Figyelem: a szabályzat 6.8.3.1 - es pontja alapján az adás vételi részen a "pü ment" és "válasz ment" jellegű hozzászólásokat törölni fogjuk, csakúgy mint a hely / posta adatok és ár nélkül feladott hirdetéseket.

Kábelezzünk

viktorke
Isten Hozott! :)
Értékelés: 0

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: viktorke »

and85 írta:
2021.01.23., szomb. 07:24
Ez milyen lehet? Sokkal rosszabb mint az evergreen?
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kacsa- ... -kabel-1-m
Vagy jo? Es egy kesobbi jobn daccal sem lesz gyenge lancszem? (en csak az arat neztem)
Ha igen és ez?
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/audioq ... -kabel-1-m
Errol mi a vélemény?
A külső DAC-hoz valószínűleg nem fog már kelleni ez a fajta összekötő, hanem majd USB-vel fogod használni.

and85

Hozzászólás Szerző: and85 »

Aszpirin írta:
2021.01.20., szer. 16:10
and85 írta:
2021.01.20., szer. 15:48
Sziasztok!
Egy kb 100 ezer forintos hifi rendszerhez milyen rca-jack összekötő(egyik vége jack másik rca bal és jobb)kábelt ajánlanátok amivel a pc hangkártyáját(asus xonar) össze tudnám kötni az erősítővel? leginkább szerelt káblet keresek, de nem vagyok otthon a témában.
milyen őssszegig érdemes kezdőként elmenni? illetve mi az ami kiindulásnak jó?
Én max eddig mennék el: https://octogonaudio.hu/termekek/audioq ... -kabel-1-m
(de lehet, hogy ez sok is egy szgépes hangkártya jack-kimenetéhez).

Ha hosszú kell esetleg, akkor ez is megfelel: https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=64&t=154499

A továbblépés, ha lesz, úgyis külső DAC irányába lesz.
Nagyon szépen köszönöm a kedves segítséged,
Ez milyen lehet? Sokkal rosszabb mint az evergreen?
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/kacsa- ... -kabel-1-m
Vagy jo? Es egy kesobbi jobn daccal sem lesz gyenge lancszem? (en csak az arat neztem)
Ha igen és ez?
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/audioq ... -kabel-1-m
Errol mi a vélemény?

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 2360

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

and85 írta:
2021.01.20., szer. 15:48
Sziasztok!
Egy kb 100 ezer forintos hifi rendszerhez milyen rca-jack összekötő(egyik vége jack másik rca bal és jobb)kábelt ajánlanátok amivel a pc hangkártyáját(asus xonar) össze tudnám kötni az erősítővel? leginkább szerelt káblet keresek, de nem vagyok otthon a témában.
Én max eddig mennék el: https://octogonaudio.hu/termekek/audioq ... -kabel-1-m
(de lehet, hogy ez sok is egy szgépes hangkártya jack-kimenetéhez).

Ha hosszú kell esetleg, akkor ez is megfelel: https://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f=64&t=154499

A továbblépés, ha lesz, úgyis külső DAC irányába lesz.
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + CoreAudio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → AudioPhysic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode2 → Dynaudio Audience 50

and85

Hozzászólás Szerző: and85 »

Sziasztok!

Indy
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1347
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Indy »

gyongyhalas írta:
2021.01.16., szomb. 09:58
https://av-magazin.hu/felvillanyozva-be ... eKDA3-46yw

Ellenzőknek le van írva...csak jó rendszerek,jó készülékek megléténél érezhető ,,,élvezhető...... :D
:D
Amelyik rendszerben nem érvényesül egy tápkábelcsere hatása, nos, az annyit is ér. :D
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

gyongyhalas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 204

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

https://av-magazin.hu/felvillanyozva-be ... eKDA3-46yw

Ellenzőknek le van írva...csak jó rendszerek,jó készülékek megléténél érezhető ,,,élvezhető...... :D
:D

sutemenyx
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 478

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

zoli73 írta:
2021.01.07., csüt. 12:29
sutemenyx írta:
2021.01.07., csüt. 09:28
zoli73 írta:
2021.01.07., csüt. 09:05

Szerintem, ez rendszer függő, hogy a tömör, vagy a sodrott vezetékből készült kábel válik be.
Én próbálkoztam mindkettővel, ugyanúgy gyári, és Diy megoldásokkal is.
Végül, én a sodrott vezetékek mellett tettem le a voksom. Hangsugárzó és hálózati kábelekkel kisérleteztem, összekötőkkel nem.
Nálam, a tömör vezetőkkel épült kábelek, mindkét területen ugyan gyors, lendületes, friss, hangzást produkáltak, de e mellett, alul és felül sávhatároltnak mutatkoztak(leginkább alul), e mellett, a tér kétdimenzióssá vált. Ehhez még hozzájött, a hálózati kábeleknél egy szinezettség, olyan "mézes-mázas" felrakódás, ami tisztátalan, grízes érzést kelt, és már elég hamar idegesítővé válik.
Ezen kívül még megfigyeltem, hogy a tömör vezetökkel, alacsony hangerőn még nem elég dinamikus, valahogy később, magasabb hangerőnél éled, és jön meg a dinamika, mint a sodrott vezetékeknél. Ez a mélyenergiában különösen megmutatkozik.
Persze ahogy az elején is említettem, ezek az én tapasztalataim, az én rendszeremben, tehát szubjektív vélemény!
Egyetlen helyen használok sodort vezetéket, az erősítő tápkábelében. A Béres János által javasolt nanofolyadekos Furutechet. Ott is hallható a magastartomàny bekoszosodása a tömörhöz képest, de amúgymeg oda jobban passzol a dúsabb megszólalás.

Ezen véleményein főként a sima sodort vs tömör réz vezetékekre vonatkozik, de vannak egyebként kakukktojások. Talakoztam a Rudibácsi legujabb tapkabelèvel, amiben valami forraszthatatlan, merev szálakból van sok, kvazi hivhatjuk sodortnak, de nem vas, mert nem magneses, fogalmam sincs mi az, de egyébként kíváncsi lennék rá, 1R/m az ellenállása!!
A hangja forrashoz pl nagyonjo. Termeszetes, tiszta, nyilt, de erősítőben pl nem annyira tetszett.

Ez az egész kábel szarakodás igazabol egy remalom, kiemelten a tápkábelezés a legborzasztóbb, mindenkinél tökmás, ami bejön és éppen ezért, vagy ennek ellenére is érdemes próbálkozni DIY megoldásokkal. Fajdalommentes probalkozasnak pedig egyaltalan nem rossz a harmasfonat tömör vezetek, főleg ha valaki az ismereteit szeretné tágítani.
Amúgy meg lehet próbálni a sodorttal is ugyanezt.

Arra mindenképpen szeretném viszont felhívni a figyelmet, hogy bárki is próbálkozik, ne akarja átverni magát. Adjon a kàbelnek 100, de minimum 50óra bejáródási időt, mert akár jelentősen is el tud térni a friss kábel hangja a véglegestől. Addig dugja be a tv-be, vagy akárhova.
A "fonás" szerintem is alap, ezt a technikát már jó idelye(6-7 éve) használom, és csak jó tapasztalataim vannak vele.
Még annyit hozzá kell tegyek, hogy én nem új kábelekből dolgozom, hanem régi, bontott "bejáratott" kabelek vezetőereit fonom össze. Próbálkoztam új "drótokkal" is, de a bontottak sokkal jobb eredményt hoztak.
A hangsugárzó kábeleim alapanyagául szolgáló erek, is ilyen bontott forrásból származnak. 4mm2-es ónozott réz, persze ez is sodrott.
Régóta megvan már, volt olyan hangsugárzó amihez nem volt jó, volt olyan amihez nagyon nem volt jó, a jelenlegi hangsugárzóimhoz viszont teli találat!
Talán emlékszel, éppen tőled vettem a Kimber Monocle X-et, ami egy nagyon jó kábel, az előző két hangsúgárzómmal nagyon jó volt, de a jelenlegivel, nagyon nem vágtak egy nyomban. Ellentétben ez az olcsó vacak, ez való a JBL-nek!
Hát azt tudom, hogy adtam el ilyen kábelt, mert beszámítottam egy eladott Tannoy Stirling-be azthiszem, de a kábel eladásának körülményeire már nem emlékszem. Ezekszerint akkor találkoztunk? Na mindegy mondjuk azt a Kimbert ki sem próbáltam, mert túl rövid volt, a hangfal helye pedig szent, atz csak különösen nyomós indok esetén lehet onnan elráncigálni. Meg akkor már bőven meg volt a Mont Blanc-om, és igazabol azzal azóta is elégedett vagyok, az is néhány külön szigetelt tömör érből áll, nameg egy csomó marketingbullshitből. Kivenni a helyéről azt valszeg csak akkor fogom, ha kiprobalok ezüstözött vagy ezüst hármasfonatot. Ez egyébként tervben van, csak utálok fonni :D

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 706

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

sutemenyx írta:
2021.01.07., csüt. 09:28
zoli73 írta:
sutemenyx írta:
2021.01.07., csüt. 08:29

A legfőbb gondolatom az az, hogy 0.7 felett lehet, hogy romlik a magas (bár nekem nem igazán tűnt fel), de alatta meg mèly egyaltalan nincs. A rendes mélyátvitelhez szükséges nem is a keresztmetszet, de az elegendő vezetőfelület. Sodortbol ezért (nagyobb felület/keresztmetszet) elég lenne vèkonyabb, mint tömörből, viszont na a sodortban meg végkèpp torzul a magas és a mély is fellazul.
Ezért javaslom a 3ér tömör vezetéket, mert az egyiket sem rontja le a tapasztalataim alapjan. Ráadásul a hármasfonás az kb a legjobb geometria annak érdekében, hogy a szálak egymásrahatása minél kevesebb legyen.

Mégjobb vezetőből természetesen mégjobb lesz a fonat.
Az említett VDH MCS1000-ből is még sokkal-sokkal jobb egy hármasfonat, de gondoltam nem 900.000Ft alapanyag árú DIYerkedést fogok ajánlani.
Lehet kezdeni az 50ft/m árú cuccal, aztán ha bejött, akkor már érdemes kotorászni jobb vezeték után pl a hificollective-en.
Szerintem, ez rendszer függő, hogy a tömör, vagy a sodrott vezetékből készült kábel válik be.
Végül, én a sodrott vezetékek mellett tettem le a voksom. Hangsugárzó és hálózati kábelekkel kisérleteztem, összekötőkkel nem.
Nálam, a tömör vezetőkkel épült kábelek, mindkét területen ugyan gyors, lendületes, friss, hangzást produkáltak, de e mellett, alul és felül sávhatároltnak mutatkoztak(leginkább alul), e mellett, a tér kétdimenzióssá vált. Ehhez még hozzájött, a hálózati kábeleknél egy szinezettség, olyan "mézes-mázas" felrakódás, ami tisztátalan, grízes érzést kelt, és már elég hamar idegesítővé válik.
Ezen kívül még megfigyeltem, hogy a tömör vezetökkel, alacsony hangerőn még nem elég dinamikus, valahogy később, magasabb hangerőnél éled, és jön meg a dinamika, mint a sodrott vezetékeknél. Ez a mélyenergiában különösen megmutatkozik.
Persze ahogy az elején is említettem, ezek az én tapasztalataim, az én rendszeremben, tehát szubjektív vélemény!
Egyetlen helyen használok sodort vezetéket, az erősítő tápkábelében. A Béres János által javasolt nanofolyadekos Furutechet. Ott is hallható a magastartomàny bekoszosodása a tömörhöz képest, de amúgymeg oda jobban passzol a dúsabb megszólalás.

Ezen véleményein főként a sima sodort vs tömör réz vezetékekre vonatkozik, de vannak egyebként kakukktojások. Talakoztam a Rudibácsi legujabb tapkabelèvel, amiben valami forraszthatatlan, merev szálakból van sok, kvazi hivhatjuk sodortnak, de nem vas, mert nem magneses, fogalmam sincs mi az, de egyébként kíváncsi lennék rá, 1R/m az ellenállása!!
A hangja forrashoz pl nagyonjo. Termeszetes, tiszta, nyilt, de erősítőben pl nem annyira tetszett.

Ez az egész kábel szarakodás igazabol egy remalom, kiemelten a tápkábelezés a legborzasztóbb, mindenkinél tökmás, ami bejön és éppen ezért, vagy ennek ellenére is érdemes próbálkozni DIY megoldásokkal. Fajdalommentes probalkozasnak pedig egyaltalan nem rossz a harmasfonat tömör vezetek, főleg ha valaki az ismereteit szeretné tágítani.

Arra mindenképpen szeretném viszont felhívni a figyelmet, hogy bárki is próbálkozik, ne akarja átverni magát. Adjon a kàbelnek 100, de minimum 50óra bejáródási időt, mert akár jelentősen is el tud térni a friss kábel hangja a véglegestől. Addig dugja be a tv-be, vagy akárhova.
A "fonás" szerintem is alap, ezt a technikát már jó idelye(6-7 éve) használom, és csak jó tapasztalataim vannak vele.
Még annyit hozzá kell tegyek, hogy én nem új kábelekből dolgozom, hanem régi, bontott "bejáratott" kabelek vezetőereit fonom össze. Próbálkoztam új "drótokkal" is, de a bontottak sokkal jobb eredményt hoztak.
A hangsugárzó kábeleim alapanyagául szolgáló erek, is ilyen bontott forrásból származnak. 4mm2-es ónozott réz, persze ez is sodrott.
Régóta megvan már, volt olyan hangsugárzó amihez nem volt jó, volt olyan amihez nagyon nem volt jó, a jelenlegi hangsugárzóimhoz viszont teli találat!
Talán emlékszel, éppen tőled vettem a Kimber Monocle X-et, ami egy nagyon jó kábel, az előző két hangsúgárzómmal nagyon jó volt, de a jelenlegivel, nagyon nem vágtak egy nyomban. Ellentétben ez az olcsó vacak, ez való a JBL-nek!
Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2
Digitális: Audiomeca Mephisto, Benchmark dac 1
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon + Conrad Johnson MF 2250
Hangsugárzó: JBL Ti 5000,
Kábelek: Kimber Hero, DIY

sutemenyx
Beköltözött
Beköltözött

zoli73 írta:
sutemenyx írta:
arsenlupin írta:
2021.01.07., csüt. 07:40

Azért csak mond, hátha mást is érdekel! :D
A legfőbb gondolatom az az, hogy 0.7 felett lehet, hogy romlik a magas (bár nekem nem igazán tűnt fel), de alatta meg mèly egyaltalan nincs. A rendes mélyátvitelhez szükséges nem is a keresztmetszet, de az elegendő vezetőfelület. Sodortbol ezért (nagyobb felület/keresztmetszet) elég lenne vèkonyabb, mint tömörből, viszont na a sodortban meg végkèpp torzul a magas és a mély is fellazul.
Ezért javaslom a 3ér tömör vezetéket, mert az egyiket sem rontja le a tapasztalataim alapjan. Ráadásul a hármasfonás az kb a legjobb geometria annak érdekében, hogy a szálak egymásrahatása minél kevesebb legyen.

Az említett VDH MCS1000-ből is még sokkal-sokkal jobb egy hármasfonat, de gondoltam nem 900.000Ft alapanyag árú DIYerkedést fogok ajánlani.
Lehet kezdeni az 50ft/m árú cuccal, aztán ha bejött, akkor már érdemes kotorászni jobb vezeték után pl a hificollective-en.

pali923
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 253

Hozzászólás Szerző: pali923 »

sutemenyx írta:
A legfőbb gondolatom az az, hogy 0.7 felett lehet, hogy romlik a magas (bár nekem nem igazán tűnt fel), de alatta meg mèly egyaltalan nincs.
Hát, a fene tudja. Nem tudom, ez a DNM hangfalkábel milyen vastag (nem nagyon), de azért át tudnak menni rajta a mélyhangok is. Nem tudom, hány éves tapasztalat, de nem csak én állítom. :D
erősítő: Creek Destiny + Arcam AVR300, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábelezés+Roksan Corus Black+Orbit2, hangfal: Triangle Antal EX, hangfalkábel: DNM, IC: Valhalla CuAgSS, tápkábel: Valhalla CuIV

zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 706

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

sutemenyx írta:
arsenlupin írta:
sutemenyx írta:
2021.01.06., szer. 23:36

Amúgy én nem értek csak fele részben egyet fülelekkel, dehat nem erdekli, ugyhogy akkor nem mondom. :D

Analóg: Alphason solo, Linn Akito, Benz-Micro ACE L, Silver Cord Plus, Hiraga headamp, ARC"By fpalotás", Heed Orbit 2
Digitális: Audiomeca Mephisto, Benchmark dac 1
Rádió: Philips FT-950
Erősítő: Etalon + Conrad Johnson MF 2250
Hangsugárzó: JBL Ti 5000,
Kábelek: Kimber Hero, DIY

sutemenyx
Beköltözött
Beköltözött

arsenlupin írta:
sutemenyx írta:

Amúgy én nem értek csak fele részben egyet fülelekkel, dehat nem erdekli, ugyhogy akkor nem mondom. :D

arsenlupin
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 51

Hozzászólás Szerző: arsenlupin »

sutemenyx írta:

Üdv,
arsenlupin

sutemenyx
Beköltözött
Beköltözött

arzachel írta:
2021.01.06., szer. 22:57
fülelek írta:
2021.01.06., szer. 19:37

Néhány kivétel van, pl. VdH 1mm ezüst huzal. Ami nem pvc szigetelésű természetesen.
Az MCS1000 polyamid szigetelésű,de sajnos a Van den Hul két éve már nem forgalmazza.
Megaztán nem is az az 1500Ft-ból kipróbálós kategória a 25k/m árával :D

arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 497

Hozzászólás Szerző: arzachel »

fülelek írta:

Néhány kivétel van, pl. VdH 1mm ezüst huzal. Ami nem pvc szigetelésű természetesen.
Az MCS1000 polyamid szigetelésű,de sajnos a Van den Hul két éve már nem forgalmazza.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 9000.-Ft

LP:Audiomeca Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat Ruby, MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL,TUNER: Marantz 18, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power +Townshend supertweeter,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Organisation ZO 28

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 3158

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Én meg állítólag nem köldökzsinórral születtem, hanem ezüst kábellel voltunk édesanyámmal összekötve. Az orvos középen vágta el, ezzel megpecsételve a kábeles életemet. :D
Alces 6 | Audio-PC - Elementary OS - DeaDBeef - Roon | Core Audio Karuna Reference MK1 USB-SPdif konverter | Audio-gd Reference 10.32 dac/előfok | APS Aeon aktív monitorok | Supra kábelezés

trane
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1896

Hozzászólás Szerző: trane »

fülelek írta:
Tömör kábelnél 0,7mm2 feletti keresztmetszet valamennyire mindig elb@ßßa a magas hangok minőségét. Akit ez nem érdekel, annak jó lehet...
Ez az én véleményem, 35 éves tapasztalat, és nem érdekel, ha valaki nem ért egyet.
nagyjából egyetértek :yingyang: , bár a 41 éves :smile52: hi-fi-s tapasztalatom szerint ez csak 0.71692mm2 fölött következik be leborulok.gif - viszont engem sem érdekel, ha bárki nem ért velem egyet :ohnoohnoohno: , de ha kettőt, az se' :noproblemo: ;) :smile29: :smile53:

védd a fákat> egyél hódot! ;-)))

fülelek
Törzsgárda
Törzsgárda
Értékelés: 3168

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Tömör kábelnél 0,7mm2 feletti keresztmetszet valamennyire mindig elb@ßßa a magas hangok minőségét. Akit ez nem érdekel, annak jó lehet.
Ne felejtsük el, hogy a pvc szigetelés (nem is olyan) hosszú távon az oxigén diffundálását eredményezi, ami a réz vezető oxidálását eredményezi.
Sokkal jobb a halogénmentes szigetelőjű kábel az olcsó kategóriában is.
Ez az én véleményem, 35 éves tapasztalat, és nem érdekel, ha valaki nem ért egyet.

Alex_Aston
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 86

Re: Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

dixie-chicken írta:
2021.01.06., szer. 12:22
Alex_Aston írta:
2021.01.06., szer. 12:02
dixie-chicken írta:
2021.01.06., szer. 11:53

emlékeim szerint simán tudtam használni a PM16 hangszorócsatlakozóit vlmilyen Van Damme 4x2,5mm2 kábelnél,oldalanként,és a duplázott Evidence Audio Siren II-el is....
A 2,5mm2 nem is gond, de 3x1,5mm2 már macerásabb, főleg, hogy 3 nem teljesen egymáshoz simuló végről van szó...
a 4x2,5mm2 van damme oldalanként volt,amplifikáció oldalon ez azt jelenti,hogy csatinként 5mm2,nem egyszerű,de bele lehet kényszeriteni ;) ....a duplázott Siren II esetében meg csatinként 6x 0,8mm2 (talán 0,8mm2 volt szálanként)....de ezen nem kell vacilálni,általában van minden háztartásban sima 3x1,5mm2 vezeték,levágsz egy kis darabot,és kiderül :D ...arra ügyelj,hogy végtelenségig nem szoritgathatod a hangszorócsatikat,megszakithatod a menetet !
A mi háztartásunkban nincs, de megoldom a próbát :)

Amúgy az felszisszentést generáló tákolás, hogyha nem fér be a 3 vezeték, akkor egy, vagy 2 eret kötök be, a harmadikat pedig hozzá sodrom ahhoz, ami befér... :rolleyes:
Csak a Marantz! :-D

gyongyhalas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 204

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas »

Shimano írta:
2021.01.06., szer. 12:11
gyongyhalas írta:
2021.01.06., szer. 11:46
Shimano írta:
2021.01.06., szer. 11:08

Ne akarjátok bevinni az erdőbe,főleg a kábelerdőbe egyelőre.Élvezze az új vasakat,örüljön neki,és ha a későbbiekben valami bánata,hiányérzete lesz,majd szól,és erről kétségem sincs,látva az aktivitását. :D
Időnként már tényleg az az érzésem,hogy a zeneélvezet legnagyobb gátlója a hifis fórumok böngészése,mert elbizonytalanít,és stb,stb,de lehet ez csak az én téves képzetem,de az is lehet hogy nem.Az önismerethez hifi téren idő kell,nem megy ez egy két nap alatt,viszont ha azt sikerül magunkban tisztázni hogy mit is várunk el egy otthoni hifi rendszertől,azaz hogy mi az ami valójában nekünk való,na ott kezdődik az hogy kb lesz@rom azt hogy ki és mit is mond,mert tudom és érzem hogy mi kell nekem ahhoz hogy élvezzem is azt amit hallok.Kb ide kéne mindenkinek eljutni.
Piros szín..
Tudod hová kell eljutni. Igen .Te itt vagy Én is.... vagyis mégse jutottunk el ide ...Vagy én nem értelek? gondolkodik.gif :fekverohog:
Látom szereted a piros színt,szép is az,viszont amit írtam,az függetlenül attól hogy ki és miért is van itt igaz,még piros színnel kiemelve is. :D
De látom nem értesz,de nem is baj ez,főleg nekem nem.

Kölcsönös... :D Vagy hiteles? Mindegy provident..

dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1084

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Alex_Aston írta:
2021.01.06., szer. 12:02
dixie-chicken írta:
bitrograde írta:
2021.01.06., szer. 11:33

Ha nem tetszene, megveheted drágábban is. :kapdelm:
emlékeim szerint simán tudtam használni a PM16 hangszorócsatlakozóit vlmilyen Van Damme 4x2,5mm2 kábelnél,oldalanként,és a duplázott Evidence Audio Siren II-el is....
A 2,5mm2 nem is gond, de 3x1,5mm2 már macerásabb, főleg, hogy 3 nem teljesen egymáshoz simuló végről van szó...
a 4x2,5mm2 van damme oldalanként volt,amplifikáció oldalon ez azt jelenti,hogy csatinként 5mm2,nem egyszerű,de bele lehet kényszeriteni ;) ....a duplázott Siren II esetében meg csatinként 6x 0,8mm2 (talán 0,8mm2 volt szálanként)....de ezen nem kell vacilálni,általában van minden háztartásban sima 3x1,5mm2 vezeték,levágsz egy kis darabot,és kiderül :D ...arra ügyelj,hogy végtelenségig nem szoritgathatod a hangszorócsatikat,megszakithatod a menetet !
Thorens 126/3,SME 3009 S2 Impr.,Stanton 681EEE/VividLine,Shure M95HE+ED,Shure M75EM,Shure M75ED Type 2/Marantz CD17 KIS/Copland CTA-401/Tannoy D700S2

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1345

Hozzászólás Szerző: Shimano »

gyongyhalas írta:
2021.01.06., szer. 11:46
Shimano írta:
zoli73 írta:
2021.01.06., szer. 10:23

Azok a "tisztességes pc tápkabelek", sajnos azok is csak "tyúkbelek", a tisztességes tápkábel nem így néz ki!
Ne akarjátok bevinni az erdőbe,főleg a kábelerdőbe egyelőre.Élvezze az új vasakat,örüljön neki,és ha a későbbiekben valami bánata,hiányérzete lesz,majd szól,és erről kétségem sincs,látva az aktivitását. :D
Időnként már tényleg az az érzésem,hogy a zeneélvezet legnagyobb gátlója a hifis fórumok böngészése,mert elbizonytalanít,és stb,stb,de lehet ez csak az én téves képzetem,de az is lehet hogy nem.Az önismerethez hifi téren idő kell,nem megy ez egy két nap alatt,viszont ha azt sikerül magunkban tisztázni hogy mit is várunk el egy otthoni hifi rendszertől,azaz hogy mi az ami valójában nekünk való,na ott kezdődik az hogy kb lesz@rom azt hogy ki és mit is mond,mert tudom és érzem hogy mi kell nekem ahhoz hogy élvezzem is azt amit hallok.Kb ide kéne mindenkinek eljutni.
Piros szín..
Tudod hová kell eljutni. Igen .Te itt vagy Én is.... vagyis mégse jutottunk el ide ...Vagy én nem értelek? gondolkodik.gif :fekverohog:
Látom szereted a piros színt,szép is az,viszont amit írtam,az függetlenül attól hogy ki és miért is van itt igaz,még piros színnel kiemelve is. :D
De látom nem értesz,de nem is baj ez,főleg nekem nem.

Alex_Aston
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 86

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

dixie-chicken írta:
bitrograde írta:
Alex_Aston írta:
2021.01.06., szer. 11:18

A bajom egyébként annyi, hogy 3db összefont 1,5-ös merev vezeték, nem biztos, sőt nagy eséllyel inkább nem fér be se az erősítő, se a a hangfal csatlakozójába... gondolkodik.gif

Csak a Marantz! :-D

sutemenyx
Beköltözött
Beköltözött

Alex_Aston írta:
2021.01.06., szer. 11:00
sutemenyx írta:
2021.01.06., szer. 10:46
Alex_Aston írta:
2021.01.06., szer. 10:19

Emlékszem erre a Hifi Barlangból :)
Ez ennyire jó kábel?
Rákerestem, és nem úgy tűnik, hogy csak úgy beszerezhető már. Idehaza semmiképp, ahogy látom.
Bár tudom, hogy márkás kell, és nem fogod kiprobalni, de nagyon erősen tudom javasolni villanybolti 1,5-es tömör réz vezeték beszerzését és abbol hármasfonat készítését. 1 hármasfonat a +, mégegy hármasfonat a -. Tehát összesen 4db hármasfonat.
Nem kell nekem márkás. Tényleg.

Erre gondolsz?
https://b2c.haluxvill.hu/mcu-15-h07v-u- ... -kek-60696

1 Hármas fonat 1 hangszóró csatlakozáshoz, és a 4db azért, mert bal és jobb oldalhoz egy plusz és egy mínusz, erre gondolsz?

De ez nem mond ellent pont az itt taglalt kábeleknek? gondolkodik.gif
Igen, pont erre gondoltam.
Én mondjuk nem biwire-re gondolkodtam, azert 2-2db harmasfonat hangfalankent. Ha kulon akarod biwire-kent vinni a magas szekciot, akkor annak nem kell harmasfonat, csak a mélynek, a magashoz akkor eleg 2db vezetek ugyanebbol.
Beteszek képet 4db ilyen fonatrol amit en csinaltam:
E30DFB71-3143-4573-AB0A-389C0D64977A.jpeg
E30DFB71-3143-4573-AB0A-389C0D64977A.jpeg (2.01 MiB) Megtekintve 1506 alkalommal
AB8874D1-53B4-439E-92B9-AAE5D43AB3FB.jpeg
AB8874D1-53B4-439E-92B9-AAE5D43AB3FB.jpeg (1.74 MiB) Megtekintve 1506 alkalommal
EE2344DB-D2FA-4C72-9B36-EE1EB102FF84.jpeg
EE2344DB-D2FA-4C72-9B36-EE1EB102FF84.jpeg (1.93 MiB) Megtekintve 1506 alkalommal
Én egyebkent Audioquest Mont Blanc-t hasznalok, de ez kb nem rosszabb, ami azert valahol eleg vicces. :D

Amugy ic-nek is akár javaslom, de itt most abbahagyom, mert ez nem a kabeles topic.

dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1084

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

bitrograde írta:
Alex_Aston írta:
2021.01.06., szer. 11:18
zoli73 írta:

Nem, nem mond ellent! Ne az anyagminőségre koncentrálj, a fonásban rejlik a kisördög. Nem drága, és egyszerű kivitelezni, egy próbát megér. A meglepetés nem kizárt!

A bajom egyébként annyi, hogy 3db összefont 1,5-ös merev vezeték, nem biztos, sőt nagy eséllyel inkább nem fér be se az erősítő, se a a hangfal csatlakozójába... gondolkodik.gif

Thorens 126/3,SME 3009 S2 Impr.,Stanton 681EEE/VividLine,Shure M95HE+ED,Shure M75EM,Shure M75ED Type 2/Marantz CD17 KIS/Copland CTA-401/Tannoy D700S2

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”