Újdonságok

1. A felső menüsor már nem csak sorminta, legördülő menüvé változott az al-Fórumok legolvasottabb témáihoz vezető linkekkel.
2. "Szakértők" al-Fórum: Nemsokára feltöltjük mesterekkel, tuning műhelyek, szakemberekkel, akik bár nem Kereskedők, de tevékenységük mégis megérdemelheti a kiemelést egy önállló Téma formájában.
3. "GDPR al-Fórum": Közérthető fórum az Adatvédelemről, teendőkről, tudnivalókról. Hírek, elemzések, veszélyek, tippek és trükkök az egyszerűbb élethez.

További jó Fórumozást!

Kábelezzünk

Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1214

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Shimano » Ma, 11:59

viri írta:
Tegnap, 22:12

De szerintem nincs itt "kábel cirkusz" csak kicsit Te csinálsz azt belőle.
Nem én csinálom,mert ezt velünk csinálják. :D A még sikerül a gyártóknak azt elérni hogy ácsingózz a jobb felé,tehát érezz késztetést arra hogy lépkedj felfelé a "létrán",addig van cirkusz,és abban a cirkuszban a bohóc szerepét játszuk.
Van mikor ez még jól is esik,és van mikor nem.Szerintem mindegyikünk érezte már mindkét állapotot. :smile29:

mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 321

Hozzászólás Szerző: mgus » Ma, 08:40

lehoako írta:
Ma, 08:13
Aszpirin írta:
2020.02.16., vas. 20:08
Shimano írta:
2020.02.16., vas. 19:11

Egy szót sem reagáltam erre a pár sorára,sőt a többire sem.
Nem is mernék egy friss és üde moderátornak bármi félreértésre okot adó akármit is írni. :D
Belinkeltek egy szokatlan geometriás drótot,és erre mondtam azt hogy biztos nagyon f@sza,és használja egészséggel az aki erre gerjed.
bravo.gif

Az azért tanulságos számomra, hogy mekkora ellenségeskedés lehet már abból is, ha valaki pozitív véleményt alkot egy szerencsétlen kábelről... Mi több, még az innovatív geometriáját is be merészeli tenni.... a “Kábelezzünk” topikba :napsut:
Ahogy észrevetted, sajnos a Kábelezzünkbe gyakran a NE Kábelezzünk törzsközönsége is sokat ír, szabadjára engedve minden rosszkedvet, mogorvaságot, hülyék vagytok-ot.

Engem határozottan érdekelnek élményeid ezzel az ezüsttel, szeretnék még akár priviben is konzultálni róla Veled. Járasd be rendesen, 200 óra sztem a minimum, de AES-sel még nem volt dolgom, a rendszerem csak RCA-t tud. :smile32:
Legtöbb esetben nem is a felhasználó tehet róla, hanem amit birtokol hifit az a ludas, csak még arra nem jött rá. :D :napsut:
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 850

Hozzászólás Szerző: lehoako » Ma, 08:13

Aszpirin írta:
Shimano írta:
supravox írta:
2020.02.16., vas. 14:30

Az azért érdekelne,hogy Aszpirinnek ez a pár sora miért "bőszített" fel így?

". khm, nagy szavak helyett inkább maradjunk annyiban: korábban kipróbáltam, tudtam, mit veszek meg "
Nem is mernék egy friss és üde moderátornak bármi félreértésre okot adó akármit is írni. :D
Belinkeltek egy szokatlan geometriás drótot,és erre mondtam azt hogy biztos nagyon f@sza,és használja egészséggel az aki erre gerjed.
bravo.gif

Az azért tanulságos számomra, hogy mekkora ellenségeskedés lehet már abból is, ha valaki pozitív véleményt alkot egy szerencsétlen kábelről... Mi több, még az innovatív geometriáját is be merészeli tenni.... a “Kábelezzünk” topikba :napsut:
Ahogy észrevetted, sajnos a Kábelezzünkbe gyakran a NE Kábelezzünk törzsközönsége is sokat ír, szabadjára engedve minden rosszkedvet, mogorvaságot, hülyék vagytok-ot.

Engem határozottan érdekelnek élményeid ezzel az ezüsttel, szeretnék még akár priviben is konzultálni róla Veled. Járasd be rendesen, 200 óra sztem a minimum, de AES-sel még nem volt dolgom, a rendszerem csak RCA-t tud. :smile32:

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: lehoako » Ma, 08:09

Vinkler írta:
2020.02.16., vas. 19:19
Shimano írta:
supravox írta:

". khm, nagy szavak helyett inkább maradjunk annyiban: korábban kipróbáltam, tudtam, mit veszek meg "
Hihetetlen, hogy vannak olyan emberek, akik hallják a különbséget 2 kábel között, nomeg rendszerük is van hozzá. :kiss:
...
De most télleg, Vinkli, mennyire durva ez a hifizés :D :D :D :smile32:

lehoako
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: lehoako » Ma, 08:07

SoundMania írta:
Tegnap, 14:01
lehoako írta:
2020.02.16., vas. 08:12

Úgy látom, hogy az érpár belül nem állandóan körbefutó árnyékolást kapott, csak 2 csík spirálozik rajta, némi szünetekkel a felszínen, nem annyira szorosan tekerve, h fedje az egész külső felszínt. Ez, ha lehet ilyen, egyesítheti kicsit az árnyékolt kábelek zavarszűrését és a nem árnyékoltak nyíltságát, sávszéleit.

Emiatt várom Aszpirin esetleges tapasztalatait, de ha még tényleg csak frissen kötötte be a kábelt, pár nap járatás után lehet csak mérvadót hallani, addig jóformán a forrasztásokat hallja az ember...
A 7-est hallottam már. Ahogy írta az egyik fórumtárs, a Kondo ezüstök ( Vz, lp ) már megeszik. Az AN Vz is jobb szerintem.
Köszi, SM, télleg érdekelt, ha Aszpirin csináltat belőle RCA-sat, lehet, h bekéretőzöm egy teára hozzá, hónom alatt a KSL-Vz-vel. :D De pssssszt, ez még akkora titok, hogy még ő sem tud róla és nekem is lehet, hogy kimegy a fejemből :D :D :D

viri
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 910

Hozzászólás Szerző: viri » Tegnap, 22:12

Hidd el, hogy maximálisan értem, amiről beszélsz, csak szerintem nem kell/lehet az embereket megmenteni maguktól, ez túl nagy misszió lenne :) Ha itt akarjuk kitárgyalni az állandóan mozgó elme természetét, az örökös vágyakozásával, kielégíthetetlenségével stb. Buddha tanainál lukadnánk ki, eljutnánk egészen a szenvedés gyökeréig, a létszomjig :) Ez már egy másik topik témája lenne :)

De szerintem nincs itt "kábel cirkusz" csak kicsit Te csinálsz azt belőle. Bízzunk már meg egy kicsit jobban a fórumtársak felnőttségében, vagy józanságában!

A saját sztorimmal nem untatnék senkit, igazad van, én sem vagyok kivétel, most éppen azzal áltatom magamat, hogy ahogy annak idején az AN rendszert kimaxoltam amennyire tudtam, most az aktív rendszer kábelezésének kezdek a végére érni, de erre térjünk majd vissza 1 év múlva... :)
Audio PC(PPV4)-Jadis JS2 Mklll.DAC-Convergent Audio SL1 sign.előfok-ATC Scm 50ASL aktív-2db Rythmic Audio F15 sub-AQ Husky-WW Platinum-Elrod EPS2-EPS3 sign.-VdH Mainstream-VdH 3T The Mountain ic-Entreq Apollo usb-Állvány:Solid Tech Radius Duo-Roy féle ösvény>TaraLabs The One>PS Audio P10

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Shimano » Tegnap, 21:31

viri írta:
Tegnap, 20:00
Szegény Aszpirinnek már magyarázkodnia kell, azért ne már... :) Nagyon becsípődött neked ez a kábel kérdés Józsi! :) Shimanóval személyesen is ismerjük egymást, nagyon szimpatikus embernek ismerlek, de itt most nyilvánosan kérlek gondolkozz el wittao autós példáján, szerintem tökéletes példa. Én téged is teljesen megértelek, csak ne akarjuk ráerőltetni a másokra a saját "realitás" érzékünket, vagy értékítéletünket, vagy egyáltalán a véleményünket. Sokadjára úgy tűnik hogy ennek futsz neki...

A témához konkrétan, a Micro platinumot is hallgattam saját rendszerben és a platinumot is. Én örültem volna a legjobban, ha majdnem olyan jó lett volna, de azért az nagyon hallható volt, hogy sokkal kevesebb szálból áll a micro platinum (tömeg, energia, stb...) A többlet ár nyilván nem a többlet anyaggal arányos, hanem a kapott HANG-ot fizettetik meg, ami valakinek (a rendszeréhez, ízléséhez, pénztárcájához) megéri, valakinek nem, ennyi az egész, nem kell ezt túl parázni :) Én pl. nem adnék érte annyit, más meg igen, ez van :) bocsánat ha kioktatósra sikerült, nem tudtam másképp kifejezni magam, remélem veszed a lapot! :)
Ati én tudtam hiszen mondta hogy a pro kábelt vette meg és nem azt amit linkeltek,tehát nem értem hogy miért érzi úgy hogy magyarázkodni kellene bármiért is.Tőlem egyébként akár megvehette volna a másikat is,és akkor sem kellett volna magyarázkodnia,mert egyrészt nem érdekel,másrészt meg nem is a konkrét eset miatt vallom azt amit.Nekem van egy véleményem erről az egész kábel cirkuszról,amiben szerintem mi játszuk a bohóc szerepét,de ez is csak egy vélemény,és nem erőltetés másokra.
A racionalitás számomra fontos,és az nem abban merül ki hogy nem vásárolok drága dolgokat,mert vásárolok,csak éppen azért nem adok pénzt ami nyilvánvalóan nem ér annyit amennyit kérnek érte,és az 1-5-10 millás kábelek mondhat akárki bármi ellenkezőt is ilyenek,mert töredék áron is elérhetőek lehetnének ha nem lennénk mi bohócok,akik megveszik ennyiért is.

Még annyit Attila,hogy Nálad megfordult már sok jó rendszer és kábel is,és mindegyikkel elégedett is voltál egy ideig,aztán meg valamiért mindig váltottál.Feltetted már azt a kérdést magadnak hogy mi lehet ennek az oka?Ha nem,akkor ezt most megteszem én. :D
Nem kell válaszolnod ha nem akarsz,de valóban érdekelne az hogy miért is nem lehet megállapodni,és mi készteti az embereket az örökös újításra akkor is ha lényegében elégedettnek tűnnek,vagy legalábbis azt mutatják.

viri
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 910

Hozzászólás Szerző: viri » Tegnap, 20:00

Szegény Aszpirinnek már magyarázkodnia kell, azért ne már... :) Nagyon becsípődött neked ez a kábel kérdés Józsi! :) Shimanóval személyesen is ismerjük egymást, nagyon szimpatikus embernek ismerlek, de itt most nyilvánosan kérlek gondolkozz el wittao autós példáján, szerintem tökéletes példa. Én téged is teljesen megértelek, csak ne akarjuk ráerőltetni a másokra a saját "realitás" érzékünket, vagy értékítéletünket, vagy egyáltalán a véleményünket. Sokadjára úgy tűnik hogy ennek futsz neki...

A témához konkrétan, a Micro platinumot is hallgattam saját rendszerben és a platinumot is. Én örültem volna a legjobban, ha majdnem olyan jó lett volna, de azért az nagyon hallható volt, hogy sokkal kevesebb szálból áll a micro platinum (tömeg, energia, stb...) A többlet ár nyilván nem a többlet anyaggal arányos, hanem a kapott HANG-ot fizettetik meg, ami valakinek (a rendszeréhez, ízléséhez, pénztárcájához) megéri, valakinek nem, ennyi az egész, nem kell ezt túl parázni :) Én pl. nem adnék érte annyit, más meg igen, ez van :) bocsánat ha kioktatósra sikerült, nem tudtam másképp kifejezni magam, remélem veszed a lapot! :)
Audio PC(PPV4)-Jadis JS2 Mklll.DAC-Convergent Audio SL1 sign.előfok-ATC Scm 50ASL aktív-2db Rythmic Audio F15 sub-AQ Husky-WW Platinum-Elrod EPS2-EPS3 sign.-VdH Mainstream-VdH 3T The Mountain ic-Entreq Apollo usb-Állvány:Solid Tech Radius Duo-Roy féle ösvény>TaraLabs The One>PS Audio P10

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Shimano » Tegnap, 18:02

Aszpirin írta:
Tegnap, 16:57

A példádat értem, és a mondandódat is, és csak annyit jegyeznék meg ismét: nem azt a kábelt vettem meg, és messze nem annyiért. Viszont digitális (AES/EBU) kábelként, azok közül, amit alkalmam volt meghallgatni, az árát is figyelembe véve az általam megvásárolt tetszett a legjobban. Egy darab AES/EBU kábelre pedig szükségem volt, mert ami volt nekem, azt kölcsönbe kaptam. Ennyi.
Tudom hogy nem azt vetted meg,és azért is hoztam fel példaként mert annyira adta magát.Ugyanazon gyártó pro és hifi kábele hasonló felépítéssel és anyagból.Persze nem egyformán szólnak,de nem is ez a lényeg,ha nem az hogy nem kerülhet sokkal többe legyártani az egyiket a másiktól.
A tévedés jogát persze fenntartom. :D

Aszpirin
Moderátor
Moderátor
Értékelés: 1511

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » Tegnap, 16:57

Shimano írta:
Tegnap, 14:27
Példának itt ez a linkelt WW kábel az 1 milla körüli árával.Biztosan jó is,de ha a pro piacon hasonló felépítéssel és anyaggal ez tud jóval olcsóbb is lenni,akkor miért nem lenne elég pl a hifi verziónak max a duplájának lennie a helyett ami most van?
Érted?Az ok hogy ez egy szűk réteget kiszolgáló ipar,tehát nem tömegigényeket szolgál ki,de ettől még nem kellene ennyire elszállni,és rezzenéstelen arccal úgy kiállítani egy egy magas összegű számlát a fizetéskor,mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne.
Nem hiszem el hogy Ti nem érzitek és látjátok azt hogy itt valami nagyon nem kerek,és az arányok erősen el vannak csúszva.
Ha engem kérdezel: én még nem tartok ott (és elképzelhető, hogy nem is fogok soha), hogy 1 millió fölötti összeget adjak egy 1m-es összekötő kábelért. Én sem azért, mert nem tehetném meg, hanem mert jelenleg - az azért véges anyagi kereteim között - mások a prioritásaim, illetve - ahogy lehoako-nak is céloztam rá - akkor a kábel drágább lenne, mint a két komponens, amit összeköt, együttvéve, ami szerintem is irreális lenne.
Ha hirtelen 1 millió fölött akarnék költeni a hifire, akkor biztosan a hangfalakkal kezdeném, btw. De most már egyelőre nagyobb költés nem lesz rá (egy elkészülőfélben lévő táp kivételével a DAC-hoz, ami szintén 6 számjegyű összegbe kerül hamarosan), mondom, jelenleg mások az anyagi prioritások.

A példádat értem, és a mondandódat is, és csak annyit jegyeznék meg ismét: nem azt a kábelt vettem meg, és messze nem annyiért. Viszont digitális (AES/EBU) kábelként, azok közül, amit alkalmam volt meghallgatni, az árát is figyelembe véve az általam megvásárolt tetszett a legjobban. Egy darab AES/EBU kábelre pedig szükségem volt, mert ami volt nekem, azt kölcsönbe kaptam. Ennyi.
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + Core Audio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem
  • BlueSound Powernode 2 → Dali Zensor 1

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » Tegnap, 16:37

gyongyhalas írta:
Tegnap, 15:51
Shimano írta:
Tegnap, 15:42
Ok,de az ismerősöd van annyira is racionális,hogy a vásárolt bömösről nem dobja le a gyári sz@r pc gumikat úgy hogy az autó árával megegyező más high end gumikra cserélje.
Vagy igen? :D
Én is tudnék ám példákat még. :smile29:
Láttál már 100 000 ft os autóban fél millás hangrendszert ?
Ott már nem az autó van tuningolva hangrendszerrel, hanem a hangrendszer kerekekkel és motorral :smile29:
  • Thorens 206 + Goldring 2200 + Pointe Record TS | Linn Unidisk 1.1 | Mac + Core Audio Karuna + Wadia 121 → PrimaLuna ProLogue Premium → Audio Physic Classic 10
  • Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon 5.0 + Alteco C1 + BKE DoubleGem

SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 587

Hozzászólás Szerző: SoundMania » Tegnap, 16:32

a.gabriel írta:
Tegnap, 16:15
SoundMania írta:
A 7-est hallottam már. Ahogy írta az egyik fórumtárs, a Kondo ezüstök ( Vz, lp ) már megeszik. Az AN Vz is jobb szerintem.
Ezeket, amiket meg felsoroltál, más nem megeszi, hanem ledarálja!
Mindennél van jobb, és lesz is, ez az élet rendje.
Csak az kérdés, hogy miben és kinél jobb, ja és melyik kábel szektához tartozik a delikvens?
Igen, igazad van. Van náluk is biztosan jobb. Az árak zavartak meg, mert valahol az írták 1 millió.... De láttam az apróba a 2x 45cm 60-65ezer..... Az már reális érte még úgy is , hogy jobbak az általam említettek, mert azok drágábbak is.

a.gabriel
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 28

Hozzászólás Szerző: a.gabriel » Tegnap, 16:15

SoundMania írta:
Ezeket, amiket meg felsoroltál, más nem megeszi, hanem ledarálja!
Mindennél van jobb, és lesz is, ez az élet rendje.
Csak az kérdés, hogy miben és kinél jobb, ja és melyik kábel szektához tartozik a delikvens?

gyongyhalas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 50

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas » Tegnap, 15:51

Shimano írta:
Tegnap, 15:42
Ok,de az ismerősöd van annyira is racionális,hogy a vásárolt bömösről nem dobja le a gyári sz@r pc gumikat úgy hogy az autó árával megegyező más high end gumikra cserélje.
Láttál már 100 000 ft os autóban fél millás hangrendszert ?
+zene Synology DS118, PS AUDIO - PERFECTWAVE DAC MKII + Bridge ,...bicon kábel..Accuphase p260 ,bicon ezüst hanfalk.
+mozi oppo clón , AQ carbon hdmi, Primare spa23 ,Lg 65 oled
Hangfal Revel concerta ,f12, c12 ,B&w ds6 ,Sub Klipsch
Eskei tápfeszr. gatyamadzagok ,sövény kiépítve,,

gyongyhalas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas » Tegnap, 15:49

wittao írta:
Tegnap, 15:18

De sok ilyen példát lehetne még hozni az életből, minek az OLED 4k-8k TV, mikor az M1 ugyanolyan szar híreket mond egy HD Ready TV-n is...
Sziasztok !
Valóban így gondolom én is ... :smile53: .kivétel talán egy rosszul fogalmazott utolsó mondat...amit itt fenn idéztem..
Tv sem mindegy ...egyrészt amit írtál a hangra vonatkozott mármint a tartalom szar hírek stb.... :D
Képi megjelenítésben is van icuri nem elhanyagolható különbség a led és oled között ....saját tapasztalat M1 hd adás között is látható nagyon is...
Elvi síkon nézve az emberek átlagát tekintve bizony mondandód ül ;peace; nagyon is.....
Üdv
+zene Synology DS118, PS AUDIO - PERFECTWAVE DAC MKII + Bridge ,...bicon kábel..Accuphase p260 ,bicon ezüst hanfalk.

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Shimano » Tegnap, 15:42

wittao írta:
Tegnap, 15:18
Egyik ismerősöm megtörte egy picit a bömbijét, emiatt első lámpát (is) kellett cserélni rajta. 950.000 Ft. Anyumnak szintén sikerült behúznia ezt a mutatványt a Suzuki Swift-jén, 40.000 Ft.
Ismerősöm a BMW-vel teljesen racionális ember, üzletember, fontos közlekedési eszköz számára az autó, néha 1000-1300km-eket kell megtennie, nagy biztonsággal. Számára ez az autó, azzal az értékkel amibe bekerült, teljesen racionális döntés mellett született. Anyumnál szintén, neki tökéletes és boldog vele.

De sok ilyen példát lehetne még hozni az életből, minek az OLED 4k-8k TV, mikor az M1 ugyanolyan szar híreket mond egy HD Ready TV-n is...

wittao
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Értékelés: 2018

Hozzászólás Szerző: wittao » Tegnap, 15:18

Egyik ismerősöm megtörte egy picit a bömbijét, emiatt első lámpát (is) kellett cserélni rajta. 950.000 Ft. Anyumnak szintén sikerült behúznia ezt a mutatványt a Suzuki Swift-jén, 40.000 Ft.
Ismerősöm a BMW-vel teljesen racionális ember, üzletember, fontos közlekedési eszköz számára az autó, néha 1000-1300km-eket kell megtennie, nagy biztonsággal. Számára ez az autó, azzal az értékkel amibe bekerült, teljesen racionális döntés mellett született. Anyumnál szintén, neki tökéletes és boldog vele.

Core Audio, TARALABS, PrimaLuna, STAX, Entreq
Elektroncsovek: PSVANE, GoldLion, TAD, JJ, EH, Sovtek, Shuguang

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166
www.coreaudio.eu

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Shimano » Tegnap, 14:27

Aszpirin írta:

Ne ellenségeskedést láss bele,ha nem egy racionálisan gondolkodó személy értetlenségét.
Nem kétlem a jó kábelek hozadékát,viszont az árazásukat erősen túlzónak tartom.Az rendben van hogy kell a luxus itt is mint máshol,de itt már szinte csak az van.
Példának itt ez a linkelt WW kábel az 1 milla körüli árával.Biztosan jó is,de ha a pro piacon hasonló felépítéssel és anyaggal ez tud jóval olcsóbb is lenni,akkor miért nem lenne elég pl a hifi verziónak max a duplájának lennie a helyett ami most van?
Érted?Az ok hogy ez egy szűk réteget kiszolgáló ipar,tehát nem tömegigényeket szolgál ki,de ettől még nem kellene ennyire elszállni,és rezzenéstelen arccal úgy kiállítani egy egy magas összegű számlát a fizetéskor,mintha az a világ legtermészetesebb dolga lenne.
Nem hiszem el hogy Ti nem érzitek és látjátok azt hogy itt valami nagyon nem kerek,és az arányok erősen el vannak csúszva.
Én egyébként megtehetném hogy ilyen drágább drótokat is birtokoljak,de egyszerűen annyira ellentmond a józan gondolkodásomnak ezeknek az ára,hogy szerintem sz@rul is érezném magam ha ebbe belevágnék.
Egy abszurd gondolat a végére.Ha holnaptól minden készülék mellé pl egy nordost odin tápkábelt csomagolnának a pc drótok helyett,akkor valószínűsíthetően a töredékébe kerülne csak a jelenlegi árnak,szóval eltűnne a luxus ár.Ez persze nem fog megtörténni,de jól szemléltetné azt hogy miként is alakulna az ár akkor ha tömegigényt szolgálnak ki egy szűk kis szelet helyett.
A készülékek ára,és a kábelek ára közt nem lehet egy egyenlőség jel,mert az ellentmond minden józan észnek,tömören és röviden így összefoglalva ezt a szösszenetet. :nonononono:

SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 587

Hozzászólás Szerző: SoundMania » Tegnap, 14:01

lehoako írta:
2020.02.16., vas. 08:12

Úgy látom, hogy az érpár belül nem állandóan körbefutó árnyékolást kapott, csak 2 csík spirálozik rajta, némi szünetekkel a felszínen, nem annyira szorosan tekerve, h fedje az egész külső felszínt. Ez, ha lehet ilyen, egyesítheti kicsit az árnyékolt kábelek zavarszűrését és a nem árnyékoltak nyíltságát, sávszéleit.

Emiatt várom Aszpirin esetleges tapasztalatait, de ha még tényleg csak frissen kötötte be a kábelt, pár nap járatás után lehet csak mérvadót hallani, addig jóformán a forrasztásokat hallja az ember...

prando
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 89

Hozzászólás Szerző: prando » 2020.02.16., vas. 22:13

gyongyhalas írta:
2020.02.16., vas. 19:28
Sziasztok !

Vannak jó és jobb kábelek ...ezt bizton állítom saját tapasztalatom alapján...
A kérdés inkább ott lapul melyik való a saját rendszeredhez.......ami szintén szubjektív

Igen!
A Zu Audioval voltam így. Volt többféle kábelem, volt ahol éreztem javulást, volt ahol nem és egyszer rágyúrtam pár darab Missionra. Ahogy járatódott be, kezdett jobban szólni a felszerelés. Gondoltam, megpróbálom az Eventet. És bejött. De a kábelek értéke ott van a készülékek értékénél, szóval kell hozzá bátorság, mert, ha nem jön be....(mióta kódrendszer van, most jutott először eszembe, hogy rögtön beírjam :) ).
Linn, Vincent, Revox, XTZ, TEAC, Oppo, Heed, diy phono, Fapaci, ACR, AudioNote, VdH, ZuAudio Event, Vandersteen, Triangle,

kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2239

Hozzászólás Szerző: kaef2 » 2020.02.16., vas. 20:33

Shimano írta:
2020.02.16., vas. 20:14
kaef2 írta:
2020.02.16., vas. 19:40

1992 óta hifizik és létezik a WW.
David Salz, az alapító. Előtte 1980 és 1991 decembere között a Straightwire Inc. nevű kábelgyártó céget (ami ma is létezik) vezette és készítette, tervezte a kábeleit. Vagyis nem ma kezdte a kábelek tervezését, gyártását.

2005 óta gyárt HDMI, DVI, és valamivel későbbtől Display Port kábeleket, 2006-tól USB kábeleket. 2015 óta gyárt pro audio kábeleket, ami csupán melléküzemág, a kb 3 - 4 millió dolláros éves hifi bevételei mellett.
Köszönjük.
Talán az összes HFP magazin meg volt,de a WW-re,mint hifi drótra nem emlékszem.Lehet persze volt szó róla,csak elkerülte a figyelmemet.
Na mindegy,sok sikert nekik továbbra is a hifi iparágban,mert jó drótokra mindig szükség lesz. :D
2005-2006 táján kezdett megjelenni a hazai piacon, szemben mondjuk a Kimberrel, Siltech-el, Nordost-tal, Audio Note-tal, meg egy csomó más idehaza talán jobban ismert gyártmánnyal. Bennünket a Pennában annak idején 2008-ban keresett meg az európai importőr, hogy kezdjünk el foglakozni vele, de a Kimber, Nirvana, Audience, Acrolink, Oyaide, Audio Replas, Acoustic Revive, SAEC, Naim, Zu (és még amikre már nem emlékszem), kábelek mellett ez már nem fért bele a portfolióba.

Azt hiszem választékukat, forgalmukat tekintve a high-end audio világ 10 legnagyobb kábel gyártójának egyike lehetnek, ráadásul azon kevesek egyike, aki tényleg gyárt kábelt.

Shimano
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Shimano » 2020.02.16., vas. 20:14

kaef2 írta:
2020.02.16., vas. 19:40

David Salz, az alapító. Előtte 1980 és 1991 decembere között a Straightwire Inc. nevű kábelgyártó céget (ami ma is létezik) vezette és készítette, tervezte a kábeleit. Vagyis nem ma kezdte a kábelek tervezését, gyártását.

2005 óta gyárt HDMI, DVI, és valamivel későbbtől Display Port kábeleket, 2006-tól USB kábeleket. 2015 óta gyárt pro audio kábeleket, ami csupán melléküzemág, a kb 3 - 4 millió dolláros éves hifi bevételei mellett.
Köszönjük.
Talán az összes HFP magazin meg volt,de a WW-re,mint hifi drótra nem emlékszem.Lehet persze volt szó róla,csak elkerülte a figyelmemet.
Na mindegy,sok sikert nekik továbbra is a hifi iparágban,mert jó drótokra mindig szükség lesz. :D

Aszpirin
Moderátor
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Aszpirin » 2020.02.16., vas. 20:08

Shimano írta:
supravox írta:

bravo.gif

kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 2239

Hozzászólás Szerző: kaef2 » 2020.02.16., vas. 19:40

Shimano írta:
2020.02.16., vas. 19:23
kaef2 írta:
2020.02.16., vas. 18:55

(egy rövid időre visszajövök az önkéntes száműzetésből, hogy a konkrét tényekkel árnyaljam a beszélgetést, és egyúttal rögtön távozom is):

- a WW 1992-ben alapított cég, vagyis közel 30 éve van jelen a piacon.

- az alapítója (David Salz) több kábelek konstrukciójával (5), tesztelésével (1) kapcsolatos találmány tulajdonosa

Akit érdekel itt megnézheti a bejegyzett találmányainak a listáját, a legutolsó egy Cat8 elvárásoknak is megfelelő Ethernet kábelé például:
https://patents.justia.com/assignee/wir ... d-salz-inc

Ezek közül a legismertebb a DNA Helix szigetelésé:
https://patents.justia.com/patent/8569627

(érdemes végigolvasni - szerintem tanulságos)

- Sok kilométernyi van a különböző WW kábelekből, és sok tucat hálózati elosztóból hang - és tv, videó utómunka stúdiókban, konferencia központokban, film produkciós vagy streaminggel foglalkozó cégeknél idehaza, és egyebek mellett a Parlamentben vagy a Puskás Stadionban is.

- Az Aszpirin által vásárolt Micro-Platinum Eclipse 7 OCC ezüst mikrofon (és 110 ohmos AES) kábel nem a hifi, hanem a WW pro kábelei közé tartozik.
Köszönjük.
Azt lehet tudni hogy mióta hifizik is ez a közel 30 éve pro kábeleket készítő cég?

gyongyhalas
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: gyongyhalas » 2020.02.16., vas. 19:28

Sziasztok !

Vannak jó és jobb kábelek ...ezt bizton állítom saját tapasztalatom alapján...
A kérdés inkább ott lapul melyik való a saját rendszeredhez.......ami szintén szubjektív
Ha nem hallasz különbséget kábel és kábel között ......akkor az többnyire a rendszered hibája.....vagy jó így neked és kész...
Most volt alkalmam egy ilyen kábelt megvenni és kipróbálni..

https://www.analogueseduction.net/mains ... cable.html

Egy valóban korrekt fórumtárstól .!.
Amit tapasztaltam az megdöbbentett és vettem tőle még egyet .
Nincs új a nap alatt? Engem meggyőzött ,hogy igen is van ....mondjuk ez 2009 ben készült tíz éve ....most tudtam megvenni áldozni rá...
Üdv.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”