Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelezzünk

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Azért javaslom, próbálj egyszer egy jó rendszerben egy high quality Siltech kábelt hallgatni, majd aztán mondogasd ezt magadban, biztos megnyugszol.


 
Köszönöm hasznos tanácsod! Feltétlen kipróbálom.
 
 

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Na jó... lehet kicsit túlzás lett a vége! Elkapott a !


Azért javaslom, próbálj egyszer egy jó rendszerben egy high quality Siltech kábelt hallgatni, majd aztán mondogasd ezt magadban, biztos megnyugszol.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Ez szép volt, jól megmondtad


Na jó... lehet kicsit túlzás lett a vége! Elkapott a !

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Pedig ideje lenne már belátni, hogy a kábelek ára és "tudásuk" között van a legkisebb összefüggés ebben a rothadó "hifinek" vagy "hájendnek" nevezett elmebetegségben!
 



 
Ez szép volt, jól megmondtad

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: csövi »



Látod... emiatt sántít a dolog! Te ezek szerint élből elutasítod a DIY kábeleket, mert a Habiat semmibe veszed, és a "márkás" és drága gyári kábeleket állítod vele szembe!
Mi lenne ha a Habia alapanyagból készülne pl egy méregdrága Siltech vagy Chrystal, és a Kimber alapanyagából pedig egy olcsó DIY kábel lenne?
 
Nyilván pont nem érdekelne, mert DIY, ki tudja honnan van, nincs neve, olcsó, szar, stb... Embereket megnyugtat, ha sokat költhetnek kábelekre. Pedig ideje lenne már belátni, hogy a kábelek ára és "tudásuk" között van a legkisebb összefüggés ebben a rothadó "hifinek" vagy "hájendnek" nevezett elmebetegségben!
 



De ha minket ez éltet...
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kalmi »



Ki lehet hagyni, lehet habiát meg a többit venni, de nem lesz olyan, mint egy komoly Kimberrel, Siltech-kel, Audioquesttel, vagy a többivel. Csak "más".


 
Látod... emiatt sántít a dolog! Te ezek szerint élből elutasítod a DIY kábeleket, mert a Habiat semmibe veszed, és a "márkás" és drága gyári kábeleket állítod vele szembe!
Mi lenne ha a Habia alapanyagból készülne pl egy méregdrága Siltech vagy Chrystal, és a Kimber alapanyagából pedig egy olcsó DIY kábel lenne?
 
Nyilván pont nem érdekelne, mert DIY, ki tudja honnan van, nincs neve, olcsó, szar, stb... Embereket megnyugtat, ha sokat költhetnek kábelekre. Pedig ideje lenne már belátni, hogy a kábelek ára és "tudásuk" között van a legkisebb összefüggés ebben a rothadó "hifinek" vagy "hájendnek" nevezett elmebetegségben!
 

 
 
 
 

Avatar
kokaikoko
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.08.12., pén. 16:27
Értékelés: 21
Tartózkodási hely: Szeged

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kokaikoko »



És ez a lényeg.
 
Sajnos egyesek úgy tesznek, mintha még nem is hallottak volna a placebóról. Könnyen ki lehet szúrni az ilyet, ha ilyeneket állítanak: "újabb és újabb eddig soha nem hallott hangok tűnnek fel." (Persze ha vissza raknák a régit, csak ott lenne az a részlet...)


Nem placebó, én hallom és nem vagyok elmeroggyant Nem tudom mit kell szűrögetni meg kell hallgatni. Bocsánat hogy beleszóltam a nagyok dolgába, de én csak Orionon, Akain, Pioneeron, Rotelen, Nadon, Heybrookon, Linnen, Regán meg hasonlókon nevelkedtem.
Sony HW65ES-Samsung QE55Q95T-HDI Dune Max Vision 4K-Philips BDP8000-Denon AVC X8500H-Infinity Renaissance 90-Infinity Kappa Video Center B-Infinity Reference 20-Paradigm PDR-12 V3-Audioquest Mocha-Nordost White Lightning-Nordost Flatline Gold-Portento Audio Reference, Musica-Logitech Harmony One

Avatar
kokaikoko
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2011.08.12., pén. 16:27
Értékelés: 21
Tartózkodási hely: Szeged

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kokaikoko »



No azért ne essünk át a ló túloldalára!
Direkt kipróbáltam nem egyszer a 35Ft/m-es (hangfal)drótot kontra soktízezres kábelekkel szemben.
Volt különbség, nem is kicsi, de meglepően jól muzsikált a nullforintos vetélytárs is; a zenét azzal is tudtam élvezni.


Nem estem át. Eddig ugyan nem fórumoztam, de nem 2 napja hallgatok zenét. Láttam és hallottam is már életemben ezt-azt meg a fülem se annyira rossz. Nekem is volt olcsó kábelem is, meg drágább is, de attól a különbség különbség marad. A legnagyobb bajom pont az volt hogy az eddigi kábelemmel - valamiféle szubjektív pszichés ok miatt - nem tudtam élvezni a zenét, most meg igen. És ez igen nagy a különbség két kábel között.
Sony HW65ES-Samsung QE55Q95T-HDI Dune Max Vision 4K-Philips BDP8000-Denon AVC X8500H-Infinity Renaissance 90-Infinity Kappa Video Center B-Infinity Reference 20-Paradigm PDR-12 V3-Audioquest Mocha-Nordost White Lightning-Nordost Flatline Gold-Portento Audio Reference, Musica-Logitech Harmony One

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: csövi »



Ja, a dugó meg egyértelmű, hogy számít, mivel áthalad rajta a jel - azaz ez is vezető. Bár ezt valamiért sokkal kevesebben fogadják el, mint a kábelek jelentőségét.


Ami még érdekes, hogy a készülék oldalit nem hallom ha változik,de a hálózati dugót nagyon...És azt is néha nehéz elmondani, hogy a változás hozott vagy vitt inkább. Persze az alap, hogy tiszta legyen.
Soner audio bejáratást is próbára tettük és 1 év elteltével is megmarat a különbség a bejáratott és a zenével beégetett kábel közt.
De már elég volt a kábelezésből és zenét akarok hallgatni...
 

Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
KMT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2011.02.25., pén. 16:25
Értékelés: 81

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: KMT »



Nem feltétlenül. Vagy nem úgy, nem olyan markánsan, nem olyan jól definiáltan.
Nálam a Habia kábelezés-és hivoxtalanítás-hozott elég nagy előrelépést a nyílt megszólalás, és részletezőképesség terén. Pl a sokak által ismert Stimela bevezető részén nagyon szépen hallható, követhető lett a szólógitár pengetése, amit addig nem vettem észre.
Szóval az új részletek igenis előjönnek :-)


Na ez az, hogy nem vetted észre. Ez még nem jelenti azt, hogy nem is volt ott. Egy új komponens bekötésekor persze, hogy máshogy hallgat az ember... nem is írom le, hogy zenét, mert inkább ... hangot. Ilyenkor jobban/másra figyelünk, mint nyugodt zenehallgatáskor.
 
 
 

Ja, a dugó meg egyértelmű, hogy számít, mivel áthalad rajta a jel - azaz ez is vezető. Bár ezt valamiért sokkal kevesebben fogadják el, mint a kábelek jelentőségét.


Azért csak logikus valamennyire, hogy az alkatrészek hatása arányos azok jelútban lévő "hosszával". A kábelek méterei nem összemérhetők a csatlakozók mm-jeivel.
Az eltérő kontaktus miatt tudok inkább nagyobb különbségeket elképzelni.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én mondjuk abban nem hiszek, hogy ha kikötöm a kábelt és visszadugom már másképp szól.
Márpedig sok ilyet olvasgattam már, hogy tizből tizszer másképp szólt, meg sosem tudom uazt a hangot produkálni azonos kábellel, meg ilyenek. Na számomra ez már valóságtól teljesen elrugaszkodott marhaság. Kb. mint amikor különböző Wifi routerek hangját tesztelik, hasonlítgatják.
Vagy többtízezres fakockákét.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Ja, a dugó meg egyértelmű, hogy számít, mivel áthalad rajta a jel - azaz ez is vezető. Bár ezt valamiért sokkal kevesebben fogadják el, mint a kábelek jelentőségét.

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szeritnem ez bizonyos esetekben a bejáratással is összefüggésbe hozható. A valamikori első Siltech sPX30-amat kölcsönadtam egy ismerősömnek, aki valami brutál Pass végfokba dugta. Amikor hazahoztam, és bekötöttem, érezhetően másabb lett. Talán jót tett neki a sok amper, amit az a böszme igényelt.
hangfalnál is lehet különbség, RCA és digitek esetén más nehezebb erre fogni. Viszont ami egyáltalán nem lényegtelen, az a kontaktus. Egy tisztításnál nem sok olcsóbb tuning létezik, kábel esetében. És a csatlakozók tisztaságában már egy viszonylag új kábel esetében is lehet különbség. a többiről fingom sincs, az eddigiek is csak tippek voltak.
A lényeg, hogy szerintem érdemes erre a területre is odafigyelni.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: csövi »



Talán nem voltam egyértelmű: ezért a másságért fizetünk mindig, legyen szó erősítőről, forrásról akármiről. Neked lehet, hogy jobb, de másnak nem biztos. Hogy ki hogy ér el a hifi nirvánába, mindenkinek más lesz a recept.
Azt, hogy ezt egy kábel, egy állvány, vagy egy másik hangfal stb hozza el, lényegtelen.
Egy mikrohifin is lehet zenét hallgatni, ha szigorúan vesszük, és leegyszerűsítem, bármelyikünk hifije csak "más.".
 
De hogy a kérdésedre leírjam azt, amit már ebben a hszben is sugalltam, véleményem szerint a kábel is ugyanolyan egység, mint bármi más a hifiben.
Ki lehet hagyni, lehet habiát meg a többit venni, de nem lesz olyan, mint egy komoly Kimberrel, Siltech-kel, Audioquesttel, vagy a többivel. Csak "más". Ha valakinek így ízlik amit hallgat,nincs azzal gond. Csak ne csodálkozzon, ha más másképp gondolkodik.


 
A legnagyobb bonyodalom az, hogy nincs még kábelek közt se két egyforma...próbáltam már külsőre egyforma HTAC10, Magic Tweeter, egy csomó gyári szerelésű EUPen digital AC. ...és mind mind máshogy zenélt. (Barátom rendszerében is)...A saját Harmonic T. magic Tweeterem is 4 közül lett kiválasztva. SŐŐT egy hálózati dugó is tud zenei lenni:-) Szóval minden számít.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Talán nem voltam egyértelmű: ezért a másságért fizetünk mindig, legyen szó erősítőről, forrásról akármiről. Neked lehet, hogy jobb, de másnak nem biztos. Hogy ki hogy ér el a hifi nirvánába, mindenkinek más lesz a recept.
Azt, hogy ezt egy kábel, egy állvány, vagy egy másik hangfal stb hozza el, lényegtelen.
Egy mikrohifin is lehet zenét hallgatni, ha szigorúan vesszük, és leegyszerűsítem, bármelyikünk hifije csak "más.".
 
De hogy a kérdésedre leírjam azt, amit már ebben a hszben is sugalltam, véleményem szerint a kábel is ugyanolyan egység, mint bármi más a hifiben.
Ki lehet hagyni, lehet habiát meg a többit venni, de nem lesz olyan, mint egy komoly Kimberrel, Siltech-kel, Audioquesttel, vagy a többivel. Csak "más". Ha valakinek így ízlik amit hallgat,nincs azzal gond. Csak ne csodálkozzon, ha más másképp gondolkodik.

Avatar
Nexus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2010.11.01., hétf. 09:33
Értékelés: 45

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Nexus »



Az pont elég, nem? A kettő ugyanaz. a 120 kilós, 78 éves vénasszony sem rosszabb a 30 éves bombázóhoz képest, csak más...


 
-Max.nincs használva
 
-Akkor mi van a sokszázezres, milliós kábelekkel.Van e jelentőségük, vagy drága rendszerhez alapból drága kábel dukál

"És az elsőre dögös "látványvadászat" után egyre többeknek jut eszébe, hogy nem olyan rendszert kellene összeállítani, ami szétszedi a zenét, hanem olyat ami egyben tartja."
 
Nexus=ex Specialized001

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Én csak remélem, hogy mindenki ugyanazokat a különbségeket hozná fel erényként és hátrányként egy-egy kábelről akkor is, ha nem tudná épp melyik szól...
 
...kétlem egyébként.


 
Sajnos tudok olyan kábelt mondani, ami eddig minden, egyébként meglehetősen eltérő rendszerben ugyanolyan hatást produkált. 4 próbán én magam is jelen voltam, de legalább ennyiről kaptam beszámolót és minden esetben szinte szóról szóra ugyanazt jelezték vissza. Szóval annyira nem misztikus ez a dolog...

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nem jobb vagy rosszabb egy-egy kábel, hanem MÁS.
Az pont elég, nem? A kettő ugyanaz. a 120 kilós, 78 éves vénasszony sem rosszabb a 30 éves bombázóhoz képest, csak más...

Vendég

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Nálam a Habia kábelezés-és hivoxtalanítás-hozott elég nagy előrelépést........


 
És, hogy mindenkinek igaza legyen: az én rendszeremben is kipróbáltam a Habiákat, de nálam maradt az Excalibur csomag és a hivox digit. Nekem ezen összeállítás jobban tetszett hangzásban- természetesen csak a saját rendszeremről beszélek. Switch fórumtársnál az ő rendszerében viszont eszméletlen jól szól a Habia.
Más rendszerek, más ízlések, más zenék, más kábelek........

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: switch »



És ez a lényeg.
 
Sajnos egyesek úgy tesznek, mintha még nem is hallottak volna a placebóról. Könnyen ki lehet szúrni az ilyet, ha ilyeneket állítanak: "újabb és újabb eddig soha nem hallott hangok tűnnek fel." (Persze ha vissza raknák a régit, csak ott lenne az a részlet...)


 
De számtalan példát tudnék mondani, mert új lemezeim/állományaim lettek :-)
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
switch
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 380
Csatlakozott: 2007.07.01., vas. 16:32
Értékelés: 28

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: switch »



És ez a lényeg.
 
Sajnos egyesek úgy tesznek, mintha még nem is hallottak volna a placebóról. Könnyen ki lehet szúrni az ilyet, ha ilyeneket állítanak: "újabb és újabb eddig soha nem hallott hangok tűnnek fel." (Persze ha vissza raknák a régit, csak ott lenne az a részlet...)


 
Nem feltétlenül. Vagy nem úgy, nem olyan markánsan, nem olyan jól definiáltan.
Nálam a Habia kábelezés-és hivoxtalanítás-hozott elég nagy előrelépést a nyílt megszólalás, és részletezőképesség terén. Pl a sokak által ismert Stimela bevezető részén nagyon szépen hallható, követhető lett a szólógitár pengetése, amit addig nem vettem észre.
Szóval az új részletek igenis előjönnek :-)
EA057 alapú Audiosphere EL34 PP monoblokkok by Kalmi, Yamaha CD-X 1060 CD + Audiolab M Dac+ , Triangle Antal ES. Power-R RCA, digit IC és hangfalkábel.

Avatar
kalmi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3572
Csatlakozott: 2007.08.22., szer. 17:33
Értékelés: 850

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: kalmi »


Én csak remélem, hogy mindenki ugyanazokat a különbségeket hozná fel erényként és hátrányként egy-egy kábelről akkor is, ha nem tudná épp melyik szól...
 
...kétlem egyébként.
 
Én hiszek a kábelekben, de módjával...nagyon módjával. Csodákra nem képesek!

Avatar
Nexus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 315
Csatlakozott: 2010.11.01., hétf. 09:33
Értékelés: 45

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: Nexus »


Kezdem elveszteni a hitem a kábel rengetegben, tényleg jobb, vagy csak más
Azért írtam egy levelet earformance kollégának.Kíváncsi vagyok mit tud az a tápkábelkorbács

"És az elsőre dögös "látványvadászat" után egyre többeknek jut eszébe, hogy nem olyan rendszert kellene összeállítani, ami szétszedi a zenét, hanem olyat ami egyben tartja."
 
Nexus=ex Specialized001

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5789
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2804

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: earforce »



Akkor tessék megtenni.



SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
rozoga62
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2008.04.29., kedd 13:07
Értékelés: 95
Tartózkodási hely: Verpelét

Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: rozoga62 »


Az Excalibur kábel tényleg jó, különösen akkor, ha az IC is tőle van. Én is csak azért adtam el, mert minden HI-FI komponenstől meg akartam válni és egy olcsóbbat összeválogatni helyette. A rendszer sajna nem kellett senkinek - egyelőre legalábbis - és valóban észre lehetett venni, mikor a régi hf. kábelt bekötöttem az Ex helyett.
 
Fapaci jól mondja, nem jobb vagy rosszabb egy-egy kábel, hanem MÁS.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”