A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.12.03., hétf. 19:33

Sziasztok, iTunes ill Frontrow kerdes: neha azt jatsza, hogy a frissen hozzaadott trackeket nem akarja inditani a Frontrowbol, azzal a hivatkozassal, hogy 'iTunes is not authorized stb'. Ha visszalepek a Frontrobol mezei iTunes feluletre, akkor siman megy. Aztan idovel - restart, akarmi - mar nincs problemaja ezekkel a trackekkel tobbet. Mi a lofeneert csinalja ezt? OSX10.4.x, regebbi iTunes-szal.

Talán nem frissült még valami miatt az iTunes adatbázisa. Ha hálózaton keresztül játszik az ember az iTunes adatbázisból, akkor szokott előfordulni nagy ritkán ilyesmi.

Hat ezt a helyi vinyorol jatszana. Es folyamatosan csinalja... Nem nagyon mentem meg utana a dolognak, lehet hogy egyszeru a megoldas.

Nekem is csináljta tiger alatt, de nálam a helyi vinyóról lejátszásnál nem volt probléma, viszont a mountolt hálózati vinyóról való lejátszásnál igen. A megoldás az volt, hogy az Itunes library-t az itunes preferences-ben át kellett helyezni arra a vinyóra, ahonnan le akarok játszani. Nem lehet, hogy neked meg most éppen a hálózati vinyódon van, és ilyenkor a helyi vinyóról nem játszik le rendesen?

Egyébként ez egy ismert frontrow bug. Engem az is idegesít, hogy a frontrow nem mountolja automatikusan a hálózati vinyót, az itunes pedig igen.

cotag
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 16

Hozzászólás Szerző: cotag » 2007.12.03., hétf. 19:14

Sziasztok, iTunes ill Frontrow kerdes: neha azt jatsza, hogy a frissen hozzaadott trackeket nem akarja inditani a Frontrowbol, azzal a hivatkozassal, hogy 'iTunes is not authorized stb'. Ha visszalepek a Frontrobol mezei iTunes feluletre, akkor siman megy. Aztan idovel - restart, akarmi - mar nincs problemaja ezekkel a trackekkel tobbet. Mi a lofeneert csinalja ezt? OSX10.4.x, regebbi iTunes-szal.

Talán nem frissült még valami miatt az iTunes adatbázisa. Ha hálózaton keresztül játszik az ember az iTunes adatbázisból, akkor szokott előfordulni nagy ritkán ilyesmi.

Hat ezt a helyi vinyorol jatszana. Es folyamatosan csinalja... Nem nagyon mentem meg utana a dolognak, lehet hogy egyszeru a megoldas.

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.12.03., hétf. 19:04

cotag
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 16

Hozzászólás Szerző: cotag » 2007.12.03., hétf. 18:06

pagrus
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 3

Hozzászólás Szerző: pagrus » 2007.12.02., vas. 01:16

...A másik dolog pedig, hogy nekem az albumokon belül a számokat nem sorrendben játssza le. Lehet, hogy valami beállítás elkerülte a figyelmemet, de nézzetek utána Ti is.

Nem használom ezt a programot, de másiknál jártam úgy, hogy névsor szerint tette be a számokat, és a track oszlop fejére kattintva rendezte track szrint.

Ha már unjátok a nagy és bonyolult lejátszókat:

http://cogx.org/

:smile51:

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.12.01., szomb. 23:06

Apple hirdetés 1983-ból, Kevin Costnerrel a főszerepben.

http://www.youtube.com/watch?v=Nj2A0LybwPA...comments/15668/

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.12.01., szomb. 23:04

Még mielőtt megvennétek az Xhub-ot, két dolgot vettem észre a tegnap esti zenehallgatás alatt. Nagy az erőforrásigénye valószínűleg egy bug miatt, mert a ventik a mekiben fullon süvítenek lejátszás alatt, ellentétben a frontrow-val, ahol alig hallani őket. A másik dolog pedig, hogy nekem az albumokon belül a számokat nem sorrendben játssza le. Lehet, hogy valami beállítás elkerülte a figyelmemet, de nézzetek utána Ti is.

Kösz.

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.12.01., szomb. 19:07

Kicsit felturbóztam a médiatáram kezelését. Hadrendbe állítottam egy gigabit switch-et. Mit mondjak, ég és föld a különbség sebességben. :smile51:

Egy ilyen kütyüt  már 8-10e Ft-ért lehet kapni.

De ne a régi kábeleket használd hozzá. Az terjedt el, hogy rövid szakaszon nem kell a Cat5-öt Cat6e-re cserélni, de kimértem, két 10 m-es Cat6e patch kábellel egy Mac Pro > giga switch > Linux szerver útvonalon a szerverre mentés sebessége a kétszeresére nőtt.

(Persze a Mac Pro két ethernet csatlakozóját lehet trönkölni is, így további sebességnövekedést lehet elérni).

köszi a figyelmeztetést. Igazság szerint még nem mértem meg az átvitelis sebességet, csak örültem, hogy rögtön működik. Úgyis most fogok véglegesen kábelezni a gépek között, akkor majd már cat6-ost fogok behúzni.

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.12.01., szomb. 19:04

Még mielőtt megvennétek az Xhub-ot, két dolgot vettem észre a tegnap esti zenehallgatás alatt. Nagy az erőforrásigénye valószínűleg egy bug miatt, mert a ventik a mekiben fullon süvítenek lejátszás alatt, ellentétben a frontrow-val, ahol alig hallani őket. A másik dolog pedig, hogy nekem az albumokon belül a számokat nem sorrendben játssza le. Lehet, hogy valami beállítás elkerülte a figyelmemet, de nézzetek utána Ti is.

fis_5691
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: fis_5691 » 2007.12.01., szomb. 11:34

Ha valakinek már az új frontrow van fent a gépén, és elege van a távcső használatából, akkor annak örömmel jelentem, hogy megvan a megoldás! A megoládás neve: XHub Media Center

Változtatható betűméret, skinek, egyéb távirányító használata, keresés virtual keyboard segitsegevel, stb...

Köszi az ötletet!

Az egység nem egyformák halmaza, hanem a különbözők harmonikus és tudatos egyesülése.

pagrus
Törzsvendég
Törzsvendég

Hozzászólás Szerző: pagrus » 2007.12.01., szomb. 10:55

Kicsit felturbóztam a médiatáram kezelését. Hadrendbe állítottam egy gigabit switch-et. Mit mondjak, ég és föld a különbség sebességben. :smile51:

Egy ilyen kütyüt  már 8-10e Ft-ért lehet kapni.

De ne a régi kábeleket használd hozzá. Az terjedt el, hogy rövid szakaszon nem kell a Cat5-öt Cat6e-re cserélni, de kimértem, két 10 m-es Cat6e patch kábellel egy Mac Pro > giga switch > Linux szerver útvonalon a szerverre mentés sebessége a kétszeresére nőtt.

(Persze a Mac Pro két ethernet csatlakozóját lehet trönkölni is, így további sebességnövekedést lehet elérni).

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.12.01., szomb. 10:07

Egy ilyen kütyüt már 8-10e Ft-ért lehet kapni.

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.12.01., szomb. 00:28

Ha valakinek már az új frontrow van fent a gépén, és elege van a távcső használatából, akkor annak örömmel jelentem, hogy megvan a megoldás! A megoládás neve: XHub Media Center

Változtatható betűméret, skinek, egyéb távirányító használata, keresés virtual keyboard segitsegevel, stb...

Jópofa, a hétvégén teszek vele egy kisérletet. VOB file-okat is lejátszik, amit a Front Row nem tud.

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.11.30., pén. 18:53

A Salling clicker nevű progi segítségével, most a Nokia telefonról böngészem és irányítom az iTunes-t. :smile51: Megy mindenféle pda-ról is. És az XHub-ot is tudja irányítani. Így már el sem kell látni Macbook-ig:)

Ja, bluetooth kell neki.

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.11.30., pén. 17:37

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.11.28., szer. 10:08

Úgy szeretem, hogy mindent utólag tud meg az ember. :smile51:

De legalább az előadás videoja megnézhető...

contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 201

Hozzászólás Szerző: contaxg » 2007.11.27., kedd 21:38

Az Apple társalapítója az NHH meghívására látogatott Budapestre. A Millenárison tartott előadását rögzítettük, így Ön is meghallgathatja az anekdotákat az Apple hőskorából.

Úgy szeretem, hogy mindent utólag tud meg az ember. :smile51:

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog

fül-, és fejhallgató blog

contaxg
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: contaxg » 2007.11.26., hétf. 15:35

Szerintem marad az XP alapú Wav konverzió

Az a legegyszerűbb...

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.11.26., hétf. 15:32

Igen, igen.

Onlány vásárolt a Linn oldaláról!

Máris megyek kiprószálom!

Millió köszönet

a 44.1 és 48k-val menni fog valószinűleg, de a 88.2-vel már nem biztos, ahhoz lehet, hogy be kell izzítani egy Windows XP-t és azon konvertálni mondjuk wav-ra. A Linn oldalán van FLAC is, azt kellett volna inkább megvenni.

contaxg
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: contaxg » 2007.11.26., hétf. 14:03

passz. tegnap nyúltam a cimbitől 2 lemezt.

Hogy tudom megnézni ezeket az adatokat??

Amennyiben a Linn oldaláról megvett lossless wma-ról van szó, akkor ezzel lehet talán megcsinálni az exportot:

flip4mac, wmv studio pro

Igen, igen.

Onlány vásárolt a Linn oldaláról!

Máris megyek kiprószálom!

Millió köszönet

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.11.26., hétf. 13:38

Amennyiben a Linn oldaláról megvett lossless wma-ról van szó, akkor ezzel lehet talán megcsinálni az exportot:

flip4mac, wmv studio pro

contaxg
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: contaxg » 2007.11.26., hétf. 13:27

Hogy tok Lossless WMA-ból Apple losslesst készíteni minőség romlás nélkül?

1. Milyen a bitráta?

2. Van-e DRM?

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.11.26., hétf. 13:09

1. Milyen a bitráta?

2. Van-e DRM?

contaxg
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: contaxg » 2007.11.26., hétf. 12:54

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”