptopokban azonban már évek óta ott vannak a szeizmométerként is használható szenzorok: az IBM 2003, az Apple pedig 2005 óta építi be szinte minden laptopjába azt a gyorsulásérzékelőt, ami a merevlemez villámgyors leállításáért felel, ha a laptopot valami hirtelen erőhatás éri (például leejtjük).
 
Ezek a szenzorok (amik lassan minden nagyobb gyártó gépeiben feltűnnek) olyan érzékenyek, és a sűrűn lakott Kaliforniában olyan sok van belőlük, hogy az adataikból összeálló földrengés-térkép minden eddiginél részletesebb lenne.
 
A laptopokon túl mozgásérzékelős okostelefonok és médialejátszók (mint például az iPod Touch), és asztali gépek is beszállhatnak majd a földrengésfigyelő hálózatba, utóbbiak egy 50 dolláros USB-s szeizmométer beüzemelésével.
 
A kutatók reményei szerint Kaliforniában százezer géppel üzemelhet majd a Quake-Catcher hálózat, ami a SETI-hez hasonlóan a háttérben fut, és képernyővédőként mutatja, hol, milyen földmozgásokat érzékel éppen a rendszer az államban. Amellett, hogy az előrengések alapján a nagyobb földrengéseket az epicentrum pontos helyével együtt képes lenne néhány percre előre jelezni a hálózat, érdekes képet rajzolna a nagyvárosokban a közlekedés által gerjesztett mikro-földmozgásokról is. A Quake-Catcher szoftverét a tervek szerint júniusban lehet majd letölteni a projekt weboldaláról.
 
Quake-Catcher Network - The Laptop Network

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: contaxg »

A Sophos egy olyan trójaira hívta fel a figyelmet, amely kifejezetten a Mac OS X operációs rendszereken képes fertőzni.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Nem is drága a Mac

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »

Az Apple kárpátolja a magyarokat: ezer laptop ingyen a fanoknak

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Egy érdekes alternatíva lehet kezdő számítógépes zenehallgatónak, laptop helyett.Bár a képen teljesen másra használják a gépeket, de ettől szerintem még zseniális így együtt.

Ügyes.

Avatar
contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2046
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 19:19
Értékelés: 204

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: contaxg »


Egy érdekes alternatíva lehet kezdő számítógépes zenehallgatónak, laptop helyett.
Bár a képen teljesen másra használják a gépeket, de ettől szerintem még zseniális így együtt.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog
 
fül-, és fejhallgató blog

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5869
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Habár nem Mac, de hátha érdekel valakit.
 
Cikksorozat arról, hogyan lehet napelemről működő PC-t építeni olcsón. Számítógépes zenehallgatáshoz is jó lehet, így minimalizálni lehet legalább a kapcsolóüzemű tápok káros hatásait:
 
 
1. rész:
http://www.tomshardware.com/2007/09/06/ ... index.html
 
2. rész:
http://www.tomshardware.com/2007/09/13/ ... omponents/
 
3. rész:
http://www.tomshardware.com/2007/09/25/ ... owered_pc/

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 235

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Hozzászólás Szerző: dominique29 »

Zseniális
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”