A fórumon megszaporodott bot-ok miatt, teszt jelleggel bevezettünk egy "biztonsági kód" rendszert.
Amikor új posztot hoztok létre, be kell írni a téma alá az alatta lévő biztonsági kódot

Apple számítógépes zenehallgatáshoz

DigitalSTD
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 4

Hozzászólás Szerző: DigitalSTD » 2007.11.25., vas. 22:06

Nekem van uj Classic, Touch, meg uj Nano is...a Nanonak a hangminöségéröl nem tudok nyilatkozni, viszont a legjobb hangja ezek közül a Touch-nak van! A Classic kicsit fárasztobb hangu! A Touchnal ez nem jelentkezik! Jo hangja van a Touch-nak objektiven tekintve is!

Megkoszonnem, ha meg tudna ejteni az osszehasonlitast, szerdan kellene megvennem. Csak utcai hasznalatra kellene amugy. Hajlok a 2. generacios fele, az mar kiforrott darab lehet, kinott gyermekbetegsegekkel.

Hat szerdaig a rendszeremben csak a 2est tudnám kiprobálni a 3asra várni kéne egy hetet, mert otthon van, most pedig sulihelyemen vagyok! :smile51: De a rendszer itt van, az nem gond! De egy Classic vs Nano, vagy egy Touch vs Nano összehasonlitást meg tudok ejteni szerdáig! Már az is valami!

cotag
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 16

Hozzászólás Szerző: cotag » 2007.11.25., vas. 21:59

Nekem van uj Classic, Touch, meg uj Nano is...a Nanonak a hangminöségéröl nem tudok nyilatkozni, viszont a legjobb hangja ezek közül a Touch-nak van! A Classic kicsit fárasztobb hangu! A Touchnal ez nem jelentkezik! Jo hangja van a Touch-nak objektiven tekintve is!

Megkoszonnem, ha meg tudna ejteni az osszehasonlitast, szerdan kellene megvennem. Csak utcai hasznalatra kellene amugy. Hajlok a 2. generacios fele, az mar kiforrott darab lehet, kinott gyermekbetegsegekkel.

DigitalSTD
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: DigitalSTD » 2007.11.25., vas. 21:03

Ja amugy a 3asrol azért nem tok nyilatkozni hangminöségben, mert a rendszeremben még nem hallottam, a társitott fülhallgatoval történö hallgatás alapján messzemenö következtetéseket nem vonnék le :smile51:

DigitalSTD
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: DigitalSTD » 2007.11.25., vas. 21:00

Es az uj Nano (3. gen) az elozohoz merten? Azt ertem, hogy a hangminosegehez nem tudsz hozzaszolni, de egyeb benyomasok rola? Nem tul szimpatikus, hogy az uj tul szeles, illetve a kerek kezelo micsoda is kisebb mint az elozo szerian. Allitolag zavaro.

Meg fogom hallgatni a 3-as nanot a 2-eshez képest, söt ha akarod az 1-eshez képest is meghallgatom ha érdekel! Az is van a családban, megoldható! A nanokkal olyan sokat nem játszottam, de akkor a kezelést is meg fogom nézni a 2-eshez viszonyitva a 3as esetében! De amikor a 3ast használtam, számomra nem derült ki hogy zavaro lenne! Amint tudok adok választ ezekre a kérdésekre!

cotag
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: cotag » 2007.11.25., vas. 20:46

Es az uj Nano (3. gen) az elozohoz merten? Azt ertem, hogy a hangminosegehez nem tudsz hozzaszolni, de egyeb benyomasok rola? Nem tul szimpatikus, hogy az uj tul szeles, illetve a kerek kezelo micsoda is kisebb mint az elozo szerian. Allitolag zavaro.

DigitalSTD
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: DigitalSTD » 2007.11.25., vas. 20:19

cotag
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: cotag » 2007.11.25., vas. 17:44

Sziasztok, kellene vennem egy iPod-ot. A kerdes, hogy egy Nano es egy vinyos valtozat kozott milyen kulonbseg van hangminoseg tekinteteben? Ha van egyaltalan.

Illetve: azt allitott valaki, hogy az iPod mp3 file-ok importalasakor automatikusan 128-asra konvertalja a file-okat. Mondjatok, hogy ez nem igaz...  :smile51:

A 128-as AAC konverziót csak a Shuffle-ök esetében csinálja az iTunes a többi iPod-nál nem.

A szoftver és az audio kodek az új nanon és classicion ugyan az, csak a bennük lévő elektronika hangminőségében lehet eltérés (és persze abban, hogy a classicban van forgó alkatrész a nanoban meg nincs) Azt hogy a touch, hogy szól az új iPodokhoz képest nem tudom megmondani mert még nem hallottam se nanot, se classicot újat, de régebbi ipodokhoz képest nekem jobban tetszik a touch hangja.

Koszonom az infokat!

MacGenius@rzz
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Hozzászólás Szerző: MacGenius@rzz » 2007.11.25., vas. 17:27

Sziasztok, kellene vennem egy iPod-ot. A kerdes, hogy egy Nano es egy vinyos valtozat kozott milyen kulonbseg van hangminoseg tekinteteben? Ha van egyaltalan.

Illetve: azt allitott valaki, hogy az iPod mp3 file-ok importalasakor automatikusan 128-asra konvertalja a file-okat. Mondjatok, hogy ez nem igaz... :smile51:

A 128-as AAC konverziót csak a Shuffle-ök esetében csinálja az iTunes a többi iPod-nál nem.

A szoftver és az audio kodek az új nanon és classicion ugyan az, csak a bennük lévő elektronika hangminőségében lehet eltérés (és persze abban, hogy a classicban van forgó alkatrész a nanoban meg nincs) Azt hogy a touch, hogy szól az új iPodokhoz képest nem tudom megmondani mert még nem hallottam se nanot, se classicot újat, de régebbi ipodokhoz képest nekem jobban tetszik a touch hangja.

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.11.25., vas. 09:41

Majd holnap, most már késő van  :smile46:

Joreggelt! :smile51:

Még alszik a gyerek, de ha felkelt elmagyarázza :)

cotag
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: cotag » 2007.11.25., vas. 09:31

Majd holnap, most már késő van :smile46:

Joreggelt! :smile51:

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.11.25., vas. 00:07

Majd holnap, most már késő van :smile51:

cotag
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: cotag » 2007.11.24., szomb. 22:02

Illetve: azt allitott valaki, hogy az iPod mp3 file-ok importalasakor automatikusan 128-asra konvertalja a file-okat. Mondjatok, hogy ez nem igaz...  :smile51:

Nem igaz. Illetve csak részben... :)

ööööö... kicsit bovebben? :smile46:

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.11.24., szomb. 18:25

Illetve: azt allitott valaki, hogy az iPod mp3 file-ok importalasakor automatikusan 128-asra konvertalja a file-okat. Mondjatok, hogy ez nem igaz... :smile51:

Nem igaz. Illetve csak részben... :smile46:

cotag
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: cotag » 2007.11.24., szomb. 13:36

contaxg
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 201

Hozzászólás Szerző: contaxg » 2007.11.23., pén. 21:31

Érdemes az Apple Aperture progit demóját is letölteni.

Na az tényleg arra van, hogy több tízezer képpel tudjon bütykölni az ember.

Amit nagyon tetszett benne, hogy egygombos billentyűparancsokkal lehet egy csomó dolgot megoldani. Bár lehet, hogy a kedvelt XP-re írt progid után, egy ilyen profi fotósoknak készült alkalmazás megüli a pocidat. :smile51:

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog

fül-, és fejhallgató blog

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.11.23., pén. 20:07

Na ezt nem találtam meg. Ha lesz megint Apple nálam, bevetem, kiváncsi vagyok mennyire lesz stabil 300GB fotóval.

Én az iView nevű szoftvert használom sok éve, még csak nem is inteles a verzió, amit futtatok, kb 150 GB-nyi fotóval nagyon jól megbírkózik. Sajnos 2006-ban megvette őket a Microsoft, azóta nem mertem kipróbálni. :smile51:

http://www.iview-multimedia.com/index2.php

Ear
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 542

Hozzászólás Szerző: Ear » 2007.11.23., pén. 14:30

...

És mi az a speciális feladat, amit roppant bonyolultan lehet megoldani? Mondjuk én egyet találtam, az ACD See szerű programot találni Apple-ra.  :smile51:

Talán mégsem akkora a gond:

GraphicConverter X - 6.0.1

Valamelyik fórumban az avatár csak egészen kicsi méretű lehet, csak ezzel a programmal tudtam az összes méretnövelő opciót eltávolítani egy jpg fájlból, beleértve a windózosokat is.

Na ezt nem találtam meg. Ha lesz megint Apple nálam, bevetem, kiváncsi vagyok mennyire lesz stabil 300GB fotóval.

ear.hu - hifi meg ilyesmi

Ear
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Ear » 2007.11.23., pén. 14:12

És mi az a speciális feladat, amit roppant bonyolultan lehet megoldani?

Pl. belőni egy hangkártyát.

Hogy ne kelljen messzire mennem a topik címétől.

(gyengébbek kedvéért nem azt írtam, hogy lehetetlen!)

Na de az nem az oprendszer feladata, hanem a hangkártya gyártójáé, hogy jót írjon hozzá. :smile51:

pagrus
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 3

Hozzászólás Szerző: pagrus » 2007.11.23., pén. 11:07

...

És mi az a speciális feladat, amit roppant bonyolultan lehet megoldani? Mondjuk én egyet találtam, az ACD See szerű programot találni Apple-ra.  :smile51:

Talán mégsem akkora a gond:

GraphicConverter X - 6.0.1

Valamelyik fórumban az avatár csak egészen kicsi méretű lehet, csak ezzel a programmal tudtam az összes méretnövelő opciót eltávolítani egy jpg fájlból, beleértve a windózosokat is.

contaxg
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: contaxg » 2007.11.23., pén. 09:52

A http://sbooth.org/ oldalon találtam néhány használható progit.

Max

Max is an application for creating high-quality audio files in various formats,

from compact discs or files.

Play

Play is an application for playing and managing audio files.

Tag

Tag is a metadata editor for FLAC, Ogg (Vorbis), Monkey's Audio and WavPack files.

Spotlight Importers

Spotlight importers for FLAC, Ogg (FLAC) and Ogg (Vorbis) files.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog

contaxg
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: contaxg » 2007.11.23., pén. 09:49

És mi az a speciális feladat, amit roppant bonyolultan lehet megoldani?

Pl. belőni egy hangkártyát.

Hogy ne kelljen messzire mennem a topik címétől.

(gyengébbek kedvéért nem azt írtam, hogy lehetetlen!)

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog

Ear
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Ear » 2007.11.23., pén. 09:10

Egy kicsit olyan az XP, hogy megnézték azt, hogy mi kell a népnek: internet, email, táblázatkezelő, szövegszerkesztő, játék. És megkapta a nép.

De ha valami spéci dolog kell, akkor már egy egyszerű feladatot is roppant bonyolultan lehet megoldani. A Mac ebben zseniális. Pillanatok alatt olyan gépem lesz amilyet akarok viszonylag egyszerű lépésekkel.

Üdv, egy XP-ről (netezni jobb az XP :smile51: )

Most az operációs rendszerről beszélünk? Táblázatkezelő? Játék?

És mi az a speciális feladat, amit roppant bonyolultan lehet megoldani? Mondjuk én egyet találtam, az ACD See szerű programot találni Apple-ra. :smile46:

contaxg
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: contaxg » 2007.11.23., pén. 08:44

Egy kicsit olyan az XP, hogy megnézték azt, hogy mi kell a népnek: internet, email, táblázatkezelő, szövegszerkesztő, játék. És megkapta a nép.

De ha valami spéci dolog kell, akkor már egy egyszerű feladatot is roppant bonyolultan lehet megoldani. A Mac ebben zseniális. Pillanatok alatt olyan gépem lesz amilyet akarok viszonylag egyszerű lépésekkel.

Üdv, egy XP-ről (netezni jobb az XP :smile51: )

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog

Vendég

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2007.11.22., csüt. 23:05

Nem hiszem, hogy bárki is jónak találná akár a Mac-ban, akár a PCben helyet foglaló átlagos hangkártyák DAC részét. Szvsz ez hanyagolható. Az hogy a Mac kisebb erőforrást ígényel a kimenetek kezelésére, azt gondolom csak nagyon mellékesen jegyezted meg, hiszen ezek elhanyagolható mértékek.

Sok kicsi elhanyagolható apróság összességében sokat számít :smile51:

A használhatóságot annak a szemével kellene nézni, aki még éppen elboldogul egy cd távkapcsolójával. Ilyen hozzáértéssel egy Mac-ből kiváló hangot kihozni sok-sok kattintással lesz egyszerűbb, mint egy Windows XP-t használó gépből.

contaxg
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: contaxg » 2007.11.22., csüt. 23:02

Talán a könnyebb kezelhetőség, szebb design (szoftveresen és hardveresen is). Kb. szerintem ennyi, persze cserébe drágább és nem olyan univerzális. Később nem upgradelhető, vagy csak jó drágán. Viszont ha csak zenére kell, mint forrás, akkor jó választás lehet.

A macbook pl. amit itt legtöbben használunk zenéléshez is, éppen nem drágább mint a versenytársai.

:smile51::smile46:

és kb. annyira bővíthető, mint bármely hasonló felépítésű laptop gép.

hARMoNIkUStoRzitÁs.bLog

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”